Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer zamiast odtwarzacza CD klasy HI -FI


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym kupił coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo (taniej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego oczywiście DAC USB.

Oczywiście, można składać swojego HTPC, tylko po co wyważać otwarte drzwi?

Jeśli by się ktoś uparł, to polecam skrzynki Silverstone LaScala i Grandia. Drogie, ale sprawdzona najwyższej klasy jakość (taak, wiem, jest jeszcze Origen AE)

 

Chętnie pomogę w budowaniu takiego systemu.

 

 

Mozna inaczej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W obydwu przypadkach dobry NAS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwszy system umożliwi też oglądanie filmów, które można również trzymać na NAS'ie.

 

Uwaga: poniżej patent na nietani, ale b. funkcjonalny system z PC:

 

Na widoku:

projektor DLP FullHD

 

DAC USB lub squeezebox

Preamp

HTPC (Logitech DiNovo +MxAir, pasywnie chłodzony miniITX)

APS'y Aeon (mozna zastapić dowlną kombinacją kolumn i wzmaka)

 

schowane:

dobry router (musi wytrzymać strumieniowanie filmu FullHD przez Wifi, a to niełatwe)

Ja bym w tej chwil brał Asusa RT-N56U

do tego wpięty NAS.

Netgeary Ultra4 +4x2TB dyski powinny wystarczyć.

 

Taki zestaw będzie pracował u mnie, jestem w trakcie generowania funduszy. (przewidywany budżet to najmarniej 20tys.)

 

najprościej:

 

LCD TV zamiast monitora, nettop z dużym dyskiem i dobrą kartą dźwiękową, monitory studyjne (aktywne), logitech Harmony.

 

Śmiem twierdzić, że można zmieścić się w 3tys PLN z całkiem niezłym zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Silverstone SST-ML03B Milo + MSI E350IA-E45 + Ram 2GB + Creative Sound Blaster X-Fi Titanium BOX + napęd optyczny i jeszcze brakuje zasilacza... Tylko jaki? Jaka moc, firma? Na tym się kompletnie nie znam. Dysku nie ma i nie będzie. Start z pendrive wystarczy. Ten zasilacz to jakby się dało to za około 100 zł by był jakiś?

 

nie rozumiem? Ta karta nie jest dobra?

 

 

Tam na stronie jest błąd. Karta na zdjęciach to Titanium HD. Nazwa produktu i cena dotyczą zwykłego Titanium. Wbij sobie w google kod producenta: [70SB088000000].

 

Między tymi kartami jest zasadnicza różnica. Pomijając już różnice w zastosowanych przetwornikach i aplikacji, Titanium HD jest 2 razy droższa od tej ze strony Komputronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na stronie jest błąd. Karta na zdjęciach to Titanium HD. Nazwa produktu i cena dotyczą zwykłego Titanium. Wbij sobie w google kod producenta: [70SB088000000].

 

Między tymi kartami jest zasadnicza różnica. Pomijając już różnice w zastosowanych przetwornikach i aplikacji, Titanium HD jest 2 razy droższa od tej ze strony Komputronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a co powiesz na to? Pisze że miodzio :P Ale co piszą a co jest :P

 

EDIT: jednak to powinna być zdecydowanie wewnętrzna.

 

Ostatecznie ta karta ma bardzo dobrą opinię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A widzieliście kiedyś te przeźroczyste obudowy? :P Fajnie to oświetlić i by było miodzio :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Funnykris

 

Ja rozumiem, że jesteś nowy i że nie bardzo znasz się na temacie - ale przed założeniem wątku warto trochę poczytać,

przemyśleć sprawę i dopiero potem pisać.

Z tego co widzę, to do zrealizowania Twoich potrzeb wystarczy DAC na USB (taki za 400-600 zł) + kolumny aktywne (wybór duży, ceny

różne, niskie też - poczytaj o tym). Jeśli masz jakikolwiek komputer, to wystarczy dokupić zewnętrzny dysk 1 tera i system gotowy.

Jeśli nie masz komputera, to najprościej będzie kupić notebooka.

A potem poczytać o ustawieniach w playerze i o rippowaniu płyt.

800-1200 zł (bez kompa) i będziesz zadowolony. A jak się dobrze rozejrzysz to kupisz DAC od razu z niezłym wzmakiem słuchawkowym i już

w ogóle będzie super. Oczywiście na poziomie budżetowego HiFi.

A nawiązując do tematu wątku - tak, da się zbudować dobry system w oparciu o PC. I chyba będzie coraz łatwiej zbudować coraz lepsze za

coraz mniejsze pieniądze.

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Funnykris

 

Ja rozumiem, że jesteś nowy i że nie bardzo znasz się na temacie - ale przed założeniem wątku warto trochę poczytać,

przemyśleć sprawę i dopiero potem pisać.

Z tego co widzę, to do zrealizowania Twoich potrzeb wystarczy DAC na USB (taki za 400-600 zł) + kolumny aktywne (wybór duży, ceny

różne, niskie też - poczytaj o tym). Jeśli masz jakikolwiek komputer, to wystarczy dokupić zewnętrzny dysk 1 tera i system gotowy.

Jeśli nie masz komputera, to najprościej będzie kupić notebooka.

A potem poczytać o ustawieniach w playerze i o rippowaniu płyt.

800-1200 zł (bez kompa) i będziesz zadowolony. A jak się dobrze rozejrzysz to kupisz DAC od razu z niezłym wzmakiem słuchawkowym i już

w ogóle będzie super. Oczywiście na poziomie budżetowego HiFi.

A nawiązując do tematu wątku - tak, da się zbudować dobry system w oparciu o PC. I chyba będzie coraz łatwiej zbudować coraz lepsze za

coraz mniejsze pieniądze.

Pozdrawiam

Xen

Ale ja mam słuchawki :P Kolumn nie używam ponieważ mam zbyt małe pomieszczenie na to. Taki zestaw powinien być nowy i wmiarę zwarty bo ma służyć przez kilka lat co najmniej ;) I chciałbym to zmieścić w jednym urządzeniu. Dlatego płyta mini ITX i karta muzyczna ;) Tak to widzę mniej więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Kolega Ci wlasnie tlumaczy, ze na poziomie o ktorym mowa jedyne co powinno Cie przejmowac to sluchawki i przetwornik (czy to zewnetrzny DAC czy przyzwoita karta dzwiekowa np ta proponowana przez rochu czy xonar st/stx) oraz zwmocnienie (znow czasem dosc dobre jest "w karcie" lub DACu ale mozna osobno).

komputer nie musi byc w miare nowy i zwarty a i tak posluzy przez kilka lat, bo do dekompresji flac czy mp3 nie potrzeba wielkiej mocy obliczeniowej.

 

w ogranicznonym budzecie trzeba isc na kompromis, a skoro o jakosc dzwieku Ci idzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Funnykris

 

Ok, jeśli nie chcesz używać kolumn (chociaż w pierwszym poście napisałeś, że używasz dwóch + sub), to warto skupić się na samym DAC/karcie.

Aczkolwiek w moim odczuciu nie ma za małych pokoi do korzystania z monitorów aktywnych bliskiego pola - przecież nie masz pokoju o

powierzchni 2 metrów kwadratowych :)

Jeśli chcesz się skupić na słuchawkach, to nie widzę problemu: kup jakikolwiek komputer stacjonarny, byle był w miarę cichy (nowe z dwurdzeniowym prockiem są dostępne za 400-500 zł). Do tego dokup albo zewnętrzny DAC (tak na przyszłość), np. Audinst, Aune, albo wzmak słuchawkowy na USB - też zmieścisz się w 400-500 zł, a jak trafisz na używany, to nawet taniej, albo w tej cenie coś lepszego się znajdzie. Ewentualnie karta Xonar ST, lub ESI Juli@ - ale nie pamiętam czy ta druga ma jakiś wzmak słuchawkowy wbudowany. Kart Creativa unikaj - bo prawie każdy model ma wbudowany upsampling do 48 kHz, który jest raczej nie do ominięcia.

 

Powodzenia

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...jeśli komputer ma być do muzy to wiatraczki nie wchodzą w grę - tylko pasywne chłodzenie lub wodne...

Jezeli nie slyszeliscie jak glosna potrafi byc pompka w chlodzeniu wodnym, to nie polecajcie takiego chlodzenia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Funnykris

 

Ok, jeśli nie chcesz używać kolumn (chociaż w pierwszym poście napisałeś, że używasz dwóch + sub), to warto skupić się na samym DAC/karcie.

Aczkolwiek w moim odczuciu nie ma za małych pokoi do korzystania z monitorów aktywnych bliskiego pola - przecież nie masz pokoju o

powierzchni 2 metrów kwadratowych :)

Jeśli chcesz się skupić na słuchawkach, to nie widzę problemu: kup jakikolwiek komputer stacjonarny, byle był w miarę cichy (nowe z dwurdzeniowym prockiem są dostępne za 400-500 zł). Do tego dokup albo zewnętrzny DAC (tak na przyszłość), np. Audinst, Aune, albo wzmak słuchawkowy na USB - też zmieścisz się w 400-500 zł, a jak trafisz na używany, to nawet taniej, albo w tej cenie coś lepszego się znajdzie. Ewentualnie karta Xonar ST, lub ESI Juli@ - ale nie pamiętam czy ta druga ma jakiś wzmak słuchawkowy wbudowany. Kart Creativa unikaj - bo prawie każdy model ma wbudowany upsampling do 48 kHz, który jest raczej nie do ominięcia.

 

Powodzenia

Xen

Ale tych kolumn nie moożna używać bez panasonica ;/ Trzeba by ingerować w budowę suba bo jest on równocześnie wzmacniaczem i zasila on wszystko. Jest podłączony do odtwarzacza kablem który jest typowy tylko dla panasonic i nie ma do niego żadnych przejściówek (myślę że sprawny elektronik by sobie z tym poradził). Więc skupiam się na słuchawkach :) I co... Przemyślałęm sprawę i masz rację. Lepiej złożyć taniutki komputerek na płytce miniITX i do tego fajny DAC i będzie to i ładnie się prezentować i będzie ładnie grało :) W tej płycie głównej jest już procek i grafika. ram to nie problem. Tylko obudowa jakaś i DAC ;) No i napęd też się dobry przyda.

Jaki napęd CD/DVD byście mi polecili? Nie musi to być jakieś kto wie co byle był cichutki. najlepiej wewnętrzny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wystarczy coś takiego chyba? 65W to chyba dość. DAC myślę właśnie ASUSA. Ma dobre opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to będzie tylko potrzebny do zrobienia rippów płyt w programie EAC. Chyba lepiej poszukać dvd.

Daj sobie spokój z takimi obudowami - na alledrogo znajdziesz pełny komputer z 2GHz procesorem za 500 zł, szukaj najwyżej

tych cichszych, aczkolwiek przy słuchawkach to nie ma takiego znaczenia. Xonara ST miałem i jest ok, ale zew. DAC jest

bardziej przyszłościowy, bo może zapragniesz za rok dokupić wzmacniacz i kolumny.

 

Ja nie pisałem, że masz używać tych kolumn, tylko że używasz już jakichś, więc monitory aktywne też warto rozważyć.

Ale to już kwestia podejścia.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to będzie tylko potrzebny do zrobienia rippów płyt w programie EAC. Chyba lepiej poszukać dvd.

Daj sobie spokój z takimi obudowami - na alledrogo znajdziesz pełny komputer z 2GHz procesorem za 500 zł, szukaj najwyżej

tych cichszych, aczkolwiek przy słuchawkach to nie ma takiego znaczenia. Xonara ST miałem i jest ok, ale zew. DAC jest

bardziej przyszłościowy, bo może zapragniesz za rok dokupić wzmacniacz i kolumny.

 

Ja nie pisałem, że masz używać tych kolumn, tylko że używasz już jakichś, więc monitory aktywne też warto rozważyć.

Ale to już kwestia podejścia.

 

Pozdrawiam

Xen

Masz absolutną rację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i zostaje mi jeszcze 500zł około na DAC porządny ;)

A i jeszcze jedno. Bo piszecie tutaj o chłodzeniu. Jest mi to obojetne w sumie bo raczej miłośnikiem komumn sie nie stanę a poza tym wiatraki potrafią być naprawdę ciche. Teraz piszę z komputera który ma w sobie 4 turbiny i wchodząc do pokoju muszę popatrzeć na niego żeby wiedzieć czy działa. Jest idealnie cichy. Jedyne co słyszę to dysk twardy :P

 

Masz absolutną rację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i zostaje mi jeszcze 500zł około na DAC porządny ;)

A i jeszcze jedno. Bo piszecie tutaj o chłodzeniu. Jest mi to obojetne w sumie bo raczej miłośnikiem komumn sie nie stanę a poza tym wiatraki potrafią być naprawdę ciche. Teraz piszę z komputera który ma w sobie 4 turbiny i wchodząc do pokoju muszę popatrzeć na niego żeby wiedzieć czy działa. Jest idealnie cichy. Jedyne co słyszę to dysk twardy :P

EDIT:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ponieważ ma dysk twardy a z tego co się zorientowałem to nie takie proste postawić kompa na pendrive ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zmieścisz się w budżecie.

 

A jak wypada ta karta w porównaniu do ESI Juli@ czy E-mu 1212M?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać, że RME digi96/8pad obsługuje do 96kHz, czyli jak ktoś ma pliki bardziej gęste to można o niej zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i zostaje mi jeszcze 500zł około na DAC porządny ;)

A i jeszcze jedno. Bo piszecie tutaj o chłodzeniu. Jest mi to obojetne w sumie bo raczej miłośnikiem komumn sie nie stanę a poza tym wiatraki potrafią być naprawdę ciche. Teraz piszę z komputera który ma w sobie 4 turbiny i wchodząc do pokoju muszę popatrzeć na niego żeby wiedzieć czy działa. Jest idealnie cichy. Jedyne co słyszę to dysk twardy :P

 

wiatraki potrafia tez byc naprawde glosne niestety... ale skoro sluchawki to mozna zobie darowac.

bardzo dobre rozwiazania komputerowe oprocz pasywnego chlodzenia powinny tez nie zawierac dyskow HDD... wowczas nie beda absolutnie slyszalne.

druga sprawa to czesci mechaniczne (czyli wentylatory, dyski hdd, napedy optyczne) przez zasilanie wplywaja na prace przetwornikow.

 

EDIT:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ponieważ ma dysk twardy a z tego co się zorientowałem to nie takie proste postawić kompa na pendrive ;/

podobno linuksy sie da postawic, z windows jest klopot. pomocne moze byc takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatraki potrafia tez byc naprawde glosne niestety... ale skoro sluchawki to mozna zobie darowac.

bardzo dobre rozwiazania komputerowe oprocz pasywnego chlodzenia powinny tez nie zawierac dyskow HDD... wowczas nie beda absolutnie slyszalne.

 

 

 

podobno linuksy sie da postawic, z windows jest klopot. pomocne moze byc takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z linuksem nie ma żadnego problemu. Po prostu wpinamy pendrive z wgranym systemem i voilà. Uprzednio ustawiamy w BIOSie bootowanie z usb.

Dysk twardy do kompa audio to nieporozumienie - buczy i szumi jak traktor. Szczególnie w nocy. Jak pisałem wyżej dysk twardy wyrzucamy i na jego miejsce montujemy poprzez przejściówkę kartę pamięci CF 8GB na której stawiamy cały system.

Taka przejściówka to koszt 4 zł - przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Karta pamięci też jest tania.

post-1956-0-57103000-1310461316_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linuksem nie ma żadnego problemu. Po prostu wpinamy pendrive z wgranym systemem i voilà. Uprzednio ustawiamy w BIOSie bootowanie z usb.

Dysk twardy do kompa audio to nieporozumienie - buczy i szumi jak traktor. Szczególnie w nocy. Jak pisałem wyżej dysk twardy wyrzucamy i na jego miejsce montujemy poprzez przejściówkę kartę pamięci CF 8GB na której stawiamy cały system.

Taka przejściówka to koszt 4 zł - przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Karta pamięci też jest tania.

Gdzieś słyszam że karty się zużywają. A na linuxa chętnie bym przystał :) Tylko który :P Bo jest ich zatrzęsienie :P I jaki player pod niego. Na Win wiadomo Foobar ;) Wiem że można go odpalić przez jakieś "wine" ale ja linuksa w życiu nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast karty/pena mozna uzyc dysk SSD, ostatnimi czasy tanieja. w dodatku sa piekielnie szybkie!

niestety takie rozwiazanie pociaga za soba budowe "magazynu" na pliki.

 

co do linuxa, polecana (do serwerow audio) jest ta dystrybucja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie z ta glosnoscia peceta, szczegolnie przy uzywaniu do sluchawek. ja mam konkretna stacjonarke z potezna karta graficzna i wentylatorami w dobrej obudowie i ledwo ledwo slychac wieczorem, ze komputer pracuje. wystarczy kupic wentylatory typu noiseblocker. o wiele bardziej upierdliwy jesat zewnetrzny dysk twardy - sam komputer to blahostka. a najwiecej halasuja fabryczne wiatraki na procesor i jakies smieszne karty graficzne. nie musi byc wcale pasywny pecet. mam to podlaczone do 40 calowego tv tak jak chce kolega. warto kupic zewnetrznego daca z pclinkiem i osobny wzmak sluchawkowy. w porownaniu do stx essence gra to duzo lepiej. choc sam stx tez bhyl swietny, ale apetyt rosnie w miare jedzenia.

na sluchawkach bedziezz mial hifi pelna geba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie trafiła karta RME Digi96/8 PST. Przetestuję ją jako źródło i jako transport, ale pierwsze wrażenia na pewno pozytywne. Karta gra trochgę inaczej niż DacMagic ustawiony na Linear Phase i do moich słuchawek na pewno dobrze pasuje jej sposób grania. Dzięki Rochu za polecenie tej karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...jeśli komputer ma być do muzy to wiatraczki nie wchodzą w grę - tylko pasywne chłodzenie lub wodne...

Jezeli nie slyszeliscie jak glosna potrafi byc pompka w chlodzeniu wodnym, to nie polecajcie takiego chlodzenia,

 

Mam PC Commodore dla graczy, chłodzenie wodne. Bezszelestny. Są pompki i pompki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A ja na razie zasuwam na płycie microATX z Xonarem, procesor chłodzony sporym radiatorem oraz wentylatorem BeQuiet SiletWing ustawionyna 600rpm (bezgłośny). Zasilacz schowany w słupku obok, półpasywny. Dysk twardy pod blatem biurka zamontowany w skrzyneczce Scythe Quiet Drive (nic nie słychać, chociaż to normalny 7200rpm). Komputer nie jest zamknięty pod blachą. Nic się nei dusi, nie oddziałuje negatywnie. Przy odrobinie chęci można złożyć komputer wydajny/uniwersalny i sprzyjający słuchaniu muzyki. Oczywiście dalekie jest to od mini komputerka na ITX, ale też podyktowane rozmiarami karty dźwiękowej.

 

 

pc_audio.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zrobienie samodzielnego komputerka do audio z użyciem thin clienta i dysku CF/SSD.

 

Przydałby się jednak:

- prosty display tekstowy, np.4x 20znaków, podobny jak w MP3-playerkach, żeby nie było konieczności odpalania ekranu graficznego do nawigacji po plikach,

- kilka przycisków do sterowania (play, pause, stop, prev, next).

 

Czy ktoś spotkał gotowca na rozwiązanie tego typu?

Kojarzę display tekstowy podłączany przez port LPT, ale jakie oprogramowanie potrafiło z tego korzystać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie proste ekraniki czesto dostepne sa wraz z obudowa, a przyciski na pilocie.

uwazam jednak ze lepsze sterowanie zapewni smartfon z odpowiednia aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spróbuje ocenić najnowsze produkty z HK marki Dugood;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO Hi-fi w tej chwili to żaden wyznacznik jakości.

W temacie pisze "drogiego hi-fi",więc można się domyślać,że kolega chce porównać komputer do CD za kilka,kilkanaście tysięcy.

Jestem złośliwa małpa,więc powiem,że sam przed sobą wstydziłbym się słuchać muzyki z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pisze "drogiego hi-fi",więc można się domyślać,że kolega chce porównać komputer do CD za kilka,kilkanaście tysięcy.

Jestem złośliwa małpa,więc powiem,że sam przed sobą wstydziłbym się słuchać muzyki z komputera.

Niesłusznie, bo komputer jest jedną z technologii, którą można wykorzystać do słuchania muzyki, wręcz ułatwić sobie życie. Jak najbardziej rozumiem użytkowników odtwarzaczy CD jaką frajdę daje im podejście do regału z płytami, przejrzenie książeczki n-ty raz, włożenie nośnika do napędu. Mimo to równie przyjemnym doznaniem może być odpalanie albumów np. z iPada łączącego się przez WiFi z komputerem (pulpit zdalny). Komputer wcale nie musi być szpetny, to może być mała maszynka na Atomie lub Mac Mini. Do takiego komputerka podłączamy dobrej klasy DACa po USB i możemy cieszyć się muzyką na wysokim poziomie. Jaka ogromna w tym wygoda, chyba nie muzę tłumaczyć.

 

Rewelacją będzie, gdy DACe będą bezbłędnie pracować przez WiFi. To jest kwestia czasu, jak z takiego iPhona będzie się przepychać strumień hi-res do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W sprawie thin-clienta z tekstowym LCD...

 

Jest taki soft MPXPLAY, ale ma spore ograniczenia:

"DOS version of Mpxplay has no USB support,

Win32 version of Mpxplay has no LCD support"

Do tego SPDIF nie zawsze działa.

 

Z innej beczki, foobar2000 wspiera niektóre peryferia Logitecha (np. pady do gier z LCD), ale mi chodzi o najprostszy (tani) wyświetlacz LCD, bez wydziwionej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.