Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio dla początkującego


CuBa_88

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sprzęt mi polecicie tak do 1000 zł - 1300 zł. W skład ma wejść wzmacniacz lub amplituner i 2 kolumny. Zamierzam ten sprzęt podłączyć do komputera. Co do mojego pokoju to mam 20m2 ale niedługo będe się przeprowadzał i będe miał ok. 30-40m2. Co do sprzętu to napewno używany bo na nówki mnie nie stać.

 

P.S. Czy opłaca się kupić wzmacniacz Pioneer'a A-449 za 390 zł od pierwszego właściciela (nie sprowadzany) czy polecicie coś innego do zestawu? Prosze o jak najszybsze odp. , ponieważ jutro jestem zmuszony podjąć decyzje z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE

 

Jestem z Wrocławia, moje GG to 3039959 jeżeli ktoś może mi pomóc to zapraszam do rozmowy lub wypowiedzenia się tutaj. POZDRAWIAM !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki komputerowe raczej nie wchodzą w gre bo czasami zamierzam sprzęt wykorzystać na jakąś "domówke" więc raczej wolałbym coś z tych rzeczy o których pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Tak na szybciora:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupuj z miejsca ;)

 

i do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) raczej wysoko dojdą,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz bardzo przyzwoite małe B&W, tylko aukcja się zaraz kończy. Poza tym posłuchaj Tannoya M2, JBL LX2002 jak uda ci się znaleźć. Pamiętaj o stosunku cen - optimum brzmieniowe uzyskasz prawie zawsze przeznaczając na kolumny dwa razy tyle co na wzmacniacz. I będzie dobrze. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye m2 dadza sobie psokojnie rade z pomieszczeniem do 25m^2 ale dalej to juz troche gorzej.

Ale chyba nic lepszego nie kupisz.

 

tannoy m2 to sobie kup nowe w media markt za 7 batow cale w jasnej obudowie nie jakies oblesne uzywane czarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są KODY AV 702 F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) opłaca się i czy macie jakieś inne propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do techno i HH to będziesz musiał pomyśleć poważnie o subwooferze. Te wolnostojące kody dadzą oczywoście więcej basu niż monitory, ale jakościowo nie będzie zbyt piękny (podobnie jak reszta dźwięków), nie będzie też sięgał zbyt głęboko. Monitory takie jak te wspominane B&W i Tannoy mają mniej głośników, mniejsze obudowy, i zastosowane w nich głośniki są nieporównywalnie wyższej klasy niż w tych Kodach. Grają o klasę ładniej i naturalniej, a do ciężkich uderzeń kupisz im potem aktywny subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że subwoofer potrzebuje odpowiedniego wzmacniacza. Poza tym jeśli ma to być techno i hip hop i z komputera, to myślę, że trochę gorsza jakość głośników w Kodach nie przełoży sie na jakość słyszanego dźwięku, a na pewno Kody dadzą więcej czadu i obędzie się bez subwoofera. No i jeszcze jedna rzecz subwoofer to dodatkowy wydatek i to niemały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo:)

 

A wiesz, również z myślą o muzyce z komputera polecałem taki układ. Kiepski sprzęt do zniekształceń w plikach mp3 dodaje własne i to, co wychodzi, jest takie mocno średnie. Zwłaszcza drażnią wysokie tony. Dlatego IMHO naprawdę rozsądniej jest się zainteresować neutralnymi głośnikami bez podbarwień, a prezentacja wypadnie o wiele lepiej.

 

A co do subwooferów - jak zapewne zauważyłeś, pisałem o aktywnym. Pasywnych na rynku domowego audio jest bardzo mało. I czy ja wiem, czy wydatek - za 1000 zł można kupić taki wykop, że żadne podłogowce w tej cenie tak nie zagrają. W sam raz na imprezy. A na codzień - ściszamy i delektujemy się harmonią brzmienia dobrych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że można...:-) tylko, że chyba akurat te dwa gatunki muzyczne faworyzują mocne uderzenie, i na tym zdaje się naszemu koledze zależy w pierwszej kolejności... Aha, jest jeszcze jedna kwestia - kontrola tego basu. Te skrzynki mogą panować nad nim znacznie lepiej niż większość tanich subwooferów - choć nie muszą. Dlatego jak zwykle - najważniejsze, żeby sam ich posłuchał zanim kupi. Od razu będzie wiedział, co mu pasuje.

 

Miłego wieczoru, panowie - wracam do roboty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wpłace kase na konto z tym Harmanem dozbieram na te KODA'y przy okazji wymienie karte myzuczną z SB Live! 5.1 na Herculesa Fortissimo 3 no jeszcze kupie sobie słuchawki (prosze o propozycje ale takie rozważne tak do 100 zł) no i może dozbieram na subwoofera chociaż na wakacje to będzie baaardzo trudne ;). Czy mój plan należy do korekty i czy wybór karty muzycznej i słuchawek jest poprawny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że rady na forum pomogły Tobie dokonać wyboru. Sądzę, że będziesz zadowolony przez jakiś czas, a potem na pewno zacznie się główkowanie co by tu jednak zmienić. Sam fakt, że zadałeś właśnie takie pytanie na forum świadczy, że przykładasz wagę do jakości tego co słyszysz i murowane, że z czasem ponownie zapytasz co i jak zrobić żeby było lepiej i za niewielką kasę. No ale o to właśnie chodzi :-)

 

Jeśli chodzi o kartę to jej zmiana niewiele pomoże w przypadku odtwarzania MP3. Lepiej tą kasę przeznaczyć na cd-ka. Nawet nie ma porównania, a odtwarzacz możesz kupić za 200-400 zł naprawdę porządny. Warto poczekać aż miną wakacje. To samo dotyczy słuchawek. Za 100 zł to możesz kupić co najwyżej takie malutkie do uszu i naprawdę kiepskie. Szkoda tych 100 zł. Lepiej dołożyć do wakacyjnego wyjazdu, a potem trochę pozbierać. Np. na Philipsa SBC HPC 890 - 250 zł. Niewiele drożej, a dużo, dużo lepiej. Na pewno znajdziesz sporo opinii na ten temat na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nawet nawet :)

 

Na zdrowy rozsądek to im lepsza karta dźwiękowa, tym bardziej powinna obnażać niedoskonałość formatów kompresji stratnej. Ale paradoksalnie jest dokladnie odwrotnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoskonałości kompresji stratniej mp3 nie są w stanie obnażyć nawet dobre stacjonarne odtwarzacze CD, a co dopiero karta dźwiękowa. Ludzkie ucho jest tu przeszkodą - mp3 umiejętnie je oszukuje.

 

Natomiast _warto_ nagrywać mp3 na cd i słuchać ich z dobrego cd - karta dźwiękowa nie ma żadnych szans przy takim zestawie (w każdym razie nie taka która kosztuje mniej niż sensowny CD :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że zamierzam coś miksować na domówkach a na mixera napewno mnie nie będzie stać więc pozostaje karta muzyczna ;) Polecacie może Augidy ? Czy coś innego mniej przereklamowanego ? A co do słuchawek i odtwarzacza CD wezme to do siebie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to rzeczywiście wina karty ale dla mnie różnica pomiędzy cd, a mp3 jest bardzo wyraźna. To samo jednak dotyczy samych mp3 jak i tworzonych na ich bazie płyt audio. To chyba tak jak kablami, czy bi wiringiem. Jedni twierdzą, że słyszą, a inni twierdzą, że fizyka i anatomia wykluczają możliwość wychwycenia różnic. Ja tam słyszę różnice, a co najważniejsze popróbowałem trochę porobić ślepe testy, do których wykorzystałem moją żonę - słuch ma świetny ;-) , no i była w stanie rozróżnić zmianę kabla za każdym razem, to samo z mp 3. Ostatnio kupiłem specjalnie dla małżonki płytkę Lenny Kravitza, którą wcześniej miałem przegraną z mp3 i żonka wpadła w zachwyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.