Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio dla początkującego


CuBa_88

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sprzęt mi polecicie tak do 1000 zł - 1300 zł. W skład ma wejść wzmacniacz lub amplituner i 2 kolumny. Zamierzam ten sprzęt podłączyć do komputera. Co do mojego pokoju to mam 20m2 ale niedługo będe się przeprowadzał i będe miał ok. 30-40m2. Co do sprzętu to napewno używany bo na nówki mnie nie stać.

 

P.S. Czy opłaca się kupić wzmacniacz Pioneer'a A-449 za 390 zł od pierwszego właściciela (nie sprowadzany) czy polecicie coś innego do zestawu? Prosze o jak najszybsze odp. , ponieważ jutro jestem zmuszony podjąć decyzje z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE

 

Jestem z Wrocławia, moje GG to 3039959 jeżeli ktoś może mi pomóc to zapraszam do rozmowy lub wypowiedzenia się tutaj. POZDRAWIAM !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do komputera, to chyba najlepiej głośniki komputerowe. Za 1000 - 1300 zł. kupisz już coś naprawdę dobrego. Nawet z THX-em i innymi wynalazkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki komputerowe raczej nie wchodzą w gre bo czasami zamierzam sprzęt wykorzystać na jakąś "domówke" więc raczej wolałbym coś z tych rzeczy o których pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Tak na szybciora:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupuj z miejsca ;)

 

i do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) raczej wysoko dojdą,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz bardzo przyzwoite małe B&W, tylko aukcja się zaraz kończy. Poza tym posłuchaj Tannoya M2, JBL LX2002 jak uda ci się znaleźć. Pamiętaj o stosunku cen - optimum brzmieniowe uzyskasz prawie zawsze przeznaczając na kolumny dwa razy tyle co na wzmacniacz. I będzie dobrze. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye m2 dadza sobie psokojnie rade z pomieszczeniem do 25m^2 ale dalej to juz troche gorzej.

Ale chyba nic lepszego nie kupisz.

 

tannoy m2 to sobie kup nowe w media markt za 7 batow cale w jasnej obudowie nie jakies oblesne uzywane czarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Koda AV 707F. Na "domówkę" i do kompa jak znalazł. Cena nowych ok. 900 zł., a dają czadu. Właśnie do większych pomieszczeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są KODY AV 702 F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) opłaca się i czy macie jakieś inne propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem Ci polecić tą aukcję. Do techno i hip hopu jak znalazł. Super dynamika We wcześniejszym wpisie pomyliłem się chodziło mi właśnie o 702.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do techno i HH to będziesz musiał pomyśleć poważnie o subwooferze. Te wolnostojące kody dadzą oczywoście więcej basu niż monitory, ale jakościowo nie będzie zbyt piękny (podobnie jak reszta dźwięków), nie będzie też sięgał zbyt głęboko. Monitory takie jak te wspominane B&W i Tannoy mają mniej głośników, mniejsze obudowy, i zastosowane w nich głośniki są nieporównywalnie wyższej klasy niż w tych Kodach. Grają o klasę ładniej i naturalniej, a do ciężkich uderzeń kupisz im potem aktywny subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że subwoofer potrzebuje odpowiedniego wzmacniacza. Poza tym jeśli ma to być techno i hip hop i z komputera, to myślę, że trochę gorsza jakość głośników w Kodach nie przełoży sie na jakość słyszanego dźwięku, a na pewno Kody dadzą więcej czadu i obędzie się bez subwoofera. No i jeszcze jedna rzecz subwoofer to dodatkowy wydatek i to niemały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo:)

 

A wiesz, również z myślą o muzyce z komputera polecałem taki układ. Kiepski sprzęt do zniekształceń w plikach mp3 dodaje własne i to, co wychodzi, jest takie mocno średnie. Zwłaszcza drażnią wysokie tony. Dlatego IMHO naprawdę rozsądniej jest się zainteresować neutralnymi głośnikami bez podbarwień, a prezentacja wypadnie o wiele lepiej.

 

A co do subwooferów - jak zapewne zauważyłeś, pisałem o aktywnym. Pasywnych na rynku domowego audio jest bardzo mało. I czy ja wiem, czy wydatek - za 1000 zł można kupić taki wykop, że żadne podłogowce w tej cenie tak nie zagrają. W sam raz na imprezy. A na codzień - ściszamy i delektujemy się harmonią brzmienia dobrych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że można...:-) tylko, że chyba akurat te dwa gatunki muzyczne faworyzują mocne uderzenie, i na tym zdaje się naszemu koledze zależy w pierwszej kolejności... Aha, jest jeszcze jedna kwestia - kontrola tego basu. Te skrzynki mogą panować nad nim znacznie lepiej niż większość tanich subwooferów - choć nie muszą. Dlatego jak zwykle - najważniejsze, żeby sam ich posłuchał zanim kupi. Od razu będzie wiedział, co mu pasuje.

 

Miłego wieczoru, panowie - wracam do roboty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wpłace kase na konto z tym Harmanem dozbieram na te KODA'y przy okazji wymienie karte myzuczną z SB Live! 5.1 na Herculesa Fortissimo 3 no jeszcze kupie sobie słuchawki (prosze o propozycje ale takie rozważne tak do 100 zł) no i może dozbieram na subwoofera chociaż na wakacje to będzie baaardzo trudne ;). Czy mój plan należy do korekty i czy wybór karty muzycznej i słuchawek jest poprawny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do karty muzycznej - sprzedaj szumblastera i karta którą opisałem w wątku 8129, zrobiona na dacu pcm2702 - koszt 100zł :) nie bedziesz żałował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że rady na forum pomogły Tobie dokonać wyboru. Sądzę, że będziesz zadowolony przez jakiś czas, a potem na pewno zacznie się główkowanie co by tu jednak zmienić. Sam fakt, że zadałeś właśnie takie pytanie na forum świadczy, że przykładasz wagę do jakości tego co słyszysz i murowane, że z czasem ponownie zapytasz co i jak zrobić żeby było lepiej i za niewielką kasę. No ale o to właśnie chodzi :-)

 

Jeśli chodzi o kartę to jej zmiana niewiele pomoże w przypadku odtwarzania MP3. Lepiej tą kasę przeznaczyć na cd-ka. Nawet nie ma porównania, a odtwarzacz możesz kupić za 200-400 zł naprawdę porządny. Warto poczekać aż miną wakacje. To samo dotyczy słuchawek. Za 100 zł to możesz kupić co najwyżej takie malutkie do uszu i naprawdę kiepskie. Szkoda tych 100 zł. Lepiej dołożyć do wakacyjnego wyjazdu, a potem trochę pozbierać. Np. na Philipsa SBC HPC 890 - 250 zł. Niewiele drożej, a dużo, dużo lepiej. Na pewno znajdziesz sporo opinii na ten temat na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nawet nawet :)

 

Na zdrowy rozsądek to im lepsza karta dźwiękowa, tym bardziej powinna obnażać niedoskonałość formatów kompresji stratnej. Ale paradoksalnie jest dokladnie odwrotnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoskonałości kompresji stratniej mp3 nie są w stanie obnażyć nawet dobre stacjonarne odtwarzacze CD, a co dopiero karta dźwiękowa. Ludzkie ucho jest tu przeszkodą - mp3 umiejętnie je oszukuje.

 

Natomiast _warto_ nagrywać mp3 na cd i słuchać ich z dobrego cd - karta dźwiękowa nie ma żadnych szans przy takim zestawie (w każdym razie nie taka która kosztuje mniej niż sensowny CD :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że zamierzam coś miksować na domówkach a na mixera napewno mnie nie będzie stać więc pozostaje karta muzyczna ;) Polecacie może Augidy ? Czy coś innego mniej przereklamowanego ? A co do słuchawek i odtwarzacza CD wezme to do siebie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to rzeczywiście wina karty ale dla mnie różnica pomiędzy cd, a mp3 jest bardzo wyraźna. To samo jednak dotyczy samych mp3 jak i tworzonych na ich bazie płyt audio. To chyba tak jak kablami, czy bi wiringiem. Jedni twierdzą, że słyszą, a inni twierdzą, że fizyka i anatomia wykluczają możliwość wychwycenia różnic. Ja tam słyszę różnice, a co najważniejsze popróbowałem trochę porobić ślepe testy, do których wykorzystałem moją żonę - słuch ma świetny ;-) , no i była w stanie rozróżnić zmianę kabla za każdym razem, to samo z mp 3. Ostatnio kupiłem specjalnie dla małżonki płytkę Lenny Kravitza, którą wcześniej miałem przegraną z mp3 i żonka wpadła w zachwyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.