Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki dobry wzmacniacz słuchawkowy na tranzystorach po holdegronie


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem jeszcze dodać, że OPA2228 lubi mieć lokalnie odsprzęganie zasilania między + i -, czyli pojedynczym kondziem. Można dać 10uF elektrolit bipolarny lub nie i kilkaset nF foliowiec. 2x OPA228 z tego samego zasilania nie zagrał mi lepiej, ale nie widzę przeciwwskazań. Kiedyś testowałem taki na przejściówce 2x SOIC na DIP8. Zaletą takiego rozwiązania jest pewien trick, który ciekawie zmienia brzmienie OPA228. Trzeba mu zewrzeć nogi 1 i 8 do + zasilania, czyli 1-7-8 zwarte razem. Dźwięk zmienia charakter wskutek podbicia prądów biasu pary różnicowej na wejściu. Mnie się takie brzmienie kiedyś podobało - jasne, pełne i barwne - zupełnie jak dobre piwo. ;) Normalnie są to piny do regulacji offsetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok z fetami ? zamiast BD139/140 proponuję 2SC3422/2SA1359.

Jfety jako źródła prądowe w emiterach Q3,Q4 lub zamiast 2 komplementarne lustra prądowe z prądem referencyjnym zr źródła prądowego- łatwiej będzie uzyskać symetrię prądów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udało by się wcisnąć na PCB drugie gniazdo słuchawkowe z mniejszym wzmocnieniem pod niskoomowe słuchawki nauszne i IEM'y, to także jestem zainteresowany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jfety jako źródła prądowe w emiterach Q3,Q4 lub zamiast 2 komplementarne lustra prądowe z prądem referencyjnym zr źródła prądowego- łatwiej będzie uzyskać symetrię prądów.

Z symetrią układu nie ma najmniejszego problemu, dobierałem tranzystory na multimetrze - również fety parowałem - i uzyskałem offset 2mV i w drugim kanale 5mV.

Lepiej już zrobić regulację offsetu, myślę, że można spróbować zastosować helitrim 50 Ohm z suwakiem do wyjścia op-ampa a końce ścieżki oporowej do baz tranzystorów BC.

 

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że OPA2228 lubi mieć lokalnie odsprzęganie zasilania między + i -, czyli pojedynczym kondziem. Można dać 10uF elektrolit bipolarny lub nie i kilkaset nF foliowiec. 2x OPA228 z tego samego zasilania nie zagrał mi lepiej, ale nie widzę przeciwwskazań. Kiedyś testowałem taki na przejściówce 2x SOIC na DIP8. Zaletą takiego rozwiązania jest pewien trick, który ciekawie zmienia brzmienie OPA228. Trzeba mu zewrzeć nogi 1 i 8 do + zasilania, czyli 1-7-8 zwarte razem. Dźwięk zmienia charakter wskutek podbicia prądów biasu pary różnicowej na wejściu. Mnie się takie brzmienie kiedyś podobało - jasne, pełne i barwne - zupełnie jak dobre piwo. ;) Normalnie są to piny do regulacji offsetu.

Nawet miałem pomysł żeby na tych pinach op-ampów zrobić regulację offsetu, ale zmiana charakterystyki brzmienia bardzo mi się podoba. Można zrobić przełącznik i doborem rezystora podciągającego piny 1 i 8 do + zasilania dobrać sobie dodatkową (do załączenia przełącznikiem) charakterystykę brzmienia.

 

Jeśli udało by się wcisnąć na PCB drugie gniazdo słuchawkowe z mniejszym wzmocnieniem pod niskoomowe słuchawki nauszne i IEM'y, to także jestem zainteresowany!

Niektórzy radzą sobie z tym łącząc dodatkowe gniazdo przez rezystory - zawsze można tak zrobić a rezystory każdy dobierze sobie indywidualnie.

Niestety takie sztuczne zwiększanie impedancji wyjściowej to nic dobrego dla kontroli, ale zawsze zamiast rezystorów można wlutować zwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus O to chodzi? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje proozycje:

- jeden WO z możliwością zastosowania stolika na dwa pojedyncze

- osobne zasilanie dla stopnia końcowego na LM317/337 i dyskretny regulator dla WO ze wspólnym podwójnym mostkiem i elektrolitami

- możliwość implementacji dyskretnego przedwzmacniacza na stoliku w miejsce WO

- odłamywana płytka z ALPS'em i gniazdami słuchawkowymi

- odłamywana płytka z zabezpieczeniem DC

 

Wszyscy powinni być zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie. Jaka opcja zasilania była by lepsza: jeden zasilacz dla pojedynczego WO z tranzystorami dla tego kanału czy wspólne zasilanie dla dwóch pojedynczych WO i oddzielne dla tranzystorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus O to chodzi? :)

Tak, jeśli chodzi o regulację offsetu to dokładnie tak.

 

 

Moje proozycje: - jeden WO z możliwością zastosowania stolika na dwa pojedyncze - osobne zasilanie dla stopnia końcowego na LM317/337 i dyskretny regulator dla WO ze wspólnym podwójnym mostkiem i elektrolitami - możliwość implementacji dyskretnego przedwzmacniacza na stoliku w miejsce WO - odłamywana płytka z ALPS'em i gniazdami słuchawkowymi - odłamywana płytka z zabezpieczeniem DC Wszyscy powinni być zadowoleni.

Ja jednak będę optował za dwoma op-ampami, wtedy będzie można wykonać połączenia dla wspomnianego wcześniej przełącznika charakterystyki. Dwa op-ampy kosztują niewiele drożej niż jeden podwójny.

Z tym zasilaniem to Michelangelo pisał trochę inaczej, wiem, że On ma ogromne doświadczenie w takich układach.

Te odłamywane moduły to chyba dobry pomysł, ale to będziemy mogli wziąć pod uwagę po opracowaniu schematu, czyli podczas przymiarek do pcb.

 

 

Ja mam trochę inne pytanie. Jaka opcja zasilania była by lepsza: jeden zasilacz dla pojedynczego WO z tranzystorami dla tego kanału czy wspólne zasilanie dla dwóch pojedynczych WO i oddzielne dla tranzystorów?

Kwestia przedyskutowania problemu, ale myślę, że nie ma co się aż tak rozpędzać i zanadto komplikować układu. Czasami dobra filtracja jest ważniejsza niż oddzielne zasilanie.

Może zaufać doświadczeniu Michelangelo i zrobić dokładnie tak, jak napisał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co Majkel miał na myśli, lecz może się to nie sprawdzić. W DAC'ach etc. prestabilizacja jak najbardziej. Zastosowałbym jeden zasilacz dyskretny dla wzmacniaczy operacyjnych i elektrolit + stały przy każdym z nich. Dodatkowo zasilacz na LM'ach jak w oryginale z możliwością regulacji dla końcówki i również rozdzielony na lewy i prawy kanał z dodatkową pojemnością przy układach. Można zaszaleć i zrobić cztery zasilacze odpowiednio dla L/P WO i końcówki, lecz może to być przerost formy nad treścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzeźbiłem trochę, wyszło takie coś uwzględniając dotychczasowe sugestie. Jak miałaby wyglądać ta preregulacja ? schemat poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam rozrysowane na szybko schematy, tak właśnie to widzę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście jeden i drugi kanał jest identyczny a zasilacz jest z nimi na wspólnej płytce.

Podobnie jak gniazda i potencjometr, które to dodatkowo można odłamać.

 

 

Przepraszam za bazgroły, ale spieszyłem się mocno bo mam też inne zajęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam rozrysowane na szybko schematy, tak właśnie to widzę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście jeden i drugi kanał jest identyczny a zasilacz jest z nimi na wspólnej płytce.

Podobnie jak gniazda i potencjometr, które to dodatkowo można odłamać.

 

 

Przepraszam za bazgroły, ale spieszyłem się mocno bo mam też inne zajęcie.

 

To już wiem, potrzebny schemat preregulacji.

 

Ewentualnie sam TT, choć nie wiem czy wyrobi prądowo. Zobaczcie jak wygląda zasilanie stopnia napięciowego w DNFB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, potrzebny schemat preregulacji.

 

Ewentualnie sam TT, choć nie wiem czy wyrobi prądowo. Zobaczcie jak wygląda zasilanie stopnia napięciowego w DNFB.

Teraz mam już dosyć dnia - był pracowity - nie mam pomysłu na zasilacz, może ten prosty z RudiStora będzie OK?

Tego na prawdę nie ma co zbytnio komplikować.

RudiStor produkuje zacne "klocki" a zasilacz nie ma nawet stabilizowania, to raczej rodzaj separatora zakłóceń od sieci zasilającej.

 

BB84 - ja bym dał zdecydowanie większe radiatory niż w oryginale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie, to dopiero pierwsze przymiarki. Zasilacz na LM'ach mam rozrysowany, prawdopodobnie dołożę TT'ka i zrobię dwa całkowicie osobne zasilacze dla końcówki i WO, powinno to dać lepsze rezultaty niż prestabilizacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie, to dopiero pierwsze przymiarki. Zasilacz na LM'ach mam rozrysowany, prawdopodobnie dołożę TT'ka i zrobię dwa całkowicie osobne zasilacze dla końcówki i WO, powinno to dać lepsze rezultaty niż prestabilizacja.

Podziwiam Rudiego za ten zasilacz, prostszy być już nie mógł. Żadnej stabilizacji a działa z pewnością doskonale. Oto pdf ze schematem RudiStora, na górze strony wspomniany zasilacz, który radzi sobie z całą elektronika tego wzmaka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84 - ja bym dał zdecydowanie większe radiatory niż w oryginale.

Pewnie czytaliście, ale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -> Mods/Findings -> about "Heat"

 

Ja bym za bardzo nie modyfikował i trzymał się raczej Lovely Cube z drobnymi modyfikacjami (heltrimy i ew zabezpieczenie DC), oraz przystosował to do którejś obudowy np. hammonda.

Kombinowanie z zasilaniem ma sens gdy można porównać z niemodyfikowanym egzemplarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabturek

 

Z pewnością ww. zasilacz będzie lepszy niż LM'y.

 

Robertinus

 

Czyli dajemy zasilacz z Rudi'ego i LM/317/337 na całość, czy rozdzielamy po prestabilizatorze LM'ami dwa kanały ? odciąży to staby (po parce na kanał) i uzasadni zastosowanie pojedynczych WO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....................

walnąć dyskretny pre-regulator przed LM-ami, żeby z niego szedł prąd na tranzystory. Trzeba dać trafo, które wyprodukuje nie mniej niż 25V każdej połówki DC, na pre-regulatorze zbić do +-20V, staby niech dają po 15V.

Może coś w tym stylu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20643-0-86664300-1311488752_thumb.png

post-20643-0-57014000-1311488767_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że zmiana zasilania nie zmieni dźwięku w porównaniu do oryginału? A jeśli zmieni to niekoniecznie na plus. Coś jest nie tak z zasilaniem oryginału, że potrzeba zmian w tym zakresie? Wiecie... nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że zmiana zasilania nie zmieni dźwięku w porównaniu do oryginału? A jeśli zmieni to niekoniecznie na plus. Coś jest nie tak z zasilaniem oryginału, że potrzeba zmian w tym zakresie? Wiecie... nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu....

 

Zmieni dźwięk i to nawet bardzo, dedykowany zasilacz ze stabilizacją jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby nie pójść w złą stronę. Robertinus - pomierzyłeś swoją wersję cuba? Jeśli nic nie niepokoi w zasilaczu to zmiana układu może wiele zniszczyć(sonicznie). Sam wiesz jakie to ważne na podstawie analogówki pod wm8742. Nawet firma układów ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez paniki ;)

 

Chyba nie zrozumieliśmy do końca Majkela.

"walnąć dyskretny pre-regulator przed LM-ami, żeby z niego szedł prąd na tranzystory."

 

Prawdopodobnie chodzi o to, aby preregulator zasilał końcówkę, nie jest ona wtedy ograniczona wydajnością prądową i stabilizatorami LM317/337, a te służą do zasilania wzmacniaczy operacyjnych, w tym przypadku należałoby je rozdzielić na L/P aby uzasadnić zastosowanie pojedynczych WO. Pamiętajcie, że najważniejsze jest prowadzenie masy. Z pewnością nie skopie to dźwięku, a może poprawić. LM'y nie należą do najszczęśliwszych stabilizatorów jeśli chodzi o dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez paniki ;)

 

Chyba nie zrozumieliśmy do końca Majkela.

"walnąć dyskretny pre-regulator przed LM-ami, żeby z niego szedł prąd na tranzystory."

 

Prawdopodobnie chodzi o to, aby preregulator zasilał końcówkę, nie jest ona wtedy ograniczona wydajnością prądową i stabilizatorami LM317/337, a te służą do zasilania wzmacniaczy operacyjnych, w tym przypadku należałoby je rozdzielić na L/P aby uzasadnić zastosowanie pojedynczych WO. Pamiętajcie, że najważniejsze jest prowadzenie masy. Z pewnością nie skopie to dźwięku, a może poprawić. LM'y nie należą do najszczęśliwszych stabilizatorów jeśli chodzi o dźwięk.

Dokładnie. A ten schemat na LMach i op-ampie z tranzystorem jest po wielokroć głupi. Po pierwsze - diody zabezpieczające psują dźwięk, ponieważ tworzą ścieżkę wygaszania energii w zamkniętej pętli - do wywalenia. Po drugie - układ na op-ampie jest idiotyzmem, ponieważ steruje dużymi pojemnościami z układu ze sprzężeniem zwrotnym ujemnym, które jest tylko po to kompensowane 1uF, żeby się nie zamienił układ w generator m.cz. Wstawianie elektrolitów między szereg ze stabilizatorami to też powszechna głupota przy sterowaniu układów będących szybkozmiennym obciążeniem. Tak to sobie można zrobić przy stabilizatorze sekcji cyfrowej w DAC, wtedy mamy podwójną filtrację śmieci zwrotnych z cyfrówki na zasilacz, bo dynamika zmian obciążenia w sekcji cyfrowej jest żadna i nie przeszkadza spowolnienie odpowiedzi regulatora. Itd., itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84 Robertinus Zabezpieczenie DC do słuchawek ( z SOHA III )

 

BB84 Jak Ci się nie chce rysować DC to wyśle Ci plik SCH. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił nieco inaczej, ale sama idea jest OK i może zostać - wtórnik mocy z wielokrotnie filtrowanym napięciem wzorcowym. Z reguły jest to dioda Zenera, tutaj filtr CRCRC. W pełni rozumiem takie posunięcie, ponieważ zastosowanie diody Zenera pociągałoby za sobą dołożenie kolejnych tranzystorów, żeby to zagrało po bożemu, a tak jest prościej. Na pre-regulator całkiem w porządku. Zdaje się, że ten sam patent jest w RPX-33, bo zaglądałem do niego i też były TIP3055 w zasilaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB84 Robertinus Zabezpieczenie DC do słuchawek ( z SOHA III )

 

BB84 Jak Ci się nie chce rysować DC to wyśle Ci plik SCH. ;)

Mariusz, ja uważam, że to doskonały układ i właśnie o nim myślałem w BCL.

 

BB84 - dzięki za zaangażowanie, schemat jest OK. Stosując cztery regulatory dla op-ampów wywaliłbym regulację offsetu, to słabe ogniwo w torze audio a offset można będzie korygować niewielkimi zmianami napięć zasilania op-ampów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.