Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Do ksztaltowania brzmienia kablami zasilajacymi przyda sie znajomosc tego tekstu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stary ale warto gl wklejać powiedzmy co 10 stron tego wątku.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 19:57

 

Do ksztaltowania brzmienia kablami zasilajacymi przyda sie znajomosc tego tekstu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przeczytałem tylko podsumowanie i nie do końca mnie to osobiście przekonuje, autor nie poruszył zagadnienia izolacji kabli, a ten element jest wielokrotnie istotniejszy od samego przewodu i jego grubości. Jeśli chodzi o długość kabli sygnałowych to na przykład takie SPDIF - BNC wcale nie jest tak, że im krótszy tym lepszy, jest sporo na ten temat na zachodnich forach. Grubość przewodów 3 x 0,75mm2?? - dzisiaj to takie kabelki do 12V dają. ;)

 

...ale nie żebym był zdania, że kablami 230 można kształtować brzmienie, można uzyskać zmiany w skali mikro (moje zdanie), głównie wynikające z lepszej izolacji przewodu, lepszego styku wtykczka-gniazdko itp. Nie wykluczam również, że na pewnym poziomie te zmiany w skali mikro mogą być jednak kluczowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak większość ludzi.

Załączanie zamrażarki, lodówki, klimatyzacji, piekarników, mikrofalówek, komputerów, pracujące kineskopy, projektor, urządzenia audio, oświetlenie itd itp. Tyle tylko że ja żadnego z nich nie słyszę w swych systemach audio.

 

No tak, jak długo słuchasz to się przyzwyczaisz, jak z lotniskiem o którym wspomniałeś. Zgadzam się.

Natomiast ja zrozumiałem @Pygara w ten sposób, że jak Twój kolega testował to zbliżał się wieczór i składowe zakłóceń mogły się zmieniać i mieć wpływ na brzmienie. Ktoś przestał pracować w warsztacie obok i wyłączył spawarki czy szlifierki, a jakaś kobieta w domu za rogiem włączyła swojego "Anal destroyera 1000W" itd itp.

Każdy sprzęt sieje inaczej i parametry zasilania (zakłócenia w sieci) mogły się zmieniać w czasie co mogło mieć wpływ na brzmienie odbierany jako wpływ kabli. Tak se dumam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu trafiłeś w samo sedno.

 

Po pewnej godzinie późnym wieczorem poziom zakłóceń spada drastycznie szybko, a minimum osiąga między godziną 23:00 a 5:40 w dni pracujące.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty w Polsce musisz dokładnie wiedzieć kiedy sąsiadki pieką, piorą, używają wibratorów

To może być niezwykle cenna wiedza;-)

Ale nie powiem o tym memu Anglikowi, nie mam serca aby go tak przygnębić.

A co jeśli też by usłyszał zmianę???

P.S.

ważne pytanie - czy jak tak sobie figlował z tymi sieciówkami, bo jak rozumiem, było to jednorazowe doświadczenie podczas jednego wieczoru, to może umilał sobie czas szklaneczką szkockiej..... to by mogło wiele wytłumaczyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać przewody sieciowe i to mówię jako elektronik.Wpływają na zmianę ilości i spektrum zakłóceń.Dlatego często w różnych systemach jak i lokalizacjach wprowadzają do dźwięku większe lub mniejsze zmiany czasami o cechach przeciwstawnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że słychać, tyle że jeśli dalsze elementy zasilania oraz toru maja co chwila odmienne cechy to na sumie się znoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać przewody sieciowe i to mówię jako elektronik.Wpływają na zmianę ilości i spektrum zakłóceń.

 

No to jako elektronik wytłumacz to ALE technicznie, jakim sposobem ten drut z wtyczkami działać może jak FILTR "zakłóceń". Co "filtruje" i w jaki sposób, konkrety FIZYCZNE, nie MITYCZNE proszę.

 

P.S. uprzedzam, o ekranie, w który są wyposażone sieciówki możesz sobie darować, ten ekran (jak dobrze wiesz - jako elektronik) chroni przewody i sygnały w nich, sąsiadujące z tą (ekranowaną) sieciówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, dzielenie włosa na czworo.....

 

Mam w domu 3fazowa 14 kw PC od lat, jakies 8-10 metrow od pomieszczen audio i KD. Linia zasilania dedykowana na Giggawacie, puszczona zupełnie samotnie z dala od reszty sieci elektrycznej domu.

Nigdy, ale to nigdy nie udało mi sie usłyszeć jej i/lub jej wpływu na system zarówno stereo jak i KD.....

A niektórzy tutaj piszą o jakis szlifierkach i wibratoraxh sąsiadek, które ponoć moduluja i powoduje siadanie systemów w domach w okolicy.....szoks. Troche powagi w koncu.

 

Radziłbym sie lepiej dobrze zastanowić czy przypadkiem te rewelacje na temat nocnych odsłuchow i rewelacyjnego soundu nie sa efektem wyciaszania sie tzw. szumu tła, jak znakomita cześć populacji planety Ziemia idzie w kime. Po prostu robi sie ciszej na zewnatrz i lepiej wtedy slychac i łatwiej skupić na szczegółach audio przekazu.

Jak ktoś ma dedykowane pomoeszczenie z izolacja akustyczna to wie o czym pisze i wtedy mozna tez sobie swietnie porównywac różnice pomiedzy odsłuchem w salonie z oknami, drzwiami i standardowym murem a pomieszczeniem mającym prawie podwojona wartośc gr. scian i jednymi drzwiami wejściowymi, zreszta tez akustycznymi.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie od takiego pomieszczenia powinno się zacząc zabawe w "testera sieciówek"

95 % testerów uważa jednak inaczej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ksztaltowania brzmienia kablami zasilajacymi przyda sie znajomosc tego tekstu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stary ale warto gl wklejać powiedzmy co 10 stron tego wątku.

 

Pozdro

 

Zgadzam sie z przedmówca, finalnie to wypadkowa interkonekta (xlr nawet) i kabla zasilajacego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako elektronik wytłumacz to ALE technicznie, jakim sposobem ten drut z wtyczkami działać może jak FILTR "zakłóceń". Co "filtruje" i w jaki sposób, konkrety FIZYCZNE, nie MITYCZNE proszę.

 

P.S. uprzedzam, o ekranie, w który są wyposażone sieciówki możesz sobie darować, ten ekran (jak dobrze wiesz - jako elektronik) chroni przewody i sygnały w nich, sąsiadujące z tą (ekranowaną) sieciówką.

Ok - technicznie.

Najpierw trzeba wymienić źródła zakłóceń występujących w sieci i sposoby przenikania do niej

1. Każde urządzenie elektroniczne zasilone z sieci nie pobiera idealnej sinusoidy a przebieg odkształcony po przez zawartość harmonicznych. W uproszczeniu im większa moc tym większe odkształcenie. Im odkształcenie większe tym zawartość harmonicznych większa , im obrazowo mówiąc odkształcenie bardziej strome tym spektrum częstotliwościowe większe.

2. Drugą drogą jest prąd w.cz przedostający się przez pasożytnicze pojemności głownie transformatorów zasilających - tj prąd w układzie prostowniczym jest silnie odkształcony(duże spektrum częstotliwościowe zakłóceń) i przez te pojemności dostaje się do sieci do sieci zasilającej jak i bezpośrednio do masy audio ( tutaj oddziaływanie silne na interkonekty pomiędzy urządzeniami audio).

 

3. W dzisiejszych czasach w eterze mamy mnóstwo fal radiowych od sieci GSM/wifi itd, które pięknie korzystają z każdego przewodu jak z anteny odbiorczej

 

Zasilacze impuslowe powszechnie stosowane w dziśiejszych czasach generują silne zakłócenia drogami 1 ,2

Piszę to wszystko w uproszczeniu - bez wchodzenia w szczegóły

CDN...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - tylko jak to ma się do cudownych właściwości technicznych biernego elementu, jakim jest kawałek druta zasilającego???

Przypominam, jesteśmy w wątku o top'owych drutach, których JEDYNYM ZADANIEM jest przesłanie do urządzenia 230V~ o f=50 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje - NIE JEDYNYM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniekształcenia

1. Każde urządzenie elektroniczne zasilone z sieci nie pobiera idealnej sinusoidy a przebieg odkształcony po przez zawartość harmonicznych. W uproszczeniu im większa moc tym większe odkształcenie. Im odkształcenie większe tym zawartość harmonicznych większa , im obrazowo mówiąc odkształcenie bardziej strome tym spektrum częstotliwościowe większe.

 

Zniekształcenia "harmoniczne" sieci zasilającej, czyli pochodne częstotliwości 50Hz nie mogą być przyczyna "słyszenia" przez audiofila zmian barwy dźwięku, zmian dynamiki odtwarzanego przez głośniki sygnału akustycznego, zmian korelacji fazowych i czasowych, wpływających na subiektywna "przestrzenność" budowania sceny stereofonicznej przez zestawy głośnikowe. Przenikające z sieci zasilajacej zniekształcenia harmoniczne częstotliwości 50Hz, maga być jedynie słyszalne jako zniekształcenia harmoniczne. A potwierdzane badania laboratoryjne i testy urządzeń zaliczanych do Hi End, podają wartości ich poziomu co najmniej jako liczbę poprzedzona dwoma zerami, co czyni je absolutnie niesłyszalnymi dla ludzkiego ucha. O słyszalności cudownych zmian brzmienia wprowadzanych przez 2cm drucik bezpieczników topikowych, ludziom którzy nawet z problemami ukończyli szkołę podstawowa pisać nie wypada.

Zatem zmiany które słyszą audiofile jakie pojawiają się wraz ze zmiana kabla zasilającego nie mogą być generowane przez zniekształcenia harmoniczne częstotliwości sieci zasilającej. O wpływie działania kabla zasilającego jako anteny przekazującej fale elektromagnetyczne w spektrum akustycznym, nawet nie będę się wypowiadał :-)

Wytłumaczenie tego zjawiska jako wpływ pętli masy, może być jakąś częścią prawdy ale jedynie częścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś przez to szkodnikiem tego forum i nie zdajesz sobie sprawy jak wielkim.

 

Pozwolę sobie na inny wniosek wynikający z mojej postawy w tym wątku. Do uznawania mnie jako szkodnika pełne prawo mają ludzie żyjący z branży audio i to WYŁACZNIE ci, którzy żyją z naiwności i braku technicznego wykształcenia swych potencjalnych klientów. To Forum nie jest jedynie forum HiEnd dla branży kablowej, a sam obszar techniki HiEnd, kable zasilające i bezpieczniki klasyfikuje jedynie jako osprzęt gotowych technicznie i kompletnie doskonałych urządzeń jakie oferuje swym klientom. ŻADEN KABEL, nie jest skończonym urządzeniem audio o ściśle określonych parametrach technicznych w zakresie własnego brzmienia! Jest tylko kablem łączącym urządzenia.

 

Przestań usprawiedliwiać swój brak tolerancji wiedzą techniczną. Nie pomyślałeś, że ta wiedza paradoksalnie może stanowić dla Ciebie ograniczenie w poznawaniu ? Czy parę postów wcześniej nie przyznałeś się do kłopotów ze słuchem ? Żyj sobie spokojnie i daj żyć innym. Nie obrażaj ich, nie szydź i nie upokarzaj. Otwórz się gościu na świat, na ludzi, na piękno, na różnorodność. Nie bój się, że może się okazać że byłeś w błędzie. Że istnieje coś, czego nie da się łatwo wyjaśnić. To wcale nie oznacza, że zostałeś źle wyedukowany.

 

 

 

Od ezoteryki i omamiania ludzi mamy już od dawna instytucje kościoła. Już pisałem że jestem agnostykiem i w żadne wciąż nowe religie tworzone przez sekty w celu uzyskania własnych korzyści materialnych nie wierzę.

A w dziedzinie techniki wierzyć nie muszę, bo to nie jest miejsce dla mesjaszy, bowiem wymaga potwierdzania swych wyników dokumentacja i podlega weryfikacji pomiarowej.

Testy w komorze bezechowej, polegające na porównaniu zmian spektrum akustycznego zastawu audio, wnoszonych po zamianie kabla zasilającego wzmacniacz, wykazały brak jakichkolwiek różnic w paśmie odtwarzanego przez głośniki sygnału akustycznego!

Jeśli masz dowody że jest inaczej to je przedstaw, a Twoje uwagi że jestem szkodnikiem ponieważ moje zdanie w tym temacie jest całkowicie Tobie niewygodne pozostawię bez spuentowania ze swej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T O L E R A N C J A !

 

Czyli prawo do posiadania przez innych własnego zdania.

Brak szyderstwa.

Brak upokarzania.

Brak ośmieszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T O L E R A N C J A !

 

Czyli prawo do posiadania przez innych własnego zdania.

Brak szyderstwa.

Brak upokarzania.

Brak ośmieszania.

Ale czy tolerancja dla braku wiedzy, czy szerzenia zabobonów i głupoty?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado

No i co z tego że aparatura pomiarowa wykazała to i tamto skoro uszy ludzkie współpracujące z mózgiem mówią co innego.

Poza tym uświadom mnie(bo jestem niedouczony) jak się mierzy barwę, timing, przyjemność z odsłuchu, scenę dźwiękową, lokalizację źródeł, itd ?

 

Kiedyś "aparatura pomiarowa" właściwa dawnym czasom mówiła że Ziemia jest płaska, a Słońce kręci się wokół Ziemi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie namawiam nowych użytkowników na szerzenie zabobonów i głupoty ale....

....jeżeli jest ktoś ze starego grona tak zabobony i głupi jak ja to będę wdzięczny gdy napisze kilka słów porównania

......Acrolinka 9300 z Acrolinkiem 9700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po raz kolejny zażenowany Twoim poziomem wypowiedzi na forum. Odbierasz ludziom, w tym i mojej osobie, przestrzeń do życia, do odkrywania, do cieszenia się. Upokarzasz stwierdzeniami jak wyżej. Jesteś przez to szkodnikiem tego forum i nie zdajesz sobie sprawy jak wielkim.

 

To jest TOLERANCJA zgodna z tym co przedstawiłeś? Kpisz sobie?

 

To jest wątek w zakładce otwartej Forum dedykowany dyskusji o KABLACH ZASILAJACYCH. Czytając cały wątek znajdziesz w nim wypowiedzi z opiniami sprzecznymi, ponieważ na sporze opiera się dyskusja.

Jeśli chcesz zachwalać jakąś markę topowego kabla zasilającego przenieś się do zakładki KLUBY i tam albo dołącz do klubu owego producenta lub kabla, albo załóż własny Klub. Tam wszystkich tych których opinie nie są dla Ciebie odpowiednie, będziesz mógł wykluczyć z dyskusji jako założyciel Klubu.

W tym wątku Twoje wpisy są atakiem personalnym na moja osobę, powodowane jedynie tym, ze moje stanowisko do którego mam niezawisłe prawo aby przedstawić w wątku otwartym Tobie akurat nie odpowiada.

Dalsze pisanie o mojej osobie będę zgłaszał jako atak personalny. Zapraszam do dyskusji o brzmieniu kabli zasilających a szczególnie tych topowych, a nie o mojej wiedzy technicznej czy moim postrzeganiu opisywanego zjawiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie te wpisy "niesłyszących" stają się agresywne i radykalne, tymczasem żadna ze stron tego sporu z definicji nie jest w stanie nic drugiej udowodnić i pogódźmy się z tym może bez tej całej agresji. Trzeba zrozumieć jedno, że nie da się kogoś, kto usłyszał różnicę w brzmieniu przekonać, że jej NIE usłyszał. Takie praktyki mamy już za sobą wraz z upadkiem komuny.

 

Osobiście należę do tych "słyszących", ale patrzę na te różnice trzeźwym "uchem", nigdy nie nazwałbym zmian ociepleniem, pojawieniem się holografii 3D, przyspieszeniem itd. Dla mnie jest to liniowy proces "mikroodszumiania" przekazu, a co za tym idzie pokazania systemu bardziej takim jaki on na prawdę jest. Napisałem liniowy proces w tym sensie, że poszczególne kable mogą działać tylko albo mocniej albo słabiej, inaczej mówiąc lepiej lub gorzej a nigdy nie nazwałbym to modelowaniem brzmienia. Myślę, że to co niektórzy słyszą w porównaniu do rozdmuchanych do granic ludzkiej fantazji opisów jakie później serwują o cudownej metamorfozie brzmienia jest także jednym z tych przyczyn, dlaczego tak rozjusza to tych "niesłyszących".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ezoteryki i omamiania ludzi mamy już od dawna instytucje kościoła. Już pisałem że jestem agnostykiem i w żadne wciąż nowe religie tworzone przez sekty w celu uzyskania własnych korzyści materialnych nie wierzę.

 

Skoro nie wierzysz w zmiany wprowadzane przez kable zasilające lub bezpieczniki topikowe to po co udzielasz się jako forumowicz w temacie. Po co?

To jest temat dla "wierzących". Dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją opinią na temat zmian jakie dany, topowy kabel wprowadził w ich systemie. Ten wątek nie potrzebuje twojej negatywnej filozofii na temat tych zmian. Masz prawo "nie wierzyć", nie zabieraj tu głosu i pozwól nam na nasza "wiarę".

 

.... nie namawiam nowych użytkowników na szerzenie zabobonów i głupoty ale....

....jeżeli jest ktoś ze starego grona tak zabobony i głupi jak ja to będę wdzięczny gdy napisze kilka słów porównania

......Acrolinka 9300 z Acrolinkiem 9700

 

Nie słuchałem 9300, ale jakby co to mam już prawie rok 9700. Zawsze coś mogę o nim skrobnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnij

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie słuchałem 9300, ale jakby co to mam już prawie rok 9700. Zawsze coś mogę o nim skrobnąć.

 

....dawaj śmiało..słuchałem 9300 dlatego zapytałem o różnice....

 

może faktycznie jakiś klub byłby rozwiązaniem (oczywiście nie jednej marki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie te wpisy "niesłyszących" stają się agresywne i radykalne, tymczasem żadna ze stron tego sporu z definicji nie jest w stanie nic drugiej udowodnić i pogódźmy się z tym może bez tej całej agresji.

 

Masz w tym dużo racji, ponieważ, wątek ten przyciąga Trolli, którzy wylewają w nim swoje animozje związane z kablami zasilającymi. Nie wiem czy ta ich postawa jest spowodowana, i nie będę w to wnikał. Moim zdaniem nie powinni się w nim udzielać. Tak jak pisałem powyżej, to watek dla wszystkich tych, którzy zmiany dostrzegają. Nie zawsze te zmiany są na plus i właśnie o tym powinniśmy tu pisać - o tych zmianach jakie one są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście należę do tych "słyszących", ale patrzę na te różnice trzeźwym "uchem", nigdy nie nazwałbym zmian ociepleniem, pojawieniem się holografii 3D, przyspieszeniem itd. Dla mnie jest to liniowy proces "mikroodszumiania" przekazu, a co za tym idzie pokazania systemu bardziej takim jaki on na prawdę jest. Napisałem liniowy proces w tym sensie, że poszczególne kable mogą działać tylko albo mocniej albo słabiej, inaczej mówiąc lepiej lub gorzej a nigdy nie nazwałbym to modelowaniem brzmienia. Myślę, że to co niektórzy słyszą w porównaniu do rozdmuchanych do granic ludzkiej fantazji opisów jakie później serwują o cudownej metamorfozie brzmienia jest także jednym z tych przyczyn, dlaczego tak rozjusza to tych "niesłyszących".

 

 

 

Właśnie cały czas o tym pisze zarówno ja jak i koledzy, że pozwolę sobie tak ich nazwać "techniczni" :-) Przecież NIKT z nas nie pisze, że wpływu kabli sygnałowych i głośnikowych na pasmo akustyczne zestawów nie ma. Piszemy że zazwyczaj jest on na poziomie progów percepcji aparatu słuchu a w przypadku najbardziej spapranych tworów pojawiających się w obrocie, słyszalnych wyraźnie przez wszystkich.

My cały czas walczymy z nachalnym kłamstwem marketingowym, który opiera się na nadawaniu cech nadprzyrodzonych zwykłemu kablowi będącemu pierwszym ogniwem po gniazdku w ścianie, a wiec galwanicznie całkowicie odseparowanym od prądu jaki za jego pomocą tworzy zasilacz każdego urządzenia. A już do całkowitej frustracji może doprowadzić reszta idiotyzmów o pastach, bezpiecznikach topikowych i reszcie tego voodoo marketingowego kłamstwa.

I tylko tyle.

Nikt z "technicznych" nie zaprzeczy, że porządny kabel z wysokiej czystości miedzi o doskonałych połączeniach z dobrej jakości wtykami, nie jest lepszy od kabla od żelazka z PRLu! Zaprzeczyć natomiast MUSI idiotyzmom o cudownym jego wpływie na barwę, dynamikę, czy holografie sceny akustycznej w pomieszczeniu, bo to kłamstwo!

I tylko tyle.

Ale to wystarcza do doprowadzenia do furii forumowiczów z branży, lub uwiedzionych przez marketing fanatyków. Ale temu się przecież nikt nie dziwi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tym dużo racji, ponieważ, wątek ten przyciąga Trolli, którzy wylewają w nim swoje animozje związane z kablami zasilającymi. Nie wiem czy ta ich postawa jest spowodowana, i nie będę w to wnikał. Moim zdaniem nie powinni się w nim udzielać. Tak jak pisałem powyżej, to watek dla wszystkich tych, którzy zmiany dostrzegają. Nie zawsze te zmiany są na plus i właśnie o tym powinniśmy tu pisać - o tych zmianach jakie one są.

A najwięcej o słyszeniu kabli i trollach ma do powiedzenia klon z branży wierzących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas o tym pisze zarówno ja jak i koledzy, że pozwolę sobie tak ich nazwać "techniczni" :-) Przecież NIKT z nas nie pisze, że wpływu kabli sygnałowych i głośnikowych na pasmo akustyczne zestawów nie ma. Piszemy że zazwyczaj jest on na poziomie progów percepcji aparatu słuchu a w przypadku najbardziej spapranych tworów pojawiających się w obrocie, słyszalnych wyraźnie przez wszystkich.

 

Bzdura - "zazwyczaj jest on na poziomie progów percepcji aparatu słuchu". W zaawansowanym systemie wystarczy wpiąć np. tak głośnikowy TelluriumQ Statement (brzmieniowo, jeden z moich ulubionych przewodów), a po nim jakiś przewód za powiedzmy 3 tyś PLN. Różnica w klasie/jakości dźwięku będzie natychmiastowa i bardzo wyraźnie odczuwalna - a nie na poziomie percepcji, jak to podkreśliłeś.

Tak naprawdę tym zwrotem wystawiasz sobie niepodważalną etykietę osoby, która ma zerowe pojęcie o zmianach brzmienia w topowym zestawie audio ,generowanych przez przewody, w tym przypadku np. głośnikowe.

 

A najwięcej o słyszeniu kabli i trollach ma do powiedzenia klon z branży wierzących ������������������

 

Nie wiem kto i w jakim temacie ma najwięcej do powiedzenia. Natomiast wiem, że niniejszy temat, nie jest dla osób go trolujących. Naprawdę jest wiele innych tematów, tam te osoby mogą pisać. To chyba tyle w powyższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.