Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kable Zyggiego podpiąłem pod Vitusa i... zaczela się piaszczystosc góry i sachara nie zgrały sie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ponoć taka rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć taka rewelacja.

kable są bardzo dobre..natomiast jak zwykle nie pasują do każdego systemu.

druga sprawa-trzeba chociaż odrobinę staranności przy podłączeniu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable są bardzo dobre..natomiast jak zwykle nie pasują do każdego systemu.

druga sprawa-trzeba chociaż odrobinę staranności przy podłączeniu..

To nie podlega dyskusji bo nie wszystko pasuje do wszystkiego ale jeśli pojawią się piaszczystosc pisana w cudzyslowie to mówimy raczej nie o niedopasowaniu a o jakimś konkretnym negatywnym elemencie brzmienia. To nie to samo co przewaga cech brzmienia, które sprawiają, że przewody stoją po cieplejszej stronie lub stronie przeciwleglej. To nie cecha która sprawia że mamy dźwięk bardziej szczegółowy, otwarty jak i nie ta która sprawia, że brzmienie staje po stronie spójności, analogowosci, gladkosci czy szerokopojetej muzykalnosci chodź akurat uważam, że ten ostatni aspekt często jest mocno naciągany. Szorstkosc czy chropowatosc dla mnie to aspekt w każdym przypadku negatywny. Tak to odbieram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym Rogerem i on twierdzi że właśnie w bardzo dobrych systemach jest to symptom niespasowanej samej elektroniki wynikający z nie przestrzegania przez producentów wyznaczonych standardów dopasowania napięciowego i to tak przeważnie jest jak sygnał niskonapięciowy, etc. jest za mocny. Z tego "głupiego" powodu w słabszych systemach ale dopasowanych napięciowo dobre kable zasilające potrafią zabrzmieć fantastycznie a w tych lepszych objawia się właśnie tak jak opisujecie. Tak że przed zestawieniem klocków audio warto się dowiedzieć czy one mają wspólny język napięciowo prądowy-ect. z sobą i nie zostawiać tego na zasadzie że kable później rozwiążą sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podlega dyskusji bo nie wszystko pasuje do wszystkiego ale jeśli pojawią się piaszczystosc pisana w cudzyslowie to mówimy raczej nie o niedopasowaniu a o jakimś konkretnym negatywnym elemencie brzmienia. To nie to samo co przewaga cech brzmienia, które sprawiają, że przewody stoją po cieplejszej stronie lub stronie przeciwleglej. To nie cecha która sprawia że mamy dźwięk bardziej szczegółowy, otwarty jak i nie ta która sprawia, że brzmienie staje po stronie spójności, analogowosci, gladkosci czy szerokopojetej muzykalnosci chodź akurat uważam, że ten ostatni aspekt często jest mocno naciągany. Szorstkosc czy chropowatosc dla mnie to aspekt w każdym przypadku negatywny. Tak to odbieram

fantazjujesz..

z geometrii i budowy tych kabli wynika,że powinny pracować w określonej polaryzacji.w tej sprawie warto popytać producenta.

zresztą nawet nie wiadomo o jaki konkretny model chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantazjujesz..

z geometrii i budowy tych kabli wynika,że powinny pracować w określonej polaryzacji.w tej sprawie warto popytać producenta.

zresztą nawet nie wiadomo o jaki konkretny model chodzi?

W takim razie dziękuję za dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie..i w moim systemie lampowo-plikowym.

taki zestaw 3 kabli robi sporą różnicę.

od lewej:

-źródło

-preamp

-wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z geometrii i budowy tych kabli wynika,że powinny pracować w określonej polaryzacji.w tej sprawie warto popytać producenta.

 

polaryzację?, ta jest raczej zależna od urządzania i gniazdka w ścianie wzgl. w listwie. to jest raczej ważne przy podłączaniu każdego kabla 230v w audio szczególnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaryzację?, ta jest raczej zależna od urządzania i gniazdka w ścianie wzgl. w listwie

A sam kabel zasilający ma "własną" polaryzację/kierunkowość, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam kabel zasilający ma "własną" polaryzację/kierunkowość, czy nie?

 

kierunkowość? oczywiście ma! spróbuj wpiąć odwrotnie :P

natomiast polaryzacja kabla może polegać tylko na tym , że żyła gorąca jest zrobiona inaczej niż żyła neutralna, ale polaryzacją bym tego raczej nie nazwał

 

Najważniejsze jest gniazdko IEC, ponieważ można włożyć do niego wtyk tylko w jeden sposób, to determinuje resztę postępowania. Jeżeli gniazdko IEC w urządzeniu jest zrobione zgodnie z normą i kabel jest zrobiony zgodnie z normą to polaryzacja zależy od przysłowiowego gniazdka w ścienia, bo tu wiemy, że chociażby dla gniazdka "podwójnego" jedno będzie miało wyjście gorące z lewej a drugie z prawej, (dlatego tez w audio robi się gniazdka shucko) wówczas sztuka podłączania kabla sprowadza się tylko do prawidłowego wpięcia kabla do gniazdka 230V i polaryzacja jest zachowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Załóżmy, że kabel jest zrobiony zgodnie z normą (a z reguły tak jest) to na gniazdko IEC w urządzeniu raczej już nie mamy wpływu.

W zależności od tego, czy to początek czy koniec uzwojenia pierwotnego transformatora jest podłączony do wtyku L lub N możemy uzyskać różnicę w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, naczesany napisał:

Załóżmy, że kabel jest zrobiony zgodnie z normą (a z reguły tak jest) to na gniazdko IEC w urządzeniu raczej już nie mamy wpływu.

W zależności od tego, czy to początek czy koniec uzwojenia pierwotnego transformatora jest podłączony do wtyku L lub N możemy uzyskać różnicę w brzmieniu.

Dlatego warto zmierzyć u siebie jak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, MrSalieri napisał:

Dlatego warto zmierzyć u siebie jak ma być.

Masz na myśli takie włożenie wtyku do gniazdka sieciowego (w ścianie) aby uzyskać satysfakcjonujące brzmienie?

Bo wtyku IEC nie da się inaczej włożyć a raczej nikt nie będzie przelutowywał przewodów z uzwojeń.

Swoją drogą to niektóre firmy budują kable zasilające inaczej niż przyjęte czyli patrząc na wtyk z przodu, u góry bolec ochronny PE, po prawej fazowy L, po lewej N.

Nie pamiętam jakie firmy i w jakim regionie Świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MrSalieri napisał:

napięcia między obudową urządzenia a bolcem PE. 

....?....

Chyba masz jeszcze coś innego na myśli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hi_aro napisał:

....?....

Chyba masz jeszcze coś innego na myśli. 

Mam dokładnie to myśli co napisałem.

Mierzysz napięcie między obudową urządzenia a bolcem PE w jednej pozycji wtyczki a później obracasz wtyczkę.

Zostawiasz taką pozycje w jakiej jest mniejsze napięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, naczesany napisał:

to na gniazdko IEC w urządzeniu raczej już nie mamy wpływu.

ale chyba żaden szanujący się i szanowany producent sprzętu audio nie robi podłączenia gniazdka IEC inaczej niż wymaga tego norma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Mam dokładnie to myśli co napisałem.

Proszę nie rozpowszechniaj jakiś fanaberii!!.  Powiedz jakie tam masz napięcie? Czym jest przewód PE?

Wszystkie urządzenie z metalową obudową, mają ją podłączone właśnie do PE. Więc jaki jest tam potencjał?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MrSalieri napisał:

W tym dziale nie wypada pytać o takie rzeczy :)

Raczysz sobie żartować !!! U ciebie jest jakieś napięcie? Jakie? jaki potencjał ma uziemiony przewód ochronny? A skoro metalowa obudowa jest podłączona do tego przewodu, to jaki ona ma potencjał?

 

Jeszcze raz napiszę, przestań pisać banialuki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z mojej strony wkradło się małe niedopatrzenie merytoryczne od samego początku, które spowodowało małe zmieszanie. 

Jeśli mówimy o prawidłowo połączonym wtyku IEC czyli zawierającym przewody L, N i PE  przy pomiarze o którym wspomniałem powyżej, faktycznie napięcie między obudową a bolcem PE jest zerowe bo inaczej być nie może.

W głowie miałem zakodowaną sytuację ze wzmacniaczem posiadającym wtyczkę dwu biegunową bez pinu PE  dla którego robiłem takie pomiary i w tej sytuacji takie napięcie występuje.

Także hi_aro przyznaje mój błąd :) 

Opierałem się od początku na złym założeniu z pamięci a nie z tym o którym tutaj piszemy.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrSalieri

Najważniejsze, że jednak analizujesz to co piszesz. Myślę, że powinieneś zgłosić swoje wpisy, te "wątpliwe" do usunięcia, aby nie mieszać w głowach tym mniej zorientowanym kolegom. Moje wpisy też nie będą miały sensu.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hi_aro napisał:

@MrSalieri

Najważniejsze, że jednak analizujesz to co piszesz. Myślę, że powinieneś zgłosić swoje wpisy, te "wątpliwe" do usunięcia, aby nie mieszać w głowach tym mniej zorientowanym kolegom. Moje wpisy też nie będą miały sensu.   

 

Miałem błędne założenie. Zgłoszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej domowej sieci (oprócz kuchni i łazienki) nie ma trzeciego przewodu ochronnego PE.
Wzmacniacz mam podł. do listwy Furutech, a ta z kolei jest podłączona ok. 5-metrowym kablem instalacyjnym (do drugiego pokoju pod listwą) GigaWatt LC-Y mk3+ 3X4 (z uwagi na brak gniazdka sieciowego w pokoju ze sprzętem).
Pomierzyłem napięcia między obudową (przewodem PE) a przewodami L i N. Nie jest to niestety pomiar między bolcem w ścianie a obudową. Napięcie w sieci niestety jak widać 211,5 V. Sobota, jestem na końcu trafa ale zazwyczaj oscyluje wokół 220-225 V.
Tak to wygląda:02.JPG.6971bf6737646b507ced8dee44abe689.JPG03.JPG.de0fa76d8fceba04da583b5641d47124.JPG

04.JPG.d0cc26ce9ee53fc13cf2904232c5af81.JPG


Pomierzyłem próbnikiem fazę począwszy od gniazda w ścianie, poprzez listwę, skończywszy na wzmacniaczu - połączenia w całym obwodzie prawidłowe.01.JPG.8ec669612f5306e0962e65cd6226b28b.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej więcej połowa czyli w tej konkretnie sytuacji jest ok.

Moje wcześniejsze wpisy odnosiły się do innego połączenia.

Proszę moderacjie o posprzatanie bo robi się tu wątek elektryczno-techniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy
W dniu 14.12.2018 o 22:38, naczesany napisał:

Nie pamiętam jakie firmy i w jakim regionie Świata.

Miałem ostatnio u siebie Acrolinka PC-7500 i tam było na odwrót (nawet niezgodnie z oznaczeniem na wtyczce) - co nie zmieniało faktu, że górę i średnicę miał fajną jedynie bas odchudzony (może jednak trzeba zamienić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonixa 350SM podpięty do pre MBL-a dawał efekt absurdalnego przedłużania pogłosu na basie, więc nie jest to kabel uniwersalny. Ale już na DAC-u było OK, a na transporcie napędzie rewelacja. Do sprawdzenia jak jest na końcowkach brakuje mi drugiego do pary. 

Zawsze mnie ciekawi, czym wypeniane sa te węże ogrodowe, w które pakują tego typu kable. Czy tam są drobne opiłki żelaza ?

Na tym filmie twierdzą, że mają pozytywny wpływ na dźwięk. Układanie Harmonixa za zestawami przypomina układanie węża napełnionego wodą pod dużym ciśnieniem ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.