Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

Jafi, znasz doskonale sieciowe Argento Flow Master Ref

Przy okazji słowo o tych AFMR, które ode mnie nabyłeś.

Ich właściciel słuchał i porównywał AFMR i Sulka z podstawowej serii EDIA w swoim systemie. 

A posiada zacny zestaw: CEC TLO, Calyx Femto, Pass 250, Gauder Akustik Cassiano.

Wybrał Sulka i tak zostałeś właścicielem dwóch AFMR.

 

W okazyjnej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jafi napisał:

Otóż nie jest tak jak piszesz.

Nie widziałem środka listwy, a nie zamierzam jej psuć tylko dlatego, że o to prosisz.

Myślę, że jak wszystko u Sulka jest wyborem dobrego kierunku. Ot i cała tajemnica.

Tylko jak to zrobić:)?

Jesteś  razem z Sulkiem niemożliwy. Czyli tajemnicą tej listwy jest kierunek - zawsze musi być na północ. Popłakałem  się ze śmiechu. Dziękuję Ci za ten niezrównany humor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, JuG said:

To jest sedno hejterstwa i braku szacunku do innych forumowiczów.

Brakiem szcunku do innych forumowiczow wykazuja sie forumowicze ktorzy opowiadaja bajki na forum ktore o bajkach nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JuG napisał:

W audio bawię się od dwudziestu paru lat. Kable Sulka mam od kilku. Wybrałem ich świadomie na podstawie odsłuchu porównawczego i własnych dźwiękowych upodobań (niemierzalnych i nie zteoretyzowanych) i nie życzę sobie dołączania do jakichkolwiek tańczących.

Pisałem o tych co wierzą w brednie (o oplocie, kierunkowości plastiku, itp.) Pana Sulka i nie tylko, lub je z różnych powodów powtarzają. To co słyszysz to Twoja sprawa i tego nie neguję. Napisałem o tym.

42 minuty temu, JuG napisał:

Praktyka (np. gotowe kable) może wynikać z teorii i/lub z eksperymentów. Czym eksperymentalne podejście jest gorsze od teoretycznego (zwykle jedno idzie w parze z drugim ale nie zawsze)? Jakie rewolucyjne teorie stoją za setkami różnych modeli wzmacniaczy, których brzmienie się różni?

Empiryzm jest nawet najlepszy. Tylko, że w przypadku kabli Pana Sulka, nawet "słyszący" mają wątpliwości, jeżeli chodzi o jakość wykonania itp. Widać są osoby co słyszą wiedząc, co im gra. Generalnie co do kabli, to jest tak, że połowa słyszy, a połowa nie. Empiryzm tutaj zawodzi, a przynajmniej nie sprawdza się na tyle aby coś uznać za ogólnie przyjęte. Czyli ani eksperyment ani teoria....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje czego nie słyszysz i na czym, liczy się tylko muzyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jafi napisał:

ich właściciel słuchał i porównywał AFMR i Sulka z podstawowej serii EDIA w swoim systemie. 

dobrze że tylko z podstawowej serii. Gdyby tak porównał Sulka z topowej serii ReferencePlastikMasterpiece z kabelkami Argento Audio to usłyszały by chóry anielskie i dotknął absolutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JuG napisał:

Jakie rewolucyjne teorie stoją za setkami różnych modeli wzmacniaczy, których brzmienie się różni?

Jeżeli się różni. A nie tylko różni się bo się komuś wydaje. We wzmacniaczach, szczególnie w niektórych miejscach rezystory różnych typów mają jak najbardziej mierzalny wpływ, podobnie da się zmierzyć wpływ różnych rdzeni w trafie. No i zrobić wzmacniacz to nie każdy potrafi, a kable prawie każdy da radę.

56 minut temu, JuG napisał:

pan X moim zdaniem robi tandetę; nie słyszałem tego ale jestem pewien, że to szajs"

Pan Sulek moim zdaniem robi tandetę. Nie słyszałem tego ale jestem pewien, że za te pieniądze to szajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm
O trafie...

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek7776 napisał:

nie tylko ja o to prosze,byly juz wczesniejsze prosby,i kazdy z nas jest zainteresowany wnetrzem.

mysle ze nie popsujesz jej.

Kup, rozbierz wstaw zdjęcia i jak będziesz miał szczęście to nie będziesz się ciągał po sądach jak w przypadku takiego incydentu jak z firmą Struss.

 

Rok temu na AVS stare kawałki Yesów, Genesis fajnie grały  ze Strussa na kablach Ziggiego, w tym roku kabli nie było i nie było po co drugi raz wracać i słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
Literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jafi napisał:

Otóż nie jest tak jak piszesz.

Nie widziałem środka listwy, a nie zamierzam jej psuć tylko dlatego, że o to prosisz.

Myślę, że jak wszystko u Sulka jest wyborem dobrego kierunku. Ot i cała tajemnica.

Tylko jak to zrobić:)?

To tę listę nie da się rozkręcić?

3 godziny temu, jafi napisał:

Ty słabo zorientowany jesteś...

Pan Sułek nie pisze na tym, ani żadnym innym forum.

Już zajarzyłem w taki sposób pisałeś, że pomyślałem, że jesteś konstruktorem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jafi napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem, czy chciałbyś usłyszeć moje zdanie o AFMR. Ten kabel nie należy do moich ulubionych...

....śmiało, dawaj....jakie są różnice między tymi kablami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ASURA napisał:

Kup, rozbierz wstaw zdjęcia i jak będziesz miał szczęście to nie będziesz się ciągał po sądach jak w przypadku takiego incydentu jak z firmą Struss.

A co tam się wydarzyło z tym Strussem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barmanekm napisał:

Jeżeli się różni. A nie tylko różni się bo się komuś wydaje. We wzmacniaczach, szczególnie w niektórych miejscach rezystory różnych typów mają jak najbardziej mierzalny wpływ, podobnie da się zmierzyć wpływ różnych rdzeni w trafie. No i zrobić wzmacniacz to nie każdy potrafi, a kable prawie każdy da radę.

Pan Sulek moim zdaniem robi tandetę. Nie słyszałem tego ale jestem pewien, że za te pieniądze to szajs.

No cóż, zakasz rękawy i rób a może jednak najpierw zacznij używać słuchu a nie oczu.

Dwa lata lub trzy lata temu (czas zapycha) słuchałem na AVS Sulka cały zestaw i grane tam były testowe kawałki i grało to całkiem poprawnie chociaż trochę się mi do końca nie spasowało z obrazem wzmacniacza który znałem z innych odsłuchów a który był wg. Stereophile Kamilem Milowym w audio....

Moim skromnym zdaniem część kabli warto było dać w system konkurencji. Przykładowo mogłem bo potrafię sobie zrobić w własnym systemie kable głośnikowe ale wybrałem Tara Labs, wiecie ile to zachodu wyrwać pewne druty o czystości 8N?

 

 

 

7 godzin temu, babatular napisał:

A co tam się wydarzyło z tym Strussem ?

Własność intelektualna może odnosić się nie tylko do korzystania z patentu bez zgody ale także do publikowania danego rozwiązania bez zgody właściciela.

7 godzin temu, ASURA napisał:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1
Proszę moderację o usunięcie dubla z wpisem

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ASURA napisał:

Własność intelektualna może odnosić się nie tylko do korzystania z patentu bez zgody ale także do publikowania danego rozwiązania bez zgody właściciela.

I co został schemat wzmaka opublikowany i skończyło się sądem ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaśmiecał wątku, Google Twoim przyjacielem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JuG napisał:

O którym opisie i jakiej technologii piszesz?

Np. Kierunkowosci wszystkich elementow  ? co to w ogole jest kierunkowosc plastiku czy koszulki termokurczliwej. I co to ma wspolnego z przeplywem pradu o poprawie dzwieku nawet nie wspomne. Badzmy powazni. Wychodzi na to, ze przez ten plastik I koszulke (czyli izolacje tez) musi przeplywac prad, zeby w ogole ta teoria miala sens a wiemy czym to grozi  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ASURA napisał:

No cóż, zakasz rękawy i rób a może jednak najpierw zacznij używać słuchu a nie oczu.

Ale po co mam robić sobie kable?
Używam słuchu i generalnie nie słyszę różnic pomiędzy kablami. Są wyjątki, że może coś tam słyszałem ale nie potwierdziłem ich testem ABX.

Bo może coś i tam "gra", ale nawet jak tak, to nie warto, moim zdaniem, sobie tym zawracać głowy. Jak kiedyś zacząłem się bawić w audio tak bardziej, to testowałem i zmieniałem kabelki, kilka pierwszych nawet opisałem tutaj na forum w dziale opinie. Twój IC też miałem na testy i pamiętam jakie wtedy były ochy i achy jak mi uspokoił przekaz...

Zresztą, właśnie testy ABX i raczej zabawa z wymienianiem sprzętu, co do którego nie ma wątpliwości, że gra, wyleczyły mnie z "kablowania". Jedyny pozytyw jaki z tego wyniosłem, to fakt, że najdroższy kabel jaki kupiłem kosztował nieco ponad 1200 PLN. Czyli dosyć szybko się połapałem. Na szczęście odsprzedał się z niewielką stratą.

Obecnie w ogóle skupiłem się już niemal wyłącznie na muzyce i od już od prawie trzech lat mam stały zestaw. Jeżeli coś sobie teraz wymienię, zrobię lub do kupię, to raczej tak z potrzeby "hobby" lub ciekawości.

Acha i żeby nie było. Test ABX uważam za warunek wystarczający, ale nie konieczny. Ma niestety, moim zdaniem jedną istotną wadę. Ale to inny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, barmanekm napisał:

No i zrobić wzmacniacz to nie każdy potrafi, a kable prawie każdy da radę.

Nic tylko odcinać ze szpuli i konfekcjonować. I sprzedawać.

46 minut temu, barmanekm napisał:

Pan Sulek moim zdaniem robi tandetę

Innego zdania byli koledzy w KAiM latem tego roku.

Po odsłuchu niekomercyjnego przedwzmacniacza W. Sułka latem tego roku kolega @twonk napisał:

"Dzięki za spotkanie i za możliwość posłuchania dwóch przyjemnie brzmiących przedwzmacniaczy transformatorowych, w tym jednego naprawdę bardzo dobrego."

Autorem tego "naprawdę bardzo dobrego" jest W. Sułek.

Osobiście słyszałem więcej jego niekomercyjnych projektów np. końcówkę mocy, wzmacniacz zintegrowany itd.

Nie wypowiem się o jakości dźwięku, bo dla większości z Was jestem nieobiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jafi napisał:

Nie widziałem środka listwy, a nie zamierzam jej psuć tylko dlatego, że o to prosisz.

Czyli sprzedajecie kota w worku... brawo. Czyli rozebrac sie tego tez nie da bez psucia. Taka jednorazowka za 5tys... to jak bezpiecznik (o ile w srodku jest) pierdyknie to listwa do wyrzucenia? 

Nie, no brawo I chyle czola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jafi napisał:

przedwzmacniacza

Pisałem wyłącznie o kablach P. Sulka. O elektronice bez odsłuchu, opisu, ani nic, się nie wypowiadam. Chyba, że w kwestiach teoretycznych.

7 minut temu, jafi napisał:

Nic tylko odcinać ze szpuli i konfekcjonować. I sprzedawać.

Jeszcze dorobić legendę i niczym nie poparte tezy.

 

8 minut temu, jafi napisał:

końcówkę mocy, wzmacniacz zintegrowany

Widzisz, a tutaj bym akurat chętnie poczytał. Co zrobił, jak i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Huberto1984 napisał:

Czyli sprzedajecie kota w worku... brawo. Czyli rozebrac sie tego tez nie da bez psucia. Taka jednorazowka za 5tys... to jak bezpiecznik (o ile w srodku jest) pierdyknie to listwa do wyrzucenia? 

Nie, no brawo. 

Jako pracownik w fabryce form wtryskowych rozbierz przeźroczystą formę  osłony kabiny pilota ? tak w sumie poco to robić :))))

Przykładowo nigdy nie wpadłem na pomysł rozbierania działającej lodówki ale różne w narodzie są perwersje?

Kabli konkurencji też nie rozbierałem, w jakiś sposób dla mnie to nie etyczne ale wiem że konkurencja zmusza ludzi to takich i gorszych czynów ot choćby obsmarowywanie innych na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ASURA napisał:

Jako pracownik w fabryce form wtryskowych rozbierz przeźroczystą formę  osłony kabiny pilota ? tak w sumie poco to robić :))))

Przykładowo nigdy nie wpadłem na pomysł rozbierania działającej lodówki ale różne w narodzie są perwersje?

Kabli konkurencji też nie rozbierałem, w jakiś sposób dla mnie to nie etyczne ale wiem że konkurencja zmusza ludzi to takich i gorszych czynów ot choćby obsmarowywanie innych na tym forum?

Niczego nie rozbieram na linii ? bo nie pracuje na hali. Folii sie nie "rozbiera" bo nie ma tam srub, czesci, itd. z ktorych bylaby zrobiona. Folie sie wytlacza przez mieszanie roznego granulatu, mieszanie go, podgrzewanie i wytlaczanie przez die head albo pomiedzy dwie rolki albo przez die head z maszyna pompujaca w nia powietrze... ? ale nawet taka folie, siatke czy inny plastik poddaje sie roznym testom w laboratorium (rozciaganie, mfi test, impact test, UV test itd.) i jest robiona pod scisla specyfikacje. Jaka to specyfikacja i test jest na ta kierunkowosc to sie pewnie nigdy nie dowiemy ?

Ja tez niczego nie rozbieram jesli dziala, ale wiem, ze lodowke moge rozebrac jej nie psujac jesli zajdzie taka potrzeba, albo inaczej...rozebrac jesli sie zepsula nie psujac przy tym nic innego badz tez doszczetnie ja niszczac. 

Kupilbys wzmacniacz, ktorego nie da sie rozebrac? Np wymienic bezpiecznik, albo wymienic lampy, bez uszkadzania, psucia go? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek7776 napisał:

nie tylko ja o to prosze,byly juz wczesniejsze prosby,i kazdy z nas jest zainteresowany wnetrzem.

mysle ze nie popsujesz jej.

Może powinien przyjść gajowy Marucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Huberto1984 napisał:

 

Kupilbys wzmacniacz, ktorego nie da sie rozebrac? Np wymienic bezpiecznik, albo wymienic lampy, bez uszkadzania, psucia go? 

No ale to wątek o kablach na którym są głównymi czytelnikami użytkownicy końcowi produktu. Jeśli w kablu, listwie, etc.  Nie ma bezpiecznika i jest tylko sama wtyczka z jednej i drugiej strony to po co to robić!???

Kolejna sprawa jeśli jest-są bezpieczniki to konstruktor powinien je tak umieścić żeby użytkownik miał opcję dostępu do niego bez rozbierania całości i uprawnień elektrycznych.
 

Nie wiem czy listwa Sulka ma  bezpieczniki, podejrzewam że nie i to z banalnego powodu; bezpieczniki powinna mieć elektronika podpinana do zasilania !!! 
 

Bezpiecznik na kablu powinien i zabezpiecza tylko sam kabel, No ale większość tu piszących jakimś trafem nie potrafią lub nie chcą tego zrozumieć?

 

 

8 minut temu, McGyver napisał:

Może powinien przyjść gajowy Marucha?

MaRochu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ASURA napisał:

MaRochu ??

Czyżby Rochu doczekał się w końcu twoich przeprosin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Huberto1984 napisał:

Wychodzi na to, ze przez ten plastik I koszulke (czyli izolacje tez) musi przeplywac prad, zeby w ogole ta teoria miala sens a wiemy czym to grozi

Prąd przez żadne plastyki nie płynie. Ale jest jeszcze np. elektrostatyka czy mikro wibracje. Czy i jak te zjawiska wpływają na dźwięk nie wiem ale nie chodzi mi o szczegółową teorię.

Chodzi mi o coś innego. Są różne gusta (wyobrażenia/wzorce dobrego/wiernego naszym zdaniem dźwięku) co do odtwarzania zapisanej na jakimś nośniku muzyki. Pod te gusta dobieramy elementy systemu (w ramach możliwości finansowych i lokalowych). Zwykle z pomocą/przy udziale znajomych (przyjaciół) czy nieznajomych (sprzedawców). Jeżeli słyszę, że system złożony przez kogoś trafia w mój gust to robię wniosek, że elementy tego systemu (np. kable) mogą (lecz nie muszą) wpisać się i w mój system. Jeżeli osoba, która ten system złożyła/stworzyła podobnie opisuje co słyszy, zwraca główną uwagę na te same składowe tego dźwięku co ja (np. naturalność barwy), to mam do takiej osoby (np. do pana Sulka) zaufanie. Teorie, które stoją za gustem/doświadczeniem takiej osoby są ciekawe ale nie na tyle żeby być jedyną metodą weryfikowalności rezultatów tych teorii. Jedyną metodą jest mój własny słuch i mój indywidualny gust (zmienne w czasie z powodu m.in. ciągłego się uczenia się czy wieku). Co by mi ktoś nie opowiadał o komiczności czegokolwiek bez odsłuchu są to dla mnie tylko słowa.

Te wszystkie wywody nie dotyczą sporej grupy osób, które po prostu kupują coś i słuchają z przyjemnością muzyki bez dzielenia włosa na czworo. Ale jest też grupa, która czerpie przyjemność nie tylko ze słuchania muzyki ale i z szukania/porównywania/eksperymentowania z systemem, która dąży do jakiegoś własnego często nieuchwytnego ideału. Po co uważać tą drugą grupę za ignorantów "tańczących taniec św. Wita"?  Audio hobby dla zdecydowanej większości to nie praca naukowa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hobby

Hobby (pasja[potrzebny przypis], pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie albo też nawet z zarobkiem. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, McGyver napisał:

Czyżby Rochu doczekał się w końcu twoich przeprosin?

Rochu dawno był przeze mnie przepraszamy ale musi sobie przetrawić i zrozumieć że męska przyjaźń to nie tylko prawienie sobie komplementów, czasem trzeba wstrząsnąć i op..ć coś przykrego powiedzieć dla dobra drugiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późniejsze reakcje Rocha widziałeś nie mam ochoty na ten temat rozmawiać. Tak w ogóle co Ci do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JuG napisał:

Prąd przez żadne plastyki nie płynie. Ale jest jeszcze np. elektrostatyka czy mikro wibracje. Czy i jak te zjawiska wpływają na dźwięk nie wiem ale nie chodzi mi o szczegółową teorię.

Chodzi mi o coś innego. Są różne gusta (wyobrażenia/wzorce dobrego/wiernego naszym zdaniem dźwięku) co do odtwarzania zapisanej na jakimś nośniku muzyki. Pod te gusta dobieramy elementy systemu (w ramach możliwości finansowych i lokalowych). Zwykle z pomocą/przy udziale znajomych (przyjaciół) czy nieznajomych (sprzedawców). Jeżeli słyszę, że system złożony przez kogoś trafia w mój gust to robię wniosek, że elementy tego systemu (np. kable) mogą (lecz nie muszą) wpisać się i w mój system. Jeżeli osoba, która ten system złożyła/stworzyła podobnie opisuje co słyszy, zwraca główną uwagę na te same składowe tego dźwięku co ja (np. naturalność barwy), to mam do takiej osoby (np. do pana Sulka) zaufanie. Teorie, które stoją za gustem/doświadczeniem takiej osoby są ciekawe ale nie na tyle żeby być jedyną metodą weryfikowalności rezultatów tych teorii. Jedyną metodą jest mój własny słuch i mój indywidualny gust (zmienne w czasie z powodu m.in. ciągłego się uczenia się czy wieku). Co by mi ktoś nie opowiadał o komiczności czegokolwiek bez odsłuchu są to dla mnie tylko słowa.

Te wszystkie wywody nie dotyczą sporej grupy osób, które po prostu kupują coś i słuchają z przyjemnością muzyki bez dzielenia włosa na czworo. Ale jest też grupa, która czerpie przyjemność nie tylko ze słuchania muzyki ale i z szukania/porównywania/eksperymentowania z systemem, która dąży do jakiegoś własnego często nieuchwytnego ideału. Po co uważać tą drugą grupę za ignorantów "tańczących taniec św. Wita"?  Audio hobby dla zdecydowanej większości to nie praca naukowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hobby (pasja[potrzebny przypis], pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie albo też nawet z zarobkiem. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Kolego, ale nie mów, że jeśli ktoś ma wydać w detalu 6 tys na listwę to nie chce takich pieniędzy wydać jak najlepiej i będzie chciała taka osoba pod każdym  względem, aby ten produkt spełniał oczekiwania, a tym bardziej w takim "bogatym" Państwie jakim jest Polska. I nie chodzi o dzielenie włosa na czworo, tylko o czystą przyzwoitość, że jeśli coś się sprzedaje to powinna być udzielona wszystkim szeroka wiedza co w takiej listwie się znajduje, jak również udostępnienie zdjęcia tego co się właśnie w niej znajduje. Tak jak to robią inni Producenci tego typu urzadzeń i jakoś Ci inni ni emają z tym problemu i nie odsyłają ludzi po linkach do testów itp.. Tylko po prostu pokazują, tłumaczą, takie proste , jak widać dla niektórych niemożliwe do zrealizowania. Pytanie tylko dlaczego, ktoś wstydzi, czy nie chce tego uczynić w końcu mówimy nie o 200-300 złotych, tylko o 6 tys złoty.. A to jest kwota, którą w tym kraju około 60-70% % ludzi nie widzi na oczy w dniu swojej wypłaty. Więc czy to jest coś ciężkiego do zrozumienia, że ludzie chcą wiedzę w tym temacie.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, lolek126 napisał:

na listwę

Kabel sieciowy z listwą.

Patrze np. na kondycjonery/listwy Shunyaty https://shunyata.com/view-power-distributors/  - ładne, bez kabla, nie tanie, zdjęć środka brak.

Furutech http://www.furutech.com/products/power-distributors-filters/  też się wnętrznościami nie chwali. Może dlatego, że nikogo z klientów nie interesuje co jest w środku? Widok środka nie powie też nic o ewentualnym wpływie na dźwięk (a niezbędne normy i dyrektywy UE produkty Sulek też spełniają).

12 minut temu, lolek126 napisał:

6 tys złoty

Ceny są tzw. rynkowe. Niestety. Osobiście uważam ceny na produkty audio coraz bardziej odjeżdżające w kierunku kosmosu (ale są nieistotne dla chińsko-arabskich nowobogackich). Przy czym cena produktu często nie idzie w parze z tym, co oferuje (mowie nie tylko o kablach). Tak jest niestety nie tylko w audio.

Ale na szczęście nie ma żadnego przymusu - bierzesz, słuchasz, porównujesz, decydujesz. Lub nie bierzesz i nie słuchasz. Forum jest dla osób dorosłych, którzy są w stanie samodzielnie podejmować decyzje o wydawaniu własnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.