Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jafi napisał:

@lolek126

Dotknąłem istoty sprawy, a ty się wycofujesz?

Zdjęcia niewiele dadzą, jeśli nie zrozumie się metody postępowania.

A tę wyjaśnia między innymi Jerzy Sarota na swoim blogu.

Wiem, że wolisz manipulować zdjęciami i cenami i kto wie może masz rację. Taki jeden pisał o wygrzewaniu koszulek termokurczliwych w produktach Sulek Audio, ale nie potrafił tej manipulacji poprzeć żadnym cytatem z opisu bądź testu.

Później był moderatorem tego forum, a teraz jest redaktorem. Wróżę ci awanse.

 

Manipulować ??? Żarty sobie robisz z ludzi, więc teraz napiszę w ten sposób , wszyscy, których znam osobiście jak i z for z Twojej mega wypasionej listwy z przyklejonym kablem śmieją się, że za coś co udaje listwę , ktoś chce tego typu pieniądze.. Część z tych ludzi posiada wypasione sprzęty i nawet spojrzeć nie chcą na to coś ..  Listwa wyglądająca jak z castoramy, którą "ciężko" jest pokazać na oczy, a wstyd jest powiedzieć  ile się za nią zapłaciło.
Cały czas zachwalasz wklejasz linki, bo wstydzisz się jako konstruktor  napisać jakich komponentów użyłeś do tej listwy. Zrób to, a wtedy wszyscy zaczniemy rozmawiać. A testy to trzeba mieć naprawdę do nich wyważony stosunek, przeczytaj sobie ostatnie testy np. Luxmana 509 dwóch Panów z dwóch rożnych gazet, a potem idź i sobie posłuchaj luxmana, a sam zobaczysz co było w tych testach napisane, a co usłyszysz. A potem przeczytaj sobie test tego samego urządzenia w Soundrebels i zobaczysz komu było najbliżej do rzeczywistości., którą usłyszałeś. Chcesz prawdy o swoim produkcie to daj ją do Soundrebels, którzy robią testy z hobby, bo na przysłowiowy chleb zarabiają czym innym i są  wiarygodni dla wielu osób. 

I nie mieszaj z linkami, tylko NAPISZ Z JAKICH KOMPONENTÓW LISTWA SIĘ SKŁADA I ZRÓB ZDJĘCIE ŚRODKA LISTWY, bo w przeciwnym wypadku wiadomo o co kaman , jak to młodzież mówi.  Mało tego jesteś jedynym Konstruktorem, który wstydzi się na otwartym forum napisać z jakich komponentów jest jego produkt jak i zrobić zdjęcie, aby ludzie widzieli naocznie z czym mają do czynienia.
Bo Ci co wierzą w powietrze audiofilskie w środku listw naprawdę jest mało na tym Świecie, a szczególnie, gdy konkurencja jest spora w tej materii tak jak jest to w tym przypadku. Nawet na naszym rodzimym rynku i co ważne oni nie wstydzą się swoich produktów i dokładnie opisują co się w nich mieści i również można zobaczyć zdjęcia co kryją w sobie. A tutaj odwagi BRAK ....... !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniacie książkę po okładce!

Naprawdę? Wy tak na poważnie? Zdjęcie listwy pozwala Wam na określenie wpływu bądź jego braku na brzmienie systemu? Czyżby?

Żaden, literalnie żaden, z Was wieszających psy na tej listwie nie słyszał jej w akcji ale nie przeszkadza to Wam formułować swoje negatywne opinie. I nie zauważyłem nigdzie trybu przypuszczającego, snucia wątpliwości na temat możliwości lub ich braku. Nie, wy po prostu wiecie, że to jest przekręt, chwyt itd.

Ogarnijcie się. Ile Wy macie lat?!. To nie jest piaskownica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zabraniam jej nikomu kupować .. Natomiast nie rozumiem, dlaczego konstruktor wstydzi się wklejenia zdjęcia pokazującego komponenty jakie zostały użyte w tej listwie jak i pełny opis. Wszyscy się tym "chwalą" , a tutaj linki się daje zamiast konkretnie odpowiedzieć. A tzw "opakowanie"  też ma znaczenie  nie tylko dla oka, ale również dla ceny jaką Producent ustala w zamian za to jakie koszta poniósł podczas projektu  jak i wytworzenia listwy. Ta listwa nie jest w stanie stać na podłodze po podłączeniu 2-3 konkretnych kabli, bo te kable ją przewrócą. Dlatego "opakowanie " ma znaczenie to samo dotyczy np. wtyczek do kabli, obudów do  elektroniki itp. Widziałeś drugą listwę, do której w taki sposób zostałby doklejony kabel jak w tym wypadku ? Jak znasz to proszę o info. Opakowanie w tego typu rzeczach jest jak karoseria w aucie , chcesz powiedzieć, że kupując auto nikt na to nią nie patrzy ? Mam sporo już lat i dlatego, że mam tyle ile mam to wydając 6 tyś chce wiedzieć co w niej jest, bo na audiofilskie powietrze nie stać mnie.   
Natomiast co do testów wspomnianych kilka postów wcześniej to tak jak napisałem , jeśli będzie to od SR to chętnie przeczytam.. Tylko pytanie czy konstruktor zechce dać ją do testów tych dwóch Panów, którzy to robią testy hobbystycznie. 

I na koniec jeszcze jedna sprawa, ja i nikt tutaj nie napisał, że ta listwa nie może być dobrą listwą, być może tak jest, tylko ludzie oceniają to co widzą, a że nie ma wiedzy nikt o tym co w niej jest w środku to większość osób tylko patrząc , że wygląda jak listwa z Castoramy  nie mają ochoty brać jej na testy, biorąc pod uwagę ile ktoś za nią chce i co w tych cenach jest na rynku, gdzie ludzie dokładne wiedzą co w nich jest jak i mogą zobaczyć sobie zdjęcie.  
Powtórzę raz jeszcze, nikomu nie zabraniam kupować, Polska to wolny kraj, tylko okładka w książce nie ma znaczenia dla treści, a tutaj obudowa ma znaczenie dla końcowej oceny listwy jak i dla ceny, którą chce  Producent. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zetbegie napisał:

Oceniacie książkę po okładce!

Naprawdę? Wy tak na poważnie? Zdjęcie listwy pozwala Wam na określenie wpływu bądź jego braku na brzmienie systemu? Czyżby?

Żaden, literalnie żaden, z Was wieszających psy na tej listwie nie słyszał jej w akcji ale nie przeszkadza to Wam formułować swoje negatywne opinie. I nie zauważyłem nigdzie trybu przypuszczającego, snucia wątpliwości na temat możliwości lub ich braku. Nie, wy po prostu wiecie, że to jest przekręt, chwyt itd.

Ogarnijcie się. Ile Wy macie lat?!. To nie jest piaskownica.

Nie na poważnie, no co Ty.  To nie żaden przekręt. Co ty wypisujesz. Ja, literalnie JA  ją słyszałem w akcji na AVS.

Przecież wiadomo że najważniejsza jest Polska ( pardon - najważniejszy jest odsłuch).  Wszyscy doświadczeni słuchacze wiedzą, że plastikowa listwa ze sklepu elektrycznego z doklejonym kablem z najwyższej jakości wtyczką robi z dźwiękiem cuda, jest wybitna i w ogóle jak to jej genialny twórca napisał- z nią to system chce grać - bez niej nie chce grać.

Byłaby pełnia szczęścia gdybyśmy dostąpili zaszczytu obejrzenia tych innowacyjnych rozwiązań wewnątrz tego ustrojstwa.  Rozkręcenia wtyczki i jej zdjęć nie wymagajmy - bo mogałby się ta cudna wtyczka rozsypać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jafi napisał:

I możecie mi wierzyć lub nie, ale chętnych żeby te pokazy obśmiać jest całkiem wielu.

Wygląd można obśmiać. O dźwięk można być spokojnym, bo co miałby niby taki kabel zepsuć? Chyba, że by coś źle Pan Sulek poskręcał albo polutował... Trudno zepsuć kabel.

3 godziny temu, zetbegie napisał:

Żaden, literalnie żaden, z Was wieszających psy na tej listwie nie słyszał jej w akcji ale nie przeszkadza to Wam formułować swoje negatywne opinie.

Nawet jakby Sulek grał jak najlepsza lub kabel świata audio, to w takim wykoaniu, przy takiej cenie, nie warto sobie zawracać nim głowy. Wygląd i jakość wykonania tej listwy, i świadomość zrobienia z siebie frajera, będzie miała większy wpływ na odczuwanie dźwięku niż jakiekolwiek skutki pozytywne.


Taki przekręt nie różni się od innych potencjalnych przekrętów świata audio. Tylko, że ten jest wyjątkowo nieestetyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, barmanekm napisał:

Wygląd można obśmiać. O dźwięk można być spokojnym, bo co miałby niby taki kabel zepsuć? Chyba, że by coś źle Pan Sulek poskręcał albo polutował... Trudno zepsuć kabel.

Nawet jakby Sulek grał jak najlepsza lub kabel świata audio, to w takim wykoaniu, przy takiej cenie, nie warto sobie zawracać nim głowy. Wygląd i jakość wykonania tej listwy, i świadomość zrobienia z siebie frajera, będzie miała większy wpływ na odczuwanie dźwięku niż jakiekolwiek skutki pozytywne.


Taki przekręt nie różni się od innych potencjalnych przekrętów świata audio. Tylko, że ten jest wyjątkowo nieestetyczny.

Niewątpliwie coś w tym jest co napisałeś, a każdy zrobi tak jak uważa, patrząc na ofertę konkurencji, która jest duża i do tego wszystko jest wiadome o danym produkcie. Ja na pewno tej listwy bym nie kupił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorych opisow kabla sieciowego I jego wplywu na dzwiek nie powstydzily by sie topowe Focal'e, Wilson'y itp. ?

Od sceny przez wszystkie frekwencje tonow po dynamike poprawiaja... 

A sprecyzowac jak jest zbudowany dobry kabel sie nie dalo ? ogolnie to drut(y) w izolacji.

Widac, ze hi-end'owe rozmowy  ?

do tego mamy w towarzystwie listwe sulek z kablem na doczepke...

Dla mnie dobra sieciowka, listwa, kondycjoner, bateria to urzadzenia, ktore np. zredukuja skoki napiecia pradu idacego z kontaktu do np. wzmacniacza. Sam kabel oczywiscie tego nie zapewni. "Sluchalem" sieciowek za rozne pieniadze i sam nie wiem, czy slyszalem roznice w dzwieku, czy to bylo na poziomie percepcji. Kondycjometry bede testowal w przyszlosci. 

Najlepsze jest to, ze sluch mam bardzo dobry...moze najzwyczajniej moj system zawsze byl zbyt slaby, zeby uslyszec roznice?

Podstawki antywibracyjne "slysze" pod cd playerem wtedy, gdy przez wibracje nie tnie sie plyta. Takze jakies zalety takich gadzetow tez sa, ale wystarczy miec solidny mebel I podloge I nic sie trzasc nie bedzie. 

Niedlugo ktos wymysli gadzet na zredukowanie negatywnego oddzialywania promieniowania z kosmosu na dzwiek. Dorobi do tego teorie a'la sulek z kierunkowoscia I bedzie to hit za 50tys zlociszy na zamowienie specjalne od Czeska z piwnicy w bloku 10a. Bo tacy ludzie najczesciej maja wiedze ponadabsolutna. 

Jakies racjonalne podejscie trzeba miec do wszystkiego a nie lykac co daja jak swieze buleczki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawło napisał:

Gdyby tak można było połączyć oba kable.

Pawlo- nie przejmuj się. Twój opis- za który dziękuję bardzo- to dla mnie wskazówka i najpewniej oszczędność czasu dla Ziggiego, bo potrzebuję pary kabli na monobloki a nie pojedynczej sztuku.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi w jakim jest temacie i rozumiem, że  pewne rzeczy wzbudzają wątpliwości to jednak nie jest tak, że  kable nie mają wpływu na to co słyszymy. I każdy ma prawo napisać to co usłyszał, a inne osoby nie mają prawa umoralniać takiej osoby, a tym bardziej w takim temacie jakim jest ten w którym teraz piszemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zestawie z listwą są czerwone lakierki w szpic? Nie znalazłem takiej informacji.

Jeżeli nie ma takiego zestawu w ofercie to zachęcam żeby wprowadzić. Można go nazwać „ConMan Edition”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz to wczesniej.


U mnie kable sieciowe potrafia wplywac na dzwiek.
Jesli posiadacie nieekranowane kable sieciowe i macie takie urzadzenie jak gramofon (bez wbudowanego pre) to kabel sieciowy potrafi pruszyc na kabel idacy od ramienia do pre. Jesli mamy MC to takie pruszenie po wzmocnieniu jest slyszalne.

Rozwiazanie to ekranowany kabel zasilajacy, moze byc dowolny ze sklepu elektrycznego ;)

Sygnatury brzmienia ... czego to sprzedawcy i producenci nie wymysla by opchnac kawalek druta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, file-moon said:

Pisalem juz to wczesniej.


U mnie kable sieciowe potrafia wplywac na dzwiek.
Jesli posiadacie nieekranowane kable sieciowe i macie takie urzadzenie jak gramofon (bez wbudowanego pre) to kabel sieciowy potrafi pruszyc na kabel idacy od ramienia do pre. Jesli mamy MC to takie pruszenie po wzmocnieniu jest slyszalne.

Rozwiazanie to ekranowany kabel zasilajacy, moze byc dowolny ze sklepu elektrycznego ?

Sygnatury brzmienia ... czego to sprzedawcy i producenci nie wymysla by opchnac kawalek druta.

Ooo. Z tym sie moge zgodzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbyszek 1982 napisał:

Czy w zestawie z listwą są czerwone lakierki w szpic?

Zapomniałeś o czerwonych spodniach i białej koszuli.

I jeszcze to, że był 2018 rok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 19.11.2019 o 18:02, zjj_wwa napisał:

Dziękuję Wszystkim, którzy odwiedzili i obsłuchali podczas tegorocznego AVS wszystkie stoiska, które były okablowane Ziggy kablami zasilającymi.  Mam nadzieję, że te prezentacje się Wam podobały.  

Szkoda, że nie miałem okazji posłuchać Twoich kabli w swoim systemie. Kable Witka w transporcie zrobiły na mnie duże wrażenie ale to nie moja półka cenowa, jestem ciekaw Twoich zwłaszcza do daca i transportu. Może będzie jeszcze okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin zrobił czystkę, brawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seyv napisał:

Szkoda, że nie miałem okazji posłuchać Twoich kabli w swoim systemie. Kable Witka w transporcie zrobiły na mnie duże wrażenie ale to nie moja półka cenowa, jestem ciekaw Twoich zwłaszcza do daca i transportu. Może będzie jeszcze okazja.

A zaglądałem tam do Was podczas AVS do pokoju chyba ze trzy razy. Może po prostu nie było okazji zagadać, porozmawiać.  Nic straconego, można sprawę na spokojnie dogadać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu interesuję się tematem listw zasilających i tak patrzę na tą Sulek...

Faktycznie na tle tych obudowanych w wymyślne obudowy wygląda skromnie ale z drugiej strony mamy materiał niemagnetyczny a ważne jest to z czego są zrobione elementy przewodzące prąd i tu może być ciekawie a wpływ znacznie pozytywny .

Nie chcę oceniać wpływu na brzmienie po zdjęciach ale faktycznie producent mógłby użyć także plastikowej obudowy ale mniej kojarzącej się z marketami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, muda44 napisał:

Od pewnego czasu interesuję się tematem listw zasilających i tak patrzę na tą Sulek...

Faktycznie na tle tych obudowanych w wymyślne obudowy wygląda skromnie ale z drugiej strony mamy materiał niemagnetyczny a ważne jest to z czego są zrobione elementy przewodzące prąd i tu może być ciekawie a wpływ znacznie pozytywny .

Nie chcę oceniać wpływu na brzmienie po zdjęciach ale faktycznie producent mógłby użyć także plastikowej obudowy ale mniej kojarzącej się z marketami .

Proszę Cię - nie zaczynaj.  Jedyny pozytywny wpływ jakie maja takie bzdety to uśmiech na twarzy ludzi którzy to czytają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, babatular napisał:

Proszę Cię - nie zaczynaj.  Jedyny pozytywny wpływ jakie maja takie bzdety to uśmiech na twarzy ludzi którzy to czytają

Nigdy nie testowałem bezpieczników ( nie chcę, nie teraz ) ale znam od lat ludzi którzy takowe testowali i opisują pozytywne zmiany .

Czy nie mając z nimi doświadczenia upoważnia mnie to do naśmiewania się z tego ?

W audio jest wiele czynników wpływające na brzmienie elektroniki a często wbrew naszemu rozumowaniu , dzisiaj zanim się w jakiejś kwestii wypowiem , sprawdzę i sam ocenię czy i jak wpływa oraz czy cena za te zmiany jest dla mnie do zaakceptowania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muda44 napisał:

Nigdy nie testowałem bezpieczników ( nie chcę, nie teraz ) ale znam od lat ludzi którzy takowe testowali i opisują pozytywne zmiany .

Czy nie mając z nimi doświadczenia upoważnia mnie to do naśmiewania się z tego ?

W audio jest wiele czynników wpływające na brzmienie elektroniki a często wbrew naszemu rozumowaniu , dzisiaj zanim się w jakiejś kwestii wypowiem , sprawdzę i sam ocenię czy i jak wpływa oraz czy cena za te zmiany jest dla mnie do zaakceptowania .

Pożycz Sulka - rozkręć ją/rozklej i zajrzyj do tej listwy. Może się nie rozpadnie. Wtyku lepiej nie ruszaj.....

Czekam na opis jakie to patenty są zastosowane i jak to niesamowicie poprawia brzmienie ten kawałek plastiku z doczepionym kabelkiem zakończonym czymś co przypomina wtyczkę elektryczną.

Co do bezpieczników - ta przerabiałem chyba wszystkie jakie są na rynku. Minimalnie coś tam zmieniają - ale jak czytam kwieciste testy i opisy co to wielkiego sie nie wydarzyło po ich wymianie to mam ubaw po pachy........a akustyka do bani u testerów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce styku dwoch roznych materialow,zawsze bedzie wprowadzaja minimalne zmiany,to oczywiste.

lutowanie rowniez.niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, babatular napisał:

Pożycz Sulka - rozkręć ją/rozklej i zajrzyj do tej listwy. Może się nie rozpadnie. Wtyku lepiej nie ruszaj.....

Czekam na opis jakie to patenty są zastosowane i jak to niesamowicie poprawia brzmienie ten kawałek plastiku z doczepionym kabelkiem zakończonym czymś co przypomina wtyczkę elektryczną.

Co do bezpieczników - ta przerabiałem chyba wszystkie jakie są na rynku. Minimalnie coś tam zmieniają - ale jak czytam kwieciste testy i opisy co to wielkiego sie nie wydarzyło po ich wymianie to mam ubaw po pachy........a akustyka do bani u testerów

 

Córka ma listwę z marketu przypominającą obudową tą Sulka . Listwa jest codziennie zwijana , przepinana , rzucana i jeszcze się nie rozpadła ?

Taką ważącą kilka kg to by pewnie dziury w podłodze zrobiła ?

Wracając do Sulka , jeżeli użył najwyższej klasy materiałów na styki , bolce , przewody i łączenia a w środku jest miejsca na elementy filtracyjne to może działać i to nieźle . I jak to w AUDIO w jednych systemach może zdziałać cuda a w innych nic nie zmieni .

 

Z tym ubawem to też różnie bywa . Przykładowo używałem kabli RCA w cenach do 16000zł a przez ostatnie miesiące używałem takiego za 7PLN bo w obecnym zestawieniu te droższe nie przynosiły różnic adekwatnie do wydanych pieniędzy ale też w poprzednich zestawieniach wolałem dać tyle za kabel niż zmienić jakiś klocek z elektroniki .

Nie ma gotowych i pewnych rozwiązań , a zanim coś wyśmiejemy sprawdźmy u siebie , oceńmy z naszym systemem i wypowiadajmy się na naszym przykładzie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muda44 napisał:

Wracając do Sulka , jeżeli użył najwyższej klasy materiałów na styki , bolce , przewody i łączenia a w środku jest miejsca na elementy filtracyjne to może działać i to nieźle

chyba żartujesz - nie widzisz jakich użył najwyzszej klasy materiałów ??? listwa plastikowa ze sklepu elektrycznego za 15zł + kabel elektr. za 30 zł + wtyk za 2zł

13 minut temu, muda44 napisał:

Nie ma gotowych i pewnych rozwiązań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, babatular napisał:

chyba żartujesz - nie widzisz jakich użył najwyzszej klasy materiałów ??? listwa plastikowa ze sklepu elektrycznego za 15zł + kabel elektr. za 30 zł + wtyk za 2zł

 

Nie widzę , widzę obudowę listwy i wtyczki ale z jakich materiałów są elementy przewodzące , nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, muda44 napisał:

Nigdy nie testowałem bezpieczników

Ja miałem zwykłe, AHP i HiFI Tuning- zostały te ostatnie, bo zrobiło się gęściej, niżej i ogładziła się góra.

 

PS- czy to prawda, że przez bezpiecznik płynie CAŁY prąd do urządzenie? Oczywiście to pytanie retoryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, babatular napisał:

 

Często zmieniam sprzęt i czasem pewne rozwiązania zupełnie inaczej się zachowują w innych zestawieniach . Przykładów mógłbym podać wiele ale to nie miejsce na to .

 

Podsumowując ze swojej strony , ja bym najpierw sprawdził wpływ takiej listwy na brzmienie swojego systemu i dopiero wtedy wyciągał wnioski co nie zmienia faktu że dla mnie jednak wraz ze wzrostem ceny oczekuję nie tylko poprawy brzmienia ale i też adekwatnego do ceny wyglądu .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kiedyś miałem i to dość długo listwe Fadel (potrzebowałem bo były za  krótkie kable sieciowe) gdy ją wywaliłem

okazało się że nic (chodzi o brzmienie) nie straciłem a nawet mogę powiedzieć że lekko dynamika się poprawiła

jeżeli listwa Sulka spowodowała by  poprawę dźwięku to bez zastanowienia bym kupił...nie ważne że śmiesznie wygląda

zawsze się tym kieruję....jeżeli następuje zmiana/poprawa dźwięku to zastanawiam się czy warto kupić...i tyle...

kupując IC Tara Labs The Zero Gold straciłem rozsądek więc i Sulek mi nie grozny ;-)....tyle że nie potrzebuje listwy....

 

może się mylę ale chyba jako jedyny tu piszący miałem u siebie kable Sulka IC + głośnikowe....nie sprawdziły się u mnie bo

za szczupło ''zagrały''.....zdecydowanie i to bardzo lubię dźwięk mięsisty/dociążony dlatego Sulki się nie wpasowały

ostatnio miałem (kolega przyniósł)  IC + głośnikowe Nordosta SPM Ref...przy swoich zaletach które mają również

się u mnie nie sprawdziły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sulek audio by nie bylo az takim posmiewiskiem wsrod czesci forum, gdyby nie te "dorobione" filozoficzne opisy recenzentow, kierunkowosc koszulek termokurczliwych itp... nie chce mi sie szukac cytatow z opisow tego kabla z listwa, ale przeciez taka "kierunkowosc" (jesli w ogole ma) ma tylko znacznie jesli cos przewodzi prad a jakim cudem koszulka termokurczliwa ma prad przewodzic,to samo plastikowa listwa. 

Problem jest w tym, ze jesli chodzi o kable to cena zupelnie nie ma znaczenia w tym czy cos jest dobre czy zle. Kabel za 7pln "zagral" lepiej niz za 16tys w jakims zestawieniu. Ja mialem tak samo np wymienilem chord signature na jakies budzetowe atlas, bo na sluch zagraly lepiej a na pewno nie gorzej. 

Miesiac temu mialem z 20 roznych kabli na testy. 5 sieciowek w cenie do ok 1000zl, czyli dolna polka, glosnikowe i interkonnekty do 2tys...zostal mi zwykly russ Andrews powercord, tellurium q black i chord anthem... roznice byly slyszalne tylko przy glosnikowych i interconnect. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek7776 napisał:

jak dokupisz docelowe zrodlo,to zabawa z kablami zacznie sie od nowa.

Na pewno, tak to juz jest z ta zabawa w audio. Nie jest jednak powiedziane, ze wydam 20tys na kable, bo tylko takie moga zagrac dobrze. Rownie dobrze moga kosztowac 1tys i grac znakomicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.