Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, JuG napisał:

Porównywałem kilka różnych wersji wzmacniaczy - różnice w brzmieniu i głuchy by usłyszał. Z praktyki wynika, że są różnice a teorii wyjaśniających te różnice - brak.

Mało było na forum, a zwłaszcza w wątku Audio-mity wytłumaczeń co gra, a co nie gra?
Zapewniam Cię (ale to chyba sam wiesz), ze egzystuje tu liczne grono techników sceptyków z tzw. wiedzą naukową, którzy są w stanie udowodnić Ci dokładnie wszystko w tym temacie. Ekstremalni nie słyszą żadnych różnić, oprócz głośników i tłumaczą to na różne "naukowe" sposoby.
 

8 godzin temu, barmanekm napisał:

Generalnie co do kabli, to jest tak, że połowa słyszy, a połowa nie.

Proporcja jest trochę inna, bo są też ci, którzy nie wiedzą czy słyszą lub nie, albowiem nigdy tego nie sprawdzą. Posiadają wiedzę naukową, która jest argumentem koniecznym i zarazem wystarczającym, by wiedzieć, że kable "nie grają", a sprawdzanie takiego nonsensu jest sprzeczne z tą wiedzą.
 

7 godzin temu, barmanekm napisał:

najdroższy kabel jaki kupiłem kosztował nieco ponad 1200 PLN. Czyli dosyć szybko się połapałem. Na szczęście odsprzedał się z niewielką stratą.

Postępujesz nieprofesjonalnie. Jak kiedyś byłem na etapie porównywania kabli, tych audiofilskich, to nigdy nie kupowałem, tylko wypożyczałem za kaucją. W ten sposób nigdy nie ponosiłem straty.
 

6 godzin temu, ASURA napisał:

Późniejsze reakcje Rocha widziałeś nie mam ochoty na ten temat rozmawiać. Tak w ogóle co Ci do tego.

Zachowują się jak papużki nierozłączki. Nawet do kibla razem chodzą, do czego przyznał się jeden z nich. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Postępujesz nieprofesjonalnie. Jak kiedyś byłem na etapie porównywania kabli, tych audiofilskich, to nigdy nie kupowałem, tylko wypożyczałem za kaucją.

A czemu zakładasz, że kupiłem ten kabel w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, barmanekm napisał:

A czemu zakładasz, że kupiłem ten kabel w ciemno?

Być może błędnie. Znalazłeś lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Odkryłem, że kable nie grają, a przynajmniej nie w taki stopniu jak mi się wydawało, że słyszę. Zostało mi troszkę biżuterii, ale nie przykładam do tego zbytniej wagi. Są pewne cechy na które zwracam uwagę, ale to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, barmanekm napisał:

Odkryłem, że kable nie grają, a przynajmniej nie w taki stopniu jak mi się wydawało, że słyszę

Kable grają, ale nie warto zawracać sobie nimi głowy, dlatego że raz grają lepiej, raz gorzej...jak to kable. ?
U mnie taki Fidelizer zawsze poprawia brzmienie, a kable...bywało, że czasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, barmanekm napisał:

Nie. Odkryłem, że kable nie grają, a przynajmniej nie w taki stopniu jak mi się wydawało, że słyszę. Zostało mi troszkę biżuterii, ale nie przykładam do tego zbytniej wagi. Są pewne cechy na które zwracam uwagę, ale to wszystko.

Najdroższy kabel jaki kupiłeś to 1200 PLN i odkryłeś ze nie grają,

ale przeoczyłeś jedno, tytuł tego wątku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Najdroższy kabel jaki kupiłeś to 1200 PLN i odkryłeś ze nie grają,

Nie wiem od ilu grają i nie zamierzam sprawdzać. W HiFi i gazetach piszą, że już takie za 100 PLN grają.

To od ilu grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, barmanekm napisał:

Nie wiem od ilu grają i nie zamierzam sprawdzać. W HiFi i gazetach piszą, że już takie za 100 PLN grają.

To od ilu grają?

Każde mają własny charakter, możesz mieć kilka których nie rozróżnisz,
ale jakbyś kupił "Topowe Kable zasilające" za 1200 PLN, to byś odkrył Amerykę na kontynencie Europejskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

"Topowe Kable zasilające"

No masz rację, piszę nie na temat.
Ja tylko o brzydkim Sulku za 25 tys. PLN komentowałem.
Już nie będę pisał nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JuG napisał:

Kabel sieciowy z listwą.

Patrze np. na kondycjonery/listwy Shunyaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ładne, bez kabla, nie tanie, zdjęć środka brak.

Furutech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też się wnętrznościami nie chwali. Może dlatego, że nikogo z klientów nie interesuje co jest w środku? Widok środka nie powie też nic o ewentualnym wpływie na dźwięk (a niezbędne normy i dyrektywy UE produkty Sulek też spełniają).

Ceny są tzw. rynkowe. Niestety. Osobiście uważam ceny na produkty audio coraz bardziej odjeżdżające w kierunku kosmosu (ale są nieistotne dla chińsko-arabskich nowobogackich). Przy czym cena produktu często nie idzie w parze z tym, co oferuje (mowie nie tylko o kablach). Tak jest niestety nie tylko w audio.

Ale na szczęście nie ma żadnego przymusu - bierzesz, słuchasz, porównujesz, decydujesz. Lub nie bierzesz i nie słuchasz. Forum jest dla osób dorosłych, którzy są w stanie samodzielnie podejmować decyzje o wydawaniu własnych pieniędzy.

Tak jak pisałem wcześniej nawet jak nie ma na stronie dystrybutora to w sieci można znaleść zdjęcia czy opisy produktów. A czasem jest tak, że na stronie sklepu, który sprzedaje są wypisane jakieś dane itp. A w przypadku listw Sulek nikt nic nie wie, nie licząc najbardziej zainteresowanego. Z naszego rynku rodzimego na cztery firmy, nie licząc listw Sulek, można od dwóch Producentów rodzimych znaleźć wszystko co jest potrzebne na temat ich produktów, trzeci  kbl coś można przeczytać, a Enner faktycznie ciężko, bo kiepska strona, ale dzwoniąc do dystrybutora wszystko się człowiek dowie czego potrzebuje, konstruktor mówi o wszystkim, nawet o takich rzeczach, o które nie jest pytany. Do kbl też można zadzwonić i dużo się dowiedzieć.

W tym przypadku nikt nic nie wie i nikt nie widział środka tego produktu.

Natomiast zgadzam się co do cen poszybowały w kosmos co również pokazuje nam to coś co oferuje listwa Sulek i ile się za nią chce w chwili obecnej, nie wspominając o cenie pierwotnej. Ale i ta cena patrząc co jest na rynku plus doświadczenie wieloletnie pewnych Producentów jest na innym etapie niż w przypadku tego Producenta.

To co dobre to fakt, że nikt nie zmusza do zakupu czegoś co się nie podoba, czy też nie mamy wiedzy o danym produkcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

dzwoniąc do dystrybutora wszystko się człowiek dowie czego potrzebuje

Proszę bardzo - możesz do mnie zadzwonić.

Tylko nie zapomnij się przedstawić @lolek126

Zasługujesz na specjalne traktowanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomek7776 napisał:

jafi,

pokaz zdjecia listwy wewnatrz.

Dziwny ton wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jafi napisał:

Proszę bardzo - możesz do mnie zadzwonić.

Tylko nie zapomnij się przedstawić @lolek126

Zasługujesz na specjalne traktowanie:)

Przecież Ty nie jesteś Producentem to po co mam do Ciebie dzwonić.. ? Nie rozumiem.. To po pierwsze, po drugie ja nie potrzebuje  specjalnego traktowania, tylko każdy zasługuje na normalne traktowanie, czyli chcę, chcemy otrzymać z jakich komponentów jest zrobiona listwa jak i sama obudowa, gdzie jest robiona, chodzi o to czy to jest jakaś inna obudowa niż to co znamy wszyscy z ala castorma, którą wszyscy znamy  i zdjęcie środka listwy. Do tego nie potrzeba specjalnego traktowania.. Bo tak jak pisałem np o listwach Ennera też nie ma nic na stronie, ale jak się zadzwoni do Konstruktora, może 30 min mówić (rozmawiałem, bardzo sympatyczny Pan) co i jak i wszystkie dane oczywiście mailowo przesłać. A tutaj, tylko pianę się bije i traci się czas, bo i tak nikt nie napisze danych z komponentów tej listwy jak i nikt nie ma odwagi wkleić zdjęcia ze środka listwy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, daris666 napisał:

Dziwny ton wypowiedzi. 

Taki sam jak rozkaz "spodnie w dół i zobaczymy kim jesteś". Tylko to oznaczało życie lub śmierć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jafi napisał:

"spodnie w dół i zobaczymy kim jesteś"

Mechanizm jest podobny: zaszczuć, upokorzyć.

1 minutę temu, tomek7776 napisał:

juz nieistotne,nikogo to juz nie interesuje.

I skazać na niebyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na bicie piany o czymś czym nie jest.., a tym bardziej jak nie chce się  napisać tego co ludzi interesuje.. aby zmienić zdanie gdy się patrzy na ten "8 cud świata"... Mi tam już szkoda na to czasu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jafi napisał:

Wobec tępej nienawiści jestem bezbronny.

Ostatni raz piszę, ale czytać,aż nie można ..

 

Czy ktoś Cię tutaj powyzywał itp ?????? zacytuj tę nienawiść... , raczej co innego rozumujemy pod słowem nienawiść , bo to jest taka sama nienawiść jak to, co jeden z użytkowników napisał jakoby Pan Sulek twierdził, że oplot na kablu powoduje degradację dźwięku... I co jak napiszę, że większej głupoty w tej materii to chyba mało kto słyszał, to również w Twojej ocenie będzie to nienawiść..  To niech nikt takich bzdur nie wypowiada.. A to jest stwierdzenie \tego co jest z kosmosu wyrwane, a patrząc co robią najlepsze firmy kablarskie na tym Świecie.  

Napisz to o co ludzie Cię prosili, lub niech to zrobi konstruktor i przestaną ludzie pisać, bo każdy zobaczy co i jak... i albo będzie ktoś zainteresowany, albo nie.. a tak to jest tylko bicie piany z Twojej strony i użalanie się , że ludziom ta listwa nie podoba się z wyglądu patrząc do tego ile kosztuje.. bo tylko wygląd można ocenić, bo wiedzy co i jak w niej, nikt nie ma oprócz konstruktora. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz spokojnie mozemy wrocic do meritum tego tematu,,,,

czy ktos mial doczynienia z sieciowkami XLO?Fadel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jafi napisał:

Wobec tępej nienawiści jestem bezbronny.

...bądź pewny że nie kieruję się żadną nienawiścią a tylko ciekawością......

dlatego zapytałem  czy możesz zrobić tak pokrótce porównanie  sieciówek Argento FMR i Sulek 9x9

...zróbmy tak....jeżeli nie chcesz się wypowiedzieć w tym temacie to powiedz wprost

nie będę więcej zawracał głowy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, JuG napisał:

Kabel sieciowy z listwą.

Patrze np. na kondycjonery/listwy Shunyaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ładne, bez kabla, nie tanie, zdjęć środka brak.

Furutech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też się wnętrznościami nie chwali. Może dlatego, że nikogo z klientów nie interesuje co jest w środku? Widok środka nie powie też nic o ewentualnym wpływie na dźwięk (a niezbędne normy i dyrektywy UE produkty Sulek też spełniają).

Ceny są tzw. rynkowe. Niestety. Osobiście uważam ceny na produkty audio coraz bardziej odjeżdżające w kierunku kosmosu (ale są nieistotne dla chińsko-arabskich nowobogackich). Przy czym cena produktu często nie idzie w parze z tym, co oferuje (mowie nie tylko o kablach). Tak jest niestety nie tylko w audio.

Ale na szczęście nie ma żadnego przymusu - bierzesz, słuchasz, porównujesz, decydujesz. Lub nie bierzesz i nie słuchasz. Forum jest dla osób dorosłych, którzy są w stanie samodzielnie podejmować decyzje o wydawaniu własnych pieniędzy.

Naprawdę nie czaisz różnicy - Furtecha 309 czy 609 albo Shunyaty Denali nie kupisz w Castoramie za 15zł . Listwę Sulka  za 15 zł tam kupisz.

Poniżej fotka Denali Shunyaty.

Denali.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, babatular napisał:

Listwę Sulka  za 15 zł tam kupisz.

Daj linka proszę.

"Naprawdę nie czaisz różnicy" - nie listwa a kabel zasilający zakończony listwą? I nie jest to topowy kabel zasilający więc maglowanie tego to offtop w tym wątku.

26 minut temu, babatular napisał:

Poniżej fotka Denali Shunyaty.

Z fotki wynika jednoznacznie - "gra" ciemno bo dużo czarnych pudełek w środku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio wg Sulka:   "Kabel sieciowy Sulek Audio zakończony listwą"

Moto wg Sulka:     "Hak holowniczy zakończony samochodem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JuG napisał:

kabel zasilający zakończony listwą

To czyni kolosalną różnicę, zarówno w warstwie brzmieniowej jak i cenowej. Proponuję zakończyć dalszą dyskusję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Daj linka proszę.

"Naprawdę nie czaisz różnicy" - nie listwa a kabel zasilający zakończony listwą? I nie jest to topowy kabel zasilający więc maglowanie tego to offtop w tym wątku.

Z fotki wynika jednoznacznie - "gra" ciemno bo dużo czarnych pudełek w środku. ?

I to pokazuje podejście do tematu... szkoda pisać  tak jak wcześniej było powiedziane i wrócić do kabli , które coś mają wspólnego z jakością,, a zapomniałem, wiele z nich jest w oplotach, więc grać nie mogą według teorii Pana Sulka... ale cóż  jakoś większość ludzi jest innego zdania jak i większość inżynierów w fabrykach kablarskich, ale oni pewnie się mylą ?

3 godziny temu, babatular napisał:

Naprawdę nie czaisz różnicy - Furtecha 309 czy 609 albo Shunyaty Denali nie kupisz w Castoramie za 15zł . Listwę Sulka  za 15 zł tam kupisz.

Poniżej fotka Denali Shunyaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znajomy jakiś miesiąc temu HYDRE kupił , maszynka fest... Ja furutecha i innych bym nawet nie dawał dla przykładu, bo tu można dać listwę GW pf1, która bym wolał xxxxxx razy bardziej i to za duzo mniejsze pieniądze.. o Pf 2 nawet nie wspominam,,,,, która defacto z kablem również mniej kosztuje.. od topowej listwy Sulek Poland. 

Poniżej listwa GW

pol-pl-Filtrujaca-listwa-sieciowa-Giga-W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lolek126 napisał:

I to pokazuje podejście do tematu... szkoda pisać  tak jak wcześniej było powiedziane i wrócić do kabli , które coś mają wspólnego z jakością,, a zapomniałem, wiele z nich jest w oplotach, więc grać nie mogą według teorii Pana Sulka... ale cóż  jakoś większość ludzi jest innego zdania jak i większość inżynierów w fabrykach kablarskich, ale oni pewnie się mylą ?

Nie wiem może robię sobie strzał w kolano ale właśnie zdejmuję fabryczny oplot i będę kabel bez oplotu wstawiał w ścianę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.