Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz słuchawkowy - jak oceniacie?


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

o mnie Znalazłem na Allegro taki wzmacniacz słuchawkowy. Jest dośc tani, ale czy warty zaprzątania sobie głowy. co o tym sądzicie?

Przedmiotem aukcji jest nowy, własnej konstrukcji wzmacniacz słuchawkowy zbudowany na mosfetach. Układ pracuje w klasie A bez sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacz dedykowany jest dla słuchawek o impedancji 32-300 ohm. Wewnątrz dobrej jakości podzespoły i srebrne okablowanie sygnałowe. W zasilaczu transformator 50W. Wymiary to ok. 15x15x4 cm (wersja całkowicie aluminiowa jak na zdjęciu). Możliwość wyboru rodzaju obudowy:

- ze szczotkowanego aluminium i górna pokrywa lakierowana (lub całość lakierowana),

- aluminium + pleksi,

- drewno + aluminium.

Mogę przesłać mailem dodatkowe zdjęcia wzmacniaczy w różnych wersjach wykończenia.

 

A jak gra? Oczywiście zero szumów i przydźwięków, piękna detaliczna scena, brak wyostrzeń, otwarta średnica. Bas mocny, krótki i nisko schodzący. Dźwięk bardzo naturalny. Możliwość odsłuchu lub kontakt mailowy z posiadaczami moich konstrukcji w celu wymiany opinii. Zresztą jak nie będziesz zadowolony z dźwięku to możesz go zwrócić w terminie 7 dni - szczegóły do uzgodnienia. Proszę w takiej sytuacji o kontakt mailowy przed zalicytowaniem.

 

Polecam również wersję dla słuchawek wysokoomowych 300-600 ohm (np. HD-580 i HD-600). Konstrukcja jest oparta na wzmacniaczu opeacyjnym Burr-Brown OPA2134.

Przedmiotem aukcji jest nowy, własnej konstrukcji wzmacniacz słuchawkowy zbudowany na mosfetach. Układ pracuje w klasie A bez sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacz dedykowany jest dla słuchawek o impedancji 32-300 ohm. Wewnątrz dobrej jakości podzespoły i srebrne okablowanie sygnałowe. W zasilaczu transformator 50W. Wymiary to ok. 15x15x4 cm (wersja całkowicie aluminiowa jak na zdjęciu). Możliwość wyboru rodzaju obudowy:

- ze szczotkowanego aluminium i górna pokrywa lakierowana (lub całość lakierowana),

- aluminium + pleksi,

- drewno + aluminium.

Mogę przesłać mailem dodatkowe zdjęcia wzmacniaczy w różnych wersjach wykończenia.

 

A jak gra? Oczywiście zero szumów i przydźwięków, piękna detaliczna scena, brak wyostrzeń, otwarta średnica. Bas mocny, krótki i nisko schodzący. Dźwięk bardzo naturalny. Możliwość odsłuchu lub kontakt mailowy z posiadaczami moich konstrukcji w celu wymiany opinii. Zresztą jak nie będziesz zadowolony z dźwięku to możesz go zwrócić w terminie 7 dni - szczegóły do uzgodnienia. Proszę w takiej sytuacji o kontakt mailowy przed zalicytowaniem.

 

Polecam również wersję dla słuchawek wysokoomowych 300-600 ohm (np. HD-580 i HD-600). Konstrukcja jest oparta na wzmacniaczu opeacyjnym Burr-Brown OPA2134.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem ten wątek ze "setereo". A oto zdjęcie, które otrzymałem od producenta.

[obrazekLUKASZ-125981_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam, bo widać że w środku nie jest zaciekwie, niewiem jak to gra ale same kondesatory od zasilacza są trochę śmieszne, trafo strasznie blisko, gdyby tam było widać więcej to coś można byłoby powiedzieć. W interku jest dużo schematów wzmacniaczy słuchawkowych na mosfetach i nie tylko, i nie są wcale trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"same kondesatory od zasilacza są trochę śmieszne"

 

 

Tylko dlatego, że nie pisze na nich Elna, czy może widzisz jakiś inny powód?

 

Co jest nieciekawe w środku?

 

Nie bądź śmieszny, idź z takimi tekstami do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod_

Można do kondensatorów mieć przynajmniej dwa zastrzeżenia:

1. Są za niebieskie.

2. Są krzywo wlutowane - zobacz na znaczną nierównoległość paska w lewym kondensatorze w stosunku do linii obudowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje sie, to ja popelnilem ten wzmacniacz.

 

do

Gratuluje sokolego wzroku lub rentgena w oku. Na tym zdjeciu niewiele widac a mowisz, ze jest nieciekawie. A co do smiesznosci kondensatorow w zasilaczu.... Wlasciwie to ich praktycznie nie widac bo one leza za trafkiem. Jesli 2 x 4,700uF + 2 x 470uF w zasilaczu wzmaka sluchawkowego + trafo 60W Cie smiesza to wybacz. Jest to zasilacz/wzmak quasi dual mono. A bliskosc trafa? Do czego? W malej obudowie wszedzie musi byc blisko. Wierz mi, że w tym ukladzie nie ma to wplywu na dzwiek. A co do ilosci ukladow w necie i ich prostoty..... Najtrudniej jest zrobic cos prostego i zeby dalo sie, w tym wypadku sluchac godzinami z wielka przyjemnoscia. Pozdrawiam.

 

do

W morde jest malutka niebieska dioda po lewej stronie, praktycznie niewidoczna. Swieci delikatnym swiatlem. Nie wiedzialem, ze to obciach, ale ja uwielbiam niebieski kolor. No ale zawsze mozna dac redleda lub cokolwiek innego. Pozdrowka

 

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rafful

Rzeczywiście na zdjęciu nie widać dobrze. Jak jest dioda, to dla mnie wszystko OK.

 

PS. Nie przejmuj się, to wszystko żarty, bo co tu mądrego można powiedzieć na takie zapytania.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_

 

Jak zwykle masz ciekawe spostrzeżenia.

 

rafful

 

Bez obrazy, ale na tym zdjęciu ja widzę tylko wielkie zamieszanie i nic więcej, a praktycznie na podstawie niego miało się wystawić ocenę, ja swoje powiedziałem. Pisałem, że na dźwięk się nie po skarzę bo nie mamy zdanych podstaw do jego oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prosbe pitdoga 3 inne zdjecia. pozdr. rafal

[obrazekLUKASZ-126355_1.jpg] [obrazekLUKASZ-126355_2.jpg] [obrazekLUKASZ-126355_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-831-100004951 1170256699_thumb.jpg

post-831-100004952 1170256697_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>geertgen

Zadajesz pytanie, na które nikt chyba nie może Ci sensownie odpowiedzieć. Nawet, jak ktoś coś wymyśli, to i tak nie będzie to obiektywne. Jak sam zauważyłeś róznica zasadnicza jest w cenie. Wartości brzmieniowe trzeba ocenić samemu.

Z mojego punktu widzenia (części i wykonanie) cena tego produktu jest do przyjęcia.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi wzmacniacz można zrobić pakując np. kondensatory Black Gate, markowe zagraniczne trafo zasilające, rezystory zwariowanych snobistycznych firm itd.

Co do wyboru, to sprzęt home made trzeba - jak zauważył jar1 - samemu odsłuchać i porównać (koniecznie) z dobrym markowym, sprawdzonym sprzętem. Powiem nawet, że porównanie musi się odbywać natychmiastowo poprzez przełączanie urządzeń, bo inaczej ludzie często wymyślają bajki o brzmieniu (np. raz są skacowani tak, że im lepiej wchodzi muzyka a drugim razem wszystko ich drażni).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę, ze "na sucho" niewiele można powiedzieć. Chodziło mi raczej o to, czy ta konstrukcja epłnia wymogi elementarnej poprawności, która zapowiada znacząco (wyczuwalnie) lepsza jakośc dźwięku niż z gniazda słuchawkowego w cd lub w zwykłym wzmacniaczu.

A swoja drogą prośba do producenta, żeby napisał coś wiecej o komponentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powtornie,

 

Moze na poczatek o zastosowanych elementach. Obudowy niemagnetyczne, srebrne okablowanie, trafa zamawiane pod dany egzemplarz, rezystory 1% parowane, kondensatory nowe najczesciej wima, samsung, nichicon, rubicon, nippon chemicon, zlocone gniazda RCA. Precyzyjny montaz przestrzenny w wersji z mosfetami i czesciowo przestrzenny na opampie BB. Wykonanie bardzo staranne i solidne, tym aluminiowym to mozna nawet rzucac, chyba bo nie probowalem:-)

 

Co do dzwieku.... tego trzeba posluchac. Oczywiscie nie ma co porownywac do wyjsc z CD i wzmakow. Nie po to dlubie godzinami w aluminium zeby gralo jak dziurka w CD. Zawsze namawiam do odsluchow przed decyzja o zamowieniu. Cena.... mysle, ze smieszna w stosunku do nakladu pracy i czasu poswieconego na wykonanie. Oczywiscie rok gwarancji. Chyba zwariowalem:-) Traktuje to jak hobby i mam duza satysfakcje jak moj wzmak kupuje np. sprzdawca z salonu audio i mowi, ze gra lepiej od tych wychwalanych w gazetkach.

 

Pozdr

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafful -> możesz byc dumny ze swojej produkcji.

Wprawdzie w Twojej wypowiedzi nie ma za wiele pokory, ale cóż, takie czasy. Wg mnie cena jest dobra, sam toroid to kilkadziesiąt złotych w detalu. Zawsze najtrudniej amatorsko jest zrobić obudowę, a Twoje osobiście mi się podobają. Warunki, które proponujesz, też są OK.

 

Niestety ja od Ciebie nie kupię, bo sam coś tam składam dla siebie, takie hobby i o to mi chodzi;-)

Natomiast b. podobają mi się Twoje gniazda RCA. Można więcej szczegółów, tu lub na mejla?

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stork>

 

Dzieki za pochwaly. Co do pokory to z natury jestem pokornym i skromnym czlowiekiem, ale jesli chodzi o te wzmaki to graja juz one u kilku bardzo wymagajacych osob ze swietnymi sluchawkami i glupio mi jest przpraszac za to, ze sa dobrymi konstrukcjami.

Jesli chodzi o obudowy to najbardziej lubie ta cala z aluminium. Jest hiper prosta i bardzo mocna. Drewniana jest sliczna ale wymaga zaj... duzo pracy, precyzji i cierpliwosci.

Zycze powodzenia w lutowaniu, to lubie najbardziej:-)

Gniazda RCA..... to wielki problem podobnie jak nozki, galki, przepusty gumowe i inne gadgety. Kupuje je w sklepie z czesciami jak tylko sa. Ostatnio nie bylo przez miesiac. Te akurat sa dobrej jakosci.

 

Pozdr

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafful -> z tą pokorą, to nie o Twoje wzmacniacze mi chodziło, w końcu jak się zna swoją wartość to fałszywa skromność jest nie na miejscu.

 

Nie wyszystkie wyjścia słuchawkowe z CD grają źle - zarówno aplikacja wzmacniacza jak i samo gniazdo (złocone) w moim SONY DVP-NS900V QS są akceptowalne (ale z amplitunera Denona, bądź CD Technicsa już nie!). Tak więc trzeba uważać z generalizowaniem.

 

Serdeczne pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stork>

O tej pokorze to pisalem z troche przekora:-)

 

Co do dziurek sluchawkowych w CD i wzmakach to moze nie uscislilem tematu. Oczywiscie masz racje, ze nie mozna generalizowac. Domyslam sie, ze sa dziurki grajace lepiej niz moj wzmak, bo przeciez to nie sztuka zrobic w czyms co kosztuje 10,000,-zl dobre wyjscie sluchawkowe. Ale generalnie 2 w 1 nie jest tak dobre jak 2 osobno. No i kolejny klocuszek na stoliczku tez ladnie wyglada.

 

Pozdrawiam

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie do konstruktora jak sie jego wzmacniacz sprawuje z niskoimpedancyjnymi sluchawkami?

Czy miales okazje posluchac na nim Grado? One sa 32 Ohmowe.

Wydaje mi sie ze koszt zbudowania wzmaka dla takich sluchawek jest nizszy (np. nie potrzeba zasilacza 50W). Jaki to moglby byc w przyblizeniu koszt?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się dołączę

 

mam słuchawki 600ohm. Chciałbym też wykorzystywać taki wzmacniacz jako preamp - nadaje się?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ...mi siętez wydaje że jednak ten ampli słuchawkowy jest jakiśnie ten tego. Za duże trafo a za mała reszta ....takie troche poplątanie i przesadzenie. Ja też jestem zdana że lepiej zrobić sobie dobry wzmacniacz słuchawkowy samemu. Przemyśłeć wszystko dobrze i dobrze wykonać i już :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewnien problem - jestem zootechnikiem a nie elektronikiem. Potrafię złożyć gotowy zestaw, ale żey coś projektować to odpada. Dlatego szukam czegoś jak np. AVT471 który byłby wraz z zasilaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tu konstruktor. Wzmacniacz z przeźroczystą obudową to prototyp i pierwowzór wszystkich następnych konstrukcji. Po dosyć gruntownej przebudowie został sprzedany posiadaczowi właśnie słuchawek grado - sr80. Jak to się razem sprawuje to można zapytać obecnego właściciela - [email protected]

 

Zresztą mogę wysłać do testów wzmak demonstracyjny 2 w 1. W jednej obudowie jest wzmak na mosfetach i operacyjkach. Jednym przyciskiem przełącza się i porównuje co lepiej pasuje.

 

Pozdrawiam.

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>beerfan

 

...nadaje się bardzo dobrze do hd-600, ale raczej wersja na operacyjkach. Zresztą zawsze namawiam do posłuchania obu. Co do zastosowania jako preamp to może mozna coś wykombinować.

 

pozdr

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.