Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze "ciepło grające" kable na świecie ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Lepiej bym tego nie ujął...

 

Zauważyłem, że mamy dość podobne upodobania już przy dyskusji o Thielach + VTL. Ja mam w swoim podstawowym systemie kolumny które mają bardzo zbliżony sposób prezentacji średnicy i góry jak Thiele, różnią się natomiast prezentacją basu, gdyż to jest ten aspekt (jedyny) w którym mam uwagi do Thiela. Natomiast jak chodzi o Spendory to używam modelu S100 w pierwszej wersji (wg mnie najlepszej) do relaksu;-) Homogeniczność tego dźwięku jest wybitna.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Zauważyłem, że mamy dość podobne upodobania już przy dyskusji o Thielach + VTL. Ja mam w swoim podstawowym systemie kolumny które mają bardzo zbliżony sposób prezentacji średnicy i góry jak Thiele, różnią się natomiast prezentacją basu, gdyż to jest ten aspekt (jedyny) w którym mam uwagi do Thiela. Natomiast jak chodzi o Spendory to używam modelu S100 w pierwszej wersji (wg mnie najlepszej) do relaksu;-) Homogeniczność tego dźwięku jest wybitna.

 

Tak / chyba się zgadzamy / ja zatrzymałem swoją drogę poszukiwań na homogeniczności ze Spendorów.../...znając i akceptując ich ograniczenia a zarazem kochając zalety.

Nie mam złudzeń co do tego jak dużo bliżej prawdy jest prezentacja Thiela .

Co do Harpii mogę sobie tylko wyobrazić brzmienie ze względu na zastosowany materiał na membrany (chyba ten sam co w Thielu)...ale kontaktu osobiście nie miałem.

 

ps.

Myślę że wiem dlaczego Harpia Ci się również podoba.

 

Chociaż coś mi świta kiedyś na AV jakaś prezentacja w niedużym pomieszczeniu chyba takie wielkie skrzynie / monk / nie pamiętam roku.

Potężne , szybkie i dżwięczne brzmienie.(nośność i otwarcie brzmienia z aluminium była słyszalna natychmiast ).

Pokój był mały i się udusiły.

 

Znalazłem to było tu :

 

http://audiolifestyle.pl/nowosci/audio-show-2011-najlepsze-systemy/

 

as-3.jpg

 

sly...wybacz offtopa.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Chociaż coś mi świta kiedyś na AV jakaś prezentacja w niedużym pomieszczeniu chyba takie wielkie skrzynie / monk / nie pamiętam roku.

 

To było w 2011r. Grały w małym pokoju w Tulipie, dokładnie w tym samym, w którym na ostatnim AS Arek Sweda pokazywał swoje aktywne kolumny. Ten pokój jest conajmniej o połowę zbyt mały dla Grand Monków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może raczej trzeba potrzepać dywany a nie bić pianę? Jaromir- kable nie wpływają na brzmienie- jesteś zadowolony?

 

Hahah i po Jaromirze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah i po Jaromirze

 

Ale ja słucham na sprzęcie Jaromira Waszczyszyna i bardzo sobie to chwalę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Pięknego Stefcia i mu podobnych pseudorealistow coś co jest niemierzalne nie istnieje.

 

Chochluniuniuniuniu moja, coś sobie dodałeś, bo nic takiego nie napisałem, ale już chyba taki kłamczuch jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Sly ma bana we własnym temacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ostatnio kupiłem sobie na próbę głośnikowe Wireworld Eclipse 5 i chyba w nie wsiąkłem. Wrażenie na początku po przesiadce w VdH Revelation - niesamowicie analogowe, ze świetną, ciepłą niczym kocyk, wręcz magiczną średnicą, ale poza tym misiowate, mniej detaliczne i rozdzielcze niż VdH, z gęstszym, bardziej wypełnionym, ale nieco tłustym basem, ograniczoną rozdzielczością góry, nie tak dokładnie rysowaną sceną, nieco przyciemnione w stosunku do VdH. Wrażenie jakby z wyczynowego, high-endowego CD przesiąść się na gramofon albo po ekskluzywnej kolacji usiąść przed kominkiem z kieliszkiem pysznego porto i delektować się chwilą. Dosyć charakterystyczne w brzmieniu kevlarowe Focale na WW Eclipse straciły swoje wszystkie charakterystyczne cechy brzmienia, a nagrania, które do tej pory potrafiły przykuć uwagę jakimiś detalami, czy charakterystycznymi cechami realizacji nagle przestały nimi epatować. Było więc niesmowicie miło i przyjemnie, tak "kominkowo" ale cały czas miałem wrażenie że brakuje tego wykończenia i definicji każdego dżwięku. Wczoraj więc wróciłem na VdH i .... miałem ochotę natychmiast wrócić na Eclipse'y ? Rzeczy, których wydawało mi się, że mi brakuje teraz mnie denerwują. Właściwie jedyna cecha, która dalej pożądam to ta absulutna definicja niskiego basu na Revelation. Reszta dalej jest jaka była tyle, że albo mi się zmienił gust, albo przyzwyczaił słuch do innego typu brzmienia albo .... ? Teraz trzeba się będzie "przemęczyć" ze dwa tygodnia z VdH i potem zadecydować co dalej.  

Ktoś z Was przesiadał się z głośnikowych Eclipse na wyższe serie typu Gold czy Platinium i może podzielić się wrażeniami ? Chyba apetyt rośnie w miarę jedzenia ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni,

zawsze można nieco inaczej , po naszemu - tak tylko się wtrącę... ale na pewno miękko z dopaloną średnicą i złotymi wysokimi...

Dodatkowo zawsze jeszcze można wejść w zmianę kabla zasilającego, ktory również jest w stanie uspokoić przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sprzedam hajendowy kabel , dobrze wygrzany , 20 000 zł , okazja , ostatnia sztuka .wyśmienicie poprawia scene 3D , bawełniany oplot sprawia że dźwięk staje się cieplejszy , wspaniale  podkreśla detale a basy są bajeczne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
Godzinę temu, robbit napisał:

sprzedam hajendowy kabel , dobrze wygrzany , 20 000 zł , okazja , ostatnia sztuka .wyśmienicie poprawia scene 3D , bawełniany oplot sprawia że dźwięk staje się cieplejszy , wspaniale  podkreśla detale a basy są bajeczne .

? u made my day bro ??

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ted napisał:

Kup Siltecha od modelu 770 wzwyż i zapomnisz o Harmonixa , Acrolinka czy innch Bazodrutach tudzierz Kubala Sosna

Myślę, że chyba człowiek jeszcze tak daleko nie odjechał.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, ted napisał:

Kup Siltecha od modelu 770 wzwyż i zapomnisz o Harmonixa , Acrolinka czy innch Bazodrutach tudzierz Kubala Sosna

Ja nie nazwałbym jednak tych Siltechów ciepłymi... Owszem warte polecenie, bardzo dobre wręcz, ale raczej poprzez swoją naturalność i niezwykłą aurę muzyczną, dającą wrażenie „żywego” dźwięku, tworzonego przez „żywych” muzyków. Ciężko mi to jakoś sensownie ubrać w słowa, ale takie ja miałem spostrzeżenia po wyższych modelach Siltecha...

Niestety porównań do bazdruta nie robiłem, ale sama nazwa zawiera w sobie chyba wszytko co można o tych kablach chcieć wiedzieć - druciarstwo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2019 o 13:40, barni napisał:

Ostatnio kupiłem sobie na próbę głośnikowe Wireworld Eclipse 5 i chyba w nie wsiąkłem. Wrażenie na początku po przesiadce w VdH Revelation - niesamowicie analogowe, ze świetną, ciepłą niczym kocyk, wręcz magiczną średnicą, ale poza tym misiowate, mniej detaliczne i rozdzielcze niż VdH, z gęstszym, bardziej wypełnionym, ale nieco tłustym basem, ograniczoną rozdzielczością góry, nie tak dokładnie rysowaną sceną, nieco przyciemnione w stosunku do VdH. Wrażenie jakby z wyczynowego, high-endowego CD przesiąść się na gramofon albo po ekskluzywnej kolacji usiąść przed kominkiem z kieliszkiem pysznego porto i delektować się chwilą. Dosyć charakterystyczne w brzmieniu kevlarowe Focale na WW Eclipse straciły swoje wszystkie charakterystyczne cechy brzmienia, a nagrania, które do tej pory potrafiły przykuć uwagę jakimiś detalami, czy charakterystycznymi cechami realizacji nagle przestały nimi epatować. Było więc niesmowicie miło i przyjemnie, tak "kominkowo" ale cały czas miałem wrażenie że brakuje tego wykończenia i definicji każdego dżwięku. Wczoraj więc wróciłem na VdH i .... miałem ochotę natychmiast wrócić na Eclipse'y ? Rzeczy, których wydawało mi się, że mi brakuje teraz mnie denerwują. Właściwie jedyna cecha, która dalej pożądam to ta absulutna definicja niskiego basu na Revelation. Reszta dalej jest jaka była tyle, że albo mi się zmienił gust, albo przyzwyczaił słuch do innego typu brzmienia albo .... ? Teraz trzeba się będzie "przemęczyć" ze dwa tygodnia z VdH i potem zadecydować co dalej.  

Ktoś z Was przesiadał się z głośnikowych Eclipse na wyższe serie typu Gold czy Platinium i może podzielić się wrażeniami ? Chyba apetyt rośnie w miarę jedzenia ? 

Taki jest wpływ kabli o cienkiej średnicy - za te kase nie warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wiesław Szypniewski napisał:

"przemęczyć" ze dwa tygodnia

Jak długa bawisz się kablami ?

Byłem jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy The Revelation.

To kabel, który nie jest ostateczny, ale nie ogranicza systemu, jeśli komuś nie gra, to radziłbym zastanowić się w systemie czy to na pewno wina tego przewodu, bo może okazać się inaczej.

Firmy kreują produkty wyjątkowe, bardziej niż uśrednione, daje to szansę dłuższego pozostania przy danym, jego wymiana powoduje właśnie pozbycie się unikalnych cech, zamienienia ich na inne, niekoniecznie bardziej pożądane.

Bez sporego doświadczenia w tematyce przewodów bardzo łatwo całkiem pogubić się w całym hi end.

 

Porównywanie wszelkich kabli ze sobą jest jak pole minowe, gdyż zmieniają brzmienie w funkcji czasu..

Bardzo znacząco.

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Jakie kable sieciowe i interkonekty  byście polecili do zestawienia  z  monokrystalicznymi kablami głośnikowymi Albedo?  Chodzi mi o złagodzenie góry pasma - na niektórych płytach aż  kłuje w uszy😟, ale reszta jest super.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yancy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił głośnikowe na miedziane a ic na srebrne albedo....ja tak zrobiłem i wypadło na wireworld eclipse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MarcinGD napisał:

A jaki to sprzęt zestawiłeś że tak w uszy kłuje?

bardzo mocny wzmacniacz tranzystorowy i bardzo duże  podłogówki  "niszowych"  firm

 

41 minut temu, mztv napisał:

ja bym zmienił głośnikowe na miedziane a ic na srebrne albedo....ja tak zrobiłem i wypadło na wireworld eclipse

próbowałem, nic nie daje  😠

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yancy napisał:

bardzo mocny wzmacniacz tranzystorowy i bardzo duże  podłogówki  "niszowych"  firm

To kup kable jakiejś niszowej firmy. Może się "zgrają". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yancy napisał:

Jakie kable sieciowe i interkonekty  byście polecili do zestawienia  z  monokrystalicznymi kablami głośnikowymi Albedo?  Chodzi mi o złagodzenie góry pasma - na niektórych płytach aż  kłuje w uszy😟, ale reszta jest super.   

Z tych co znam, sieciowy Oyaide tunami v2, ic harmonix ci230mk2 ( low endowo), harmonix 101gp (hi endowo)😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.