Skocz do zawartości
IGNORED

Czy adaptacja akustyczna jest lekiem na całe zło?


Gość rochu

Co sądzisz o wpływie adaptacji akustycznej na dźwięk twojego systemu?  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moim zdaniem wpływ adaptacji akustycznej na dźwięk ma znaczenie:



Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

W wielu wątkach po pytaniu o prawdopodobne przyczyny jakiegoś niedomagania dźwięku często pojawia się pytanie/sugestia/twierdzenie związane z adaptacją akustyczną pomieszczenia.

Da się zauważyć, że dla niektórych osób taka adaptacja jest warunkiem sine qua non dobrego dźwięku.

W tym kontekście zastanawiające jest analizowanie szeregu zdjęć zamieszczonych np. na audiogon.com, gdzie często zaawansowane systemy są postawione w pomieszczeniach gdzie nie ma nawet śladu adaptacji pod kątem akustyki.

Ciekawe jest także, iż np. bardzo trudno trafić na ślad takich adaptacji na fotografiach systemów z Japonii czy też na zdjęciach przedstawiających wypaśne systemy classic audio albo systemy na nich się wzorujące ( np. Shindo, Auditorium 23, Classic Audio Loudspeakers).

Dlatego tez zaczynam się zastanawiać, czy tematyka adaptacji akustycznych to tendencja ogólna czy tez np. jedynie pewien nasz regionalizm.

 

 

Dla uściślenia.

Przez adaptację akustyczną na potrzeby niniejszego wątku rozumiem adaptację pasywną (ustroje, geometria pomieszczenia, materiały użyte do wykończenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają fajnie Ci z Audiogon... Ale i nasi userzy czasem chwalą się na forum fotkami ze sprzętem w pokojach całkowicie "życiowych". Może dobrze dobrali sprzęt ? A może ukrywają zaawansowane systemy DSP :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie działa ta ankieta-na razie dwa wpisy a trzy opinie.

 

Ciekawie działa ta ankieta-na razie dwa wpisy a trzy opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku osób, które tworzą muzykę/zajmują się miksem/masteringiem, adaptacja akustyczna ma kluczowe znaczenie. Dla odbiorcy końcowego, ma trochę mniejsze, ale jednak nadal spore znaczenie.

 

Brak adaptacji wynika prawdopodobnie z:

1) Niewiedzy - po prostu słuchacz nawet nie wie, jakich rezultatów może się spodziewać po zaadaptowaniu pomieszczenia, ile można zyskać.

2) Może wynikać z braku konieczności słuchania materiału w pomieszczeniu o płaskiej charakterystyce/wyrównanym czasie pogłosu. Po prostu pewne niedoskonałości akustyki, choć może słyszalne, nie mają dla odbiorcy wielkiego znaczenia. Czyli może to być świadomy kompromis.

 

Z perspektywy inżyniera od miksu/masteringu sytuacja wygląda zupełnie inaczej: każdy nie zlikwidowany, dłużej wybrzmiewający rezonans, "górka" czy "dziura" w odpowiedzi oznacza praktycznie automatycznie złe decyzje.

 

Jeśli chodzi o zdjęcia, warto wziąć pod uwagę, że czasami na zdjęciach panele akustyczne w pomieszczeniu mogą być całkowicie niewidoczne, np. ukryte za tkaniną, tworzącą sztuczną ścianę.

 

Zwiększenie świadomości słuchaczy w temacie akustyki jest moim zdaniem trendem ogólnoświatowym.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym grasz i w jakim pomieszczeniu-bo jeśli kiepski system-to każda adaptacja jest bezsensowna.

Pokój jak jest o nieregularnych kształtach tzn. udziwnionych to też żle.Dlatego nie oddam głosu w ankiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja akustyczna ma duże znaczenie. Decydujące jest wszystko razem jak gra, z samopoczuciem słuchającego włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak muzyka do dupy to i adaptacja nie pomoże. Wtedy się zmienia bez ustanku sprzęt bo ciągle coś nie pasuje. A to wokal nie ten, a to bas nie ten, a to sybilanty, a to coś tam. Zawsze coś. Demoluje się pokoje w celu zrobienia adaptacji. Potem człowiek nawet nieświadomie - bo świadomie jest niby dumny ze zrobionej adaptacji - denerwuje się, że pokój ma zdewastowany estetycznie. Sprzęt zaś nadal nie gra tylko już inaczej. A może po prostu muzyka nie pasuje? Może trzeba posłuchać czegoś innego - nawet "niegodnego" wylądowania w audiofilskim odtwarzaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrzmieć sensownie

 

Sensownie tak, ale dopiera taka adaptacja zapewnia Nirvanę :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-22116900-1312270090_thumb.jpg

post-11945-0-00663600-1312270108_thumb.jpg

post-11945-0-41309800-1312270115_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomieszczenia są znakomicie zaadaptowane akustycznie. Wszystkie te roślinki, półki, tkaniny... Co innego nowoczesne wnętrza, które są puściutkie - tylko białe ściany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem coś takiego - pokój odsłuchowy Haruki Murakamiego. Ze wszystkich wcześniejszych przykładów wybieram ten. Tu na pewno jest czego posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensownie tak, ale dopiera taka adaptacja zapewnia Nirvanę :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piękny dywan. Szkoda, że w tak szpetnym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demoluje się pokoje w celu zrobienia adaptacji. Potem człowiek nawet nieświadomie - bo świadomie jest niby dumny ze zrobionej adaptacji - denerwuje się, że pokój ma zdewastowany estetycznie.

 

 

Nie rozumiem przeciwieństwa pomiędzy estetycznie wykończonym pomieszczeniem, a adaptacją akustyczną. Przy odrobinie wyobraźni i chęci doskonale można połączyc adaptację, z nastrojowym wnętrzem, nowoczesnym wystrojem, etc. Możliwości ograniczone są tylko wyobraźnią nas samych albo kogoś, kto taką adaptację dla nas robi. Dla mnie, to przeciwieństwo to po sztuczne tworzenie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, ktore to 8 osob zaznaczyly decydujące? Postawie Micro Wierze za 600zł i nie popuszcze jak nie zagra Hi-Endem w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie rozumiem przeciwieństwa pomiędzy estetycznie wykończonym pomieszczeniem, a adaptacją akustyczną. Przy odrobinie wyobraźni i chęci doskonale można połączyc adaptację, z nastrojowym wnętrzem, nowoczesnym wystrojem, etc. Możliwości ograniczone są tylko wyobraźnią nas samych albo kogoś, kto taką adaptację dla nas robi. Dla mnie, to przeciwieństwo to po sztuczne tworzenie problemu.

 

Ja niestety zauważam takie przeciwieństwo.

Zwłaszcza w samodzielnie wykonywanych realizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, ktore to 8 osob zaznaczyly decydujące? Postawie Micro Wierze za 600zł i nie popuszcze jak nie zagra Hi-Endem w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu.

 

Przecież da się podejrzeć:

 

Kto głosował na: dycydujące

jacm , BoDeX , jamelo , Tubatoon , jaras65 , muria , piano , juma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że adaptacja akustyczna ma wielkie znaczenie. Tylko dzięki niej mój własny system zagrał prawie na miarę swoich mozliwości. Oczywiscie, nie jest to żadne wzrocowe pomieszczenie, ale bez tej inwestycji (całość, wraz z homorarium akustyka - ok. 10 000 zł) grało nędznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem i zagłosuje powtórnie ja trzeba!!!

Wszyscy Ci,którzy uważają,że adaptacja nie ma znaczenia lub znikome nie powinni nazywać się audiofilami i z podkurczonym ogonem winni opuści ten wątek!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Jestem ciekaw, ktore to 8 osob zaznaczyly decydujące? Postawie Micro Wierze za 600zł i nie popuszcze jak nie zagra Hi-Endem w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu.

 

"Decydujące" to dla mnie znaczy powyżej 50% całego efektu, dlatego tak wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dodanie opisu procentowego co rozumiane jest pod pojęciem 'decydujące', 'duże', etc. byłoby bardzo pomocne i pozwoliłoby uściślić odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Ja głosowałem i zagłosuje powtórnie ja trzeba!!!

Wszyscy Ci,którzy uważają,że adaptacja nie ma znaczenia lub znikome nie powinni nazywać się audiofilami i z podkurczonym ogonem winni opuści ten wątek!!!

 

Ja zagłosowałem, wskazując w ankiecie, iż znaczenie adaptacji jest znikome.

Wcale nie zamierzam opuszczać własnego wątku, tym bardziej z podkulonym ogonem.

 

Osobiście stoję na stanowisku, iż adaptacja jest być może ważąca w sytuacji budowy systemów z najwyższej możliwej półki, gdy celem jest uzyskanie bezkompromisowego efektu.

Natomiast w przypadku budżetu i średniej półki nie zawsze jest sens poświęcać siły i środki na coś co być może nie zostanie nawet wykorzystane w części swoich możliwości.

Adaptacja ma dla mnie sens, gdy poparta jest profesjonalnym pomiarem i prawdziwym projektem, a nie gdy polega ona na zawierzeniu kilku paneli - samoróbek czy postawieniu tekturowej rury w kącie pomieszczenia.

Ma ona sens gdy efekt samego działania jest przewidywalny a nie gdy jest on wypadkową przypadkowości koncepcji i ograniczonych możliwości zainteresowanego.

 

Uważam, że zamiast robić byle jaką adaptację lepiej zmienić część mebli, zakupić rośliny, czasami zmienić układ mebli w pomieszczeniu, załadować telewizor do zamykanej szafki, zmienić kotary w oknach, etc, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

@Rochu,

 

Skala i koszt adaptacji powinny być adekwatne do zestawu, który będzie w danym pomieszczeniu grał, pełna zgoda. Na przykład, zdaję sobie sprawę, że przy moim obecnym sprzęcie większa adaptacja nie ma najmniejszego sensu, i że choćbym wydał 50k PLN, to sprzęt mi lepiej nie zagra. Ot, byle bas nie dudnił i się nie wzbudzał, tyle mi w tej chwili wystarczy. Idzie to osiągnąć środkami, o których piszesz, na dodatek trzeba spędzić trochę czasu na właściwe ustawienie kolumn.

 

"Osobiście stoję na stanowisku, iż adaptacja jest być może ważąca w sytuacji budowy systemów z najwyższej możliwej półki, gdy celem jest uzyskanie bezkompromisowego efektu. Natomiast w przypadku budżetu i średniej półki nie zawsze jest sens poświęcać siły i środki na coś co być może nie zostanie nawet wykorzystane w części swoich możliwości."

Zdefiniuj "budżet" i "średnią półkę", proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam, że zamiast robić byle jaką adaptację lepiej zmienić część mebli, zakupić rośliny, czasami zmienić układ mebli w pomieszczeniu, załadować telewizor do zamykanej szafki, zmienić kotary w oknach, etc, etc.

 

No ale to należałoby właśnie określić, co rozumiemy pod pojęciem adaptacji! Bo to co napisałeś powyżej, to jak najbardziej (ograniczona) adaptacja.

Co do bardziej profi zabiegów, to strojenie pułapek pod okreslone częstotliwości to faktycznie jednak z pomiarami. Ale stosowanie dyfuzorów, rozpraszaczy, zagospodarowanie rogów pomieszczenia nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Ponadto, można z grubsza określić częstotliwości, z jakimi są problemy bez mikrofonów i sprzętu pomiarowego, za pomocą samplera/edytora częstotliwości i własnych uszu (to amatorka, ale w większości jesteśmy hobbystami-amatorami).

 

Na koniec, nie zgodzę się, że jakoby adaptacji nie wykorzystasz w pełni - po jej zainstalowaniu jest ona zawsze wykorzystywana w 100%.

Ponadto, określanie pułapu cenowego sprzętu w jakim adaptacje mają sens mija się z celem. Jaki to jest budżetowy system? Jak to liczyć, klasę sprzętu znaczy, w przypadku 2hand? Bez sensu. Ponadto proste zabiegi akustyczne słychać od razu i mają b. duży wpływ przy jakimkolwiek sprzęcie: np. powieś na chwilę za kolumnami dwie kołdy/śpiwory/koce - usłyszysz znaczny ich wpływ. Jeśli na ucho tak zagra Ci lepiej, to już masz dowód na to, że wpływ adaptacji jest znaczny i słyszalny przy praktycznie każdym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo mieć własne zdanie,ale to co napisałeś w żadnym stopniu nie naruszyło mojego fundamentalnego w tym temacie stanowiska.

Niepotrzebnie temat rozwarstwiłeś.Mam na mysli adekwatną adaptację.

 

 

Czyli dla "budżetowych samochodów" powinny być inne(gorsze drogi)bo po co dla nich budować lepsze?!Przecież one w żadnym stopniu nie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo "budżetowego samochodu",Tak??!

IMO akustykę można porównać do nawierzchni.Im doskonalsza,tym większy komfort podróżowania!I nie ma znaczenia czy jadę nowym mietkiem czy budżetowym odepchniakiem!W każdym z tych aut odczuje poprawę!!!

A na marginesie,to nawet sama rozmowa,dyskusja ze znajomymi jest"przyjemniejsza",niż w niedoskonałym,akustycznie pomieszczeniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na marginesie,to nawet sama rozmowa,dyskusja ze znajomymi jest"przyjemniejsza",niż w niedoskonałym,akustycznie pomieszczeniu!

Oj, racja racja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem więcej.

Sumując,to o właściwą akustykę należy zadbać i to bez względu czy dysponuje się Kasprzakiem czy też skrajnym jego odpowiednikiem!

Ponadto..,akustyka jest chyba najczęściej lekceważonym działem fizyki w kontekście budowy i adaptacji domów,wnętrz itp.

Od paru laty obserwuje to zjawisko na różnych forach budowlanych.Kompletnie pomijany temat!!!A własnie jego odpowiednia aranżacja,zdecydowanie uprzyjemnia zwykłe spotkania ze znajomymi.Ułatwia zrozumiałość mowy,że o barwie nie wspomnę!

Pomijanie akustyki i jej wpływu na człowieka,to zaścianek!

 

Pije do tych wszystkich,którzy oddają głos na nieznacznie/całkowicie pomijalne.W kontekście postu 27,to do Rochu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.