Skocz do zawartości
IGNORED

Czy adaptacja akustyczna jest lekiem na całe zło?


Gość rochu

Co sądzisz o wpływie adaptacji akustycznej na dźwięk twojego systemu?  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moim zdaniem wpływ adaptacji akustycznej na dźwięk ma znaczenie:



Rekomendowane odpowiedzi

A ja za Starym Audiofilem powtórzę, że jeżeli sprzęt i cała reszta jest do d.. to żadna adaptacja nie pomoże.

 

Kolejna złota, odkrywcza i życzeniowa myśl Starego.

 

By móc jednak to w miarę obiektywnie stwierdzić i zakwalifikować, nie bazując tylko na własnych doświadczeniach, przyzwyczajeniach, uprzedzeniach i często urągających warunkach, należy sprzęt umieścić w poprawnym akustycznie pomieszczeniu.

 

Inaczej mamy "mity" ...i legendy o tajemnym doborze komponentów do skrajnie odmiennych warunków i pełno sprzecznych opinii, a szansa sukcesu z tak prowadzonym doborem sprzętu porównywalna jest do trafienia w lotka.

 

A tego złego(!) sprzętu jest tak naprawdę niewiele..., zdecydowanie mniej niż kiepskich pomieszczeń w których przychodzi mu zazwyczaj pracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego złego(!) sprzętu jest tak naprawdę niewiele..., zdecydowanie mniej niż kiepskich pomieszczeń w których przychodzi mu zazwyczaj pracować.

 

Zgadzam sie z Imacmanem, ze wlasciwe ustawienie kolumn to podstawa i bez tego nic nie zagra. Takze wyjatkowo zle warunki w postaci pustego pokoju zepsuja efekt. Kable to zupelnie co innego, pelnia inna funkcje, nie moga byc korektorem akustyki.

Ja bylbym jednak zdania ze to slabego sprzetu jest sporo, a zlych pomieszczen nie tak duzo, ale nie bede sie upieral, bo to tylko moja obserwacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego kolejny odsłuch będzie na kompletnym, odpowiednio dobranym systemie.

 

Za kilka godzin wyjeżdżam z Trójmiasta do domu. Pozdrawiam ekpię z salonu Premium Sound.

Projekt powinienem zamieścić w poniedziałek, pomiary i ich opisy kilka dni później.

Witam szkoda ze sie nie odezwales a byles tak blisko :(:(

 

A ja za Starym Audiofilem powtórzę, że jeżeli sprzęt i cała reszta jest do d.. to żadna adaptacja nie pomoże.

Zgadzam sie w 100% z ta opinia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem i to znakomitego sprzetu a takze swojego.. w idealnym pomieszczeniu z adaptacja ale nie tam w domu tylko studio jakie posiada np akkus

 

I ja miałem okazje tam posłuchać swojego sprzętu. Po przywiezieniu go do domu nastąpiło jednak rozczarowanie. Szczególnie jeżeli chodzi o bas. U mnie było go duuużo ale nic sobą ciekawego nie prezentował. W Akkusie był tym czymś co mnie najbardziej wciągało i zaciekawiało samo z siebie. Nie wiem jak nie możesz słyszeć tych różnic a w kablach niby słyszysz. Ale nie ważne.

 

Raczej zajmujesz sie akustyka a poprzez adaptacje poprawiasz jakosc sprzetu , brzmienia nagran :)

To złe rozumowanie Slaw i Imacman zapewne o tym wie :).

Oczywiście, żadna adaptacja nie poprawi jakości samego sprzętu.

Adaptacja pomoże usłyszeć poprawniej to co jest na płycie. Pomoże oczyścić odsłuch z zabarwień powodowanych rezonansami, które fałszują przekaz. Pomoże wyeliminować wprowadzające bałagan dźwiękowy przez byt długie pogłosy pomieszczenia. Nawet najlepszy wzmak czy kolumny same nie zlikwidują tych rezonansowych, zabarwień czy echa. I jesteś zmuszony słuchać z ich wpływem. I żadna jakość czy ceny wzmaków nie uchronią Cię przed tym. Ale może tego nie słyszysz. Może to i dobrze. Bo to dopiero się da usłyszeć jak się to zjawisko zaobserwuje przez porównania w różnych pomieszczeniach. Tak, adaptacja nie poprawi sprzętu ale w niezaadaptowanym pomieszczeniu nawet z toru najwyższej jakości nie uzyskamy fajnego i poprawnego przekazu muzycznego. Super sprzęt będzie miał jedynie lepszy jakościowo dźwięk ale tylko tyle i nic więcej. Pokój L3VY widocznie obnaża brzmienie sprzętów mniej liniowych jako gorszych. Jeżeli jego pomieszczenie ma w miarę równą charakterystykę to tak może być. Tylko sprzęt z równą charakterystyką na wyjściu będzie grał bez niedostatków czy nadmiarów w całym pasmie. Jak ktoś nie słyszy co to jest niedostateczna adaptacja akustyczna pomieszczenia, to niech sobie posłucha dźwięku z jakiegoś polskiego serialu ze sceny w pięknie zaadaptowanym, ale niestety jedynie aranżacynie, mieszkaniu :)))). Jak to do nikogo nie przemówi, to nie ma co do takiej osoby przemawiać :)))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

By móc jednak to w miarę obiektywnie stwierdzić i zakwalifikować, nie bazując tylko na własnych doświadczeniach, przyzwyczajeniach, uprzedzeniach i często urągających warunkach, należy sprzęt umieścić w poprawnym akustycznie pomieszczeniu.

 

Zdefiniuj proszę pojęcie "poprawnego akustycznie pomieszczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Dobrze zaaranżowane pomieszczenie, z profesjonalnie wykonaną adaptacją akustyczną to pewnego rodzaju pułapka, niestety słaby system zagra tam słabo i nic tego nie ukryje, dobrze dobrany system za to może zabrzmieć wybitnie bo pokój po prostu mu to umożliwi nie dodając nic od siebie no może prawie, można też świadomie stroić go by wyeliminować pewne braki, nierówności charakterystyki, podbicia i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem okazje tam posłuchać swojego sprzętu. Po przywiezieniu go do domu nastąpiło jednak rozczarowanie. Szczególnie jeżeli chodzi o bas. U mnie było go duuużo ale nic sobą ciekawego nie prezentował. W Akkusie był tym czymś co mnie najbardziej wciągało i zaciekawiało samo z siebie. Nie wiem jak nie możesz słyszeć tych różnic a w kablach niby słyszysz. Ale nie ważne.

 

 

To złe rozumowanie Slaw i Imacman zapewne o tym wie :).

Oczywiście, żadna adaptacja nie poprawi jakości samego sprzętu.

Adaptacja pomoże usłyszeć poprawniej to co jest na płycie. Pomoże oczyścić odsłuch z zabarwień powodowanych rezonansami, które fałszują przekaz. Pomoże wyeliminować wprowadzające bałagan dźwiękowy przez byt długie pogłosy pomieszczenia. Nawet najlepszy wzmak czy kolumny same nie zlikwidują tych rezonansowych, zabarwień czy echa. I jesteś zmuszony słuchać z ich wpływem. I żadna jakość czy ceny wzmaków nie uchronią Cię przed tym. Ale może tego nie słyszysz. Może to i dobrze. Bo to dopiero się da usłyszeć jak się to zjawisko zaobserwuje przez porównania w różnych pomieszczeniach. Tak, adaptacja nie poprawi sprzętu ale w niezaadaptowanym pomieszczeniu nawet z toru najwyższej jakości nie uzyskamy fajnego i poprawnego przekazu muzycznego. Super sprzęt będzie miał jedynie lepszy jakościowo dźwięk ale tylko tyle i nic więcej. Pokój L3VY widocznie obnaża brzmienie sprzętów mniej liniowych jako gorszych. Jeżeli jego pomieszczenie ma w miarę równą charakterystykę to tak może być. Tylko sprzęt z równą charakterystyką na wyjściu będzie grał bez niedostatków czy nadmiarów w całym pasmie. Jak ktoś nie słyszy co to jest niedostateczna adaptacja akustyczna pomieszczenia, to niech sobie posłucha dźwięku z jakiegoś polskiego serialu ze sceny w pięknie zaadaptowanym, ale niestety jedynie aranżacynie, mieszkaniu :)))). Jak to do nikogo nie przemówi, to nie ma co do takiej osoby przemawiać :)))).

Ze co ze u Ciebie w domu bylo wiecej basu niz w Akkusie , tam jest go w nadmiarze tyle ze mi akurat to nie odpowiada . Dominuje przede wszystkim bas. Ale rozumiem Cie masz moze slaby sprzet, ograniczony i tyle .Potrzebuje dobrego pomieswzczenia a ja nie wiem w jakich warunkach gra u Ciebie ....ale z tym basem to przesadziles :):) Mozesz sprostowac swa wypowiedz bo nie rozumiem >>>>>cyt.Super sprzęt będzie miał jedynie lepszy jakościowo dźwięk ale tylko tyle i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj proszę pojęcie "poprawnego akustycznie pomieszczenia".

 

Skalę poprawności akustycznej pomieszczenia oceniać należy przede wszystkim na podstawie pomiarów.

 

Inaczej ryzykujemy działanie na zasadzie: "Więcej szczęścia niż rozumu".

 

Kiedyś chyba już też wklejałem podsumowanie "racjonalnych" zabiegów w audio:

(ze strony Lyngdorfa),

 

"...The actual performance of a speaker is known to be highly dependent on the acoustics of your listening room and your listening and speaker positions. To put this into perspective our extensive measurements in different rooms show that even when you put a high-end system in a well-controlled room, peaks and dips between +10 to –20 dB in the frequency response are more the rule than the exception! So, creating a “linear” sounding audio system by improving the linearity of each component 0.2dB doesn’t actually help much. Also, it is quite obvious that even if the greatest of care is taken over tweaking the system with cables, interconnects, power stabilizers etc. none of that will never compensate for 10 – 20dB peaks and dips in the frequency response. So, it’s clear that the room is the weakest link in the chain..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ta sama rozmowa. Przeróżne teorie na temat jakim to złem i "ubóstwem" jest poprawna adaptacja akustyczna. Nie chcecie, nie robicie... Tylko niech nie gada głupot jeden z drugim że kable i inne niestworzone historie to panaceum na wszystko.

 

Chętnie posłucham wszystkich "mądrzejszych" dla czego likwiduje się fale odbite (albo i nie, bo odpowiednio dobrany głośnikowy załatwi wszystko... heh). No i co tak naprawdę się dzieje z dźwiękiem bezpośrednim i odbitym. W takim pomieszczeniu...

 

rochu

 

Poprawne akustycznie pomieszczenie to takie, którego odpowiedź mieści się w założonych ramach. No a jeśli ich nie znasz to proponuje wreszcie coś poczytać a nie tylko bić pianę...

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ta sama rozmowa. Przeróżne teorie na temat jakim to złem i "ubóstwem" jest poprawna adaptacja akustyczna. Nie chcecie, nie robicie... Tylko niech nie gada głupot jeden z drugim że kable i inne niestworzone historie to panaceum na wszystko.

 

Chętnie posłucham wszystkich "mądrzejszych" dla czego likwiduje się fale odbite (albo i nie, bo odpowiednio dobrany głośnikowy załatwi wszystko... heh). No i co tak naprawdę się dzieje z dźwiękiem bezpośrednim i odbitym. W takim pomieszczeniu...

 

rochu

 

Poprawne akustycznie pomieszczenie to takie, którego odpowiedź mieści się w założonych ramach. No a jeśli ich nie znasz to proponuje wreszcie coś poczytać a nie tylko bić pianę...

 

Pozdrawiam Arczi

Arci oj !! Ty bijesz piane wyjezdzasz z kablami glosnikowymi , a kto tu pisze o glosnikowych raczeja jak juz to o zasilajacych a ten niestety jest wazny , mnie np: glosnikowe nie interesuja pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrążaj się już więcej.

 

Czemu tak uparcie forsujesz swoje zdanie? Przyjmij do wiadomości, że niektórzy mają o wiele więcej doświadczenia i wiedzy od Ciebie a wizyty Bazuni doświadczyli już dawno temu:)

 

W brzmieniu najwyższej jakości ważne są absolutnie wszystkie elementy toru, oczywiście także kable, również te zasilające. Załóżmy jednak na chwilę, że ten tor masz naprawdę bardzo dobry, natomiast akustykę pomieszczenia masz zaniedbaną.

Zrób sobie pomiar. Zapewne będziesz miał w dolnych częstotliwościach jakiś spory dołek i jakąś górkę. Jak w ogóle możesz mówić wtedy o basie w swoim systemie, skoro jego część jest wycięta a na innej częstotliwości podbita? W jaki sposób mają to zniwelować kable?

 

Przykro że na forum o tak długiej historii trzeba pisać takie oczywiste rzeczy oraz że ciągle nie mamy zakładki traktującej tylko o akustyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro że na forum o tak długiej historii trzeba pisać takie oczywiste rzeczy oraz że ciągle nie mamy zakładki traktującej tylko o akustyce.

 

POPIERAM!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogrążaj się już więcej.

 

Czemu tak uparcie forsujesz swoje zdanie? Przyjmij do wiadomości, że niektórzy mają o wiele więcej doświadczenia i wiedzy od Ciebie a wizyty Bazuni doświadczyli już dawno temu:)

 

W brzmieniu najwyższej jakości ważne są absolutnie wszystkie elementy toru, oczywiście także kable, również te zasilające. Załóżmy jednak na chwilę, że ten tor masz naprawdę bardzo dobry, natomiast akustykę pomieszczenia masz zaniedbaną.

Zrób sobie pomiar. Zapewne będziesz miał w dolnych częstotliwościach jakiś spory dołek i jakąś górkę. Jak w ogóle możesz mówić wtedy o basie w swoim systemie, skoro jego część jest wycięta a na innej częstotliwości podbita? W jaki sposób mają to zniwelować kable?

 

Przykro że na forum o tak długiej historii trzeba pisać takie oczywiste rzeczy oraz że ciągle nie mamy zakładki traktującej tylko o akustyce.

Facet jestes smieszny i sam sie tu i teraz pograzyles co do akustyki to mam zaadoptowany caly pokoj 20m :) Jak mozesz sadzic ze mam gorki czy doliny skoro sam u mnie pomiaru nie robiles a nawet nie byles tu pisac mozna wiele a odsluch praktyczny :) czemu tak czepiasz sie tego Bazodruta lezy Ci na watrobie bo mi nie :) a na marginesie nie musisz sie ze mna zgadzac . Ja pisze to co czuje i slysze a niektorzy pisza co przeczytali a to jest wielka roznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teoria zawsze idzie w parze z praktyką. Pytanie tylko czy teoria tłumaczy 100 % wariancji danego zjawiska i tyle. No a w naukach ścisłych teorie mają moc predykcyjną w granicach 90 kilu procent. Więc teoria pozwala określić efekt prawie bez błędnie. Kilku procentowe zaś odchyłki zostaną skorygowane już w etapie praktycznym danego przedsięwzięcia.

 

Ile razy można tłuc do głowy wszystkim zebranym "nietoperzom", że jak widzicie kolumnę która ma +/- 3 dB to zaczynacie narzekać. No a wasze pomieszczenia maja np +/- 40 dB lekko licząc... A to tylko jeden parametr który tłumaczy kilka procent wariancji. Potem dochodzą inne aspekty. Potem odpowiedź impulsowa kolumny, THD.

 

Czy wy macie klapki na oczach? Zniekształcenia wywoływane przez pomieszczenie są o kilkanaście razy większe niż są we wzmacniaczach, kablach, źródłach razem wzięte. Więc warto ogarnąć ten temat na ile kto może.

 

No a teksty w stylu że badziewny sprzęt nie zagra itd... To możecie sobie chyba odpuścić, bo to nie jest forum miłośników low endu...

 

slaw123

 

chwali Ci się że masz zaadaptowany pokój. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123

 

chwali Ci się że masz zaadaptowany pokój. :)

 

Proponuję Sławkowi zrobić pomiar i się pochwalić stopniem adaptacji. Zakres pomiaru, proponuję 20-250Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Sławkowi zrobić pomiar i się pochwalić stopniem adaptacji. Zakres pomiaru, proponuję 20-250Hz.

U zalozyciela watku tez cos nie tak z odsluchem wyszlo wiec co z ta adaptacja ...sprzet byl za slaby ??? Masz za daleko do mnie , zapraszalem Cie gdybys Ty mnie zaprosil ( a tak nie bylo ) w ciagu 20 min. bym wyjechal do Ciebie ale to juz historia . Wiec pozostalo nam tylko to forum , masz duzo racji , ja nie twierdze ze nie bladze z tym ze ja od drugiej strony ide w tym samym kierunku co Ty . A gdzie ide ....po doskonale brzmienie swego zestawu :):) temat rzeka .. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, forum jest po to, aby dyskutować merytorycznie, wymieniać się poglądami i doświadczeniami.

Nie reagujmy nerwowo gdy ktoś chce nam coś przekazać. Przyjmij do wiadomości, że wielu słucha na poważnie nie trzy czy 4 lata jak Ty ale są tutaj tacy którzy mają za sobą 10 czy 20 lat doświadczeń.

 

Porozmawiajmy więc merytorycznie.

 

1. Pomiaru u Ciebie nie robiłem. Nie robił tego także nikt inny. Jeśli się mylę wstaw wykres. Obaj jednak wiemy że tego nie zrobisz. W jednym poście piszesz że wielokrotność długości w stosunku to szerokości jest zła. A dalej piszesz że masz wymiary niemal idealne. Powiedz mi jak to możliwe skoro Twój pokój to praktycznie prostokąt 3,5 na 6,5 i jedej wymiar jest niemal podwojeniem drugiego? Także informuję Cię, Twoje wymiary pomieszczenia są delikatnie rzecz ujmując niezbyt szczęśliwe pod audio.

2. Jak możesz mieć zaadoptowane pomieszczenie skoro żaden Twój ustrój (których masz raptem dwa typy)nie działa na dolne częstotliwości?

Pasz puste narożniki, nie masz żadnej pułapki basowej. Zrób pomiar a zobaczysz co się dzieje w tym zakresie.

 

Pominę milczeniem Twój system, którego żaden element nawet nie ociera się o poziom grania o jaki użytkownikom w tej zakładce chodzi. Jak koledzy już kiedyś Ci napisali w innych wątkach: nie frustruj się. Pokora w każdej dziedzinie życia to niezwykla ważna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.A.,

 

Nikt tu nikogo nie obgaduje, tym bardziej Ciebie. Cel jest wyższy. Dyskutuje się o mniej lub bardziej racjonalnych poglądach związanych z akustyką i tym, co rzeczywiście i w jakim stopniu ma wpływ na odtwarzany dźwięk.

 

W dyskusji nie chodzi też o stan posiadania, chyba, że pewnej świadomości i otwartości z tym związanej, o co jak widać najtrudniej.

No, to teraz jesteś na bieżąco.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogą tu super kable od Bazodruta lub innego ciagodruta

 

Dodam tylko, że nie jestem wrogiem dobrych kabli, bo sam mam kable głośnikowe po 250 Euro za metr.

 

U mnie też był kiedyś Pan oszołomodrut i były odsłuchy i prawie krew z uszu sie lała!!

Podobnie sytuacja wyglądała z audioplanem,bo mysleli,że maja do czynienia z głuchym baranem)))

Mialem te kable u siebie w systemie

Po ich wypięciu wróciłem na ziemię

S.A.,

 

Nikt tu nikogo nie obgaduje, tym bardziej Ciebie. Cel jest wyższy. Dyskutuje się o mniej lub bardziej racjonalnych poglądach związanych z akustyką i tym, co rzeczywiście i w jakim stopniu ma wpływ na odtwarzany dźwięk.

 

W dyskusji nie chodzi też o stan posiadania, chyba, że pewnej świadomości i otwartości z tym związanej, o co jak widać najtrudniej.

No, to teraz jesteś na bieżąco.:)

 

Jestem na bieżąco drogi kolego

Dążę do celu bardziej wyższego

Nie chodzi tutaj o stan posiadania

Należy mieć radochę ze swego grania

Swiadomość i otwartość-nie mów nikomu

Nie szukaj kabli w punkcie skupu złomu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.