Skocz do zawartości
IGNORED

Devialet - pierwsze odsłuchy


stempur

Rekomendowane odpowiedzi

Mr.Jackyl i Dr. Hyde ?

 

Bo 55k bym za niego nie dał. Jak u mnie był, to miał kosztować 38kzł, a to spora różnica - zwyżka 50% ! Do tego doszły potem wszystkie problemy z WiFi, o których nie było wiadomo na początku ...

 

W każdym bądź razie, jak na moje ucho nie był 8 cud świata - a takie można było odnieść wrażenie czytając niektóre recenzje (niemalże lepszy niż systemy za $50k).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich na tym forum co częściej wymieniają sprzęt i nadal szukają pomimo, że każdy kupiony sprzęt jest The Best :) Czy to takie dziwne ?

 

 

Pójdę dalej oni nawet nie mają czasu tego sprzętu podłączy nie wspominając o słuchaniu!

 

Oczywiście jest to wersja oficjalna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wszystkie wersje urządzeń Devialet już są w naszych sklepach. Obecnie (na razie) można znaleźć je w salonach w Warszawie przy ul. Andersa 12, w Sopocie i w Katowicach. Po pierwszych odsłuchach nasuwają się następujące wnioski:

1.Tonalnie bardzo uniwersalny. Kwestię w rodzaju cieplej,zimniej,jaśniej, itp. trzeba dopasowywać do własnych preferencji za pomocą doboru kabli/kolumn. Devialet jest bardzo neutralną bazą.

2.Kwestia doboru kolumn. Tu jest pełna dowolność. Wysteruje każde kolumny (np.damping factor 6000 już dla modelu 110). To kolumny i kable będą miały decydujący wpływ na finalną klasę całego systemu. Devialet nie stanowi ograniczenia dla żadnych głośników. Czy to 800 Diamond czy Magico S5, nie ma dla niego różnicy.

3.Często poruszana kwestia kabla zasilającego do Devialeta, że jakoby jest to sprzęt wyjątkowo na to czuły. Po naszych testach wyszło, że i owszem jest delikatna zmiana podczas odsłuchu na różnych kablach zasilających. Ale są to zmiany bardzo małe, tak więc parę stówek na przewód zasilający wystarczy. Co innego kable głośnikowe,cyfrowe, tu zasada taka sama jak przy każdym innym sprzęcie.

4.Kwestia Wi-Fi. W obecnych modelach problemu nie powinno już być. Podczas testu połączenie uzyskaliśmy natychmiast. Najlepsze rezultaty zapewnia air port extreme/air potr express przy podłączeniu Wi-Fi z komputerem.

Jeszcze kwestia rozbudowy do wersji monoblowkowej. Tylko model 240 może być rozbudowany do wersji mono. Modele 110/170 nie. Można także znaleźć wersję Devialet 500, która jest niczym innym, jak dwoma 240 z jednym pilotem.

Tak więc można już odwiedzać sklepy i samemu przekonać się, że jest to wyjątkowy sprzęt. Bo pisać można wiele, a tylko osobisty odsłuch daje obraz sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że połączenie się rwie a nie na tym, że nie można go uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że połączenie się rwie a nie na tym, że nie można go uzyskać.

Podczas naszego testu, nie było takiego problemu.A graliśmy kilka godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie to poirytowanym użytkownikom na forach na całym świecie, u których ten problem ciągle występuje mimo NAJNOWSZEJ wersji softu.

 

Przynajmniej te nowe maja wejście USB - więc problem w pewnym sensie stracił na znaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiere głos w tym zacnym wątku :-)

 

jak to dobrze, że mamy interneta i trzeba się tłumaczyć w każdej dziedzinie i weryfikować z autorytetem, ale REALNYM w środowisku...

 

a kto w dobie internetu jest zweryfikowanym autorytetem?

 

ano to - mamy wszystko na forumie, nawet tophifi się probuje uwierzytelniać :-))))

 

ps

o Elbie i jego interesach wszyscy już wiedzą, teraz np. walczy z topem ;-)

 

ps2

zmieniło się to forum, od pasjonatów do ...

 

ps3

zresztą tego całego hienda "społeczeństwo" i tak ma w d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Elbie i jego interesach wszyscy już wiedzą, teraz np. walczy z topem ;-)

 

Ja nic to TopHiFi nie mam. Piszę o konkretnym urządzeniu. Bez znaczenia dla mnie jest kto jest dystrybutorem.

 

Jak cofniesz się kilka stron do tyłu, to zobaczysz że dokładnie to samo pisałem 8 miesięcy temu, jak dystrybutorem, był Fast Audio:

 

Devialet ciagle daje nowe upgrade'y, bo ciagle nie działa tak jak powinien. To tak jak z Vindowsem Vista - może przy Serviced Pack 10, zacznie wszystko bezproblemowo działać.

 

A przypomnę, że miałem wtedy zestaw Wilson/dartzeel/dCS i dla wielu osób na forum byłem 'człowiekiem faudiofast'.

 

Ale oczywiście, kto by sobie takimi szczegółami głowę zawracał. Tego typu pomówienia przecież nic nie kosztują ... obrzucić błotem zawsze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Devialeta wiele razy,w różnych systemach.

Mimo,że to nie moja bajka,to sam nie słyszałem,ani nie widziałem tych problemów,ani także żaden z użytkowników o takich mi nie wspominał,o których tutaj jest mowa.

Dodam,że żaden z właścicieli nie miał powodów,aby ewentualnie przede mną ukrywać te problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Devialeta wiele razy,w różnych systemach.

Mimo,że to nie moja bajka,to sam nie słyszałem,ani nie widziałem tych problemów,ani także żaden z użytkowników o takich mi nie wspominał,o których tutaj jest mowa.

Dodam,że żaden z właścicieli nie miał powodów,aby ewentualnie przede mną ukrywać te problemy.

 

Ten obecny Devialet ma poprawione brzmienie, lepsze barwy, muzykalność, a do tego kosztuje dużo mniej. Idealnym rozwiązaniem jest 170. Mamy w nim kompletne urządzenie z dość wysokiej jakości przedwzmacniaczem gramofonowym. W pomieszczeniach do 25 m2 zupełnie wystarczy jego moc. W realistycznej cenie 30 tyś PLN to już całkiem ciekawe rozwiązanie. Zupełnie inaczej to wygląda niż wtedy gdy był jeden model i to w cenie - 50 tyś PLN.

 

Za jakiś czas pojawia się zapewne uzywki po 20 tyś PLN a to już może kupić nawet ekstremalny audiofil jako drugi system albo zamontować na działce:-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, post z dnia wczorajszego:

 

I just had an email from Devialet indicating that they are shortly* going to issue new firmware and a new version of Air which should fix the remaining stability problems.

 

* time not specified and I'm sure they will err on the side of issuing it later rather than sooner if that secures a higher probability of success

 

Zwracam uwagę na użycie słowa 'just' i fakt' date=' że człowiek napisał to wczoraj. Jak masz czas - możesz sobie poczytać wątek o problemach z Devialetem na WBF. Aktualnie liczy 123 (!) strony.

 

Dodam,że żaden z właścicieli nie miał powodów,aby ewentualnie przede mną ukrywać te problemy.

 

Może słuchali po kablu ?

 

Wszystkie te problemy dotyczą strumieniowania po WiFi.

 

Z nowymi też są problemy, tylko inne:

 

I've been waiting for 2 months for a fix for the phono input on the 170. I've been told by the US distributor that it was coming in a week or two twice now. I guess the 170 and 240 have more gain in the phono stage than the D-Premiere and the firmware does not account for it. As a result the input digitally clips regardless of where you set the gain. I've confirmed this with a Shelter 9000 MC and Clearaudio Maestro MM cartridge.

 

If you hear from Thierry maybe you could get some information on this too. Thanks

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy "moi" słuchali po WiFi oczywiście.

Może problemy zaczęły się po którymś sofcie,a wcześniej tego nie było.

Cztery sztuki słyszałem i nie było problemów.

Może egzemplarze w polskiej dystrybucji były pozbawione tych wad :).

W takim razie wspierajmy polskich dystrybutorów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie z tymi nowymi ... oby były bardziej dopracowane. Tak jak pisałem wcześniej - 110kę, to bym sobie nawet może i kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, proszę nie manipulować, wątek na WBF ma 123 strony (kròtsze niż na AS ) i nie dotyczy li tylko problemów, a jest zatytułowany w wolnym przekładzie " czy ktoś słyszał Devialeta" .

Jest w języku angielskim i tym samym ma większa liczbę odbiorców niż np. Wątek o poszukiwaniu nirwany z 228 stronami. Wypowiadasz się na temat wersji 170, której na oczy nie widziałeś, nie mówiąc o słuchaniu. Czy jako osobie z branży nie wstyd taki dawać przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie dotyczy 'li tylko problemów', ale w przeważającej większości wokół tego toczy się cała dyskusja.

 

Na temat wersji 170 się jak dotąd nie wypowiadałem, poza przytoczeniem postu (z tego wątku) który pokazuje, że też są z nią problemy.

 

Ale może to wszystko złośliwcy piszę z konkurencji, wszystkie te problemy to jedna wielka mistyfikacja, a te pięć miliardów sześćset tysięcy upgradów softu to wszystko w Devialecie z nudów robią ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 170 i 110 rożnią się od siebie znacznie. Oto dość kluczowe różnice:

 

110:

ADC PCM 4202, 24 bit/192 kHz - upsampling of all content

Low Power D-Amp with 1 transformer and 4 inductances per channel

 

170

ADC PCM 4220, 24 bit/192 kHz - upsampling of all content

High Power D-Amp with 3 transformers and 12 inductances per channel

 

Do tego 170 posiada

1 professional AES/EBU input ( XLR format), to connect a CD player for example

1 advanced Phono input fully configurable, MM or MC, load, sensitivity, RIAA standard (1953 or 1976)

Subwoofer output with cut-off frequency adjustment through the online configuration tool

Digital Output to digitize LPs, with sampling frequency and level adjustment

 

Moim zdaniem warto zdecydowanie dopłacić do 170.

 

Jedna kluczowa sprawa. Devialet ma uniwersalny zasilacz, który pozwala mu pracować w każdym miejscu na świecie. Można więc zabrać sprzęt do USA lub Japonii albo stamtąd go sprowadzić i w Polsce uzywać.

Universal power supply with auto calibration 110-120V / 220-240V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 90% sprzętu ma uniwersalne zasilacze, nawet gdy producenci tego nie przyznają. Po prostu nie opłaca się trzymać 4 identycznych stocków ze sprzętem w wersji na różne napięcia. W Devialecie jest to prostsze, bo ma zasilacz impulsowy, więc automatycznie dostosowuje się do zmiany napięcia i nic nie trzeba przełączać.

 

To powiedziawszy, przy tych problemach o których piszą użytkownicy, akurat Devialeta wolałbym kupić u krajowego dealera, aby mieć potem kogo w razie czego ścigać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na konstrukcje Devialetow to MOIM zdaniem bedzie to dzwiek ukierunkowany na duza dynamike tzw mocne uderzenie ale raczej mocno odchodzacy od pieknych barw instrumentow (suchy) podszyty duza nerwowoscia z prostym basem. Wydaje mi sie ze to jednak slepa uliczka High-Endu. Ale moze sie myle i jest inaczej...;) W kazdym badz razie po poogladaniu wnikliwie rozdzielczych zdjec takie mam wrazenia, jesli sie myle, prosze sprostowac.

 

Pozdr. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop ja ja Ci zazdroszczę tej pewności.

 

Tak poważniej sądzę że bazujesz na stereotypach (nie mylić ze stereo) gdzie jednak od czasu do czasu następuje zdziwienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop ja ja Ci zazdroszczę tej pewności.

Nie, wcale nie mam pewnosci, napisalem to zreszta ze tak mi sie wydaje. Jesli jest inaczej to znaczy ze sie nie znam ;) Ale mam silne wrazenie ze to jednak kierunek suchego grania z malobarwnym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale nie mam pewnosci, napisalem to zreszta ze tak mi sie wydaje. Jesli jest inaczej to znaczy ze sie nie znam ;) Ale mam silne wrazenie ze to jednak kierunek suchego grania z malobarwnym basem.

Ja nie mam żadnego wrażenia (nie słuchałem devialeta); poza tym ze faktycznie w końcu jakiś nowy producent robiący dobry design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle po co w takim Devialecie wyjście na gramofon?

Wpierw robią Design tak żeby powiesić to na ścianie i potem ma być do tej ściany dostawiony stolik na gramofon? Bez sensu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle po co w takim Devialecie wyjście na gramofon?

Wpierw robią Design tak żeby powiesić to na ścianie i potem ma być do tej ściany dostawiony stolik na gramofon? Bez sensu!

 

Chciałeś gramofon na ścianę bez stolika proszę bardzo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic to TopHiFi nie mam. Piszę o konkretnym urządzeniu. Bez znaczenia dla mnie jest kto jest dystrybutorem.

 

>Elb,

przecież wiesz, że ja Ciebie lubię i szanuję - tylko postaraj się trzymać dystans i więcej luzu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być pierwsze urządzenie na świecie z wyjściem na gramofon...

Swoją drogą w pierwszym Devialecie phonostage był jego najsłabszym elementem - przyzwoity, ale nic ponadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być pierwsze urządzenie na świecie z wyjściem na gramofon...

Swoją drogą w pierwszym Devialecie phonostage był jego najsłabszym elementem - przyzwoity, ale nic ponadto.

 

Och Panie redaktorku z branży audio, przepraszam za ipada. Słownik ipada pomylił wejście z wyjściem a ja nie zauważyłem. Miało być oczywiście wejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.