Skocz do zawartości
IGNORED

Małymi krokami w kierunku Hi-End


jarkog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wychodząc z założenia, że nie ma większego sensu inwestować w klocki nie mając słusznego lokum do ich słuchania, właśnie biorę się za bary z adaptacją mojego pokoju.

Dziś stanąłem na etapie zaplanowania optymalnego wykorzystania ustrojów podwieszonych w narożnikach przysufitowych.

Myślę i myślę i wolę się podpytać zanim na stałe podzielę całe ustrojstwo na poszczególne komory i pozamykam bezpowronie. Tak to na chwilę obecną wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-17560-0-47842800-1313163339_thumb.jpg

 

Postanowiłem rozprawić się z teoretycznie obliczonymi modami podstawowymi pomieszczenia. Licząc na to że kolejne ich rezonanse 2,3,i 4 przestaną być problemem jak osłabi się podstawowe. Nie wiem czy poprawnie myślę :).

 

Moja koncepcja wygląda następująco:

 

post-17560-0-56622300-1313162007_thumb.jpg

 

Nieprofesjonalny pomiar pomieszczenia domowym laptopem i zwykłym mikrofonem od komputera wygląda tak:

post-17560-0-68673200-1313162135_thumb.jpg

 

Podział na same kubatury poszczególnych skrzynek jest jeszcze zupełnie otwarty. Rysunek przedstawia tylko ramy stelaża które to dopiero mogą być wewnątrz zamknięte płytami działowymi.

 

Proszę o rady i sugestie, osób trochę doświadczonych w adaptacji, mogące uchronić mnie przed poważnymi błędami spowodowane brakiem doświadczenia w tych sprawach. Wolałbym aby cała moja robota nie poszła tak zupełnie na marne :).

Z góry dzięki za dobre słowo :).

 

pozdrawiam

Jarek

 

PS. Tu jest czysty plik gdyby ktoś miał ochotę przedstawić swoją dojrzalszą koncepcję:

post-17560-0-36120600-1313163176_thumb.jpg

 

Jeszcze raz pozdrawiam :) i zapraszam.

PS. Co do zagospodarowania narożników to może w dalszej przyszłości będzie wchodzić w grę. Ale prędzej jestem zdecydowany na dowieszenie jeszcze czegoś (rezonatorów, rozpraszaczy) na samym suficie. Oczywiście na ścianach w miejscach pierwszych odbić też będzie kombinowane. Na razie chciałbym skupić się na samych rezonatorach zamieszczonych w miejscach jak na rysunku. Bo są to, było nie było, najmniej potrzebne i użytkowane powierzchnie w mieszkaniach :))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze rozumujesz!

Zupełnie nie ma sensu ładować kasy w sprzęt audio jeśli nie masz dobrego akustycznie pomieszczenia!

To jest podstawa! Tylko to trzeba zrobić profi. To nie znaczy że zaraz musisz wszystko zamawiać w profesjonalnej firmie choć pewnie tak byłoby najlepiej ale to jest dość kosztowne.

Wiele rzeczy a może i nawet wszystko możesz wykonać własnym sumptem tym bardziej jesli masz do tego smykałkę ale bez dobrej, poważnej wiedzy akustycznej narobisz tylko bałaganu i sobie samemu krzywdę a efekt będzie mizerny!

 

Trochę liznąłem ostatnio akustyki bo sam musiałem u sobie trochę poprawić pomieszczenie ale nie zabieram w tym temacie głosu nie czując się do tego uprawnionym.

 

Natomiast czesto czytam tu na forum co mają do powiedzenia koledzy mający chyba jakaś wiedzę w temacie akustyki i często piszą ciekawe rzeczy ale są też wpisy domorosłych akustyków amatorów i czasem brak słów jak absurdalne mają oczekiwania, jakie super metody do zlikwidowania wad akustycznych pomieszczenia!

Np jakieś wełny za pleksą, gąbki w narożnikach o średnicy 25 cm które mają wyłapywać fale basowe 20hz!!!!, dyfuzory z żaluzji itd.

Włos się na głowie....i szkoda tych ludzi bo łudzą się, wydają kasę, tracą czas a to i tak nie ma sensu i efekt zerowy a czesto wręcz jeszcze pogarsza akustykę.

 

To już lepiej nic nie robić tylko trochę zagracić pokój różnymi mebelkami, regałami na książki i płyty, jakiś dywan, zasłony i znaleźć jak najepsze miejsce do ustawienia kolumn i to może okazać się lepsze niż taka pseudo akustyczna adaptacja pomieszczenia!

 

Pozdrawiam

Sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Fajne podejście do sprawy. A te metalowe "drągi" przymocowane do narożników przysufitowych to same w sobie są jakimiś rozpraszaczami, czy to są dopiero szkielety przyszłej konstrukcji ? Zostanie coś do nich jeszcze przymocowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to tylko konstrukcja. I nie będę żałował na nią taśmy akustycznej. Wiadomo, aby nie brzęczało nic. Zanim to podzielę na mniejsze komory i zamknę wolę się jeszcze podpytać o koncepcje podejścia do tematu. Jak będzie cisza w temacie to zrobię po swojemu i albo coś z tego wyjdzie albo nie :).

 

Bardzo mądrze rozumujesz!

Naliczyłem ok 10 wykrzykników w twoim tekście :))). Czuje się zakrzyczany :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

Jak byś wiedział np co daje wełna mineralna za plexi to byś nie gadał głupot...

Ale co najzabawniejsze nic rzeczowego nie powiedziałeś...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

Jak byś wiedział np co daje wełna mineralna za plexi to byś nie gadał głupot...

Ale co najzabawniejsze nic rzeczowego nie powiedziałeś...

 

Pozdrawiam

 

Przypuszczam że tyle ile dyfuzor z żaluzji i pułapki basowe z gąbki o średnicy 25cm , szerokopasmowe działające od 20hz.

Było jeszcze kilka innych fajnych petentów. Pewnie w jakimś stopniu działają jak każdy przedmiot w pomieszczeniu ale wątpię w ich skuteczność.

 

Pozdrawiam

Sly30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu o koncepcji odpowiedniego wykorzystania na rezonatory mojej podsufitowej zabudowy rozprawiajmy nie o panelach. :) Proszę o uwagi, wnioski a nie o dyskusje poboczne :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30

 

Nie wiem czy do mnie pijesz z tymi uszczypliwościami ale jeśli tak to możesz sobie już dać spokój.

 

Pierwsza sprawa jeśli o mnie chodziło, to żaluzje można traktować jako zwierciadło akustyczne. Poza tym jeśli nie widzisz jakie mogą one wnieść pozytywne skutki to daj sobie spokój z dyskusją. No i zauważ że ja nie nazywam tego dyfuzorem bo on działa na innej zasadzie.

 

Z tą gąbką o średnicy 20 cm rozumiem że nie pijesz do mnie bo ja takich rad nie daję.

 

Coś obrosłeś w piórka bo tak tutaj wszystkim wytykasz.

Jeśli masz jakieś zarzuty to konkretnie i personalnie.

No a jeśli będziesz potrzebował wytłumaczyć Ci co wnoszą drewniane żaluzje to daj znać...

 

Jarkog jak będziesz stroił te pułapki to pamiętaj nie żałuj litrażu bo one muszą mieć dobrą kubaturę by był wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej do nikogo nie pije i nawet nic nie doradzam.

Tak ogólnie pisałem że skoro gość robi pokój od podstaw a to super sprawa to szkoda byłoby zmarnować taką szanse na fajną akustykę wstawiajac nie pewne rzeczy.

Profesjonalne podejście do akustyki może dać świetne rezultaty i tyle.

 

Całe Allegro zawalone jest tandetnymi gąbkami i innymi pseudo dyfuzorami i tylko szkoda kasy i czasu na te super bajery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarkog jak będziesz stroił te pułapki to pamiętaj nie żałuj litrażu bo one muszą mieć dobrą kubaturę by był wpływ.

Zastanawiam się czy skuteczniej będzie tak jak planuję kilka mniejszych rezonatorów na jedną f w kilku miejscach, czy jednak zdecydować się na większe pojemności ale pojedynczych ustrojów.

Jedna najmniejsza część w tych stelażach ma ok 86litrów. Ja, jak widać na rysunku, planuję wykorzystać i

po dwie na raz na jeden rezonator (ok. 172litry)

Na 31Hz łącznie przypada ponad 500litrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem. Mniejsze podobno nawet lepsze, bo łatwiej zachować większą sztywność konstrukcji rezonatora. A kilka mniejszych powinno zadziałać podobnie jak jeden większy. Tylko mam nadzieję, że rozmieszczenie ich w przestrzeni nie osłabi ich działania a raczej wpłynie pozytywnie na zwiększenie równomierności pola akustycznego w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się sumaryczna pojemność na daną częstotliwość. Na Twoim miejscu przetestowałbym najpierw u siebie rezonatory tubowe, które zrobił Marek, mieszkacie chyba w jednym mieście ? O ile pamiętam, działały lekko >30Hz.

Zrób z nimi pomiar i zobaczymy, bo ten wykres teraz, to albo masz makabrycznie duży czas pogłosu, albo z tym mikrofonem jednak coś nie tak (np. podbija słaby sygnał i stąd taki efekt). Albo jedno i drugie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Myślałem że mniejszy litraż mają te skrzynki. No ale przy takich pojemnościach i ilościach naprawdę będzie bardzo dobrze. 500 litrów to jest naprawdę słuszna ilość no i pamiętaj na wyższe rezonanse może być mniejszy litraż na niższe musi być stosunkowo większy. No ale Ty to wszystko robisz więc jak to zrobisz, tak jak mówisz litraż, sztywność i dostrojenie to powinno być super.

 

Potem tylko zabawa z dyfuzorami i będzie już profi. Na koniec jak dołożysz dywan będziesz mógł zobaczyć jak wygląda rt60 i ewentualnie dołożyć trochę wełny ale to już na końcu.

 

sly30

Co do alledrogo to tam praktycznie nie ma nic co się nadaje do akustyki. Wszyscy sprzedają jakieś badziewną gąbkę która do kąpieli może się nadawać, do usuwania martwego naskórka a nie poprawiania akustyki. Walce piramidki itd przy tej gęstości to tylko pomagają zabić akustykę i tyle. Więc tu masz jak najbardziej rację a co niektórzy dalej myślą że sprzęt za miliony i można słuchać w wykafelkowanej łazience ;)) ...

 

 

Hej remlik napisałeś w między czasie :)))

jarkog robił pomiary mikrofonem w laptopie więc nie sugerował bym się zbytnio tymi pomiarami. Powiem szczerze że jak by pożyczył sprzęt pomiarowy to mógł by coś na poważnie wnioskować. Bo osobiście nie wyobrażam sobie jak dostroić rezonatory do tych częstotliwości bez porządnego pomiaru.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił szerokopasmowy pochłaniacz z perforacją ponad 20%. On swoją wielkością będzie wpływał na niskie częstotliwości lekko niwelując górki. Chyba ze zaufasz swemu pomiarowi, wtedy możesz stroić je na 31Hz, ale czy ten wykres jest prawidłowy? A może w większości obrazuje wpływ karty dźwiękowej wbudowanej w laptop i nie równą charakterystykę mikrofonu którego użyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo osobiście nie wyobrażam sobie jak dostroić rezonatory do tych częstotliwości bez porządnego pomiaru.

 

Budowanie rezonatorów w kształcie sześcianu jest trudne i wymaga wielu pomiarów.

Może się zdarzyć, że częstotliwość rezonansu wewnętrznego skrzyni i częstotliwość strojenia mogą się pokrywać i taki rezonator zacznie działać jak pudło rezonansowe.

 

Jarku, proponuję zakupić lub zrobić lepszy mikrofon pomiarowy.

 

Zakupić można RadioShack Sound Level Meter, Galaxy CM-140 lub Behringer ECM8000, które to mają wsparcie programowe w Room EQ Wizard w postaci plików kalibracyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarkog robił pomiary mikrofonem w laptopie więc nie sugerował bym się zbytnio tymi pomiarami

Nie tym w laptopie a takim podstawkowym do PC :) Wkładka wyglądem przypomina te zalecane tu wkładki mikrofonowe :) Ale wiadomo to nie to samo.

Tylko sie nie śmiać:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolega Imacman jest ze Szczecina to prawda, ale niestety trudno dostępny :))). Jeszcze do dziś nie posłuchałem jego Amplifona :(. Do mnie też już się umawialiśmy i na odsłuch i na pomiary ale zawsze coś na przeszkodzie stawało. Zabiegany, życie. Przy okazji Marku pozdrawiam, bo to za twoim przykładem wpakowałem się w tą adaptację :). Zmotywowałeś mnie nieco swoimi działaniami. Pozdrowienia dla Pauli.

 

Jak będzie trzeba, to podwójnie regipsa dam. Nie będę żałował :). Stelaże to C50 więc sztywność też jakąś tam niezgorszą mają. Zobaczymy.

Najgorzej obawiam się czy poradzę sobie z uszczelnieniem tego. Jak będą kłopoty to chyba za rada kolegi L3VY będę musiał pójść.

 

Lece po płytę G-K bo kolega dzwonił że będzie swoim autem zaraz w Markecie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 13! W Leroy zabrakło płyt G-K :) A to pech. Wekend mam wolny od roboty przez to. :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu zastoju i dzieki Waszej sugestii zrobiłem pomiar mikrofonem z laptopa :)

Pomiar mikrofonem komputerowym ze statywu i pomiar wbudowanym mikrofonem laptopowym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-17560-0-50371900-1313320557_thumb.jpg

 

Różnice są istotne ale właściwie i tak nie wiadomo co jest bliżej prawdy i takie robienie w ciemno to szkoda by mojej roboty.

 

Jednak co kilka głów to nie jedna :). Musze Was posłuchać i zrobić porządny mikrofon :))) i kupić jakąś kartę zewnętrzną na usb. Macie jakieś propozycje tak abym już jutro mógł to kupić/zamówić?

Inaczej to będą małe kroki ale w przeciwną stronę niż do Hi-Endu :).

Dzięki chłopaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, podeślij mi na pocztę plik *.mdat z Twoich pomiarów.

 

Kartę kup taką:

 

Behringer UCA202

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polecaną na tym forum:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Pliki poszły.

 

Karta zakupiona mikrofon też chyba będzie na wkładce panasa WM61a.

Dzięki :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zakupiona mikrofon też chyba będzie na wkładce panasa WM61a.

Dzięki :).

 

Tak wkładka jest całkiem przyzwoita - kwestia dobrej jej aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wyczytałem na jakimś forum, że wkładka może być dosłownie dowolna. Tzn. może mieć dowolnie pofałdowaną charakterystykę. Ale pod jednym warunkiem, że mamy do niej plik korygujący :). No, mogę powiedzieć już, że i mikrofon kupiłem.

Tak wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Plik korygujący też już wyszukałem.

Chociaż czy jest sens jeszcze to korygować? No, może do zdejmowania charakterystyki kolumn :).

 

29_02.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiliśmy podobną przebudowę wyszło to nie żle i spełniało swoje zadanie wybornie jest tylko kwestia doboru materiałów i ich dobre zaaplikowanie , błędy sie mszczą i potem trzeba szukać ,odkręcać itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wyczytałem na jakimś forum, że wkładka może być dosłownie dowolna. Tzn. może mieć dowolnie pofałdowaną charakterystykę. Ale pod jednym warunkiem, że mamy do niej plik korygujący :).

Owszem, ale gdybyś miał indywidualnie kalibrowaną wkładkę/mikrofon -> plik do posiadanego egzemplarza. A takie rzeczy kosztują.

Seryjna produkcja za kilka dolarów ma spore rozrzuty pomiędzy egzemplarzami.

WM61A w zupełności wystarczy, sam takiego używam. Ważniejsze jest, aby wszystko solidnie pospinać, poustawiać, wyskalować itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się odpowiedniego uszczelnienia całości. Co do brzęczeń stelaża to starałem się zapobiec taśmą akustyczną i pianką monterską.

Pod samą płytę pójdzie jeszcze akryl lub silikon aby mieć pewność że płyta szczelnie przylgnie do konstrukcji plus uszczelnienie po wszystkich brzegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-17560-0-88767300-1313514710_thumb.jpg

 

Co do samego mikrofonu, to taki powinien, mam nadzieję, wystarczyć. Nawet minimalne odchyłki nie przeszkadzają, o chyba że do dokładnego pomiaru przetworników. Ważne aby wiedzieć, że rezonanse pomieszczenia pokazuje z w miarę poprawną skalą w stosunku do pozostałego pasma. Myślę, że gdyby nie mieli zadowalającej powtarzalności produkcji to wkładki panasonica nie zyskałaby pochlebnych powszechnie opinii. Samodzielnie i tak tego nie da się sprawdzić :))).

Jutro przymiarka do płyt K-G.

edit:

Acha i zwiększyłem gęstość kołków montażowych ze standardu 0,5m do co 25cm :). W razie co :)

 

Chociaż właśnie nasunął mi się pomysł bardzo łatwego sprawdzenia czy wkładka nie ma jakiejś znaczącej odchyłki od standardu produkcyjnego :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty g-k już kupiłeś ? Zwykłe niezbyt się nadają na robienie RH. Sklejka, płyty mdf, albo gipsowo-włóknowe np.Farmacell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty g-k już kupiłeś ? Zwykłe niezbyt się nadają na robienie RH. Sklejka, płyty mdf, albo gipsowo-włóknowe np.Farmacell

Tak juz nawet wisza podocinane na wymiar :). Zobaczymy. Poważyłem się na te zabudowy i nie wiem czy w ogóle sobie dam radę z tym. Jak widzę to może być tak że szczelności nie uzyskam.

Dla eksperymentu pobawiłem się jak kazde dziecko z rezonansem powietrza w litrowej butelce PET. Wiadomo jak :). Potem ją naciąłem lekko i już nie buczało niestety. Tak może być i z moimi zabudowami :). Na razie emocje opadły. Jutro spodziewam się mikrofonu, karta usb już doszła. Wszystko muszę przemyśleć jak to uszczelnić. Nawet kołki montażowe będę smarował w razie co jakimś uszczelniaczem bo inaczej może być i tamtędy nieszczelność. Ostatecznie jak już będę pod ściana to wewnątrz wszystko wezmę psiknę Bitexem :)))). Chyba że znacie coś podobnego co może nie mieć tak ryzykownego zapachu :).

Już na tym etapie odradzam wszystkim zabawę w takie coś za pomocą stelaży płyt K-G. Kupa roboty a dla laika 2x więcej roboty :))).

Dziś wybrałbym zrobienie pudeł u stolarza i po prostu ich podwieszenie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jak już będę pod ściana to wewnątrz wszystko wezmę psiknę Bitexem :)))). Chyba że znacie coś podobnego co może nie mieć tak ryzykownego zapachu :).

 

 

 

A może jakaś folia w sprayu?

Nie wiem jak pachnie Bitex, ale być może bardziej bezwonne są jakieś masy do uszczelniania basenów, które po wyschnięciu przyjmują konsystencję gumy...?

Ja w takich sytuacjach zawsze posnuję sie po markecie i coś mi do glowy wpadnie - tyle tylko, że muszę być sam - bez żony, bo wtedy z kreatywnego myślenia nici ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze chyba potrzebuję pre do mikrofonu. Bo tak karta USB nie ma wejścia MIC. A na Liniowym nie zadziała. :( chyba urlopu mi nie starczy na to wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny wodospad pomieszczenia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do takiego pomieszczenia zdążamy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.