Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jakaś babka Ci się totalnie nie podoba a za jakiś czas odwrotnie - to co to jest. :D

A może to ONA się zmieniła na plus? Albo ma w sobie coś, o czym wcześniej nie wiedziałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś babka Ci się totalnie nie podoba a za jakiś czas odwrotnie - to co to jest. :D

In vino veritas to jest. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy składaniem wizyt u rodziny a przyjmowaniem tejże u siebie - całą resztę Świąt, a także dużą część nocy poświęciłem swojej nowej zabawce. Również porównaniom LG / Panas. Trochę już napisałem. Trochę mam nowych spostrzeżeń.

 

1.LG daje możliwość większej ilości ustwawień. Nawet odliczając typowe sprawy dla technologii LCD - zostaje tego więcej, w tym możliwość niezależnych regulacji YCM.

 

2. Panas ma natomiast bardzo dobrą rzecz, a mianowicie ustawiając sobie jakiś parametr - stosowna informacja jest wyświetlana na samym dole i zajmuje malutką część ekranu. Cała jego reszta - to normalny obraz. Można więc od razu zobaczyć jakie skutki przynosi każda zmiana wartości tego parametru. W LG trzeba wyjść z obrazu, włączyć Menu Ustawienia, które zajmują cały ekran. Ustawianie jest więc trudniejsze.

 

3. Gwoli prawdzie - w LG trzeba mniej kalibrować, gdyż ma znakomite ustawienia fabryczne. Nad Panasem trzeba sporo popracować.

 

4. Włączając ze Standby LG ma to wejście sygnału, na którym został wyłączony. W Panasie zgłasza się zawsze TV.

 

5. Ustawiając Aspect Ratio na Auto - LG zawsze bezbłędnie wykrywa czy jest to 16:9 czy też 4:3. Panas maz tym czasem kłopoty i trzeba mu to ustawić ręcznie.

 

6. Panas ma bardziej czułe wejście. Na DVB-T program TVN HD jest nadawany testowo z malutką mocą 0.1 kW. LG tego wogóle nie widzi. Panas często tak. Zależy od warunków propagacji.

 

7. Mieliście rację. PDP lepiej sobie radzi z obrazem SD.

 

To wszystko są jednak sprawy drugorzędne. Telewizor ma cieszyć oko. LG ma bardzo dobry obraz. Wady technologii LCD występują w nim w bardzo niewielkim stopniu i żadnym przypadku nie psują przyjemności oglądania. Ale Panas ma jeszcze piękniejszy. I to sporo piękniejszy.Ma bajkowo piękny. Bardziej plastyczny, szczegółowy, z głębią i jeszcze ładniejszymi kolorami. Nie będę się powtarzał. O obrazie na PDP mogę się wyrażać tylko w superlatywach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy składaniem wizyt u rodziny a przyjmowaniem tejże u siebie - całą resztę Świąt, a także dużą część nocy poświęciłem swojej nowej zabawce. Również porównaniom LG / Panas. Trochę już napisałem. Trochę mam nowych spostrzeżeń.

 

1.LG daje możliwość większej ilości ustwawień. Nawet odliczając typowe sprawy dla technologii LCD - zostaje tego więcej, w tym możliwość niezależnych regulacji YCM.

 

2. Panas ma natomiast bardzo dobrą rzecz, a mianowicie ustawiając sobie jakiś parametr - stosowna informacja jest wyświetlana na samym dole i zajmuje malutką część ekranu. Cała jego reszta - to normalny obraz. Można więc od razu zobaczyć jakie skutki przynosi każda zmiana wartości tego parametru. W LG trzeba wyjść z obrazu, włączyć Menu Ustawienia, które zajmują cały ekran. Ustawianie jest więc trudniejsze.

 

3. Gwoli prawdzie - w LG trzeba mniej kalibrować, gdyż ma znakomite ustawienia fabryczne. Nad Panasem trzeba sporo popracować.

 

4. Włączając ze Standby LG ma to wejście sygnału, na którym został wyłączony. W Panasie zgłasza się zawsze TV.

 

5. Ustawiając Aspect Ratio na Auto - LG zawsze bezbłędnie wykrywa czy jest to 16:9 czy też 4:3. Panas maz tym czasem kłopoty i trzeba mu to ustawić ręcznie.

 

6. Panas ma bardziej czułe wejście. Na DVB-T program TVN HD jest nadawany testowo z malutką mocą 0.1 kW. LG tego wogóle nie widzi. Panas często tak. Zależy od warunków propagacji.

 

7. Mieliście rację. PDP lepiej sobie radzi z obrazem SD.

 

To wszystko są jednak sprawy drugorzędne. Telewizor ma cieszyć oko. LG ma bardzo dobry obraz. Wady technologii LCD występują w nim w bardzo niewielkim stopniu i żadnym przypadku nie psują przyjemności oglądania. Ale Panas ma jeszcze piękniejszy. I to sporo piękniejszy.Ma bajkowo piękny. Bardziej plastyczny, szczegółowy, z głębią i jeszcze ładniejszymi kolorami. Nie będę się powtarzał. O obrazie na PDP mogę się wyrażać tylko w superlatywach.

 

 

ad.2. Lg też tak ma (przynajmniej lx9500).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys pisal tu na forum jak wejsc w menu serwisowe i zmienic wejscie po wlaczeniu tv.Ja z tego wtedy skorzystalem, mam starszy model TH-50PZ80E.Po wlaczeniu tv zalacza mi sie na HDMI 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprawa na tyle istotna żaby się grzebać aż w Menu Serwisowym. Myślałem że można jakoś w prosty sposób zrobić tak, aby się włączał na wejście na którym go zostawiłem wyłączając. Skoro nie można - nie ma sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeczytałem cały wątek, także zagraniczne testy i zaryzykuję 50" g30, mam nadzieje, że nie będzie bolało przejście z około 65" obrazu projektora 720p(Benq W500), w którym lampa mi już za ciemno świeci i chyba kupie plazme teraz ze względu na ergonomię użytkowania i koszty. W domu jako tv "główny" jest lcd Sony 40" Ex500 i daje całkiem przyjemny obraz ale gubi szczegóły w ciemnych scenach, mam nadzieję, że pod tym kątem g30 da poprawę, plazma będzie jedynie do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przy ankiecie jest jednoznaczne i nie pozostawiające pola dla swobodnej interpretacji: "Która z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza". Wypada więc udzielić równie jednoznacznej odpowiedzi.

 

Jednym z warunków wewnętrznego komfortu jest pozostawanie w zgodzie z prawdą, z tym co się naocznie widzi. Pomny tej zasady, po ponad tygodniowej zabawie moją najnowszą zabawką, dokonawszy szczegółowych porównań - stwierdzam, że dla celów oglądania TV, BD i DVD lepsza jest plazma. Dlatego w ankiecie przerzuciłem swój głos na PDP. Jak jest w przypadku profesjonalnych zastosowań graficznych - nie wypowiadam się, jako że moja wiedza w tym temacie jest żadna.

 

Nie oznacza to, że dezawuuję LCD. Potrafi ono rownież dać przepiękny obraz. Ale... Lepsze jest wrogiem dobrego. Doskonałe jest wrogiem bardzo dobrego.

 

I tak oto się kończy moja długa przygoda w kwestii plazma czy LCD.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

wieczorami z żoną teraz nadrabiamy filmy jak dzieciaki pójdą spać :)

 

kupiłem w ikea takie paski diodowe na włącznik podkleiłem za tv i fajnie to doświetla ścianę i robi taki ambient mnie męczą się oczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tylko to jest wtedy do filmów włączone

 

zrobiłem sobie do pdp podświetlenie LED ;)

coś w tym musi być ;) bo obraz pdp jeszcze lepiej się ogląda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę w pokoju A/V włączyć bardzo dysksetne, przytłumione oświetlenie. Ale mojego G30 najlepiej mi się ogląda gdy w pomieszczeniu jest całkiem ciemno.

 

Czy oglądasz w 3D? Ja świadomie w to nie poszedłem jako że 3D mnie jakoś zupełnie nie bawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę w pokoju A/V włączyć bardzo dysksetne, przytłumione oświetlenie. Ale mojego G30 najlepiej mi się ogląda gdy w pomieszczeniu jest całkiem ciemno.

 

Czy oglądasz w 3D? Ja świadomie w to nie poszedłem jako że 3D mnie jakoś zupełnie nie bawi.

obejrzałem jeden film ale divixa 720 kosmici i kowboye całkiem w sumie fajny film i powiem że szału nie było w 3d , jest głębia ale to tv robi ze zwykłego obrazu 2d , dedykowany film 3d posiada bardziej odczuwalną głębię i efekty wychodzące do widza, dodatkowo trzeba się lepiej przysunąć do tv bo cali w 3D brakuje szybko ;) lekko nos mnie bolał po okularach , :) nie kupowałem tv pod kątem 3d tylko jakości obrazu , co do podświetlenia to właśnie tylko ta linia led z tyłu tv jest u mnie tak samo włączona w pokoju u fajnie się ogląda jak za tv jest lekko poświata świetlna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądasz w 3D? Ja świadomie w to nie poszedłem jako że 3D mnie jakoś zupełnie nie bawi.

Musisz się kiedyś wybrać do IMAX-a i usiąść blisko ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ bywam w IMAX-ie i siadam blisko ekranu. Tam to może robi wrażenie i znajduje swoje uzasadnienie. W domowych warunkach i na ekranie telewizora (niech by największych rozmiarów) - bynajmniej i jest w moim przekonaniu tylko tym, co napisałem poprzednio, tandetnym naśladownictwem IMAX-u.

 

Witek gdyby mnie 3D bawiło - to naprawdę nic nie stało na przeszkodzie wzięcia w sierpniu LG serii LW (nie LV, różnica w cenie była symboliczna). a teraz Panasa serii ST (nie G, zwłaszcza że ST był tańszy i to sporo).

 

Wieczorem miałem okazję się ponownie przekonać jak bardzo realistyczny jest obraz na plaźmie. Oglądałem National Geographic Wild HD. Program o górach Kaukazu. Siedziałem w fotelu, mój kot drzemał mi na kolanach. Na ekranie pojawiła się rodzina kaukaskich rysiów. Mama ryś i dwa malutkie rysiątka. Bawiły się, baraszkowały, mama uczyła je polować. Kot, któryhi normalnie nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na ekranie - zerwał się, usiadł przed samym Panasem i wpatrzony w ekran wodził wzrokiem za rysiami. Widać było po ruchach jego łebka. W pewnym momencie wspiął się przednimi łapkami i chciał powąchać ekran. Ale tam pojawił się już inny plan zdjęciowy. Kozice kota nie interesowały. Wrócił więc do mnie na kolana i kontynuował drzemkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto się kończy moja długa przygoda w kwestii plazma czy LCD.

Żeby tak jeszcze krzysiek przerzucił swój głos w ankiecie na PDP to byłoby super. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Włączając ze Standby LG ma to wejście sygnału, na którym został wyłączony. W Panasie zgłasza się zawsze TV.

 

"naciśnij na tv F i VOL - i trzymając je wciśnij 3 razy AV na pilocie.

Wyświetli się menu;HOTEL MODE ustaw na ON, INITIAL INPUT - tu się ustawia sygnał wejściowy po włączeniu tv"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Witek

Chyba napisano w tym wątku wszystko. Niech każdy zainteresowany przeczyta i sam wyciągnie wnioski. Ja to zrobiłem. I jak widać - słusznie.

 

@ Don

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy fakt mojego przeniesienia głosu na PDP kwalifikuje się do użycia określenia "super". Zrobiłem to zgodnie z tym co sam widzę i na podstawie wniosków które na tej podstawie same mi się nasunęły.

 

Oglądam sobie na Panasie między innymi również serię programów przyrodniczo-krajoznawczych na kanale National Geographic Wild HD. Żona filmy na LG. Ale zainteresował ją również region który miał być pokazywany w kolejnym odcinku Nat Geo Wild HD. Więc sobie obejrzeliśmy razem na LG. Nie powiem, obraz naprawdę przepieknościowy. Ale po obejrzeniu kilku odcinków z tej serii na tym samym kanale na Panasie stwierdzam, że to jednak nie jest TO. Niby nic mu nie brakuje, do niczego się nie można przyczepić. Wprost przeciwnie: obraz na LG zasługuje na to, aby się nim zachwycać. Jednak w w porównaniu z PDP czegoś mu brakuje. Nawet nie bardzo mógłbym powiedzieć czego. Finezji? Subtelności? Wytworności? Elegancji? Niuansów i niuansików? Może wszystkiego po trochu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson

 

Pstryknij fotke z zapalona ta tasiemka led jezeli mozna;-) Jedna tasma wystarczyla czy wiecej brales?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy fakt mojego przeniesienia głosu na PDP kwalifikuje się do użycia określenia "super".

No to jak to nazwać?: super hicior zakładki kino domowe czy jednak phiii, przecież nic się nie stało, a jeden promyk słońca wiosny nie czyni.

 

Jak wygram w totolotka to kupię sobie plazmę jako drugi telewizor. Obiecuję.

A po co Ci ona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ona?

Jak się wygra w totolotka to na coś trzeba pieniądze wydawać. Pieniądze szczęścia nie dają, jeżeli się nie robi z nich użytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nazywać? Normalna, zwyczajna rzecz kogoś, kto lubi żyć w zgodzie z faktami. Tylko tyle.

ponieważ w tym przypadku należy mówić o rewolucji, to powinien być przykład dla wielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeprowadziłem dzisiaj dwa tendencyjne nieco testy, krótkie, aczkolwiek wyniki mnie zaskoczyły nieco, najpierw porównywałem na tym samym teście Plazme Panasa 42u30e za około 2k z Tv Sony 46nx700 za 6k (test innych klas cenowych, wiem, wiem) i liczba detali w ciemnej scenie na Sony mnie zaskoczyła, na Panasie była ciemna plama tam, gdzie na Soniaku było mnóstwo szczegółow (konkretnie na zbliżeniu brzozy, demo w MM), różnica w cenie bardzo duża ale w detalach również, jedynie płynność przemawiała za plazmą.

 

Drugi test był już telewizorów 46" bardziej porównywalnych cenowo, ST30(3.5k) orax EX710(4.2k) - najpierw spytałem się córki, który obraz jej się bardziej podoba (staliśmy dobrych kilka minut i oglądaliśmy ten sam film na obu) - stwierdziła, że na ST30 ładniejsze kolory, ja zauważyłem dodatkowo zdecydowanie lepszą płynność obrazu ale jeden element mnie znowu zaskoczył, w pewnym momencie filmu było zbliżenie na motocykliste w czarnej skórzanej kurtce, na Panasie niewiele detali natomiast na Soniaku mnóstwo szczegółów :(, ogólnie na Soniaku jednak też zauważyłem dziwne szumy, "kratki" momentami, gdzie na Panasie obraz był ładnie wygładzony.

 

W obu przypadkach w plazmach zauważyłem pewną przypadłość (a może to ułomność mojego wzroku), gdy wyświetlana była duża ilość bieli to robiła się ona lekko szarawa (to samo zauważyłem na VT30, który też sprawdzałem), gdy biały był niewielki fragment ekranu tego wrażenia, że biel jest szarawa już nie miałem. Ogólnie jednak płynność, kolorystyka, naturalność bardziej podobała mi się na plazmach ale te dwie sceny, na których sprawdzałem ilość detali, gdzie spodziewałem się, że plazma wygra - wypadły na korzyść lcd (w pierwszym wypadku lcd kosztował jednak 3x tyle co plazma), być może w obu przypadkach winna była zła kalibracja sprzętu ale zamieszało mi to w głowie nieco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.