Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

No ale przez ostatnie dwa lata zrobiła duży krok. Po pierwsze HDR, po drugie, rozszerzony gamut, po trzecie UHD. Plazma nigdy nie miała takiej jakości.

 

Maciej (chyba) na pytanie w komentarzach do filmiku napisał że :

 

Pytanie:

 

''Tylko co ja mam teraz zrobić mam plazmę vt60 65 cali.

Czy różnica na korzyść dla dx900 65 jest ogromna?

Czy to już czas na zmianę?''

 

Odpowiedź:

 

Jak podłączysz Ultra HD Blu-ray to różnica jest na pewno duża ze względu na dużo szerszą paletę barw oraz HDR. Wszystko zależy od źródła. W Full HD i ze zwykłego Blu-raya różnica nie będzie duża a i plazma czasem może bardziej się podobać. Sygnał, sygnał i jeszcze raz sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinacz bez obrazy ale Ty to chyba nawet jakbyś się potknął i przewrocil o sarkazm to byś go nie zauważył :)

 

Nie obrażam się :) akurat mam PDP u siebie w kinie od 2011r i nie narzekam jak dla mnie daje naturalniejszy obraz niż LCD ale to kwestia gustu.Ta technologia była faktycznie przełomowa do dziś używa się telebimów na imprezach sportowych,w sejmach czy koncertach PDP Panasa więc o czymś musi to świadczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej. Mam telewizor triluminos. Już z powodu samego koloru nie jestem wstanie oglądać innego telewizora. Kolory na innych telewizorach czy to plazma czy lcd są po prostu wypłowiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor triluminos. Już z powodu samego koloru nie jestem wstanie oglądać innego telewizora. Kolory na innych telewizorach czy to plazma czy lcd są po prostu wypłowiałe.

 

Porównywałem kiedyś, Sony W6 na matrycy VA, W8 na matrycy IPS i W9 na VA triluminos.,wrażenia były mniej więcej takie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej. Mam telewizor triluminos. Już z powodu samego koloru nie jestem wstanie oglądać innego telewizora.

Wstrząąąąąssssjąąąąąceeeee! :) Wiemy że masz triluminos, już pisałeś ze dwa razy nie trzeba więcej :). Zapewniam Cię że wszyscy jesteśmy w szoku z tego p[owodu że inne tv nie mają startu do twojego!

Też mam starego sony z5500 który ma bardzo dobrą jakość obrazu jak na taką staroć ale nie mam aż tak jak Ty żebym innego nie mogło oglądać :):):) ale może to z tego powodu że nie należę do ludzi którzy uważają że tylko ich jest The best?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząąąąąssssjąąąąąceeeee! :) Wiemy że masz triluminos, już pisałeś ze dwa razy nie trzeba więcej :). Zapewniam Cię że wszyscy jesteśmy w szoku z tego p[owodu że inne tv nie mają startu do twojego!

Też mam starego sony z5500 który ma bardzo dobrą jakość obrazu jak na taką staroć ale nie mam aż tak jak Ty żebym innego nie mogło oglądać :):):) ale może to z tego powodu że nie należę do ludzi którzy uważają że tylko ich jest The best?

Mam wrażenie że cię jakoś dotknęło to jaki mam telewizor. Przepraszam ale nie było to moim zamiarem.

Muszę cię zmartwić ale Sony Z5500 to zwykły telewizor LCD z dolnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę wrażenie że jak nie którzy nie mieli PDP albo dobrego LCD w domu maja najwięcej do powiedzenia co jaka technologia jest najlepsza albo była przełomowa i komentowania i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zapewniam Cię że wszyscy jesteśmy w szoku

Najlepiej zapewniaj w swoim imieniu. Ja w szoku nie jestem.

 

Muszę cię zmartwić ale Sony Z5500 to zwykły telewizor LCD z dolnej półki.

Swego czasu to był topowy model Sony.

Wielu recenzentów jako jego zaletę podawało obraz bardzo zbliżony do PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś, Sony W6 na matrycy VA, W8 na matrycy IPS i W9 na VA triluminos.,wrażenia były mniej więcej takie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musisz wziąć jeszcze pod uwagę że telewizory z triluminos mają obróbkę obrazu na 14 bitach bo mają X-Reality Pro. Wprawdzie matryca nie potrafi wyświetlić 14 bitów ale telewizor nie ma problemu podciągnąć dynamikę do możliwości matrycy nawet w gorszej jakości materiale bez bandingu i temu podobnych przypadłości. Poza tym telewizory z tym procesorem mają o wiele lepszą dynamikę w czerniach i nie tracą szczegółów. To takie trochę udawanie HDRu w zwykłym materiale. To samo dotyczy świateł. No i oczywiście kolor. Ktoś kto zaznał pełnego gamutu raczej nie ma powrotu do zwykłego zakresu kolorów.

 

Najlepiej zapewniaj w swoim imieniu. Ja w szoku nie jestem.

 

 

Swego czasu to był topowy model Sony.

Wielu recenzentów jako jego zaletę podawało obraz bardzo zbliżony do PDP.

Swego czasu to Rubin też było topowy bo niczego innego nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... telewizory z triluminos mają obróbkę obrazu na 14 bitach bo mają X-Reality Pro. Wprawdzie matryca nie potrafi wyświetlić 14 bitów ale telewizor nie ma problemu podciągnąć dynamikę do możliwości matrycy nawet w gorszej jakości materiale..

 

Poniżej nowa Regza, matryca 30 bit :

 

DSC05446.jpg

 

DSC05448.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie chcę się kłócić kto ma lepszy telewizor To nie o to chodzi. Chodzi o to że jeżeli ktoś raz zasmakował poszerzonego gamutu to nie ma powrotu do zwykłego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Nie chcę się kłócić kto ma lepszy telewizor To nie o to chodzi. Chodzi o to że jeżeli ktoś raz zasmakował poszerzonego gamutu to nie ma powrotu do zwykłego.

Pod warunkiem że nie jest daltonistą.... ;) :)

 

Poza tym jeśli chodzi o plazme to kupując takiego cenowego średniaka 42-50" to dawał on o niebo lepszy obraz niż LCD za tą samą sumkę... oczywiście że topowe LCD w dobie plazmy też dobrze świeciły tylko że kosztowały dwa lub trzy razy więcej... mówię o czasach kiedy w sklepach na półce stały te dwie technologie...

Stosunek cena/jakość obrazu , tym wygrywały w tamtych czasach plazmy ale niestety przegrały z księgowymi ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen Yodas ma Racie sam kupiłem panasa 42GT20E i był Lepszy w testach niż LCD w tamtych czasach i używam go do dziś w KD i kosztował mnie 3500zł +kalibracja i służy mi do dziś w KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poniżej artykuł pt, kupić telewizor teraz, czy poczekać?

 

Telewizory LCD 2017

 

Tu nie będzie raczej żadnych rewolucyjnych zmian czy przełomowych rozwiązań technicznych. W elcedekach na pewno zaś będzie jeszcze większe cięcie kosztów, więcej paneli chińskiej produkcji, więcej matryc 60Hz oraz więcej wyświetlaczy pseudo 4K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.