Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako że wypróbowałem w domu telewizory w obu technologiach muszę powiedzieć że nie jest to dla mnie tak jednoznaczne. Owszem plazma ma bardziej naturalny obraz i spisuje się lepiej w SD pod jednym warunkiem że komuś nie przeszkadza miganie plazmy i że zapewni się odpowiednie warunki.

Moim zdaniem zaletą plazmy jest właśnie ta naturalność obrazu którą można zauważyć w plazmach z każdego przedziału cenowego.

Ale niestety jest to jedyna zaleta.

Wynika to być może z tego że niewiele firm inwestuje w PDP i tak naprawdę to telewizorów plazmowych jest naprawdę niewiele.

Najlepsze (nie mylić z najdroższymi) telewizory LCD mają akceptowalną naturalność obrazu zwłaszcza w HD (chociaż pod tym względem są nadal gorsze od plazmy) ale za to nie posiadają wad Plazmy które według mnie są dosyć dokuczliwe.

Z chęcią bym kupił telewizor który ma zalety obu technologii ale takowy na razie po prostu nie istnieje.

Dlatego z niecierpliwością czekam na OLED.

 

A na razie jestem zadowolonym użytkownikiem telewizora LCD.

 

Jak juz pisalem wielokrotnie mam w domu TX-P50VT30, ktory zastapil wysluzona 7 letnia plazme 5 generacji Samsunga (byl to najwyzszy model na tamte lata). Mam tez 3 TV LCD ze sredniej polki. LCD sa zakupione tylko i wylacznie z uwagi na brak plazm z malymi przekatnymi. Wszystkie pracuja z dekoderami N-kin oraz czasem z DVB-T. Porownania nie ma zadnego.

Nie ma mowy o problemach z migotaniem, o ktorych wspominasz i naprawde nie wiem skad sie bierze ta opinia. Jedyna wada plazmy jaka widze to pobor energii.

Co do LCDekow to na szczescie sa w pokojach o mniejszym znaczeniu wiec nie musze w nie patrzec:)

A tak swoja droga to najlepszym rozwiazaniem jest dobry projektor:)

 

No pewnie że technologia LCD jest o wiele lepsza, świadczy o tym ilość sprzedanych egzemplarzy

 

z tym to jest tak jak z zarowkami, czy zarowki LED lub enrgooszczedne sa lepsze od zarowych? absolutnie nie... sa modne i mozna na nich lepiej zarobic... jesli ktos wydal duza kase na linie produkcyjna PDP do nie zmienil jej na nowsza poki mu sie nie zwrocila. Pozniej weszla moda na oszczednosci energii wiec trzeba bylo cos w tym kierunku zrobic, zainwestowano w nowe linie LCD i nie spodziewajcie sie nowosci na rynku zanim naklady na ta technologie sie nie zwroca i tak bedzie zawsze a nowa technologia i ilosc sprzedanych odbiornikow nie jest wyznacznikiem jakosci technologii... to bledne myslenie... producenci licza kase a Wy sie klocicie o wyzszosci jednych swiat nad drugimi :) kazdy kupuje to co mu sie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek dorozumiewam się że Twój wpis miał być prześmiewczy. A (chyba niezamierzenie) napisałeś prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Czyli strzeliłeś gola do własnej bramki. Taki samobój :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym to jest tak jak z zarowkami, czy zarowki LED lub enrgooszczedne sa lepsze od zarowych? absolutnie nie...

Ja tam widzę że przy takiej samej jasności świetlówka kompaktowa pobiera jakieś ~4,5x mniej energii - tak wiec dziwne że uważasz jakoby też pod tym wzgl. żarowe były lepsze (a tak uważasz skoro kategorycznie twierdzisz jakoby żarowe były {bezwzgl.} lepsze.

 

Jeśli chodzi o jakość światła, to żarowe moim zdaniem są bezwzgl. lepsze od "świetlówkowych".

 

Żarówka LED z kolei (DOBRA LED, a nie te świecące na niebiesko lub czerwono chinskie g...a) daje lepsze światło od tych świetlówkowców (jakoś mniej męczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lekki i co nie mam racji?

Nie, mój z podstawą waży 43kg, cała reszta to prawda jak byś go oglądał. Oczywiscie VT30 jest od niego lepszy, ale tylko nieznacznie, i nie w każdych warunkach (opinia prywatna proszę nie polemizować). Aha matryca nie jest matowa (niestety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość światła, to żarowe moim zdaniem są bezwzgl. lepsze od "świetlówkowych".

 

To dokładnie tak jak z plazmą i LCD :)

Dlatego mój głos poszedł wiadomo gdzie.

Swoją ścieżką to forum jest dla mnie wciąż skarbnicą wiedzy. Po paru ładnych latach posiadania w domu plazmy dowiedziałem się o jej poważnej wadzie pt "miganie".

Czytam o tym i oczom nie wierzę, czego to ludzie nie wymyślą. Znamienne, że w zasadzie każdy użytkownik plazmy twierdzi, że w praktyce nie ma żadnego migania, ale nie, teoretycy-od-wad-plazmy wiedzą swoje. Ja np. wciąż nie wiem o co chodzi z tym miganiem, z ręką na sercu.

Raz tylko widziałem miganie, ale dlatego, że leciał akurat jakiś program w wersji dla głuchoniemych.

 

Póki co przy oglądaniu filmów obraz z plazmy jest dla mnie satysfakcjonujący, z LCD niestety jeszcze nie. Tak jak z tymi świetlówkami energooszczędnymi. Mają fatalną barwę światła, to się je maluje na żółto, że niby wtedy jest warm i inne cuda wianki.

I tak właśnie ten obraz LCD jest zrobiony, wysilony, a i tak koniec końcówk wrażenie sztuczności pozostaje - dla mnie oczywiście.

Z pokorą jednak muszę przyznać, że reklamy proszków do prania lepiej wyglądają na LCD :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym i oczom nie wierzę, czego to ludzie nie wymyślą. Znamienne, że w zasadzie każdy użytkownik plazmy twierdzi, że w praktyce nie ma żadnego migania, ale nie, teoretycy-od-wad-plazmy wiedzą swoje.

Normalnie ściana. Tego nie trzeba "wymyślać" ... to WIDAĆ ... chyba że ktoś ślepy x-P

 

Tak jak z tymi świetlówkami energooszczędnymi. Mają fatalną barwę światła,

Zlituj się chłopie. Barwę światła z tych świetlówek to możesz sobie kupić bez problemu z zakresu 2500 do chyba nawet ponad 6000K :]

 

Problemem jest poszarpane widmo i nieidealna stabilność (coś jak plazmy, tyle że pod wzgl. stabilności na plazmach jest masakrycznie gorzej :] )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie, teoretycy-od-wad-plazmy wiedzą swoje. Ja np. wciąż nie wiem o co chodzi z tym miganiem, z ręką na sercu.

Wytłumaczenie jest bardzo proste. Część populacji po prostu nie widzi migania. Gdyby plazma nie migała to nie byłoby tylu tematów na różnych forach i to nie tylko w Polsce.

Tu przykład z niemieckiego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nie wiem jak się pisze po angielsku miga to znalazł bym coś po angielsku. Myślę że o miganiu plazmy znajdzie się coś w każdym języku. Skoro ludzie zauważają to nawet nie czytając wcześniej (jak w tym temacie na niemieckim forum) o tym że plazma miga to jednak coś w tym musi być.

Najwyraźniej nie każdy widzi tak samo. Stąd rożne preferencje w wyborze telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jedyna zaleta swietlowek i LEDowych jest maly pobor... nic nie daje tak cieplegi i przyjemnego swiatla jak zarowe swiatlo... mam kilka zarowek ledowych SMD5050, sa bardzo jasne a deklarowana barwa to 2700K... wygldaja smiesznie nawet przy halogenie... zwyczajna kostnica...

moda i wyciaganie kasy za nowe technologie... PDP byly i sa na rynku od lat. LCD ledwo weszly a juz sa modyfikacje stale niedoskonale i wszyscy czekaja niecierpliwie na OLEDY...

 

tym co widza migotanie w plazmach zwlaszcza gdy ich nie majac szczerze gratuluje... jest to prawdziwy dar od najwyzszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć że w tym temacie jedni to widzą a inni nie. Osoba która założyła temat była zdziwiona tym że wszystkie plazmy w sklepie migały i pytała się czy to jest normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jedyna zaleta swietlowek i LEDowych jest maly pobor... moda i wyciaganie kasy za nowe technologie... PDP byly i sa na rynku od lat. LCD ledwo weszly a juz sa modyfikacje stale niedoskonale i wszyscy czekaja niecierpliwie na OLEDY...

 

tym co widza migotanie w plazmach zwlaszcza gdy ich nie majac szczerze gratuluje... jest to prawdziwy dar od najwyzszego :)

Kupiłem plazmę miałem w domu cztery dni i odesłałem do sklepu bo przeszkadzało mi miganie ale nie tylko. Drugą rzeczą która denerwowała było pompowanie kontrastu przy jasnych scenach. Biały przestawał być biały a kontrast bardzo mocno spadał. Wystarczyło żeby 20 procent powierzchni ekranu zrobiła się biała i zaczynało pompować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć że w tym temacie jedni to widzą a inni nie. Osoba która założyła temat była zdziwiona tym że wszystkie plazmy w sklepie migały i pytała się czy to jest normalne.

Podejście fanatyków plazm jest takie : "mamy wzrok absolutny i jeśli czegoś nie widzimy to nie może tego przecież być"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście fanatyków plazm jest takie : "mamy wzrok absolutny i jeśli czegoś nie widzimy to nie może tego przecież być"

Tu mamy temat po angielsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już w pierwszym zdaniu autor tematu pisze że wie że niektórzy ludzie tego nie widzą ale on tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście fanatyków plazm jest takie : "mamy wzrok absolutny i jeśli czegoś nie widzimy to nie może tego przecież być"

 

:) podejscie fanatykow LCD jest nastepujace:

 

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

 

na szczescie nikt nikogo nie zmusza do wyznania i mozna smialo decydowac za siebie... po co wiec takowe watki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego nie zauważa migania na LCD.

 

:) podejscie fanatykow LCD jest nastepujace:

 

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

 

na szczescie nikt nikogo nie zmusza do wyznania i mozna smialo decydowac za siebie... po co wiec takowe watki?

Ale przyznaj przynajmniej że skoro ludzie widzą miganie to plazmy jednak migają mimo że ty tego nie widzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaj przynajmniej że skoro ludzie widzą miganie to plazmy jednak migają mimo że ty tego nie widzisz.

 

tak, przyznaje... skoro ludzie widza to pewnie migaja... szkoda, ze niekt z posiadaczy plazm oraz gdy byly jedyne na rynku tego nie widzial... ale pewnie migaja... w sumie to sie ciesze, ze mam wade wzroku... na szczescie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka LED z kolei (DOBRA LED, a nie te świecące na niebiesko lub czerwono chinskie g...a) daje lepsze światło od tych świetlówkowców (jakoś mniej męczy).

Pragnę nieśmiało zauważyć, że dobre żarówki LED są również Made in China. Nawet jeśli na pudełeczku mają napisane Philips lub Osram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego nie zauważa migania na LCD.

 

za to wszelkie inne niuanse sa dobrze widoczne...

 

ja mam w sumnie gleboko w czterech literach to co pisza na swiecie i jakie jest Wasze zdanie na temat plazm i LCD. ja mam swoje i wydam kase na to co chce.

takie bicie piany to zwykla strata czasu... marketing i nowe technologie wyciagaja kase jak chca... ja nie odejde od plazmy i dobrego projektora poki nie powstanie prawdziwa technologia godna uwagi... ide spac bo tak mozna do rana...

 

pewnie jeszcze sie w plazmach znaczki wypalaja?:) a w ameryce to bija murzynow...

a kolo w pociagu to stuka bo jego obwod to 2*pi*r gdzie pi to 3 z hakiem i to ten hak tak napier...a ...

 

ocena migania w sklepie to faktycznie punkt odniesienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek dorozumiewam się że Twój wpis miał być prześmiewczy. A (chyba niezamierzenie) napisałeś prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Czyli strzeliłeś gola do własnej bramki. Taki samobój :)

Że jak???????????, jaki prześmiewczy, przecież to co napisałem to najprawdziwsza prawda.

Samobója "strzeliłem"?????????? - niby jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to wszelkie inne niuanse sa dobrze widoczne...

 

ja mam w sumnie gleboko w czterech literach to co pisza na swiecie i jakie jest Wasze zdanie na temat plazm i LCD. ja mam swoje i wydam kase na to co chce.

takie bicie piany to zwykla strata czasu... marketing i nowe technologie wyciagaja kase jak chca... ja nie odejde od plazmy i dobrego projektora poki nie powstanie prawdziwa technologia godna uwagi... ide spac bo tak mozna do rana...

 

pewnie jeszcze sie w plazmach znaczki wypalaja?:) a w ameryce to bija murzynow...

a kolo w pociagu to stuka bo jego obwod to 2*pi*r gdzie pi to 3 z hakiem i to ten hak tak napier...a ...

 

ocena migania w sklepie to faktycznie punkt odniesienia...

Nie chcę być nieuprzejmy ale takie emocjonalne podejście do sprawy zalatuje mi bardzo fanatyzmem.

A dodam że mi w domu migało bardziej niż w sklepie, szczególnie po ciemku gdy jedynym źródłem światłą był telewizor.

 

Że jak???????????, jaki prześmiewczy, przecież to co napisałem to najprawdziwsza prawda.

Samobója "strzeliłem"?????????? - niby jak?

Witek zwariował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zagranicznych forach mają rację, wiadomo że plazma miga - i to jeszcze jak.

Skoro napływają takie sygnały z Polski i zagranicy to chyba powinny one raczej dać asumpt do przemyśleń a nie pójścia w zapartego i okopywania się na swoich pozycjach. Chyba że uznamy całość za ogólnoświatowy spisek sił nieczystych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napływają takie sygnały z Polski i zagranicy to chyba powinny one raczej dać asumpt do przemyśleń a nie pójścia w zapartego i okopywania się na swoich pozycjach. Chyba że uznamy całość za ogólnoświatowy spisek sił nieczystych.

Żałuję że nie dołożyłem drugiego pytania. Czy widzisz miganie plazmy? Ale taka ankieta była by stronnicza bo równie dobrze można by było zadać pytanie czy uważasz obraz LCD za sztuczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę nieśmiało zauważyć, że dobre żarówki LED są również Made in China. Nawet jeśli na pudełeczku mają napisane Philips lub Osram.

Chińskie g...o typu kolumna głośnikowa firmy krzak, to nie to samo co produkowany w Chinach KEF. Pisząc o "fatalnym" LED miałem na myśli przypadek pierwszy, a nie drugi typu firmowy Philips.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napływają takie sygnały z Polski i zagranicy to chyba powinny one raczej dać asumpt do przemyśleń a nie pójścia w zapartego i okopywania się na swoich pozycjach. Chyba że uznamy całość za ogólnoświatowy spisek sił nieczystych.

Ależ ja bez żadnych podtekstów bijąc się w pierś twierdzę że plazma miga - mylę się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przyznaje... skoro ludzie widza to pewnie migaja... szkoda, ze niekt z posiadaczy plazm oraz gdy byly jedyne na rynku tego nie widzial... ale pewnie migaja... w sumie to sie ciesze, ze mam wade wzroku... na szczescie :)

Cieszyć się z własnego kalectwa to chyba najwyższa forma masochizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie tak jak z plazmą i LCD :)

Dlatego mój głos poszedł wiadomo gdzie.

Swoją ścieżką to forum jest dla mnie wciąż skarbnicą wiedzy. Po paru ładnych latach posiadania w domu plazmy dowiedziałem się o jej poważnej wadzie pt "miganie".

Czytam o tym i oczom nie wierzę, czego to ludzie nie wymyślą. Znamienne, że w zasadzie każdy użytkownik plazmy twierdzi, że w praktyce nie ma żadnego migania, ale nie, teoretycy-od-wad-plazmy wiedzą swoje. Ja np. wciąż nie wiem o co chodzi z tym miganiem, z ręką na sercu.

Raz tylko widziałem miganie, ale dlatego, że leciał akurat jakiś program w wersji dla głuchoniemych.

 

Póki co przy oglądaniu filmów obraz z plazmy jest dla mnie satysfakcjonujący, z LCD niestety jeszcze nie. Tak jak z tymi świetlówkami energooszczędnymi. Mają fatalną barwę światła, to się je maluje na żółto, że niby wtedy jest warm i inne cuda wianki.

I tak właśnie ten obraz LCD jest zrobiony, wysilony, a i tak koniec końcówk wrażenie sztuczności pozostaje - dla mnie oczywiście.

Z pokorą jednak muszę przyznać, że reklamy proszków do prania lepiej wyglądają na LCD :).

A przy zwykłej żarówce nie masz wrażenia sztuczności ? Nie wiem czy wiesz, że to nie zwykła żarówka ma najbardziej naturalne światło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja bez żadnych podtekstów bijąc się w pierś twierdzę że plazma miga - mylę się?

Zmieniłem zdanie. Myliłem się. Witek nie zwariował. Wręcz przeciwnie. Wyzdrowiał. :-)

 

Cieszyć się z własnego kalectwa to chyba najwyższa forma masochizmu.

Nie nazywał bym tego kalectwem ale różnicą w percepcji. Wiele ludzi nie widzi migania i nie przeszkadza to w tym że mają całkiem dobry wzrok. Poza tym różni ludzie widzą różnie kolory. Jedni bardziej inni mniej intensywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Darekdz

migania w sklepie to faktycznie punkt odniesienia...

A ile dni / tygodni / miesięcy / lat (niepotrzebne skreślić) trzeba być właścicielem aby móc się wypowiadać? Bo mnie się wydaje, że wystarczy rzut oka. No może 5 minut zabawy pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.