Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

@mczaj

Migotanie i pompowanie obrazu na plazmach widzę na zwykłym materiale filmowym a nie "statycznych planszach testowych" ... ale to co WIDZĘ na oglądanych plazmach, a nie "wyczytałem na swoim monitorze" dla takiego fanatyka jak ty nie jest praktyką, tylko teoretyzowaniem i onanizowaniem się - LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nieuprzejmy ale takie emocjonalne podejście do sprawy zalatuje mi bardzo fanatyzmem.

 

Krzysztofie, zero emocji... zle to odbierasz... irytujace jest tylko i jedynie bicie piany o NIC... dywagacje nad czyms co jest bez znaczenia...

 

Skoro napływają takie sygnały z Polski i zagranicy to chyba powinny one raczej dać asumpt do przemyśleń a nie pójścia w zapartego i okopywania się na swoich pozycjach. Chyba że uznamy całość za ogólnoświatowy spisek sił nieczystych.

 

a wiesz co to marketing i nakrecanie rynku na nowinki, ktore trzeba upychac? rynek nasycil sie CRT, pozniej PDP wiec trzeba zarabiac dalej... ja wybralem produkt, ktory mi pasuje i to wszystko. Nie mam zamiaru zaglebiac sie w pierdoly zupelnie dla mnie bez znaczenia.

Ten watek to nic innego jak ustawka aby dac sobie wirtualnie po ryju... wiadomo, ze nikt zdania nie zmieni:)

 

 

Nie nazywał bym tego kalectwem ale różnicą w percepcji. Wiele ludzi nie widzi migania i nie przeszkadza to w tym że mają całkiem dobry wzrok. Poza tym różni ludzie widzą różnie kolory. Jedni bardziej inni mniej intensywnie.

 

dziekuje, ze prezentujesz poziom w rozmowie... reszty nie bede komentowal bo pasuje do ustawki...

 

faktem jest, ze nie dokonalem zakupu projektora DLP gdyz zarowno ja jak i zona na prezentacji widzielismy efekt teczy i bylo to koszmarne... wybralismy duzo drozszy sprzet i jestesmy zadowoleni... co do migania PDP nie widze tego i nie znam nikogo kto to widzi... ciekawe na ile jest to swiadomosc przeczytanych opinii a na ile faktyczny problem

 

Bobcat ma rację, coś w tym musi być.

 

Witek, jestem Twoim fanem :)

 

Zyzio, a tak między nami, odnośnie nicków biorących udział w głosowaniu, a dobra, nie będę ciągnął tego tematu. Ale mówisz że trzeba być fanatykiem żeby zagłosować np. za LCD ? :))

Co do migania, to trochę tak, jakbym musiał udawadniać że nie jestem wielbłądem. Nie wiem o co chodzi. Wiedzą Bobcat i Kyle, ja niestety mam 2 plazmy i nie wiem, albo mam jaką wadę wzroku, bo nie widzę.

 

dzis postawie 32"LCD obok 50VT30 i popatrze o co biega z tym miganiem... moze to spadki napiecia i zarowka miga:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, zero emocji... zle to odbierasz... irytujace jest tylko i jedynie bicie piany o NIC... dywagacje nad czyms co jest bez znaczenia...

 

Też uważam że jest to bicie piany o nic. Dlatego nie rozumiem tych emocji. Cały czas podkreślam że w dyskusji chodzi jedynie o telewizora a nie o złote kalesony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie znam całego rynku LCD ani PDP. Natomiast szukałem TV w cenie do 10kzł o przekątnej co najmniej 52''. Starałem się obejrzeć w akcji wszystkie dostępne i warte tego odbiorniki. Na początku chciałem kupić LED-a. Ale niestety w tej cenie raczej tylko te z podświetleniem krawędziowym się mieściły. Jakość obrazu na nich była gorsza niż na moim starym Z5500. Co ciekawe dzwoniąc do Sony i szukając następcy mojego 52Z5500( za który zapłaciłem dwa lata temu 8400zł) usłyszałem że obecnie chcąc nabyć TV Sony o nie gorszych parametrach obrazu muszę zapłacić więcej. Taki postęp. Pewnie nowy HX920 też by spełnił moje oczekiwania ale jego cena już nie. Wybrałem 55VT30 i jestem pod wrażeniem. Powtarzam raz jeszcze i z pełną świadomością. Ten TV żadnego migotania nie ma. Może być tylko przedsionków z wrażenia. Niedowiarków mogę zaprosić na dobry film. Tu nie ma żadnej ściemy. Czy inne tańsze PDP nie mają tej wady nie wiem. Za 8700zł kupiłem rewelacyjny i nie mający w tej cenie konkurencji TV.

Co do zużycia prądu to plazma nie jest energooszczędna. Ale wzrost zużycia prądu o 100 W to chyba nie jest argument przesądzający o zakupie TV. Dla mnie TV to jeden z elementów kina domowego. Ampli plus reszta ma zużycie max. na poziomie 1200W. Więc już te 100 więcej nie ma znaczenia. I jak to jest że jak rozmawiamy o wzmakach to nikt nie dyskwalifikuje go ze względu na jego apetyt. Ba nawet jest to zaleta( klasa A).

A co badań rynku to swego czasu niekwestionowanym królem jakości był PDP Pioniera Kuro. I jakoś nie miało to przełożenia na rynek. Wzmaki lampowe też na ogół uważa się za lepsze. I co, ma to przełożenie na rynek?

I jeszcze taka dygresja. 55VT30 kupiłem zaraz po jego premierze. Dałem 8700zł. Do dzisiaj cena się nie zmieniła. Sony HX920 pojawiło się miesiąc temu w cenie 13500zł. Dzisiaj już można go kupić za 11500zł. Sony chce nam zrobić dobrze czy działa inny mechanizm rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis postawie 32"LCD obok 50VT30 i popatrze o co biega z tym miganiem... moze to spadki napiecia i zarowka miga:)

Jak będziesz próbował to spróbuj nie patrzeć bezpośrednio na ekran tylko kątem oka. Podobno tak łatwiej zobaczyć.

U mnie niestety jest tak że jak patrze na jedną stronę ekranu to druga strona mi miga.

 

A dodam jeszcze że jest tak dlatego ponieważ widzenie peryferyjne jest widzeniem które nastawione jest na postrzeganie ruchu w celu obrony przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Tak nas skonstruowała matka ewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kątem nie ogląda się telewizji :)

 

 

ciekawie się robi nie sądziłem że tyle osób jednak wybrało by pdp mi mo jej wad :)

jak widać sporo osób nie poddaje się piewcom wad pdp i zachowuje rozsądek :)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kątem nie ogląda się telewizji :)

Chyba że rozmawiamy o LCD, to w ten czas się ogląda, by móc zarzucić tej technologii problem zmian barw pod kątem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kątem nie ogląda się telewizji :)

Zastanawia mnie to selektywne czytanie postów. A czego nie zrozumiałeś w poniższym.

U mnie niestety jest tak że jak patrze na jedną stronę ekranu to druga strona mi miga.

 

ciekawie się robi nie sądziłem że tyle osób jednak wybrało by pdp mi mo jej wad :)

jak widać sporo osób nie poddaje się piewcom wad pdp i zachowuje rozsądek :)

pozdr

Ja nie jestem żadnym piewcom wad PDP. Ja po prostu uzasadniam dlaczego kupiłem LCD.

A jeżeli już mówimy o piewcach to nie sądzisz że to słowo kojarzy się z propagandą a propaganda znowu z fanatyzmem.

Ciekaw jestem skąd u ciebie taki a nie inny dobór słownictwa.

 

Chyba że rozmawiamy o LCD, to w ten czas się ogląda, by móc zarzucić tej technologii problem zmian barw pod kątem.

W IPS ten problem nie występuje. Dokładniej chodzi o zmianę gamy a nie barw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IPS ten problem nie występuje. Dokładniej chodzi o zmianę gamy a nie barw.

Gammy (przez dwa "m")

 

Kwestia gammy to jedno ... a zmiany koloru skóry pod kątem (nie wnikam czy pośrednio przez gammę) ... są zmianami koloru ... po prostu.

 

Na IPS jest już praktycznie bezproblemowo w barwach ... na czarnym natomiast widać pewne zmiany (inne niż na PVA).

 

IPS fajna sprawa ... ale bez wygaszania lokalnego kontrast statyczny jest tak ~4x gorszy niż na PVA (przynajmniej na wprost). Jak na PVA widuję kontrasty rzędu ~4000:1 , to na IPS zwykle ~1000:1 (oczywiście bez lokalnego wygaszania) - coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w niektórych LCD czarny pod kątem robi się niebieski. Ale myślę że to wynika raczej z tego że czarny pod kątem nie jest już czarny ale szary a ponieważ telewizor jest źle skalibrowany to widać że rozjechana jest temperatura koloru czarnego w kierunku niebieskiego. Ale to tylko moje domysły.

 

Gammy (przez dwa "m")

 

No cóż. Jestem analfabetą. Ale nie można mi zarzucić tego że nie staram się pisać poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w niektórych LCD czarny pod kątem robi się niebieski. Ale myślę że to wynika raczej z tego że czarny pod kątem nie jest już czarny ale szary a ponieważ telewizor jest źle skalibrowany to widać że rozjechana jest temperatura koloru czarnego w kierunku niebieskiego.

No nie wiem. Na moim PVA SONY widzę pod kątem jak wpada w niebieski ... ale na wprost, przy zgaszonych światłach, po wyświetleniu czarnego tła na cały ekran, już nie widzę najmniejszego podbarwienia tego czarnego typu "niebieskawy" itp. (przy dosyć jasno ustawionym podświetleniu nawet)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam to się naprawdę nudzi

powiem tak dla mnie większe wady obrazu ma technologia lcd

i dlatego szukam w tej chwili pdp gdzie miganie dla mnie jest niezauważalne barwy bardziej naturalne i obraz przyjemniejszy wielokrotnie to zestawiałem lcd - pdp w markecie sam mam lcd którego bym najchętniej za bury obraz wywalil przez okno a dobre porównanie mam u kumpla który ma lcd i pdp i sam jak był zwolennikiem lcd to w rej chwili ogląda tylko na pdp filmy wieczorami a lcd poszło do drugiego pokoju , być wypuszczą nową generację lcd która rozniesie w pył pdp

to wtedy taką kupię na dzień dzisiejszy lcd dla mnie jest nienaturalne w obrazie i tu nie chodzi o kalibrację

ale o gradację detale i pewne podkręcenie obrazu pod kowalskiego - ja się nie łapię na to ,

prawda są ciekawe lcd ale z tego co patrzyłem to ceny zaczynają być nawet większe od pdp

i pisanie i pianie w kosmos że miganie jest większe pod kontem sory takie pierdoły mnie nie interesują i większość co jest wypisywane o obu technologiach, każdy ma oczy tylko w tym że nie każdy potrafi pewne rzeczy zobaczyć od pierwszego strzału w markecie gdzie stoi pod tv 5minut i go kupuje, bo tak działa kowalski i nabija statystyki sprzedaży najlepiej sprzedającej się technologii, my jesteśmy masą i tak nas traktują producenci widzący zbyt, tak samo jest na giełdzie jak widać większość potrafi się mylić i jest nabijana na straty metodą owczego pędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Na moim PVA SONY widzę pod kątem jak wpada w niebieski ... ale na wprost, przy zgaszonych światłach, po wyświetleniu czarnego tła na cały ekran, już nie widzę najmniejszego podbarwienia tego czarnego typu "niebieskawy" itp. (przy dosyć jasno ustawionym podświetleniu nawet)

Nie można zaprzeczyć że w niektórych telewizorach LCD dzieje się coś dziwnego z kolorem pod kątem. Pytanie tylko czy ma to jakieś znaczenie.

Ja mam w telewizorze matrycę MVA i powiem szczerze że wolał bym żeby mi zamiast dołożonych okularów zamontowali lepszą matrycę. Ale i tak jestem zadowolony mimo że poza jakością obrazu jest to bardzo gówniany telewizor.

 

wam to się naprawdę nudzi

Szczera prawda. To jedyny powód dlaczego tutaj się dopisuje.

Ty pewnie nie robisz tego z nudów tylko masz misję.

 

pisanie i pianie w kosmos że miganie jest większe pod kontem

Chciałbym tylko zauważyć że "pod kątem" i "kątem oka" to dwie całkowicie różne rzeczy. Nie żebym się czepiał. Ja tylko tak dla ścisłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Szanowni Adewrsarze (ci od PDP), którzy lubią zarzucać nam że nie [a] nie mamy doświadczenia bowiem plazmę widzieliśmy tylko w sklepie; teoretyzujemy; [c] nigdy nie oglądaliśmy filmu na plaźmie w warunkach domowych i dlatego tej technologii nie lubimy - zdają sobie sprawę, że taka argumentacja jest obosieczna? My przecież identycznie to samo możemy powiedzieć o Nich: nie mają doświadczenia LCD widzieli tylko w sklepie (w dodatku ustawiony na tryb "sklep"), teoretyzują i nigdy nie ogladali dobrego BD na dobrym LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat no co Ty, przecież dobrze nagrany film na ble-ray wiadomo że na LCD "wymiata" wszystko po drodze, ostro jest no i chyba o to chodzi. Ten Twój LV5500 przecież wybierałem dla Ciebie puszczając materiał full HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponadto statystyki światowej sprzedaży telewizorów dowodzą, że zaledwie 14% to plazma, a 86% to LCD. Czyli proporcje są więcej niż 1:6 na korzyść LCD.

Podobnie jak większość Polaków jeździ niemieckimi samochodami kupionymi od znudzonego autem Niemca; oczywiście obowiązkowo musi być w dizlu i bezapelacyjnie kombi. Bo gdy przyjdzie kiedyś taki czas trzeba będzie lodówkę przewieźć abo i nawet całego świniaka. Idealne auto. Ot takie praktyczne podejście do marki i zakupu. A że to nie ma nic wspólnego z komfortem czy zadowoleniem z zakupu. Polak nigdy się do tego nie przyzna, bo jak w oczach sąsiadów, kumpli i rodziny wyglądałby nie daj boże w japońskim aucie. Musi być Niemiec, choćby dojechany i brzydki jak nieszczęście.

O poborze prądu nie ma w ogóle po co dyskutować. Pobór prądu mojego telewizora w zależności od pory dnia to od 50 do 130W przy 40 calach. Plazmę mierzyłem to w zasadzie nie schodziła poniżej 150W. Gdy ekran robił się całkowicie ciemny dochodziło do 100W.

Ciekawe jaki model? Sprzed kilku lat to masz rację. Jednakże począwszy od modelu 2010 plazmy Panasa przy przekątnej 42" średnio pobierają 100-120Watt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czy Szanowni Adewrsarze (ci od PDP), którzy lubią zarzucać nam że nie [a] nie mamy doświadczenia bowiem plazmę widzieliśmy tylko w sklepie; teoretyzujemy; [c] nigdy nie oglądaliśmy filmu na plaźmie w warunkach domowych i dlatego tej technologii nie lubimy - zdają sobie sprawę, że taka argumentacja jest obosieczna? My przecież identycznie to samo możemy powiedzieć o Nich: nie mają doświadczenia LCD widzieli tylko w sklepie (w dodatku ustawiony na tryb "sklep"), teoretyzują i nigdy nie ogladali dobrego BD na dobrym LCD.

Bobcat

Przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź. Jak zobaczysz jestem praktykiem w obu technologiach. I swoją osobistą opinię opieram na własnych doświadczeniach. Zrób podobnie a nie lej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki model? Sprzed kilku lat to masz rację. Jednakże począwszy od modelu 2010 plazmy Panasa przy przekątnej 42" średnio pobierają 100-120Watt.

TX-P42GT20E Też się dałem nabrać na te 120W. Wartości wyssane z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże począwszy od modelu 2010 plazmy Panasa przy przekątnej 42" średnio pobierają 100-120Watt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może przy bardzo niskiej jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX-P42GT20E Też się dałem nabrać na te 120W. Wartości wyssane z palca.

Ale pobór mocy by mi tak bardzo nie przeszkadzał gdyby jakość obrazu spełniała moje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary zrobiłem dla TV Panasonic TX-P42S20E

 

Jasność ustawiona jest na poziomie 50% ( dla tych ustawów obraz jest optymalny)

Wartości wyssano z watomierza. Palca można sobie wykorzystać w inny sposób.

 

Średni pobór mocy zgadza się z z danymi zawartymi w instrukcji czyli 117 W

Dla scen ciemnych pobór prądu w zakresie 60W-80W

Dla scen jasnych 120W-140W

Skoki narciarskie- 150W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary zrobiłem dla TV Panasonic TX-P42S20E

 

Jasność ustawiona jest na poziomie 50% ( dla tych ustawów obraz jest optymalny)

Wartości wyssano z watomierza. Palca można sobie wykorzystać w inny sposób.

 

Średni pobór mocy zgadza się z z danymi zawartymi w instrukcji czyli 117 W

Dla scen ciemnych pobór prądu w zakresie 60W-80W

Dla scen jasnych 120W-140W

Skoki narciarskie- 150W

Obawiam się S20 nie jest reprezentatywny. Przy ustawieniach kontrastu w GT 20 na 50 nic nie było widać w ciągu dnia tak ciemny był obraz. Nie zapominaj że GT 20 ma ciemną szybę której nie ma S20 i połowa luminancji jest tracona na tej szybie. Nazywają to filtrem poprawiającym czerń.

 

Zresztą osobiście uważam że S20 ma o wiele lepszy obraz niż G20. Ale tu pewnie mnie zaraz zakraczą właściciele serii G20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. S20 nie ma filtra, ma tylko szybę ochronną. Porównywałem oba i S był trochę jaśniejszy od GT.

 

Jednakże podałem wartości jakie mam u siebie w domu, przy których ogląda się programy.

Zwiększanie ustawień jasności czy kontrastu do 75% powodowało tylko niewielki wzrost zużycia prądu, gdzieś o 5W-10W. Jednakże wówczas obraz był zbyt jasny i przekontrastowany i nie było już komfortu oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. S20 nie ma filtra, ma tylko szybę ochronną. Porównywałem oba i S był trochę jaśniejszy od GT.

 

Jednakże podałem wartości jakie mam u siebie w domu, przy których ogląda się programy.

Zwiększanie ustawień jasności czy kontrastu do 75% powodowało tylko niewielki wzrost zużycia prądu, gdzieś o 5W-10W. Jednakże wówczas obraz był zbyt jasny i przekontrastowany i nie było już komfortu oglądania.

U mnie niestety telewizor stoi tak że przy takich ustawieniach musiałem ciągnąć kontrast całkowicie na maksa inaczej nic nie było widać. Jak obraz robił się jasny to ciągnęło do 300W. Biały wychodziło nawet ponad 300W. A i tak w słoneczny dzień było zdecydowanie za ciemno.

U mnie tak to wygląda. I wskazania Watomierza przy takiej jasności.

 

Zresztą chciałbym być dobrze zrozumiany. Gdyby jakość obrazu tego Panasonika by mi odpowiadała to nie miał bym nic przeciwko wysokiemu poborowi prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-34932200-1313677761_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz Krzysiu fajowy telewizorek, nie żebym się czepiał ale nie za mało ma zielonego, jaki jest obraz na SD bo może sobie sprawię takowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oparat faktycznie porafi przekłamać ale obraz jest różowy jak dla mnie zwłaszcza skóra , ale oczywiście nie patrzę pod kontem i aparat oszukuje bo przecież nie lcd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oparat faktycznie porafi przekłamać ale obraz jest różowy jak dla mnie zwłaszcza skóra , ale oczywiście nie patrzę pod kontem i aparat oszukuje bo przecież nie lcd :)

EEEEE nie podejrzewam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz Krzysiu fajowy telewizorek, nie żebym się czepiał ale nie za mało ma zielonego, jaki jest obraz na SD bo może sobie sprawię takowego.

Niestety moim aparatem nie jestem w tych warunkach zrobić porządnego zdjęcia. Powiem jedynie że obraz jest lepszy niż widać to na zdjęciu. Zresztą porównaj sobie z jakością realu obok telewizora.

 

Poza tym aparat przekłamuje kolory gdy robi się zdjęcia telewizora zwłaszcza gdy widmo kolorów podstawowych telewizora jest bardzo wąskie(jak to ma miejsce przy LED) i nie trafia w widmo kolorów matrycy aparatu fotograficznego. Potrafi na zdjęciu przebarwić mimo że w rzeczywistości coś takiego nie występuje.

 

A chciałbym też zauważyć że mam pomarańczową markizę która zmienia kolor w pomieszczeniu przez co głupieje automatyka aparatu. Każdy kto robił zdjęcie przy nastawie "światło dzienne" przy żarówkach wie o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX-P42GT20E Też się dałem nabrać na te 120W. Wartości wyssane z palca.

to są wartości przy oglądaniu w normalnych komfortowych warunkach, gdzie widać wyraźnie obraz bez wyżyłowanego kontrastu i jasności

Ty chyba takowych nie masz skoro 300W brał Ci ten Panasonic i nadal to było za mało...

moja większa, 3 letnia plazma 46', przy ustawieniu na prawie połowę kontrastu brała 120-250W (w porywach), średnio w okolicach 170W (sprawdzane watomierzem), nominalnie 470W (przy max kontrastu i jasności na białym dochodziło do 500W)

 

Zresztą chciałbym być dobrze zrozumiany. Gdyby jakość obrazu tego Panasonika by mi odpowiadała to nie miał bym nic przeciwko wysokiemu poborowi prądu.

raczej nie jakość tylko jasność, zresztą plazma przy wyżyłowanych ustawieniach nie odbiera dobrze i trochę bardziej zwiększa się migotanie, na które tak narzekałeś...

 

Czy Szanowni Adewrsarze (ci od PDP), którzy lubią zarzucać nam że nie [a] nie mamy doświadczenia bowiem plazmę widzieliśmy tylko w sklepie; teoretyzujemy; [c] nigdy nie oglądaliśmy filmu na plaźmie w warunkach domowych i dlatego tej technologii nie lubimy - zdają sobie sprawę, że taka argumentacja jest obosieczna? My przecież identycznie to samo możemy powiedzieć o Nich: nie mają doświadczenia LCD widzieli tylko w sklepie (w dodatku ustawiony na tryb "sklep"), teoretyzują i nigdy nie ogladali dobrego BD na dobrym LCD.

nie raczej, tylko na pewno teoretyzujecie (w większości), doświadczony plazmowiec, wyłapie wszystkie bzdury i lanie wody takiego "fachowca", zwłaszcza to demonizowanie pewnych wad o czym pisałem wyżej

też mogę narzekać że mi LCD "gorzej" odbiera pod kątem 1 stopnia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskutujecie o TV w warunkach skrajnych... jesli jakies porownanie ma miec sens warto by je bylo wykonac w jednym miejscu...

 

wlasnie zestawilem oba PDP 50" i LCD 32" - sorry ale migotania nie widze a na obraz z LCD przy VT30 patrzec sie nie da... spowrotem na wieszak do sypialni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.