Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę zaczynam się martwić o twoje zdrowie.

Niepotrzebnie, poważnie, do szału doprowadza mnie "lustro", a ta pseudo naturalność już mi się przejadła, wszystko takie matowe, no i te skaczące litery (lista płac) końcowe w filmie jak również ta nie do końca udana czerń. (brrr, wrrrr, cholera jasna)

Aaaa, i jeszcze jedno, w dzień nie da się oglądać raz z powodu "lustra", dwa gdy wyłącze tryb oszczędzania energii i panel świeci na maksa ale wtedy "żre" prawie 200 watów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to po pół roku użytkowania plazmy mam ją trochę dość.

Proponuję więc machnąć tę plazmę przez okno i dokonać właściwego zakupu. Np. Telewizor LED 21" FullHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna informacja pozytywna na koniec dnia - ankieta pokazuje, że większość ludzi ma jednak dobry wzrok i zwyczajnie z praktyki wie co i jak, a bezguście, mimo że głośno promowane przez tutejszych ekspertów-teoretyków, na szczęście nie rozprzestrzeniło się proporcjonalnie do poziomu serwowanej przez nich indoktrynacji.

Bo ludzie jednak swój rozum mają i teoretyka-gawędziarza w mig rozpoznają i ... oleją.

To dobrze, świat jednak nie oszalał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z jakiego telewizora zmieniłeś na jaki? Chodzi mi o modele.

Miałem Sony KDL 52Z5500 i padł na gwarancji. Szukałem następcy i prześledziłem wszystko na rynku co można kupić w cenie do 10kzł. Wszystkie LED-y z podświetleniem krawędziowym moim zdaniem miały gorszy obraz od Z-ki. Kupiłem Panasonica 55VT30 i jest lepiej niż w Z-ce.

 

No pewnie że technologia LCD jest o wiele lepsza, świadczy o tym ilość sprzedanych egzemplarzy, ilość produkowanych modeli, mały pobór prądu, lepsza i biała biel, większa żywotność, ostrość obrazu, lepsza czerń (local dimming), ruch jest oddawany naturalnie szczególnie w modelach z szybkimi matrycami (2 ms), brak green ghosting, nie występuje efekt utrwalania obrazu, matryce są matowe, co tu jeszcze napisać hmmmmmm, chyba wszystko, a nie, jest jeszcze coś, jest lekki i co nie mam racji?

Niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, i jeszcze jedno, w dzień nie da się oglądać raz z powodu "lustra", dwa gdy wyłącze tryb oszczędzania energii i panel świeci na maksa ale wtedy "żre" prawie 200 watów.

Jaką masz przekątną? Na max tzn. przy jakim materiale wyświetlanym dokonałeś pomiaru (jasna reklama, wiadomości, ciemny horror)? Czy może to wiadomość z jakiegoś forum/testu z internetu?

 

Ja zmierzyłem LCD LED 40" i przy minimalnie skręconym podświetleniu pobierał 44W, przy takim dosyć jasnym (7/10) 70W, a przy max jakoś 88W z tego co pamiętam. Pobór nie był praktycznie zależny od tego co było wyświetlane (jakieś tam czasem minimalne wahania). Wg. jednego z testów mój model pobiera 54W przy podświetleniu ustawionym jakoś w okolicach połowy / ~200cd jasności bieli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna informacja pozytywna na koniec dnia - ankieta pokazuje, że większość ludzi ma jednak dobry wzrok i zwyczajnie z praktyki wie co i jak, a bezguście, mimo że głośno promowane przez tutejszych ekspertów-teoretyków, na szczęście nie rozprzestrzeniło się proporcjonalnie do poziomu serwowanej przez nich indoktrynacji.

Bo ludzie jednak swój rozum mają i teoretyka-gawędziarza w mig rozpoznają i ... oleją.

To dobrze, świat jednak nie oszalał.

Niestety tak pięknie nie jest - bo jeśli ktoś nie widzi ułomności jednej i drugiej technologii to jest nastawiony fanatycznie lub ślepy, a to żaden pozytyw :D Przykładem dobitnym jest to nieszczęsne migotanie chociażby - nie wiem jak można tego nie zauważać, a plazmowi ortodoksi brną w tym przekonaniu od setek wpisów i idą w zaparte :D

Tak poza wszystkim wątek jest niczym innym jak kolejną wojenką, należy go więc brać z dystansem i humorem :-) Faktem jest że każdy swój rozum powinien mieć i wybrać TV jaki mu odpowiada, a nie sieciowym ekspertom :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna informacja pozytywna na koniec dnia - ankieta pokazuje, że większość ludzi ma jednak dobry wzrok i zwyczajnie z praktyki wie co i jak, a bezguście, mimo że głośno promowane przez tutejszych ekspertów-teoretyków, na szczęście nie rozprzestrzeniło się proporcjonalnie do poziomu serwowanej przez nich indoktrynacji.

Bo ludzie jednak swój rozum mają i teoretyka-gawędziarza w mig rozpoznają i ... oleją.

To dobrze, świat jednak nie oszalał.

Napisałem już w innym wątku, przy okazji ankiety kto słyszy kable, że tego typu "badania ankietowe" mogą być traktowane wyłącznie jako zabawa towarzyska. Nie są spełnione wymogi formalne jakie stawia metoda reprezentacyjna (jedna z gałęzi statystyki matematycznej) przy pobieraniu próbki losowej. A już wnioskowanie na podstawie 27 głosów jest totalnie nieuprawnione.

 

Ponadto statystyki światowej sprzedaży telewizorów dowodzą, że zaledwie 14% to plazma, a 86% to LCD. Czyli proporcje są więcej niż 1:6 na korzyść LCD. A tutaj mówimy o wielu milionach sztuk. Oczywiście według miłośników plazmy o niczym to nie świadczy. Natomiast wyniki 27-osobowej zabawy na Forum są (ich zdaniem) jaknajbardziej miarodajne i wiążące. Czy Państwo zdajecie sobie sprawę, że przekroczyliście granice śmieszności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, przestań już, naprawdę nie idzie tego czytać po raz któryś tam, tym bardziej że to po prostu banialuki.

 

ps. tu przynajmniej glosują ludzie, którzy się znają, nie gospodynie domowe, emeryci i rencisci, czy sołtys z rodziną, którzy nabijają twoje statystyki sprzedażowe w marketach, napotykając tam przy okazji ekspertów-teoretyków.

 

ps2. rozumiem że Kia czy Hyundai są lepsze od BMW bo więcej sprzedają. Tylko pls nie odpowiadaj, podpowiem że było to pytanie retoryczne :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponadto statystyki światowej sprzedaży telewizorów dowodzą, że zaledwie 14% to plazma, a 86% to LCD. Czyli proporcje są więcej niż 1:6 na korzyść LCD.

Bobcat ma rację, coś w tym musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna informacja pozytywna na koniec dnia - ankieta pokazuje, że większość ludzi ma jednak dobry wzrok i zwyczajnie z praktyki wie co i jak, a bezguście, mimo że głośno promowane przez tutejszych ekspertów-teoretyków, na szczęście nie rozprzestrzeniło się proporcjonalnie do poziomu serwowanej przez nich indoktrynacji.

Bo ludzie jednak swój rozum mają i teoretyka-gawędziarza w mig rozpoznają i ... oleją.

To dobrze, świat jednak nie oszalał.

A mi tą wypowiedź czuć fanatyzmem.

ci co wolą plazm: maj wyrok(dziwne tylko że nie widzą że miga, mają rozum, olewają tych co wolą LCD.

Ci co wolą LCD: to bezguście, to eksperci teoretycy, prowadzą indoktrynację są obsikiwani przez zwolenników plazmy, oszaleli.

Mam proste pytanie. Czy ty aby na pewno się dobrze czujesz. My tu dyskutujemy o telewizorach a nie walczymy o złote kalesony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak pięknie nie jest - bo jeśli ktoś nie widzi ułomności jednej i drugiej technologii to jest nastawiony fanatycznie lub ślepy, a to żaden pozytyw :D Przykładem dobitnym jest to nieszczęsne migotanie chociażby - nie wiem jak można tego nie zauważać, a plazmowi ortodoksi brną w tym przekonaniu od setek wpisów i idą w zaparte :D

 

Zyzio, a tak między nami, odnośnie nicków biorących udział w głosowaniu, a dobra, nie będę ciągnął tego tematu. Ale mówisz że trzeba być fanatykiem żeby zagłosować np. za LCD ? :))

Co do migania, to trochę tak, jakbym musiał udawadniać że nie jestem wielbłądem. Nie wiem o co chodzi. Wiedzą Bobcat i Kyle, ja niestety mam 2 plazmy i nie wiem, albo mam jaką wadę wzroku, bo nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps2. rozumiem że Kia czy Hyundai są lepsze od BMW bo więcej sprzedają. Tylko pls nie odpowiadaj, podpowiem że było to pytanie retoryczne :))

To jest źle postawione pytanie, wręcz strzał samobójczy, bo LCD jest zazwyczaj znacznie droższy od plazmy, a te głupole biedne i tak go wybierają, a więc plebs wybiera niejako BMW, choć KIA tańsza i lepsza ? :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tą wypowiedź czuć fanatyzmem.

ci co wolą plazm: maj wyrok(dziwne tylko że nie widzą że miga, mają rozum, olewają tych co wolą LCD.

Ci co wolą LCD: to bezguście, to eksperci teoretycy, prowadzą indoktrynację są obsikiwani przez zwolenników plazmy, oszaleli.

Mam proste pytanie. Czy ty aby na pewno się dobrze czujesz. My tu dyskutujemy o telewizorach a nie walczymy o złote kalesony.

 

Ochłoń chłopie!

Powiedz to swoim kolegom od LCD. Ten mój powyższy wpis to z lekka ironiczna reakcja, będąca wynikiem bezradności w obliczu morza bzdur serwowanych tu przez fanatycznych teoretyków od LCD.

To po kiego grzyba ta ankieta, skoro jak tylko wygrywa plazma, to zaraz jest wszystko relatywizowane? Myślałem że po to, żeby się przekonać jaki gust/upodobania mają czytelnicy forum, w domyśle ludzie bardziej świadomi w temacie od tłumu w MM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyk światowych nie nazwałbym banialukami. A tworzą je wszyscy, również sołtys z rodziną. Model społeczno-polityczno-gospodarczy, w którym z badań wychodziło zawsze to, co miało wyjść gdyż uczestniczyło w nich tylko starannie wyselekcjonowane grono osób uprzednio poinstruowanych jakie jest ich zdanie w przedmiotowej sprawie - mamy za sobą. Rozumiem, że niektórym tęskno za "starymi, dobrymi czasami".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest źle postawione pytanie, wręcz strzał samobójczy, bo LCD jest zazwyczaj znacznie droższy od plazmy, a te głupole biedne i tak go wybierają, a więc plebs wybiera niejako BMW, choć KIA tańsza i lepsza ? :-))))

 

Eee tam. Taki panas VT 30 jest bardzo drogi, zupełnie nie na kieszeń przecietnego Kowalskiego, który poza tym liczy rachunki za prąd, czy się zepnie do pierwszego. I wybiera mniejszą przekątną, żeby zaoszczędzić parę złotych. Przecież te statystyki sprzedażowe to są robione na małych i tanich modelach nie na flagowcach. A potem są takie drewniane wnioski wyciągane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do migania, to trochę tak, jakbym musiał udawadniać że nie jestem wielbłądem.

Nie musisz tego udowadniać. Nie widzisz, to nie widzisz. Nie istotne czy z przyzwyczajenia czy czego tam innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz przekątną? Na max tzn. przy jakim materiale wyświetlanym dokonałeś pomiaru (jasna reklama, wiadomości, ciemny horror)? Czy może to wiadomość z jakiegoś forum/testu z internetu?

 

Ja zmierzyłem LCD LED 40" i przy minimalnie skręconym podświetleniu pobierał 44W, przy takim dosyć jasnym (7/10) 70W, a przy max jakoś 88W z tego co pamiętam. Pobór nie był praktycznie zależny od tego co było wyświetlane (jakieś tam czasem minimalne wahania). Wg. jednego z testów mój model pobiera 54W przy podświetleniu ustawionym jakoś w okolicach połowy / ~200cd jasności bieli)

O poborze prądu nie ma w ogóle po co dyskutować. Pobór prądu mojego telewizora w zależności od pory dnia to od 50 do 130W przy 40 calach. Plazmę mierzyłem to w zasadzie nie schodziła poniżej 150W. Gdy ekran robił się całkowicie ciemny dochodziło do 100W. Przeciętnie było 200 W w porywach dochodziło do 330W. Ale nie każda plazma jest aż tak prądożerna. Najbardziej dziwi mnie że w testach niektóre plazmy Panasonika mimo że większe(46cali kontra 40 cali) mają mniejsze zużycie prądu. Mam bardzo poważne podejrzenie że w niektóre modele wsadzają stare panele(nie Neo PDO) i do tego dokładają filtry na przód od paneli neo PDP. To by tłumaczyło kiepską jakość obrazu w moim telewizorze i ekstremalnie wysokie zużycie prądu. Po prostu stare panele nie wyrabiają gdy im się wsadzi z przodu tak ciemną szybę. Ale to tylko podejrzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Taki panas VT 30 jest bardzo drogi, zupełnie nie na kieszeń przecietnego Kowalskiego, który poza tym liczy rachunki za prąd, czy się zepnie do pierwszego. I wybiera mniejszą przekątną, żeby zaoszczędzić parę złotych. Przecież te statystyki sprzedażowe to są robione na małych i tanich modelach nie na flagowcach. A potem są takie drewniane wnioski wyciągane.

Topowy LCD LED jest jeszcze droższy i przeciętniak mogąc mieć najlepszy TV na świecie nadal wybiera LCD ? :-)))) Tak się możemy bawić w nieskończoność :D Taki Samsung C9000 kosztował coś ok.20 kzł w przeliczeniu i w Europie dobrze się sprzedawał - durnowate unijne parobki wybierały chłam mogąc mieć tańsze i lepsze ? :D :D :D To jest właśnie najzabawniejsze w tym wszystkim :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczu morza bzdur serwowanych tu przez fanatycznych teoretyków od LCD.

 

Chłopie ochłoń :]

 

Tych "fanatycznych teoretyków LCD" którzy praktycznie widzą np. migotanie plazm, "pompowanie jasności" na nich, oglądają osobiście plazmy i LCD, dostrzegają wady nie tylko plazm, ale i LCD? - to są Ci "teoretycy", na dodatek "fanatyczni"? - nie rozśmieszaj mnie człowieczku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowy LCD LED jest jeszcze droższy i przeciętniak mogąc mieć najlepszy TV na świecie nadal wybiera LCD ? :-)))) Tak się możemy bawić w nieskończoność :D

 

No właśnie tego nie wiemy, bo nie znam statystyk mówiących o sprzedaży TV tylko z segmentu premium.

Natomiast jak przeglądam różne zdjęcia pokojów KD opartych na TV (jest parę portali z bogatymi galeriami), gdzie widać że z kosztami specjalnie się nie liczono, to nie widzę LCD tylko plazmy.

 

Chłopie ochłoń :]

 

Tych "fanatycznych teoretyków LCD" którzy praktycznie widzą np. migotanie plazm, "pompowanie jasności" na nich, oglądają osobiście plazmy i LCD, dostrzegają wady nie tylko plazm, ale i LCD? - to są Ci "teoretycy", na dodatek "fanatyczni"? - nie rozśmieszaj mnie człowieczku.

 

Tak, dokładnie o tych teoretykach mówię, co w życiu nie obejrzeli po prostu filmu na dobrej plaźmie, nie wiedzą więc jakie te "wady" mają przełożenie na praktyczne wrażenie, tylko onanizują się czytając coraz to większe mądrości na swoich monitorach komputerowych, a z filmów to znają plansze testowe (statyczne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie wiemy, bo nie znam statystyk mówiących o sprzedaży TV tylko z segmentu premium.

Natomiast jak przeglądam różne zdjęcia pokojów KD opartych na TV (jest parę portali z bogatymi galeriami), gdzie widać że z kosztami specjalnie się nie liczono, to nie widzę LCD tylko plazmy.

A ja nie widzę plazm tylko projektory, ci z plazmami i LCD to płotki plebejskie :-))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń chłopie!

Powiedz to swoim kolegom od LCD. Ten mój powyższy wpis to z lekka ironiczna reakcja, będąca wynikiem bezradności w obliczu morza bzdur serwowanych tu przez fanatycznych teoretyków od LCD.

To po kiego grzyba ta ankieta, skoro jak tylko wygrywa plazma, to zaraz jest wszystko relatywizowane? Myślałem że po to, żeby się przekonać jaki gust/upodobania mają czytelnicy forum, w domyśle ludzie bardziej świadomi w temacie od tłumu w MM?

No co ja tu czytam dalej.

Koledzy od LCD(brzmi jak tajemne stowarzyszenie), morze bzdur serwowanych prze fanatycznych teoretyków, tłum w MM.

I ty mi piszesz. Ochłoń Chłopie?(zresztą "chłopie" to określenie pejoratywne którego w kulturalnej dyskusji nie powinno się używać)

Proponował bym wiadro zimnej wody na głowę bo takie podniecanie się z samego rana źle wpływa na ciśnienie tętnicze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tych teoretykach mówię, co w życiu nie obejrzeli po prostu filmu na dobrej plaźmie, nie wiedzą więc jakie te "wady" mają przełożenie na praktyczne wrażenie, tylko onanizują się czytając coraz to większe mądrości na swoich monitorach komputerowych, a z filmów to znają plansze testowe (statyczne).

Ja obejrzałem niejeden film i orgazmu nie doświadczyłem pomimo ciemności w pokoju :D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, dokładnie o tych teoretykach mówię, co w życiu nie obejrzeli po prostu filmu na dobrej plaźmie, nie wiedzą więc jakie te "wady" mają przełożenie na praktyczne wrażenie, tylko onanizują się czytając coraz to większe mądrości na swoich monitorach komputerowych, a z filmów to znają plansze testowe (statyczne).

Jeszcze raz bo powtarzam już do znudzenia.

Miałem w domu Panasonika TX-P42GT20E przez cztery dni i go oddałem po czym zamówiłem Toshibę Toshiba 40WL768G. Obejrzałem przez te cztery dni na tym panasoniku sześć filmów w 1080p. Na Obecnej Toshibie zbliżam się już do 50 filmów w HD. Zarówno w HD jak i w SD Toshiba jest po prostu lepsza. Owszem kolor był o wiele zimniejszy niż na Panasoniku ale w LCD kalibracja jest obowiązkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tych teoretykach mówię, co w życiu nie obejrzeli po prostu filmu na dobrej plaźmie, nie wiedzą więc jakie te "wady" mają przełożenie na praktyczne wrażenie, tylko onanizują się czytając coraz to większe mądrości na swoich monitorach komputerowych, a z filmów to znają plansze testowe (statyczne).

Tak p... głupoty że odpowiadać mi się konkretniej na ten twój bełkot nie chce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinienneś się przebadać?

A to, co to było? Czyżbyś próbował mnie obrażać? :-)

Naprawdę spróbuj tego wiadra z zimną wodą.(wcale nie próbuję być złośliwy, to tylko serdeczna rada) Podchodzisz do tematu zbyt emocjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.