Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc "widocznie" dajesz do zrozumienia, że sam nie wiesz co taka sieciówka ma dawać. A jeżeli chodzi o zakłócenia o których piszesz to wystarczy parę złotych na filtr i spełni takie samo zadanie. No i przede wszystkim skąd teoria, że im dłuższy tym lepszy ?? przeciez to działa zupełnie odwrotnie.... Skąd ty bierzesz takie teorie? podziel się jakąś publikacją lub stroną www, bo strasznie to ciekawe.

 

Pewnie stąd:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niepraktykujących teoretyków to każdy gra tak samo :)

 

Możesz podać którzy to konkretnie teoretycy tak twierdzą? Również chciałbym ich poznać jeśli to nasi forumowicze?

Nie. Kondensatory nie "grają" tak samo. Piszę poważnie. Kondensatory o tej samej pojemności w układzie audio brzmią różnie. Za to odpowiedzialny jest ich inny parametr niż pojemność.

 

Włodek.

 

Nie mogłem się powstrzymać.

Zacytuje Wam kochani tekst zamieszczony na naszym Forum.

 

"Od tygodnia testuje też bardzo ciekawy gadżet, który nie ma nazwy i szczerze powiem, nie mam pojęcia czym właściwie jest a wygląda jak dwie grube antenki, które wpina się w gniazda głośnikowe kolumn razem z kablami.

Jak to dostałem to się uśmiałem tylko.

Odczekałem do wieczora, wybrałem płytę, która według mnie, doskonale nada się do testu oferując nienaganną realizację i nieprzeladowana instrumentami muzykę, pozwalającą na doskonały wgląd w nagranie. Najnowszy krążek Kari Bremnes spełnia to wszystko z nawiazką.

No i cholera po chwili stwierdziłem, że te anteny jednak mają wpływ na brzmienie. Subtelny ale jednak to nie fantazmy i omamy. I co ważniejsze, wpływ bardzo pożądany. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to cholerstwo dziala ale z całą pewnością jego działanie słychać. Brzmienie się wygładza, zyskuje na spójności, plastycznosci. Dźwięki płyną spokojniej, jakby bardziej naturalnie. Brzmienie staje się jakby bardziej analogowe i muzykalne. Kurcze totalne zaskoczenie. Odnoszę wrażenie jakby te,, anteny " były nieodłącznym elementem skladowym nowego okablowania (..). Nie mam pojęcia jak sprawdzi się ten wynalazek że starymi kablami ale będę miał okazję sprawdzić to u kolegi (..) który swój system spiety ma właśnie tańszymi, starszymi modelami kabli (...)."

 

Od komentowania tego wpisu powstrzymam się, bowiem ów kolega wręcz chorobliwie reaguje na moje oceny takiej jego twórczości :-)

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stąd:

 

Ta czytałem kiedyś ten dokument, ale to na bank nie z niego te niusy, tam napisali że : "Kable sieciowe powinny mieć tylko minimalny, niezbędny przekrój tzn. 3×0,75 milimetra" a to przeciez tak malutko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak malutko. Przyjmując 5A/mm2 to wychodzi grubo powyżej 3A, czyli ok 700W!

 

(Podczas CIĄGŁEGO poboru mocy.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje Wam kochani tekst zamieszczony na naszym Forum.

 

Domyślam się, że to TEN nasz "ulubieny" kolega, któren twierdzi z zapałem, jakoby nie fascynuje się kablami i innymi gadżetami w ogóle, ale to nic a nic, a wyłącznie muzyką... :)))

 

Przyjmując 5A/mm2

 

Czy przypadkiem dla bezpieczeństwa nie jest przyjmowane nawet 16A/mm2 przekroju ??? (poprawcie jak się mylę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem dla bezpieczeństwa nie jest przyjmowane nawet 16A/mm2 przekroju ??? (poprawcie jak się mylę

 

Tak, przyjmuje sie 14A max na 1mm2 przy izolacji polwinitowej i 17A max przy izolacji z polietylenu usieciowanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba w stałej instalacji? Dla przewodów i przedłuzaczy dla bezpieczeństwa przyjmuje się mniejszy prąd że względu na przewód pracujący mechanicznie, a przez to narażony na pękanie z czasem pojedynczych nitek przewodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kondensatory nie "grają" tak samo. Piszę poważnie. Kondensatory o tej samej pojemności w układzie audio brzmią różnie. Za to odpowiedzialny jest ich inny parametr niż pojemność.

 

Ja to wiem że grają inaczej, mają inną sygnaturę. Jednak jak to zmierzyć ? Takimi banalnymi pomiarami parametrów przy sprawnych kondensatorach nie ma różnic S/N, THD, pasma przenpszenia. A dźwięk inny bo kondesatory odrobinę się różnią, znacznie mniej niż gdyby porównać dane przewodow sieciowych. Spotkałem tylko jeden typ ruskiego kondensatora któremu zmierzyłem THD na poziomie 0,02%, inne miały niemierzalne zniekształcenia harmoniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz podać którzy to konkretnie teoretycy tak twierdzą? Również chciałbym ich poznać jeśli to nasi forumowicze?

Nie. Kondensatory nie "grają" tak samo. Piszę poważnie. Kondensatory o tej samej pojemności w układzie audio brzmią różnie. Za to odpowiedzialny jest ich inny parametr niż pojemność.

 

Włodek.

 

Nie mogłem się powstrzymać.

Zacytuje Wam kochani tekst zamieszczony na naszym Forum.

 

"Od tygodnia testuje też bardzo ciekawy gadżet, który nie ma nazwy i szczerze powiem, nie mam pojęcia czym właściwie jest a wygląda jak dwie grube antenki, które wpina się w gniazda głośnikowe kolumn razem z kablami.

Jak to dostałem to się uśmiałem tylko.

Odczekałem do wieczora, wybrałem płytę, która według mnie, doskonale nada się do testu oferując nienaganną realizację i nieprzeladowana instrumentami muzykę, pozwalającą na doskonały wgląd w nagranie. Najnowszy krążek Kari Bremnes spełnia to wszystko z nawiazką.

No i cholera po chwili stwierdziłem, że te anteny jednak mają wpływ na brzmienie. Subtelny ale jednak to nie fantazmy i omamy. I co ważniejsze, wpływ bardzo pożądany. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to cholerstwo dziala ale z całą pewnością jego działanie słychać. Brzmienie się wygładza, zyskuje na spójności, plastycznosci. Dźwięki płyną spokojniej, jakby bardziej naturalnie. Brzmienie staje się jakby bardziej analogowe i muzykalne. Kurcze totalne zaskoczenie. Odnoszę wrażenie jakby te,, anteny " były nieodłącznym elementem skladowym nowego okablowania (..). Nie mam pojęcia jak sprawdzi się ten wynalazek że starymi kablami ale będę miał okazję sprawdzić to u kolegi (..) który swój system spiety ma właśnie tańszymi, starszymi modelami kabli (...)."

 

Od komentowania tego wpisu powstrzymam się, bowiem ów kolega wręcz chorobliwie reaguje na moje oceny takiej jego twórczości :-)

 

Włodek.

 

 

To jeszcze nic, tutaj ciąg dalszy o nowym gadżecie, tym razem o tzw. wygrzewaniu:

 

"Myślę, że na ostateczną opinie trzeba jednak zaczekać. Nowe kable jak i same Fazery powinny jeszcze popracować. Głośnikowy dobija do 300 godz pracy a nowy Xlr osiągnie ten poziom za jakiś miesiąc, półtora. Fazery też są nowe. Ale wpływ słychać od momentu wpiecia w gniazdo. Subtelny ale łatwy do zdefiniowania. Czy pozytywny, zależeć będzie od charakteru systemu i naszych preferencji i oczekiwań. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem że grają inaczej, mają inną sygnaturę. Jednak jak to zmierzyć ? Takimi banalnymi pomiarami parametrów przy sprawnych kondensatorach nie ma różnic S/N, THD, pasma przenpszenia. A dźwięk inny bo kondesatory odrobinę się różnią, znacznie mniej niż gdyby porównać dane przewodow sieciowych. Spotkałem tylko jeden typ ruskiego kondensatora któremu zmierzyłem THD na poziomie 0,02%, inne miały niemierzalne zniekształcenia harmoniczne.

Mierzyłeś THD na kondesatorze? O wow. Zmierz różnicę w odpowiedzi impulsowej, dotyczy to również kondensatorów filtrujących w zasilaczu a więc w ich indukcyjności (reaktancja+rezystancja wewnętrzna). Na tym to polega kolego. Zawsze musicie komplikować i brac wszystko na chłopski rozum i domniemania.

Edit: Inna sygnatura... znacie definicję sygnatury? Polecam zapoznać się i poinformować mnie, laika w sygnaturach, która pasuje do kondensaora lub przewodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz różnicę w odpowiedzi impulsowej, dotyczy to również kondensatorów filtrujących w zasilaczu a więc w ich indukcyjności (reaktancja+rezystancja wewnętrzna). Na tym to polega kolego.

 

Dzięki, wyręczyłeś mnie. Choć ja właściwie nie zamierzam nawracać wierzących audiofilów na przyziemna wiedze techniczną. :-) Zresztą jak wprost wyznał nasz kochany "Sound", On i zapewne jego forumowa opcja kolegów maja wiedze techniczna i nas w głębokim poważaniu. :-)

Grunt że słyszą i opracowali swój barwny i wykwintny język opisujący te niebywałe doznania słuchowe im wyłącznie przez Bozię dane. Również bardzo poszerzyli horyzonty "mniemanologii stosowanej" na bazie pseudo elektroniki i akustyki :-)

I niech tak zostanie. Niech każdy czerpie radość z tego co chce. :-)

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ mają paramtery kondensatora sygnalowego jak ESR czy indukcyjność na pomiary toru audio? Chyba żaden z was nigdy nic nie mierzył . Jaki parametr się zmieni jeśli zmienimy kondensator sygnałowy MKP takiej czy innej firmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ mają paramtery kondensatora sygnalowego jak ESR czy indukcyjność na pomiary toru audio? Chyba żaden z was nigdy nic nie mierzył . Jaki parametr się zmieni jeśli zmienimy kondensator sygnałowy MKP takiej czy innej firmy?

Jak przepuścisz prostokąt przez tor audio to zobaczysz jaki wpływ mają kondensatory na tor audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki parametr się zmieni jeśli zmienimy kondensator sygnałowy MKP takiej czy innej firmy?

Chyba wyraziłem się jasno?

Czyli przepuszczasz prostokat przez jeden kondensator MKP, potem wstawiasz takiej samej pojemności MKP inne firmy jako sygnałowy i sadzisz że na oscyloskopie będzie widać róznice ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ty chyba jesteś metalurgiem, zatem będziesz wiedział o jakim metalu w stopie mówię :-) A prócz niego jeszcze jeden i to już całe "srebro" moich kabli :-)

 

 

Metalurgiem nie jestem ale nigdy nie spotkałem srebrno-niklowych kabli audio. Taki stop generalnie jest rzadkospotykany, chyba, że masz kable ze stopu Nickel Silver.

 

Słyszałem o jednej rosyjskiej firmie H-End-owej wielkiej miłośniczki niklu. Nie tylko kabli ale i rezystory i kondy na ich zamówienie robią z nóżkami z niklu, cewki w głośnikach też. Ale ponoć brzmi to kiepsko - nikiel jest uważany za słaby brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowość jest bardzo ważna, nie obowiązkowo zgodna z napisami/zaznaczeniem. Na + i - kierunek ten sam?

Wiesz o jakiej kierunkowości pisałem i zapewniam Ciebie, że to własnie ona jest dokładnie zaznaczona i opisana na szpuli. :-)

 

 

Panowie! To kierunkowość kabli jednak istnieje? Zmierzyliście tą kierunkowość, czy też jest to wiara w oznaczenia kabli przez producentów ? W jaki sposób ową kierunkowość w praktyce sprawdzacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kierunkowość kabli jednak istnieje?

 

Jestem przekonany, że gdyby przewody zasilające miały takie same wtyczki z obu stron, już były by kierunkowe na rynku....

 

Moim zdaniem kierunkowość to kolejny temat rzeka, dla mnie osobiście sprawa jest prosta, np w przypadku przewodów głośnikowych. Napiecie generowane przez wzmacniacz jest napieciem przemiennym, zatem jezeli faktycznie ktorys kierunek byl by lepszy niz drugi, sygnał był by wyraźnie zniekształcony..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czytałem kiedyś ten dokument, ale to na bank nie z niego te niusy, tam napisali że : "Kable sieciowe powinny mieć tylko minimalny, niezbędny przekrój tzn. 3×0,75 milimetra" a to przeciez tak malutko :)

Moim zdaniem powinny mieć taki, żeby zapewnić bezpieczne użytkowanie odbiorników podpiętych bez efektu nadmiernego grzania przewodu. Generalnie każdy bezpiecznik w nowoczesnej instalacji elektrycznej popularna Ska ma dwa zabezpieczenia: przeciążeniowe wyzwalane bimetalem i zwarciowe wyzwalane przez elektromagnes. Jeśli chodzi o zabezpieczenie zwarciowe to tutaj po przekroczeniu prądu znamionowego 3krotność i więcej następuje nagłe rozłączenie i problemu jako tako nie ma, nawet taki przewód 0,75 przez tą chwile jest w stanie to wytrzymać. Problem pojawi się jeśli mamy przykładowo bezpiecznik 16A i obciążymy taki przewód odbiornikami, które nie wywołają jeszcze zwarcia przykładowo 20A, a wyłącznik przeciążeniowy nie rozłączy jeszcze obwodu i kabel po prostu zacznie się topić.

Trzeba też brać pod uwagę to, że zabezpieczenie przeciążeniowe nawet dobrze dobrane nie zadziała nam od razu jak zwarciowe, ponieważ mija pewien czas do nagrzania się bimetalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny mieć taki, żeby zapewnić bezpieczne użytkowanie odbiorników podpiętych bez efektu nadmiernego grzania przewodu.

 

I to jest klucz to całej debaty o przewodach zasilających. Przewód ma mieć odpowiedni przekrój do przepływającego prądu. Tylko tyle i aż tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalurgiem nie jestem ale nigdy nie spotkałem srebrno-niklowych kabli audio. Taki stop generalnie jest rzadkospotykany, chyba, że masz kable ze stopu Nickel Silver.

 

Słyszałem o jednej rosyjskiej firmie H-End-owej wielkiej miłośniczki niklu. Nie tylko kabli ale i rezystory i kondy na ich zamówienie robią z nóżkami z niklu, cewki w głośnikach też. Ale ponoć brzmi to kiepsko - nikiel jest uważany za słaby brzmieniowo.

 

Nie o Niklu pisałem :-) Nikiel dobry jest na świecące pokrętła :-)) A podałem ci tak wyczerpujące namiary. Troszkę mnie zawiodłeś:-(

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że gdyby przewody zasilające miały takie same wtyczki z obu stron, już były by kierunkowe na rynku....

 

Moim zdaniem kierunkowość to kolejny temat rzeka, dla mnie osobiście sprawa jest prosta, np w przypadku przewodów głośnikowych. Napiecie generowane przez wzmacniacz jest napieciem przemiennym, zatem jezeli faktycznie ktorys kierunek byl by lepszy niz drugi, sygnał był by wyraźnie zniekształcony..

 

Kierunkowość ma sens techniczny ( bo czy słyszalny to wątpię ) tylko w przypadku ekranowanych interkonektów, ponieważ ekran zwykle jest podpięty tylko na jednym końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ekran zwykle jest podpięty tylko na jednym końcu.

 

Zgadza się, ale takie zabiegi raczej przy sprzęcie estradowym a nie domowym. Nie spotkałem interkonektu do domowego zastosowania z masa wpieta na jednym koncu. No ale jeszcze nie wszystko widziałem.

Połączenia typu wzmacniacz gitara faktycznie mogą byc kierunkowe ale to własnie ze wzgledu na masę, a nie kierunek rozciągania miedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! To kierunkowość kabli jednak istnieje? Zmierzyliście tą kierunkowość, czy też jest to wiara w oznaczenia kabli przez producentów ? W jaki sposób ową kierunkowość w praktyce sprawdzacie?

 

Zaznacza ja producent. Jest ona wynikiem procesu ciągnięcia drutów, co ma mieć wpływ na strukturę mikrokrystaliczną a ta ponoć na przewodność naskórkową drutu.

Zatem stosuje się do zaleceń producenta ponieważ to on a nie ja, jest w tej dziedzinie fachowcem. Zawsze stosuje się do zaleceń twórców urządzeń technicznych i jak dotąd żadnych problemów z tym nie miałem :-)

Gdybyś zapytał jednak, czy kiedy "niechcący" podpiąłbym je odwrotnie, to usłyszałbym różnicę? Nie wiem, jednak bardzo w to wątpię w moim wieku. Skoro nie słyszę cudownych zmian brzmienia zmieniając dość często kable zasilające wzmacniacze, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, nie usłyszałbym zmiany kierunku podpięcia innych kabli.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale takie zabiegi raczej przy sprzęcie estradowym a nie domowym. Nie spotkałem interkonektu do domowego zastosowania z masa wpieta na jednym koncu. No ale jeszcze nie wszystko widziałem.

Połączenia typu wzmacniacz gitara faktycznie mogą byc kierunkowe ale to własnie ze wzgledu na masę, a nie kierunek rozciągania miedzi :)

 

W domowym też często się to zdarza. Większość interkonektów, nawet całkiem niedrogich, które miałem były ekranowane z zaznaczonym kierunkiem. Aktualnie używam xlr gdzie oczywiście nikt kierunku nie zaznacza bo wtyki go determinują. Nie wiem jak tam jest ekran podłączony bo go nie rozbierałem, a w opisach nic na ten temat nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Skoro nie słyszę cudownych zmian brzmienia zmieniając dość często kable zasilające wzmacniacze

 

Włodku, już kiedyś "wspólnie" sprawdzaliśmy wpływ kabli. Dlaczego nie chcesz być więcej "elastyczny" ?

Już pisałem wcześniej. Wypożycz kabel kabel "zepsuty" z jakiegoś salonu audio (nie te które masz na stanie), jeden problem że trzeba "trochę" tyś. zostawić jako depozyt, posłuchaj.

 

pozdr. Mirek

 

ps. proszę o komentarz tylko Włodka, pozostali proszeni są o milczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie o Niklu pisałem :-) Nikiel dobry jest na świecące pokrętła :-)) A podałem ci tak wyczerpujące namiary. Troszkę mnie zawiodłeś:-(

 

Czy nie mogłeś od razu napisać o co chodzi? Po co te quizy?

 

Zmierzyliście tą kierunkowość, czy też jest to wiara w oznaczenia kabli przez producentów ? W jaki sposób ową kierunkowość w praktyce sprawdzacie?

 

Na ucho. ;) Wpięcie kabli na odwrót jest eksperyment darmowy. Tak samo jak zamiana prawego kabla z lewym, czy prawej kolumny z lewą. Czy zmiana polaryzacji kabla sieciowego. Czy przekręcenie kondensatora wyjściowego w lampowym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest klucz to całej debaty o przewodach zasilających. Przewód ma mieć odpowiedni przekrój do przepływającego prądu. Tylko tyle i aż tyle :)

 

 

Dlatego mi najlepiej "grają" grube druty z Castoramy 2,5 mm, zamiast cienkich linek. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mogłeś od razu napisać o co chodzi? Po co te quizy?

 

 

 

Ja Jurko staram się nie pisać o tym co posiadam. Marek posiadanych urządzeń nie wymieniam NIGDY bo tak uważam że jest uczciwie w stosunku do producentów.

Widzę że bardzo Ciebie nurtują owe kable :-)

Nie chciałem wprost napisać, że to stop długokrystalicznego czystego srebra, dotowanego "białym złotem" Pallad, i odrobinką czystej miedzi. Ja sam się śmieję, że używam kabelków z troszkę bardziej wyrafinowanego stopu używanego w medycynie "dentystycznego" :-))) Z wtykami ów "dental" łączony jest metoda bezpośredniego zgrzewania, bez pośrednictwa dodatkowego srebrnego lutowia.

Czy ja to słyszę? Zapewne NIE. Ale jak fajnie mieć świadomość posiadania tak wysublimowanej technologii :-) Każdy ma swą próżność, nie jestem pod tym względem kaleką :-)) Owe kabelki zaproponował mi przyjaciel, pożyczając komplet swoich abym sprawdził u siebie.

Czy były wyraźnie lepsze od używanych przeze mnie wcześniej? Chyba nie. Jednak doskonale spełniają mój wymóg niewnoszenia zmian barwy głosów moich ukochanych "wyjców operowych" - jak potrafią ich określać poniektórzy koledzy mojej starszej wnuczki :-) No i ten nimb wysublimowanej technologii!!! :-) I od tej pory zarówno gramofony jak i napędy CD, przesyłają swój kunszt odtwarzania własnie przez te "dentystyczne" kabelki :-) Głośnikowe to srebrzona miedź jakich mnóstwo w handlu :-)

Zatem Jurij koniec mojej "tajemnicy" :-)

 

pozdrawiam,

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.