Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy płaski TV


ryto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników,

jesteśmy właśnie z moją lepszą połówką na etapie remontu mieszkania i dostałem polecenie wyboru TV ;-). Dla mojej kobiety najważniejsze są wymiary TV - te będą potrzebne do remontu, natomiast dla mnie również konkretny model TV - ten ma służyć latami i nie chcę utopić kasy... TV będzie wisiał na ścianie, obojętnie czy to plazma czy lcd, ale ponoć lcd lepiej współpracują z komputerem, a to dla mnie bardzo ważne... Ale o tym później.

 

Kilka informacji technicznych:;

 

1. Odległość od ekranu: 3m

2. Wielkość pokoju: jakieś 6m x 12m

3. Pokój raczej jasny, z prawej strony okna, ale TV oglądam zazwyczaj wieczorami, przy zaciemnionym (ale nie całkowicie) świetle padającym zza pleców oglądającego. Teraz być może dojdzie jedno światło po lewej stronie odbiornika. Planujemy rolety lub zasłony, więc będzie można przyciemnić okna...

4. Tematyka: filmy akcji, sport - to dosyć istotne! Będę oglądał sporo filmów divx/dvd z napisami

5. Podłączenia do TV: telewizja UPC (chyba nadają sygnał cyfrowy, ale w SD), komputer/usb do obsługi divX/dvd, w przyszłości głośniki, stacjonarny dvd i być może xbox360

6. Siedzimy minimalnie po bokach tv, ale dolna krawędź tv będzie na wysokości oczu, więc kąty pionowe też muszą być bardzo dobre.

7. Możliwość współpracy TV z kablówką (najprawdopodobniej UPC, ewentualnie Aster lub Multimedia) bez dodatkowych dekoderów - nie jest to kryterium decydujące, chodzi o wygodę posiadania jednego pilota ;-)

 

Na czym mi najbardziej zależy:

 

1. Jakość obrazu - to oczywiste. Jakość zarówno przy oglądaniu kablówki (30% czasu) oraz divX/dvd (70%). Na kablówce będę miał na razie standardowe kanały HD oferowane w standardowym pakiecie (pewnie UPC lub ewentualnie multimedia czy aster, zależy od oferty), nic poza tym, więc nie będzie tego dużo.

 

2. Najważniejsze: Możliwość odtwarzania filmów divX(xvid) oraz dvd z usb i komputera. Tu trochę szczegółów.

Jak tv będzie miał własne kodeki i będzie odtwarzał wspomniane pliki z usb to extra - oczywiście z polskimi napisami!!!. Ale przede wszystkim TV musi mieć możliwość podpięcia kompa. Kabel (na razie scart, potem pewnie HDMI) będzie dosyć długi (ok 12m) i jednak wolałbym go nie ciągnąć przez dwa pokoje!

Natomiast może można podpiąć kompa pod tv za pomocą WiFi. TO BYŁOBY NAJLEPSZE I NAJWYGODNIEJSZE ROZWIĄZANIE! (wówczas tv powinien posiadać chyba 2xUSB, bo jedno będzie zajęte przez odbiornik wifi) Chcę takie podłączenie tylko ze względu na możliwość odtwarzania divX/dvd z komputera na ekranie tv. Nie znam się na tym i nie wiem, czy przez WiFi jest to możliwe? Poza tym nie wiem wówczas jak z jakością takiego sygnału? No i rozdzielczości, tv będzie miał inną niż komputer - czy to nie będzie przeszkadzało?

 

3. Internet TV - bajer, może być, ale nie musi!

4. PIP, telegazeta i inne bajery nie są potrzebne, jak dodają to wezmę, jak nie to płakać nie będę ;-)

 

O co proszę:

 

1. LCD lub plazma - wszystko jedno, ale z lekkim wskazaniem na lcd. Słyszałem, że lcd lepiej współpracują z komputerem. Poza tym pobór prądu jest mniejszy...

2. Jaka wielkość (przekątna) ekranu? Podejrzewam, że 40-42 cale będzie optimum, na większy nie wiem czy mnie stać ;-) No i czy te 40-42 to też nie jest za dużo?

3. Jaka rozdzielczość? FullHD czy HDready?

4. Czy matryca matowa czy błyszcząca? Wolałbym matową, ale nie jest to mus.

5. W końcu jaki konkretny model tv?

 

KWOTA JAKĄ DYSPONUJĘ TO 2500 PLN (max 3000 PLN, ale tylko jeżeli trzeba będzie dołożyć do naprawdę dobrego modelu)

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc w wyborze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może EX720 będzie dobry, przynajmniej taki model wybrał kyle, który znany jest z tego że jest jednym z najbardziej (fanatycznie) wnikliwych tropicieli choćby najmniejszych niuansów i różnic w kierunku jak najwyższej jakości.

 

W sumie to Sony Poland mogłoby zawrzeć kotrakt z kyle na naklejenie naklejki z treścią ''rekomendacja i wybór kylego najbardziej fanatycznego tropiciela jakości'' ;) . A i pomysłowdawca takiej naklejki byłby wtedy też zadowolony ze zniżki ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może EX720 będzie dobry, przynajmniej taki model wybrał kyle, który znany jest z tego że jest jednym z najbardziej (fanatycznie) wnikliwych tropicieli choćby najmniejszych niuansów i różnic w kierunku jak najwyższej jakości.

 

W sumie to Sony Poland mogłoby zawrzeć kotrakt z kyle na naklejenie naklejki z treścią ''rekomendacja i wybór kylego najbardziej fanatycznego tropiciela jakości'' ;) . A i pomysłowdawca takiej naklejki byłby wtedy też zadowolony ze zniżki ;) .

Mnie nie chodzi o nowinki i nowości, a o tv najlepszy do moich potrzeb, które opisałem powyżej... Nie musi byc to model z tego roku, z obrazem 3D itp... Za to się dopłaca, a ja tego nie wykorzystam...

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj koniecznie Toshibę 42SL863. Ma wszystko czego trzeba a przede wszystkim zamontowaną bardzo dobra matrycę. Ostatnio oglądałem w MM i zastanawiałem się czy nie zrobiłem źle kupując inny model Toshiby.

 

No i jest dosyć tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o nowinki i nowości, a o tv najlepszy do moich potrzeb, które opisałem powyżej... Nie musi byc to model z tego roku, z obrazem 3D itp... Za to się dopłaca, a ja tego nie wykorzystam...

 

Kyle dobierał TV wyłącznie pod kątem jakości obrazu bez patrzenia jakie ma bajery. No ale z drugiej strony są też indywidualne gusty co do balansu tonalnego różnych TV, np miłośnicy samsungowych kolorów raczej nie spojrzą na sony, czy panasonica, to samo w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca.

 

Obecnie poza Bang&Olufsenem telewizory nie mają funkcji PIP,PAP,PAT i tym podobnych.

 

Przy odległości około 3 metrów matryca 42 cali będzie za mała.

Pamiętaj o tym, że TV będzie wisiał na ścianie ( wówczas należy brać oczko wyżej) a to spowoduje że zniknie i po pewnym czasie jego zbyt mała wielkość będzie męczyła.

Proponuję ok. 50 cali i oczywiście wówczas full HD

 

Obecnie wszystkie średnie i wyższe modele mają możliwość współpracy z siecią bezprzewodową WiFi oraz obsługują DLNA.

 

A czy LCD czy PLAZMA ?

:) nie powiem ani słowa.

Zdecyduj sam. Nie chcę wszczynać kolejnych wojenek :)

 

Wstępnie porównaj w dużym sklepie, ale tam możesz się zdziwić według jakiej prawidłowości kreowana jest preferowany model oferowanego TV. Najlepiej gdybyś mógł to zrobić u znajomych w domu gdy podpięty jest dobrej jakość sygnał cyfrowy.

 

W sklepach często podpięty jest złej jakości sygnał chyba że do modeli promowanych.

Przy zakupie raczej korzystałbym z mniejszych sklepów lub nawet sklepów internetowych.

Zawsze możesz zwrócić bez podania powodu gdy obraz Wam się nie spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi...

 

Niestety, ale tv mogę porównac tylko w sklepach - moi znajomi nie są fascynatami TV i większość z nich do tej pory ma tv CRT ;-) Podobnie zresztą jak ja - póki co wystarczał 32 calowy panasonic, ale teraz gabaryty crt po remoncie mieszkania będą nie do przyjęcia...

 

50 cali na 3m odległości od ekranu?!?! Fakt, tv ma wisieć i to się nie zmieni, ale czy aby ja obejmę wzrokiem taki ekran ;-) Mówię poważnie, tym bardziej, że kanałów HD będę miał pewnie tyle co kot napłakał (standardowy pakiet), a na 46-50calowym odbiorniku obawiam się, ze jakość sygnału SD z kablowki albo filmow divX może pozostawiać wiele do życzenia... Poza tym czy wzrok się nie zmęczy?

 

Rozumiem również, że poprzez WiFi można tv połączyć z kompem i np. puścić film z kompa na tv? Boję się, że będzie problem z rozdzielczościami, laptop czy komp stacjonarny nie mają full hd... Bo jeżeli tak to wówczas odtwarzanie filmów z usb nie jest aż tak istotne...

 

A wojenka plazma vs tv. Nie sądzę ;-). Tu podałem konkretne wymagania, czyli dobry odbiór sygnału z kablówki oraz możliwość podłączenia tv z kompem. Już nie mówię o kolorach, poborze prądu itp...

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wielkość to ja mam 40 cali i oglądam z trzech metrów. Nie mam jakiegoś dyskomfortu. Mówię oczywiście o HD. Przy czym najlepiej ogląda się z odległości 2m oczywiście jeżeli film jest dobrej jakości. Co do SD to powiem szczerze że trzy metry to trochę za mało. Próbowałem z czterech i pół metra i dla SD jest to chyba optymalna odległość. Jednego na pewno nie uzyskasz. Albo będziesz zadowolony z HD albo z SD. Nie da się tak ustawić telewizora żeby było dobrze dla obydwu rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli z tego co rozumiem...

Im lepsza jakość filmu czy sygnału tym lepiej siedzieć blizej ekranu lub mieć ekran po prostu większy.

Natomiast w przypadku gorszej jakości filmu czy sygnału im dalej tym lepiej lub można siedzieć bliżej, ale za to mniejszy ekran. Fakt to logiczne.

 

Ok to do wyboru zostają wielkości 40-46 cali. Jakieś typy?

 

Krzysiek, a Ty masz jaki sygnał. Zwykły analogowy czy cyfrowy SD?

 

I jeszcze to moje pytanie z tym WiFi. Czy można tv połączyć z kompem za pomocą WiFi i np. puścić film z kompa na tv? Czy nie będzie problemów z rozdzielczościami i jak z jakością WiFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli z tego co rozumiem...

Im lepsza jakość filmu czy sygnału tym lepiej siedzieć blizej ekranu lub mieć ekran po prostu większy.

Natomiast w przypadku gorszej jakości filmu czy sygnału im dalej tym lepiej lub można siedzieć bliżej, ale za to mniejszy ekran. Fakt to logiczne.

 

Ok to do wyboru zostają wielkości 40-46 cali. Jakieś typy?

 

Krzysiek, a Ty masz jaki sygnał. Zwykły analogowy czy cyfrowy SD?

 

I jeszcze to moje pytanie z tym WiFi. Czy można tv połączyć z kompem za pomocą WiFi i np. puścić film z kompa na tv? Czy nie będzie problemów z rozdzielczościami i jak z jakością WiFi?

Telewizja to DVB-T a poza tym oglądam z Playera w 1080p (najczęściej). Mam też kilka programów nagranych w 720p z satelity ale jak porównuję jakość z filmami w 720p zgrywanymi z BR to te programy z satelity są 720p tylko i wyłącznie z nazwy jakość to mniej więcej jakość płyty DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryto, kup sobie TV plazmowy 50 cali firmy LG. I kompa możesz podłączyć dwojako i z pendriva możesz filmy i nie tylko oglądać i do kablówki analogowej i cyrowej jest super i same och achy oprócz tzw. "lustra" moim zdaniem to mocno przeszkadza tym bardziej w jasnym pomieszczeniu. (Ja mam LG 42 cale HD ready i oglądam kablówkę cyfrową z dwóch metrów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podjadę w weekend jak się uda do jakiegoś marketu i popatrzę na wielkości od 40 do 46. Myślę że 50 będzie jednak za duży... Spiszę jakieś modele, które mi wpadną w oko i postaram się jeszcze odezwać i dowiedzieć, co o nich sądzicie.

 

Ewentualnie moze ktoś poleci mi jakieś konkretne i popularne modele, na które powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę...

Oczywiście zgodnie z moimi potrzebami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę z pełnym przekonaniem rekomendować mój najnowszy nabytek (sprzed tygodnia). LG 42LV5500. Nowy model, tegoroczny. LCD z krawędziwoym podświetleniem LED. Oczywiście, że Full HD, kupowanie HD Ready nie ma sensu (to takie HD "na pół gwizdka"). Matryca matowa, typu IPS która daje znacząco lepszy obraz niż najpowszechniej stsosowana PVA/MVA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 50 będzie jednak za duży

A właśnie że nie biorąc pod uwagę to że będzie wisiał i to że będziesz oglądał z 3 m, oczywiscie mowa o plaźmie bo jeśli ma to być LCD i to z kablówki to tylko 42 cale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. LCD lub plazma - wszystko jedno, ale z lekkim wskazaniem na lcd. Słyszałem, że lcd lepiej współpracują z komputerem. Poza tym pobór prądu jest mniejszy...

2. Jaka wielkość (przekątna) ekranu? Podejrzewam, że 40-42 cale będzie optimum, na większy nie wiem czy mnie stać ;-) No i czy te 40-42 to też nie jest za dużo?

3. Jaka rozdzielczość? FullHD czy HDready?

4. Czy matryca matowa czy błyszcząca? Wolałbym matową, ale nie jest to mus.

5. W końcu jaki konkretny model tv?

 

KWOTA JAKĄ DYSPONUJĘ TO 2500 PLN (max 3000 PLN, ale tylko jeżeli trzeba będzie dołożyć do naprawdę dobrego modelu)

1. współpracują dokładnie tak samo w filmach i grach, LCD ma lepszą wyrazistość czcionki tylko i wyłącznie... pobór prądu - zgadza się, ale też pamiętaj że LCD na starcie kosztuje dużo większe pieniądze od plazmy, 5 lat (minimum) masz za prąd gratis

2. 3m i 42' za dużo ? nie masz racji i będziesz żałował zaraz po zakupie... ja mam 2,5-2,7m, zaczynałem od 37', przez 46' i teraz mam 47', wolałbym 50'...

3. trudno powiedzieć... przy oglądaniu SD wg mnie bardziej ostry obraz daje wbrew pozorom HD ready (porównanie plazmy LG PJ350 i mojego lcd LX9500), jest ostrzejszy również od plazmy full HD Panasonica... sygnał nie ma znaczenia, na plaźmie LG był podany najgorszy (kablówka), różnica zapewne jest przy sygnale 1080p, czyli blue ray, niektóre gry itd, przy 720p podejrzewam nie ma większych różnic

4. matowa nie odbija światła, lepsza matowa ale jest bardziej narażona na uszkodzenie

5. z uwagi na odległość Panasonic 46G30 albo ostatecznie 42G30 +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (tanie wifi pasujące do niego, oryginał 300zł), ewentualnie bez bajerów, wifi itd - LG 50PV350

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. współpracują dokładnie tak samo w filmach i grach, LCD ma lepszą wyrazistość czcionki tylko i wyłącznie... pobór prądu - zgadza się, ale też pamiętaj że LCD na starcie kosztuje dużo większe pieniądze od plazmy, 5 lat (minimum) masz za prąd gratis

2. 3m i 42' za dużo ? nie masz racji i będziesz żałował zaraz po zakupie... ja mam 2,5-2,7m, zaczynałem od 37', przez 46' i teraz mam 47', wolałbym 50'...

3. trudno powiedzieć... przy oglądaniu SD wg mnie bardziej ostry obraz daje wbrew pozorom HD ready (porównanie plazmy LG PJ350 i mojego lcd LX9500), jest ostrzejszy również od plazmy full HD Panasonica... sygnał nie ma znaczenia, na plaźmie LG był podany najgorszy (kablówka), różnica zapewne jest przy sygnale 1080p, czyli blue ray, niektóre gry itd, przy 720p podejrzewam nie ma większych różnic

4. matowa nie odbija światła, lepsza matowa ale jest bardziej narażona na uszkodzenie

5. z uwagi na odległość Panasonic 46G30 albo ostatecznie 42G30 +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (tanie wifi pasujące do niego, oryginał 300zł), ewentualnie bez bajerów, wifi itd - LG 50PV350

Punkt 1 nie jest prawdziwy. Ceny są bardzo podobne a wręcz powiedziałbym że LCD są tańsze. Radziłbym ceny sprawdzać tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu też możesz porównać ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przynajmniej będziesz wiedział czy nie przepłacasz w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

na 3 m to 47 minimum,

im jaśniej w pokoju tym bardziej LED , im ciemniej tym wszystko jedno,

ale kasę musisz dołożyć

i trochę wstrzymać się z zakupem bo modele 2010/11 się skończyły a 2011/12 mają jeszcze wywalone ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 nie jest prawdziwy. Ceny są bardzo podobne a wręcz powiedziałbym że LCD są tańsze. Radziłbym ceny sprawdzać tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu też możesz porównać ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przynajmniej będziesz wiedział czy nie przepłacasz w sklepie.

chyba nie piszesz poważnie... LCD są dużo droższe, co najmniej o 1/3, chyba, że masz na myśli modele przeciętne, wręcz słabe

zaczynając od 42' - najtańsza plazma o jakości w SD lepszej od topowych LCD kosztuje 1400zł, najtańszy LCD 42' o jakości żałosnej kosztuje pod 2 tys.

50' LG 50PV350, regularna cena 2200zł, najtańsze LCD 46' to koszt minimum 3 tys, te ciut lepsze - 3,5-4 tys., przy czym większość tanich i średnich LCD ma kłopoty z podstawowymi aspektami obrazu jak np nierówne podświetlenie matrycy, słaba czerń, kiepski czas reakcji, najtańsze plazmy przynajmniej to mają na wysokim poziomie, w ogóle nie ma aż takich dysproporcji między tanimi a drogimi plazmami, w przeciwieństwie do LCD

idąc dalej - im większy rozmiar tym coraz większe dysproporcje, pisałeś o swojej Toshibie że kosztuje tyle samo co Panasonic, no to sprawdź sobie ile kosztują większe matryce i porównaj jeszcze raz

a z testem i rankingiem Chipa to daj spokój... rankingu magazynu komputerowego nie można traktować poważnie, jakieś tabelki z punktacją i suchymi danymi... są serwisy testujące tylko tv, jak np flatpanels, hdtv.co.uk, hdguru, digitalversus i kupa innych, gdzie dane są poparte komentarzem i analizą, porównaniami, dziwne że np plazmy mają na oko licząc jakieś minimum 80% ogółu rekomendacji, przy czym zawsze w kategorii jakość do ceny... zresztą całkowicie się z nimi zgadzam, ja nie mam wątpliwości że mój podobno topowy LCD to jakość średniej, grubo tańszej plazmy, nie żałuję tylko dlatego bo kupiłem go w cenie właśnie tej średniej klasy plazmy, a nie w normalnej, większej o 50%...

w kategorii tv LCD z przyzwoitą jakością - chciałem wymieniam: 50', bardzo dobrą czerń, równiutkie podświetlenie matrycy z uwagi na nocne oglądanie, więc takie rzeczy widać - zgadnij ile tv mieściło mi się w limicie do 4k ? jeden - Toshiba 748

przy czym "delikatnie" nie do końca, bo nie miał 50' tylko 46', miał też kłopoty z podświetleniem (spory odsetek właścicieli na forum to wychwycił, więc niestety, moja przesiadka z idealnie równomiernej matrycy plazmy to byłoby nie do przełknięcia), czerń - nie mogłem znaleźć, znalazłem dla wyższego modelu - 768 - 0,10cd/m2 i w SL833 (to ten rzekomo dobry i tańszy LCD od plazmy ?) - 0,16cd/m2... żart roku

kolejny model to Sharp LE830, również tylko 46' i również kłopoty z podświetleniem matrycy z tego co czytałem (choć podobno mniejszy odsetek), sprawdzam w testach, czerń 0,10cd/m2, drugi 0,11... no to dziękuję, mój Panasonic 3 letni widać to poprzeczka zbyt wysoka dla LCD z takiego przedziału cenowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie piszesz poważnie... LCD są dużo droższe, co najmniej o 1/3, chyba, że masz na myśli modele przeciętne, wręcz słabe

zaczynając od 42' - najtańsza plazma o jakości w SD lepszej od topowych LCD kosztuje 1400zł, najtańszy LCD 42' o jakości żałosnej kosztuje pod 2 tys.

50' LG 50PV350, regularna cena 2200zł, najtańsze LCD 46' to koszt minimum 3 tys, te ciut lepsze - 3,5-4 tys., przy czym większość tanich i średnich LCD ma kłopoty z podstawowymi aspektami obrazu jak np nierówne podświetlenie matrycy, słaba czerń, kiepski czas reakcji, najtańsze plazmy przynajmniej to mają na wysokim poziomie, w ogóle nie ma aż takich dysproporcji między tanimi a drogimi plazmami, w przeciwieństwie do LCD

idąc dalej - im większy rozmiar tym coraz większe dysproporcje, pisałeś o swojej Toshibie że kosztuje tyle samo co Panasonic, no to sprawdź sobie ile kosztują większe matryce i porównaj jeszcze raz

a z testem i rankingiem Chipa to daj spokój... rankingu magazynu komputerowego nie można traktować poważnie, jakieś tabelki z punktacją i suchymi danymi... są serwisy testujące tylko tv, jak np flatpanels, hdtv.co.uk, hdguru, digitalversus i kupa innych, gdzie dane są poparte komentarzem i analizą, porównaniami, dziwne że np plazmy mają na oko licząc jakieś minimum 80% ogółu rekomendacji, przy czym zawsze w kategorii jakość do ceny... zresztą całkowicie się z nimi zgadzam, ja nie mam wątpliwości że mój podobno topowy LCD to jakość średniej, grubo tańszej plazmy, nie żałuję tylko dlatego bo kupiłem go w cenie właśnie tej średniej klasy plazmy, a nie w normalnej, większej o 50%...

w kategorii tv LCD z przyzwoitą jakością - chciałem wymieniam: 50', bardzo dobrą czerń, równiutkie podświetlenie matrycy z uwagi na nocne oglądanie, więc takie rzeczy widać - zgadnij ile tv mieściło mi się w limicie do 4k ? jeden - Toshiba 748

przy czym "delikatnie" nie do końca, bo nie miał 50' tylko 46', miał też kłopoty z podświetleniem (spory odsetek właścicieli na forum to wychwycił, więc niestety, moja przesiadka z idealnie równomiernej matrycy plazmy to byłoby nie do przełknięcia), czerń - nie mogłem znaleźć, znalazłem dla wyższego modelu - 768 - 0,10cd/m2 i w SL833 (to ten rzekomo dobry i tańszy LCD od plazmy ?) - 0,16cd/m2... żart roku

kolejny model to Sharp LE830, również tylko 46' i również kłopoty z podświetleniem matrycy z tego co czytałem (choć podobno mniejszy odsetek), sprawdzam w testach, czerń 0,10cd/m2, drugi 0,11... no to dziękuję, mój Panasonic 3 letni widać to poprzeczka zbyt wysoka dla LCD z takiego przedziału cenowego

Tu masz wątek w którym porowadzi się wojnę LCD Plazma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie sądzę żeby autor tematu sobie życzył żeby się teraz kłócić co jest tańsze. Autor wątku dostał dwa linki i swoją głowę ma. Sam zdecyduje co dla niego lepsze. Twojego postu nie czytałem i nie mam zamiaru więcej odpowiadać na zaczepki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale denerwuje mnie gdy ktoś pisze bzdury, zwłaszcza takiego kalibru... dobra strona jest taka że można się pośmiać, ale kolega może to wziąść na poważnie, więc może nie żartujmy - to tak apropo tych "tańszych" LCD... żart, podobny do jakości tych "tańszych" LCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest dość prosty. Tylko plazma Panasonic. A dlaczego bo.... TAK i koniec. Do 3000 zł można kupić przyzwoity model full HD 46" (uważam, że to minimum) . Kiedyś najlepsze były Pioneery z serii Kuro ale to "se ne vrati".Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest dość prosty. Tylko plazma Panasonic. A dlaczego bo.... TAK i koniec. Do 3000 zł można kupić przyzwoity model full HD 46" (uważam, że to minimum) . Kiedyś najlepsze były Pioneery z serii Kuro ale to "se ne vrati".Pozdro

To tak jakby ojciec do syna mówił: wiesz ta kobieta jest dla ciebie najlepsza, bo tak i koniec, a syn jak ta ofiara bez własnego zdania godził się z tym i lazł do ołtarza na siłę, mimo że wolał Zuzę z sąsiedztwa :-)))))

Fanatyzm lobby plazmowego jest wręcz zatrważający :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie thx za pomoc.

Czy plazma czy lcd - nie ma sensu się kłócić. To takie same jałowe kłótnie jak nikon czy canon ;-)

 

Słyszałem wiele dobrego o plazmie g30e panasonica, na pewno zobaczę... Wiem też, że plazma daje trochę lepszy obraz z SD. Szkoda tylko, ze ten pobór prądu dosyc duży... Ale to nie będzie kryterium decydującym.

 

Na pewno przekonaliście mnie do min. 46 cali - skoro z własnego doświadczenia wiecie, że 46 to minimum przy takiej odległości od ekranu - nie będę dyskutował... Ufam specjalistom ;-)

 

Na placu boju pozostają więc:

1. Plazma Panasonic 46G30E

2. Samsung LE46C650 (ponoć kombajn multimedialny, bardzo poważny rywal),

3. Sony KDL-46EX500 (ma również sporo dobrych opinii)

4. Toshiba 46SL833 (o tym niewiele wiem, ale Toshiba jest ponoc dobrą firmą)

 

Prawdopodobnie pomiędzy nimi będę wybierał, chyba że w sklepie coś jeszcze wpadnie mi w oko, wówczas poradzę się tutaj ;-)

 

A czy ktoś próbował może odtwarzać filmy przez WiFi na którymś z tych telewizorów? Albo na jakimkolwiek lcd/plazma? Chodzi o to odtwarzanie filmów z napisami, niestety ale odbiorniki tv mają z tym problemy... A dla mnie to najistotniejsze! Tym bardziej że rozdzielczość laptopa czy komputera będzie mniejsza niż telewizora fullHD. I tego się boję, jak to będzie wyświetlane na ekranie...

Pewnie najlepiej byłoby przez DNLA, problem w tym, że przy tej technologii chyba zarówno telewizor jak i komp muszą obsługiwać konkrentne pliki, np. avi (divX). Komp to nie problem, gorzej właśnie z telewizorami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,

właśnie LG ;-) Nie wiem czy mam zaufanie do LG, ale model 47LV5500 wygląda dosyć obiecująco. I odtwarza sporo plików, w tym divX. Z soniaka chyba zrezygnuję więc zostają:

 

1. Plazma Panasonic 46G30E (tylko one "buczą", a ja jestem na coś takiego uczulony!!!)

2. Samsung LE46C650 (ponoć kombajn multimedialny, bardzo poważny rywal),

3. LG 47LV5500 - wygląd ładny, cienki (co na ścianie będzie fajnie wyglądało), ten na pewno przypadnie do gustu mojej lepszej połówce ;-) Dlatego też jest w gronie faworytów...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

wifi olej, pod większość nowych podpinasz twardy dysk lub pendraka i czytają nawet materiał hd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie podpinasz multiplayera ktory Ci czyta wszystko włącznie z plikami MKV i materiałem full hd

 

ps. tutaj masz odległosci dla poszczegolnych rozmiarow ekranow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, problem w tym, że nie każdy tv odtworzy np. plik avi z usb czy dysku HDD. Do tego dochodzą jeszcze polskie napisy... Nie wiem jak z tymi wymienionymi na górze, ale wyczytałem, że plazma G30E oprócz tego, że lubi sobie piszczeć (nawet wyłączona, na takie opinie się natknąłem) to ma chyba problem z odtwarzaniem avi i polskich napisów. Z samsungiem jest ponoć lepiej.

Trudno jest też znaleźć dokładną specyfikację tego panasa i samsunga. W necie są podane parametry podstawowe, ale żeby znaleźć info na temat obsługiwanych formatów plików (avi xvid itp.. + napisy txt) - o to już dużo trudniej. Szukam, ale jeszcze nie znalazłem...

 

W związku z tym pytam o wifi, jako że kabla musiałbym ciągnąć 12m i to jeszcze przez ścianę! A komp odtworzy każdy format jak masz zainstalowane kodeki...

 

W zasadzie byłem zdecydowany na Panasa i ewentualnie porównałbym jeszcze z tym samsungiem c650, ale boję się trafić na "piszczący" egzemplarz tej plazmy. A o to ponoć dosyć łatwo ;-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.