Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy płaski TV


ryto

Rekomendowane odpowiedzi

1. Na białej planszy zamiast białego dawał bardziej szary kolor. W c6000 nie było takiego efektu, biały był rzeczywiście biały ;-). Czy to kwestia regulacji plazmy czy Panasonici mają takie "ciemne" matryce?

Witek czego znowu tutaj nie zrozumiałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami wyglądało to tak, jakby lcd miało temperaturę barw ponad 9k, a plazma ok 6k ;-)Też zagadałem do sprzedawcy czy ten lcd przypadkiem nie będzie działał jak latarka w domu - zgodził się ze mną ;-) Ale uważam, że nawet przy zmniejszeniu jasności w tym lcd i odpowiednim wykalibrowaniu będzie on jaśniejszy od plazmy...

 

A co do tego tracenia ostrości to trochę to denerwujące. Nie sądzę, żeby to była wina sygnału -puścili avatar, więc podejrzewam, że sygnał był bardzo dobry...

 

Cholera, trudny wybór. Już w zasadzie chciałem tą palzmę, ale mam coraz większe wątpliwości.... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami wyglądało to tak, jakby lcd miało temperaturę barw ponad 9k, a plazma ok 6k ;-)Też zagadałem do sprzedawcy czy ten lcd przypadkiem nie będzie działał jak latarka w domu - zgodził się ze mną ;-) Ale uważam, że nawet przy zmniejszeniu jasności w tym lcd i odpowiednim wykalibrowaniu będzie on jaśniejszy od plazmy...

 

A co do tego tracenia ostrości to trochę to denerwujące. Nie sądzę, żeby to była wina sygnału -puścili avatar, więc podejrzewam, że sygnał był bardzo dobry...

 

Cholera, trudny wybór. Już w zasadzie chciałem tą palzmę, ale mam coraz większe wątpliwości.... ;-)

Dalej twierdzę że nie musi to nic oznaczać. Z czego leciał film? Jeżeli na wyjściu odtwarzacza była ustawiona inna częstotliwość niż czestotliwość samego filmu to mogą być problemy z ruchem. Poza tym czy sprawdzałeś czy na telewizorze był włączony IFC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, stały koło siebie, a ja dzisiaj nie miałem czasu na zabawę. Zostałem wysłany przez moją kobietę, żeby sprawdzić wymiary lodówki, więc przy okazji sprawdziłem tv ;-) Pobawię się kiedy indziej, jak będzie więcej czasu.

 

Rozumiem, że ifc powinien być wyłączony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tak się dzieje na plazmach.

 

Ale wyłęcznie wtedy, gdy sygnał jest słaby, a mediamarketach generalnie jest bardzo złej jakości. Gdy w domu TV zostanie podpięty pod dobry kabel lub satelitę naprawdę będzie płynny i z właściwym poziomem kolorów i czernią. takie cuda maja tylko miejsce w sklepach gdzie nie dba się o sygnał (często podpiętych jest pod 1 antenę ponad 100 odbiorników)

 

Jak nie oglądasz TV w zaciemnionej piwnicy zapomnij o plazmie.....w przeciwnym wypadku szlag cię trafi od tego ciemnego obrazu.....

kupiłeś LCD i teraz ze zgryzoty mścisz się na innych? Opanuj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś LCD i teraz ze zgryzoty mścisz się na innych? Opanuj się.

Wręcz przeciwnie, ostrzegam jedynie kolegę by potem nie płakał ze zgryzoty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryto, a nie masz w okolicy skleow w ktorych sa ciemniejsze sale projekcyjne z dobrym sygnalem?

Najlepiej tam pojdz. Jezeli chce sie miec dobra jakosc obrazy to sie oglada film w zaciemnionym pomieszczeniu. Nie bez powodu w kinach gasza swiatla przed seansem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryto, a nie masz w okolicy skleow w ktorych sa ciemniejsze sale projekcyjne z dobrym sygnalem?

Najlepiej tam pojdz. Jezeli chce sie miec dobra jakosc obrazy to sie oglada film w zaciemnionym pomieszczeniu. Nie bez powodu w kinach gasza swiatla przed seansem.

Akurat w kinach wyłącza się światła bo ekran kinowy jest biały i gdyby światło zostało włączone to spadł by drastycznie kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w ciemnnym jest lepszy kontrast, niezaleznie od tv czy tez projektora.

Przyklad z natury. Zapal swieczke w jasnym i ciemnym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w ciemnnym jest lepszy kontrast, niezaleznie od tv czy tez projektora.

Przyklad z natury. Zapal swieczke w jasnym i ciemnym pomieszczeniu.

W pomieszczeniach do oglądania telewizji zalecane jest dodatkowe źródło światła. Oglądanie telewizji w ciemnym pomieszczeniu jest męczące dla oczu.

Poza tym odpowiedz sobie na pytanie. Skoro czarny jednak mimo wszystko świeci. Gdzie będzie to widać? W całkowitej ciemności czy gdy pomieszczenie jest jasno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej meczy oczy, to prawda.

Tylko dlatego, ze czrny nie jest idealny. Ale obraz jako calosc wyglada zdecydowanie lepiej.

 

Telewizor masz ustawiony na przeciw okna, czy raczej zdala od swiatla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej meczy oczy, to prawda.

Tylko dlatego, ze czrny nie jest idealny. Ale obraz jako calosc wyglada zdecydowanie lepiej.

 

Telewizor masz ustawiony na przeciw okna, czy raczej zdala od swiatla?

To może inne pytanie. Dlaczego telewizory LCD lepiej sprawują się przy świetle dziennym niż w ciemnych pomieszczeniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo swieca zbyt mocno!!! I nie powiedzialym, ze maja gorszy obraz w ciemny niz w jasnym, poprostu raza w oczy!

Nie wspomnialem jeszcze w tym dziale o plazmie.

Natmiast w tamtym dziale wkleilem pare linkow z ktorymi raczej ciezko polemizowac i jak widac nikt nie komentuje;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

materiałem fullHD sie nie zamartwiaj bo to tylko z BD, a poza tym 3 m nie zobaczysz czy obraz jet HD czy fullHD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz tutaj przeniosła się dyskusja plazma vs LCD?

Też widzę że co poniektórzy nie mogą się opanować. Faktem jednak jest że nie powinno się oglądać telewizora po ciemku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ryto powinien sam pojsc i sie przekonac, a nie sluchac eksperckich rad.

stench ma racje. Powyzej 3 metrow to wsio ryba, chyba, ze masz 65 cali;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiałem fullHD sie nie zamartwiaj bo to tylko z BD, a poza tym 3 m nie zobaczysz czy obraz jet HD czy fullHD

Ja nie mam BR a mimo to mam około 180 filmów w 1080p24. I faktycznie z tej odległości nie widać różnicy między 720p a 1080p. Jednak mimo to wolę 1080p z bardzo prostego powodu. W odtwarzaczu mam zoom i rozciągam filmy panoramiczne na cały ekran. Na 1080p nie widać utraty jakości przy zoom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ryto zgadza się, ja jako miłośnik dobrego obrazu czy jak kto woli fanatyk PDP zauważam w pdp problemy z ruchem, w nowych panasonikach jest lepiej niż w starych ale mimo wszystko jest i nie zależy to od jakości sygnału.

Videofile tak samo jak audiofile skupiają się na sprzęcie a nie jak melomani czy kinomaniacy na treści informacji czyli na muzyce czy filmie.

Jeśli ktoś jest videofilem będzie mu wszystko przeszkadzać tak w jednej jak i drugiej technologii, dla prawdziwego kinomaniaka owe lekkie rozmycia w trakcie wolnego ruchu są nieistotne bo liczy się co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, to ty głosisz te stanowcze opinie o jakości obrazu nie mając nawet porządnego odtwarzacza?

A ty oczywiście nie wiesz co mam ale twierdzisz że jest zły. Mamy nowego jasnowidza na forum.

 

No to mi może jeszcze powiesz co mam. Czekam na wróżby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, to ty głosisz te stanowcze opinie o jakości obrazu nie mając nawet porządnego odtwarzacza?

No comments!

 

To jest poprostu zenujace.

Tak Krzysiek, wiemy ogladasz z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comments!

 

To jest poprostu zenujace.

Tak Krzysiek, wiemy ogladasz z kompa.

Co wy tak negatywnie nastawieni. Mam Media Player który odtwarza ISO z Blu-ray'a. Mam wrażenie że wy po prostu szukacie zaczepki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.