Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niebawem będę miał u siebie Sapphire. Opiszę je. Subiektywnie, oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz życie pokazało, że papierowe parametry i cena nie grają. Owszem mogą pomóc, ale i tak w końcowym rozrachunku liczy się wiedza i zgranie wszystkiego w całość. Różnicą w cenie o np. 20 zł na przetworniku bym się na pewno nie sugerował. No chyba że ktoś lubi się potem pochwalić (bo kto nie lubi): "popatrz (nie posłuchaj), siedzą tu najlepsze kopułki na świecie" i nie ważne że cd i wzmak dalekie od ideału.

Jasne... Taka właśnie niewiedza na temat tych zestawów nakręca sobie klienterę.. :)

Przy cenie przetworników 300-500zł/szt to jakość nie idzie proporcjonalnie z ceną, ale wysokotonówka za 30zł a za 130zł to już spora różnica i żadna wiedza tego nie nadrobi. To, że cena nie gra roli wiemy od dawna. W STXie zwrotnice tworzył misiomor, możesz tu na forum zobaczyć co ten Pan robi i co umie:)

Chętnie bym widział Twoje zdziwienie po przesłuchaniu obu zestawów obok siebie. Ja przerabiałem PJtki, AKXy i aktualnie wałkuję AWXy. Wiem jak tania wysokotonówka może spieprzyć całość. Zawsze też byłem zdania, że lepiej dać dobrą kopułkę i gorszej klasy niskośredniak niż odwrotnie. W pylonach niestety góra jest najsłabszym ogniwem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Taka właśnie niewiedza na temat tych zestawów nakręca sobie klienterę.. :)

Przy cenie przetworników 300-500zł/szt to jakość nie idzie proporcjonalnie z ceną, ale wysokotonówka za 30zł a za 130zł to już spora różnica i żadna wiedza tego nie nadrobi. To, że cena nie gra roli wiemy od dawna. W STXie zwrotnice tworzył misiomor, możesz tu na forum zobaczyć co ten Pan robi i co umie:)

Chętnie bym widział Twoje zdziwienie po przesłuchaniu obu zestawów obok siebie. Ja przerabiałem PJtki, AKXy i aktualnie wałkuję AWXy. Wiem jak tania wysokotonówka może spieprzyć całość. Zawsze też byłem zdania, że lepiej dać dobrą kopułkę i gorszej klasy niskośredniak niż odwrotnie. W pylonach niestety góra jest najsłabszym ogniwem...

Jasne... Taka właśnie niewiedza na temat tych zestawów nakręca sobie klienterę.. :)

Przy cenie przetworników 300-500zł/szt to jakość nie idzie proporcjonalnie z ceną, ale wysokotonówka za 30zł a za 130zł to już spora różnica i żadna wiedza tego nie nadrobi. To, że cena nie gra roli wiemy od dawna. W STXie zwrotnice tworzył misiomor, możesz tu na forum zobaczyć co ten Pan robi i co umie:)

Chętnie bym widział Twoje zdziwienie po przesłuchaniu obu zestawów obok siebie. Ja przerabiałem PJtki, AKXy i aktualnie wałkuję AWXy. Wiem jak tania wysokotonówka może spieprzyć całość. Zawsze też byłem zdania, że lepiej dać dobrą kopułkę i gorszej klasy niskośredniak niż odwrotnie. W pylonach niestety góra jest najsłabszym ogniwem...

 

sory za błąd, chciałem się tylko odnieść do ostatniego zdania dolphina z którym sie nie zgadzam. Oprócz nielicznych gatunków muzycznych to właśnie średnica decyduje o odbiorze kolumn i to na ten głośnik przeznaczyłbym większą gotówkę. A pisząc o górze pylonów masz na myśli Pearle?, jak na ich cenę, nie mam górze nic do zarzucenia, góra w Sapphirach jest nieco ciemniejsza ale tak jak pisałem, jej wyższość docenia się dopiero po dłuższym odsłuchu, dlatego postanowiłem opis wstawić później niż obiecywałem bo w początkowym odsłuchu bylem nieco zmieszany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piąta pozycja !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kurcze, kto to produkuje? Rumuni czy Polacy na rynek rumuński? Oferta mocno ciekawa, choć poza jednym modelem, oparta na przetwornikach Tonsila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl oraz Shapire wyglądają bylejak. Grają tak jak wyglądają jak dla mnie.

O niebo lepsze są Pulse Tonsil i z wyglądu i z dźwięku. Słuchałem wszystkich o których wspomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Qasi50 to pewnie z STX-a. Nie mogą znieść konkurencji :)

 

Wątpię, a to dlatego, że w Pylon Sapphire prawdopodobnie zastosowano przetworniki STX'a (wnioskuje po zdjęciach, wysokotonówka wygląda jak GDWK-10-250-8-AWX).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to wątek o Pylonach to może też coś naskrobię. Jako że jakiś czas temu poszukiwałem tanich kolumn do skompletowania zestawu z yamahą ax-900, po entuzjastycznych opiniach Pylonow Pearl postanowiłem ich posłuchać. Jako że charakterystyka miała być ocieplona pomyślałem, że dobrze zgrają się z jasną elektroniką. Dzięki uprzejmości salonu Premium Sound w Gdańsku miałem możliwość testowania tych kolumn przez tydzień u siebie.

Po podłączeniu zestawu, jako że kolumny były już wygrzane od razu zabrałem się do odsłuchu. Dźwięk który płynął z kolumn wydał mi się przyjemny. Mocno ciepły, przyciemniony z akcentem na średnicy, ze znacznie wycofaną górą. Wokale brzmiały dość emocjonująco nic nie syczało i nie świszczało. Jednak w miarę słuchania ciągle czegoś w dźwięku mi brakowało. Jako że słucham dużo skomplikowanej elektroniki wole granie bardziej szczegółowe, w okolicach balansu tonalnego i dobrej stereofonii. Akurat stereofonię pylonki miały niezłą, ale nie mogłem przeżyć tego braku detali i takiego poczucia ucinania wszystkich wybrzmień i pogłosów. Po Porównaniu A/B na wzmacniaczu z moimi starymi podstawkowymi JVC Pylony grają pełniejszym dźwiękiem z bardziej zwartym i rozciągniętym dołem pasma i lepszą średnicą. Dużo się działo pomiędzy basem i niższą średnica. Ale moje JVC z dźwiękiem bardziej odchudzonym i podbitym wyższym basem wydały mi się bardziej detaliczne ze względu na przeniesienie balansu tonalnego w górę pasma i do takiego dźwięku byłem bardziej przyzwyczajony.

Więc Pylony bez żalu oddałem i szukałem dalej. Zakupiłem w podobnej cenie używane MA BR5 które dla mnie okazały się dużo lepszym zawodnikiem pod względem tych cech które szukałem. W porównaniu do Pearli są szybsze, jaśniejsze, z większa kontrolą,chłodniejsze ale generalnie też nieco ocieplone, dużo bardziej detaliczne, dynamiczne, z większą ilością powietrza pomiędzy dźwiękami. Niestety nie mają tak fajnie skomponowanego przejścia dołu ze średnicą. Na górze dużo więcej się dzieje ale nie jest ostro.

Reasumując Pylonki to fajne kolumny szczególnie w tym przedziale cenowym. Grają bardzo przyjemnie, nie męcząco i można je śmiało polecić. Nadają się świetnie tam gdzie wokal jest priorytetowy. W jakimś popie i prostej elektronice też. Ale przy skomplikowanej muzie za dużo ginie z przekazu moim zdaniem.

 

Sprzęt:

FLAC -> Audinst HUD-MX1 + Muse PSU -> Belkin Pure AV - Yamaha AX-900 -> Procab LS25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co Byście polecili do Yamahy R-S-500 : Pylon Pearl czy Mission M33i ? Sprzęt ma zagrać w pomieszczenie o wielkości ponad 20 m2 i ma służyć głównie do słuchania jazu i rocka przy niskich poziomach głośności. Niestety nie mam możliwości odsłuchania tego sprzętu i będę kupował w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz nielicznych gatunków muzycznych to właśnie średnica decyduje o odbiorze kolumn i to na ten głośnik przeznaczyłbym większą gotówkę. A pisząc o górze pylonów masz na myśli Pearle?, jak na ich cenę, nie mam górze nic do zarzucenia, góra w Sapphirach jest nieco ciemniejsza ale tak jak pisałem, jej wyższość docenia się dopiero po dłuższym odsłuchu, dlatego postanowiłem opis wstawić później niż obiecywałem bo w początkowym odsłuchu bylem nieco zmieszany

Chodzi o pylon sapphire.... FX-200 to ta sama konstrukcja tylko na wysokotonówce za 110zł a nie za 29zł z frontem od tej za 110... Więc odpowiedz sobie gdzie góra i średnica będzie lepsza. Dodam, że STXa kolumny sa w dodatku tańsze, bo producent może sobie na to pozwolić jeśli sam wykonuje głośniki. Pylon wszystkie głośniki (i nie wiem czy obudów czasem też nie) bierze od STXa.

Dużo lepszej jakości są kolumny na nowszej serii głośnikach FX-300 na AWXach (wiem bo miałem).

 

Poniżej przykład konstrukcji diy z dokładnie tymi samymi głośnikami co w sapphire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wystarczy wpisac w google 3way stx...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

w nawiązaniu do licznych nieścisłości zamieszczonych przez użytkownika dolphin123

informujemy, ze w zestawach Sapphire nie zostały zastosowane seryjnie produkowane głośniki STX. Ze współpracy z firmą jesteśmy bardzo zadowoleni, nie ukrywamy jej i mamy nadzieję rozwinąć ją w najbliższym czasie jeszcze bardziej.

 

Jak wspomnieliśmy zarówno głośnik wysokotonowy jak średniotonowy zestawów Sapphire zostały opracowane we współpracy z firma STX i częściowo w oparciu o komponenty będące w ofercie tejże firmy. Informowaliśmy o tym szeroko np. podczas bardzo pozytywnie przyjętej prezentacji Pylon Audio na AudioShow 2011.

Głośnik niskośredniotonowy został "zaledwie" zmodyfikowany, tak by jego parametry akustyczne spełniły oczekiwane dla całości zestawu założenia (efektywność/dobroć/fs)

Konkretniej, mając na wstępie dobrej klasy membrany celulozowe dobrym pomysłem było z nich skorzystać, obwód magnetyczny głośnika średniotonowego wzbogacono pierścieniami Farada'a. Różnica w pomiarach thd seryjnego i zastosowanego w Sapphire głośnika rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zastosowany głośnik wysokotonowy nie jest żadnym z głośników które kiedykolwiek były w ofercie STX. Skorzystano z ładnego nie tylko naszym zdaniem podzespołu jakim jest front głośnika, napęd wraz z układem magnetycznym są opracowaniem firmowym.

Kolumny zagościły w kilku salonach audio, gdzie faktycznie porównywano je z konstrukcjami droższymi - trudny los debiutanta :-) Wrażenia jednoznacznie pozytywne.

Wśród konstrukcji stawianych obok rzeczywiście były kilkukrotnie droższe. Proszę wybaczyć nutkę kryptoreklamy, ale wspominamy o tym dlatego, ze sytuacje faktycznie miały miejsce a i wcześniej we wątku kilka słów na ten temat padło.

 

Pragniemy również poinformować, że jesteśmy producentem obudów od ponad 10 lat co jednoznacznie wskazuje, że obudowy wykonujemy w naszej siedzibie produkcyjnej.

 

W razie jakichkolwiek pytań z przyjemnością odpowiemy (prosimy skorzystać z kontaktu zamieszczonego na naszej stronie firmowej -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Informacje zamieszczane na forach internetowych bywają zadziwiające, proszę wybaczyć jeśli nie zawsze będą monitorowane.

Z tego i wielu innych powodów zapraszamy Państwa na odsłuch do sieci naszych partnerów handlowych (informacja na naszej stronie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), oraz do nas na spotkanie z muzyką i kawę :-)

 

Zespół Pylon Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

został "zaledwie" zmodyfikowany

Wiele firm "modyfikuje" ogólnodostepne głośniki do swoich konstrukcji a okazuje się, że wystarczy wziąć podobną konstrukcję samego producenta głośników i już Wasze droższe kolumny rozłożone są na łopatki... :)

Chcieliście dobrze a wyszło jak zwykle... ;)

 

Co do samego AS to można zobaczyć jak same kolumny tam firma zaprezentowała. W szczególności mocowanie głośników... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile to kosztuje? ehh....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma zaprezentowała

 

z zamieszczonego linka to wnioskuję że to bardzo dobre kolumny w tym przedziale cenowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że są złe:) Próbuje tylko zwrócić uwagę, że sam producent posiada podobne kolumny, a dokładniej na lepszej wysokotonówce i przy tym w lepszej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za cenę jaką proponuje pylon wolałbym kupić nowszą serię FX-300 też od samego producenta. Miałem już SCXy, miałem AWXy i między jedną a druga seria głośników jest przepaść... Więc po co przepłacać? Tylko o to chodzi...

 

No to masz super okazję do zrobienia konkurencji. Wypuść lepsze kolumny za niższą cenę.

Raz, że nie mam takiej potrzeby. Dwa, że sam producent już to uczynił dużo wcześniej zanim kolumny wypuścił pylon. STX wypuścił lepszą konstrukcję i do tego w lepszej cenie, ale jak ktoś o tym pisze to i tak nikt tego nie rozumie...

...albo nie chce rozumieć... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Za cenę jaką proponuje pylon wolałbym kupić nowszą serię FX-300 też od samego producenta.

Mam bardzo dobre zdanie o głośnikach STX, ale - sorry Winnetou - te kolumny wyglądem się do Sapphire nie umywają. A to akurat daje te parę stówek różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można słuchać... Można oglądać... A można mieć jedno i drugie w tej cenie zamawiając sobie skrzynki (w wątku diy dobrych stolarzy nie brakuje) i głośniki ogólnodostępne... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz czytam i co,,,

a tu jakiś Benek161 -

Qasi50 to pewnie z STX-a. Nie mogą znieść konkurencji :)

pojechał mi persona.

Dlatego też nastąpi mała riposta: Benek jak sprawia ci to przyjemność bycie zawsze tam gdzie TY i STX to ok. masz rację, ciesz się chłopie ;-) i pracuj na punkty dla Lousdpeakershop.

Mnie takie dodatki do pensji nie interesują.

 

Tak czy siak poddaje dyskusji mitynastępnego Benka z obozu naiwnych strzelców ślepoKULWSITYCH:

 

Mam bardzo dobre zdanie o głośnikach STX, ale - sorry Winnetou - te kolumny wyglądem się do Sapphire nie umywają. A to akurat daje te parę stówek różnicy.

 

Akurat odwrotnie gdyż STX to klasyczna obudowa a Pylon to pseudo Avalon. Ale o gustach się nie dyskusi więc może trochę faktów o stolarce materiałowej:

STX FX-200 waga 25 kg

Pylon Sapphire waga 22 kg.

Czego użyto mniej w Pylon Sapphire jeżeli to bliźniacze konstrukcje do STX?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mają służyć ostatnie wpisy, szczególnie qasi delfina. Rozczarowały was produkty Pylona po odsłuchach? Czy może jednak odsłuchów w ogóle nie było? A może źle się czujecie, że coś jest lepsze i tańsze niż wasze stxy? Oczywiscie gdybam, bo nie znam pobudek, ale nie rozumiem też tak bezinteresownej nagonki. No chyba, że za dużo wolnego czasu i brak odbiorców w najbliższym gronie, więc forum przyjmie wasze wtręty bez składu i ładu. 3 kg różnicy w wadze, mocowanie, szyldzik i kształt frontu coś przypominający, ale generalnie poprawny akustycznie ...

A ja tak w ciemno, bez odsłuchu (bo pewnie wielu uzytkowników tego forum nie słyszała Saphire) bym i tak wybrał Pylona. Dlaczego? Bo STX zamiast zmienić nazwę dla najwyższej serii (jak np. Nexton), dalej pakują to pod jednym szyldem, a dla mnie to nie do przyjęcia. Jestem skłonny uwierzyć że FX grają, ale dla mnie za bardzo to trąci straganowym łup łup ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldi76 oraz pozostali w tym temacie właściciele sklepów zrozumcie że Wasza nagonka marketingowa do kupowania Pylon Pearl oraz Saphire nie zmieni mojego zdania o jakości dźwięku i wykonania wspomnianych z uwagi na osobiste wrażenia dostarczone na ostatnim Audio Show Warszawa 2012 :-)

Może dla Ciebie waldi kolumny Pylon za 2500 zł mogą mieć krzywo przykręcone śrubki oraz dźwięk... no właśnie straganowy łup, łup. Ja tego pasztetu nie kupię więc się nie wysilaj. Jeżeli jakość montażu śrubek jest urągająca to jaki może być stan wnętrza? Kilkadziesiąt zestawów popełniłem więc nie... bo zaraz zacznę następny zestaw niedoróbek czy też ściemek.

Zacząłeś teraz temat wyższości stolarki Pylon Saphire nad STX Fx-200 co jest ściemą czego dowodem są wyżej opisane np. wagi porównywanych. Poszukaj na drugi raz prawdziwych argumentów do testów porównawczych i nie krzycz że 3 kg nie robi różnicy. A tak w ogóle Pylon Shapire mają maskownice? Jeżeli nie mają to następne kg idą w piz..u. i nagle zrobi się 10 kg mniej na zestawie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mają służyć ostatnie wpisy, szczególnie qasi delfina. Rozczarowały was produkty Pylona po odsłuchach? Czy może jednak odsłuchów w ogóle nie było? A może źle się czujecie, że coś jest lepsze i tańsze niż wasze stxy? Oczywiscie gdybam, bo nie znam pobudek, ale nie rozumiem też tak bezinteresownej nagonki. No chyba, że za dużo wolnego czasu i brak odbiorców w najbliższym gronie, więc forum przyjmie wasze wtręty bez składu i ładu. 3 kg różnicy w wadze, mocowanie, szyldzik i kształt frontu coś przypominający, ale generalnie poprawny akustycznie ...

A ja tak w ciemno, bez odsłuchu (bo pewnie wielu uzytkowników tego forum nie słyszała Saphire) bym i tak wybrał Pylona. Dlaczego? Bo STX zamiast zmienić nazwę dla najwyższej serii (jak np. Nexton), dalej pakują to pod jednym szyldem, a dla mnie to nie do przyjęcia. Jestem skłonny uwierzyć że FX grają, ale dla mnie za bardzo to trąci straganowym łup łup ...

Zgadza się. Nazwa robi swoje i głównie nią się kieruję przy zakupie zestawu głośnikowego. Kto by patrzył na złe dokręcenie głośników i kwestie stolarskie:)

A ja się pytam po raz kolejny, po co przepłacać? Gorsze wykonanie, gorsze przetworniki, wyższa cena... Czy dla innego, nieklasycznego wyglądu warto dopłacać prawie tysiaka? (biorąc też pod uwagę różnicę w cenie wysokotonówek).

Tylko na to chciałem zwrócić uwagę... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się kłócić. Nie lepiej zainwestować w sprawdzony sprzęt? Polecam Tonsil Siesta. O niebo lepsze od Pylon Saphire i F-200

A tak wogóle jaka to marka Pylon? Jednososobowa spółka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś teraz temat wyższości stolarki Pylon Saphire nad STX Fx-200

Hmm, nie przypominam sobie takiej sytuacji, a i w tym co napisałem tego nie znalazłem. Zresztą zauważyłem, że kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, a kolejnym przykładem tego choćby uparte brnięcie i dalsze upublicznianie swoich nie popartych dowodami przemyśleń, mimo sprostowania które napisał faktyczny reprezentant firmy Pylon. A co do moich udziałów w zyskach ze sprzedaży produktów wymienionej firmy, to niniejszym oficjalnie proszę właścicieli i udziałowców Pylon Audio o wypłatę prowizji, za naganianie im nieświadomych i głuchych na dodatek klientów (bo zdaniem quasi wszechwiedzących na tym forum tacy chyba musieli być), którzy nabyli Państwa produkty. Nr. konta bankowego podam na priva :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zainwestować w sprawdzony sprzęt? Polecam Tonsil Siesta. O niebo lepsze od Pylon Saphire i F-200

Tu bym się dopiero kłócił... :) O ile tonsil 15 40 5 to dobry przetwornik w swojej cenie, to z kolei wysokotonówka i zwrotnica jest skopana na maxa... Wystarczy dać temu niskośredniakowi Vifę DX25 (która też nie jest rewelką) i zestaw już nabiera gry...

Druga sprawa, że same gdny nie są produktami z jednej fabryki i rozrzut parametrów między głośnikami jest kolosalny... roblemy polityki tej firmy padły na głośniki i miałem już przypadek gdzie 4 razy wymieniałem głośnik i w końcu dałem sobie spokój po miesącach walki o dobry głośnik...

Gdybym nie siedział w diy to bym tego nie wiedział, ale niestety wystarczy się raz naciąć i wszystko staje się jasne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens dyskusji nad wyższością kaszanki nad parówkową?

Czy to Tonsil czy Nowy Tonsil Pylon nadal nie zrobią super dźwięku z tych kiepawych głośników. Dobrze kolega napisał powyżej że zmiana jednego głośnika na najsłabszą vifę dx zmienia niedopoznania dźwięk na lepsze. Sugerowałbym w związku z tym poszukać używek chociażby Audio Academy np. Phoebe z głośnikami duńskimi.

Po co wydawać 1000 zł skoro to ani wyglądu ani dźwięku, komu później sprzedasz jak już wyjdzie za jakiś czas szydło z worka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.