Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę tę poboczną myśl w wątku zdziwieniem, że pierwowzór (Stella) nie doczekał się w naszej prasie drukowanej ani portalowej żadnej recenzji, za to przy właściwie każdej recenzji wspomnianego modelu Pylona pojawiało się nawiązanie do tegoż pierwowzoru. Trudni mi uwierzyć, że recenzenci tak bacznie przyglądają się rynkowi, są tak uważnymi obserwatorami i z taką wnikliwością dochodzą do swoich spostrzeżeń. Znowu napiszę, że w przypadki nie wierzę i raczej upatruję tutaj pewien chwyt marketingowy związany z podrzuceniem określonej informacji do wykorzystania. A dziennikarz, jeśli ma o czym pisać, to się cieszy z podpowiedzi. To nic, że oryginału nie słyszał i na oczy nie widział - jest zamówienie, to pisze.

 

Podzieliłem się swoimi refleksjami wynikającymi z pogłębionej obserwacji rzeczywistości. Odnośnie samej wartości kolumn nie wypowiadam się - na pewno są pozytywnie inne i mają bardzo korzystnie skalkulowaną cenę. Zresztą zostały zauważone przez rynek, do czego sam się trochę przyczyniłem. Ale odkąd połączyło mi się kilka spraw w całość, to straciłem do tej propozycji serce. Uprzedzić tylko mogę, że dobór optymalnego sprzętu do nich jest niesłychanie trudny, na czym już parę osób się "przejechało". Na pewno nie zagrają ze wzmacniaczem z ich półki cenowej.

 

>> Azus

 

Dwudrożna konstrukcja z szeroko promieniującym wysokotonowcem, to jest dobra koncepcja, nieprawdaż?

JBL, nawet te najwyższe, są takie. I stary Altec (np. model 14 i 19). Jakaś forma tuby plus spory basowiec. Niczego więcej zazwyczaj do szczęścia nie potrzeba.

Tylko warto mieć własne, autorskie opracowanie, a nie zapożyczać sobie cudze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niczego nie kopiuje,...w ogóle pewnego rodzaju tuby są podobne do siebie, i ich rodzaje są stosowane, tak jak przetworniki,...inne, ale tak samo wyglądające.

...Tak, ciągle coś tam testuję, dobór przetworników jest moją decyzją i pomysłem i raczej na nikim się nie wzoruję,...może tylko design, i też nie do końca, staram się też posiadać swój wzór.

Kolumny z wykorzystaniem np. tuby TAD, .....wyglądają tak samo i tutaj z wyglądem się nie zaszaleje, ale z doborem komponentów w projekcie tak,... są to moje autorskie rozwiązania, nigdzie nie stosowane, nikt nie powiązał i wykonał pomiarów TH z Radianem i Radiana z Alteciem + Beyma,... jedna osoba, która była u mnie i posłuchała i wykonała,...z tego co wiem już gra, konstrukcja wg mojego pomysłu, tylko w obudowie typu onken, przy współpracy Fikusa i Pana Włodka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - przeglądam ten wątek i aż musiałem coś napisać - bo nie wiem, czy słoń mi nadepnął na ucho, czy coś tutaj w wątku jest nie tak.

 

Początkuję w świecie hi-fi i właśnie składam pierwszy poważniejszy zestaw. Zebrałem wiele opinii i postanowiłem je porównać z rzeczywistością ;)

 

Póki co słuchałem tych kolumn :

 

- Klipsch RF-62

- Klipsch Synergy F30

- Quadral Quintas 5000

- Usher S520

- Monitor Audio Silver 2

- Monitor Audio BX6

- Linn Majik 109

- Focal Aria 906

- B&W 685 S2

- KEF Q500

- Perła Pylon Audio

 

Z tych wszystkich w miarę znośnie brzmiały MA BX6 - ale o wiele lepiej Perła Pylon Audio i Focal Aria 906 - w sumie to sam nie wiem, które lepsze.

 

Ale Pylony brzmiały naprawdę fajnie i mówię zupełnie obiektywnie jako zwykły słuchacz z ulicy. Dobre wyrównane brzmienie, nie podkolorowane,

wysokie tony można by trochę ujarzmić ale ogólnie super, otwartość i oddech - to czego szukałem.

 

A tu patrzę i jeden wielki hate na Pylon Audio. Czy kiedyś ta firma robiła gorsze kolumny niż w tej chwili, czy o co tu chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję pomocy w doborze do Pylon Pearl 20 jakiegoś używanego amplitunera stereo w cenie 500-800zł. Ma ktoś jakiś sprawdzony zestaw z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ok, myślałem że chodzi tobie o STX-y F-160.

 

 

 

No jeśli ktoś woli gorsze podłogówki od lepszych monitorów, to spoko, jego wybór :)

 

Nie mów że Pylony do 2tyś. są najlepszym wyborem, bo zastosowane w nich głośniki mówią co innego (to jeśli chodzi o techniczne sprawy).

Do 2tyś. jest w czym wybierać, kwestia tylko gustu słuchającego.

Widzisz... właśnie napisałęś to samo co ja kilka postów wcześniej.. do 2000 to kwestia gustu i oczekiwań słuchajacego

Polecisz mi monitory na 35 m2 ?

Jeszcze taka mała uwaga. O ile się orientuję to pearl 25 mają wysokotonowy Monacora i dwa średnio/nisko STX-y robione dla Pylona.. Przynajmniej w sprzęcie, który jest robiony teraz.

@studnisko - musi być amplituner ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam. Zakupiłem te kolumny za 650 zł z drugiej ręki, po przeczytaniu tutaj różnych ,chwalebnych opinii( nie wiem komuś słoń nadepnął na ucho,czy posmarowali kasą?). Chciałem jakieś niedrogie podłogówki. Mam aktualnie dwa monitory Koda 2000B i Indiana Line Nota 260. Po podłączeniu pylon pearl 20 zacząłem się zastanawiać,czy mój sprzęt coś nawala : posiadam przedwzmacniacz lampowy i końcówkę mocy opartą na gainclone DIY. Dźwięk jaki wydobył się to istna tragedia. Góra jakaś taka ostra,czy nawet niesamowicie kłująca po uszach , średnica to jakiś śmiech na sali. Bas ,a raczej jego brak to już kompletne dno. Do Kody 2000B nawet nie mają podjazdu - 2 klasy niżej. Indiana bije taka samo - o klase lepiej. Ludzie nie kupujcie tego szrotu, bo niby Polskie to dobre,haha. Jutro opiszę dokładniej moje wrażenia. Odradzam zakup. Ja bym tego za 300 zł nawet nie kupił. Sprzedałem z ulgą za 500 zł. uff....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii. Ja opisuję tylko swoje wrażenia z odsłuchu. Do rzeczy: na tapetę wziąłem na początek album Lany Del Ray - Honeymoon. Pylony zagrały.. hm średnio? Zero sceny, poznikały gdzieś szczegóły w tle. Dźwięk grany przez te kolumny jest podany jakoś tak" na twarz" zero przestrzeni, co mi totalnie nie odpowiada. Góra często bardzo ostra, basu brak - tam gdzie powinien uderzyć bas, to pojawiało się jakieś plumkanie. Jedynie wokal momentami dawał radę. Kolumny jak dla mnie są pozbawione jakiejkolwiek dynamiki. Przy albumie Metallici- Black Album pogubiły się totalnie. Kompletnie nie nadają się do metalu,hardrocka. Nie wiem, może to wina mojego sprzętu. Ale te kolumny nawet przegrały z Magnat Quantum 502 - bo zrobiłem sobie porównanie z nimi. Tragedia i jeszcze raz tragedia. Ja rozumiem,że trzeba wspierać nasz sprzęt,ale chyba nie za każdą cenę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zupełnie nie zgadzam się z powyższym wpisem. Mam co prawda Pearl Monitor a nie Pearl 20 i czego jak czego ale basu i dynamiki im nie brakuje. Wysokie też w porządku, może nie są szczególnie wyrafinowane ale na pewno nie drażnią. Ogólnie kolumny są wg. mnie całkiem dobrze zrównoważone i słucha się ich bez zmęczenia. Wiadomo, jeżeli ktoś oczekuje cudów to ich tu nie znajdzie ale przy cenie 900 zł za nowe kolumny wypadają naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj electrino 150 w podobnej cenie to zobaczysz, że można mieć granie o półkę dwie wyżej niż te nędzne pearl`e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz racje, nie wiem bo nie słuchałem tych STX, chociaż szczerze wątpie, że są o dwie klasy lepsze. Co do Pylonów to kupiłem je świadomie po odsłuchu a nie kierowałem się jakimiś pozytywnymi czy negatywnymi komentarzami. Słuchałem ich razem z Dali Lektor 2 i Boston Acoustics A26 ( oba zestawy są droższe niż Pearl Monitor) i właśnie Pylony najbardziej przypadły mi do gustu. Zagrały dzwiękiem o największej skali i równowaga tonalna wydawała się najbardziej zrównoważona. Co więcej, przed zakupem kolumn przez kilka lat używałem słuchawek Beyerdynamic DT150, które są uważane za bardzo dobre i powiem tyle, że wole słuchać na Pylonach bo są bardziej zrównoważone. Zresztą, każdy ma własny słuch i moim zdaniem nie należy kupować sprzętu bez wcześniejszego odsłuchu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich razem z Dali Lektor 2 i Boston Acoustics A26

No to się nie dziwię, że pylony się podobały. To jeszcze większe kaszany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

cześć, może ktoś ma do odsprzedania pearl monitor w stanie idealnym orzech wenge calvados - proszę o kontakt na prv!

i chętnie porozmawiam o tym modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie tego szrotu, bo niby Polskie to dobre,haha.

 

Widzę, że nie dość Audiofil, to jeszcze Polonista. A zdradziłbyś nam Szanowny Panie na jakim to sprzęcie odsłuchiwałeś owe kolumny? Jakich kabelków użyłeś? I jakiej szlachetnej Muzy, poza Metallica i Lany Del Cośtam...? Czy to był standardowy CD, czy może coś z "gęstych plików"?

A... i zapomniałbym... akustyka pomieszczenia, rozumiem, że wzorcowa? ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem wszystko ale paplanie jakie to kable użyłeś do podłączenia pi..........ych głośników za 900 zł, z badziewia cudów nie będzie. To jest tanie to ma grać z kablami OFC za 3 zł metr i do tego tanim CD, wzmacniaczem czy amplitunerem. Jak mnie stać na kabel po 300 zł za metr to stać mnie na lepsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dość Audiofil, to jeszcze Polonista. A zdradziłbyś nam Szanowny Panie na jakim to sprzęcie odsłuchiwałeś owe kolumny? Jakich kabelków użyłeś? I jakiej szlachetnej Muzy, poza Metallica i Lany Del Cośtam...? Czy to był standardowy CD, czy może coś z "gęstych plików"?

A... i zapomniałbym... akustyka pomieszczenia, rozumiem, że wzorcowa? ;))

Swoje szydercze komentarze mości kolego zostaw w piaskownicy, bo chyba nie o to chodzi? Co do sprzętu: źródło , na których robiłem odsłuchy : Cd Marantz SA-15S1- modyfikacja pod lampę , Cd Cambridge Audio SACD 87, gramofon Pro-ject PRO-JECT 1-XPRESSION CARBON. Kabelki to zwykłe OFC, Supra quadrax i audioquest. Przedwzmacniacz DIY na lampach ecc88 mullard - robiony pod zamówienie. Końcówka mocy DIY na bazie gainclone 2x50 watt robiona pod moje zamówienie. Wzmacniacz Vincent SV-237 oraz amplituner Onkyo TX-RZ 800. Wszystko to podłączane w różnych konfiguracjach do pylonów, magnat quantum 502, kody 2000B i mojego aktualnego zakupu Chario LYNX. Standy Chario. Akustyka pomieszczenia jak najbardziej dobra 30 m2, .

 

Dla twojej jakże wspaniałej i szlachetnej wrażliwości muzycznej, słuchałem także wielu innych płyt oprócz " Lany Del coś tam" - trochę szacunku. A jeśli szło by z głośników disco polo, to by dopiero jazda była, co? Ciekawe co byś wtedy napisał mości audiofilu? Ale nie bądźmy złośliwi i nie zniżajmy się do pewnego poziomu. Wykonawcy: Ray Charles, Joe Dassin, Bach, Tool, A Perfect Circle,Herman Schoonderwalt -the romantic sax album, The Doors, Paco De Lucia, Besides, Nigel Kennedy,Ludovico Einnaudi i wiele innych , o których nie chce mi się tu pisać, bo zabrakło by miejsca.

Co mnie najbardziej rozbawiło odnośnie pylonów i tego modelu, że te zabawki przegrały z Magnat Quantum 502( cena na allegro 400 zł). Gdy rozkręciłem pylony, to się przestraszyłem co tam jest, a raczej czego tam nie ma, nawet wytłumienia.... Jeśli posiadasz te wspaniałe kolumienki, to gratuluję zakupu totalnego złomu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżę temat bo jestem zainteresowany ww sprzętem w wersji monitor.

 

Czy ktoś ma/słuchał i może się podzielic opinią nt Pylon Pearl Monitor w ostatniej odsłonie tj. na głosnikach Pylon a nie Tonsil?

Monitor mk1 miały właśnie tonsilowski głośniki, mk ma firmowane przez Pylon, pomijam czy chińskie czy inne, te mnie interesują, mk2.

 

@Pablo, pamiętasz jaki to był wypust który testowałeś, mk1 czy mk2?

 

Nie spodziewam się super efektu "wow" w tej cenie, ale jednak czegoś znacznie lepszego od wieży stereo albo taniego kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu patrzę i jeden wielki hate na Pylon Audio. Czy kiedyś ta firma robiła gorsze kolumny niż w tej chwili, czy o co tu chodzi ?

 

Chodzi o to, że ta firma sprzedaje kolumny zbyt tanio co wielu innym się nie podoba. Bo ich produkty czasem wielokrotnie droższe, a wcale nie lepsze nie sprzedają się pewnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pearl'e z nowej serii.

Kupiłem w ciemno, żeby coś tam grało z ampli Yamaha 797.

Szkoda mi było kasy na używane Tannoy'e itp. monitory za niewiele mniej niż nowe Pylony z gwarancją.

I się nie zawiodłem.

Pearl Monitor to doskonałe, żywe, rytmiczne, nisko schodzące (do 40 Hz mierzone płytą Chesky) monitory.

Cena za takie granie jest po prostu śmiesznie niska.

Tyle. Szkoda więcej pisać.

Polecam odsłuch we własnych warunkach i swoim sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.