Skocz do zawartości
IGNORED

wzm.Lampeczka do 8/10 kzł!Jaka naj?help!


rady

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich spostrzezeń to faktycznie w tej cenie kompromis może dotyczyć szybkości basu i czasami jego kontroli, natomiast po przekopaniu ogromnej ilosci tranzystorowców w podobnym zakresie wydaje mi się, że trudno bedzie Ci coś znaleźć wśród konstrukcji fabrycznych, co nawiąże walkę pod względem jakości średnicy. Łączenie takiego np. KT88 z monitorami o impedancji 6-8ohm i skuteczności nawet 85dB w normalnym pomieszczeniu 15-25m2) może dać fantastyczne rezultaty. Sprawdź ofertę Amplifona i Delty Studio - z polskich klocków to według mnie najsensowniejsze urządzenia i można sprawdzić we własnym systemie pożyczając - jak tak zrobiłem i po oddaniu wytrzymałem tydzień. Z nie polskich - koledzy powyzej już napisali. Co do 15w single-ended itp. to kompromis moze iść trochę dalej - ale tu nie mam jakichś szczególnie bogatych doświadczeń. Równie dobrego tranzystorowca faktycznie mogłoby się udać złozyć za te pieniądze, ale raczej nie kupić fabrycznie nowego. Duzo zależy od pozostałego sprzętu, ale zakładając dobre źródełko i Twoje Sonuski - lampa to dobry kierunek. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz na 300B S.E.jest dużo czystszy i bardziej szczegółowy na wysokich tonach.Fenomenalna barwa dźwięku.Bas jest krótki i z wykopem,i jego czytelność jest dużo lepsza,od konkurencji.Delta Studio i Amplifon mają tylko jedną przewagę nad 300B - moc.Niestety, połaczenie S.F. i 300B daje tylko połowiczne zadowolenie.Pękna barwa (wzór), słabe wysterowanie powoduje utratę szczegółów ,i bas zaczyna dominować nad resztą pasma.W takim zestawieniu można bardzo szybko nabrać niechęci do urządzeń S.E.W/g mnie najlepszym lampowcem do Twoich kolumn będzie Delta Studio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-soso

gdzie jest ten sklepik co P.Logosik za 10-12 kpln ?

-lolo

monobloczki WM 200 jaki stan a jak to gra? kto z was sluchal?

 

nie kce zgrzeszyc ;0)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszales o Linear Audio Research Nazca push-pull na 211?Rewelacyjny dzwiek,cena sklepowa 22600,mam do sprzedania za 8kzl,na gwarancji do listopada!!! Mozna obejrzec na WWW.LAR.PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady... jak grają te monobloki Amplifona to przeczytasz sobie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakbyś miał więcej pytań to spróbuj napisać do Arkadixa bo to chyba jego strona (?)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A88 T - słuchałem go w Puzonie w Katowicach. fantastyczna maszyna. Wykonany cudownie, przełącznik trioda - pentoda, zdalne sterowanie. Brzmienie własnie takie jak opisał Rady. O ile pamietam kosztował ok 10 tys. Wzmak potrafił ruszyc nawet b. trudne kolumny. Z basem nie było problemu, wprost przeciwnie kontrola jak w dużej koncówce mocy na tranzystorkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tutaj zdjecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

sputnik

Pathosa słuchałem (wyglądał jak Twin Tower ichyba się tak nazywał???) z AP Spark, CD nie pamiętam ale to była jakaś górna średnia. Z odsłuchu nie zostało mi nic w pamięci poza świetnym wyglądem wzmacniacza. Grało dobrze i tyle.

mrrod

Świetny link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

UWAGA!!!

Czy ktos z was ma pojęcie do czego słuzy maly plastikowy przelacznik na dolnej sciance w Pathosie Classic One MKII??Bo sam głowny Dealer Pathosa,jak sie go zapytałem z czym sie je ten kawałek chleba,wywołał w nim lekka konsternację.Ale wybacze mu temu Panu,brak informacji na ten temat,bo kto przy zdrowych zmysłach oglada urzadzenie od spodu,skoro najpiekniejsze walory urzadzenie posiada na gorze...bylbym very wdzieczny za odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich.Peter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango >>>

A co myślisz o kombinacji OMAKA w porównaniu do Delta Studio i innymi ?

P.S.

Mam dwa! I chcę dać dobrą radę dla rady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kustoszp

 

Chyba coś jest na ten temat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathos Classic może pracować jako monoblok , może ten przełącznik jest do tego.

Chociaż czytałem ,że potrzebna jest pomocy elektronika więc sam nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Sugeruję zainteresowanko Operką Consonansikiem. Nie zetknąłem się jeszcze ze złym wzmacniaczykiem z tej stajenki. Są w Warszawie na Boya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mrrod, 25 Maj 2004, 20:05

 

>Cayin A88 T - słuchałem go w Puzonie w Katowicach. fantastyczna maszyna. Wykonany cudownie,

 

Podlacze sie pod post mrrod. Kliknij na zalaczony link. Firma SPARK, ktora pozniej stala sie Cayin. Nie wiem czy jeszcze maja ale jezeli tak to za taka cene to okazja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Uzywam dwoch jeden to Spark 530 (napedza basy) a drugi to wlasnie Spark 710 (gora i srednie). Napedzaja piekielnie trudne kolumny. Gra tak ze ho ho.... 530 bylaby lepsza jezeli nie zamierzasz robic bi-ampingu ale bardzo trudno dostepna i tylko na wtornym rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn, 31 Sty 2007, 15:34

 

>Sugeruję zainteresowanko Operką Consonansikiem. Nie zetknąłem się jeszcze ze złym wzmacniaczykiem z

>tej stajenki. Są w Warszawie na Boya.

 

Prawie wcelowales. Moja wersja jest nieco dluzsza:

 

Sugeruję zainteresowanieczko Operkuską Consonansiczkiem. Nie zetknąłem się jeszcze ze złym wzmacniaczykiem z tej stajeneczki. Są w Warszawce na Little Boya.

 

pzdrw

 

soso

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego ulubionego Dyzmy, jeden z ulubionych cytatów: "Kochanieńki! Główeńka nie od parady! Ale wszystkich przyjaciół na bruczek? Cały gabinecik?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dht, 21 Maj 2004, 12:47

 

>Ja uwazam ze wzm. lampowe typu williamson (szereko rozumiany:)), czyli zdecydowana wiekszosc

>komercji,

 

A są jakieś komercyjne Williamsony? To jest - klony, dokładnie ten sam układ, z dokładnie takimi samymi lampami (6SN7, KT66)? Bo tą nazwą opisywanme są rózne "wynalazki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam tylko Lorelai by Andrzej Marków i to bez względu na przedział cenowy (tu tylko 4.000 PLN). Usłyszałem i uwierzyłem, ale....nie stac mnie :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam tylko Lorelai by Andrzej Marków i to bez względu na przedział cenowy (tu tylko 4.000 PLN). Usłyszałem i uwierzyłem, ale....nie stac mnie :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam tylko Lorelai by Andrzej Marków i to bez względu na przedział cenowy (tu tylko 4.000 PLN). Usłyszałem i uwierzyłem, ale....nie stac mnie :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na temat tego przełacznika pisze Pacuła na highfidility len link link podali koledzy

ale mam prosbe słuchałem tego cacka i sie zachwyciłem. mam zamiar go nabyć!

nie mam doswiadczenia w tworzeniu systemów stereo pomimo dojrzałego wieku więc kazda porada będzie dla mnie cenna. Muszę dobrać odpowiednie monitory pokój ok. 16 m2. Z czym ty grasz na tym ?

Moze bys coś zaproponował , jakieś nie zbyt drogie kable do głosników , jakie CD?

Bedę wdzięczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.