Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy - czy to ma sens?


soso

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem kabla sieciowego i nasuwaja mi sie takie pytania:

 

1. Czy to w ogole ma sens?

2. Czy dobry kabel sieciowy powinien byc do wszystkich elementow zestawu hi-fi (CDP i tuner np.)? Czy tylko do wzmacniacza?

3. Czy jezeli macie taki kabel to zauwazyliscie jakas poprawe w brzmieniu czy jest to tylko Efet Szlafmycy - nie ma sie problemow z glowa jak sie spi.

 

Oczywiscie, nie chodzi mi kabel sieciowy za 7000 dolarow (sa i takie) ale cos za powiedzmy 300-500 zl.

 

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soso

Nie ma na to żadnych reguł. "Porządny" kabel sieciowy ma za zadanie chronić sprzęt przez zakłóceniami EM.

To na ile pomoże, zależy od wielu czynników np. tego ile i jakie zakłócenia masz w sieci, jak czuły na zakłócenia jest Twój sprzęt , czasami większe zakłócenia mogą przedostawać się przez zasilanie do wzmacniacza z CD

niż z sieci itd.

Jedyna sensowna rada to pożyczyć kilka kabli i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Piter,

 

Ale jedno proste pytanie: czy TY zauwazyes przy zmianie kabli sieciowych jakas poprawe (pogorszenie) dzwieku?

 

teorie teoriami ale liczy sie zycie i praktyka

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Nie neguję tego, że ktoś słyszy różnicę między kablem zas. takim a innym, tylko zastanawia mnie co taki kabel robi, że ulepsza?

Tzn.

1. jeżeli jest grubszy to ma mniejszą rezystancję lepiej przewodzi i daje mniejszy spadek napięcia ale przecież to zaledwie krótka końcówka układu zasilania. Cała reszta siedzi w ścianie i to ona ma decydujący wpływ na rezystancję. Zatem poprawa będzie wtedy gdy mamy napdawdę byle drucik o przekroju 2x0,25mm2 a zastąpimy go czymś lepszym

2. Może być ekranowany i eliminować "autozakłócenia" czyli wpływ własnych zakłóceń pochodzących np od CD na kabel który jest faktycznie b. blisko. Ale jeżeli mamy komputer to on wprowadza zakłócenia zarówno bezpośrednio przez sieć jak i przez ścianę do przewodów biegnących po mieszkaniu.

Możemy mieć zatem filtr na przewodzie ale to już inna historia i wpływ bezapelacyjnie musi być.

Jeżeli natomiast stolik ze sprzętem postawimy przy ścianie w której biegnie przewód instalacyjny z którego następnie zasilamy ten sprzęt to nasz ekranowany przewód nie pomoże. Chyba że tynk na tyle tłumi oddziaływanie elektromagnetyczne, że jest OK, w co wątpię.

 

No więc na czym polega tajemnica sukcesu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poprosić o pomoc szczęśliwych posiadaczy mniej lub bardziej udanych sieciówek z twojego miasta i oceń sam. To jedyny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem przyzwoity DIY kabel na Shunyata Diamondback. Roznica jest znaczna. Dzwiek bardziej otwarty, wiecej dolu, gora jakby wyzej grala. Ogolnie nie ma dominacji zadnych czestotliwosci, jest wiecej czysto brzmiacej muzyki.

Jeli mozesz to pozycz jakis kabel i zobacz czy bedziesz slyszal roznice. Zobacz tez na ktory element toru ma ten kabel najwiekszy wplyw. Ciezko powiedziec czy bedzie to Cd czy wzmacniacz. Oczekuj roznego brznienia roznych kabli. Mozez tez zaczac od jakiegos DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się wymądrzał dlaczego tak jest ponieważ się na tym nie znam, ale faktem jes, że wpływ na dzwięk jest. Wydaje mi się, że istota tkwi w izolacji - aby przewód nie działał jak antena ściagająca wszelkie zakłucenia, co jeszcze ?

POprawę słychać, np w jakości basu, który ustaje się bardziej zwarty, szybki. W czystości wokali. Jedyne wyjście to porównać różne kable na własnym sprzęcie. Może wypowie się ktoś kto robi sieciówki, chociaż ogólnie nad zjawiskiem poprawy dźwięu w wyniku zastosowania sieciówki innej niż zwykluy kabelek od zasilania komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zależność kabla sieciowego jest taka - im więcej wydasz, tym więcej usłyszysz, bo przecież za coś zapłaciłeś. Dobry kabel nie "ściąga" zakłoćeń ?, a co z resztą przewodów elektrycznych przed gniazdkiem ?

Dla mnie ma jedynie sens stosowanie kondycjonera, dla eliminacji zakłoćeń z sieci. Jeśli chodzi o kable sieciowe ( i nie tylko ) mam przed oczami widok z ostatniego Audio Show w Warszawie, specjalnie zwracałem na to uwagę. Super sprzęt, kazdy zasilany kablem jak calowy wąż ogrodowy, a wszystko to wpięte do przedłużacza za 5 zł i do gniazdka w ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. CD, potem reszta

3. Za 300-500 można kupić bardzo dobry kabel sieciowy z drugiej ręki, albo niezły nowy

 

Warto sprawdzić osobiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> soso

Nie dajmy się zwariować, jeśli chodzi o kabel za 7000$ to z pewnością jest to „Efet Szlafmycy”, chyba że w cenie tegoż kabla wliczony jest koszt wykonania przewieszki do najbliższej stacji transformatorowej ;-)

 

…”Super sprzęt, kazdy zasilany kablem jak calowy wąż ogrodowy, a wszystko to wpięte do przedłużacza za 5 zł i do gniazdka w ścianie.” - hehe

 

Zainstaluj sobie porządny filtr sieciowy, kable wymień ew. na coś o nie mniejszej średnicy niż te w ścianie, będzie tanio i dobrze.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj CDP ma filtr sieciowy wbudowany. Zreszta, waga 10 kg mowi, ze nie liczono sie specjalnie z uzyciem matrialow. Mysle jednak o tym, czy sluchajac zauwazacie jakas roznice. Psychologia gra tu chyba tak duza role, ze moze autosugestia jest wszystkim, co kupuje sie razem z kablem sieciowym?

 

Czytalem wiele review uzytkownikow i opinie o kablach sieciowych sa zroznicowane. Osoby znane mi i zajmujace sie zawodowo audio nie wyrazaja sie zbyt entuzjastycznie i wlasciwie czytajac miedzy wierszami odnosze wrazenie, ze moze kable sieciowe to tak naprawde zabobon. Dorabianie wszelkich opinii naukowych jest dosc ryzykowne i dlatego wole dowiedziec sie, czy ktos wpial i uslyszal cos nadzwyczajnego, jakas zasadnicza zmiane.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>soso piszac CDP masz na mysli jakis tam cd playa czy konkretnie sony CDP jakis, jelsi sony to ktory model to jest? napisalbys cos o swoim sprzecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą róznicę usłyszałem po zastosowaniu Densen De Magic i ściereczek XLO i wcale nie żartuję, ani nie jestem psycholem ;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, każde rozłączenie i ponowne wpięcie kabli powoduje zmianę. A jeżeli jeszcze do tego oczyści się powierzchnie styku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu śmiałem się, że drogie sieciówki kierują ruchem prądu ze ściany do sprzętu :)

Sprawdziłem jednak, że to działa, kupiłem i nie wnikam dlaczego jest lepiej.

To samo dotyczy twojego pytania, napisałem oczywiście-ponieważ to słyszę i jak dotąd nie próbuję sobie tego tłumaczyć. Dla ułatwienia dodam, że bez ważnego powodu nie rozłączam kabli.

Jeśli jednak to się zdarzy-przed ponownym wpięciem oczyszczam powierzchnie styku ponieważ niestety zawsze okazują się zanieczyszczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy słyszę o kablach sieciowych za 7000 USD to mi się włos na głowie jeży. Jakbym miał tyle wydać na poprawę zasilania to faktycznie lepiej byłoby za te pieniądze wyprowadzić sobie chociażby osobny obwód z własnej skrzynki bezpiecznikowej, należycie go zabezpieczyć jakimś dobrym wyłącznikiem poprowadzić ten przewód gdzieś pościanie najlepiej zrobić go jeszcze w wersji ekranowanej podłączyć ekran do uziemienia, i na końcu zamontować gniazdko z pozłacanymi stykami lub przylutować wszystko na stałe. Pozostałe 3000USD wydać na kolumny lub przehulać w restauracjach w Juracie. To miałoby sens, natomiast wpinanie monstrualnych kabli w przedłużacz czy nawet w ściane gdzie mamy gniazdko za 7,50zł owszem coś poprawi ale nie tyle żeby wydawać na to choćby jedyne 500zł. Jeżeli ktoś mimo wszystko chce mieć kabel za 500zł to powinien zadbać również przynajmniej o gniazdko. To tak z punktu widzenia elektryka a przecież kabel zasilający to właśnie urządzenie elektryczne...

 

PS. No i gdzieś tak po drodze oczywiście wstawić jeszcze filterek kondycjoner czy cuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytal ktos o sprzet. Jest to Audio Analogue Puccini/Paganini, kable okrotnie drogie jak na taki sprzet ale dobrze zrobily dzwiekowi i to w sposob szalenie sugestywny wiec kupilem: Harmonic Technology Truth Link (IC) oraz tej zamej firmy Pro-9 do kolumn. Sieciowka jest najlichsza jaka tylko moze byc i nie ekranowana. Ot, kabelki, ktore dostarczono ze sprzetem.

 

Zaczynam sie powoli przekonywac, ze warto sprobowac. Skoro niektorzy slysza wyrazna roznice.

Zreszta, z pozyczeniem sieciowek w moim przypadku nie bedzie klopotu.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och soso, obawiam się, że ten "sens" zależy od wielu czynników... jaki masz filtr/kondycjoner, jakie zasilanie w klocku, jakiej jakości prąd w ścianie, ile zakłóceń "latających" w powietrzu, jak ułożone są kable, itp, itd... Ja swoją sieciówkę na moim sprzęcie, danego dnia, o danej godzinie "usłyszałem" (na co kolega igod stwierdził, że stan mojego umysłu był owego dnia, o owej godzinie, co najmniej dyskusyjny ;-) ). Poziom zmian był porównywalny z różnicami brzmienia sprzętu o różnych porach dnia i w różne dni tygodnia... Według mnie - spróbować warto. Kilkukrotnie. I tyle :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso,

 

ad1 - tak

ad2 - ja wymieniłem od razu w CD i wzmaku, nie robiłem prób "pojedynczo"

ad3 - jest wyraźna poprawa - system gra przede wszystkim.... subiektywnie glosniej na tym samym polozeniu galki volume niz na fabrycznych kablach. Poza tym poprawa basu (kontrola, wypelnienie), lepsza dynamika i wiecej szczegółów. Kabel DIY, na ekranowanym LAPP 5G2,5, po 2 żyły na L i N, piąta na E, Zrobiony i zastosowany bardziej z ciekawosci niz z przekonania ze to coś da.... a dało, i to napawde dużo dobrego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w związku z zarejestrowaną zmianą przy podłączeniu kabla sieciowego "przeszedłem na drugą stronę mocy"

to zastanawiam się poważnie nad zasadnością doprowadzenia niezależnie zasilania ze skrzynki licznika elektrycznego, stare powojenne budownictwo - instalacja była wymieniana parenaście lat wstecz na normalną miedzianą o przekrojach stosowanych przy instalacji gniazdek - pewnie druty gr 1,5 mm

 

moje pytanie do osób które zdecydowały się na ten krok - coś spowodowało, że dojrzeliście do takiej decyzji, co to realnie dało w waszym systemie, czy zarejestrowane zmiany warte są tego całego bałaganu przy wykuwaniu bruzdy pod kabel zasilający?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna, skrzypek

to już chyba koszt przy którym szybciej rozważał bym wymianę np: kabli głośnikowych,a lbo w ogóle wzmaka?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> igod

u mnie wszystko jest dobre, audiofilskie

 

>>pmd

taki metr bieżacy kabla to pewnie 4 zł, w sumie niewiele w porównaniu np z ostatnimi sieciówkami, groszowe sprawy, może warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>igod

drogi dojścia do upragnionego celu mogą być różnorakie z dedykacją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>>pmd

dotarły kolumny o których wspominałeś (coś na fostexach), będzie nowe objawienie, czy w kwestii kolumn constans?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.