Skocz do zawartości
IGNORED

Ulubiony obraz.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Z uprzejmości wypada zacząć od płci pięknej:)

Negra.

Wydaje mi się,że wcześniej nie spotkałem się z pracami Stasysa,choć z drugiej, jakby były mi trochę znane,kiedyś widziane.

Mniejsza o to.

Uczę się "czytać" obrazy,więc popraw mnie jeśli minę się z prawdą,ale w Stasysie widzę(po za paroma wyjątkami) ból,chłód,a wręcz momentami lodowatość.Wskazują na to m.in.barwy za którymi w przypadku jego prac nie przepadam(lubię jesienną kolorystykę.Iwin chyba(!?) bardziej nawiązuje do "zatrzymanego kadru z życia".Też widzę znamiona bólu,ale chyba bardziej jako urywek z życia,niż problemy "z bólem w głowie"Stasysa,ponieważ często nawiązuje do tej części ludzkiego ciała.

 

Piano. Szczerze? Ja jestem trochę zmanierowana w odbiorze, poprzez moją malarską przeszłość, jakąś tam większą lub mniejszą intuicję kolorystyczną no i skażona jestem wiedzą o malarstwie. I dlatego zupełnie nie zamierzam Ciebie poprawiać, ponieważ każdy musi odbierać to co widzi po swojemu.

Jeśli widzisz to co opisałeś, to pewnie tak jest. W drugim linku, który podałeś, ktoś napisał o korespondowaniu z Wojtkiewiczem, Makowskim, ja bym tu dodała jeszcze Cwenarskiego (który notabene jest jednym z moich ulubionych polskich twórców ubiegłego wieku). Czyli Iwin, to świat dziecięcy a Stasys już dorósł ;). Zresztą chyba zawsze był dorosły. Podobna jest forma, deformacja postaci.

Przyznam się, że dawno nie śledziłam twórczości Eidrigeviciusa. Trochę jestem zaskoczona tym, co widzę obecnie na stronie. Zwłaszcza jego obecną fotografią, ale to już inny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy maluje jak umie.Ktoś nie potrafi i dalej maluje.Uznanie za wytrwałość się należy.

 

Paul - z całym szacunkiem, ale tak samo można powiedzieć, że każdy gra jak umie i nawet jak nie potrafi, to uznanie

za wytrwałość się należy. Albo traktujemy coś profesjonalnie, albo disco-polo i partyzantka :)

Nie mam nic przeciwko, jeżeli artysta wyraża swoją ekspresję w postaci "kółka i krzyżyka", pod warunkiem, że jest

świadomy tego co chce przekazać, zawiera to jakąś myśl i oczywiście posiada na swoim pokładzie doświadczeń kunszt,

warsztat i technikę. Nie lubimy być przecież oszukiwani, bo jak sam na pewno wiesz, że różnych "artystów"

spod znaku "import-exsport-nowoczesny czarownik" w świecie "sztuki" nie brakuje :)

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul - z całym szacunkiem, ale tak samo można powiedzieć, że każdy gra jak umie i nawet jak nie potrafi, to uznanie

za wytrwałość się należy. Albo traktujemy coś profesjonalnie, albo disco-polo i partyzantka :)

Nie mam nic przeciwko, jeżeli artysta wyraża swoją ekspresję w postaci "kółka i krzyżyka", pod warunkiem, że jest

świadomy tego co chce przekazać, zawiera to jakąś myśl i oczywiście posiada na swoim pokładzie doświadczeń kunszt,

warsztat i technikę. Nie lubimy być przecież oszukiwani, bo jak sam na pewno wiesz, że różnych "artystów"

spod znaku "import-exsport-nowoczesny czarownik" w świecie "sztuki" nie brakuje :)

 

Pozdr, M.

Dobrze zrozumiałeś moja wypowiedź, tylko że słowo uznanie powinno być w cudzysłowie.To wszystko można przełożyć na inne gatunki "sztuki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano. Szczerze? Ja jestem trochę zmanierowana w odbiorze, poprzez moją malarską przeszłość, jakąś tam większą lub mniejszą intuicję kolorystyczną no i skażona jestem wiedzą o malarstwie. I dlatego zupełnie nie zamierzam Ciebie poprawiać, ponieważ każdy musi odbierać to co widzi po swojemu.

Jeśli widzisz to co opisałeś, to pewnie tak jest. W drugim linku, który podałeś, ktoś napisał o korespondowaniu z Wojtkiewiczem, Makowskim, ja bym tu dodała jeszcze Cwenarskiego (który notabene jest jednym z moich ulubionych polskich twórców ubiegłego wieku). Czyli Iwin, to świat dziecięcy a Stasys już dorósł ;). Zresztą chyba zawsze był dorosły. Podobna jest forma, deformacja postaci.

Przyznam się, że dawno nie śledziłam twórczości Eidrigeviciusa. Trochę jestem zaskoczona tym, co widzę obecnie na stronie. Zwłaszcza jego obecną fotografią, ale to już inny wątek.

Negra.

Bardzo dziękuję za sugestie dot.wspomnianych malarzy.Ostatnio mam trochę mało czasu,aby w spokoju móc dokładnie przyjrzeć się ich twórczości,ale przeglądam,zapoznaje się z ich pracami,a niektóre z nich wywołują moje zainteresowanie."Korowód dziecięcy,chyba głównie za barwy oraz "portret Maryny Raczyńskiej".Późniejsze prace np."rozstanie"wydają mnie się zbyt oczywiste i za bardzo wkraczające w świat dziecka(a może my,dorośli nie potrafimy czytać,właściwie odbierać tego świata:)

Tadeusz Makowski."Pejzaż z domami".Popraw mnie jeśli się mylę,ale to chyba kubizm w czystej postaci.Dalej..,"Rodzina wieśniaków"też zwraca moją uwagę.

Ech..,chciałem trochę więcej,ale musze kończyć,bo moja córeczka koniecznie chce do komputera:)

Serdecznie pozdrawiam!M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negra.

Bardzo dziękuję za sugestie dot.wspomnianych malarzy.Ostatnio mam trochę mało czasu,aby w spokoju móc dokładnie przyjrzeć się ich twórczości,ale przeglądam,zapoznaje się z ich pracami,a niektóre z nich wywołują moje zainteresowanie."Korowód dziecięcy,chyba głównie za barwy oraz "portret Maryny Raczyńskiej".Późniejsze prace np."rozstanie"wydają mnie się zbyt oczywiste i za bardzo wkraczające w świat dziecka(a może my,dorośli nie potrafimy czytać,właściwie odbierać tego świata:)

Tadeusz Makowski."Pejzaż z domami".Popraw mnie jeśli się mylę,ale to chyba kubizm w czystej postaci.Dalej..,"Rodzina wieśniaków"też zwraca moją uwagę.

Ech..,chciałem trochę więcej,ale musze kończyć,bo moja córeczka koniecznie chce do komputera:)

Serdecznie pozdrawiam!M.

 

Kubizm miał kilka postaci ;-). Makowski rzeczywiście miał epizod kubistyczny, ale to zainteresowanie zakończyło się na wczesnej fazie kubizmu. Ten kierunek, dla malarza o skłonnosciach poetyckich był zbyt ścisły, oschły. Sam napisał:

Kubizm był brutalnym realizmem szukania formy, wyzbytym wszelkiego sentymentalizmu"

Wydaje mi się, że chyba rozumiem świat sztuki dziecięcej (nie chwaląc się oczywiście:)). Miałam okazję wiele razy oglądać międzynarodowe wystawy malarstwa dzieci. One często mają niesamowita intuicję kolorystyczną, której my, dorośli nieraz możemy im pozazdrościć. Szkoda tylko, że bardzo często ta intuicja znika razem z dzieciństwem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negra

 

We wcześniejszej wypowiedzi napisałaś,że w obecnych czasach malarstwo nie ma sensu.Czyli co koniec historii?

Teza co najmniej kontrowersyjna.Przez analogię do muzyki,czy muzyka współczesna też nie ma sensu?

Pozostanie nam tylko sztuka audiowizualna?Dla mnie to perspektywa mało zachęcajaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negra

 

We wcześniejszej wypowiedzi napisałaś,że w obecnych czasach malarstwo nie ma sensu.Czyli co koniec historii?

Teza co najmniej kontrowersyjna.Przez analogię do muzyki,czy muzyka współczesna też nie ma sensu?

Pozostanie nam tylko sztuka audiowizualna?Dla mnie to perspektywa mało zachęcajaca.

 

Wojtku, sztuka jakoś sobie wciaż radzi. Zostaje też dekoracja, wzornictwo przemysłowe. Na nie popyt szybko nie minie. Cóż. Ja naprawdę uważam, że pokłady kreatywności w niektórych dziedzinach sztuki wyczerpały się a artyści odgrzewają kotlety dodając im tylko inne nazwy. Ale historia została i jest doskonała.

A tak przy okazji wielkie dzięki za ten wątek. Strząsnęłam kurz z wielu książek i albumów. Fajnie było do tego wrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Klasyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Na szczęście "ulubione obrazy" się zmieniają, przynajmniej u mnie. Uwielbiam "coś" zobaczyć nowego..., nieznanego..., często z innej kultury, innego krajobrazu, innego powietrza, innych smaków, innego WIDZENIA rzeczywistości. A co przedstawia, to nie istotne, ważne JAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórczość Pana Rothko, a co najlepsze jak kogoś nie stać żeby wywalić kilkadziesiąt baniek może sam sobie takie namalować :-)

rothko3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak malowidła Jasia Fasoli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórczość Pana Rothko, a co najlepsze jak kogoś nie stać żeby wywalić kilkadziesiąt baniek może sam sobie takie namalować :-)

 

Taaa...

Nie siedzę w branży więc kiedyś słuchając w Trójce audycji o niejakim Rothko mocno zdziwiłem się cenami jego obrazów i w ogóle istnieniem takiego artysty? malarza? biznesmena?

 

W jego obrazach kryje sie ponoć jakaś straszliwa głębia. Może jak ją poznam to poczuję, na razie jestem sceptyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro

 

Tu nie trzeba się dopatrywać głębi ale spojrzeć na obraz tak po prostu.To jest malarstwo w stanie czystym,posługujące sie tylko środkami malarskimi.Kolor ,tylko kolor i aż kolor.A do tego jakaś energia,ciepło.Znakomity obraz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obraz z "trzema paskami" jest rewelacyjny! Jak się dobrze przypatrzeć, widać przynajmniej kilkanaście twarzy-duchów. W taki obraz rzeczywiście można się wpatrywać wiele minut i za każdym razem odkrywać coś nowego. No i te kolory, fantastyczne. Ale dla laika - to tylko bohomaz, jakieś trzy prostokątne plamy, godne co najwyżej stanąć obok osiedlowego śmietnika.

A wtedy przychodzi Ninja-złomiarz i bierze co jego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jörg Immendorff, jedna z najważniejszych postaci niemieckiej sztuki powojennej obok Markusa Lüpertza, Georga Baselitza, Siegmara Polke. Artyści ci są określani jako nowi dzicy. Bardzo lubiane i cenione przeze mnie malarstwo.

 

Drugi obraz Markusa Lüpertza, Rückenakt

 

trzeci obraz to Sigmar Polke, Freundinnen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17302-0-88943000-1389974298_thumb.jpg

post-17302-0-82738900-1389974995_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów kupuje obrazy?Może grafiki?

Kupować, nie kupuję- ale wyświetlam na 42 calowym monitorze dobierając muzykę w zależności od odbioru kierowanego nastrojem. Są wieczory, gdy zniecierpliwiony wyłączam muzykę lub obrazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.