Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

Dolaczam do klubu z moim moon i-5, gra to z dynaudio contour s1.4 super, czego mi brakuje, to ciepla lampy-przesiadlem sie z manleya stingraya, ktory by tych

kolumn nie uciagnal. ale juz jedzie do mnie koncowka lampowa, wiec sim bedzie pracowal jakis czas jako pre- zobaczymy co to bedzie.

dodam ze dol sima i manleya to niebo a ziemia, prawde mowiac jeszcze nie slyszalem tak wspanialego i zroznicowanego basu, czystego nie dudniacego ,a przeciez

to wymagajace kolumny i wcale nie takie male.

pozdrawiam

roman s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem integry Moon i-1 w towarzystwie: źródła Naim CD5i, kolumn głośnikowych Equilibrium Atmosphere, interkonektu Equilibrium Essence, kabli głośnikowych Equilibrium Piece of Heaven. Ta konfiguracja to wynik moich wieloletnich poszukiwań brzmienia eterycznego, szczególowego, zrównoważonego z doskonałym timingiem. Nie spotkałem bardziej muzykalnego wzmacniacza w tym przedziale cenowym który tak doskonale by się zaprezentował z tymi komponentami audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon 600i z kolumnami Equilibrium, drugimi od dołu, pokazał przestrzeń jakiej nie słyszałem za takie pieniądze i większe też. Trochę mało było wykopu, ale może to wina Mitów? Jeszcze trochę poszukam swojego ideału, niewiele już zostało do posłuchania, a mam wielką chęć do Moona 600i wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polowalem na W-3 amp, ale na razie bez skutku.

co do mojego (I-5) to bardzo wysokiej klasy amp, mimo nieduzych watow(170) z latwoscia napedza dynaudio,a jak juz wspomnialem bas to wzor,

mialem wczesniej na probe integre bata VK-300Xse,potezna maszyna,hybryda,z cudownymi lampami,300watt,i dzis moge powiedziec,ze sim wygral

w kazdym aspekcie(oczywiscie w moim systemie i moim domu),sprzet prawie trzy razy tanszy(w uzywce za bata zaplacilem 3000$ a za sima 1200$).

bedac na odsluchach w sklepie mialem przyjemnosc sluchac wiekszosci simow(rowniez tych dzielonych i bardzo drogiej integry),ale naprawde

duze wrazenie zrobila na mnie integra i3.3,ktora rowniez chcialem kupic ,potezna moc,scena,wysokie,bas-na prawde wszystko super,ale cena troche

spora ...

pozdrawiam

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Moon 600i z kolumnami Equilibrium, drugimi od dołu, pokazał przestrzeń jakiej nie słyszałem za takie pieniądze i większe też. Trochę mało było wykopu, ale może to wina Mitów? Jeszcze trochę poszukam swojego ideału, niewiele już zostało do posłuchania, a mam wielką chęć do Moona 600i wrócić.

Istotnie komponenty Moona z kolumnami Equilibrium stanową dobraną parę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego to mało znana firma, Simaudio może Moon? Niższych modeli nie słuchałem, ale wyższe "grają" cudownie. Wolę ostrą muzykę, ale jeszcze kilka lat i będę chciał słuchać piękna z takiego sprzętu; a czas mija b. szybko. Może wkrótce znów przywitam się z szalenie uprzejmymi panami z AF. Obym doczekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sam myslalem o i3.3 . Z tego co zdolalem wyczytac to wzmacniacz gra jasno takze ciepelka bedzie malo lub wcale. Ale to tylko wyczytane info na necie. Jak bede zmienial wzmak to wlasnie na cos cieplego/lampowego.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczytalem na necie. Ponoc jest jasny i ostry na gorze wiec nawet jak srednica bedzie piekna to walaca po uszach gora wszystko zepsuje... Zreszta najlepiej posluchac samemu, kto wie z czym ten wzmak gral i o co chodzilo opisujacemu...;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie, czy jest ktoś w stanie zcharakteryzować brzmienie odtwarzacza moon cd-1 ?

Ja wygląda jego równowaga toanalna, dużo basu, góry, średnica wypchnięta? Czy raczej lekkie przestrzenne granie? Mam do kupienia w atrakcyjnej cenie.. Rozważam jeszcze atolla cd100SE który ma pozytywne opinie na tym forum. Z góry dzięki za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja polowalem na W-3 amp, ale na razie bez skutku.

co do mojego (I-5) to bardzo wysokiej klasy amp, mimo nieduzych watow(170) z latwoscia napedza dynaudio,a jak juz wspomnialem bas to wzor,

mialem wczesniej na probe integre bata VK-300Xse,potezna maszyna,hybryda,z cudownymi lampami,300watt,i dzis moge powiedziec,ze sim wygral

w kazdym aspekcie(oczywiscie w moim systemie i moim domu),sprzet prawie trzy razy tanszy(w uzywce za bata zaplacilem 3000$ a za sima 1200$).

bedac na odsluchach w sklepie mialem przyjemnosc sluchac wiekszosci simow(rowniez tych dzielonych i bardzo drogiej integry),ale naprawde

duze wrazenie zrobila na mnie integra i3.3,ktora rowniez chcialem kupic ,potezna moc,scena,wysokie,bas-na prawde wszystko super,ale cena troche

spora ...

pozdrawiam

rs

Mam i.-3.3 w zestawie z CD3.3, chętnie zaprezentuje brzmienia tej integry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,widze ze chyba bardzo mało jest użytkowników marki simaudio bo wpisow tyle co na lekarstwo... Chcialem zgłosic sie z nowo kupionym moonem i-5.Jest to pierwsze urządzenie tego producenta ktore u mnie zagości miejmy nadzieje że na długo....Ma to zagrać z monitorami dynaudio contour s 1.4.Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki i dobre rady co do tego sprzętu to bardzo proszę.Pozdrawiam.Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś mi posta przerwało. Dużą zaletą tego wzmaka jest to że jest absolutna cisza nic trafa nie słychać, bardzo dobra regulacja głośności no i 5w w czystej klasie A robi swoje. Dla mnie to super przestrzeń i naprawdę pięknie brzmienie. Spokojnie radzi sobie z napędzdniem moich dynek c1. Myślę że teraz ciężko o taką konstrukcje zawsze jest coś co przeszkadza lub do końca nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

No to i ja wproszę sie do klubu.Jako posiadacz Moon phono lp5.3 + zasilacz psx5.3 osiągnąłem pewien kompromis dobrego brzmienia "tranzystorowego"phono Jako zadeklarowany miłośnik lampy stwierdzam ,że elektronika Moon'a(cała) jest wyjątkowa bo posiada swoja szlachetna sygnaturę brzmienia. Choć słowami jest to trudno opisać ,to co pierwsze rzuca się w uszy to dynamika tych klocków . Czy brzmienie jest neutralne to trudno powiedzieć ,ale taka prezentacja barwy bardzo mi odpowiada. Myślę ,że jeśli miałbym zdecydować się na jakąś nielampową firmę , to wybrałbym Moona ale tego z wysokiej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Przez jakiś czas miałem u siebie wzmacniacz i cd z serii 300. Oba w wersji zbalansowanej. Nie pamietam już dokładnie symboli modeli ale wzmacniacz kosztował cos koło 12 tys a cd był chyba jeszcze droższy . Albo odwrotnie :)

Fajne granie . Zwłaszcza po XLR. Bezpieczny dzwięk , uniwersalne granie , spore wyrafinowanie. Sprzęt wart swojej ceny. Miałem też integrę z serii 600. Wówczas kosztował 32 tys zł. Wyczynowe granie , mozna powiedzieć , jezda bez trzymanki. Dzwięk wysokiej klasy z bardzo dobrą dynamiką i basem . Średnica czysta i szczegółowa ale pełnych barw tu nie znajdziecie. Góra niezwykle szczegółowa , rozdzielcza , swietne efekty przestrzenne , ale ta cześć pasma ma ostry charakter co w sumie czyni ją dominującym elementem , stąd trzeba rozsądnie i uwaznie dobrać resztę systemu. W sumie swietny wzmacniacz a jedynym problemem jest istnienie Krella kav400xi , który ma wszystko to co MOON , ale jest bardziej zrownoważony, bardziej liniowy. No i kosztował połowę tej ceny:)

Niemniej urzadzenia Simaudio to świetny sprzęt , niestety u nas mało popularny a szkoda bo wart uwagi i wydanej nań kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich.

Mam pytanie, taki wzmacniacz jak Moon 250i NEO do glosniczkow B&W PM1.

Mam okazję zakupu za dobre pieniądze.

Na tą chwile napędzam swoje glosniki Atollem i pomyślałem sobie "a dlaczego by nie akurat drugi wzmacniacz w domu"

Odsłuchiwałem ten wzm. kilka razy w salonie. Barwa dźwięku bardzo mi się podobała.

Choć to za mało żeby się wypowiedzieć na temat połączenia z PM1.

Sprzedawcy zapewniają, że to idealny partner do tych kolumn.

Czy może ktoś z Was odsłuchiwał takie zestawienie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad kupnem Moon i-5.

Problem w tym, że nie mam możliwości odsłuchu...

Jak opiszecie brzmienie tej integry ??

Czy można spodziewać się słodkiego i barwnego brzmienia ??

 

Hej. Ja właśnie zakupiłem 250i/i1.

Brzmienie jest dokładnie takie jakie opisujesz ale to bedzie zależne od tego jakie kolumny podłączysz.

Co prawda 250i gra bardzo podobnie jak 220i. Barwa dżwięku, gęsta średnica, szeroka scena dźwiękowa. Wzmacniacz jest bardzo cichy (żadnego burczącego trafa jak to bywa w nie których), bardzo niskie zniekształcenia.

Nie podoba mi się troche jak wzmacniacz sobie radzi z niskimi tonami. Ale to tylko przy ostrej muzyce i przy głośnym odsłuchu.

Być może przyzwyczaiłem ucho do troche innego brzmienia.

Ogólnie wzmacniacz bardzo pozytywny. Moim zdaniem troche za drogi jak na taką prostą konstrukcję.

 

Obecnie poszukuje kabla sieciowego do 250-tki.

Czy wie może ktoś z Was z jakimi kablekami Moon "się lubi" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja właśnie zakupiłem 250i/i1.

Brzmienie jest dokładnie takie jakie opisujesz ale to bedzie zależne od tego jakie kolumny podłączysz.

Co prawda 250i gra bardzo podobnie jak 220i. Barwa dżwięku, gęsta średnica, szeroka scena dźwiękowa. Wzmacniacz jest bardzo cichy (żadnego burczącego trafa jak to bywa w nie których), bardzo niskie zniekształcenia.

Nie podoba mi się troche jak wzmacniacz sobie radzi z niskimi tonami. Ale to tylko przy ostrej muzyce i przy głośnym odsłuchu.

Być może przyzwyczaiłem ucho do troche innego brzmienia.

Ogólnie wzmacniacz bardzo pozytywny. Moim zdaniem troche za drogi jak na taką prostą konstrukcję.

 

Obecnie poszukuje kabla sieciowego do 250-tki.

Czy wie może ktoś z Was z jakimi kablekami Moon "się lubi" ?

A co Ci przeszkadza w basie? Jesli masz niedosyt niskich tonów a zwłaszcza ich jakosci , bo są np zbyt miekkie i rozlazłe , wypozycz sieciowy WILE. Do tego wzmacniacz zagra w kazdym aspekcie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.