Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, RoRo1 napisał:

No niestety nowe 340 to koszt ponad 15 tys (bliżej 17).
Bo Neo 340i DP3X jest przecenione i dużo ciekawsze niż starszy 340i a tylko tysiąc droższe
https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/moon-neo-340i-d3px.html
https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/moon-340i-dpxv2.html

To tak dla wiadomości, bo i tak znacznie przekracza twój założony budżet :-(
Jak bywasz w Wwie - to coś może da się wymyślić.

Puściłem Ci PW...

Pozdrawiam

Zdecydowanie warto dopłacić do wersji d3px - konwerter na pokładzie jest więcej niż dobry (zaryzykuję twierdzenie, że świetny) - za porównywalnego zewnętrznego DAC'a trzeba zapłacić IMO min. 3-4tys.

Sam wzmacniacz jest suuuuper - wybrałem do "spośród milionów".

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pantaleon napisał:

Zdecydowanie warto dopłacić do wersji d3px - konwerter na pokładzie jest więcej niż dobry (zaryzykuję twierdzenie, że świetny) - za porównywalnego zewnętrznego DAC'a trzeba zapłacić IMO min. 3-4tys.

Granie to jedno - a jeszcze dochodzi niebagatelny dodatek w postaci wyglądu. Bo Neo wygląda tak jak powinien wyglądać Moon, zaś stara 340 (podobnie jak 3.3) to raczej "połówka" uzupełniona o wyświetlacz. Dlatego (w przypadku przypływu gotówki) sugerowałem Neo :-)

Swoją drogą - sprawdzałeś może czy oba użyte w 340/340Neo różnią się od siebie?
Bo ja omijałem starą 340 szerokim łukiem i nie traktowałem tego modelu poważnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Pantaleon napisał:

Sam wzmacniacz jest suuuuper - wybrałem do "spośród milionów".

Święta racja, ale cóż skoro powyżej budżetu :(

Co do 220i to nie wykluczałbym, ze pociągnie Xaviany. Moony sa generalnie wydajne. Skoro jednak nie masz możliwości posłuchania go w swoich warunkach, to także zasugerowałbym ostroznosc.

Gdybys rozwazal ten z ogloszenia na hifi.pl, to upewnij sie, czy jest to i5, czy i.5 (i kropka 5). Jesli to ten drugi, to jest to poprzednik 220i, czyli może pojawić sie problem uciągnięcia Xavianow. i5 bardziej leciwy, ale lepszy, choc i3RS jest jeszcze wydajniejszy. Aktualnie jest ogloszenie o sprzedazy takiego na audiomarkt.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RoRo1 napisał:

Granie to jedno - a jeszcze dochodzi niebagatelny dodatek w postaci wyglądu. Bo Neo wygląda tak jak powinien wyglądać Moon, zaś stara 340 (podobnie jak 3.3) to raczej "połówka" uzupełniona o wyświetlacz. Dlatego (w przypadku przypływu gotówki) sugerowałem Neo :-)

Swoją drogą - sprawdzałeś może czy oba użyte w 340/340Neo różnią się od siebie?
Bo ja omijałem starą 340 szerokim łukiem i nie traktowałem tego modelu poważnie.

Pozdrawiam

Niestety takiego porównania nigdy nie zrobiłem. Po wielu próbach, trafionych i nietrafionych zakupach, byłem (jestem) tak "zakochany" w 340i (Neo), że o poprzedniej wersji nawet nie pomyślałem, zwłaszcza, że Neo był absolutnie w moim budżecie (po sprzedaży Devialeta Le200). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, filipdm napisał:

czaiłem się do Proaców na wzmacniacz Moona 240i, ale jednak za drogo jak dla mnie to może chociaż przedwzmacniacz gramofonowy bym sobie sprawił).

A jaką cenę masz na myśli, bo teraz w TopHifi kromki mają na Moona, u mnie od kilku dni neo 250i zobaczymy, czy zostanie, ale bardzo pozytywnie to odbieram z moimi D2.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 240i jak był w zeszłym roku katalogowo koło 9000.  Chciałem na niego zbierać i  zastąpić Exposure 2010s2 do ProAc 148.  Cały czas mi jednak za drogo a zacząłem kombinować z gramofonem.  Spróbuję posłuchać tego przedwzmacniacza. 

Jak osłuchasz 250i daj znać jak to gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, baksik napisał:

Od wczoraj słucham testowo 240i.

Z moimi Pro-Acami jest super ?

Nie przeczę, że 240i to fajna maszyna ale jest z nią pewien mały problem - w tej samej cenie jest 250i.

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, rzuć uchem na 250ktę (zwłaszcza, że jest teraz w promocji, w TopHiFi - cena chyba niższa niż 240i). Każdy (z moich znajomych "moonowców"), kto pokusił się o ten eksperyment, wracał z 250 pod pachą.

Jeśli nie potrzebujesz DAC'a na pokładzie integry, koniecznie sprawdź 250tkę (koniecznie dłuuuuuugo grzaną - 300h minimum).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuchu mam 240i prosto z kartonu i już jest super.

W q21 mają 240i i 250i wygrzane więc postaram się porównać.

Zdania co do tego który gra lepiej są podzielone, podobno 240-stka udała się moonowi wybitnie.

Miałem okazję jej posłuchać w zestawieniu z ATC 40, to nie powinno zagrać a zagrało tak że zbierałem szczękę z podłogi.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baksik napisał:

Na odsłuchu mam 240i prosto z kartonu i już jest super.

W q21 mają 240i i 250i wygrzane więc postaram się porównać.

Zdania co do tego który gra lepiej są podzielone, podobno 240-stka udała się moonowi wybitnie.

Miałem okazję jej posłuchać w zestawieniu z ATC 40, to nie powinno zagrać a zagrało tak że zbierałem szczękę z podłogi.

Jeśli tylko masz taką opcję weź OBA !!!!!!!!! i porównaj u siebie.

Obie konstrukcje są świetne i wyjątkowe. Reszta to już kwestia potrzeb (funkcjonalności) i brzmienia. Cokolwiek byś nie wybrał będzie dobrze.

Cenię sobie 240i (polecam ją znajomym) ale w po drugim podejściu do 250i (niedawno, za podszeptem kolegi) zacząłem dostrzegać więcej podobieństw do mojego 340i. Postawię tezę, że 250i ma nieco lepsze barwy, jest nieco bardziej transparentna (wgląd w nagrania, nie mylić z detalicznością) w całym paśmie i odrobinę bardziej "muzyczna".

Tak czy inaczej porównaj zanim zdecydujesz i podziel się wnioskami z obserwacji - z pierwszej ręki będą najbardziej cenne.

Powodzenia,

M

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu jednak z 240i.

Gdybym miał większy pokój to prawdopodobnie wziąłbym 250-tkę, natomiast w moich 15 metrach 240-stka zapewnia mi wszystko czego potrzebuję :-). Według mnie ma wiele wspólnego z dobrą lampą bez jej wad. Pięknie poukładana scena, super wokale, separacja i barwy. Bas i góra bardziej wyczynowe w 250 ale 240-stka ma jakieś takie flou że zapominasz o rozkładaniu muzyki na czynniki pierwsze i zatapiasz się w niej.  Tak jak pisałem wcześniej patrząc do środka to nie powinno tak grać a gra. Szacun dla inżynierów  z Moona.

10 lat gwarancji to wartość dodana.

To chyba czas zapisać się do klubu :-)

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pantaleon napisał:

Moje gratulacje. 

Wybór na lata - ... chyba, że "audiofilia nervosa" się odezwie ?

No to teraz MiND2 do kompletu ? 

Dzięki.

Nervosa na razie obejmuje głośniki ale to i tak musi poczekać bo po zakupie 240 przeciąg w portfelu ?

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym dołączyć do Klubu z przedwzmacniaczem Moon 740P i końcówka mocy 860A. 

Moon urzekł mnie mocnym, ciepłym, wydajnym, szczegółowym brzmieniem jak i wyglądem. Do szczęścia brakuje 650D i DAC 780 ale jego ceny są kosmiczne. Połączyłem jak narazie z Luminem D2 i gra wyśmienicie. Wcześniej miałem Pass Aleph 2 i naprawdę różnicy nie czuje a nawet lepiej bym powiedział zgrywa się z Bratnim preampem740P.

Marka zaraziłem się w Tophifi Katowice gdzie na odsłuchu dzielonki Rotela Pan zasugerował do porównania integre neo 250i - dźwięk mnie oczarował a tego Rotela pozamiatał.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Melond napisał:

Cześć. Chciałbym dołączyć do Klubu z przedwzmacniaczem Moon 740P i końcówka mocy 860A. 

Moon urzekł mnie mocnym, ciepłym, wydajnym, szczegółowym brzmieniem jak i wyglądem. Do szczęścia brakuje 650D i DAC 780 ale jego ceny są kosmiczne. Połączyłem jak narazie z Luminem D2 i gra wyśmienicie. Wcześniej miałem Pass Aleph 2 i naprawdę różnicy nie czuje a nawet lepiej bym powiedział zgrywa się z Bratnim preampem740P.

Marka zaraziłem się w Tophifi Katowice gdzie na odsłuchu dzielonki Rotela Pan zasugerował do porównania integre neo 250i - dźwięk mnie oczarował a tego Rotela pozamiatał.

Pozdrawiam Wszystkich.

Huh!... Szanowny Kolego Melond, wysokie progi !!

860A to świetna maszyna - małem z nią dłuższy kontakt w zeszłym roku. Słuchałem z przedwzmacniaczem Mbl'a. 

Gratuluję zakupu i przesyłam wyrazy szczerej, zawistnej zazdrości.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melond - gratuluję świetnej parki.
No to miałeś niezły przeskok z Neo250 na dzielonkę ?

650D na przełomie roku był w TopHiFi za 20 tys (w ramach "resztek" magazynowych, jako że stracili tę markę ze swojego portfolio). Nie wiem czy to była jedna sztuka poekspozycyjna czy po prostu przecenili na koniec (bo teraz wrócili do podstawowej ceny).

Zawsze można poprzestać na DAC'u w 650 i dokupić tańszy streamer. A swoją drogą to jak łatwo napisać "poprzestać" gdy zsumuje się koszty kolejnych dwóch urządzeń Moona...

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 19:07, klimek1965 napisał:

Szczerze gratuluję, to znakomite wzmocnienie ! Z jakimi grasz kolumnami ?

Dziękuje.

Kolumny wczoraj dojechały ATC SCM 40. Dzisiaj po pracy pierwsze zabawy. Do tej pory grałem na Elac FS407. 

Moon gra naprawdę swietnie. Właśnie jak wyglada sprawa tego DAC 650? Podpinam Streamer pod niego i jakość dźwięku z plików jest taka jaka oferuje 650D? Streamer służy tylko jako transport plików czy tak ?

Edytowane przez Melond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Melond napisał:

ATC SCM 40

Nie słyszałem Moon z ATC, ale wyobrażam sobie, że to może być bardzo udane połączenie.

1 godzinę temu, Melond napisał:

Właśnie jak wyglada sprawa tego DAC 650? Podpinam Streamer pod niego i jakość dźwięku z plików jest taka jaka oferuje 650D? Streamer służy tylko jako transport plików czy tak ?

Dokładnie tak to powinno wyglądać.

W Top Hifi o blisko połowę obniżyli cenę na 650D i 780D, o ile w ogóle są dostępne, bo w aktualizacji strony nie są mocni ?

Jeśli nie masz wstrętu do urządzeń używanych, to opcją może być też 750D - już nie jest produkowany, stąd tylko używany. W 750D siedzi lepszy DAC niż w 650D, ale nie umiem powiedzieć jak konkretnie przekłada się to na dźwięk - nie słyszałem obu razem, żeby móc porównać je wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opini wynika że nie warto inwestować w 750D chyba ze chcesz słuchać SACD którego 650D nie odtworzy. Podobno 650D milszy dla ucha?

Szukam używanego 650D plus MiND 2 jako transport i będzie wszystko z jednej parafii.

Gdyby był chętny mam do sprzedania Lumin D2 kupiony w styczniu, jak nowy pudełko rachunek itd: 8800zl.

 

F0AAD88A-CF16-4D7B-A7AE-0252BC57FC6C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczął zastanawiać 250i z Proacami z TopHiFi. Do bliskich odsłuchów idealnie. Zmienie pomieszczenie to poszukam jakiejś podłogówki. Boję się trochę tych 50 W ale kusi ten zestaw. Do tego 10 lat gwarancji, choć muszę dopytać jak to jest w przypadku CD bo do tego bym chciał Neo 260D DAC + jakiś roon end point. 

Najlepiej by było wziąć EVO 700i i mieć spokój na lata no ale cóż ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chcheckitout napisał:

A mnie zaczął zastanawiać 250i z Proacami z TopHiFi. Do bliskich odsłuchów idealnie. Zmienie pomieszczenie to poszukam jakiejś podłogówki. Boję się trochę tych 50 W ale kusi ten zestaw. Do tego 10 lat gwarancji, choć muszę dopytać jak to jest w przypadku CD bo do tego bym chciał Neo 260D DAC + jakiś roon end point. 

Najlepiej by było wziąć EVO 700i i mieć spokój na lata no ale cóż ... 

Bez obaw - w przypadku Moon'a to 50W na sterydach. Konia z rzędem komuś, kto się w ślepym teście zorientuje, że tymi kolumnami obraca 50W integra, zwłaszcza w pomieszczeniach do 30m2.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pantaleon napisał:

Bez obaw - w przypadku Moon'a to 50W na sterydach. Konia z rzędem komuś, kto się w ślepym teście zorientuje, że tymi kolumnami obraca 50W integra, zwłaszcza w pomieszczeniach do 30m2.

 

Pomieszczenia większego niż 30 m raczej mieć nie będę.  Jakieś doświadczenie masz/macie jakie podłogówki podpiąć pod to ? Góra bez darcia, dół uporządkowany, umiarkwany i jak najmniej strat przy cichym słuchaniu. Mam tyle dylematów z tym audio, że już nie wiem za co się złapać. Wielu by pewnie chciało takie dylematy ale słucham i nic mi nie pasuje ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.