Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, chcheckitout napisał:

 

Pomieszczenia większego niż 30 m raczej mieć nie będę.  Jakieś doświadczenie masz/macie jakie podłogówki podpiąć pod to ? Góra bez darcia, dół uporządkowany, umiarkwany i jak najmniej strat przy cichym słuchaniu. Mam tyle dylematów z tym audio, że już nie wiem za co się złapać. Wielu by pewnie chciało takie dylematy ale słucham i nic mi nie pasuje ... 

IMO Moon potrzebuje przede wszystkim paczek, które nie będą go ograniczały, narzucając jakąś konkretną estetykę brzmieniową. Jak dla mnie dobrą parą są Amphiony 3LS - przezroczyste, równe, komunikatywne, minimalnie schłodzone ale z nienaganną barwą, świetnym basem, genialnie przestrzenne z bardzo dobrą mikrodynamiką (z makro jest nieco gorzej - to jednak prosta konstrukcja dwudrożna, na jednym przetworniku średnio-niskotonowym). Moon odrobinę je "słodzi", co ewidentnie dobrze im robi i trzyma bas w ryzach. Trzeba tylko uważać na okablowanie - Nordost, AQ, Transparent raczej nie / Harmonix, PAD, Cardas proszę bardzo (byle nie Parsec). U mnie gra właśnie taka konfiguracja - Moon 340i + Argon 3LS (przećwiczyłem wcześniej kilkanaście innych podłogówek zanim się zdecydowałem). Dodatkowe zalety - są łatwe w ustawieniu, dobrze czują się w relatywnie małych pomieszczeniach (nawet 13-15m2), 

Inne potencjalnie dobre pary: BW 702s2 (tyle, że raczej do pomieszczeń powyżej 20-22m2), PMC Twenty5.23, 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pantaleon napisał:

... myślę, że trochę się zdziwisz, kiedy pierwszy raz zasiądziesz przed 250i.

Odsłucham go na pewno. Szczególnie w cenie z Proac. Teraz taki zestaw by się sprawdził. Jak wypadają te tańsze trasporty z DAC od Moona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chcheckitout napisał:

Odsłucham go na pewno. Szczególnie w cenie z Proac. Teraz taki zestaw by się sprawdził. Jak wypadają te tańsze trasporty z DAC od Moona ?

Jeśli pytasz o transporty CD, to ... nie mam bladego pojęcia. Od ostatnich 5-6 lat płytę kompaktową miałem w rękach może ze 2 razy. Prędzej zainwestowałbym w transport plików Neo MiND a jeszcze lepiej w pełny streamer 280D MiND2. Po wymaganej, przy up-gradzie do MiND2, aktualizacji softu płyty głównej, 280D to zupełnie "nowa" maszyna - super. 

Neo MiND - miałem przez rok - bardzo polecam.

DAC280D - miałem możliwość testowania kilkukrotnie, po czym kupiłem, z myślą o up-gradzie. Sprzęt dla konkretnego odbiorcy - muzykalny, trochę ciemny, plastyczny, gęsty, "gramofonowy".

DAC-Streamer 280D po up-gradzie (MiND2). Dokładniejszy, szybszy, precyzyjniejszy, z większym oddechem. 

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pantaleon napisał:

DAC-Streamer 280D po up-gradzie (MiND2). Dokładniejszy, szybszy, precyzyjniejszy, z większym oddechem. 

hmm, jestem przy wyborze DAC i zablokowałem już 280D dla siebie w Top....., bez problemu rozprawił się z Atoll DAC 300, z McIntosh D150 (czekam na kuriera i zwrot monety).. no, tu nie wygrał, ale różnica w cenie pozwoliła bez zwlekania wybrać 280D. Zaś Twój wpis o poprawie dźwięku po upgradzie, czyli nowym firmware dała mi do myślenia. Czy różnica jest tak słyszalna?

Co do transportu, sam używam cd Player Emotiva i pomysł był by dołączył Node2i, a teraz to chyba przetestuje 280D Mind2 by posłuchać jak gra na wersji firmware 1.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm, jestem przy wyborze DAC i zablokowałem już 280D dla siebie w Top....., bez problemu rozprawił się z Atoll DAC 300, z McIntosh D150 (czekam na kuriera i zwrot monety).. no, tu nie wygrał, ale różnica w cenie pozwoliła bez zwlekania wybrać 280D. Zaś Twój wpis o poprawie dźwięku po upgradzie, czyli nowym firmware dała mi do myślenia. Czy różnica jest tak słyszalna?

Co do transportu, sam używam cd Player Emotiva i pomysł był by dołączył Node2i, a teraz to chyba przetestuje 280D Mind2 by posłuchać jak gra na wersji firmware 1.18

Zdecydowanie polecam ten eksperyment. Może się okazać, że sprzedaż CDka i zapomnisz o kupowaniu Node2i. Upgrade tani nie jest 3.400 - ale WARTO (to jak zakup taniego CD).

DSD i ultra PCM'y to dopiero początek zabawy;

MQA via TiDAL (Masters) grają już naprawdę nieźle. W większości przypadków, zwłaszcza na muzyce popularnej, można sobie spokojnie darować zakup plików.

Kolejny krok to potraktowanie 280DMiND2 jako end-point'a Roon'a. Trudno w to uwierzyć ale prócz odlotowych walorów użytkowych, następuje kolejna poprawa brzmienia i to bez zaangażowania DSP. 

Po wykonaniu analizy pomieszczenia przy wykorzystaniu REW 5.1, wprowadzeniu korekt parametrycznych, w DSP, zabawa się jeszcze "zaostrza". Ja w ten sposób skorygowałem bardzo głęboki spadek po przekroczeniu 14kHz i dół na 65Hz.

Miałem okazję zderzyć tak potraktowaną 280tkę z CD za 48tys PLN (nazwy specjalnie nie wymieniam). Na materiale CD (44/16) CD wygrał wyraźnie ale już porównanie dobrych gęstych formatów na Moonie z sygnałem 44/16 z CD nie przyniosło jednoznacznego rozstrzygnięcia (to już nie była różnica jakościowa ale bardziej kwestia gustu) . Biorąc pod uwagę, że Moon kosztował mnie mniej niż 9000 już po up-gradzie do MiND2, sytuacja skłania do zastanowienia (5,5 krotna różnica w cenie). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Checkitout, myślę, że ile głosów tyle opinii, paradoksalnie wszyscy mogą mieć rację... Moony są wydajne prądowo, więc nie powoduje to dużych ograniczeń w wyborze kolumn, które dobrze napędzi. ProAc może być dobrym tropem. Zasugerowałbym Vienna Acoustics, też w dystrybucji Top HIFi, więc łatwo jedne do drugich porównać. Z innej beczki Audiovector, raczej serii SR niż QR, Totemy Hawk lub Forrest w zależności od wielkości pokoju - niestety trudne do zdobycia, a jeszcze trudniejsze do posłuchania:(

@ Pantaleon, ciekawe rzeczy piszesz o upgradzie 280D. Ja właśnie jestem przed nim, ale przyznam, że nie słyszałem o poprawie jakości brzmienia po upgradzie. Sądziłem, że to poprawa funkcjonalności, chyba że myślisz o poprawie wynikającej z MQA względem "nie MQA" i z zastosowań Roona. Czy słuchasz Tidala za pomocą Roona ? Wysłałeś do serwisu Audio Center ? Ile to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sir.jax napisał:

Z tym MQA bym się tak nie podniecał...

Jakoś szczególnie podniecony nie jestem ? Czytałem te artykuł, moje doświadczenia nie we wszystkich punktach się z nim pokrywają, ale zawsze warto poznać inne poglądy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć większych informacji o firmware 1.18 do 280D, co zmienia?

Sam spotkałem już się ze zmianą i softu i dźwięku w NAD D1050 wiec to zastanawiające i bez testu się nie obejdzie, tylko współpraca z HIFI Club (Mac D150) a raczej problemy z tym salonem blokują gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Jakoś nie mogę znaleźć większych informacji o firmware 1.18 do 280D, co zmienia?

Wydaje mi się, że w przypadku 280D to nie jest tylko zmiana softwarowa, wymieniają też jakiś element. Także nie wiem nic na temat zmiany brzmienia, dlatego informacja @Pantaleon mnie zaciekawiła. Miałem wątpliwości czy wydatek ponad 3 tys zł za upgrade i uzyskanie MQA i Roon Ready jest tego warte. Zwłaszcza, że mam lepszego DACa niż 280D, więc opcja podłączenia taniego transportu wydaje się być alternatywą, bo streamera używam w 99% do słuchania Tidala. Jeśli jednak dodatkowo przynosi to korzystną (ale jaką ?) zmianę brzmienia, to może mieć to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimek1965 napisał:

Wydaje mi się, że w przypadku 280D to nie jest tylko zmiana softwarowa, wymieniają też jakiś element. Także nie wiem nic na temat zmiany brzmienia, dlatego informacja @Pantaleon mnie zaciekawiła. Miałem wątpliwości czy wydatek ponad 3 tys zł za upgrade i uzyskanie MQA i Roon Ready jest tego warte. Zwłaszcza, że mam lepszego DACa niż 280D, więc opcja podłączenia taniego transportu wydaje się być alternatywą, bo streamera używam w 99% do słuchania Tidala. Jeśli jednak dodatkowo przynosi to korzystną (ale jaką ?) zmianę brzmienia, to może mieć to sens.

To, żeby nie kombinować z upgrade to trzeba po prostu posłuchać 280D MIND2 zanim zapłacę za sam, 280D i ocenić na ucho czy warto dokładać środek płatniczy. Nie widzę też info czy MQA tylko z Mind2 czy zdekoduje sygnał z PC czy CD (jak 780D v2), nie widzę też czy wstawili tam kość do MQA by czytał do 192 (Mytek), czy tylko programowo do 96 (jak PC czy Node2). Poszperam jeszcze w necie. U mnie 95% to płyta CD (pierwsze wydania i Japan edition) + Tidal jako wsparcie i nowości. 

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 08:44, klimek1965 napisał:

Wydaje mi się, że w przypadku 280D to nie jest tylko zmiana softwarowa, wymieniają też jakiś element. Także nie wiem nic na temat zmiany brzmienia, dlatego informacja @Pantaleon mnie zaciekawiła. Miałem wątpliwości czy wydatek ponad 3 tys zł za upgrade i uzyskanie MQA i Roon Ready jest tego warte. Zwłaszcza, że mam lepszego DACa niż 280D, więc opcja podłączenia taniego transportu wydaje się być alternatywą, bo streamera używam w 99% do słuchania Tidala. Jeśli jednak dodatkowo przynosi to korzystną (ale jaką ?) zmianę brzmienia, to może mieć to sens.

Jeśli masz lepszego DAC'a oczywiście warto sprawdzić opcję zewnętrznego transportu, jednak:

1. Żeby przesłać natywny sygnał DSD lub ultra PCM (32/384) do DAC trzeba się zdecydować na transfer po USB. Nie jestem fanem tego rozwiązania. MIałem SOtM'a 200 (własnego), SOtM'a 200 Ultra (na testach), Aurendera (również do przetestowania) i zdecydowałem się na AES/EBU kupując Moon Neo MiND (przed obecnym 280D). Uważam tradycyjne rozwiązania (COAX lub AES/EBU) za brzmieniowo bardziej satysfakcjonujące, w dodatku stabilniejsze softowo, niż asynchroniczne USB. Oczywiście jeśli transport plików jest w stanie przesyłać DoP (teoretycznie jakość nie powinna odbiegać od natywnego, wbrew opiniom sceptyków) a DAC potrafi dekodować DoP, sprawa rozwiązuje się sama - przynajmniej w sferze DSD. Gorzej z ultra PCM. Przepustowość AES/EBU i SPDIF jest niestety znacznie niższa (max 24/192) chyba, że transport i DAC wyposażone są w Dual AES/EBU - wtedy uzyskanie 32/384 jest możliwe. Niestety na rynku jest chyba tylko 1 transport plików wykorzystujący takie łącze - dCS Network Bridge, 

2. Opisany powyżej problem skłania więc raczej do zakupu pełnego streamera, niż rozdzielania funkcji transportu plików od DAC. M. in. dlatego warto wrzucić do 280D moduł MiND lub MiND2.

3. Up-grade z MiND do MiND2, przy cenie 3400 jest oczywiście rozwiązaniem kontrowersyjnym. Roon jest świetny, odczyt MQA po sieci i DSD to również łakome kąski. Jednak:

a) Moon Controller bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i w codziennej współpracy w zupełności wystarcza - mógłby być nieco bardziej intuicyjny, tworzyć wspólną bibliotekę Tidal/NAS, mieć DSP (tak jak Roon) ale jest stabilny, szybki, czytelny i jakościowo (brzmienie) odbiega od Roona zaledwie o włos (obecnie, po wielu próbach, jestem zdania, że to bardziej kwestia gustu),

b) Walka dziś nie odbywa się już na polu gęstości zapisu czy standardów kompresji bezstratnej ale na polu jakości materiału wyjściowego. Dobrze zrealizowany materiał w standardzie 16/44 brzmi świetnie (co wciąż udowadniają CDki) o tym samym materiale w wersji 24/192 (czyli obsługiwanym przez MiND1 nawet nie wspomnę. Wchodzenie na kolejne piętra głębi bitowej daje już IMO niewielki postęp. Jeśli materiał wyjściowy jest słaby nie uratuje go nic - niezależnie od gęstości zapisu.

Ergo: jeśli w 280D nie ma modułu streamera MiND2 wydaje się najlepszym rozwiązaniem (ZDECYDOWANIE lepszym niż zakup zewnętrznego streamera - zazwyczaj za znacznie większe pieniądze). Jeśli na pokładzie jest MiND1, potencjalnych korzyści jest zdecydowanie mniej.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdania odnośnie jakości brzmienia 280D (w roli czystego DAC) i po upgradzie do MiND2.

Połączenie Moon Neo MiND1 z 280D (SPDIF) dawało obraz dźwiękowy nasycony, gęsty, minimalnie ciemniejszy, "wolniejszy", ze złagodzonymi konturami, muzykalny, "analogowy"

Po założeniu MiND2 jest dźwięk stał się dźwięczniejszy, śmielszy (zwłaszcza w obszarze wysokotonowym), "jaśniejszy" (z lekko doświetloną średnicą), szybszy, z lepszą definicją konturu. Pozostaje wciąż muzykalny.

Niestety, sprzedałem już Neo MiND wraz z kablem SPDIF, więc nie mogę powtórzyć identycznej konfiguracji. Jednak w tej parze to Neo MiND był bardziej neutralny, dynamiczny, "zdecydowany" niż 280D więc zmianę brzmienia przypisuję aktualizacji DAC'a. Chociaż nie wykluczam, że za zmianę może odpowiadać również moduł MiND2.

Tak czy inaczej, odbieram brzmienie 280DMiND2 jako jakościowo lepsze od 280D+Neo MiND1, co bardzo dobrze świadczy o pomyśle up-gradu. Obecna cena Neo MiND2 to ok. 8000 + kabel Coax powiedzmy 1000 versus 3400 za up-grade 280D. Jeśli dołożymy do tego, opisane przeze mnie w poprzednim poście, problemy z transferem DSD i ultra PCM przez SPDIF lub AES/EBU (Noe MiND2 nie ma wyjścia USB) odpowiedź co do zasadności up-gradu 280D wydaje się oczywista.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pantaleon dzięki za wyjaśnienia, chociaż muszę przyznać, że się pogubiłem... ? Czytając Twoje poniższe zdania 

57 minut temu, Pantaleon napisał:

Jeśli na pokładzie jest MiND1, potencjalnych korzyści jest zdecydowanie mniej.

 

41 minut temu, Pantaleon napisał:

odpowiedź co do zasadności up-gradu 280D wydaje się oczywista.

nadal nie wiem, czy warto upgradować. 

Dla wyjaśnienia, mam 280D z modułem MiND w wersji pierwszej (urządzenie ma ponad 2,5 roku) i rozważam upgrade do wersji MiND 2. Używam go prawie wyłącznie do streamowania z Tidala dzięki czemu mogę poznać nową muzykę i zdecydować o ewentualnym zakupie płyty. Napisałeś o aktualizacji DACa - myślałem, że upgrade polega wyłącznie na wymianie modułu MiND (pewnie także softwaru) - jesteś pewny, że w module DACa coś zmieniają także ? Jeśli tak, to gra może być warta świeczki.

Pisząc o tańszej alternatywie miałem na myśli dużo tańszą niż Neo MiND, a mianowicie Bluesound Node 2, którego zresztą także mam, gra w innym systemie. Z własnej ciekawości zrobiłem kiedyś test porównawczy, używając streamingu z Tidala HiFi.

Najlepsze efekty dał Node 2 --> coax --> DAC w CD --> wzmacniacz.

Na drugim miejscu, nieco gorzej 280D --> wzmacniacz.

Na trzeciem, a właściwie można rzec ex aequo z drugim Node 2 --> coax --> 280D --> wzmacniacz - tu różnice względem miejsca drugiego minimalne, wręcz na granicy postrzegania.

Zdecydowanie najgorsze efekty daje Node 2 połączony po analogu ze wzmacniaczem. Z 280D nie można wyprowadzić sygnału, więc nie mogłem porównać jak brzmiałoby połączenie z zewnętrznym DACem.

Alternatywą dla mnie byłaby opcja nr 1 względem dzisiejszej nr 2. Node 2i kosztuje 2,5 tys zł, więc mniej niż upgrade 280D, dlatego dopytuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klimek1965 napisał:

@Pantaleon dzięki za wyjaśnienia, chociaż muszę przyznać, że się pogubiłem... ? Czytając Twoje poniższe zdania 

 

nadal nie wiem, czy warto upgradować. 

Dla wyjaśnienia, mam 280D z modułem MiND w wersji pierwszej (urządzenie ma ponad 2,5 roku) i rozważam upgrade do wersji MiND 2. Używam go prawie wyłącznie do streamowania z Tidala dzięki czemu mogę poznać nową muzykę i zdecydować o ewentualnym zakupie płyty. Napisałeś o aktualizacji DACa - myślałem, że upgrade polega wyłącznie na wymianie modułu MiND (pewnie także softwaru) - jesteś pewny, że w module DACa coś zmieniają także ? Jeśli tak, to gra może być warta świeczki.

Pisząc o tańszej alternatywie miałem na myśli dużo tańszą niż Neo MiND, a mianowicie Bluesound Node 2, którego zresztą także mam, gra w innym systemie. Z własnej ciekawości zrobiłem kiedyś test porównawczy, używając streamingu z Tidala HiFi.

Najlepsze efekty dał Node 2 --> coax --> DAC w CD --> wzmacniacz.

Na drugim miejscu, nieco gorzej 280D --> wzmacniacz.

Na trzeciem, a właściwie można rzec ex aequo z drugim Node 2 --> coax --> 280D --> wzmacniacz - tu różnice względem miejsca drugiego minimalne, wręcz na granicy postrzegania.

Zdecydowanie najgorsze efekty daje Node 2 połączony po analogu ze wzmacniaczem. Z 280D nie można wyprowadzić sygnału, więc nie mogłem porównać jak brzmiałoby połączenie z zewnętrznym DACem.

Alternatywą dla mnie byłaby opcja nr 1 względem dzisiejszej nr 2. Node 2i kosztuje 2,5 tys zł, więc mniej niż upgrade 280D, dlatego dopytuję. 

Tak jak napisałem wcześniej up-grade z MiND1 do MiND2 ma dyskusyjny sens (dla jednych owszem dla innych nie). Osobiście chyba bym się nie zdecydował.

Jeśli miałbyś 280D bez MIND, wrzucenie MiND2 ma dla mnie absolutny sens.

Jeśli jednak używasz 280D MiND wyłączenie do sprawdzenia na TIDAL, czy kupić CD / pliki, to nie tylko up-grade do MiND2 ale trzymanie go w systemie jest bez sensu. Kup Node2i albo Auralica Aries Mini i masz problem z głowy. W tej chwili masz zdublowanego DAC'a. Z tego, co piszesz, ten w CDku jest lepszy więc wystarczy dokupić prosty transport.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, klimek1965 napisał:

@Pantaleon dzięki jeszcze raz. Przemyślę to sobie jeszcze raz, ale widzę, że upgrade MiND do "dwójki" nie przeniesie mnie na księżyc ?

 

Oczywiście, że nie. Mając dobrego DAC'a (takiego jak w Twoim CD) - USB lub SPDIF Bridge załatwia sprawę (zwłaszcza przy założeniu, że "zarządza" jedynie Tidalem)

Jeśli będziesz szukał transportu plików USB - odezwij się na priv. Brak kupił pełny odtwarzacz i będzie sprzedawał SOtM'a 200 Ultra z dedykowanym zasilaczem za bardzo sensowne pieniądze.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pantaleon napisał:

brzmienie 280DMiND2

Swietnie wyzej opisałeś swoje doświadczenia ?

mialeś moze przyjemność porównania tegoż z Moon 390 ?

jeżeli nie, to jak mylisz czy brzmieniowo różnica może być in plus czy raczej bedzie to różnica hardware: pre, phono stage, itd. ?

szkoda, ze żaden z tych dac’ów, nawet z najwyższej półki nie mają wbudowanego dsp...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pantaleon napisał:

brzmienie 280DMiND2

Swietnie wyzej opisałeś swoje doświadczenia ?

mialeś moze przyjemność porównania tegoż z Moon 390 ?

jeżeli nie, to jak mylisz czy brzmieniowo różnica może być in plus czy raczej bedzie to różnica hardware: pre, phono stage, itd. ?

szkoda, ze żaden z tych dac’ów, nawet z najwyższej półki nie mają wbudowanego dsp...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, will66 napisał:

Swietnie wyzej opisałeś swoje doświadczenia ?

mialeś moze przyjemność porównania tegoż z Moon 390 ?

jeżeli nie, to jak mylisz czy brzmieniowo różnica może być in plus czy raczej bedzie to różnica hardware: pre, phono stage, itd. ?

szkoda, ze żaden z tych dac’ów, nawet z najwyższej półki nie mają wbudowanego dsp...

pzdr

Niestety nie. Słuchałem 390tki w salonie - nigdy nie miałem jej u siebie. A tylko porównanie "łeb w łeb" ma jakiś sens. Niemniej 390 jest konstrukcją świetną, przy czym znacznie nowszą i droższą - sądzę, że w bezpośrednim porównaniu mogłaby się okazać lepsza.

Brak DSP nie jest problemem, o ile korzystasz z Roon. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście obecność pre, phono, wzmacniacza słuchawkowego nie pozostaje bez wpływu na cenę 390 (zwłaszcza, że SimAudio nie wrzuciło w te "peryferia" byle chińszczyzny, czego dowodem jest jakość brzmienia pre). Zatem cena  280DMiND2 (14.490) paradoksalnie wcale tak bardzo nie odbiega od 390tki (24.490). 10.000 za bardzo dobre pre, phono i wzm. słuchawkowy to dobry "deal".

Niemniej 280DMiND2 to również solidna opcja. Dla mnie atrakcyjność tego rozwiązania polegała na tym, że DAC można było kupić NOWY w TopHiFi (wyszli z dystrybucji) za śmieszne pieniądze i wrzucić MiND2 w AudioCentrum (nowy dystrybutor). Łącznie zabieg ten kosztował mnie nieco ponad 8400 (w porównaniu do ceny obecnej sklepowej - 14.490).

Mając 340i zakup 390 nie miał dla mnie sensu - niepotrzebnie zdublowałbym wiele układów. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, will66 napisał:

mialeś moze przyjemność porównania tegoż z Moon 390 ?

Raczej trudno je porównać 1:1, bo to urządzenia o zasadniczo różnych funkcjach. Raczej nie da się wyeliminować wpływu innych elementów toru przy wpięciu jednego i drugiego.

1 godzinę temu, Pantaleon napisał:

10.000 za bardzo dobre pre, phono i wzm. słuchawkowy to dobry "deal".

No właśnie, "podejrzanie" dobry deal ?

1 godzinę temu, Pantaleon napisał:

Mając 340i zakup 390 nie miał dla mnie sensu

To prawda chyba, że myślałbyś o zmianie integry na dzielone wzmocnienie. Oj, pewnie by się zadziało ?,  ale dzielony to prawie dwukrotnie wyższa cena niż Twój 340, przy wzięciu pod uwagę najtańszej końcówki Moona. Wtedy z kolei być może 280D nie byłby potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klimek1965 napisał:

I to się nazywa zdrowy rozsądek ? Nie jestem specjalnie zaskoczony, powodów do dalszych poszukiwań raczej nie masz zbyt dużo !

Nie wiem, czy zdrowy rozsądek to coś, co mogę sobie przypisać ? . Przez ostatnie 4-5 lat przewaliło się u mnie tyle sprzętu, że fizycznie jestem zmęczony gonitwą. Z drugiej strony chyba wreszcie osiągnąłem moment względnego "spokoju" - brzmieniowo i użytkowo satysfakcjonuje mnie to, co jest i nawet nie martwi mnie to, "że zawsze może być jeszcze lepiej".

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pantaleon napisał:

280DMiND2 to również solidna opcja.

 

13 godzin temu, Pantaleon napisał:

zakup 390 nie miał dla mnie sensu -

miałem u siebie pare dac’ow na odsłuchach, m. in. Moon’a dac 280D i osobno Mind2 połączone Nordostem - long story short: brzmienie, dzwiek, sposób prezenracji - stwierdziłem, ze to jest to co chce słyszeć na codzień; Moon jak zwykle mnie nie zawiodł (miałem kiedys integry) i przekonuje do siebie ? plus wg mnie sprawnie „chodząca” appka, która nie utrudnia obsługi co jest ważne? 

Doszedłem jednak do wniosku, ze wolę raczej jedna skrzynke niż dwie. Dlatego wezmę na odsłuch 280D Mind2 i 390 - wówczas zobacze co i zacz i podejmę najpewniej ostateczną decyzję.

Akurat Roon’a jeszcze nie używam, ale najpewniej zacznę, bo akustyka to mój konik i zawsze chętnie poprawię cos w akustyce u siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, will66 napisał:

 

miałem u siebie pare dac’ow na odsłuchach, m. in. Moon’a dac 280D i osobno Mind2 połączone Nordostem - long story short: brzmienie, dzwiek, sposób prezenracji - stwierdziłem, ze to jest to co chce słyszeć na codzień; Moon jak zwykle mnie nie zawiodł (miałem kiedys integry) i przekonuje do siebie ? plus wg mnie sprawnie „chodząca” appka, która nie utrudnia obsługi co jest ważne? 

Doszedłem jednak do wniosku, ze wolę raczej jedna skrzynke niż dwie. Dlatego wezmę na odsłuch 280D Mind2 i 390 - wówczas zobacze co i zacz i podejmę najpewniej ostateczną decyzję.

Akurat Roon’a jeszcze nie używam, ale najpewniej zacznę, bo akustyka to mój konik i zawsze chętnie poprawię cos w akustyce u siebie?

 

Jak przetestujesz (280DM2/390) "łeb w łeb" napisz kilka zdań - pewnie sporo osób będzie zainteresowanych. Tylko zwróć uwagę na "przebieg" - nie wiem jak 390 ale 280 ma cholernie długi okres wygrzewania.

10 godzin temu, klimek1965 napisał:

To moze opamietanie ? ?

 chyba prędzej ? ?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.