Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam czekam nadal na zwrot za Mac`a i biorę 280D bez Mind

Czytałem, co piszecie i uznałem że jednak streamer pominę, nie chce się blokować na przyszłość, po głowie mi chodzi inny pomysł na streamer.

Przypomniałem sobie że test 390-ki już był.

WR - Moon 390 / kategoria - high-end / Dał popalić konkurentom. Totalnie uniwersalny dźwiękowo – i zadziwiająco wyrafinowany. A do tego ta funkcjonalność (preamp analogowy i phono). 10/18 AV

Wybór Redakcji (WR) to najwyższe wyróżnienie, zarezerwowane dla tych
urządzeń, które uznajemy za wyjątkowo dobre lub wybitne w swoich
przedziałach cenowych

 

390.xps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2019 o 21:21, baksik napisał:

No i jak?

Czekałem z odpowiedzią aż końcówka się dobrze wygrzeje (Sprzedawca mówił 300godzin). Zmiana Elac FS407 na ATC 40 w pełni satysfakcjonujaca. Jest moc, zdecydowanie bardziej precyzyjne, zwarte brzmienie z dokładnie poukładanym każdym pasmem, wokale poznaje na nowo bo gdy odkręcę na 65 (Preamp 740 ma ustawienie od 0-80) odnoszę wrażenie ze artysta śpiewa do mnie z kolumn a głos jak na żywo. Bas jest taki jak przewiduje dana produkcja: w bardziej energicznych klimatach bardzo nisko schodzi, jazz- pop- klasyka jest tak być powinno bez dudnień- jest szybki zwarty. Różnica w rozchodzeniu się niskich tonów jest zauważalna w różnych miejscach w pomieszczeniu i innych miejscach domu. Muszę akustycznie zabrać się do roboty bo ATC SCM 40 bardziej wymagające w tej materii. 

Prądowo Moon daje doskonale radę a nawet raz jak ostro przysadzilem zadziałało zabezpieczenie i się instalacja wyłączyła. 

Muzyka leci z Tidala przez Lumina D2 (Lumin D2 do sprzedania).

 

DC24D7BB-381E-4087-AFEC-4C8A955C11F7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Melond napisał:

Czekałem z odpowiedzią aż końcówka się dobrze wygrzeje (Sprzedawca mówił 300godzin). Zmiana Elac FS407 na ATC 40 w pełni satysfakcjonujaca. Jest moc, zdecydowanie bardziej precyzyjne, zwarte brzmienie z dokładnie poukładanym każdym pasmem, wokale poznaje na nowo bo gdy odkręcę na 65 (Preamp 740 ma ustawienie od 0-80) odnoszę wrażenie ze artysta śpiewa do mnie z kolumn a głos jak na żywo. Bas jest taki jak przewiduje dana produkcja: w bardziej energicznych klimatach bardzo nisko schodzi, jazz- pop- klasyka jest tak być powinno bez dudnień- jest szybki zwarty. Różnica w rozchodzeniu się niskich tonów jest zauważalna w różnych miejscach w pomieszczeniu i innych miejscach domu. Muszę akustycznie zabrać się do roboty bo ATC SCM 40 bardziej wymagające w tej materii. 

Prądowo Moon daje doskonale radę a nawet raz jak ostro przysadzilem zadziałało zabezpieczenie i się instalacja wyłączyła. 

Muzyka leci z Tidala przez Lumina D2 (Lumin D2 do sprzedania).

 

DC24D7BB-381E-4087-AFEC-4C8A955C11F7.jpeg

Końcówka wygrzewa się 300h?

Pasmo przenoszenia ATC SCM 40 (-6dB): 48Hz-22kHz to największy ich minus : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Melond napisał:

Czekałem z odpowiedzią aż końcówka się dobrze wygrzeje (Sprzedawca mówił 300godzin). Zmiana Elac FS407 na ATC 40 w pełni satysfakcjonujaca. Jest moc, zdecydowanie bardziej precyzyjne, zwarte brzmienie z dokładnie poukładanym każdym pasmem, wokale poznaje na nowo bo gdy odkręcę na 65 (Preamp 740 ma ustawienie od 0-80) odnoszę wrażenie ze artysta śpiewa do mnie z kolumn a głos jak na żywo. Bas jest taki jak przewiduje dana produkcja: w bardziej energicznych klimatach bardzo nisko schodzi, jazz- pop- klasyka jest tak być powinno bez dudnień- jest szybki zwarty. Różnica w rozchodzeniu się niskich tonów jest zauważalna w różnych miejscach w pomieszczeniu i innych miejscach domu. Muszę akustycznie zabrać się do roboty bo ATC SCM 40 bardziej wymagające w tej materii. 

Prądowo Moon daje doskonale radę a nawet raz jak ostro przysadzilem zadziałało zabezpieczenie i się instalacja wyłączyła. 

Muzyka leci z Tidala przez Lumina D2 (Lumin D2 do sprzedania).

 

DC24D7BB-381E-4087-AFEC-4C8A955C11F7.jpeg

... przysiągłbym, że widzę jak się blat szafki ugina ? ? 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sonic990 napisał:

Końcówka wygrzewa się 300h?

Pasmo przenoszenia ATC SCM 40 (-6dB): 48Hz-22kHz to największy ich minus : /

W instrukcji nic nie piszą o wygrzewaniu ale czytałem gdzieś i sprzedawca mówił ze po takim czasie powinien grać tak jak założył producent.

7 godzin temu, Pantaleon napisał:

... przysiągłbym, że widzę jak się blat szafki ugina ? ? 

Jest stabilnie, 60kg daje radę a dojdzie kolejne 17kg z 650D?

6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Mój Moon 280D już u mnie.

 

20190412_143836.jpg

20190314_141742.jpg

Jak gra sprzęcior? Ciekawi mnie obsługa MiND z tabletu lub smartfona a dokładniej jej intuicyjności i szybkość obsługi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TOMWITT napisał:

Testuję właśnie Moon Mind2 i przy każdym naciśnięciu przycisku kolejnej piosenki na tablecie w glosnikach słychać jakieś niemiłosiernie trzaski. Czy to jest normalne? Czy też tak macie? Z innych źródeł nigdy nie było tego problemu. 

To zupełnie normalne nie jest. Miałem u siebie conajmniej 4 urządzenia z MiND / MiND2 na pokładzie - nic podobnego się nie działo. Z jakiego łącza korzystasz?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze Coaxial. Słucham Tidala. Gdy piosenki lecą jedna po drugiej, nie ma problemu. Ale gdy chcę szybciej przejść do kolejnego utworu, pojawiają się trzaski.

Dodatkowo aplikacja się zawiesza. Wyświetlana jest wcześniejsza okładka, mimo że słucham już innych utworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TOMWITT napisał:

Złącze Coaxial. Słucham Tidala. Gdy piosenki lecą jedna po drugiej, nie ma problemu. Ale gdy chcę szybciej przejść do kolejnego utworu, pojawiają się trzaski.

Dodatkowo aplikacja się zawiesza. Wyświetlana jest wcześniejsza okładka, mimo że słucham już innych utworów. 

jak sygnał dociera do urządzenia? WiFi czy kabel LAN?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TOMWITT napisał:

Kablem LAN.

Zmieniłem na inny kabel LAN, ale efekt jest ten sam.

Mam podejrzenia:

A. odnośnie przepustowości sieci:

1. szybkość łącza internetowego,

2. szybkość switchroutera 

Odtwarzając utwory po kolei urządzenie w miarę na bieżąco dokonuje buforowania sygnału (nawet jeśli czasem się spóźnia, bufor wystarcza na podtrzymanie płynności). Przy skoku do kolejnego utworu, poprzednia zawartość bufora zostaje usunięta ale kolejna materiał pojawia się zbyt wolno. Urządzenie się "gubi". 

Sprawdź czy podobna sytuacja powtórzy się w przypadku podłączenia NAS'a do routera (zaciągnij materiał z NAS). Jeśli nie oznacza to, że problem stanowi szybkość internetu (jeśli szybkość deklarowana przez dostawcę jest wysoko, nic to jeszcze nie oznacza - trzeba to zmierzyć aplikacją do pomiarów szybkości łącza).

Jeśli sytuacja się powtórzy, będzie to oznaczało problemy z switch-routerem:

1. Warto sprawdzić bramkę w routerze pod którą podpięty jest MiND. Może się okazać, że nie tylko on jest na tej bramce - co może powodować liczne perturbacje. Warto spróbować przepiąć na inną.

2. Można podpiąć inny (lepszy, szybszy, wydajniejszy) router, na próbę.

B. odnośnie podłączenie Tidala - ostatnio przez kilka dni męczyliśmy się ze znajomym z problemem przerywania sygnału na Tidalu. Okazało się, że przez przypadek podłączyliśmy, na tej samej licencji rodzinnej, jedno konto pod 2 urządzenia.

C. odnośnie oprogramowania MiND2 - może warto wgrać aktualizację (o ile nie jest najnowsza). Czasem, w poprzednich wersjach softu, zdarzają się takie właśnie bugi.

Jeśli problem nie zniknie - kierunek AudioCenter w Krakowie.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TOMWITT napisał:

Router i Internet jest z UPC. Śmiga jak należy. NAS'a jeszcze nie mam. Z laptopa Tidal chodzi bez zastrzeżeń i tylko ja z niego korzystam. Wszystkie aktualizacje są świeże jak bułki w Lidlu ?

Jeszcze się pobawię, może dojdę co jest nie tak.

MiND2 podpięty pod tę samą bramkę co komputer / drukarka?

Ta sama licencja Tidal'a na laptopie i MiND?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon, jesteś Wielki! Do testów porównawczych jakości, jednocześnie włączony był laptop i tablet z Tidal'em. Po wyłączeniu komputera wszystko jest jak powinno. Trzaski ustały, a apka chodzi bez zastrzeżeń. 

Już się bałem, że będę musiał go oddać, a byłoby szkoda.

Dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, TOMWITT napisał:

Pantaleon, jesteś Wielki! Do testów porównawczych jakości, jednocześnie włączony był laptop i tablet z Tidal'em. Po wyłączeniu komputera wszystko jest jak powinno. Trzaski ustały, a apka chodzi bez zastrzeżeń. 

Już się bałem, że będę musiał go oddać, a byłoby szkoda.

Dzięki za podpowiedź. 

Jakbym to już gdzieś przerabiał ... ? ? 

Cieszę się, że udało się zidentyfikować winowajcę.

Dobrej zabawy.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze 280D gra ciszej przez xlr o 5-6dB? Poprzednie testy odbywały się z udziałem RCA, teraz jest łączność na XLR

Widzę po displayu w Mac że poprzednie ustawienie volume się nie sprawdza, wiec wpiąłem jednocześnie xlr i rca pomiędzy wzmacniacz i DAC i taka wychodzi mi różnica, rca gra głośniej, czy na pewno ten DAC ma zbalansowany tor wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Czy wasze 280D gra ciszej przez xlr o 5-6dB? Poprzednie testy odbywały się z udziałem RCA, teraz jest łączność na XLR

Widzę po displayu w Mac że poprzednie ustawienie volume się nie sprawdza, wiec wpiąłem jednocześnie xlr i rca pomiędzy wzmacniacz i DAC i taka wychodzi mi różnica, rca gra głośniej, czy na pewno ten DAC ma zbalansowany tor wewnątrz?

Ja bym był ostrożny w takiej ocenie. Podłączenie obu urządzeń na raz, dwoma zestawami kabli, może powodować zafałszowanie wyników takich testów.

Niestety nie mogę tego sprawdzić u siebie - nie mam pary RCA pod ręką. Ale temat ciekawy - sprawdzę przy pierwszej sposobności.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

XLR dla Moon`a, RCA dla CD, cd gra głośniej, potem zamiana XLR poszedł do cd i .... teraz ten sam poziom obu. 

Zaraz, zaraz... To ty porównujesz poziom pomiędzy Moonem, który jak rozumiem gra jako DAC, a CD ? To jest teoretycznie możliwe, wystarczy, że oba urządzenia mają inny poziom wyjściowy lub poziom źródła (plik do Moona vs płyta CD) nie został zrównoważony.

U mnie 280D gra minimalnie głośniej po XLR, niż po RCA, chociaż to obserwacja "na słuch", bez żadnych pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testując wcześniej DACi, (Atoll DAC 300/McIntosh D150) xlr zawsze był wpięty pod cd a rca do testowanych urządzeń, przełączałem tak sobie na piecu i szukałem różnic, na ucho poziom był zawsze podobny, wiec nie wnikałem, teraz uznałem że xlr lepiej oddać Moon`owi niech pokarze co potrafi, a dzisiaj się zorientowałem że jest ciszej deko, sprawdziłem j.w. i jest ciszej po xlr. hmmm... Czy 280D ma mniejszy poziom na tym wyjściu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno tu jest ta różnica

Emotiva ERC-3  

Output Level:
Balanced outputs: +12 dBV (4 V RMS; 11 V P-P).
Unbalanced outputs: +6 dBV (2 V RMS; 5.5 V P-P).

No nic, albo zakupić godny RCA dla Moon`a, albo wyrównać sygnał wejściowy na Mac`u i korzystać ze zbalansowanych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dla zbalansowanych masz 4V i to tłumaczy, ale dla RCA 2V, więc powinno być równo. Mnie osobiście taka różnica nie przeszkadzałaby, raczej nie słucham plików i CD w tym samym czasie ? 

Jeśli masz możliwość wyrównania sygnału w Macu, to jak najbardziej ma sens. Ja wyrównuję w pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.