Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Do 260D można wrzucić modół MiND2??

w planie mam coaxial i pościć przez DACa. Nie dodałem oczywiście że zamówiony sprzęt to transport + DAC

 

aaa... OK.

Z tym, że przez SPDIF (Coax) złapiesz tylko formaty do 192/24, nie zdekodujeszm MQA przez DAC w 260D. O natywnym DSD możesz tylko pomarzyć.

Nie lepiej było zainwestować w 280DMiND2 (+ jakiś skromniejszy transport): https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/moon-neo-280d-mind-2.html

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pantaleon napisał:

aaa... OK.

Z tym, że przez SPDIF (Coax) złapiesz tylko formaty do 192/24, nie zdekodujeszm MQA przez DAC w 260D. O natywnym DSD możesz tylko pomarzyć.

Nie lepiej było zainwestować w 280DMiND2 (+ jakiś skromniejszy transport): https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/moon-neo-280d-mind-2.html

Czy aby na pewno tak jest? Za samo dekodowanie MQA odpowiada Mind2, który przez coax podaje sygnał na DACa, czyli MQA powinno pójść. No chyba że się mylę.

 

W tophifi to po moonie mają już chyba wszystko posprzątane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Czy aby na pewno tak jest? Za samo dekodowanie MQA odpowiada Mind2, który przez coax podaje sygnał na DACa, czyli MQA powinno pójść. No chyba że się mylę.

 

W tophifi to po moonie mają już chyba wszystko posprzątane ?

Masz rację - zagalopowałem się. Oczywiście jeśli MQA będzie do 192/24, to MiND2 odbierze MQA a DAC w 260D po SPDIF go odbierze i przekonwertuje. Jeśli MQA będzie "gęstszy"  to niestety nie.

W zasadzie, po namyśle... 

Nawet DSD (do 64) będziesz w stanie przerzucić do DAC. Przy czym oczywiście nie będzie to transfer natywny tylko DoP, przy czym, algorytm konwersji jest taki, że PCM powinien być w 100% zgodny z DSD (wbrew obawom części użytkowników, nie powinno być różnic brzmieniowych).

Więc Twój pomysł zły nie jest, o ile chcesz się kurczowo trzymać formatu CD.

Jednak rezygnując z niego (rippując obecną bibliotekę i przechodząc na pliki), oszczędziłbyś masę pieniędzy:

Szybka kalkulacja:

Twój pomysł: 260D (min. 11.000) + MiND2 (min. 7500) + 2 kable zasilające + interkonekt cyfrowy (łącznie jakieś 21-22.000). Jednocześnie brak najgęstszych formatów (powyżej 192/24), brak natywnego DSD.

Mój pomysł: 280DMiND2 (min. 12.000) + 1 kabel zasilający (łączenie powiedzmy 13-14.000) i wszystkie formaty na pokładzie (do PCM 32-bit/384kHz, DSD256). Brak CD (opcjonalnie może zostać zastąpiony jakimś tańszym transportem)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szukam drugiej połówki dla mojego Moona Neo 250i w miejsce M2Tech Young DSD z osobnym zasilaniem. Miałem już kilkukrotnie okazję przekonać się jak gra 250i z 280D lecz nurtuje mnie jak 280D wypada na tle 380D lub 390. Ktoś porównywał?  

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 11:57, bebzun napisał:

Panowie może się ktoś podzielić opinią o Moon Ace. Muszę kupić all in one (może być bez CD) i bardzo zaciekawił mnie ten produkt. Może ktoś słuchał?

U mnie Ace i Audiovector QR3 . Sprzęt musi się wygrzać przez pierwszy tydzień byłem przerażony. Teraz jestem zachwycony.

Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ruteksen napisał:

Witajcie,

Szukam drugiej połówki dla mojego Moona Neo 250i w miejsce M2Tech Young DSD z osobnym zasilaniem. Miałem już kilkukrotnie okazję przekonać się jak gra 250i z 280D lecz nurtuje mnie jak 280D wypada na tle 380D lub 390. Ktoś porównywał?  

Daniel

To z jednej strony kwestia natury technicznej z drugiej brzmieniowej:

1. Pod względem technicznym 380D jest tylko konwerterem. Na rynku pojawił się model z modułem MiND ale z tego co wiem, tylko w wersji 1 (czyli bez Roon, MQA, gęstszych DSD). IMO kupowanie samego DAC'a, w dodatku w wersji podstawowej (zupełnie bez DSD) jest lekko pozbawione sensu a bez MiND2 dyskusyjne. No chyba, że ktoś ma świetny transport CD i koniecznie chce się na tym formacie zatrzymać. Wydaje się, że 380D właśnie po to został zaprojektowany (do wsparcia dobrych transportów CD) i jak czasem można się doczytać na zagranicznych forach, najlepiej się sprawdza jako DAC dla plików 16/44 (co absolutnie nie oznacza, że gęstsze pliki odtwarzane są gorzej). Aby skorzystać z dobrodziejstw streamingu (w pełnym "wypasie") rozwiązanie jest jedno - zakup 380D DSD (bez MiND) i up-grade do MiND2 w AudoCenter (Kraków). Niestety wiąże się to z dodatkowym wydatkiem 3400PLN.

390tka to Steramero-DAC-Pre-Phono. Każdy z elementów jest bardzo udany i aż prosi się o dobrą końcówkę mocy (np. 330A) lub jeszcze lepiej 2szt. 400M. Zakup tego urządzenia do 250i byłby bardziej "trafionym" pomysłem, gdyby 250tka miała wejście na końcówkę mocy... ale (o ile wiem) nie ma. Oczywiście można wyjść z 390 obchodząc Pre (posiada wyjście fix) ale IMO szkoda tego Pre, które jest bardzo dobre (podejrzewam, że lepsze niż to w 250i).

Ciekawostką jest to, że 380D ma również możliwość sterowania końcówką mocy (wyjście regulowana) ale osobiści tego nie zweryfikowałem. Obawiam się, że to jedynie dodatek.

Pod względem uniwersalności "wszytkomająca" 390tka wypada lepiej.

2. Pod względem brzmieniowym IMO 390 i 380D to dość zbliżone jakościowo konstrukcje. Łączą je typowe dla Moona elementy: przestrzeń, transparentność, dynamika, lekkie dosłodzenie ("uprzyjemnienie"). Niestety nie testowałem ich "łeb w łeb" ale w przypadku 380D delikatnie zasygnalizowałbym lepsze wypełnienie i rozciągnięcie basu oraz bardziej perlistą górę. Warto zweryfikować obie opcje. 

mały "wtręt":

Różnice między 280D, 390 i 380D w przypadku sprzętu towarzyszącego, którego cena nie przekracza 15-20tys za klocek wcale nie są aż tak wyraźne, jak wskazywałyby różnice w cenie (14,5 / 19,9 / 24). 280D ver. MiND2 (= po aktualizacji softu płyty głównej) radzi sobie naprawdę świetnie. IMO poprawiła się detaliczność, wybrzmienia sopranów oraz dynamika. Być może, że podpinając 280tkę i 380tkę do znacznie drożej elektroniki różnice okazałyby się znacznie bardziej czytelne.

Ja, do integry 340i, po dłuższym zastanowieniu wybrałem 280tkę - świetnie się u mnie wpasowała.

Gdybym tworzył system od początku zastanowiłbym się nad 390+330A. 

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Wrzosek napisał:

Witam klubowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Moon Ace + Audiovector QR 3

Witamy w Klubie,

Fajne paczki. Wybór był dziełem przypadku, rekomendacji, czy własnych, żmudnych "badań empirycznych"? ?

Jak wrażenia?

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pantaleon napisał:

To z jednej strony kwestia natury technicznej z drugiej brzmieniowej:

1. Pod względem technicznym 380D jest tylko konwerterem. Na rynku pojawił się model z modułem MiND ale z tego co wiem, tylko w wersji 1 (czyli bez Roon, MQA, gęstszych DSD). IMO kupowanie samego DAC'a, w dodatku w wersji podstawowej (zupełnie bez DSD) jest lekko pozbawione sensu a bez MiND2 dyskusyjne. No chyba, że ktoś ma świetny transport CD i koniecznie chce się na tym formacie zatrzymać. Wydaje się, że 380D właśnie po to został zaprojektowany (do wsparcia dobrych transportów CD) i jak czasem można się doczytać na zagranicznych forach, najlepiej się sprawdza jako DAC dla plików 16/44 (co absolutnie nie oznacza, że gęstsze pliki odtwarzane są gorzej). Aby skorzystać z dobrodziejstw streamingu (w pełnym "wypasie") rozwiązanie jest jedno - zakup 380D DSD (bez MiND) i up-grade do MiND2 w AudoCenter (Kraków). Niestety wiąże się to z dodatkowym wydatkiem 3400PLN.

390tka to Steramero-DAC-Pre-Phono. Każdy z elementów jest bardzo udany i aż prosi się o dobrą końcówkę mocy (np. 330A) lub jeszcze lepiej 2szt. 400M. Zakup tego urządzenia do 250i byłby bardziej "trafionym" pomysłem, gdyby 250tka miała wejście na końcówkę mocy... ale (o ile wiem) nie ma. Oczywiście można wyjść z 390 obchodząc Pre (posiada wyjście fix) ale IMO szkoda tego Pre, które jest bardzo dobre (podejrzewam, że lepsze niż to w 250i).

Ciekawostką jest to, że 380D ma również możliwość sterowania końcówką mocy (wyjście regulowana) ale osobiści tego nie zweryfikowałem. Obawiam się, że to jedynie dodatek.

Pod względem uniwersalności "wszytkomająca" 390tka wypada lepiej.

2. Pod względem brzmieniowym IMO 390 i 380D to dość zbliżone jakościowo konstrukcje. Łączą je typowe dla Moona elementy: przestrzeń, transparentność, dynamika, lekkie dosłodzenie ("uprzyjemnienie"). Niestety nie testowałem ich "łeb w łeb" ale w przypadku 380D delikatnie zasygnalizowałbym lepsze wypełnienie i rozciągnięcie basu oraz bardziej perlistą górę. Warto zweryfikować obie opcje. 

mały "wtręt":

Różnice między 280D, 390 i 380D w przypadku sprzętu towarzyszącego, którego cena nie przekracza 15-20tys za klocek wcale nie są aż tak wyraźne, jak wskazywałyby różnice w cenie (14,5 / 19,9 / 24). 280D ver. MiND2 (= po aktualizacji softu płyty głównej) radzi sobie naprawdę świetnie. IMO poprawiła się detaliczność, wybrzmienia sopranów oraz dynamika. Być może, że podpinając 280tkę i 380tkę do znacznie drożej elektroniki różnice okazałyby się znacznie bardziej czytelne.

Ja, do integry 340i, po dłuższym zastanowieniu wybrałem 280tkę - świetnie się u mnie wpasowała.

Gdybym tworzył system od początku zastanowiłbym się nad 390+330A. 

 

Dzięki :) 

Tak więc będę szukać 280D Mind w bi colorze z drugiej ręki. Słucham z Deezera więc Mind 2 nie jest dla mnie póki co priorytetem. Gdyby Top Hi-Fi miało bi color to już dawno DAC by u mnie stał.

Wspomniane 390 + 330A to plan czy też marzenie, które mam zamiar spełnić za jakiś czas. Od kiedy mam i słucham Neo 250i to jest tylko jeden słuszny kierunek tj. MOON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ruteksen napisał:

Dzięki ?

Tak więc będę szukać 280D Mind w bi colorze z drugiej ręki. Słucham z Deezera więc Mind 2 nie jest dla mnie póki co priorytetem. Gdyby Top Hi-Fi miało bi color to już dawno DAC by u mnie stał.

Wspomniane 390 + 330A to plan czy też marzenie, które mam zamiar spełnić za jakiś czas. Od kiedy mam i słucham Neo 250i to jest tylko jeden słuszny kierunek tj. MOON

W Niemczech masz 280D Mind w bi color za 1785€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luxfer Fereg napisał:

250i można przepuścić przez końcówkę, ma wyjście pre out tylko po RCA. Tak więc spokojnie 330A albo na monobloki 400M powinny dać więcej prądu.

No wyjście tak ale nie ma wejście na własną końcówką a o to by właśnie chodziło przy podłączeniu 390tki.

37 minut temu, ruteksen napisał:

Od kiedy mam i słucham Neo 250i to jest tylko jeden słuszny kierunek tj. MOON

... no i to się nazywa pozytywna uzależnienie. 

Mam podobne i nie leczę ?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

W Niemczech masz 280D Mind w bi color za 1785€

Jest jeszcze inna 280tka za 1450€ i chyba ją wezmę. Co by nie było pytanie 280D vs 380D vs 390 powstało pod wpływem pewnej aukcji na Ebay gdzie 380D było wystawione za 1679 funtów ale ostatecznie wczoraj nie kupiłem ze względu na wygląd - 280D bez wyświetlacza wizualnie jest ładniejsze.

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ruteksen napisał:

Wspomniane 390 + 330A to plan czy też marzenie, które mam zamiar spełnić za jakiś czas

Co do realizacji marzeń to mi się marzy końcówka 870A... Obłędny sprzęt. Słuchałam ją podłączoną pod Ushery Usher CP-8571 Diamond DMD. Kolumny po dociążeniu ważyły jakieś drobne 120kg sztuka, a miałem wrażenie, że Moon jest w stanie "unieść" je pół metra nad podłogę. Potwór ...

Niestety w moim przypadku cena (ostatnio można kupić 870tkę za 50% ceny = 46tys) to nie jedyny punkt oporu. Musiałbym przebudować pół salonu, żeby ten piec postawić (mam wnęki głębokie na 45 cm, a na tę końcówkę musiałby mieć min. 55). Więc tylko patrzę na i się oblizuję.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pantaleon napisał:

Witamy w Klubie,

Fajne paczki. Wybór był dziełem przypadku, rekomendacji, czy własnych, żmudnych "badań empirycznych"? ?

Jak wrażenia?

Generalnie odsłuchy trwały przez 2dni po jakieś 4h ..? Rywale to Dynaudio Excite X38 i Kef R900. Próbowałem też QR5 ale nie były wygrzane i duża różnica w cenie skłoniła mnie do QR3.  Wyróżnia je precyzja. Pasmo jest wyrównane. Góra dość szczegółowa ale nie krzykliwa. Bas mógłby być nieco mocniejszy ( podejrzewam jednak że to kwestia ustawienia i akustyki pomieszczenia, z akustycznego punktu widzenia moje głośniki nie powinny się znajdować tam gdzie teraz stoją ?)jest za to bardzo precyzyjny i konturowy. Moon Ace nieco je ociepla i dlatego fajnie razem grają. Słucham sporo elektroniki , post rocka, "lekkiego" jazzu .Kable to tellurium q blue.

PS. Szukam ciekawego kabla zasilającego. Coś możecie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ruteksen napisał:

Jest jeszcze inna 280tka za 1450€ i chyba ją wezmę. Co by nie było pytanie 280D vs 380D vs 390 powstało pod wpływem pewnej aukcji na Ebay gdzie 380D było wystawione za 1679 funtów ale ostatecznie wczoraj nie kupiłem ze względu na wygląd - 280D bez wyświetlacza wizualnie jest ładniejsze.

Tylko zwracaj uwagę zeby 280 byla z MINDem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Wrzosek napisał:

Generalnie odsłuchy trwały przez 2dni po jakieś 4h ..? Rywale to Dynaudio Excite X38 i Kef R900. Próbowałem też QR5 ale nie były wygrzane i duża różnica w cenie skłoniła mnie do QR3.  Wyróżnia je precyzja. Pasmo jest wyrównane. Góra dość szczegółowa ale nie krzykliwa. Bas mógłby być nieco mocniejszy ( podejrzewam jednak że to kwestia ustawienia i akustyki pomieszczenia, z akustycznego punktu widzenia moje głośniki nie powinny się znajdować tam gdzie teraz stoją ?)jest za to bardzo precyzyjny i konturowy. Moon Ace nieco je ociepla i dlatego fajnie razem grają. Słucham sporo elektroniki , post rocka, "lekkiego" jazzu .Kable to tellurium q blue.

PS. Szukam ciekawego kabla zasilającego. Coś możecie polecić ?

Nie wiem na jakim etapie wygrzewania jest Twój ACE ale na dopiero po 300-400h pokazuje lepszy bas, wypełnienie i wyrafinowanie. Początki są nieco nerwowe, krzykliwe, ostre i suche. Spędziłem w towarzystwie tego klocka wiele godzin i słyszałem jak się zmienia.

Co do kabla:

Jeśli chcesz więcej ciepła, "gęstości" i basu spróbuj Cardasa Parseca. 

Jeśli wolisz oddech i połysk - koniecznie Istotek EVO3 Sequel lub EVO3 Premier. Świetne kable za idiotyczne pieniądze. Sam się na nie zdecydowałem mimo, że miałem conajmniej 2-krotnie wyższy budżet.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pantaleon napisał:

Nie wiem na jakim etapie wygrzewania jest Twój ACE ale na dopiero po 300-400h pokazuje lepszy bas, wypełnienie i wyrafinowanie. Początki są nieco nerwowe, krzykliwe, ostre i suche. Spędziłem w towarzystwie tego klocka wiele godzin i słyszałem jak się zmienia.

Co do kabla:

Jeśli chcesz więcej ciepła, "gęstości" i basu spróbuj Cardasa Parseca. 

Jeśli wolisz oddech i połysk - koniecznie Istotek EVO3 Sequel lub EVO3 Premier. Świetne kable za idiotyczne pieniądze. Sam się na nie zdecydowałem mimo, że miałem conajmniej 2-krotnie wyższy budżet.

Dziękuję za polecane Kable. Na pewno wypróbuję. Ale zrobię to na nowym mieszkaniu. Tu mam problem mój salon to prostokąt o wymiarach 4 / 6 a kolumny stoją na dłuższym boku .... Wygrzewanie mam za sobą . Zgadzam się początki były nerwowe... ? Teraz jest ok. Co do basu to myślę że tu chodzi o rozmieszczenie i glosniki. Z drugiej strony zależy od materiału. Kiedy słucham nowej płyty Billie Eilish to nie mam z tym problemu jest idealnie bez rozmacia a to nie łatwy materiał dla sprzętu. Ale już przy Kubie Badachu troszkę jakby brakowało. Mourning Grace Patricia Barbel super... zresztą ten kawałek był głównym testerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Wrzosek napisał:

Dziękuję za polecane Kable. Na pewno wypróbuję. Ale zrobię to na nowym mieszkaniu. Tu mam problem mój salon to prostokąt o wymiarach 4 / 6 a kolumny stoją na dłuższym boku .... Wygrzewanie mam za sobą . Zgadzam się początki były nerwowe... ? Teraz jest ok. Co do basu to myślę że tu chodzi o rozmieszczenie i glosniki. Z drugiej strony zależy od materiału. Kiedy słucham nowej płyty Billie Eilish to nie mam z tym problemu jest idealnie bez rozmacia a to nie łatwy materiał dla sprzętu. Ale już przy Kubie Badachu troszkę jakby brakowało. Mourning Grace Patricia Barbel super... zresztą ten kawałek był głównym testerem.

Standardowo, na tego typu dolegliwości polecilbym głośnikowy TQ Blue.... ale masz ?

Nic sensowniejszego ("tłustego") polecić nie mogę.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Luxfer Fereg napisał:

Ktoś orientuje się co do up-gradu do MiND2, czy wykonywany jest w Polsce czy pchają sprzęta do Kanady?

 

Wykonywany jest w Polsce w Audio Center w Krakowie (w tym: założenie kości MiND2 i obowiązkowa aktualizacja softu płyty głównej).

Sprawą zajmuje się Pan Grzegorz Surowiec z serwisu AC:  [email protected] 

Sprzęt jest odbierany i zwracany pocztą kurierską, na koszt AC (właściciel otrzymuje list przewozowy mailem). 

Sprawę znam z doświadczenia - sam dokonałem takiego up-grade'u.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 22:52, Pantaleon napisał:

 

Niestety w moim przypadku cena (ostatnio można kupić 870tkę za 50% ceny = 46tys) to nie jedyny punkt oporu. Musiałbym przebudować pół salonu, żeby ten piec postawić (mam wnęki głębokie na 45 cm, a na tę końcówkę musiałby mieć min. 55). Więc tylko patrzę na i się oblizuję.

Gdzie można kupić 870A w takiej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.