Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _Kuben_ napisał:

 Witam,

doradźcie fachowcy,

chcę kupić przedwzmacniacz moon 310lp z Canady - będę potrzebował coś więcej niż kabel zasilajacy zgodny z polskim gniazdkiem aby w pełni korzystać ze sprzętu w sposób nie narażający go na uszkodzenie? 

Z tego co wiem, w Kanadzie obowiązuje zasilanie 120V. U nas 230V. Zatem będzie Ci potrzebny transformator.

Trzeba jeszcze uważać na gniazdo w urządzeniu - zdarza się, że w sprzęcie za oceanu, zamiast standardowego, popularnego u nas, gniazda na wtyk "trapezoidalny" IEC 320 (C15), stosowane jest gniazdo na wtyk IEC 16A (C19). Dotyczy to jednak zazwyczaj mocniejszych wzmacniaczy, końcówek mocy i listew zasilających. Mam wrażenie, że 310ki ten problem dotyczyć nie będzie ale warto sprawdzić, przed zakupem odpowiedniego kabla (kabel oryginalny, od strony "ściany", na bank będzie zakończony wtykiem "US", więc się nie przyda, no chyba, że transformator będzie wyposażony w takie właśnie gniazdo).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie mogę tego zrozumieć, bo przecież 320s to zasilacz dla 310lp.

Wytłumacz proszę w takim razie bo wydaje mi się to dziwne - czy mając 320s musiałbym 310lp zasilać moonem 320s oraz transformatorem jednocześnie? 

Edytowane przez _Kuben_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 14.06.2019 o 23:54, Bogusław_59825 napisał:

Uruchomiłem dziś namiastkę Maliny (sterowanie telefonem) czyli, do Noki 8 karta pamięci 64Gb + Tidal + MXPlayer pełny. Ze 30 Albumów kopia cd, formatu "Wave" i 2 Albumy 24/192. To wszystko przez Bluetooth do Moona 280D. Dzięki najnowszemu kodekowi "aptX HD" (obsługuje parametry 48 kHz, 24 bity i szybkość transmisji 576 kbit/s).

z maliną to chyba tylko sterowanie telefonem ma wspólne :)

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rucia1 napisał:

z maliną to chyba tylko sterowanie telefonem ma wspólne ?

Dokładnie. ?

------------------------

Jestem tylko ogromnie rozczarowany  że technologia z 2009 roku (apt X) nie została użyta w modelu, który miał premierę 4 lata wstecz.

No nic, niech pogra rok i poszukam zastępcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

apt X

a po co Ci  bluetooth ? Najlepiej grać po sieci bezstratne formaty.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rucia1 napisał:

a po co Ci  bluetooth ? Najlepiej grać po sieci bezstratne formaty.

Gosia, ja to wiem i wykorzystuje, tylko własnie chodziło o tą funkcjonalność, do grania bez angażowania się (w tle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Kuben_ napisał:

Wybaczcie, ale nie mogę tego zrozumieć, bo przecież 320s to zasilacz dla 310lp.

Wytłumacz proszę w takim razie bo wydaje mi się to dziwne - czy mając 320s musiałbym 310lp zasilać moonem 320s oraz transformatorem jednocześnie? 

310LP  ma 2 opcje zasilania - albo AC albo DC. Jeśli użyjesz AC, transformator musi być przed 310lp. Jeśli zastosujesz zasilacz (320s), to transformator pojawia się tylko przed zasilaczem (dalej kabel z wtykami 4pinowymi do 310lp - o ile pamiętam jest w zestawie, z 320s)

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Gosia, ja to wiem i wykorzystuje, tylko własnie chodziło o tą funkcjonalność, do grania bez angażowania się (w tle).

Ja to nie bardzo rozumię o jakie zaangażowanie chodzi ?   

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rucia1 napisał:

Ja to nie bardzo rozumię o jakie zaangażowanie chodzi ?   

No nie,     ... normalnie do odsłuchu Moon sygnał dostaje z PC czy CD, ale jak jestem w kuchni i "działam" to zawsze mogę chwycić tel. i pościć czy zmienić sobie music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

No nie,     ... normalnie do odsłuchu Moon sygnał dostaje z PC czy CD, ale jak jestem w kuchni i "działam" to zawsze mogę chwycić tel. i pościć czy zmienić sobie music.

a za pomocą telefonu nie możesz puscić z netu :) będąc w kuchni ? Bogusław XXI wiek mamy :) 

Sorki ale bardzo lubię z Tobą dyskutować. 

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rucia1 napisał:

a za pomocą telefonu nie możesz puscić z netu ? będąc w kuchni ? Bogusław XXI wiek mamy ?

Sorki ale bardzo lubię z Tobą dyskutować. 

hehe, przyznam się bez bicia że nie wiem jak to zrobić, ale musisz wiedzieć że na jesień będę sprawdzał (testował) streamery, od Node2i po Lumin`a U1 mini, tak by pasował do zestawu 280D i MA252 i Heco. Wtedy wykorzystam odpowiednią aplikacje na fona, tak by wejść do świata XXI w. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław_59825 napisał:

hehe, przyznam się bez bicia że nie wiem jak to zrobić, ale musisz wiedzieć że na jesień będę sprawdzał (testował) streamery, od Node2i po Lumin`a U1 mini, tak by pasował do zestawu 280D i MA252 i Heco. Wtedy wykorzystam odpowiednią aplikacje na fona, tak by wejść do świata XXI w. ?

Dorzuć jeszcze jedną opcję do tych jesiennych testów - moduł MiND2 do 280D. 

Cena całkiem znośna - 3.400PLN a w dodatku:

1. Transfer do DAC ultragęstych PCM (powyżej do 34/) oraz DSD, w natywnej postaci,  BEZ konieczności wykorzystania transferu via USB (którego jestem gorącym przeciwnikiem a którego aplikacja, tak w LU1 jak w 280D, jest IMO, oględnie mówiąc, "średnia"). Po SDPIF i AES/EBU pozostaje wyłącznie downsampling gęstych PCM oraz transfer DoP , który teoretycznie nie powinien degradować dźwięku ale akurat w audio teoria i praktyka często się rozmijają i sam czuję, że PCM na wyjściu ma nieco innych charakter niż to samo z natywnego DSD.

2. Brak dodatkowego kabla zasilającego i kabla SPDIF, AES/EBU lub USB. Jeśli chodzi o ten ostatni, wrażliwość układu /transport plików - DAC/, jest niewiarygodna. Nie jestem fanem zakupu drogiego okablowania (sam używam budżetowych rozwiązań) ale nie znam żadnego kabla USB do 2000 PLN, który radziłby sobie ze swoim zadaniem w sposób sensowny a przerzuciłem ich pół tony). Tak czy inaczej dodatkowe koszty...

3. Brak dodatkowych urządzeń - zawalanie półek złomem z reguły ma dość ograniczony sens brzmieniowy. Poza tym, krótszy tor sygnału oraz inwestycja w czysty "układ elektroniczny" a nie w obudowę, okablowanie, itp.

4. Aktualizacja oprogramowania płyty głównej 280D. Może to odczucie subiektywne (w trakcie, kiedy zrobiłem ten upgrade, 280D wciąż się wygrzewał) ale mam wrażenie, że aktualizacja poprawiła "conieco" w brzmieniu konwertera (szybkość i definicja).

5. Jeden pilot i aplikacja sterująca obsługujące zarówno sekcję streamera i konwertera. Z poziomu aplikacji można sterować wszelkimi źródłami "streamu" (NAS, Tidal, BT, itp.) oraz ustawieniami konwertera. W przypadku dodatkowego urządzenia (zwłaszcza innej marki) nie będzie już tak "przyjemnie".

6. Dorzucę do tego jeszcze jedną kwestię. Przez ponad rok miałem u siebie Moon Neo MiND. Wybrałem go "na słuch", po licznych testach porównawczych (z Auralikami, SOtM'ami, Aurenderami, BlueSound'ami, itp - uczciwie muszę przyznać, że Aurender x100 był dla Moona nie do przejścia i to po USB, z tym że jest dokładnie 2 razy droższy i korzystał z wewnętrznego dysku a nie z NAS, przez co miał na starcie lepszą pozycję). Sprzedałem MNM tylko dlatego, że moduł MiND w 280D okazał się lepszym i wyraźnie tańszym rozwiązaniem. Przy czym ... moduł MiND2 jest jeszcze lepszy (choćby przez możliwość odtwarzania DSD, ultra-PCM oraz MQA).

7. Wsparcie dla Roon'a (nie wiem jak to wygląda w przypadku Node2i i U1mini). 280D MiND2 świetnie się sprawdza jako end-point dla Roon'a (choć nie obejdzie się bez dodatkowych inwestycji) - testowałem to rozwiązanie przez 3mies. Wróciłem do Mind Controller ale wciąż się waham. Dźwięk trochę zbyt "dosłowny" (MINIMALNIE) ale możliwości obsługi bajeczne. Warto spróbować. 

1+2+3+4+5+6+7... IMO to najlepsza opcja dla posiadaczy 280D. Gorąco polecam - relacja ceny do efektu końcowego wzorowa.

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem bogato, to nie jest. Zaglądnij do rozmowy o MIND2. Jako moduł do 280D to jest opłacalna modernizacja, ....i zarazem blokada. Chcąc kiedyś wymienić DAC na lepszy, stracę streamer, czyli kasę na dodatkową transport. Technika idzie do przodu, może wprowadzą dodatkowy scalak dla Coax czy AES by przekroczyć barierę 24/192.

http://highfidelity.pl/@main-3517&lang= 

Tak jak mówisz, odtwarza wszystko po sieci i wszystko jest downsamplowane, niby to nic wielkiego, ale ......? chyba cieli cenę.

MQA? jest wzmianka w artykule, nie wiem czy odnosi się również do modułu w 280D, ale jeśli nie to i tak będzie ograniczenie do 24/96,  

Co do bluetooth, nie dali nowego aptX HD (wprowadzono 2016) tylko poprzednika (576 kbit/s przeciw 345 kbit), co ważnie w odmianie HD mamy już 24bity, a dzisiaj mamy już pare tak nagranych płyt.

Z kablami USB masz racje, Te tanie nie dadzą dużego zysku na jakości. Piszesz że już przetestowałeś trochę. Jak uporam się z coaxial i naprawie to co AQ zepsuł, to powalczę z USB, w planach jest test PAD Ultimate USB, posłucham czy w ogóle warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Tak całkiem bogato, to nie jest. Zaglądnij do rozmowy o MIND2. Jako moduł do 280D to jest opłacalna modernizacja, ....i zarazem blokada. Chcąc kiedyś wymienić DAC na lepszy, stracę streamer, czyli kasę na dodatkową transport. Technika idzie do przodu, może wprowadzą dodatkowy scalak dla Coax czy AES by przekroczyć barierę 24/192.

http://highfidelity.pl/@main-3517&lang= 

Tak jak mówisz, odtwarza wszystko po sieci i wszystko jest downsamplowane, niby to nic wielkiego, ale ......? chyba cieli cenę.

MQA? jest wzmianka w artykule, nie wiem czy odnosi się również do modułu w 280D, ale jeśli nie to i tak będzie ograniczenie do 24/96,  

Co do bluetooth, nie dali nowego aptX HD (wprowadzono 2016) tylko poprzednika (576 kbit/s przeciw 345 kbit), co ważnie w odmianie HD mamy już 24bity, a dzisiaj mamy już pare tak nagranych płyt.

Z kablami USB masz racje, Te tanie nie dadzą dużego zysku na jakości. Piszesz że już przetestowałeś trochę. Jak uporam się z coaxial i naprawie to co AQ zepsuł, to powalczę z USB, w planach jest test PAD Ultimate USB, posłucham czy w ogóle warto?

Z racji tego, że przeszedłem sam tę intelektualną drogę przez "mąkę", spróbuję się ustosunkować:

1. 280D MiND2 kosztuje obecnie 14.490PLN a bez modułu 9.690PLN. Różnica w cenie to 4.800, co absolutnie uzasadnia upgrade (3.400) już na etapie zakupu. Niestety, odsprzedając sprzęt, o 100% zwrocie nie ma co marzyć. Średnio można odzyskać od 55 do 60%. Zatem:

- 14.490 x 55% = ok. 7.970

- 9.690 x 55% = ok. 5.330

Różnica: 2.640,00 z inwestycji 3.400,00 (zatem do odzyskania jest 80% z zakupionego modułu !!! - rewelacyjny wynik - choć to oczywiście tylko hipoteza). Co więcej, myślę, że stale przybywa chętnych na zakup streamero-DAC'a (zamiast czystego streamera), właśnie ze względu na o niebo większą funkcjonalność.

2. Coax i AES nie przekroczą 24/192. Nie ma ani takiej możliwości ani takiej konieczności. Mogę ten temat rozwijać ale nie ma po co. Prędzej rozwinie się koncepcja I2S.

3. W 280D MiND 2 nie dochodzi do downsamplingu - sygnał dociera do sekcji konwertera w natywnej formie (również DSD). W przypadku streamera zewnętrznego, podłączonego przez rzeczone SPDIF / Toslink / AES, nie ma innego wyjścia - maks. 192/24.

4. MQA są odbierane przez zewnętrzne streamery (np. przywołane tu U1 mini lub Neo MiND2) ale przepychane są do konwertera tylko do wartości granicznej danego standardu. Jeśli MQA jest np. 32/384 ale streamer jest spięty z DAC przez np. Coax, nastąpi downsampling.

5. BT to IMO to tylko tak na wszelki wypadek. Nie wiem, czy "prawdziwi" melomani i audiofile korzystają z tego rozwiązania na codzień. Ja nie. Czasem wrzucę przez Mac'a jakąś próbkę z YT, ale tylko, żeby się zorientować w materiale. Generalnie nie używam tego argumentu w odniesieniu do 280D MiND2.

6. Ze standardem USB jest problem znacznie głębszy niż się wydaje:

- po pierwsze kwestia implementacji tego łącza w streamerach - po licznych próbach uważam, że jedyną firmą, która naprawdę sensownie poradziła sobie z tym zadaniem jest Aurender. Nie jest nią raczej SOtM (choć cenię sobie 200tkę, bez Ultra), nie jest nią również Auralic (choć nie wiem jak sytuacja w najnowszej serii). Niestety koszty tych "koszernych" odtwarzaczy USB są wysokie. Bez 15.000 bym nie podchodził do tematu. Moon Neo MiND 2 nawet nie posiada wyjścia USB i szczerze mówiąc rozumiem to podejście. dCS NB stawia zdecydowanie na SPDIF oraz Dual ASE/EBU (który daje możliwość dojścia do 32/384 ale kto ma konwerter przygotowany do odebrania takiego sygnału?)

- po drugie - implementacja USB w konwerterach - na palcach obu rąk można policzyć firmy które zrobiły to dobrze (np. Meitner, Norma). W 280D USB to tylko listek figowy ... i też to rozumiem.

- po trzecie zasilanie - jak już pisałem wrażliwość układu na jakość zasilania jest mordercza. Wciąż nie potrafię sobie wytłumaczyć, z czego to wynika. Gdybym miał szukać transportu plików USB, poszukałbym takiego z zewnętrznym zasilaczem, żeby móc dokonać poważnego upgradu (przy czym nie polecam SOtM 200 Ultra gdzie taka możliwość jest - ale to inna opowieść). 

- po czwarte - okablowanie. Najtańszy kabel, który się u mnie sprawdził to Synergistic Research USB Active SE. Niestety cena przekracza 3kPLN. Jeśli ktoś myśli, że wyłga się AQ Carbon za 700PLN, to jest w błędzie.

- po czwarte - stabilność oprogramowania. Aurender sobie z tym poradził. Auralic połowicznie (podobno ostatnio jest lepiej). SOtM wcale. Niestety USB jest wrażliwe na przerywanie transmisji, zakłócenia, itp. Resetowanie systemu 2-3 razy dziennie to rozrywka dla masochistów,

- po piąte - żeby to jakość zagrało (po ludzku, bez cyfrowych artefaktów) trzeba wziąć pod uwagę zastosowanie licznych peryferiów - izolatorów galwanicznych, regeneratorów sygnału USB, odcinaczy zasilania z toru USB (mocno degeneruje sygnał). Koszty, komplikacje, koszty ... i koszty.

... niestety jak już się wyda kasę na to całe zamieszanie, połączy się wszystko w jedną (splątaną) całość i tak nie ma gwarancji, że będzie dobrze. 

Nie twierdzę, że moduł MiND2 to lek na całe zło ale przy cenie 3.400 absolutnie warto wziąć go pod uwagę. Postawię flaszkę szkockiej, że wygra z każdym zewnętrznym transportem plików do 10kPLN (podłączonym do 280D zwłaszcza po USB). A trzeba pamiętać, że cena zewnętrznego transportu plików to dopiero początek. Dodatkowe 5.000 PLN pójdzie na peryferia (i to przy założeniu, że będziemy mocno pilnowali portfela).

Oczywiście jeśli zepniemy transport plików z konwerterem kablem SPDIF lub AES/EBU, na peryferia wydamy mniej ("tylko" dodatkowy kabel zasilający i interkonekt - wiem jak się sensownie wyrobić w 1,5-2tys.) dźwięk będzie sensowny ale za to "utkniemy" na 192/24 i DoP.  Jak nie kijem to pałką.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór, /........... do późnej jesieni to budowa angażuje moje środki i zaangażowanie, wiec obecny czas, tylko drobne próby z kablami. Jak już przyjdzie czas na streamery, wrócimy do rozważań za i przeciw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Trudny wybór, /........... do późnej jesieni to budowa angażuje moje środki i zaangażowanie, wiec obecny czas, tylko drobne próby z kablami. Jak już przyjdzie czas na streamery, wrócimy do rozważań za i przeciw.

 

Znając realia budów, kto wie, czy nie wrócimy do temu .... wiosną ? ? 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. Jakoś może dam rade, to tylko styropian + tynk(cena? zakładam ~20-25k), drzwi na taras (3k, jutro dokładny pomiar) drabina na dach "amelinium" (~3k), + jakiś zapas na niespodzianki, to tyle ten rok. 

Mam cichą nadzieje, że późna jesień to realny termin. ?

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

 

 

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 11:18, Pantaleon napisał:

310LP  ma 2 opcje zasilania - albo AC albo DC. Jeśli użyjesz AC, transformator musi być przed 310lp. Jeśli zastosujesz zasilacz (320s), to transformator pojawia się tylko przed zasilaczem (dalej kabel z wtykami 4pinowymi do 310lp - o ile pamiętam jest w zestawie, z 320s)

 

Dzięki. 

Czyli: (poprawcie mnie jak źle myślę) 

Kupuje 310lp używam go z transformatorem, z czasem znajduje 320s np z Niemiec i podłączam go normalnie do naszego gniazdka w PL, a 310lp podlaczam do 320 z Niemiec i transformator wtedy zbędny i wszystko hula jak należy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, _Kuben_ napisał:

i wszystko hula jak należy? 

No chyba nie za bardzo... Pantaleon to już opisał. Jeśli 310LP jest na 120V, a zasilacz na 230V, to pomiędzy nimi nadal będzie potrzebny transformator lub modyfikacja zasilania w urządzeniu na 120V. Zasilanie to ważny element wpływający na brzmienie, jego przerabianie, czy cerowanie może owo brzmienie zmienić. Zastanawiam się skąd pomysł zakupu akurat z Kanady ?

Na audiomarkt.de jest do kupienia w Niemczech za 980 EUR. To ogłoszenie wisi już dłuższy czas, nawet się przez chwilę zastanawiałem nad zakupem, ale po usłyszeniu wersji v2 poszedłem inną drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuben po chwili refleksji nad moją powyższą odpowiedzią... wycofuje się z niej ? Uczciwie będzie powiedzieć "nie wiem". Niemniej jednak nie wiedząc co Cię motywuje do sprowadzania urządzenia o innym napięciu, trudno mi ten pomysł oceniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klimek1965 napisał:

@kuben po chwili refleksji nad moją powyższą odpowiedzią... wycofuje się z niej ? Uczciwie będzie powiedzieć "nie wiem". Niemniej jednak nie wiedząc co Cię motywuje do sprowadzania urządzenia o innym napięciu, trudno mi ten pomysł oceniać

No właśnie miałem napisać coś zbliżonego.

Jeszcze raz powoli:

1. Jeśli kupisz 310LP w Kanadzie (bez zasilacza), będziesz musiał kupić transformator. (kolejność: gniazdko - transforator - wzmacniacz)

2. Jeśli kupisz 310LP w Kanadzie i zasilacz w Kanadzie, będziesz musiał wstawić, transformator przed zasilacz (kolejność: gniazdko - transformator - zasilacz - wzmacniacz). Między zasilaczem i wzmacniaczem nic nie ma.

3. Jeśli 310LP będzie pochodził z Kanady a zasilacz z Europy, dopowiedź brzmi - "nie wiem". Pytanie jakie są parametry prądu stałego na wyjściu z zasilacza i wejściu DC we wzmacniaczu, w EU i Kanadzie. Jeśli nie są takie same, połączenie zasilacza EU ze wzmacniaczem z Kanady może być niemożliwe. Trzeba by było porównać (może uda się w internecie) parametry wejść / wyjść DC w urządzeniach z Kanady i Europy.

4. Jeśli jednak okaże się, że parametry są identyczne (co możliwe jest, niezależnie od akceptowanego przez zasilacz napięcia prądu stałego z sieci) to sprawa bardzo się upraszcza - (kolejność: gniazdko - zasilacz EU - wzmacniacz z Kanady - bez konieczności zastosowania transformatora jak w pkt. 2). Należy tylko pamiętać, żeby przez pomyłkę, za jakiś czas, odłączając zasilacz EU, nie podpiąć kabla bezpośrednio z sieci do kanadyjskiego 310LP.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Moon'a 390 / 330A (czyli coś, co kupuje się i sercem i rozumem), w najnowszym wydaniu polskiej edycji HiFi Choice, z zasłużonym (IMO) tytułem "Wybór Redakcji":

https://www.hifichoice.pl/50#/spreads/36

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klimek1965 napisał:

Na audiomarkt.de jest do kupienia w Niemczech za 980 EUR. To ogłoszenie wisi już dłuższy czas, nawet się przez chwilę zastanawiałem nad zakupem, ale po usłyszeniu wersji v2 poszedłem inną drogą

Mógłbyś poszerzyć myśl o innej drodze?
310LP v2 był lepszy, gorszy od v1?
Skłonił do jeszcze innej marki w tym pułapie cenowym?

Pantaleon dzięki za przedstawienie zrozumiale wszystkich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _Kuben_ napisał:

Brak dostępności w Europie w przystępnych cenach. Z Kanady pojawiła się okazja za 2500 z wysyłką w cenie

To rzeczywiście okazyjna cena, choć kiedy zapłacisz VAT to już będzie ponad 3 tys zł. 310LP to w ogóle rzadkość, nie tylko w Europie, 320S chyba jeszcze większa rzadkość. Nie chcę Cię zniechęcać, ale osobiście "boję" się takich urządzeń do przeróbki - efekt trochę niewiadomy, wcale nie ma pewności, że po zastosowaniu zewnętrznego transformatora lub modyfikacji tego w urządzeniu zagra to jak nieprzerabiany.

3 minuty temu, _Kuben_ napisał:

Mógłbyś poszerzyć myśl o innej drodze?
310LP v2 był lepszy, gorszy od v1?
Skłonił do jeszcze innej marki w tym pułapie cenowym?

Nie porównywałem v2 do v1. v2 był jednym z kilku pre z różnych poziomów cenowych, które brałem pod uwagę i słuchałem w swoim systemie. Wybrałem Passa, niestety blisko dwukrotnie droższego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.