Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2019 o 16:04, pharel1 napisał:

jak bym swojego 260d nie miał to już bym brał, w tej cenie to fajna okazja

Mój mogę sprzedać w podobnej cenie, a ma lepszy kolor (srebrno-czarny) i jest objęty 10-letnią gwarancją u  nowego dystrybutora (jest już zarejestrowany w Simaudio), a nie tylko 2-letnią jak poekspozycyjny egzemplarz w Top Hi-Fi. Jest też z całą pewnością nowszy i być może nawet mniej grał (tylko 200 godzin). Zapraszam chętnych do kontaktu na priv.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszość koloru (srebrno-czarny) jest kwestia gustu.

Sprzęt poekspozycyjny niekoniecznie musi mieć dłuższy "przebieg" niż 200h, może, ale nie musi.

Każdy zakupiony sprzęt jest objęty 2 letnią gwarancją, natomiast sprzęt simadudio po zarejestrowaniu przez stronę Audio Center Poland otrzymuje 10 letnią gwarancję, dotyczy to rowniez sprzętu powystawowego lub z wyprzedaży. Tak więc,  rzeczony 260D z outletu wystarczy zarejestrować na stronie producenta okazując paragon lub inny dowod zakupu oraz numer seryjny.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://simaudio.com/en/warranty/?v=445d337b5cd5

 

Ze strony Simaudio:

Outside Canada and US

"A Product Registration is not required with us. MOON products sold outside Canada and US are warrantied exclusively per the authorized MOON dealer’s and/or authorized MOON distributor’s warranty, and may or may not be the same from one region to another, in conditions. For all inquiries about the terms and conditions related to the warranty offered in your country, please contact your MOON authorized dealer or distributor."

Pytanie czy Audio Center Poland zarejestruje egzemplarz sprzedawany przez poprzedniego dystrybutora. Ja wątpię, ale mogę się mylić. Trzeba by zadzownić do ACP.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Morven napisał:

Pytanie czy Audio Center Poland zarejestruje egzemplarz sprzedawany przez poprzedniego dystrybutora. Ja wątpię, ale mogę się mylić. Trzeba by zadzownić do ACP.

Tak się składa, że dziś dostałem maila dotyczącego rejestracji mojego Neo 250i zakupiony w czerwcu w TopHifi.

Moon jeszcze nie zniknął na dobre z dystrybucji AudioKlan, AudioCenter tym samym TopHifi, dopóty dopóki nie sprzeda ostatniej sztuki, chyba że sie mylę ?

20190913_213445.png

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zostałem wprowadzony w błąd. Moon 260D nie ma wyjścia optycznego, a jedynie wejście. Optykiem nie da się więc połączyć Moona z Chordem Qutest. Czekam na kabelek bnc-rca, a tym czasem testuję samego Moona i Oppo 105 z Chord, gdyż z Oppo da się wyjść optykiem. Jakie pierwsze wrażenia z odsłuch Moona, to co już napisano, bardzo muzykalny odtwarzacz, ale jakiś taki ugrzeczniony. Nie ma tego uderzenia. Natomiast Oppo z Chord gra bardzo rozrywkowo i z przytupem. To dopiero początek, czekam na kable aby posłuchać jak wypadnie Chord z Moon. Zestawienie Oppo -Chord dobrze wróży. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sir.jax napisał:

Tak się składa, że dziś dostałem maila dotyczącego rejestracji mojego Neo 250i zakupiony w czerwcu w TopHifi.

Moon jeszcze nie zniknął na dobre z dystrybucji AudioKlan, AudioCenter tym samym TopHifi, dopóty dopóki nie sprzeda ostatniej sztuki, chyba że sie mylę ?

20190913_213445.png

Jeśli tak jest, to rzeczywiście 10-letnia gwarancja jest programem dla obu dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 22:42, ps39 napisał:

Niestety zostałem wprowadzony w błąd. Moon 260D nie ma wyjścia optycznego, a jedynie wejście. Optykiem nie da się więc połączyć Moona z Chordem Qutest. Czekam na kabelek bnc-rca, a tym czasem testuję samego Moona i Oppo 105 z Chord, gdyż z Oppo da się wyjść optykiem. Jakie pierwsze wrażenia z odsłuch Moona, to co już napisano, bardzo muzykalny odtwarzacz, ale jakiś taki ugrzeczniony. Nie ma tego uderzenia. Natomiast Oppo z Chord gra bardzo rozrywkowo i z przytupem. To dopiero początek, czekam na kable aby posłuchać jak wypadnie Chord z Moon. Zestawienie Oppo -Chord dobrze wróży. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Piotr, zaraz handlarze poprzebierani za forumowiczów napiszą Ci, że Moon nie jest ugrzeczniony, tylko że masz nieodpowiednie okablowanie! LOL! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, co zrobić z tym Moonem... Wkurza mnie, że nie buduje sceny głęboko do tyłu i jest taki lekko ugrzeczniony, ale z drugiej strony ta muzykalność jest magiczna po prostu... Ten "flow"... Jak kupię player, który gra głęboko planami, to pewnie będę narzekał, że nie tak muzykalny jak Moon...

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Morven napisał:

Sam już nie wiem, co zrobić z tym Moonem... Wkurza mnie, że nie buduje sceny głęboko do tyłu i jest taki lekko ugrzeczniony, ale z drugiej strony ta muzykalność jest magiczna po prostu... Ten "flow"... Jak kupię player, który gra głęboko planami, to pewnie będę narzekał, że nie tak muzykalny jak Moon...

To może go zostawić..... i kupić coś drugiego ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morven napisał:

Sam już nie wiem, co zrobić z tym Moonem... Wkurza mnie, że nie buduje sceny głęboko do tyłu i jest taki lekko ugrzeczniony, ale z drugiej strony ta muzykalność jest magiczna po prostu... Ten "flow"... Jak kupię player, który gra głęboko planami, to pewnie będę narzekał, że nie tak muzykalny jak Moon...

 

W dniu 15.09.2019 o 23:01, Morven napisał:

Piotr, zaraz handlarze poprzebierani za forumowiczów napiszą Ci, że Moon nie jest ugrzeczniony, tylko że masz nieodpowiednie okablowanie! LOL! ?

A dlaczego nie? Nie jestem handlarzem ale chętnie wyszedłbym właśnie z taką sugestią

Miałem podobne odczucia w przypadku 280DMind2 (nie wykluczone, że w środku jest ten sam konwerter). Po wymianie kabla zasilającego na Isotek Elite nadmierna grzeczność i braki w głębokości sceny się skończyły. Pojawiło się też sporo blasku. Muzykalność - bz. Można też spróbować z Neotech NEP-3200 na rodowancyh Furutechach 28/38  (mniej blasku więcej przestrzeni). 

Szczerze radzę spróbować.

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pharel1 napisał:

Z sieciowek ktore daje duzo detalu i szczegółow to u mnie z 260d sprawdza sie poczciwa shunyata diamondback, może warto by sprawdzić

Miałem wręcz odwrotnie, fajny fun, ale po cieplejszej stronie, bas raczej zmiękczony i kontury, góra również.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Simaudio pakuje ten sam DAC do wszystkich urządzeń, ale w 280D dźwięk jest lekko przymulony, dynamika stonowana szczególnie na średnicy
Próbowałbym kable nie za grube z dodatkiem srebra ale obawiałbym sie takich tylko ze srebra

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pharel1 napisał:

to ciekawe co piszesz, miałes tak z 260d? Ja porównywałem shunyate z ps audio ac3 ktory mam na wzmaku i shunyata była w porównanou do niego jak skalpel do miekkiej bułki

Nie, z czym innym, że wzmacniaczem i z dakiem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Nie wiem czy Simaudio pakuje ten sam DAC do wszystkich urządzeń, ale w 280D dźwięk jest lekko przymulony, dynamika stonowana szczególnie na średnicy
Próbowałbym kable nie za grube z dodatkiem srebra ale obawiałbym sie takich tylko ze srebra

Słuchałem 280D w kilku pomieszczeniach z różnymi kolumnami i okablowaniem zawsze z 250i i jedyne co moge powiedzieć to muli to co podepniesz ponadto. W domu mi muliło, w pewnym salonie mi muliło, a jak podpieli w Top Hi Fi pod Elac FS407 i spieli Nordostem to najlepszy dźwięk jaki wówczas słyszałem. Dużo zależy od reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ruteksen napisał:

Słuchałem 280D w kilku pomieszczeniach z różnymi kolumnami i okablowaniem zawsze z 250i i jedyne co moge powiedzieć to muli to co podepniesz ponadto. W domu mi muliło, w pewnym salonie mi muliło, a jak podpieli w Top Hi Fi pod Elac FS407 i spieli Nordostem to najlepszy dźwięk jaki wówczas słyszałem. Dużo zależy od reszty...

Dlatego pisałem aby wspomóc jasnym okablowaniem, pozyskać więcej przejrzystości, 
ale jak było wspomniana,e dynamika w częściach zakresu jest "ugrzeczniona", staje sie to wyraźne przepinając DACa w konfiguracji
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą z racji oczekiwania na moje kolumny, które się jeszcze dostrajają chętnie podjadę w Wawie z moja 380tką na odsluchy zeby porównać z 280D a z 390 będzie jeszcze ciekawiej. Jakby ktoś miał chęć na porównanie to priv.

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Nie wiem czy Simaudio pakuje ten sam DAC do wszystkich urządzeń, ale w 280D dźwięk jest lekko przymulony, dynamika stonowana szczególnie na średnicy
Próbowałbym kable nie za grube z dodatkiem srebra ale obawiałbym sie takich tylko ze srebra

Tak i nie. Miałem przez chwilę 280D z Mind1. Był "zamulony". Jednak 280D Mind2 brzmi inaczej (nie wiem czemu to przypisać - być może zmiany wprowadza aktualizacja softu płyty głównej a może zmiany w ramach płyty streamera są głębsze niż się wydaje). W każdym razie 280DMind2 gra dźwięcznie i z wykopem.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pantaleon napisał:

Tak i nie. Miałem przez chwilę 280D z Mind1. Był "zamulony". Jednak 280D Mind2 brzmi inaczej (nie wiem czemu to przypisać - być może zmiany wprowadza aktualizacja softu płyty głównej a może zmiany w ramach płyty streamera są głębsze niż się wydaje). W każdym razie 280DMind2 gra dźwięcznie i z wykopem.

Jezeli poprawili DAC to zdaje sie na Twoje informacje,
a MIND1 vs MIND2 zmiany w dźwięku nie odczułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Jezeli poprawili DAC to zdaje sie na Twoje informacje,
a MIND1 vs MIND2 zmiany w dźwięku nie odczułem

Jak już pisałem wcześniej, nie mam pojęcia, gdzie leży źródło zmian ale mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to nie to samo brzmienie - miałem oba. Co nie zmienia faktu, że 280DMind2 warto wesprzeć raczej przejrzystym ("revealing") okablowaniem - u mnie w roli interkonektu występuje moje "odkrycie roku 2019" czyli QED Reference Audio 40 XLR (szybki, detaliczny, przejrzysty - coś w stylu Nordosta Heidella 2 z tym, że z zachowaniem lepszej barwy) a na zasilaniu jest Isotek Elite (srebrzona miedź - dźwięczny, błyszczący, przy czym plastyczny i gładki). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że za uspokojenie dźwięku oraz lekkie zamulenie góry odpowiadał u mnie wzmacniacz, a właściwie sieciówka, którą był połączony. Co ciekawe Accu podłączyłem "zwykłą" chińską sieciówka 1.00mm^2, która była dołączona do Moona, przy zachowaniu optymalnej polaryzacji (czyli na lewy pin - odwrotnie niż wszystko inne niż Accu). Chociaż zmiana dotyczyła wzmaka, nie CDP, dźwięk systemu w całości zaczął momentalnie przypominać to, co pamiętam w starej konfiguracji z CD-1 Ushera. Góra się otworzyła, dynamika poprawiła wyraźnie, nie ma już "zamuły" i uspokojenia. Momentami brakuje kultury i gładkości, ale liczę, że to się jeszcze z czasem ułoży. Co ciekawe, gdybym teraz podpiął Ushera z całą pewnością byłoby za ostro i zupełnie nieakceptowalnie. W dodatku po około 220 godzinach grania W Moonie zaczął się pojawiać wyższy bas/niższa średnica, czego mi bardzo brakowało - do tej pory dźwięk był za szczupły (to zaczęło się dziać jeszcze na starej sieciówce, a więc to kwestia wygrzania Moona, a nie zmiany kabli). Zaczynam być z tego CD zadowolony ?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Morven napisał:

Co ciekawe Accu podłączyłem "zwykłą" chińską sieciówka 1.00mm^2, która była dołączona do Moona, przy zachowaniu optymalnej polaryzacji (czyli na lewy pin - odwrotnie niż wszystko inne niż Accu). Chociaż zmiana dotyczyła wzmaka, nie CDP, dźwięk systemu w całości zaczął momentalnie przypominać to, co pamiętam w starej konfiguracji z CD-1 Ushera. Góra się otworzyła, dynamika poprawiła wyraźnie, nie ma już "zamuły" i uspokojenia

To tylko potwierdza, że lepsze może być wrogiem dobrego. Na przykładzie sieciówki choćby. Jak rownież ile pozostałych składowych elementów systemu ma wpływ na brzmienie, a nie sama sygnatura brzmieniowa danego elementu. Poprawa oznacza, że nie będziesz musiał się pozbywać odtwarzacza i tym samym oszczędzisz kasę.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.