Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo ja z kolei byłem i prezentacja moona jakoś mi w ucho nie siadła. Była bez polotu. Tłumacze to chyba ogólnym zmuleniem uszów. Za to primare na audiovectorach r3 avantgarde zagrało przednio.

Nawiązując jeszcze do poprzednich postów jakoby to moon zamulał i obcinał to stanowczo nie mogę się z tym zgodzić. Gram od jakiegoś czasu na 280D z mind2 i wszytko jest ok. Może to też zasługa octave z którym go zestroiłem. Ale wiadomo każdy ma swój gust i swoje granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

I słusznie,  takie wystawy są raczej do patrzenia i podziwiania nowych produktów niż do sluchania i wyciągania wnioskow jak to brzmi, wiekszosc nie gra nawet na pol gwiazdka,  no brakuje warunków akustgcznych, wystarczy spojrzec na zdjęcia.  Kilka lat temu, tylko  w dwóch miejscach brzmienie systemu zrobilo na mnie pozytywne wrażenie. Reszta lezy i kwiczy o sobieskim nie wspomne, bo to porażka,  sprzęt zacny, a klitki tak małe  że nie ma szansy na dobrze brzmienie.

Niestety podzielam tę diagnozę. Ostatnio bywałem tam wyłączenie ze względów towarzyskich i "ogólnoorientacyjnych" bo o jakichkolwiek impresjach estetycznych związanych z reprodukcją dźwięku nie było mowy (ciężko się słucha stojąc w tłumie i czując namiętny oddech innych audiofilów na karku) ?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Pytam bo ja z kolei byłem i prezentacja moona jakoś mi w ucho nie siadła. Była bez polotu. Tłumacze to chyba ogólnym zmuleniem uszów. Za to primare na audiovectorach r3 avantgarde zagrało przednio.

Nawiązując jeszcze do poprzednich postów jakoby to moon zamulał i obcinał to stanowczo nie mogę się z tym zgodzić. Gram od jakiegoś czasu na 280D z mind2 i wszytko jest ok. Może to też zasługa octave z którym go zestroiłem. Ale wiadomo każdy ma swój gust i swoje granie.

Mam coraz poważniejsze podejrzenia, że przymula tylko tym, którzy nie mieli z 280D M2 sensownego (lub zgoła żadnego) kontaktu.

Bawią mnie np. takie "rozjazdy":

 opinia AudioVideo (cytat) : "Bardzo szybki, dynamiczny przetwornik. Precyzja i przejrzystość".

opinia AudioStream (cytat) : "A few sonic characteristics stand out; excellent clarity, superb control from bottom to top, and a very convincing portrayal of the sound image in every dimension"

opinia Audio (cytat) : "Krawędzie dźwięków są delikatnie zaokrąglone (...). Brzmienie może wydawać się lekko oleiste".

No i niech teraz ktoś te opinie ze sobą "pożeni"....

W moim odczuciu to dowodzi tylko jednego - Moon 280D jest cholernie "wrażliwy" na dobór sprzętu towarzyszącego. Doświadczyłem tego zjawiska już wielokrotnie, zmieniając wzmacniacz, interkonekty lub kable zasilające. Obecnie, po wymianie sieciówek mam u siebie takie pierd... cie i taką zadziorność płynącą z 280tki, że poważnie zastanawiam się nad interkonektami o nieco łagodniejszej sygnaturze.

 

45 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Może to też zasługa octave z którym go zestroiłem

No właśnie, Piotrek, miałem Cię już wcześniej zapytać - jak Ci się gra na tej Octavce? Jaki masz model? "Zderzałeś" ją z czymś ostatnio?

Powiem Ci, że trochę mnie kusi zakup jakiejś przyzwoitej lampki. Nie zamierzam się pozbywać 340i ale może do biura bym sobie wstawił lampkę. Rozważam też zakup końcówki 330A i podpięcie do niej lampowego pre (wtedy wyskoczyłbym z 340). Akurat Octave ma w ofercie takie pre jakie by mnie interesowało.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sir.jax napisał:

Co to za kabelki?

?

Poskładałem Neotechy: 3001III (wzmacniacz - 10AWG) i 3002III (streamer - 12AWG) na rodowanych wtykach Viborg'a (zasypanych mieszanką różowego kwarcu i turmalinu). Efekt dźwiękowy nie należy do "łatwych" - wciąż nie wiem, czy je zatrzymam - są trochę nazbyt bezwzględne. Na decyzje przyjdzie czas za jakieś 2tyg. - wciąż są w trakcie wygrzewania a w ciągu 3 tyg przeszły poważne metamorfozy (początek był kompletnie załamujący, na szczęście jakoś przetrzymałem). Trzeba jednak przyznać, że w relacji do ceny sznurki są obłędnie dobre (po rabatach, z nowym oplotem 3001III kosztował mnie nieco ponad 700 a 3002III poniżej 600) a w tej chili porównuje je z kablami z przedziału 1.300-3.500 (...i dzielnie dają radę). Pisząc to słucham Bob James Trio "Stright Up" na Sennheiserach HD600, które nigdy tak nie grały jak teraz - dobitność  Neotechów wydobyła z nich skrywane pokłady energii i światła - jest suuuuper. Niestety na kolumnach Amphiona, które nie są tak "wdzięczne" jak Senki (raczej "wytrawne" i dokładne), jest trochę za brutalnie. Ale jeszcze się nie poddaję - zaczekam do końca listopada. W odwodzie pozostaje opcja wpięcia łagodniejszych interkonektów. W tej chwili mam QED'y Ref Audio 40, które też nie "odpuszczają" (może coś ze stajni PAD'a, np. Musaeus albo Cardasa np. Cygnus?).  

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Pantaleon napisał:

na rodowanych wtykach Viborg'a (zasypanych mieszanką różowego kwarcu i turmalinu).

Wtyki Viborga zasypałeś kwarcem i turmalinem?

Gdzieś ty dostał taką mieszankę? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających nowych CD: zainteresujcie się jeszcze odtwarzaczem Pioneer PD-70AE. Kosztuje on tyle samo, co Technics, ale nie ma streamera. Wykonanie jest pancerne: ponad 18 kg wagi! Być może gra on lepiej od Technicsa - ja nie wiem, nie słuchałem.

Tutaj jest recenzja, nad wyraz entuzjastyczna:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/08/odtwarzacz-cdsacd-pioneer-pd-70ae.html

 

Na pewno w tej cenie wszystko zagra lepiej niż Moon Neo 260D DAC z jego zamuloną górą i obciętą częścią wyższego basu/niskiej średnicy. Moon to dobre urządzenie za tyle, za ile je sprzedałem  - nabywca zrobił dobry interes. Cena Moona nowego to jest jakaś aberracja. Wszystko, czego słuchałem w tej cenie było lepsze.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 20:00, essewissa napisał:

Na kable spuszczę zasłonę milczenia. Dla mnie 280d muli, muli bo taka jego budowa, wsadzanie tam dodatkowo mind jest bez sensu.  Byłem bardzo blisko kupienia ace, chciałem mieć all in one, ale jak go posłuchałem to mi przeszło, zabawne było to jak szybko sprzedawca schodził z ceny, myślałem, że mi go finalnie za darmo odda ? Muszą mieć faktycznie na Moona grube narzuty. 280d słuchałem po xlr, może dlatego mi mulił bo tam jest grzebane przy sygnale, nie jest w pełni zbalansowany. Dla mnie Moon wstydu nie ma, że sprzedaje urządzenie o takiej  budowie jak 280d za takie pieniądze. Wiem, że tych granic wstydu w audio nie ma i nie powiniennem się bulwersować, ale jednak. Ktoś już wcześniej pisał, że firma robi ludzi w balona. 
 

essewissa, co to Ty! Co Ty w ogóle piszesz? Moon MULI???!!!!! To jeszcze Ci koledzy nie wytłumaczyli, że to wina Twoich kabli i akustyki pomieszczenia? To wina reszty Twojego systemu, a Moon jest super opłacalny! Najlepszy w tej cenie! Po prostu czysta okazja! Simaudio wręcz traci, że oddaje te najlepsze urządzenia za takie grosze!

NEO 260D jest zabójczo wręcz dobry i tani na tle konkurencji. Aby oddać go klientowi w tej absurdalnie niskiej cenie Simaudio dało boczki z plastiku i pomalowali je srebrną farba imitującą aluminium. Musieli to zrobić w dbałości o dobro klienta i zaoferowaniu tak niskiej ceny. Gdyby tego nie zrobili, cena musiałaby być niestety wyższa. Wiadomo, że w tak śmiesznie niskiej cenie wykonanie całego frontu z aluminium jest po prostu niewykonalne...

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Morven napisał:

Dlaczego krytykujesz Technicsa nie znając, nie słuchając tego urządzenia? Dlaczego krytykujesz moje warunki akustyczne? Skąd wiesz jaki mam pokój? Może pomieszczenie jest zaadaptowane akustycznie? Nigdy niczego nie pisałem o moim pokoju...

Nie krytykowałem Technicsa w sensie jak gra, a jak powinien. Od krytykowanie innych urządzeń jesteś ty. Pisałem już, jesteś dzban i tyle, nie pisz o Technicsie, że to najlepsze urządzenie, bo tak napisali w niemieckim rankingu. Sluchałeś, porównywałeś choćby Naima CDX2?

Po twoich wypowiedziach wiem, że nie masz akustyki i tyle.

A teraz zacytuję kogoś z innego forum dzbanie, może zrozumiesz, a dotyczy adaptacji akustycznej którą wreszcie poczynił:

Zmiany są ogromne, rzekł bym że większe niż wymiana wzmacniacza na zupełnie inny. Selektywność sceny i jej czytelność ja kompletnie innym poziomie nawet podczas głośnych odsłuchów. Z basem a właściwie jego niedoborem walczyłem długo i dopiero teraz mogę powiedzieć, że jestem prawie zadowolony. Wyrównał się z resztą pasma, zwłaszcza gdy słucham cicho wieczorem mam w końcu solidną podstawę niskich częstotliwości. Słuchałem swoich klocków w zaadaptowanym pomieszczeniu jeszcze przed zakupem więc miałem tą przewagę, iż znałem ich możliwości. Wystarczyło nieco pracy i cierpliwość, a wysiłek się zwrócił dźwiękowo.

 

42 minuty temu, Morven napisał:

To jeszcze Ci koledzy nie wytłumaczyli, że to wina Twoich kabli i akustyki pomieszczenia? To wina reszty Twojego systemu,

Tak jak piszesz, sprzęt trzeba umieć dopasować i dobrać, słyszałem bardzo drogie systemy grające bardzo przeciętnie, nie tylko przez rozwaloną akustykę. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonica jest na topowym obecnie dac sabre 9038, także jej porównanie do badziewia Moona jest żałosne. Że kości nie grają, a implementacja? Bla, bla, bla... Ciekawe, czemu wszystkie liczące się firmy ładują go do swoich urządzeń, włącznie z Esoteric. Sabre 9028-9038 ma obecnie najlepsze parametry, dynanmikę, nie da się tego osiągnąć inną kością, wkładają to co jest najlepsze.

Primare cd35 fajne, Nowy Pioneer 70ae też podobno, nie słuchałem. Technics jest na kości AKM, nie że jakoś dużo gorsza, to nie są duże różnice. Ze źrodłami obecnie jest o tyle fajnie, że można kupić tanio i dobrze.

Primare jest China, Pioneer i Technics Malezja, trochę drogo jak na takie miejsca produkcji, ja bym nie kupił. Primare jest na napędzie Teac, chyba jedyne sensowne obecnie napędy, Technics ma na bank jakiś modyfikowany dvd, tak jak Yamaha cd 2100, w Yamaha się te napędy rypały, ja bym nie kupił Technicsa, nie wiem jak Pioneer.

Sabre 9028-9038 gra tak jak opisał Morven, nie jest Vka, ale Uka chyba ? , ale dynamika, rozdzielczość, scena, separacja,  bajka, i to czarne tło. Szczególnie dynamika zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, essewissa napisał:

Sonica jest na topowym obecnie dac sabre 9038,

Porównaj tą Sonicę z jakimkolwiek dakiem na tej samej kości od AudioGD. 

Sama kość nie gra, takie generalizowanie, że to kość stosowana w topowych markach jest słabe. 

Powtarzam, porównaj ta Sonicę z AudioGD na tej samej kości.

AKM to bardzo dobre kości i tutaj też zależy wiele od elektroniki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jakie parametry ma Sonica, jakie Benchmark dac 3, jakie Matrix X Sabre, Oppo 205.

Słuchałem Primare cd 35, to jest takie samo  granie jak Sonica.

Jak ktoś ma Moona to pewnie będzie pisał, że nie gra kość, a jej implementacja ? się zgodzę ?

ale jak firma jest uczciwa, zrobi zbalansowany tor co w dac nie jest trudne, da dobre zasilanie to nie są to jakieś szalone różnice.

Miałem wypożyczone cd o rynkowej cenie obecnie około 15 koła Leema Antila cd i nie grało, grać nie mogło bo było na starym Wolfsonie, niektórzy takie "analogowe" plumkanie lubią. Ja nie mam kompleksów, jak coś gra ch.... to gra, nawet jak dużo kosztuje. Sonica lepsza.

Wczoraj sprzedałem Nada m50, to jak jest zbudowane to urządzenie, funkcjonale to jest szok jakościowy w porównaniu do Moona

Nowy NAD m10 ma w środku  wzmacniacze Hypex Ncore, Sabre 9028, kalibrację dirac, wyjścia na subwoofery o wykonaniu ze szkła gorilla i aluminium nie wspomnę. I porównajcie tego Nada m10, który jest tańszy do "killera" ACE ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD w swojej cenie to jest to! Nigdy nie powiem złego słowa na tą firmę. Cena/jakość zawsze bardzo uczciwa.

Widzę, że cenzor całkowicie usunął, skasował moje dwa wpisy... Dlaczego? Dlaczego pozostawione zostały wpisy użytkownika jax -  napastliwe i aroganckie, a moje usunięto? Jednym wolno, a innym nie? Czy to jest forum "handlowe", branżowe? Nie wolno porównywać urządzeń w tej samej i cenie i wskazywać wyraźnie lepszych i gorszych? O co tu chodzi? W dupę z takim forum...

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, essewissa napisał:

Poczytaj sobie jakie parametry ma Sonica, jakie Benchmark dac 3, jakie Matrix X Sabre, Oppo 205.

Haha.

Ja już od dawna nie czytam parametrów na papierze, to ślepa uliczka niestety.

Nie ma nic lepszego niż słuchanie się z takimi urządzeniami i taka Sonicę wciąga nawet Hegel HD12 na AKMie.

No chyba, że ktoś ma preferencje brzmieniowe takie jak prezentuje Oppo Sonica???

9 minut temu, Morven napisał:

Widzę, że cenzor całkowicie usunął, skasował moje dwa wpisy... Dlaczego? Dlaczego pozostawione zostały wpisy użytkownika jax -  napastliwe i aroganckie, a moje usunięto? Jednym wolno, a innym nie?

Nic mi nie wiadomo, które wpisy?

Poza tym kto tu jest napastliwy, kto pierwszy użył inwektyw nazywając  mnie mendą?

Daruj sobie chłopie, niech Ci ten Technics wyjdzie na dobre, obstawiam, że za jakiś czas i tak co będziesz sprzedawał,  życzę powodzenia.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sir.jax napisał:

Nie krytykowałem Technicsa w sensie jak gra, a jak powinien. Od krytykowanie innych urządzeń jesteś ty. Pisałem już, jesteś dzban i tyle, nie pisz o Technicsie, że to najlepsze urządzenie, bo tak napisali w niemieckim rankingu. Sluchałeś, porównywałeś choćby Naima CDX2?

Po twoich wypowiedziach wiem, że nie masz akustyki i tyle.

A teraz zacytuję kogoś z innego forum dzbanie, może zrozumiesz, a dotyczy adaptacji akustycznej którą wreszcie poczynił:

 

Dzbanem to jesteś Ty, głupi ciulu, a o Technicsie nie piszę, że jest najlepszy per se, tylko najlepszy w swoim przedziale cenowym. Ogólnie dobrze też pisałem o Primare CD35, bo to dobre urządzenie, warte swojej ceny. Cenzor usunął te wpisy. Czemu tak bronisz Moona? O co Ci właściwie chodzi. Dlaczego się "ciepiesz" wyłącznie na wpisy krytykujące Moona, a OK są wszystkie krytyczny wpisy na temat innych urządzeń? Pisanie prawdy o drogim i przeciętnym sprzęcie psuje ci business?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Morven napisał:

NAD w swojej cenie to jest to! Nigdy nie powiem złego słowa na tą firmę. Cena/jakość zawsze bardzo uczciwa.

To prawda, ale Atoll podobnie, a nie wiem, czy nie lepiej.

No i mam dwóch kolegów, którym NADy 356bee padły jeszcze na gwarancji.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir. jax, czytaj proszę ze zrozumieniem. Napisałem, że porównywałem ostatnio Sonica z Lemma, za mało koszerna ta Leema, za mało audiofilska? Miałem kilka cd, dac, nie tanich moim zdaniem i Sonica z nich najlepsza.

Sir.jax Benchmark dac3 też złe urządzenie ? ? 

Dobra, z mojej strony pas, nie będę się znęcał. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Morven napisał:

Dzbanem to jesteś Ty, głupi ciulu, a o Technicsie nie piszę, że jest najlepszy per se, tylko najlepszy w swoim przedziale cenowym. Ogólnie dobrze też pisałem o Primare CD35, bo to dobre urządzenie, warte swojej ceny. Cenzor usunął te wpisy. Czemu tak bronisz Moona? O co Ci właściwie chodzi. Dlaczego się "ciepiesz" wyłącznie na wpisy krytykujące Moona, a OK są wszystkie krytyczny wpisy na temat innych urządzeń? Pisanie prawdy o drogim i przeciętnym sprzęcie psuje ci business?

Znowu inwektywy, a za chwilę będziesz ryczał jak baba, że ktoś coś usuwa.

Powtarzam nie bronię Moona, jak nie rozumiesz przeczytaj cały wątek od początku, zwłaszcza nasza dyskusję.

Nie jestem zainteresowany na tą chwilę CD playerem żadnym,  nawet Moonem, przez chwilę myślałem o powrocie do CD i owszem brałem tego Moona pod uwagę, ale bardziej zwrócił moje zainteresowanie ATC CD2.

4 minuty temu, essewissa napisał:

Sir.jax Benchmark dac3 też złe urządzenie ?

Proszę Cię, mówimy o DACach  w cenie Oppo Sonici, porównujemy daki na podobnym poziomie, a nie 3x droższe.

Dlatego wspomniałem o urządzeniach AdioGD, Hegel HD12 i na tym poziomie cenowym się poruszamy, to się zrozumiemy.

Teraz wyraziłem się jasno i zrozumiałe?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, essewissa napisał:

Sir. jax, czytaj proszę ze zrozumieniem. Napisałem, że porównywałem ostatnio Sonica z Lemma, za mało koszerna ta Leema, za mało audiofilska? Miałem kilka cd, dac, nie tanich moim zdaniem i Sonica z nich najlepsza.

Sir.jax Benchmark dac3 też złe urządzenie ? ? 

Dobra, z mojej strony pas, nie będę się znęcał. ?

 

Napisałeś o Moonie prawdę, więc pewnie Ci zaraz te wpisy usuną... Pozdrawiam ?

W jednym z wpisów usuniętych opisywałem dźwięk playera Primare CD35 - nie obrażałem w nim wiadomego użytkownika. Widać na tym forum nie wolno porównywać urządzeń i wskazywać lepszych i gorszych. Wszystko jest jednakowo świetne, wręcz zajebiste.  Biznes ma się kręcić....

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Morven napisał:

Napisałeś o Moonie prawdę, więc pewnie Ci zaraz te wpisy usuną... Pozdrawiam ?

Przestań już, wiesz że są przynajmniej dwie skrajne opinie o Moonie, mnie też q21 mówili, że z ciepło grającym Neo250i Moon 280D się może uzupełnić, bo gra po jaśniejsze stronie z bardzo naturalna średnią, niektórzy mówią, że taka średnica jest wycofana ?

6 minut temu, essewissa napisał:

Nie wyraziłeś się jasno i nie zrozumiałeś tego co napisałem, przeczytaj jeszcze raz, albo dwa, trzy, osiem ?

Dobra przeczytałem 8 razy i co, że Sonica pomimo, że tańsza pogoniła Leemę?

To chciałeś powiedzieć?

Zresztą często takie rozczulanie się nad sabre jako najlepszą kością w dakach wywołuje u mnie co najmniej uśmiech politowania, jest wiele innych kości, które potrafią lepiej "materializować" brzmienie.

Sabreto nie jedynie słuszna kość w dakach.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Zmiany są ogromne, rzekł bym że większe niż wymiana wzmacniacza na zupełnie inny. Selektywność sceny i jej czytelność ja kompletnie innym poziomie nawet podczas głośnych odsłuchów. Z basem a właściwie jego niedoborem walczyłem długo i dopiero teraz mogę powiedzieć, że jestem prawie zadowolony. Wyrównał się z resztą pasma, zwłaszcza gdy słucham cicho wieczorem mam w końcu solidną podstawę niskich częstotliwości. Słuchałem swoich klocków w zaadaptowanym pomieszczeniu jeszcze przed zakupem więc miałem tą przewagę, iż znałem ich możliwości. Wystarczyło nieco pracy i cierpliwość, a wysiłek się zwrócił dźwiękowo.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że wycofanie części góry pasma wynikało u mnie ze złej akustyki a nie cech samego urządzenia? Przecież, jak twierdzisz, Neo 260 DAC nie masz, nie znasz, nie jesteś nim zainteresowany i nie handlujesz tymi urządzeniami? Skąd więc wiesz jak on gra i że nie ma takich cech, jakie opisałem? Skąd wiesz, jaka u mnie jest akustyka? Nigdy nie napisałem nawet jednego zdania na temat mojego pokoju. Dlaczego Primare CD35 w tym samym pokoju gra jasno, z dobrze doświetloną górą? Technics podobnie? Czyli, że jak? Dalej akustyka jest zła?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, essewissa napisał:

Sonica jest na topowym obecnie dac sabre 9038, także jej porównanie do badziewia Moona jest żałosne. Że kości nie grają, a implementacja? Bla, bla, bla... Ciekawe, czemu wszystkie liczące się firmy ładują go do swoich urządzeń, włącznie z Esoteric.

 

Przepraszam jeśli się wtrącam ale z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia chcę coś sprostować. Mógł Ci się po prostu wkraść błąd. Marka Esoteric korzysta z topowych kości firmy AKM. Natomiast w swoich super topowych modelach przykładowo seria Grandioso to już nie są jakiekolwiek kości delta-sigma firmy AKM tylko już w oparciu o  FPGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Morven napisał:

Dalej akustyka jest zła?

Wiem, bo mam kontakt z tymi urządzeniami, wiem wiem z tyłu głowy siedź Ci myśl, że jestem handlarzem, otóż nie kolego. Bliżej mi do branży samochodowej, jak audio.

A co do akustyki, naprawdę, albo ja sobie zrób,  albo zamierza klamry do kogoś, kto ma zrobiona akustykę , może przez branżę,  może na słuch że swoimi ustrojami dyfuzorem, basstrapami etc.

Wróć później do rozmowy, bo na razie to będziesz jak we mgle.

Nie przemawia do mnie, że każde z tych urządzeń słuchasz w tym samym pomieszczeniu i co z tego.

 A jak nie wiesz o czym mówię, to przeczytaj jeszcze raz cytat, który wytłuściłeś.

Kończę, bo zaraz rzygnął tęczą w dyskusji z Tobą. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Morven napisał:

Dalej akustyka jest zła?

Wiem, bo mam kontakt z tymi urządzeniami, wiem wiem z tyłu głowy siedź Ci myśl, że jestem handlarzem, otóż nie kolego. Bliżej mi do branży samochodowej, jak audio.

A co do akustyki, naprawdę, albo ją sobie zrób,  albo zabierz klamoty do kogoś, kto ma zrobioną akustykę , może przez branżę,  może na słuch ze swoimi ustrojami dyfuzorem, basstrapami etc.

Wróć później do rozmowy, bo na razie to błądzisz jak we mgle.

Nie przemawia do mnie, że każde z tych urządzeń słuchasz w tym samym pomieszczeniu i co z tego.

 A jak nie wiesz o czym mówię, to przeczytaj jeszcze raz cytat, który wytłuściłeś.

Kończę, bo zaraz rzygnę tęczą w dyskusji z Tobą. 

P.S.

Musiałem jeszcze raz, bo słownik w tabletce namieszał.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven i sir. jax chyba was muszę tu pogodzić bo niw da się tego czytać. Mam moon 260d nie dlatego że nie mógłbym go sprzedać i na coś zmienić ale dlatego że wpisał się dobrze w mój system. Szukałem cd detalicznego, z natutaralną średnicą, takiego żeby dodał detalu ale nie kosztem ochłodzenia czy wyostrzenia. Nie wiem jak morven może twierdzić, że moon ma wyciętą część wysokich tonów, u mnie wysokie to jeden z atutów moon 260d, są rozdzielcze, mają barwe, nawet bym powiedział że na początku było ich za dużo. Po kilku interkonektach insieciówkach doszedłem do tego czego chciałem. Czytając że moon 260d to chłam czy oszustwo nie moge sie z tym zgodzić, moim. zdaniem to kwestia nie zgrania z innymi elementami bądź jakimiś odmiennymi preferencjami. Słuchałem u siebie w domu bądź u kolegi co ma te same kolumny takich cd jak : naim. cd 5xs, pioneer pd 70ae, roksan caspian, musical fidelity m3scd i przetwornikow nad m51, nad 658, nie mógłbym powiedzieć że moon 260d dac to urządzenie o jakiejś zawyżonej czy nie współmiernej cenie w stosunku do tych urządzeń. Wszystko to kwestia dopasowania ale dla mnie moon 260d ma taką ceche którą jest ciężko znaleźć, że łączy detal z muzykalnością, że jest szybki i dynamiczny ale nie popada w ostrości. Ja takiego szukałem i życzę wszystkim dużo cierpliwości przy zabawach z kablami czy akustyką bo to może zniweczyć całą pracę i zamysł konstruktorów. 

Na koniec przykładem niech będzie wątek o Audio Show gdzie napisałem że podobała mi się prezentacja wzmacniacza unison performance z kolumnami fyne audio f1.10 i zostałem niemal obrzucony obelgami przez jednego z forumowiczów, że to najgorsze kolumny jakie słyszał, że każde kolumny w tej cenie i cenie nawet dwa razy mniejszej zagrają lepiej, że to największy chłam ze wszystkich prezentacji na Stadionie. A mi się podobało. Może byłem podczas lepiej nagranej płyty, może wzmacniacz rozgrzany dobrze, nie wiem, ale mi się podobało. Bardziej mi się podobały tylko prezentacje mbl, gryphona i klipschornów, więc spokojnie z tymi osądami, może każdy z nas szuka innego dzwięku, ma inne oczekiwania. 

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pharel1 napisał:

Mam moon 260d nie dlatego że nie mógłbym go sprzedać i na coś zmienić ale dlatego że wpisał się dobrze w mój system. Szukałem cd detalicznego, z natutaralną średnicą, takiego żeby dodał detalu ale nie kosztem ochłodzenia czy wyostrzenia.

Mnie nie musisz mówić,  wiem o tym, bo to opinie większości. 

Jak ktoś ma żywą akustykę,  to góra może przeszkadzać,  a jak zbyt wytłumiony pokój, może to zabić muzykę. Wczoraj znów byłem w odwiedzinach, gdzie akustyka jest na bardzo wysokim poziomie, żadnych wydmuszek w postaci paneli PT80, wszystko wyliczone pod konkretne pomieszczenie, fakt że jak się wchodzi do pokoju i rozmawia, to słychać wytłumienie, słychać to podczas rozmowy. W takim pomieszczeniu można słuchać na wysokim volumie bez kompresji i jazgotu. 

Godzinę temu, pharel1 napisał:

Mam moon 260d nie dlatego że nie mógłbym go sprzedać i na coś zmienić ale dlatego że wpisał się dobrze w mój system.

O to właśnie chodzi, u morvena widocznie bardziej wpasował się Technics.

 

 

Godzinę temu, pharel1 napisał:

Wszystko to kwestia dopasowania ale dla mnie moon 260d ma taką ceche którą jest ciężko znaleźć, że łączy detal z muzykalnością, że jest szybki i dynamiczny ale nie popada w ostrości.

Kolejna opinia, która zaprzecza temu, co pisał morven. 

 

Godzinę temu, pharel1 napisał:

Ja takiego szukałem i życzę wszystkim dużo cierpliwości przy zabawach z kablami czy akustyką bo to może zniweczyć całą pracę i zamysł konstruktorów. 

Z pierwszą częścią tego zdania się zgodzę, z drugą nie mogę się zgodzić, chyba że ktoś przedobrzy nie w tą stronę, ale od tego są pomiary, żeby temu zaradzić.

Druga sprawa to poprawne ustawienie kolumn, to one mocno korelują z pomieszczeniem,  kolejny krok to dostosować pomieszczenie, oczywiście na tyle na ile możemy sobie pozwolić. 

Jak ktoś dysponuje takim tylko dla siebie i swojego audio, to możliwości w adaptacji są dowolne na każdym etapie.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.