Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, taki taki napisał:

Morven już sprzedaje Pioneera,to 5 czy 6 CD który na początku był taki cacy a teraz jest be. Tak wyklinał na Moona a wszystkie następne były super......okazało się że jednak wszystkie są be. ,Może ten Moon nie taki zły hehehe

Ups!

Hmm... tu chyba nie sprzęt ma winę, a Człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, taki taki napisał:

Morven już sprzedaje Pioneera,to 5 czy 6 CD który na początku był taki cacy a teraz jest be. Tak wyklinał na Moona a wszystkie następne były super......okazało się że jednak wszystkie są be. ,Może ten Moon nie taki zły hehehe

Hahahahahahaha.

Przecież to było do przewidzenia, kiedy o tej amatorce pisałem,  to co poniektórzy, patrzyli na moje wpisy nieprzychylnie.

A wystarczyło trochę poczekać.

Morven, to powinien nas wszystkich tutaj przeprosić ???

P.S.

Skąd to info o odsprzedaży?  

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 06:24, Bogusław_59825 napisał:

Albatros Gdynia nie pożycza nic, ewentualnie mogą przyjechać na godzinę, dwie ze sprzętem, oczywiście .....odpłatnie.

Można wypożyczyć na odsłuch za ustaloną kwotę ewentualnej sprzedaży rzeczonego sprzętu - raczej nie mają z tym problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, will66 napisał:

Można wypożyczyć na odsłuch za ustaloną kwotę ewentualnej sprzedaży rzeczonego sprzętu - raczej nie mają z tym problemu...

Może dziś z pożyczaniem lepiej. Byłem tam za czasów szukania wzmacniacza i pytałem o E270 Accuphase , nie mieli na stanie, byłem w obu salonach.   Ale było hasło ...Mogą sprowadzić., - ...ale tylko na sprzedaż i info o pożyczaniu ....tak ogólnie.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, przecież Morven to DZBAN jakich mało, pisałem już od początku o tym.

Jeszcze bezczelnie określa innych handlarzami i właścicieli krytykuje, bo bronią swojego dlatego, że są w posiadaniu danego urządzenia. Co za buta i chamstwo!

Przecież czytając jego zachwyty, to raczej o nim można by napisać, że akurat dane urządzenie musi być najlepsze w swojej cenie i jest najlepsze,  bo przecież morven jest w jego posiadaniu, to przecie inaczej być nie może.

Za chwilę jak policzy ile już wydał, a ile stracił mógłby sobie kupić ten wymarzony za 25tys, bo podobno dopiero te grają. ?

Ja pier**le, takie błędy to popełniają początkujący ŻÓŁTODZIOBY, ale ten ma się przecież za doświadczonego. 

Już bardziej się skompromitować nie można!

????

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon 340i d3px w wąskim gronie rekomendowanych wzmacniaczy zintegrowanych w 2019, w magazynie Stereophile.

https://www.stereophile.com/content/recommended-components-2019-edition-integrated-amps-receivers

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na podtrzymanie tematu podam zmiany które zaszły w moim systemie.

Sprzedałem ATC SCM40 MkII (naprawdę fajne kolumny) z powodów rodzinnych... malutki synek robi się duży i zaczyna wstawać co za rym idzie interesować się a ze muzyka w domu gra non stop (nie posiadamy telewizora) sięgał swoimi łapkami do maskownic. Postanowiłem na następne dwa-trzy lata przesiąść się na monitory. Od zaprzyjaźnionego sklepy wypożyczam na odsłuchy do domu kolejne zestawy. W pierwszej kolejności był Elac z monitorami 244.3 (takie mieli z miejsca do pożyczenia). Ogólnie dobra kolumna jednak bas zbyt rozlazły i ciągnący się. Średnica słaba tutaj ATC wymiatały. Szybko dało się zauważyć ze przy tym samym ustawieniu głośności grały głośniej. Następne pożyczyłem Dynaudio Evoke 20. Tutaj zdecydowanie lepiej. Bas szybszy, punktowy, szybki, schodzi przy tym nisko aż sam się zdziwiłem ze z monitorami można mieć tak frajdę. Bardzo fajnie zgrywa się z Moonem i po kolejnym tygodniu sprawdzę Cabasse a docelowo Dali Epicon 2.

Dali to mój faworyt, słuchałem kiedyś na Targach Audio i Epicon zrobiły na mnie wrażenie. Czy ktoś próbował Moona z Dali i może coś powiedzieć? 

Pozdrawiam zasłuchanych forumowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

Mam pytanie - czy próbowaliście w swoich Moonach podmieniać bezpieczniki na np. AHP, Furutech, Verictum, SR Blue/Orange czy tez HI-FI Tuning Supreme Au/Ag? Dziś miałem przepięcie w sieci i o ile 250tka nadal mi śmiga to w 380tce usmażył mi się bezpiecznik i tak teraz myślę czy warto wstawić coś lepszego. Będę bardzo wdzięczny za sugestie i opinie z jakimi bezpiecznikami wasza elektronika brzmi najlepiej.

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ja mam w Neo 250i Verictum X Fuse X2.

Możesz skontaktować się z Verictum masz 18 dni na decyzje, po tym czasie bezpiecznik oddajesz, albo zostaje u ciebie. Płacisz rzecz jasna na samym początku. Tam masz bezp. 6,3x32mm i zobacz, czy zwłoczny. W Neo 250i jest szybki, co jest dziwne, ale dobierasz "oczko" wyżej i będzie O.K.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moon CD1 wstawiłem Hi-Fi Tuning Supreme 3 Audiophile Fuse.
Wcześniej były AMR, Padis, Furutech (315mA fabryczny na 500mA)
Na Supreme dźwięk jest bardzo "wyczyszczony z brudów", szczegółowy, jeszcze lepsza scena z tyłu kolumn. Ale to na Furutech'u u mnie wypada najlepiej - jest "cieplej". Może dlatego, że mam spięte na rodowanych 28/38 choć jak pisał ktoś wcześniej, rod pokaże wszystkie niedostatki urządzeń. Generalnie część kiepsko nagranych CD źle się słucha. Najlepiej Supreme wypadł w wzmacniaczu Kandy K3.

.CDs.thumb.jpg.88114332385af8d648c6c549ce615d8f.jpg

14 godzin temu, ruteksen napisał:

w 380tce usmażył mi się bezpiecznik

Gorzej, jak usmażysz tego Verictum'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, naczesany napisał:

Gorzej, jak usmażysz tego Verictum'a ?

A to niby dlaczego? Musi sprawdzić jaki ma i zamówić o jeden stopień wyższą wartość.  Ja rozmawiałem z p.Markiem (Verictum),  bo miałem wątpliwości, za namową poszedłem kupić do elektronicznego o  niższej wartości, czyli 1A F szybki. W neo250i jest 2 A szybki. Kilkukrotnie włączyłem i wyłączyłem, nawet po całkowitym rozładowaniu kondów wyłączając hebelkiem z tyłu przy gnieździe IEC. Nic się nie działo,  na dobra sprawę mogłem zamówić o nominalnej wartości 2A F. Stanęło jednak na tym, żekupiłem stopień wyżej, czyli bodajże 3,15A i jest O.K. Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby spalić bezpiecznik użytkując urządzenie jak trzeba. Chyba, że zrobi zwarcie na IEC. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej fajerwerków nie planuję ? chyba, że znów instalacja w moim mieszkaniu mnie zaskoczy. Co by nie mówić wolę stracić Verictum za 270pln niż całego DAC za 100x tyle. Wracając do tematu - póki co eksperymenty na zasilaniu dały bardzo ciekawe efekty i muszę przyznać, że Isotek Premier bardzo wyczyścił i uprzestrzennił dźwięk i jeśli bezpiecznik da dalszy progres to tylko na plus. Tak czy inaczej obecny zestaw już czaruje a jak może być jeszcze lepiej to dlaczego nie spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

Mam okazję kupić  integrę MOON i-1. Grać przez jakiś czas bedzie z trójdrożnymi podłogówkami Harpia Amstaff mini po upgradzie zwrotnic (skuteczność 91,5 db).

Kolumny grają neutralnym otwartym dźwiękiem,  wyrównanym pasmem. Czy warto się pakować w tą integrę ? Słyszałem kiedyś neo 240 i bardzo zapadł mi w pamieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DAWH napisał:

proszę was o informację czy Moon i1 to praktycznie ta sama konstrukcja co 250i ?

i-1 i 250i to bardzo zbliżone konstrukcje (mówię wyłącznie o sekcji amplifikacji, zastosowane konwertery CA i przedwzmacniacze gramofonowe, to zupełnie inna bajka). Diabeł jednak może tkwić w szczegółach. Wątpię, żeby ktokolwiek dokonał porównania wszystkich układów. 

Jadnak... mam pewne podejrzenia;

i-1 był "wołem roboczym" napędzającym sprzedaż Simaudio przez dłuższy czas. Po "liftingu" zewnętrznym i wprowadzeniu całkowicie nowych urządzeń (np. 240i, który miał zastąpić I-1 na pozycji "entry level"), Kanadyjczycy przestraszyli się, że 240tka nie "udźwignie" sprzedaży, więc... szybko przepakowali i-1 w nowe "ciuchy" i zaoferowali go jako "wsparcie" dla 240i (przy okazji w bardzo zbliżonej cenie). I dobrze zrobili, bo dotychczasowi fani marki wskazywali 250i jako wzmacniacz lepszy.

Niezależnie jednak od tego, jaka była prawda i-1 to rzetelny, sprawdzony w bojach klocek (pokazują to choćby ceny na zagranicznych rynkach wtórnych) . Oczywiście racjonalność zakupu uzależniona jest od 2 parametrów - stanu technicznego i ceny zakupu. 

Jeśli stan techniczny jest dobry a cena w Polsce nie wyższa niż 2500-2700, to warto rozważyć zakup. Ceny w Kanadzie, wahają się między 1000 a 1200 CAD za "niezmęczony" egzemplarz (zatem sporo wyżej).

 

Zapomniałem dodać, że 250i wyglądał jak i-1 jeszcze przed liftingiem. Więc prawdopodobnie nastąpił tylko rebranding.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DAWH napisał:

Dziękuję za wyczerpującą informację. Interesuje mnie i-1, a ponieważ nie potrzebuje C/A, przedwzmacniacza gramofonowego, ani żadnych innych bajerów, tym bardziej mi się podoba ?

tak też myślałem

jeśli się zdecydujesz na zakup, napisz kilka zdań o swoich wrażeniach

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 23:09, Pantaleon napisał:

tak też myślałem

jeśli się zdecydujesz na zakup, napisz kilka zdań o swoich wrażeniach

 słucham właśnie Moon I-1 z moimi Harpia Amstaff, i od kilu godzin i nie mogę się oderwać. Coś pięknego...Dla mnie to jest właśnie kwintesencja zalet lampy i tranzystora. Nie wiem jak grają wyższe modele od 250tki, ale mogę sobie tylko wyobrazić...

Michał, dziękuję za cenne rady.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DAWH napisał:

mogę sobie tylko wyobrazić...

Nie wyobrażaj sobie, tylko słuchaj, warto ? 

Pantaleon dobrze poradził ? Nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia okablowania, także zasilającego, ale to jest obszar, który też warto zgłębić. Moon lubi dobry prąd, odwdzięczy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, klimek1965 napisał:

Nie wyobrażaj sobie, tylko słuchaj, warto ? 

Pantaleon dobrze poradził ? Nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia okablowania, także zasilającego, ale to jest obszar, który też warto zgłębić. Moon lubi dobry prąd, odwdzięczy się...

Na razie nie mam gdzie posłuchać wyższych modeli, ale jak tylko nadarzy się okazja to  nie odpuszczę. 

Jeśli chodzi o zasilanie, to używam kondycjonera Sinusaudio (Filtr sieciowy na rdzeniach nanopermowych + DC blocker + 4 transformatory separacyjne). Z kabelkami jest bardzo przeciętnie, zasilam go w tej chwili Yarbo 8000PW. Głośnikwe chord clearway. RCA to DIY na srebrze. Coax earstream. Także Wypadało by zmienić całe okablowanie :) Także, szczerze mówiąc nie wiem nawet od czego zacząć. Skłaniam się żeby zacząć od wymiany cyfrowego.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wszelkie kable "cyfrowe" wnoszą najmniejsze zmiany, przynajmniej u mnie tak zawsze było. W związku z tym ma raczej nieduże doświadczenie z takimi kablami. Zacząłbym od RCA i zasilania. Yarbo nie znam, więc nie wiem co inne druty mogą wnieść względem tegoż. Sądzę, że głośnikowe Chordy mogą na razie stanowić niezłą bazę, więc temat głośnikowych zostawiłbym na deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, klimek1965 napisał:

Moim skromnym zdaniem wszelkie kable "cyfrowe" wnoszą najmniejsze zmiany, przynajmniej u mnie tak zawsze było. W związku z tym ma raczej nieduże doświadczenie z takimi kablami. Zacząłbym od RCA i zasilania. Yarbo nie znam, więc nie wiem co inne druty mogą wnieść względem tegoż. Sądzę, że głośnikowe Chordy mogą na razie stanowić niezłą bazę, więc temat głośnikowych zostawiłbym na deser.

Oczywiście każdy z nas ma swoje własne "przeżycia" i oczywiście szanuję głos Kolegi.

Jednak, jak mawiają prawnicy, wniosę zdanie odrębne. Liczne testy jakie przeprowadziłem w ciągu ostatnich 2-3 lat (naprawdę sporo), pokazały, że obecny sprzęt audio jest niezwykle wrażliwy na zmiany okablowania w torze cyfrowym. Dotyczy to zarówno części toru przed czytnikiem/transportem cyfrowym (np. RJ45  - mogę na ten temat rozwodzić się długo) i między transportem a konwerterem (USB!!!, Coax, AES/EBU, Toslink, I2S - na ich temat mogę jeszcze dłużej).

Mając na względzie cały tor cyfrowo-analogowy, moim zdaniem, największą uwagę trzeba zwrócić na łącze USB (temat rzeka), w drugiej kolejności RJ45 (Ethernet) oraz zasilanie (kable sieciowe AC), w trzeciej COAX i AES/EBU, dopiero potem cała reszta (z RCA i kablami głośnikowymi) w kolejności mniej zobowiązującej.  

Nie oznacz to, że kable RCA, czy głośnikowe są mniej ważne ale, z racji tego, że są na końcu toru, nie zrobią z kaszanki astrachańskiego kawioru. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pantaleon napisał:

niezwykle wrażliwy na zmiany okablowania w torze cyfrowym

I tak właśnie zrobię, zacznę od toru cyfrowego, chociaż de facto jest to tor analogowy, bo tymi kabelkami nie płyną zera i jedynki.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Klubowiczów,

Już przebieram nogami, bo w kolejnym tygodniu będzie "pełnia księżyca" - przyjedzie moja 390-tka...

Czy ktoś z Was może się podzielić wiedzą ile czasu realnie otwiera się dźwięk, czy rzeczywiście trzeba czekać 300h na tzw. break-in ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek_4444 napisał:

Witam Klubowiczów,

Już przebieram nogami, bo w kolejnym tygodniu będzie "pełnia księżyca" - przyjedzie moja 390-tka...

Czy ktoś z Was może się podzielić wiedzą ile czasu realnie otwiera się dźwięk, czy rzeczywiście trzeba czekać 300h na tzw. break-in ?

Gratuluję zakupu - fajny klocek.

Nie miałem przyjemności wygrzewać 390-ki u siebie ale jeśli będzie się zachowywała analogicznie do mojego 280D Mind2, to może się okazać, że nawet te 300h to trochę za mało. Im dłużej dziennie gra tym szybciej się wygrzewa. To sie nie sumuje w tak prosty sposób - im więcej przerw tym sumarycznie więcej godzin grania jest potrzebnych, do pełnego wygrzania. Pocieszające jest to, że poprawa następuje skokowo - co 2-3 tygodnie (grając 4h dziennie) można zauważyć wyraźny "skok" do przodu (= "przełomów" jest więc kilka)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponad pięć tygodni grzania po 8h dziennie... No to będzie ciekawie. ?

 

Dzięki @Pantaleon za info.

Rozważałem na początku zakup 280D Mind 2, ale brzmieniu trochę brakowało dynamiki.  390 pod tym względem była dużo lepsza.Tylko, że w międzyczasie trochę zmieniłem akustykę salonu i okazało się, że problem tutaj leżał a nie w 280-tce...

No cóż zobaczymy.

Problem polega na tym, że nie doceniłem wagi akustyki. To chyba częsty błąd. Zaczynamy od "klocków' zamiast od dobrego zasilania i akustyki wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.