Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Maniek_4444 napisał:

To ponad pięć tygodni grzania po 8h dziennie... No to będzie ciekawie. ?

 

Dzięki @Pantaleon za info.

Rozważałem na początku zakup 280D Mind 2, ale brzmieniu trochę brakowało dynamiki.  390 pod tym względem była dużo lepsza.Tylko, że w międzyczasie trochę zmieniłem akustykę salonu i okazało się, że problem tutaj leżał a nie w 280-tce...

No cóż zobaczymy.

Problem polega na tym, że nie doceniłem wagi akustyki. To chyba częsty błąd. Zaczynamy od "klocków' zamiast od dobrego zasilania i akustyki wnętrza...

No i to jest problem 280-tki. Nie to, że jej czegoś brakuje tylko robi mylne pierwsze wrażenie;

1/ niewygrzana gra koszmarnie (słaba dynamika, słaba rozdzielczość - jeden wielki "muł"),

2/ jest bardzo wrażliwa na okablowanie (jak dla mnie potrzebuje otwartego, szybkiego, dźwięcznego, "mocnego" kabla zasilającego w stylu Ziggy Cheetah Mk II - jak do wzmacniacza, lubi dobre otwarte interkonekty i nie pogardzi dobrym okablowaniem cyfrowym - nie ważne czy RJ45 czy USB).

Dlatego właśnie w różnych publikacjach wypada skrajnie inaczej. Polskie AV oceniło 280d jako szybki, dynamiczny, Audio jako muzykalny, wygładzony a AudioLifestyle jako gęsty, ciepły i spowolniony.

I ... wszyscy mieli rację :). Każdy dostanie to na co sobie zasłuży (ciężką "pracą").

Czy 390-tka jest lepsza? - w moim przekonaniu jest. Po względem brzmieniowym wcale nie tak dużo (może 5%). Przede wszystkim jest jednak łatwiejsza w "aplikacji" (nie trzeba wykonywać takich "szpagatów" w doborze okablowania zasilającego i interkonektów). No i oczywiście jest urządzeniam znacznie bardziej uniwersalnym (pre, phono, możliwość podpięcia źródeł zewnętrznych, po łączach analogowych). Tyle, że za te dodatki trzeba słono zapłacić.  

Tak czy inaczej gratuluję zakupu. To naprawdę świetny klocek, do którego aż prosi się podpiąć dobrą końcówkę mocy... albo 2 ? (np. 2x A400M). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 17:13, Maniek_4444 napisał:

Witam Klubowiczów,

Już przebieram nogami, bo w kolejnym tygodniu będzie "pełnia księżyca" - przyjedzie moja 390-tka...

Czy ktoś z Was może się podzielić wiedzą ile czasu realnie otwiera się dźwięk, czy rzeczywiście trzeba czekać 300h na tzw. break-in ?

Jestem bardzo ciekaw jak Ci się zgra cały zestaw - zwłaszcza, że masz kolumny z tej samej stajni co ja ?

Owocnych odsłuchów! No i czekamy na relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280tka była i jest mocno niedoceniana. Zbyt dużo pojawiło się negatywnych opinii, zwłaszcza od osób, które nigdy nie miały jej u siebie i nie testowały dłużej niż dobę (w dodatku z gó...nym okablowaniem). Jednak ten dźwięk ma coś w sobie... dojrzewa sam i dojrzewa do niego jego właściciel. Kilkukrotnie miałem ochotę ją wymienić na coś innego. Przywoziłem nowe graty, zachwycałem się zmianami, szykowałem $... po czym wracałem do 280. To taki dziwny przypadek, że "rozbierając" urządzenie na części pierwsze (poszczególne elementy brzmienia, budowę, soft, aplikację sterującą) do wszystkiego można się przypierdzielić ... ale w całości, jako produkt kompletny brzmieniowo i konstrukcyjnie, jest naprawdę trudna do pobicia w budżecie niższym niż 15kPLN. Obecnie widzę tylko 2 konkurentów: Lumin T2 i Auralic Vega G1 (przy czym obaj są drożsi - T2 o prawie 30%).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby cacy w tych Moon'ach gdyby nie te "kolybające się" gniazda IEC z prztyczkiem włącznika.

Jakiś porządny Furutech załatwiłby sprawę. Muszę w swoim CD CD1 pokombinować bo nie daje mi to spokoju. Tylko że całe gniazdo jest wlutowane w płytkę.

Swoją drogą ciekaw jestem  czy byłby postęp w zmianie CD Moon CD1 na model Moon Neo CD 260D DAC. Fajnie mi się zgrywa z Roksan K3 i Delphinusami pospinanymi Monolithami ale coś lepszego korci. Jednak cena za nowy już nie. W starsze modele CD innych marek jakoś mam obawę wchodzić bo wyeksploatowane, dochodzą przeglądy a w to mi się nie chce wchodzić. Samemu też pewnie jakiegoś zaawansowanego lasera nie dałbym rady wymienić mimo, że dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, naczesany napisał:

Wszystko byłoby cacy w tych Moon'ach gdyby nie te "kolybające się" gniazda IEC z prztyczkiem włącznika.

Jakiś porządny Furutech załatwiłby sprawę. Muszę w swoim CD CD1 pokombinować bo nie daje mi to spokoju. Tylko że całe gniazdo jest wlutowane w płytkę.

Swoją drogą ciekaw jestem  czy byłby postęp w zmianie CD Moon CD1 na model Moon Neo CD 260D DAC.

Gniazda IEC to jedno - a mnie bardziej denerwuje to, że wyłącznik jest z tyłu. Wiadomo, że Moon lubi być pod prądem, ale jak zdarzy mi się wyjazd to wolę sprzęt wyłączać całkowicie, zamiast zostawiać w trybie gotowości.

Postęp będzie przy przejściu na 260, bo "jedynka" i następcy to trochę ubogi w środku model.

Jeśli nie potrzebujesz wykorzystywać CDka również jako DAC - to warto wziąć pod uwagę wyższe modele z podobnego okresu jak Twoja "jedynka": Equinox oraz CD 5.3 (laser to Philips 1210), lub trochę nowszy CD 3.3.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "katowaliśmy"  390tkę przez cały dzionek z dwoma kolegami z forum...

Powiem krótko, mega udany zakup już na tym etapie, a sprzęt nie jest jeszcze wygrzany, więc spodziewam się, że się jeszcze dźwiękowo ułoży. Tym bardziej, że kolumny także są jeszcze "na dotarciu".

Zasilające kable były różne, więc na razie nie mam zdania ukształtowanego, bo należałoby pograć dłużej z każdym z nich. Na razie Moon wygrzewa się z Ziggy Cheetach, dam tej kombinacji kilka dni, zobaczymy co z tego wyniknie. 

Wracając do streamera, na razie nie widzę wad: stabilna i bardzo intuicyjna aplikacja MIND, póki co gram z Tidal'a.  Nie ma dramatu z jakością chociaż w stosunku do CD (Scorpio)  słychać wyraźną sygnaturę Moon'a, ale mnie ona odpowiada, czyli to lekkie ocieplenie dźwięku, nie mylić z zamuleniem.

Koledzy orzekli zgodnie, że połączenie analitycznego Diablo z 390'tką  i moimi kolumnami na elipticorach to bardzo homogeniczna kombinacja. I ja się z nimi zgadzam - z trudem i dużym wysiłkiem mentalnym przychodzi mi  od wczoraj wyłączanie sprzętu o 2 w nocy, gdy rozsądek mówi, że już wystarczy słuchania...

Jeszcze trochę popracuję nad akustyką, dobiorę sieciówkę do Moona i ... zostanie radość słuchania...

Z testów dodatkowych zostało już tylko: SR Orange + IC Duelund (XLR) - zaspokoję tę ciekawość i zamknę temat kompletacji mojego systemu.

O dziwo listwa pewnej polskiej firmy po podłączeniu jej przez przypadek kablem tej samej firmy, który leżał kilka lat zapomniany ożyła dźwiękiem, co wyeliminowało pomysły kondycjonerów i inne...

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale na tym poziomie i w obecnych realiach ekonomicznych - szkoda kasy.

Teraz już tylko radość z muzyki... Czego wszystkim tutaj szczerze życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maniek_4444 napisał:

Jeszcze trochę popracuję nad akustyką, dobiorę sieciówkę do Moona i ... zostanie radość słuchania...

 

Do amplifikacji nic lepszego niż Ziggy Cheetah raczej nie znajdziesz (przynajmniej w jakiejś ludzkiej cenie).

Do źródła wypróbuj jedną z opcji:

1/ AudioPhase Fountainhead od Gucia (czyli Karola Golińskiego) - plastycznie

2/ AriniAudio Ethernel od Pawła Panasewicza - zamaszyście, zdecydowanie, dokładnie (mam u siebie XLR z tej linii).

lub taniej:

3/ Ziggy Picasso od Ziggye'go Jerzyńskiego - spokojnie, ciemnawo, pastelowo.

... wedle smaku.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To radość się dzisiaj skończyla... MInd 2 w moim 390 nie "emituje" muzyki z Tidala...Pokazuje się album na sterowniku (Ipad lub telefon) ale jak naciskam play to brak reakcji.

Radio internetowe działa.  Wczoraj w nocy kilka razy muzyka się zawieszała z Tidala, ale wracała. Dzisiaj odcięło całkiem. Na innych urządzeniach Tidal działa, subskrypcja opłacona i aktualna. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić a z racji święta brak supportu dystrybutora.  

Może ktoś  z posiadaczy księżyców połączonych z Mind miał podobny problem i go rozwiązał ? Będę wdzięczny za pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maniek_4444 napisał:

To radość się dzisiaj skończyla... MInd 2 w moim 390 nie "emituje" muzyki z Tidala...Pokazuje się album na sterowniku (Ipad lub telefon) ale jak naciskam play to brak reakcji.

Radio internetowe działa.  Wczoraj w nocy kilka razy muzyka się zawieszała z Tidala, ale wracała. Dzisiaj odcięło całkiem. Na innych urządzeniach Tidal działa, subskrypcja opłacona i aktualna. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić a z racji święta brak supportu dystrybutora.  

Może ktoś  z posiadaczy księżyców połączonych z Mind miał podobny problem i go rozwiązał ? Będę wdzięczny za pomoc...

 

To nie musi oznaczać problem z Moonem. Na wielu różnych aplikacjach i u różnych producentów ostatnio Tidal szaleje. Tidal w rozumieniu zaimplementowanego "pluginu" TIdal w sofcie danego producenta. Mogę się mylić ale Tidal ostatnio zmieniał sposób "odświeżania" Api Tokena oraz sam Api Token, po którym się łączymy z serwerami Tidal. Jeśli to nie problem to sprawdź na zwykłym komputerze aplikację firmową Tidal ze swoim loginem i hasłem. 
A jeszcze jedno. Soft dla MInd2 masz w najnowszej wersji? Może za chwilę producent wypuści update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, muzaman napisał:

To nie musi oznaczać problem z Moonem. Na wielu różnych aplikacjach i u różnych producentów ostatnio Tidal szaleje. Tidal w rozumieniu zaimplementowanego "pluginu" TIdal w sofcie danego producenta. Mogę się mylić ale Tidal ostatnio zmieniał sposób "odświeżania" Api Tokena oraz sam Api Token, po którym się łączymy z serwerami Tidal. Jeśli to nie problem to sprawdź na zwykłym komputerze aplikację firmową Tidal ze swoim loginem i hasłem. 
A jeszcze jedno. Soft dla MInd2 masz w najnowszej wersji? Może za chwilę producent wypuści update.

Dziękuję za odzew.

Sprawdzałem na telefonie i bez problemu Tidal emituje muzykę, więc jest problem w aplikacji MIND2 współpraca z TIDAL.  Sama aplikacja działa, bo jak pisałem radio internetowe z niej emitowane gra. Zatem inne funkcjonalności aplikacji Moon są ok. tak samo jak komunikacja MIND2 z urządzeniem. No nic będę słuchał radia, ew. podłącze CD. Zobaczymy co odpisze support z Kanady... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka wróciła... Ale to już kolejny raz, więc pewnie nie ostatni. 

Są tez dobre strony tej sytuacji: znalazłem kilka nowych stacji radiowych, sprawdzam Deezer'a jako alternatywę. A przemyślenie mam od dawna takie, ze jak mam płytę lub plik u siebie a nie streaming to zawsze mam dostęp i nie ma takich zakłóceń... Chyba, że to był znak z góry żeby iśc na spacer/rower/procesję zamiast słuchać muzyki... ? Miłego dnia dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maniek_4444 napisał:

Muzyka wróciła... Ale to już kolejny raz, więc pewnie nie ostatni. 

Są tez dobre strony tej sytuacji: znalazłem kilka nowych stacji radiowych, sprawdzam Deezer'a jako alternatywę. A przemyślenie mam od dawna takie, ze jak mam płytę lub plik u siebie a nie streaming to zawsze mam dostęp i nie ma takich zakłóceń... Chyba, że to był znak z góry żeby iśc na spacer/rower/procesję zamiast słuchać muzyki... ? Miłego dnia dla wszystkich...

...i znów się zawiesiło... Jak to ma tak działać to chyba podziękuję Tidalowi za współpracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wrzucam w kolejkę... Ale całość się zacinała, Ipad nie reagował aplikacja jakby się zawieszała... Myśląłem, ze może to kwestia sieci, ale speed test pokazał, że jest jak zawsze... ?

Przeszedłem na DEEZER i na razie jest ok. Przy okazji, potwierdzam, że jest inna prezentacja z tego serwisu, odrobinę przestrzenniej i lepsza stereofonia... Nie wiem z czego to wynika - tak to słyszę... Wybór utworów rzeczywiście duży, a do tego fajnie podpowiadają/profilują odbiorcę wg jego preferencji muzycznych. Potestuję miesiąc i jak wtedy zdecyduję, który serwis zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, DAWH napisał:

Panowie, jestem na kupnie streamera.

Ponieważ posiadam zewnętrzny DAC myślę o zakupie transportu Moon Neo Mind. 

Czy warto dopłacać do Mind2?

 

Sprawa nie jest prosta ale skłaniam się do odpowiedzi "NIE".

Pokrótce (analizując różnice między Mind i Mind2):

1. MQA. Zmieniłem moduł Mind w 280D z Mind na Mind2 ze względu właśnie na MQA. Niestety okazało się, że dobrodziejstwa gęstszych formatów, kompensowane są kompresją stratną formatu MQA. W efekcie pliki MQA, moim zdaniem, brzmią gorzej niż PCM. Być może  część użytkownika zarzuci mi herezję ale miałem okazję wielokrotnie porównywać standardowe pliki (PCM lub DSD) z MQA i zazwyczaj MQA wypadały gorzej (czasem wyraźnie),

2. DSD. Tu sytuacja jest nieco inna. Mimo, że Neo Mind 2 nie jest w stanie (nie posiada złącz USB i/lub I2S) przesłać do konwertera pliku DSD w formie natywnej (jedynie DoP), to konwersja na PCM odbywa się bez "przekłamań". Wbrew obiegowej opinii DSD DoP i DSD Native, na wejściu do konwertera, są identycznej "jakości" i powinny zabrzmieć w identyczny sposób. Problem tkwi w samym konwerterze - jak dobrze konwertuje pliki DSD i PCM. Ewentualne różnice będą więc winą (lub zasługą) konwertera. Jednak w przypadku Neo Mind nie o to chodzi ... moim zdaniem tak dobrze "serwuje" PCM'y (zwłaszcza przy wykorzystaniu łącza AES/EBU), że kupowanie Mind2, po to żeby, od czasu do czasu, odtworzyć jakąś płytę w formacie DSD mija się z celem (zwłaszcza, że stanowią one ułamek przeciętnej biblioteki),

3. Tidal Masters. Jeśli przyjmiemy na chwilę, że teza dotycząca jakości plików MQA, postawiona przeze mnie w pkt. 1,  jest słuszna, argument, o możliwości korzystania z plików "masters" na Tidal (i innych serwisach streamingowych), upada z założenia. Są one właśnie "podawane" w formacie MQA. Dziś, w trakcie streamowania nagrań z Tidal, w większości przypadków (9 na 10) odrzucam wersje MQA.

Pozdr, M

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pantaleon napisał:

Sprawa nie jest prosta ale skłaniam się do odpowiedzi "NIE".

Pokrótce (analizując różnice między Mind i Mind2):

1. MQA. Zmieniłem moduł Mind w 280D z Mind na Mind2 ze względu właśnie na MQA. Niestety okazało się, że dobrodziejstwa gęstszych formatów, kompensowane są kompresją stratną formatu MQA. W efekcie pliki MQA, moim zdaniem, brzmią gorzej niż PCM. Być może  część użytkownika zarzuci mi herezję ale miałem okazję wielokrotnie porównywać standardowe pliki (PCM lub DSD) z MQA i zazwyczaj MQA wypadały gorzej (czasem wyraźnie),

2. DSD. Tu sytuacja jest nieco inna. Mimo, że Neo Mind 2 nie jest w stanie (nie posiada złącz USB i/lub I2S) przesłać do konwertera pliku DSD w formie natywnej (jedynie DoP), to konwersja na PCM odbywa się bez "przekłamań". Wbrew obiegowej opinii DSD DoP i DSD Native, na wejściu do konwertera, są identycznej "jakości" i powinny zabrzmieć w identyczny sposób. Problem tkwi w samym konwerterze - jak dobrze konwertuje pliki DSD i PCM. Ewentualne różnice będą więc winą (lub zasługą) konwertera. Jednak w przypadku Neo Mind nie o to chodzi ... moim zdaniem tak dobrze "serwuje" PCM'y (zwłaszcza przy wykorzystaniu łącza AES/EBU), że kupowanie Mind2, po to żeby, od czasu do czasu, odtworzyć jakąś płytę w formacie DSD mija się z celem (zwłaszcza, że stanowią one ułamek przeciętnej biblioteki),

3. Tidal Masters. Jeśli przyjmiemy na chwilę, że teza dotycząca jakości plików MQA, postawiona przeze mnie w pkt. 1,  jest słuszna, argument, o możliwości korzystania z plików "masters" na Tidal (i innych serwisach streamingowych), upada z założenia. Są one właśnie "podawane" w formacie MQA. Dziś, w trakcie streamowania nagrań z Tidal, w większości przypadków (9 na 10) odrzucam wersje MQA.

Pozdr, M

Bardzo dziękuję za te konkrety...

Biorę jeszcze pod uwagę zakup streamera all in one, typu  280 mind2, Auralic Altair G1 lub Lumin D2.

Miałeś może okazję na porównanie tych klocków pod kątem brzmienia oraz stabilności softu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pantaleon napisał:

Sprawa nie jest prosta ale skłaniam się do odpowiedzi "NIE".

W przyszłym tygodniu postaram się odsłuchać transport Mind.

Czy posiada tak samo jak Mind2 natywną obsługę Deezer HiFi ?

Stabilność i funkcjonalność aplikacji na IOS różni się od tej zainstalowanej na  Androidzie?

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DAWH napisał:

Bardzo dziękuję za te konkrety...

Biorę jeszcze pod uwagę zakup streamera all in one, typu  280 mind2, Auralic Altair G1 lub Lumin D2.

Miałeś może okazję na porównanie tych klocków pod kątem brzmienia oraz stabilności softu?

 

Uważam, że to myślenie we właściwym kierunku - właśnie dlatego, że nie ma transferu źródło-DAC. Pozbywamy się:

a) dylematu USB/I2S vs. COX/AES/EBU (tylko USB i I2S dają możliwość transferu natywnego najgęstszych PCM'ów i plików DSD. problem w tym, że i2S to wciąż "wąskie gardło" na rynku - mało źródeł i konwerterów wykorzystujących to łącze - a aplikacja USB w źródłach i konwerterach jest często słabej jakości - wymaga wielu starań i rozwiązań konstrukcyjnych, żeby zagrało dobrze - odcięcia zasilania z toru, izolacji galwanicznej, itp - dlatego ostatecznie USB gra często słabo lub trzeba za to rozwiązanie słono zapłacić specjalistom w stylu Aurendera czy Meitnera),

b) dodatkowego okablowania zasilającego i sygnałowego (moje doświadczenia są takie, że źródła cyfrowe są niezwykle wrażliwe na jakość okablowania - zwłaszcza USB - a to solidne kosztuje bardzo dużo) - w tym przypadku lepiej dopłacić 4-5 tys. do lepszego sprzętu niż do lepszego sprzętu okablowania,

dodatkowo: 

Jeśli wybierzesz np. Altaira G1, możesz zaoszczędzić na wzmacniaczu, podpinając końcówkę mocy (co wydaje się  ciekaw opcją o ile nie masz źródeł analogowych do podpięcia),

Wszystkie urządzenia są fajne funkcjonalnie a problemy z softem (zwłaszcza w przypadku Auralica) skończyły się już jakiś czas temu. Co do brzmienia - niestety nie słuchałem ani G1 ani D2, więc nie umiem nic doradzić oprócz tego, że warto posłuchać samemu i wybrać własnymi a nie cudzymi uszami. Niestety cena Moon'a 280D Mind2 radykalnie poszybowała w górę = jest ponad 50% droższy od G1 i D2. Nie umiem powiedzieć czy ta różnica jest uzasadniona.

Mogę dorzucić jeszcze jeden komentarz do 280D. Spotkasz różne opinie - czasem skrajnie różne (zwłaszcza ludzi, którzy mięli z tym urządzeniem kroki, zdawkowy kontakt). Często opinia to "zamulony". Prawda jest jednak taka, że to bardzo "plastyczny klocek" - jego brzmienie można modyfikować, w szerokim zakresie, odpowiednim okablowaniem - potrafi zagrać głęboko, ciepło, "gramofonowo" a w innej konfiguracji szybko, zadziornie, dynamicznie i dźwięcznie. Oczywiście chętnie zasugeruję odpowiednie rozwiązania jeśli postawisz na Moon'a.

 

 

20 minut temu, DAWH napisał:

Czy posiada tak samo jak Mind2 natywną obsługę Deezer HiFi ?

Stabilność i funkcjonalność aplikacji na IOS różni się od tej zainstalowanej na  Androidzie?

1/ nie wiem, nie używam Deezer'a

2/ moim zdaniem tak (stabilność), na korzyść IOS - obsługiwałem Moona z tabletu Alcatela i przesiadłem się na iPada (starego, kupionego w tym roku na Allegro za 160PLN). Działa zdecydowanie lepiej. Bardzo rzadko muszę resetować aplikację (raz na kilka dni) - w dodatku to bardzo szybki proces (kilkanaście sekund). Zdecydowanie warto używać tabletu niż telefonu. Stabilność softu samego urządzenia - bez zarzutu (pełny reset, wyłącznikiem sieciowym raz na 2-3 tyg. - "wstaje" w ciągu 30-40 sek). Warto mieć szybki, stabilny router wifi o dobrym zasięgu - w takim przypadku reakcje na komendy są w zasadzie natychmiastowe (bez wyraźnych opóźnień). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DAWH napisał:

W przyszłym tygodniu postaram się odsłuchać transport Mind.

Czy posiada tak samo jak Mind2 natywną obsługę Deezer HiFi ?

Stabilność i funkcjonalność aplikacji na IOS różni się od tej zainstalowanej na  Androidzie?


1. MiND czy to v1 czy v2 posiada natywną obsługę Deezer HiFi i osobiście zdecydowanie bardziej preferuję tę platfromę od Tidala. Brzmi po prostu lepiej a ponadto zyskuje się dodatkowe funkcje jak "Flow".

2. Apka lepiej śmiga na iOS. Funkcjonalność jest dokładnie taka sama.

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Melduję się w klubie z Moonem 250i. Podłączony jest do Dynaudio x18, kable Chord Clearway. Lubię przestrzeń jaką generuje ten wzmacniacz, jednak chciałbym więcej detali na górze. Co ewentualnie zmienić? Słucham muzyki przez Chromcast i Dac Aune s16 

Edytowane przez aiki
Pomyłka w nazwie daca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki są dość powściągliwe w prezentacji góry lecz mimo to da się nieco poprawić brzmienie w kierunku, jaki oczekujesz. Możesz to osiągnąć w różnoraki sposób i zacząłbym od wymiany IC jako najtańszej opcji. Jeśli masz Chorda Clearwaya to jest ogromny potencjał do poprawy. Przy okazji pytanie jaki masz sieciowy bo wyczuwam standardowy. Isotek Evo3 Initium to minimum do tego pieca, jaśniejszy i bardziej detaliczny jest Evo3 Premier. Warto wypożyczyć trochę kabelków czy to IC czy sieciowych i potestować. 

Nim przesiadłem się na 600tke grałem na 250tce blisko 3 lata i jest ogromny potencjał w tym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowując nieco swój poprzedni post mialem w domu IC Clearwaya i gra on dość jasno lecz nie jest rozdzielczy. Proponuje wypróbować IC na Neotechu NEI-3004 lub 3001 - ciężko o coś lepszego do 1kzł. Większa egzotyka to VH Audio, które zmiotło w bezpośrednim porównaniu taki zacny kabel jak Albedo Monolith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aiki napisał:

Melduję się w klubie z Moonem 250i. Podłączony jest do Dynaudio x18, kable Chord Clearway. Lubię przestrzeń jaką generuje ten wzmacniacz, jednak chciałbym więcej detali na górze. Co ewentualnie zmienić? Słucham muzyki przez Chromcast i Dac Aune s16 

Czołem,

Miałem u siebie zbliżony problem. Sugeruję w pierwszej kolejności wymianę kabla zasilającego na coś z "połyskiem": Ziggy Cheetah Mk II (można kupić z drugiej ręki za ok. 1,5kPLN - wart każdej złotówki), AriniAudio Magnatron (trochę bardziej plastyczny brzmieniowo od Ziggy - niestety sporo droższy i brak z 2-giej ręki) lub (DIY) DH Labs Red Wave z rodowanymi IeGO8075. Jeśli wciąż będzie mało góry wymiana interkonektu (ale dopiero po wygrzaniu zasilającego): TaraLabs M1, AriniAudio SilverStarr lub AcousticStarr, QED Reference Audio40, Nordost Heimdall2, Albedo Monolith.

Moja rekomendacja - kombinacja Zyggi + Arini SilverStarr. Będzie dźwięcznie, dynamicznie, z dobrą definicją a jednocześnie wciąż muzykalnie (przy okazji nie zrujnuje portfela). Osobiście zdecydowałem się na Zyggi (źródło - Moon 280D - bardzo potrzebował dźwięcznego kabla), Magnatron (wzmacniacz - Moon 340i) i Arini Eternel The Reference, miedzy nimi (SilverStarr jest pond 3-krotnie tańszy a wciąż znakomity).

Co do rekomendacji Kolegi Ruteksen; Albedo Monolit (IC), jak już wspomniałem, będzie pasował. Do 250i odradzam proponowane Neotechy (ograbią go z jego barwy - są "szare" - ja musiałem się pozbyć 3001 i 3002). Paradoksalnie Isotek EVO3 Initium może się sprawdzić, chociaż to naprawdę minimum. 250i szokująco odwdzięczy się za dobrą sieciówką. 

Powodzenia,

M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.