Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, aiki napisał:

Dzięki, poszukam i postaram się odsłuchać. Na ten moment mam wpiety kabel supry Lorad. Może faktycznie zbytnio osłabia górę. Pokombinuje. 

Zatem, tym bardziej sugeruję rozpoczęcie zabawy od wymiany kabla zasilającego. Odnoszę wrażenie, że to właśnie Supra jest tu głównym "hamulcowym". Po wypięciu Supry i wpięciu np. Ziggy Cheetah Mk II, masz duże szanse spaść z fotel. Jakiego interkonektory wyżywasz?  

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aiki napisał:

Ok, dzięki. Patrzyłem na ogłoszenia, ale znalazłem tylko nowe i cena kosmos jak dla mnie. Używek jeszcze nie znalazłem. Producent wypożycza może na odsłuch? 

Producentem jest Zygmunt Jerzyński - bardzo fajny gość. Na bank wyśle Ci egzemplarz testowy. Łap go przez FB.

A co do używek, warto śledzić Allegro. Czasem coś się pojawia.

Nawet teraz jest:

https://allegro.pl/listing?string=ziggy cheetah&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-1-0717

Niestety 2h do końca.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, napiszę do Pana Zygmunta na FB i postaram się ogarnąć temat wypożyczenia tego kabla. 

Nie widziałem wcześniej tej aukcji, dzięki. 

6 godzin temu, ruteksen napisał:

Dynki są dość powściągliwe w prezentacji góry lecz mimo to da się nieco poprawić brzmienie w kierunku, jaki oczekujesz. Możesz to osiągnąć w różnoraki sposób i zacząłbym od wymiany IC jako najtańszej opcji. Jeśli masz Chorda Clearwaya to jest ogromny potencjał do poprawy. Przy okazji pytanie jaki masz sieciowy bo wyczuwam standardowy. Isotek Evo3 Initium to minimum do tego pieca, jaśniejszy i bardziej detaliczny jest Evo3 Premier. Warto wypożyczyć trochę kabelków czy to IC czy sieciowych i potestować. 

Nim przesiadłem się na 600tke grałem na 250tce blisko 3 lata i jest ogromny potencjał w tym wzmaku.

Przepraszam, ale nie widziałem wcześniej Twojego wpisu. IC mam qeda, belkina i diy. Pozagluje nimi i zobaczę czy jest jakaś różnica. Zapytam w S4home i TdAudio co mogą polecić za IC. 

Dzięki

Edytowane przez aiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aiki napisał:

IC mam qeda, belkina i diy. Pozagluje nimi i zobaczę czy jest jakaś różnica. Zapytam w S4home i TdAudio co mogą polecić za IC. 

Niezależnie od tego, co polecą, zwróć uwagę na naszych krajowych producentów okablowania - AriniAudio (Paweł Panasewicz), AudioPhase (Karol Goliński), Ziggy Audio (Zygmunt Jerzyński), SoundSphere (Adam Szymański), Solid Core Audio (Mateusz Kęskiewicz). Lista jest długa. Chłopaki robią rzeczy na światowym poziomie, zazwyczaj o połowę tańsze od zagranicznej konkurencji (co jest bezpośrednią konsekwencją m.in. 100-150% narzutów na importowane sznurki). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aiki napisał:

Super. O to chodzi ?

widzę, że także wymieniłeś Yaqin 90 na Moon...i nawet mieszkasz w tym samym miasteczku :))

W dniu 26.07.2020 o 20:46, Pantaleon napisał:

Niezależnie od tego, co polecą, zwróć uwagę na naszych krajowych producentów okablowania - AriniAudio (Paweł Panasewicz), AudioPhase (Karol Goliński), Ziggy Audio (Zygmunt Jerzyński), SoundSphere (Adam Szymański), Solid Core Audio (Mateusz Kęskiewicz). Lista jest długa. Chłopaki robią rzeczy na światowym poziomie, zazwyczaj o połowę tańsze od zagranicznej konkurencji (co jest bezpośrednią konsekwencją m.in. 100-150% narzutów na importowane sznurki). 

Jakie wrażenia co do Solid Core Audio?

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DAWH napisał:

widzę, że także wymieniłeś Yaqin 90 na Moon...i nawet mieszkasz w tym samym miasteczku :))

Jakie wrażenia co do Solid Core Audio?

Hehe, nie wymieniłem. Mam dwa ? i mieszkam tam gdzie mieszkałem choć pracuję nad przeprowadzka ?

Dziś rozmawiałem z Panem Mateuszem z Solid Core Audio i mam nadzieję podeśle kabelki do testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 13:57, ruteksen napisał:

Większa egzotyka to VH Audio, które zmiotło w bezpośrednim porównaniu taki zacny kabel jak Albedo Monolith

A co to za manufaktura, która tak zamiata Albedo? 

?

W dniu 26.07.2020 o 16:54, aiki napisał:

Dzięki, poszukam i postaram się odsłuchać. Na ten moment mam wpiety kabel supry Lorad. Może faktycznie zbytnio osłabia górę. Pokombinuje. 

Supra to do monitorów komputerowych się nadaje, mam 250i i zasilający Enerr Holograph Hybrid, to też bezpieczny wybór,  sprawdzał się u mnie z rożnymi wzmacniaczami. 

Może coś z Furutecha?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 16:54, aiki napisał:

Dzięki, poszukam i postaram się odsłuchać. Na ten moment mam wpiety kabel supry Lorad. Może faktycznie zbytnio osłabia górę. Pokombinuje. 

Chcesz mieć więcej aksamitnej góry to połóż wzmacniacz na poduszce obszytej delikatnym jedwabiem...

A tak na poważanie to o ilości góry w pierwszej kolejności decydują kolumny głośnikowe, własne upodobania, prawidłowe ustawienie kolumn np. wysokość, akustyka pomieszczenia, wzmacniacz, źródło i materiał na płycie. 

Tutaj doradzą Ci co chcesz a to inny kabel a to zmianę bolca w gniazdku na rodowany ze złotego albo na odwrót itp itd. Wypożycz taki czy inny kabel i sprawdź ale obawiam się że nie tędy droga no chyba że chodzi o zmiany małe na granicy percepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sir.jax napisał:

A co to za manufaktura, która tak zamiata Albedo? 

?

 

Ta sama co robi najlepsze kondensatory do audio ? 
https://www.vhaudio.com/

10 godzin temu, sls napisał:

Chcesz mieć więcej aksamitnej góry to połóż wzmacniacz na poduszce obszytej delikatnym jedwabiem...

A tak na poważanie to o ilości góry w pierwszej kolejności decydują kolumny głośnikowe, własne upodobania, prawidłowe ustawienie kolumn np. wysokość, akustyka pomieszczenia, wzmacniacz, źródło i materiał na płycie. 

Tutaj doradzą Ci co chcesz a to inny kabel a to zmianę bolca w gniazdku na rodowany ze złotego albo na odwrót itp itd. Wypożycz taki czy inny kabel i sprawdź ale obawiam się że nie tędy droga no chyba że chodzi o zmiany małe na granicy percepcji.

Moony są bardzo wrażliwe na jakość okablowania, aczkolwiek ciężko się z Tobą nie zgodzić w kwestii kolumn - tekstylny tweeter nigdy nie będzie tak analityczny jak twardomembranowiec. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ruteksen napisał:

Moony są bardzo wrażliwe na jakość okablowania, aczkolwiek ciężko się z Tobą nie zgodzić w kwestii kolumn - tekstylny tweeter nigdy nie będzie tak analityczny jak twardomembranowiec. 

Głośnik swoje wnosi ale moim zdaniem w dużej mierze za odbiór zestawu odpowiada strojenie zależne od upodobań konstruktora, przyjętych założeń projektowych czy ograniczeń konstrukcji wynikających z określonego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sir.jax napisał:

A co to za manufaktura, która tak zamiata Albedo? 

?

Supra to do monitorów komputerowych się nadaje, mam 250i i zasilający Enerr Holograph Hybrid, to też bezpieczny wybór,  sprawdzał się u mnie z rożnymi wzmacniaczami. 

Może coś z Furutecha?

Dzięki, zerknę i na Furutechy. 

 

17 godzin temu, sls napisał:

Chcesz mieć więcej aksamitnej góry to połóż wzmacniacz na poduszce obszytej delikatnym jedwabiem...

A tak na poważanie to o ilości góry w pierwszej kolejności decydują kolumny głośnikowe, własne upodobania, prawidłowe ustawienie kolumn np. wysokość, akustyka pomieszczenia, wzmacniacz, źródło i materiał na płycie. 

Tutaj doradzą Ci co chcesz a to inny kabel a to zmianę bolca w gniazdku na rodowany ze złotego albo na odwrót itp itd. Wypożycz taki czy inny kabel i sprawdź ale obawiam się że nie tędy droga no chyba że chodzi o zmiany małe na granicy percepcji.

Jasne, że tak. Jednak wypożyczyć mogę i sprawdzić czy to jest to czy nie. Doświadczenie bezcenne bez względu na rezultat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aiki napisał:

Dzięki, zerknę i na Furutechy. 

Niestety pierwszym furutechem w ofercie, którymi mógłby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Aiki, jest landryna. Jednak nie sądzą, achy chciała wydać na kabel tyle co za wzmacniacz.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pantaleon napisał:

Niestety pierwszym furutechem w ofercie, którymi mógłby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Aiki, jest landryna. Jednak nie sądzą, achy chciała wydać na kabel tyle co za wzmacniacz.

Dzięki sugestiom Pana Mateusza z SCA brzmienie już zmieniłem nie wydając złocisza. Czekam teraz na przesyłkę z kabelkami i ruszam z odsłuchem. Za kabel raczej nie dam więcej niż 1000zl więc wszelkie wynalazki powyżej odpadają. Chyba, że udowodnią swoją wartość?

Zastanawiam się też nad cd do tego wzmaka, jednak cena nie wyższa niż 2000zl. Co proponujecie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aiki napisał:

Zastanawiam się też nad cd do tego wzmaka, jednak cena nie wyższa niż 2000zl. Co proponujecie? 

wolałbym wydać te 2000 na streamer niż CD - Bluesound Node 2i, Auralic Aries Mini, Yamaha MusicCast WXC-50, 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aiki napisał:

Zastanawiam się też nad cd do tego wzmaka, jednak cena nie wyższa niż 2000zl. Co proponujecie?

Swego czasu byłem w posiadaniu Micromega Stage6. Bardzo dobrze go wspominam. Bardzo muzykalny choć napęd kapryśny był ale łatwo do dostania. Coraz trudniej z dostępnością Micromegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DAWH napisał:

Lub Primare NP5 Prisma z zas.liniowym plus dobry DAC. Primare ma wbudowany chromecast. 

Też może być ale nie wiem jak teraz wygląda kompatybilność NP5 z Tidal'em. Zdaje się, że wciąż oferuje tylko Spotify (ale mogę się mylić) 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pantaleon napisał:

Też może być ale nie wiem jak teraz wygląda kompatybilność NP5 z Tidal'em. Zdaje się, że wciąż oferuje tylko Spotify (ale mogę się mylić) 

Masz wbudowany chromecast, czyli z oryginalnej aplikacji na smartfon korzystasz w pełni z oryginalnych Deeezer, Tidal i Spotify. Nic bardziej wygodnego nie wymyślono ? Działa to szybko i stabilnie. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DAWH napisał:

Masz wbudowany chromecast, czyli z oryginalnej aplikacji na smartfon korzystasz w pełni z oryginalnych Deeezer, Tidal i Spotify. Nic bardziej wygodnego nie wymyślono ? Działa to szybko i stabilnie. 

Nie bawię chromecast'em ale jak rozumiem, w tym układzie, urządzeniem streamującym jest smartfon. Czyli, na dobrą sprawę, decydując się na Primare, w przypadku korzystania z serwisów streamingowych, nie kupujemy streamera tylko DAC z transmisją bezprzewodową. Jakoś to do mnie nie przemawia (pod względem użytkowym i jakości dźwięku), choć jak już wspomniałem, nie mam w tej materii doświadczeń. Mam większe zaufanie do transmisji przewodowej i do urządzeń dedykowanych.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aiki napisał:

Dzięki za propozycje ze streamerami, ale czy zyskam coś więcej od zwykłego chromecasta wpietego do daca poza wygoda użytkowania? 

Jeśli tak, to który z powyższych wg Was jest najlepszym stosunkiem jakości do ceny? 

Jak rozumiem, mówiąc o wpięciu do DAC, mówisz o Chromecast w wersji USB (?).

Byłbym sceptyczny.

Chromecast zasilany wyłącznie poprzez łącze USB (mini), stwarza 3, powiązane ze sobą, problemy:

1/ Audiofilskie urządzenia typu "bridge" (jakim jest choćby dCS NB) przesyłają strumień (bo raczej nie "brzmią") tak "skutecznie", bo wewnątrz jest trafo jak we wzmacniaczach (sekcja zasilania jest droższa niż moduł streamera). Niestety Chromecast własnej sekcji zasilania nie posiada. Pewne pojęcie na temat wpływu tego zagadnienia na dźwięk, daje wymiana zasilacza, w dowolnym streamerze, przedwzmacniaczu słuchawkowym lub nawet switch'u internetowym (które oryginalnie są wyposażone w impulsowe zasilacze wtyczkowe). Podłączenie do nich np. Sbooster BOTW P&P ECO, sprawia, że każde z tych urządzeń brzmieniowo dosłownie "wystrzeliwuje" w powietrze. Niestety w Chromecast USB nie wchodzi to w rachubę,

2/ Zasilanie urządzenia przez port USB przy jednoczesnym transferze (bridge-DAC), to katastrofa (tor zasilania wprowadza bardzo poważne zakłócenia). Użytkownicy, którzy postawili na standard USB, w pierwszej kolejności eliminują ścieżkę zasilania z toru (wykorzystując np. VBUS2). Bez tego, dźwięk via USB jest, moim zdaniem, trudny do zaakceptowania. Niestety w Chromecast nie da się tego zrobić,

3/ Dobra aplikacja łącza USB w urządzeniach ze średniej (a i wyższej) półki to rzadkość. Ja po miesiącach prób z Sotm'ami, kablami USB, izolatorami galwanicznymi, VBUS2, regeneratorami sygnału, DAC'ami, nie osiągnąłem zamierzonego efektu. Jeśli już mam wysłać sygnał do DAC to wolę standard AES/EBU lub SPDiF (Coax). Wiele firm rezygnuje z USB właśnie ze względu na komplikacje które stwarza. Spodziewam się, że w Chromecast aplikacja USB pozostawia wiele do życzenia.

Dodatkowo: 

Generalnie, jeśli nie mamy min. 30-40tys. złotych na źródło, rozdzielanie streamera od DAC jest, moim zdaniem, rozwiązaniem dyskusyjnym (mając również na względzie dodatkowe okablowanie sygnałowe i zasilające).       

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.