Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2020 o 21:01, weglik napisał:

Witam ponownie.

Właśnie jestem po pierwszej godzinie słuchania wypożyczonego MOONa 340D3PX z FOCAL ARIA 948. Nie wiem jak to napisać ale ARIe to ugotowały.???.

Był podłączony do prądu od 10-tej rano, po zakonczonej pracy koło 18:00 siadam i włączam i zaczyna się... coś mi brakuje coś nie tak z basem lekkie pobukiwanie, to nie ten zwięzły dynamiczny wciągający jak na Zensorach, no to kombinuje z ustawieniem może za blisko ściany, odsuwam i..?  Jest lepiej. Średnica i Góra w miarę wszystko ok ładnie bez takiej ostrości jak na Zensorach, bardziej subteniej. 

No ale ten BAS coś z nim nie tak.

No to przechodzę do etapu gdzie robimy troszkę głośniej. Myślę może że powinien się rozegrać i rozbujać. Bo przecież na urodzinach, grilu czy sylwestrze nie może być wstydu - nie za tą kasę. Podchodzę i dotykam obudowy Oooo i tu zaskoczenie jest dużo cieplejsza niż przy Zensorach.

Myślę sobie czas przekroczyć godzinę 11stą potem 12sta na potenciometrze i przy 13stej  PANU DZIEKUJEMY!!!! zaczyna tracić kontrolę na ARIami. Jak położyłem rękę na radiatorach to myślałem że wyszły właśnie z odlewni i po chwili prawa kolumna zwariowała basy zaczęły tak falować jak  statek na morzu, mało nie wypadły za burtę??.

Czas kiedy grał MOON tak od 11stej do 13stej na potenciometrze to maks 12min (trzy piosenki).

Teraz wiem, że jak producent podaje moc dla 8 i 4 Ohm to na pewno wzmak wyjeb..... się na kolumnach które schodzą do 2,5. Ohma.

Chu mnie strzelił i poszedłem na kolację.

Po co piszą że wysterują każde kolumny nawet najtrudniejsze.  

Liczyłem że bedzie "kosmicznie" z ARIami a tu jednak brak mocy dał o sobie znać..

Do AUDIO-GD MASTER 10  brakuje mu cały rok swietlny ( w przypadku występu z FOCAL ARIA 948). 

Przy chinczyku ARIE grają wyśmienicie. Jednak wielkość ma znaczenie 8ohm-2x250w, 4ohm 2x500wi 2ohm 2x1000w.

Dzisiaj jestem zmaskrowany tym odsłuchem bo wiem jak 340stka potrafi zagrać. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej.?

I jak przebiegają dalsze testy MOON-a 340i, bardziej pomyślne niż na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 21:01, weglik napisał:

Witam ponownie.

Właśnie jestem po pierwszej godzinie słuchania wypożyczonego MOONa 340D3PX z FOCAL ARIA 948. Nie wiem jak to napisać ale ARIe to ugotowały.???.

Był podłączony do prądu od 10-tej rano, po zakonczonej pracy koło 18:00 siadam i włączam i zaczyna się... coś mi brakuje coś nie tak z basem lekkie pobukiwanie, to nie ten zwięzły dynamiczny wciągający jak na Zensorach, no to kombinuje z ustawieniem może za blisko ściany, odsuwam i..?  Jest lepiej. Średnica i Góra w miarę wszystko ok ładnie bez takiej ostrości jak na Zensorach, bardziej subteniej. 

No ale ten BAS coś z nim nie tak.

No to przechodzę do etapu gdzie robimy troszkę głośniej. Myślę może że powinien się rozegrać i rozbujać. Bo przecież na urodzinach, grilu czy sylwestrze nie może być wstydu - nie za tą kasę. Podchodzę i dotykam obudowy Oooo i tu zaskoczenie jest dużo cieplejsza niż przy Zensorach.

Myślę sobie czas przekroczyć godzinę 11stą potem 12sta na potenciometrze i przy 13stej  PANU DZIEKUJEMY!!!! zaczyna tracić kontrolę na ARIami. Jak położyłem rękę na radiatorach to myślałem że wyszły właśnie z odlewni i po chwili prawa kolumna zwariowała basy zaczęły tak falować jak  statek na morzu, mało nie wypadły za burtę??.

Czas kiedy grał MOON tak od 11stej do 13stej na potenciometrze to maks 12min (trzy piosenki).

Teraz wiem, że jak producent podaje moc dla 8 i 4 Ohm to na pewno wzmak wyjeb..... się na kolumnach które schodzą do 2,5. Ohma.

Chu mnie strzelił i poszedłem na kolację.

Po co piszą że wysterują każde kolumny nawet najtrudniejsze.  

Liczyłem że bedzie "kosmicznie" z ARIami a tu jednak brak mocy dał o sobie znać..

Do AUDIO-GD MASTER 10  brakuje mu cały rok swietlny ( w przypadku występu z FOCAL ARIA 948). 

Przy chinczyku ARIE grają wyśmienicie. Jednak wielkość ma znaczenie 8ohm-2x250w, 4ohm 2x500wi 2ohm 2x1000w.

Dzisiaj jestem zmaskrowany tym odsłuchem bo wiem jak 340stka potrafi zagrać. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej.?

Trochę szokuje mnie ta opinia, z conajmniej 2 powodów:

1/ jeszcze nie widziałem takiej konfiguracji sprzętowej, w której 340i by sobie nie poradził (a tych konfiguracji przećwiczyłem już sporo),

2/ Akurat miałem do czynienia z A-GD M10 (choć uczciwie przyznam, że krótko - jakieś 45-60min.) i szczerze mówiąc nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia - to urządzenie IMO z nieco siermiężnym brzmieniem - trochę płaskim i niezbyt wyrafinowanym barwowa. 

Niemniej, to cenna obserwacja. Dowodzi prawdy starej jak świat - nie ma komponentów audio, które znajdą swoje miejsce zawsze i wszędzie. Parafrazując znane powiedzenie - "jeśli coś pasuje do wszystkiego, to jest do niczego".

Kolejny dowód na to, że każdy zakup musi być poprzedzony osobistą, organoleptyczną (nauszną) weryfikacją, a bezrefleksyjne słuchanie opinii innych prowadzi jedynie na manowce.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ta 340-stka moim zdaniem tych głośników nie dźwiga.  Nie ARIe 948, one wgniatają wszystko w ziemie. 

Słychać to zaraz po pierwszym utworze jak się posłucha bass-u. Nie jest tak zwarty jak na np. Zensor 7 --tu mi KOPARA opadła. Ciekawostka taka że oddając MOONa do sklepu miałem od razu możliwość posłuchania go z DALI RUBICON 6 i tu wszystko jak w najlepszym porządku i co ciekawe Góra dużo łagodniejsza niż na DALI ZENSOR 7( A niby ta wstęga to taka jazgotliwa ). No ale DALI  TO TAKA firma która nie.leci w gumy z impedencją; podaje 4ohm a kolumny mają 4,5ohma.

PANTALEON -  bardzo ci zazdroszczę tego zestawu co Masz (340i +280MiND) widzę to u siebie wraz z RUBICON 6 a najlepiej RUBICON 8, bo to zestaw i dla mojego ucha i oka.

Miałem przed 340stka na wypożyczeniu 280MiND 2 i z AUDIO-GD M10 było super. Chinol zyskał super kumpla w postaci Kanadyjczyk. Dostał świetny i barwny sygnał i to było fajne zestawienie, na pewno lepsze niż z BLUESOUND. 

 A audio-gd master 10 gra dopiero po 12godzinach po podłączeniu do prądu. Wiem co pisze bo mailem go przez dwa tygodnie ( 2x po tygodniu w różnym czasie) i testowałem to zjawisko. Z bezbarwnej spawarki  zamienia się w  atletę. To jest najtańszy napęd wraz z BLUESOUNDem do FOCAL ARIA 948. 

Jutro biorę HEGLA H190 na testy. Zobacze ci i jak będzie.

 

Ps. 

Marka MOON zagnieździła się naprawdę głęboko w mym sercu. Jak bym  znalazł coś o charakterze 240 i 340  to bym brał od razu A i Cena żeby była między nimi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm.

Przy ARI-ach poszło lepiej bo się nie ugotował wytrzymał godzinkę na 85 z 99 potencjału. Pierwsze co było słychać to kontrola basu- brak pobukiwania i troszkę dłuższy jest bas może troszkę cieplejszy. Średnica ok bardzo podobna, ale już na górze sporo mniej szczegółów. Chyba nawet mniej niż na MARANTZU AV7005 + MM7055 to obecny system. 

Tą górę z MOONa to mam jak zasypiam i jak wstaje? była mega szczegółowa, troszkę za dużo było tych S i C, ale myślę że to odpowiedni dobór kolumn np.  RUBICON 6 i będzie spoko. Wiem czego szukać. W Heglu brakowało wypełnienia w stosunku do MOONa.

Na pytanie czy bym go kupił do ARI 948  NIE. Nie tego, tylko h360 albo h390. Te wyższe modele mają sporo więcej wypełnienia. Kolega ma H360 i porównywłl przez 2tygodnie z H190 i czuć sporą różnicę w wypełnieniu i szczegółowości góry.

A i jeszcze jedno. Przecież testowałem go na ZENSORach 7. Tutaj góry było jeszcze mniej niż na ARIach. Czuć różnicę w kolumnach. 

Hegel mocno zmienił się po dłuższym graniu (A raczej rozgrzaniu) przyszło więcej basu- takiego pozytywnego, soczystego. 

Cały czas mam chęć usłyszeć MOONa 390+330a  to chyba jest system kompletny.

Ps. Zabrałem się za tuning BLUESOUNDA. Wylatuje oryginalne zasilanie na rzecz zewnętrznego liniowego.

Podobno mały cwaniak zmienia się nie do poznania.

20 godzin temu, DAWH napisał:

Czy słuchaliście może Cd Moon i5? Wisi już jakiś czas na Ale.... , a ja właśnie na kupnie cd jestem... Poradzi ktoś czy warto się w niego pakować, czy szukać nowszej maszynki... 

Nie. 

Ja w ogóle nie idę w płyty. Przynajmniej na razie mnie w tym kierunku nie zwichneło. 

Słuchałem 240i, 340d3px i 280MiND 2 i każdy zostawił mi w głowie cząstkę siebie.  Więc obstawiam że i5 też by coś zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, weglik napisał:

Hmmm.

Przy ARI-ach poszło lepiej bo się nie ugotował wytrzymał godzinkę na 85 z 99 potencjału. Pierwsze co było słychać to kontrola basu- brak pobukiwania i troszkę dłuższy jest bas może troszkę cieplejszy. Średnica ok bardzo podobna, ale już na górze sporo mniej szczegółów. Chyba nawet mniej niż na MARANTZU AV7005 + MM7055 to obecny system. 

Tą górę z MOONa to mam jak zasypiam i jak wstaje? była mega szczegółowa, troszkę za dużo było tych S i C, ale myślę że to odpowiedni dobór kolumn np.  RUBICON 6 i będzie spoko. Wiem czego szukać. W Heglu brakowało wypełnienia w stosunku do MOONa.

Na pytanie czy bym go kupił do ARI 948  NIE. Nie tego, tylko h360 albo h390. Te wyższe modele mają sporo więcej wypełnienia. Kolega ma H360 i porównywłl przez 2tygodnie z H190 i czuć sporą różnicę w wypełnieniu i szczegółowości góry.

A i jeszcze jedno. Przecież testowałem go na ZENSORach 7. Tutaj góry było jeszcze mniej niż na ARIach. Czuć różnicę w kolumnach. 

Hegel mocno zmienił się po dłuższym graniu (A raczej rozgrzaniu) przyszło więcej basu- takiego pozytywnego, soczystego. 

Cały czas mam chęć usłyszeć MOONa 390+330a  to chyba jest system kompletny.

Ps. Zabrałem się za tuning BLUESOUNDA. Wylatuje oryginalne zasilanie na rzecz zewnętrznego liniowego.

Podobno mały cwaniak zmienia się nie do poznania.

Nie. 

Ja w ogóle nie idę w płyty. Przynajmniej na razie mnie w tym kierunku nie zwichneło. 

Słuchałem 240i, 340d3px i 280MiND 2 i każdy zostawił mi w głowie cząstkę siebie.  Więc obstawiam że i5 też by coś zostawił

Szkoda że Moon nie stosuje takiego rozwiązania jak Primare, które w jednej serii oferuje trzy standardy wykonania przedwzmacniacza. Czysty przedwzmacniacz, z dac oraz z dac i z modułem sieciowym. Dzięki temu sam przedwzmacniacz możemy kupić w rozsądnych pieniądzach.

W przypadku Moon-a 390ka kosztuje blisko 30 tys. i posiada szereg opcji które szybko się przedawnia.

Razem daje to kwotę ponad 45 tys. a w takich pieniądzach można już na rynku poprzebierac.

 

Nie mówię już o tym że jest to dla większości zaporowa kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DAWH napisał:

Czy słuchaliście może Cd Moon i5? Wisi już jakiś czas na Ale.... , a ja właśnie na kupnie cd jestem... Poradzi ktoś czy warto się w niego pakować, czy szukać nowszej maszynki... 

Niedawno sprzedałem Moon'a CD1 za 1800zł. Złego słowa o nim nie mogłem powiedzieć. Szczegółowy, równy w całym paśmie, muzykalny przede wszystkim. Miewał problemy z nagrywanymi cdr ale nie do tego chyba został stworzony. Dobre, Japońskie wydania brzmiały jak trzeba. W tym przedziale cenowym super rozdzielczości, sceny stereo oczywiście nie można się spodziewać. Teraz stoi Docet Lector cdp-7 tl mk3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kasz76 napisał:

Szkoda że Moon nie stosuje takiego rozwiązania jak Primare, które w jednej serii oferuje trzy standardy wykonania przedwzmacniacza. Czysty przedwzmacniacz, z dac oraz z dac i z modułem sieciowym. Dzięki temu sam przedwzmacniacz możemy kupić w rozsądnych pieniądzach.

W przypadku Moon-a 390ka kosztuje blisko 30 tys. i posiada szereg opcji które szybko się przedawnia.

Razem daje to kwotę ponad 45 tys. a w takich pieniądzach można już na rynku poprzebierac.

 

Nie mówię już o tym że jest to dla większości zaporowa kwota.

390+330a to katalogowo około 39koła ale dostałem ofertę z dwójką z przodu..

A dlaczego piszesz że szereg opcji się przedawnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, weglik napisał:

390+330a to katalogowo około 39koła ale dostałem ofertę z dwójką z przodu..

A dlaczego piszesz że szereg opcji się przedawnia?

39 raczej już po rabacie.

Chodzi o to że 390+330a w swoim podstawowym przeznaczeniu to najpewniej zestaw na wiele lat dobrego słuchania. Do nie go można dobierać różne źródła w tym streamery. Same funkcje sieciowe niestety już po np. 5 latach mogą nie nadążać za współczesnymi wymaganiami techniki mimo robionym aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam klubowiczów. 

Czy Pamiętacie może z przeszłości, czy i ewentualnie jak Simaudio wyprzedawało swoje modele w momencie wchodzenia następcy (np. jak wchodziła wersja mk2 integry 600i)? Czy można było liczyć na dobre upusty schodzących modeli? Szykuję się na 340i i zastanawiam się czy warto poczekać? (nie mam ciśnienia). Ten model zdaje się być dość długo już na rynku. Ale z drugiej strony to chyba koń pociągowy sprzedaży Simaudio, więc może nie mają ciśnienia na zmiany?
Jest ktoś bliżej tematu?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, whir napisał:

Witam klubowiczów. 

Czy Pamiętacie może z przeszłości, czy i ewentualnie jak Simaudio wyprzedawało swoje modele w momencie wchodzenia następcy (np. jak wchodziła wersja mk2 integry 600i)? Czy można było liczyć na dobre upusty schodzących modeli? Szykuję się na 340i i zastanawiam się czy warto poczekać? (nie mam ciśnienia). Ten model zdaje się być dość długo już na rynku. Ale z drugiej strony to chyba koń pociągowy sprzedaży Simaudio, więc może nie mają ciśnienia na zmiany?
Jest ktoś bliżej tematu?   

Zawsze coś można urwać. Nie chodzi o producenta (to nie producent się "wyprzedaje") ale o dystrybutorów i ich narzuty dystrybucyjne, które są bardzo wysokie (min. 100-120% na elektronikę). W efekcie, chwili zmiany modelu, można "urwać" nawet 40-45% (..i wciąż chłopaki pozostają "nad kreską").

340i to jeden z najstarszych, wciąż produkowanych modeli Moona (drugi to 280D). Podobnie jak przedwzmacniacz 350P, powinien był już zostać "wyłączony" lub zastąpiony przez nową wersję. Jednak, jest to tak ważny dla firmy model i wciąż tak dobrze się sprzedaje, że w odróżnieniu od np. 600i, nie została oficjalnie zakomunikowana nowa wersja (v2), tylko (chyba) "po cichu" rozwija się obecną koncepcję, być może dokonując (?) jakichś subtelnych zmian. Być może chodzi o to aby nie zaszła konieczność długiego i kosztownego przekonywania klientów do nowego modelu (skoro obecny ma tak wysoką renomę). Np. w ostatnich 2 latach pojawiło się (w zasadzie znikąd) oznaczenie 340i "X", które nie funkcjonowało wcześniej, całkowicie zniknęła za to oficjalna sygnatura D3PX (oznaczająca wersję z DAC i Phono na pokładzie). Nie do końca wiadomo czy to tylko zabiegi marketingowe, czy też nastąpiły jakieś modyfikacje.

Póki co, żadnych informacji na temat następcy nie ma. A jeśli takowy wyjdzie, być może będzie to tylko lifting - np. nowy wyświetlacz (jaki w 390) i stare bebechy (przynajmniej w sekcji wzmacniacza). 

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

Nie do końca wiadomo czy to tylko zabiegi marketingowe, czy też nastąpiły jakieś modyfikacje.

Jedno i drugie - w wersji 600i v2 poprawiono układ sekcji zasilania z dobrym przekazem marketingowym. Czy to przełożyli się de facto na korzyść klienta - do oceny indywidualnej; jak zwykle ?

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

np. nowy wyświetlacz (jaki w 390) i stare bebechy (przynajmniej w sekcji wzmacniacza).

Jak miałbym rozważać zakup 390, raczej ja poszedłbym w Linna DSM Selekt - mz oferuje więcej za podobne pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

... A jeśli takowy wyjdzie, być może będzie to tylko lifting - np. nowy wyświetlacz (jaki w 390) i stare bebechy (przynajmniej w sekcji wzmacniacza). 

 

@Pantaleon skąd wiedziałem, że na Ciebie mogę liczyć  ?

Jeśli chodzi o ten wyświetlacz, to mógłbym na niego zaczekać. Obecny wg mnie to trochę kiszka. Wygląda jak z piekarnika Amica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, whir napisał:

@Pantaleon skąd wiedziałem, że na Ciebie mogę liczyć  ?

Jeśli chodzi o ten wyświetlacz, to mógłbym na niego zaczekać. Obecny wg mnie to trochę kiszka. Wygląda jak z piekarnika Amica....

noooo.... to pojechałeś!! ... u mnie w Amice na wyświetlaczu go..no widać, więc nie ma porównania ?

W klockach Moona za 70 tyś (700i), wyświetlacz jest podobny. Uważam, że ten w 340i jest OK ... zwłaszcza po wyłączeniu ? (z której to opcji skwapliwie korzystam).

W nowym będzie ten 390, z tym, że cena skoczy o 10 tyś. ? ? 

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, posiadacze 340i X. Jak wygląda standby w tym modelu. Manual wyjaśnia to w niezrozumiały dla mnie sposób. Czy on przechodzi jakoś sam w ten standby przy braku sygnału z np. CD?

W dniu 8.02.2021 o 19:20, Pantaleon napisał:

Uważam, że ten w 340i jest OK ... zwłaszcza po wyłączeniu ? (z której to opcji skwapliwie korzystam).

 

Jak wyłączysz wyświetlacz, to przy ponownym włączeniu wzmacniacza, on pamięta, że ma być wyłączony? Czy trzeba go znowu gasić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, whir napisał:

Panie i Panowie, posiadacze 340i X. Jak wygląda standby w tym modelu. Manual wyjaśnia to w niezrozumiały dla mnie sposób. Czy on przechodzi jakoś sam w ten standby przy braku sygnału z np. CD?

Jak wyłączysz wyświetlacz, to przy ponownym włączeniu wzmacniacza, on pamięta, że ma być wyłączony? Czy trzeba go znowu gasić?

Przy braku sygnału nie ma przejścia do stand-by (no chyba, że ja czegoś nie włączyłem) = nie usypia automatycznie. Trzeba użyć przełącznika, na przednim panelu.

Jest możliwość ustawienia wybranego źródła (po wyjście ze stand-by) - zawsze będzie wracał do wybranego ustawienia. W dodatku jeśli np. wciśniesz "start" na streamerze (nie mam CD), 340i przełączy się automatycznie na to źródło. Jeśli ktoś ma transport CD Moona (260), oddzielnie DAC (280) i 340tkę i wszystkie elementy spięte są "linkiem", po wciśnięciu "play" na CD, automatycznie przestawi się zarówno DAC i amp.

Nie wyłączam sprzętu heblem z tyłu i bardzo rzadko przechodzę w stand-by, więc nie pamiętam czy pamięta wygaszenie wyświetlacza. Jak dopadnę do sprzętu to sprawdzę. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whir napisał:

@Pantaleon 

Manual mówi, że [power] na pilocie przełącza 340tkę do trybu on lub standby. Możesz to sprawdzić przy okazji jak pilot wpadnie Ci w ręce? 

Potwierdzam nawet bez sprawdzania - na pilocie jest przejście w stan-by. Zapomniałem o tym wspomnieć, bo nie używam pilota. Dzięki "linkowi" i streamer i amp są obsługiwane z poziomy aplikacji na urządzenia mobilne. Również w poziomu tejże aplikacji jest przejście w stand-by, całego sytemu, jednym "kliknięciem" (wybudzenie też).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whir napisał:

@Pantaleon 

Dzięki. O to mi chodziło ?

U mnie potencjalnie 340 będzie współpracował z źródłem ze stajni innego producenta.

No to obsługa nie będzie tak przyjemna. Oryginalny pilot (w podstawowej wersji) Moon'a to mówiąc oględnie rzecz mało wyrafinowana estetycznie.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pantaleon napisał:

No to obsługa nie będzie tak przyjemna. Oryginalny pilot (w podstawowej wersji) Moon'a to mówiąc oględnie rzecz mało wyrafinowana estetycznie.

Mój pilot od Marantz ogarnie odtwarzacz i dwie istotne funkcje z 340tki. To znaczy power i volume ?. Więc cały czas będę na tym pilocie co teraz. To nie zauważę różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś się upierał przy Spotify, od dziś Moon ze Spotify Connect (Mind 2 / aktualizacja on-line):

ACE – all-in-one music system

MiND 2 network player

280D – streaming DAC

390 – network player/preamplifier

680D – streaming DAC

780D v2 – streaming DAC

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie prośba o poradę. W ostatnich dniach przesiadłem się z ACE na 600i v2 i zastanawiam się nad zmianą kabla zasilającego. Po ACE został mi AQ NRG2. Nie szukam niewiadomo czego, ale jeżeli możecie polecić coś z czystym sumieniem, co będzie ciekawsze dla ucha od tego Audioquesta to bardzo proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piasair napisał:

Panowie prośba o poradę. W ostatnich dniach przesiadłem się z ACE na 600i v2 i zastanawiam się nad zmianą kabla zasilającego. Po ACE został mi AQ NRG2. Nie szukam niewiadomo czego, ale jeżeli możecie polecić coś z czystym sumieniem, co będzie ciekawsze dla ucha od tego Audioquesta to bardzo proszę o sugestie.

Czołem,

Ja mogę i to sporo (przeczołgałem się przez rynek przez ostatnie 2 lata).

Ale chociaż zasugeruj w jakim kierunku "idziesz" - jakieś preferencje "brzmieniowe", budżet (?).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piasair napisał:

Sir.jax bardziej na zasadzie, że lepsze nie jest wrogiem dobrego, a że nie mam z czym porównać to pytam licząc, że może ktoś coś fajnego podpowie.

Może Michał się wypowie(Pantaleon). 

Swoją drogą,  zawsze możesz coś wypożyczyć z salonu i porównać, jak się sprawdzi to zostawisz, a jak nie odsyłasz. 

Może coś z Enerra Transcenda Ultra lub Ultimate, albo wyższy model AQ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sir.jax napisał:

Może Michał się wypowie(Pantaleon). 

Swoją drogą,  zawsze możesz coś wypożyczyć z salonu i porównać, jak się sprawdzi to zostawisz, a jak nie odsyłasz. 

Może coś z Enerra Transcenda Ultra lub Ultimate, albo wyższy model AQ?

... no to żeś mnie Jax, wywołał do tablicy 🙂

ostatnio znów testuję fajne "kablarskie" zabawki

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.