Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Czy słuchał ktoś a nawet może ma MOONa 700i evo jak to brzmi np:  w stosunku do 340i czy do 600i ?

I jeszcze jedno jak z trwałością naszych kochanych zabawek marki SIMAUDIO czy 10lat to juz dużo i bedzie wymagany jakiś wiekszy przegląd ,wymiana kondów lub coś w tym stylu.

Bo mam do kupienia końcówki MOON W7M-RS  rok produkcji chyba 2011 jesli dobrze zostalem poinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, weglik napisał:

Witam kolegów.

Czy słuchał ktoś a nawet może ma MOONa 700i evo jak to brzmi np:  w stosunku do 340i czy do 600i ?

I jeszcze jedno jak z trwałością naszych kochanych zabawek marki SIMAUDIO czy 10lat to juz dużo i bedzie wymagany jakiś wiekszy przegląd ,wymiana kondów lub coś w tym stylu.

Bo mam do kupienia końcówki MOON W7M-RS  rok produkcji chyba 2011 jesli dobrze zostalem poinformowany.

700i Evo jest ZAJE!. Umiejętnie łączy ekspresję 340i z ogładą i wyrafinowaniem 600i. Jedyny problem to cena ... oraz ogromna (a w dodatku często wyraźnie tańsza) konkurencja, w obrębie integr tranzystorowych: np. Pass INT250, Mark Levinson No.585, Accuphase E-800, Luxman L-509X. Brzmieniowo wolałbym 700i niż Accu i Luxmana ale już Pass 250 i ML mogą być niełatwe do pobicia.

10 lat... hmm.... jak mawia poeta stare to są dobre skrzypce i wino. Dekada to sporo - z drugiej strony Simaudio robi urządzenia długowieczne - nie na darmo daje 7 lat gwarancji. Po 10 latach przegląd się przyda, tak czy inaczej. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 19:22, Pantaleon napisał:

700i Evo jest ZAJE!. Umiejętnie łączy ekspresję 340i z ogładą i wyrafinowaniem 600i. Jedyny problem to cena ... oraz ogromna (a w dodatku często wyraźnie tańsza) konkurencja, w obrębie integr tranzystorowych: np. Pass INT250, Mark Levinson No.585, Accuphase E-800, Luxman L-509X. Brzmieniowo wolałbym 700i niż Accu i Luxmana ale już Pass 250 i ML mogą być niełatwe do pobicia.

10 lat... hmm.... jak mawia poeta stare to są dobre skrzypce i wino. Dekada to sporo - z drugiej strony Simaudio robi urządzenia długowieczne - nie na darmo daje 7 lat gwarancji. Po 10 latach przegląd się przyda, tak czy inaczej. 

No i tu przyjacielu poruszyłeś ziemie pod moimi stopami, bo po głowie chodzi mi PASS LABS INT250 albo ten mniejszy i starszy INT150.. tylko jeden problem z tym Passem jest! Żeby uslyszeć go takiego wygrzanego a nie wyjętego z pudełka

a najlepiej to pass x250,8 i do tego pre xp22 ale to juz spora kasa.

Najchętniej z drugiej reki taki w miare świeżutki.

Buduje nowy system na bazie kolumn z polskiej manufaktury  na wstęgowym głosniku.

Kolumny są zaje... i zasługują na super napęd. Mają tak neutralny charakter że kopara opada, czy słuchasz 10min czy 8godzin nie męczą i chcialbym aby je napędzał jakis godny piec ktory potrafi zagrać kiedy potrzeba dynamicznie a kiedy trzeba subtelnie i z odpowiednią częstością.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, weglik napisał:

No i tu przyjacielu poruszyłeś ziemie pod moimi stopami, bo po głowie chodzi mi PASS LABS INT250 albo ten mniejszy i starszy INT150.. tylko jeden problem z tym Passem jest! Żeby uslyszeć go takiego wygrzanego a nie wyjętego z pudełka

a najlepiej to pass x250,8 i do tego pre xp22 ale to juz spora kasa.

Najchętniej z drugiej reki taki w miare świeżutki.

Buduje nowy system na bazie kolumn z polskiej manufaktury  na wstęgowym głosniku.

Kolumny są zaje... i zasługują na super napęd. Mają tak neutralny charakter że kopara opada, czy słuchasz 10min czy 8godzin nie męczą i chcialbym aby je napędzał jakis godny piec ktory potrafi zagrać kiedy potrzeba dynamicznie a kiedy trzeba subtelnie i z odpowiednią częstością.

 

 

 

 

Ja widzę jeszcze jeden "drobny" problem z tym Passem - wziąłem go do testów i próbowałem przewieźć z parkingu podziemnego do mieszkania na aluminiowym stelażu od wózka na zakupy... wygiął się. 250tka "opakowaniem" waży jakieś 60kg (!!). Ktoś, kto nie stał koło niej na żywo, nie rozumie powagi problemu. Samo postawienie go na jakiejkolwiek (niskiej). platformie wymaga asysty drugiej osoby a platforma musi mieć min 60cm głębokości. W zasadzie mie ma stolika audio, na którym mógłby stanąć bez ryzyka zawalenia konstrukcji. Wzmocnienie stropów pod nim też nie byłoby przesadną ostrożnością 🙂 🙂 

Przyczepić się można jeszcze do wyglądu ... wyrób kowalski (prosto spod młotka). Myślę, że do projektu estetycznego wynajęli tego samego gościa, który naszkicował Fiata Multiplę. Trzeba być niewidomym, żeby robić takie straszydła. Jak w TopHiFi stoi obok 509-tki Luxmana, to wygląda jakby był ukradziony z pomocy dla uchodźców syryjskich. Jubiler vs. skup metali nieżelaznych. 

Za to gra w niewiarygodny sposób i kosztuje ... 20kPLN mniej niż nowa 700i v2. Nigdy go nie będę miał (nie mam na to warunków lokalowych), ale potencjalnemu nabywcy zazdroszczę. Gdyby stworzyć listę 3 najlepszych integr tranzystorowych na świecie, INT250 powinna się (IMO) w tej trójce znaleźć. W dodatku cena wcale nie jest zaporowa, patrząc np. Accu 800, Moona 700i lub Vitusa SS-102 (kto wie, czy Pass nie okazałby się dźwiękowo lepszy od każdej z tych pozycji). 

W przypadku Passa zaryzykowałbym integrę zamiast dokładania do dzielonki, mimo, że Pass Labs "końcówkami mocy stoi". Chłopcy bardzo przykładają się do pre wewnątrz.

2 godziny temu, Artistplant napisał:

U mnie decyzja zapadła, zestaw 390/330a na sprzedaż, info na portalach lub na prv. miłej niedzieli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z ciekawości - kupujesz coś nowego, czy zmieniasz hobby? 🙂 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Melond napisał:

U mnie podczas użytkowania wyskoczył na telefonie komunikat „Update- aktualizacja może potrwać 5min”. 
Można gdzieś sprawdzić co wniosły nowe aktualizacje ?

U mnie "wyskoczyła" tylko Twoja wiadomość. 😀

ale jak już wlazłem do stref a appce, to możliwość aktualizacji była widoczna. (może próbowali wprowadzić aktualizację po cichu... tak, żeby nikt się nie zorientował?)  🙂 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem na etapie zasilających. Do dac wpiąłem Solid Core Audio no 2 premium. Efekt przerósł moje oczekiwania. Pojawiło się czarne tło, dźwięk wychodzi z różnych zakamarków pokoju 😄 bardzo rozbudował efekty przestrzenne.... 

Ale...teraz pora na wzmacniacz. Mam integrę i1 (250i) i kolumny Opera Seconda SE. Chcę dobrze wypełnić dolne rejestry, nieco nadać masy, dynamiki i wzmocnić wyższy bas. 

Co możecie polecić? Ziggy? 

Znalazłem coś takiego w swojej okolicy:

https://m.olx.pl/d/oferta/kabel-zasilajacy-CID99-IDK2duG.html

Przedpotopowy.. Ale może?

Dzięki za sugestie... 

Chciałabym nie płacić więcej jak 1500zl...chyba że rynek wtórny...

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAWH

Skoro słyszysz kable usłyszysz i bezpiecznik. Ja mam Moona 250i zasilanie to Oyaide GPX Re v2, ale w Moonie siedzi Verictum X2, jak chcesz większego dociążenia i muzykalności to x Fuse.

Możesz kolejny raz doznać przerostu oczekiwań 😉

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zaszkodzi spróbować...

A jakie wrażenia po wpieciu GPX? Wisi jeden na A.... 

Rozmawiam z panem Zygmuntem Jerzynskim (Ziggy). Chcę wypożyczyć Cheetah mk2 na wtykach Furu fi38g oraz fi28g... Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Skoro słyszysz kable usłyszysz

Przecież to nie są kosmetyczne zmiany. Po wpieciu SCA no2 premium do dac miałem wrażenie że słucham innego systemu. 

2 godziny temu, sir.jax napisał:

 

Mam dosyć transparentny tor i dobrą akustykę, kable wnoszą sporo

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też,  chociaż gra ciepło i rozdzielczo.

W mojej akustyce jest ok, Oyaide zagęszcza brzmienie, ale tworzy ciekawą aurę i głębię,  jest dociążenie, niektórym może to przeszkadzać, kontur jakby lekko zaokrąglony, ale nie ma buły. Średnica jest barwna i organiczna, a góra łagodna, ale mikrodetali mnóstwo, tylko podane łagodnie.

Jak powiadają recenzenci i audiofile "czarne tło ".

Bardzo analagowe brzmienie, u mnie we wzmaku akurat Enerr Holograph Hybrid (i Verictum X2), ale w Dacu 380 D DSD Oyaide GPXRev2, wyżej się pokićkałem 😁

Na przykładzie Moona 380 D DSD mogę opisać tak, analog , wręcz lampowe brzmienie z Oyaide GPX Re v2 i Verictum x Fuse. Ale finalnie włożyłem Verictum x fuse X2, troszkę jaśniejsze brzmienie, ale dalej bardzo plastyczne. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DAWH napisał:

Jestem na etapie zasilających. Do dac wpiąłem Solid Core Audio no 2 premium. Efekt przerósł moje oczekiwania. Pojawiło się czarne tło, dźwięk wychodzi z różnych zakamarków pokoju 😄 bardzo rozbudował efekty przestrzenne.... 

Ale...teraz pora na wzmacniacz. Mam integrę i1 (250i) i kolumny Opera Seconda SE. Chcę dobrze wypełnić dolne rejestry, nieco nadać masy, dynamiki i wzmocnić wyższy bas. 

Co możecie polecić? Ziggy? 

Znalazłem coś takiego w swojej okolicy:

https://m.olx.pl/d/oferta/kabel-zasilajacy-CID99-IDK2duG.html

Przedpotopowy.. Ale może?

Dzięki za sugestie... 

Chciałabym nie płacić więcej jak 1500zl...chyba że rynek wtórny...

No to od początku:

1. NIE KUPUJ TEGO KABLA z OLX'a. To totalne nieporozumienie - nawet sam Jerzyński pewnie nie pamięta, że takie coś złożył. Podrabiane wtyki Oyaide a sam kabel sprzed epoki Mk I. Jeśli kupować Cheetah to tylko w wersji MK II z wtykami Furutecha (28/38), naprzemiennie Rh i Au. Miałem takie 2.

2. Ziggy to świetny kabel. Od niego zaczęła się moja przygoda z rodzimymi procentami butikowymi (których wciąż się trzymam kurczowo, nie bez przyczyny). Jednak jest to kabel nastawiony na kontrolę, precyzję, kontur, definicję ... kosztem wypełnienia dolnych rejestrów (i niższej średnicy). Równowaga z lekkim wskazaniem na rozjaśnienie i odciążenie, a nie dociążenie basu. Nie wpasowuje się w Twoje wymagania. Polecam go do dłuższych, prądożernych, "ciężkich" brzmieniowo końcówek mocy, np. w Kl. A. Dobrze zgrywa się np. z Accu. 

3. Z rodzimych kabli mogę Ci polecić sznurki robione przez Karola Golińskiego (AudioPhase) - konkretnie Fountainhead (zwłaszcza jeśli Twój wzmacniacz NIE jest szczególnie żarłoczny). Plastyczne, wypełnione, bardzo analogowe granie. Niestety tanio nie jest - 4300. Słyszałem, że na wtórnym czasem można przechwycić za 2500. Jest jeszcze Hapur (za 2.990) ale nigdy go nie testowałem. Jednak jeśli Karol w ten sam sposób podszedł do niego jak do Fountainheada i serii Hybrid, to charakter powinien być podobny. Warto pogadać z Karolem na ten temat. 

4. Bardzo dobrą propozycją, wychodzącą naprzeciw Twoim oczekiwaniom jest BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI AriniAudio Magnatron (zupełnie nowy model - obecnie w testowaniu, u mnie od roku - kupiłem 2 sztuki po testach). Amerykański rozmach, dociążenie, głębia, mięsistość, plastyczność, kosztem nieco (co zrozumiałe) mniejszej kontroli na basie i minimalnie mniejszego  jego konturu (w porównaniu choćby do Ziggyego) = coś za coś. U mnie to woły robocze - jeden zasila listwę pchając w nią taki "power", że łeb urywa. Paweł Panasewicz chce za Magnatrona PLN 2.500... ale jak chwilę zaczekasz (7-10 dni), będzie do odkupienia 3-cia sztuka testowa (jak nowa, stan idealny), za 1.700,00 (więc blisko Twojego budżetu) - metka, metryczka, pudełko, woreczek - pełny pakiet. W tej chwili jest wypożyczony do testów.

Dwa "ale" ... 1/ Magnatron jest sztywny jak szyna kolejowa - naprawdę trudno go ułożyć, 2/ nie mam 100% pewności, że z tych testów wróci. Na moim przykładzie widać, że wracać nie lubi 🙂

 

2 godziny temu, DAWH napisał:

Ok, nie zaszkodzi spróbować...

A jakie wrażenia po wpieciu GPX? Wisi jeden na A.... 

Rozmawiam z panem Zygmuntem Jerzynskim (Ziggy). Chcę wypożyczyć Cheetah mk2 na wtykach Furu fi38g oraz fi28g... Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Przecież to nie są kosmetyczne zmiany. Po wpieciu SCA no2 premium do dac miałem wrażenie że słucham innego systemu. 

Mam dosyć transparentny tor i dobrą akustykę, kable wnoszą sporo

Koniecznie posłuchaj tego Cheetaha, na Furu 28/38, choćby po to, żeby się zorientować, co można w Polsce kupić za relatywnie niewielkie pieniądze. Ten kabel może konkurować z 3-4 krotnie droższymi kablami zagranicznych producentów. Jednak dam sobie wydepilować nogi woskiem, jeśli to będzie ten "klimat" którego szukasz, z powodów o których pisałem wcześniej. Zyggi chwyta "za mordę" niesforne, zbyt dociążone systemy, dodaje szybkości i konturu, napewno nie masy i wypełnienia.

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable Ziggiego są cenione tu i ówdzie 😁

Ale takie grube warkocze, to tylko jak ktoś ma miejsce za sprzętem, szafką, stolikiem u siebie tego nie widzę. 

7 godzin temu, DAWH napisał:

Znalazłem coś takiego w swojej okolicy:

Tak jak Michał pisał,  te wtyki nie leżały nawet obok wtyków Oyaide.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sir.jax napisał:

Kable Ziggiego są cenione tu i ówdzie 😁

Ale takie grube warkocze, to tylko jak ktoś ma miejsce za sprzętem, szafką, stolikiem u siebie tego nie widzę. 

Tak jak Michał pisał,  te wtyki nie leżały nawet obok wtyków Oyaide.

 

Jacku ... warkocze są tak zwaliste, bo, zgodnie z ludowym porzekadłem, chodzi o to, żeby było ... grubo grane 🤪

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pantaleon napisał:

NIE KUPUJ TEGO KABLA z OLX'a. To totalne nieporozumienie -

Spokojnie, nie kupię. Pokazałem ten kabel panu Zygmuntowi, sam był w szoku i z bólem serca się przyznał że jest jego autorem 🙂

to jakaś bardzo okrojona i mocno budżetowa wersja. 

Proponuje mi wypożyczenie dwóch kabli, tj do wzmacniacza i do listwy. Zobaczymy co z tego będzie. 

 

3 godziny temu, Pantaleon napisał:

Amerykański rozmach, dociążenie, głębia, mięsistość, plastyczność, kosztem nieco (co zrozumiałe) mniejszej kontroli na basie i minimalnie mniejszego  jego konturu (w porównaniu choćby do Ziggyego) = coś za coś.

O właśnie to... Zaokrąglania dołu się nie boję, bo moje kolumny dobrze sobie z tym zakresem radzą. 

3 godziny temu, Pantaleon napisał:

Magnatrona PLN 2.500... ale jak chwilę zaczekasz (7-10 dni), będzie do odkupienia 3-cia sztuka testowa (jak nowa, stan idealny), za 1.700,00 (więc blisko Twojego budżetu)

Chętnie... O ile wróci... 

I dziękuję ci po raz kolejny za cenne informacje. Dzielisz się dużą wiedzą. 

2 godziny temu, sir.jax napisał:

No ja jeszcze jestem pod wrażeniem taniego Isoteka  evo3 Premier

Miałeś wpiety do 250i? Co ten kabel wniósł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DAWH napisał:

Miałeś wpiety do 250i? Co ten kabel wniósł? 

Nie, miałem wpięty do Moon 380 D DSD.

We wzmaku od lat nieruszany Enerr Holograph Hybrid, sprawdza się z wieloma wzmacniaczami, jakie u mnie gościły. 

To taki bezpieczny kabel do wzmacniaczy, nie equalizuje tak jak japońce np. Oyaide.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DAWH napisał:

Spokojnie, nie kupię. Pokazałem ten kabel panu Zygmuntowi, sam był w szoku i z bólem serca się przyznał że jest jego autorem 🙂

to jakaś bardzo okrojona i mocno budżetowa wersja. 

Proponuje mi wypożyczenie dwóch kabli, tj do wzmacniacza i do listwy. Zobaczymy co z tego będzie. 

 

O właśnie to... Zaokrąglania dołu się nie boję, bo moje kolumny dobrze sobie z tym zakresem radzą. 

Chętnie... O ile wróci... 

I dziękuję ci po raz kolejny za cenne informacje. Dzielisz się dużą wiedzą. 

Miałeś wpiety do 250i? Co ten kabel wniósł? 

Przyjemność po mojej stronie.

Jak Magnatron wróci dam znać na priv.

Evo3 Premier - taniocha a jednak działa (i to dobrze). Jednak, tak jak mimochodem zasugerował Jacek - bardziej do źródeł niż do amplifikacji. Nie jest to ta sama półka co Cheetah Mk II czy Magnetron, jednak wart każdej wydanej złotówki. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2021 o 00:27, Pantaleon napisał:

Przyjemność po mojej stronie.

Faktycznie , Michał (Pantaleon) nigdy nie odmówił pomocy ,czy w klubie czy na priv -pozdrawiam .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DAWH napisał:

Czy w takim razie miałeś okazję testować we wzmacniaczu lub źródle Isotek Evo3 Elite? 

Tak. I to dłużej.

Kabel sensowny ale w tej cenie są zdecydowanie lepsze rozwiązania, zwłaszcza wśród krajowych kabli.

Z isotekami jest dość prosta zależność - im droższe tym coraz słabszy stosunek ceny do jakości. O ile tańsze sznurki (Premier, Initium czy Sequel) uważam za bardzo dobre (zwłaszcza Premier), w odniesieniu do ceny, jaką trzeba za nie zapłaci, o tyle droższe nie do końca się wyróżniają, pod tym względem. Nie jest to ich wina - po prostu w okolicach 2.000-4.000 robi się bardzo tłoczno. Pojawiają się naprawdę wybitne pozycje: Enerr Transcenda Light i Ultra, Ziggy Cheetah MKII, Arini Magnatron i kilka innych. Również zagraniczna konkurencja jest tu spora.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pantaleon napisał:

Kabel sensowny ale w tej cenie są zdecydowanie lepsze rozwiązania, zwłaszcza wśród krajowych kabli.

W tym budżecie i wyżej, to już rzadko kiedy kwestia lepszy/gorszy a raczej czy się wpasowuje w system oraz w nasze oczekiwania.

Elite to przyzwoity przewód, ale jednak Optimum jest sporo lepszy technologicznie (niestety też sporo droższy). Gra większym, bardziej masywnym dźwiękiem z dość przejrzystą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hoobi napisał:

W tym budżecie i wyżej, to już rzadko kiedy kwestia lepszy/gorszy a raczej czy się wpasowuje w system oraz w nasze oczekiwania.

Elite to przyzwoity przewód, ale jednak Optimum jest sporo lepszy technologicznie (niestety też sporo droższy). Gra większym, bardziej masywnym dźwiękiem z dość przejrzystą górą.

Pełna zgoda, co do obu powyższych stwierdzeń.

Z jedną uwagą: Optimum kosztuje 4kPLN. Technologicznie super - architektura kabla, typ dielektryka, ekranowanie. Jednak... np. Enerr Transcenda Ultra kosztuje tyle samo - nie wiem z czego i jak jest zrobiony (i mało mnie to interesuje) ale jest to przewód, który IMO góruje nad Optimum pod każdym chyba względem. W dodatku pasuje zawsze i prawie do wszystkiego - nie sądzę, aby istniał system, w którym by się nie sprawdził (może z wyjątkiem "klinicznie" grających, zimnych i bezdusznych systemów, z bardzo słabym wypełnieniem średnicy).

Powiem więcej - za 2,5kPLN znalazłbym ciekawsze rozwiązanie niż Optimum... kto wie, może nawet udałoby mi się ta sztuka z budżetem poniżej 2kPLN i to w ofercie zagranicznych producentów (np. coś ze stajni japońskiego Tiglona).

Optimum to dobry kabel, ale nie jest to "okazja"... w odróżnieniu od młodszych braci, którzy, w swoich kategoriach cenowych, są po prostu genialni (zwłaszcza Premier, który w obecnej promocji kosztuje ... 499PLN, za to "gra" jak kable za 1,5kPLN)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.