Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna nosiłem się z zamiarem kupna serwera muzycznego - najlepiej takiego, którego obsługa będzie nieskomplikowana, a dodatkowo będzie na nim można łatwo odtwarzać płyty CD, a nie będzie do jego używania potrzebny komputer, bo nie jestem osobą, która posiadła głęboką wiedzę o komputerach, sieciach, Internecie, etc - komputer jest dla mnie głównie narzędziem do pracy biurowej. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach optymalnego serwera i różnych odsłuchach ostatecznie zdecydowałem się na wyrób przemysłu koreańskiego o miłej nazwie Cocktail Audio X10, który łączy w sobie zarówno serwer muzyczny, odtwarzacz płyt CD, radio internetowe oraz wzmacniacz stereo - prawdziwy muzyczny "koktajl"! A jeżeli dodać do tego jeszcze rozsądną cenę około 1500zł za urządzenie, to, moim zdaniem, jest to optymalny sprzęt "na start" dla każdego niezaznajomionego (jak ja) ze streamingiem muzyki z Internetu oraz z ripowaniem płyt na twardy dysk.

 

Wątek ten zakładam jako mini-blog (poproszony przez kilku Kolegów z zakładki "Klub miłośników dobrych miniwież"), aby na bieżąco informować o ww. urządzeniu, jego implementacji do domowego systemu audio, obsłudze, a także, naturalnie, o jego jakości dźwięku.

 

Myślę, że nie muszę podawać tu podstawowych informacji o Cocktail Audio X10 ponieważ są one łatwe do odnalezienia w sieci, skupię się w tym wątku głównie na własnych obserwacjach i wrażeniach związanych z ww. sprzętem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Urządzenie zapakowane jest w małą walizeczkę, w której znajdziemy skrzynkę z serwerem, zasilacz, kabel USB, płytę instalacyjną, pilot wraz z bateriami oraz instrukcję obsługi w języku polskim i angielskim.

 

Po wyjęciu sprzętu z opakowania, podłączeniu kabla zasilania oraz "Internetu" i po "przypięciu" kablem głośnikowym kolumn można zaczynać zabawę :)

post-17176-0-48663700-1315835422_thumb.jpg

post-17176-0-59666900-1315835467_thumb.jpg

post-17176-0-84320800-1315835501_thumb.jpg

post-17176-0-32554100-1315835554_thumb.jpg

post-17176-0-75889900-1315835590_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, także mnie interesuję jak sprawdza się sterowanie tym maleństwem za pomocą smartphone'a, wiadomo że obsługuję zarówno te z Ios jak i te z Androidem na pokładzie. Ciekawi mnie czy sobie poradzi z plikami FLAC Hi Res czy Studio Master. Poniżej przykładowy taki plik z mojej strony do przetestowania:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oraz jak ma się jakość brzmienia, szczególnie do ceny, oraz jaki wpływ ma na nie podpięcie DAC'a do tej kosteczki. Z góry dziękuję za odpowiedź na pytania, i czekam na kolejną relację z opisem wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia i podstawowe informacje

 

Muszę szczerze przyznać, że "Koktajl" jest bardzo estetycznie zaprojektowany i następnie zbudowany. Użyto wysokiej jakości twardego plastiku - na obudowie matowego, a na panelu przednim - błyszczącego. Front nie razi żadnymi "dziurami" do USB - z zasadzie jest to jedna tafla (złamana nieco szczeliną dla płyt CD) z centralnie umieszczonym wyświetlaczem LCD o niezwylke kontrastowym i wyraźnym ekranem, co istotne w przypadku kiedy urządzenie będzie stało w oddaleniu od słuchacza - do 3 metrów bez problemów można odczytać napisy. Od spodu zamontowano cztery gumowe nóżki. X10 rozmiarami jest mniej więcej odpowiadający Musical Fidelity X-Can v.3, no może ciut większy. Pilot jest ergonomiczny i logicznie skonstruowany - nawigacja nim nie przysparza najmiejszych kłopotów - jest intuicyjna i łatwa. Tym bardziej, że możemy w urządzeniu wybrać język polski jako język menu. Kiedy nie mamy pod ręką pilota możemy obsługiwać Cocktail za pomocą przycisków umieszczonych na górnej pokrywie.

 

We wnętrzu znajduje się miejsce na dysk twardy - możemy wybrać dysk o pojemności od 500 GB do 2 TB (X10 obsługuje dyski 3,5''SATA 1/2) - instalacja jest dziecinnie prosta - otwiera się klapkę z prawej strony i umieszcza się tam dysk - po prostu wsuwając go.

 

Do odtwarzacza można podłączyć bezpośrednio kolumny pasywne, podpinając je do zacisków głośnikowych lub można podłączyć głośniki aktywne przyłączając je do gniazda "line-out". Ewentualnie można wyprowadzić sygnał cyfrowy z wyjścia optycznego do zewnętrznego DAC'a i dalej do wzmacniacza stereo hi-fi.

 

Po włączeniu serwera należy odczekać około 20 sekund zanim pojawią się znaki menu na wyświetlaczu. Nawigowanie po menu jest bardzo łatwe, logiczne i bezproblemowe - nawet nie trzeba zaglądać do instrukcji, aby wykonać podstawowe ustawienia.

 

Tworzenie biblioteki muzycznej – ripowanie płyt

 

Do Cocktail Audio można załadować muzykę (lub audycje słowne) z wielu źródeł – może to być gramofon (tak, tak), magnetofon, Internet, komputer, nośnik USB lub oczywiście płyta CD. Dla mnie płyta CD będzie podstawowym nośnikiem, z którego będę przenosił informacje na serwer.

 

Ripowanie jest łatwe. Wsuwamy do szczeliny odtwarzacza płytę CD – po kilku sekundach uaktywnia się ikona „płyta CD” – zaczyna się oddtwarzanie muzyki. W tym czasie wciskamy na pilocie guzik „RIP” – serwer fabrycznie ma ustwione ripowanie do MP3, lecz używając strzałek na pilocie można wybrać dowolny format zapisu: WAV, FLAC, OGG lub MP3. Można zgrać całą płytę lub jedynie wyselekcjonowane jej ścieżki. W funkcji „Setup” wcześniej wybieramy szybkość ripowania, jego dokładność oraz bit-rate. Proces ripowania jednej płyty CD, w zależności od wybranych parametrów, trwa około 2-10 minut. Po jego zakończeniu urządzenie wyświetla informację o powodzeniu procesu (lub ewentualnie o jego niepowowodzeniu).

 

Stworzyłem na początek po kilka plików różnych płyt w każdym z możliwych formatów, by móc później porównywać je w bezpośrednich odsłuchach. Ciewawi mnie, czy rzeczywiście będzie słyszalna różnica jakościowa pomiędzy nimi (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-31535200-1315854317_thumb.jpg

post-17176-0-36750400-1315854353_thumb.jpg

post-17176-0-90120000-1315854410_thumb.jpg

post-17176-0-44840700-1315854476_thumb.jpg

post-17176-0-84347900-1315854526_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem na początek po kilka plików różnych płyt w każdym z możliwych formatów, by móc później porównywać je w bezpośrednich odsłuchach. Ciewawi mnie, czy rzeczywiście będzie słyszalna różnica jakościowa pomiędzy nimi (?).

 

Jak nie będzie różnicy, to już w zasadzie można zakończyć testowanie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu czekam na urządzenie tego typu poważniejszego producenta ( bez obrazy dla Coctail Audio ) oczywiście bez zintegrowanego wzmacniacza ale z lepszymi wyjściami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet muszę przyznać że sprzęt w tej cenie robi dobre wrażenie, czekamy na więcej.

 

Marku to coś dla Ciebie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ew. bez dysku to Marantz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet muszę przyznać że sprzęt w tej cenie robi dobre wrażenie, czekamy na więcej.

Tutaj jest test ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wg recenzji niestety nie odtwarza materiału HD, ma kłopoty z wyjściem cyfrowym. Nie wiem jak ze sterowaniem z jakiegoś smartphona czy iphona/ipada.

Przyznam, że myślałem nad zakupem w/w sprzętu ale mam spore wątpliwości. Dobrze Violet, że przetestujesz dla Nas to urządzonko. Może nie będzie takie złe ...

 

Przy okazji znalazłem "xtreamer sidewinder 2". Produkt zupełnie inny (brak napędu) ale w swojej cenie 595 zł wydaje się ciekawym grajkiem sieciowym ... (oczywiście z pomocą zewnętrznego DACa)

Pierwotnie przeznaczony do filmów ale odtwarza wszystkie formaty audio. Testował już ktoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet - " Do odtwarzacza można podłączyć bezpośrednio kolumny pasywne, podpinając je do zacisków głośnikowych lub można podłączyć głośniki aktywne przyłączając je do gniazda "line-out" "

 

Czy to znaczy że line-out jest regulowane ,nie trzeba pre do regulacji aktywnymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe urządzenie i ładnie wygląda

 

ja podobnie jak marek-1969 wolałbym "takie cuś" bez wzmacniacza i z lepszymi (czyt. normalnymi) gniazdami wyjściowymi, gdyż traktowane byłoby jako pełnoprawny element toru audio, a może dodatkowo z wyjściem słuchawkowym, ale to tylko taki koncert życzeń z mojej strony

 

violet - twardy dysk jest w komplecie za tą cenę, czy też jest to opcja za dopłatą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet muszę przyznać że sprzęt w tej cenie robi dobre wrażenie, czekamy na więcej.

 

Marku to coś dla Ciebie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ew. bez dysku to Marantz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz to troche inne urządzenie natomiast Olive fajne ale 2 razy za drogie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, Olive warto kupić ale w US.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Violet muszę przyznać że sprzęt w tej cenie robi dobre wrażenie, czekamy na więcej.

 

Marku to coś dla Ciebie:

 

http://www.olive.us/products/music_servers.html

 

ew. bez dysku to Marantz:

 

http://www.marantz.eu/en/products/284/na7004/

 

Czy Oliva odtwarza pliki w trybie "gapless?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violet - twardy dysk jest w komplecie za tą cenę, czy też jest to opcja za dopłatą

 

Można kupić Cocktail z dyskiem lub bez:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Violet - " Do odtwarzacza można podłączyć bezpośrednio kolumny pasywne, podpinając je do zacisków głośnikowych lub można podłączyć głośniki aktywne przyłączając je do gniazda "line-out" "

 

Czy to znaczy że line-out jest regulowane ,nie trzeba pre do regulacji aktywnymi kolumnami?

 

Nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem doświadczalnie - tak jest napisane w instrukcji obsługi.

 

Violet muszę przyznać że sprzęt w tej cenie robi dobre wrażenie, czekamy na więcej.

 

Marku to coś dla Ciebie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Olive jest świetny, ale trzeba by zdecydować się od razu na wersję 04, a ta kosztuje 10 000zł.

 

Standardowe pytanie - jest gapless? ;)

 

Co to jest gapless?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Co to jest gapless?

 

Jest to odtwarzanie plików bez przerw między nimi. Chodzi o to, żeby płyty z utworami płynnie przechodzącymi jeden w drugi (koncerty, płyty na przykład Pink Floyd) grały jako całość, bez ciszy między tymi utworami, które powinny się łączyć.

Nie wyobrażam sobie słuchania "Wish You Were Here" czy "Dark Side of the Moon" z ciszą między utworami. Jakikolwiek odtwarzacz sieciowy bez "gapless" odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tubatoon,

 

Otrzymałem informację od polskiego dystrybutora - firmy Human Media, że gapless Koreańczycy będą wprowadzać do CocktailAudio (zapewne przez pliki CUE).

 

@marek-1969,

 

CocktailAudio będzie niebawem rozwijał swoją ofertę, pojawi się najprawdopodobniej serwer audio bez wzmacniacza (źródło j.w.).

 

@Piopio,

 

Gęste pliki FLAC/WAV (do 192kHz) CocktailAudio czyta, ale wypuszcza jako 48kHz,. Jest to na liście do poprawek, gdyż wewnętrzny procesor to potrafi (źródło j.w.).

 

CocktailAudio X10 jako radio internetowe

 

 

Mamy tu dostęp do około kilkunastu tysięcy (sic!) stacji radiowych z całego świata, w tym do około 350 polskich. Ich wybór jest prosty - pogrupowane są według kontynentów, czyli wybierając zakładkę „Europa” automatycznie na ekranie pojawiają się nazwy wszystkich krajów europejskich (łącznie z np. Watykanem i Wyspami Owczymi) – klikając natomiast nazwę kraju ukazuje się kolejny podkatalog zawierający już konkretne nazwy stacji radiowych danego kraju. Ale to nie koniec! Bo przy wielu stacjach radiowych mamy możliwość wyboru formatu, w którym pragniemy słuchać (czyli WAV, FLAC, OGG lub MP3) a także bit-rate. Działa to w ten sposób, że kiedy wyselekcjonujemy już z katalogu np. „UK” stację BBC 3, dobieramy format, który najbardziej nam aktualnie odpowiada. Wiele radiostacji proponuje wysokiej jakości dźwięk, bliski jakościowo płycie kompaktowej.

 

Stację, której mamy chęć akurat posłuchać łatwo także wyszukać przy pomocy opcji „search” (dostępnej „z pilota”) – wpisujemy jej nazwę, a następnie wciskamy przycisk funkcji, a stacja zostaje szybko i sprawnie odnaleziona.

 

Z polskich radiostacji mamy do wyboru np. JazzRadio, kilkanaście tematycznych audycji RMF, Chilli Zet, ZET – w zależności od naszych preferencji muzycznych od elektroniki, poprzez rock (w tym rock lat 60-tych, 70-tych, 80-tych, etc), do country i bluesa. I wiele, wiele innych - jest nawet DepecheMode Radio :)

 

Każdą wyszukaną stację radiową można umieścić w katalogu „Ulubione” – przy kolejnym włączeniu CocktailAudio szybko i prosto lokalizujemy naszą zapisaną audycję w zakładce "i-radio" na ekranie głównym urządzenia.

 

Niestety, nie można odbierać stacji Polskiego Radia, tzn. Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Czwórki, ponieważ nadają one (jak do tej pory) w zamkniętym formacie MMS. Nawiasem mówiąc, dziwna to praktyka naszego państwowego radia, która preferuje (i jawnie uprzywilejowuje) jeden tylko koncern – Microsoft. Mam nadzieję, że z czasem będzie można jednak słuchać audycji PR w innych formatach.

 

Wszystkie powyższe funkcje są łatwe w użyciu, nie wymagają sięgania po instrukcję obsługi.

 

 

Jutro postaram się zamieścić pierwsze wrażenia z odsłuchów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-18616800-1316026742_thumb.jpg

post-17176-0-83449400-1316026803_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna skrzyneczka. Violet, a jak Cocktail radzi sobie z odtwarzaniem płyt CD? Próbowałeś zgrać winyle? Jak z jakością takiego nagrania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wbudowany wzmacniacz, który prawdobodobnie dla wielu (z tego forum) nie stanowi wartości dodanej, to jaką przewagę ma ten Koktajl nad SB Touch? Zastanawiam się dlaczego warto wydać 1,5kzl, jesli taniej mozna mieć SB Touch, który ma swoje wady, ale jest już sprawdzonym i uznanym urządzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wbudowany wzmacniacz, który prawdobodobnie dla wielu (z tego forum) nie stanowi wartości dodanej, to jaką przewagę ma ten Koktajl nad SB Touch? Zastanawiam się dlaczego warto wydać 1,5kzl, jesli taniej mozna mieć SB Touch, który ma swoje wady, ale jest już sprawdzonym i uznanym urządzeniem.

Jako odtwarzacz plików Koktajl jest kiepski. Wymaga dopracowania. Najwiekszą jego zaletą jest funkcja RIP-NAS. Wkładasz płytkę CD i masz cyfrową kopię z tytułami itd. W tej kategorii nie ma za wielu konkurentów z tego przedziału cenowego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież widział zdjęcia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież widział zdjęcia !

Proszę Was, Panowie ! Wykażcie zdrowy rozsądek.

Zerknijcie na recenzję, do której wkleiłem link kilka postów powyżej.

Czy tak zachowuje się dopracowane urządzenie ?

Pewne sprawy są oczywiste i nie trzeba przeprowadzać testów FIAT 126P vs Porsche żeby wiedzieć co z tego wyniknie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pare fotek co potrafi wyswietlacz (okładki, co leci i takie inne ) - bo to ważne.

 

Za 2 razy mniej można co prawda kupić dwa razy lepszy DUNE SMART, ale ze słabszym wyświetlaczem.

 

Pokaż co potrafi - zareklamuj, może i na youtube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie :)

 

Słucham "koktajl" już kilka dni i mogę w skrócie powiedzieć, że to jest bardzo dobry sprzęt jak za te pieniądze.

 

Podłączałem serwer pod trzy pary monitorów: Klipsch Synergy B2, Usher S-520 oraz Koda Harmony K-2000. Już sama jakość wzmacniacza CoctailAudio była dla mnie zaskoczeniem, ale to co się działo, kiedy podłączyłem go "optykiem" do DAC'a Matrix mini-i i dalej do wzmacniaczy Accuphase E-213, Yaqin MC-100B oraz Yaqin MS-20L i głośników Vienna Acoustics Mozart Grand to trudno opisać zwykłymi słowami. Tu trzeba poety :)

 

Pracuję nad rzetelnym opisem, ale to jeszcze trochę potrwa. Pośpiech poniża, jak mawia Andrzej Poniedzielski :)

 

@Wysokotonowy, jeszcze nie nagrywałem dźwięku z gramofonu na X10 - nie mam odpowiedniego kabelka, kupię taki jutro. Co do odtwarzania na Cocktail płyt CD, to owszem jak najbardziej można - urządzenie to potrafi, tylko po co? Napęd CD jest dość głośny i taki "zwykły" komputerowy. Moim zdaniem, o wiele lepiej zarchiwizować daną płytkę na dysku HDD w formacie FLAC - a jeżeli mamy dysk o pojemności 2 TB, to te 3500 płyt długo nam przyjdzie zgrywać.

 

@shyguy oraz @piopio, Koledzy mylą się w swoich odczuciach. CoctailAudio naprawdę sporo potrafi. Na miarę dużego formatu audio, choć rzeczywiście niektóre jego funkcje wymagają dopracowania. Na szczęście producent jest niezwykle podatny na krytykę i co chwila ulepsza oprogramowanie.

 

Gdyby tak przepakować "flaki" CocktailAudio do pięknej metalowej obudowy, zamiast tej "ubogiej" plastikowej i "walnąć" napis Denon, Marantz lub Yamaha, to urządzenie musiało by kosztować pewnie z 3000-4000zł (lub więcej) zamiast skromnych 1500zł za sprzęt nieznanej firmy z dalekiej Korei Południowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba największy minus to brak odtwarzania plików hi-res. Cała "konkurencja" to potrafi ...

 

A jak jest ze sterowaniem za pomocą iphona/ipada ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Olive jest świetny, ale trzeba by zdecydować się od razu na wersję 04, a ta kosztuje 10 000zł.

 

 

Czy słuchałeś, testowałeś 4HD? Ciekawi mnie jakość odtwarzania flac'ów, jak to wszystko się ma w kontekście do testu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak przepakować "flaki" CocktailAudio do pięknej metalowej obudowy, zamiast tej "ubogiej" plastikowej i "walnąć" napis Denon, Marantz lub Yamaha, to urządzenie musiało by kosztować pewnie z 3000-4000zł (lub więcej) zamiast skromnych 1500zł za sprzęt nieznanej firmy z dalekiej Korei Południowej.

 

Stereo Underground

 

i o to chodzi ! dopracowany i estetycznie opakowany mógby ( w moim przypadku )zastąpić klasyczne Cd nawet za 3-4 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.