Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchać nowo zgranych utworów na HDD można od razu bez problemu. Przy czym raczej na WAV, a nie na FLAC, bo konwersja do FLAC trwa - w zależności od stopnia intensywności przegrywania płyt od kilku do kilkudziesięciu minut.

Właśnie do tego się odniosłem ;)

FLAC jest u mnie obecnie docelowym formatem archiwizowania muzyki, nie wyobrażam sobie trzymania kolekcji w WAVE i nie chodzi tu tylko o wielkość plików.

Mając czekać kilkadziesiąt minut, wolałbym odpalić komputer i cieszyć się muzyką po kilku minutach, tak jak robię to teraz ripując i konwertując płyty bezpośrednio na podpiętego do sieci NASa... Potem parenaście sekund na przebudowanie biblioteki i gotowe

Oczywiście nie dla każdego będzie to wadą, a wręcz to co ja praktykuję może wydawać się upierdliwe.

Tak BTW, w Koktajlu możesz odtwarzać dopiero co zripowaną do WAVE zawartość płyty w czasie gdy dokonuje się jeszcze konwersja do FLAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak_oN,

 

Urządzenie stoi u mnie na stole (tak, jak na fotografiach powyżej) wyłącznie podczas ripowania płyt CD - bo poręczniej mi tak wkładać i wyjmować płyty z Cocktaila. Normalnie stoi on około 2,5 metra od miejsca odsłuchów - na skrzynce Matrix mini-i DAC i takiej odległości ekran jest całkowicie czytelny (dla mnie). Nie proponuję na zawsze pozostawiać Cocktaila na stole ze zwisającymi kablami :)

 

mOd,

 

Tak, można od razu słuchać na WAV - dopiero co po zripowaniu płyty, w tym czasie co trwa konwersja do FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem z konwersja do flac jest rozwiązany. Bo jaki jest plik źródłowy nie ma znaczenia a jak już się skompresuje odtwarzacz pewnie wywala wav a zostaje flac. Więc tak naprawdę czas konwersji tutaj jest nie istotny. Choć martwi mnie że przez ten czas odtwarzacz musi mieć prąd i zastanawiam się czy przy jego braku nie spowoduje to błędów logicznych na dysku... Wtedy cała piękna kolekcja pójdzie w niepamięć....

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem z konwersja do flac jest rozwiązany. Bo jaki jest plik źródłowy nie ma znaczenia a jak już się skompresuje odtwarzacz pewnie wywala wav a zostaje flac. Więc tak naprawdę czas konwersji tutaj jest nie istotny. Choć martwi mnie że przez ten czas odtwarzacz musi mieć prąd i zastanawiam się czy przy jego braku nie spowoduje to błędów logicznych na dysku... Wtedy cała piękna kolekcja pójdzie w niepamięć....

 

Pozdrawiam Arczi

Na pewno koktail ma funkcję back-up ;-) Przy obecnych cenach dysków twardych można sobie na nią pozwolić.

Ja znalazłem dużo tańszą alternatywę ... pożyczyłem dysk z muzą kilku kolegom ;-)

Teraz mam kilka backup-ów ;-) w różnych miejscach ;-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październikowym Hi-Fi Choice recenzja CocktailAudio X10:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe, co napiszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych. Jest już dostępny nowy soft do CocktailAudio:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najistotniejsze zmiany to:

 

- bezpośrednia obsługa serwerów UPnP

- kompatybilność z systemem Sonos (jako serwer)

- odłączenie kontroli głośności przy bezpośrednim wyjściu cyfrowym - oznacza to mniejszą ingerencję w tor audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są możliwości techniczne, żeby z kolejną aktualizacją tekstu wprowadzić obsługę DLNA?

 

Kolego, zadaj te pytanie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam zagwozdkę. Byłem zdecydowany na Logitecha Touch, ale pojawił Cocktail. Który powinienem wybrać, biorąc pod uwagę przede wszystkim walory dzwiękowe? Wydaję mi się, że X10 przewyższa Logitecha pod względem funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Cocktail.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który powinieneś wybrać to już sam sobie musisz odpowiedzieć ;) Czy wolisz to co oferuje SBT czy to co oferuje Cocktail, niby to podobny typ urządzeń ale to dwie różne filozofie produktu jak widać.

Co do walorów dźwiękowych to jak to zwykle bywa na tym forum, gdzie dwóch odpowiadających tam trzy opinie - albo ryzyk-fizyk, albo zaproś się do kogoś na odsłuch/porównanie ;)

 

Cockatail póki co chyba nadal nie ma gapless playback (albo ma tylko z użyciem arkuszy CUE - nie śledziłem tematu na bieżąco), co dla mnie go póki co dyskwalifikuje. Ale to nie znaczy, że dla kogoś innego będzie to istotna wada, zwłaszcza że to zwykle kwestia dopracowania firmware.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wykonując testy założyłem sobie innę tezę. Porównać brzmienie budżetowego odtwarzacza plików plus zewnętrzny DAC, czyli tu Matrix mini-i z wyższej klasy odtwarzaczem płyt CD - MF A1 oraz z klasy budżetowej - tu Rotel RCD-06.

 

Przynajmniej z tego porównania wiadomo (mniej więcej) czego można się spodziewać po umiętościach/możliwościach Cocktaila.

Nie. Wiadomo, czego można się spodziewać po umiejętnościach/możliwościach DAC-a (czyli w tym przypadki Matrix mini-i DAC).

 

 

Gdybym, natomiast wszystkie odtwarzacze "przepuścił" przez zewnętrzny DAC

I właśnie taki test powinno się moim zdaniem w tym przypadku przeprowadzić. Gdyż w przypadku Twojego eksperymentu nikt niestety nie jest w stanie się niczego konkretnego dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Cocktail.

 

Zdecydowanie Squeezebox Touch - przetestowany i polecany przez setki ludzi na całym świecie. Z rewelacyjnym wsparciem zarówno firmowym (regularny nowy firmware) i nieoficjalnym (doskonały mod Soundcheck toolbox 2.0 i 3.0.). Nigdy nie miał problemów z cue, gapless, plikami hd, a najnowszy firmware pozwala na odtwarzanie wszystkich formatów (w tym alac i ape).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pliki Flac HD(Studio Master)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przewertowaniu wielu portali na temat Coctaila postanowiłem poczekać na drugą edycję tego urządzenia. Póki co muszę zadowolić się Duetem, aczkolwiek irytuję mnie coraz bardziej ta wielość urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam zagwozdkę. Byłem zdecydowany na Logitecha Touch, ale pojawił Cocktail. Który powinienem wybrać, biorąc pod uwagę przede wszystkim walory dzwiękowe? Wydaję mi się, że X10 przewyższa Logitecha pod względem funkcjonalności.

Ewentualnym nabywcom zwracam uwagę na głośną pracę chłodzenia dysku.Ją mojego x10 z sypialni musiałem usunąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, X10 trzymam od miesiąca właśnie w sypialni :)

 

Podoba mi się łatwy dostęp do wszystkich albumów, bez konieczności ruszania się z łóżka. Napęd, jak na dysk HDD jest wyjątkowo cichy, co nie oznacza, że całkowicie bezgłośny. Ale, zapewniam, że mój Yamaha PianoCraft E810 podczas odtwarzania płyty CD (o płycie DVD, nie wspominając) jest głośniejszy od Cocktaila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Po przewertowaniu wielu portali na temat Coctaila postanowiłem poczekać na drugą edycję tego urządzenia. Póki co muszę zadowolić się Duetem, aczkolwiek irytuję mnie coraz bardziej ta wielość urządzeń.

 

Zakupiłem jednak to urządzenie. Obsługa tego jest zdecydowanie przyjemniejsza niż ma to miejsce w przypadku Dueta.

 

Mam pytanie - czy istnieje mozliwośc podłączenia Coctaila do Dac-a poprzez USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w CocktailAudio podoba mi się, że w zasadzie większość uwag użytkowników jest przez producenta brana pod uwagę i ciągle pojawiają się kolejne wersje oprogramowania, które w łatwy sposób aplikuje się w urządzeniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Cocktaila mozna podłaczyc do zewnętrznego DAC-a. Odtwarzanie formatów bezstratnych poprzez zewnętrzny DAC daje sporą poprawę brzmienia. Ale co z formatem mp3? Często słucham radia internetowego, a tam większosc stacji nadaje w formacie mp3. Czy istnieje Dac, który ma wbudowany converter MP3 do PCM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co konwersja w DAC'u? Odtwarzacz na wyjściu cyfrowym wypuszcza strumień PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co konwersja w DAC'u? Odtwarzacz na wyjściu cyfrowym wypuszcza strumień PCM.

 

Dzięki za uświadomienie - zasugerowałem się pewną wypowiedzią na ten teamt na tym forum.

 

Czyli wystarczy kupic dobry Dac.

 

Planowalem zakup Primare I22, jednakze nieprzewidziane wydatki zniweczyly moje plany. Sprzedalem moj wzmacniacz i przetwornik D/A, w rezultacie czego nie mam czym napędzac kolumn podłogowych. Ten wzmacniacz w Cocktailu jest za słaby.

 

W związku z tym pytanie - czy znacie (możecie polecic) jakiś wzmacniacz ze zintegrowanym przetwornikiem DAC, może byc nawet Vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Muszę przyznać, że kupiłem to urządzonko pod wpływem tego wątku i ... jestem zachwycony. W zasadzie to tylko dlatego się zarejestrowałem aby podziękować autorowi (~Violet) za racenzję! Na prawdę dzięki.

 

A moje doświadczenia (krótkie) z koktailem wyglądają tak:

 

1. Dźwięk:

jakość dźwięku jest naprawdę wysoka, tak jak napisano wyżej gdyby zmienić etykietke na marantz, onkyo albo coś ze sklepowego mainstreamu kosztowałoby to ze 3 -4 tysie. A podłaczyłem do koktajla jakieś zwykłe głośniczki ze starej zepsutej już mikrowieży (jvc) i nie mogę się nadziwić.

 

2. obsługa:

Przyznaję, że jestem w sprawach komputerowych nogą ale udało mi sie podłączyć dysk (trochę się męczyłem przy wpychaniu tego ustrojstwa do dziury). Nastepną przeszkodą było dla mnie kopiowanie płyt. Dopiero jak odkryłem, że służy do tego przycisk "menu" a nie "rip" sprawy ruszyły do przodu.

Rzeczywiście kopiowanie jest banalne aczkolwiek nie wszystkie płyty udało mie się skopiować. Np płyta Lauryn Hill jest z jakimis zabezpieczeniami. Może przy kolejnych poprawkach uda sie to przeskoczyć.

Nie poradziłem sobie jeszcze z upgradem ale wszysko przede mną

 

czyli krótko mówiąc da się tym spokojnie i dość łatwo posługiwać i nie potrzeba do tego wykształcenia informatycznego w stopniu inżyniera ;)

 

3. wygląd i wrażenie:

(dla mnie wygląd jest bez znaczenia), urządzonko jest lekkie i niewielkie, także spokojnie można zabrać z sobą na jakieś miłe spotkanko i podłaczyć do każdego sprzętu. Samo z siebie działa cichutko więc w sypialni jak znalazł (zwłaszcza jak się uda mi zainstalować poprawkę dzięki której będzie można regulować jasność wyświetlacza). Fakt, że niektóre płyty cd chodzą głośno ale po co je odtwarzać jak można zripować. Radyjko internetowe z szerokim wyborem stacji - ale to w zasadzie standart więc wspominam z zasady.

 

więc dzieki za "namówienie" mnie do zakupu

acha i nie jestem żadnym zakamuflowanym sprzedawcą czy dystrybutorem i podkreślam, że koktajl wcale nie jest aż taki tani (klocek 1200 + dysk w zależności od pojemnosci kilka stówek + głośniczki jak by ktoś chciał to kolejne 500 + wifi i ewentualnie jakieś kabelki daje razem ponad 2 tysie) więc nie namawiam do kupna

 

Wesołego Sylwestra i lepszego nowego roku życzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A więc już jest gapeless playback i inne smaczki -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, napisz proszę czy porównywałeś jakość dźwięku płynącego z komputera przez daca do wzmacniacza z jakością dźwięku płynącego z Cocktail Audio przez daca do wzmacniacza. Interesuje mnie mianowicie to czy Cocktail Audio jest lepszym źródłem niż powiedzmy laptop, używając zewnętrznego daca w obu przypadkach.

 

Druga rzecz to kwestia ripowania do wava czy flaca, czy masz jakieś porównanie odnośnie Cocktail Audio i np. programu komputerowego dbPowerampa co do jakości zripowanych płyt? Jestem ciekaw czy istnieje tu w ogóle pojęcie różnicy jakości w zgrywaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.