Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam może głupie pytanie. Zdecydowałem się na X10 tylko powiedzcie mi czy nie będę mieć problemów z podłączeniem go do Arcama 7R? To jest stary wzmacniacz bez SPDiF.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz podłączyć do wzmacniacza, który nie ma optyka( jak z resztą większość) to wychodzisz z X10 sygnałem analogowym przez line out. Korzystasz wtedy z przetwornika d/a w X10 ( który nie jest najwyższych lotów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W urządzeniu mam zainstalowany dysk 500 GB. Pliki muzyczne flac zajmują jakieś 140 GB. Te same pliki mam też na laptopie.

X10 jest podłączony do sieci. Gdy na laptopie wejdę w SIEĆ i znajdę X10 to pokazuje mi ponad 420 GB zawartości muzyki.

O co chodzi? Czyżby po dodaniu plików do Jukeboxa były one dublowane? A chociażby nawet to 2 x 140 GB to nie 420 GB..........

 

Ktoś mi to wytłumaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dlatego nie korzystam z JB. Albo dodaj pliki a później przenieś te na inny dysk jako kopia.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu podczas wybierania okładek do płyt przez stronę www nie wyświetlają się okładki do wyboru tylko małe ikonki, na których nic nie widać. Muszę wybierać w ciemno. Dopiero po załadowaniu wychodzi cała okładka. Co się mogło stać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A ja mam pytanie troszke z innej kategorii.

Czy Cocktail może pracować jak zwykły NAS, czyli czy można na nim przechowywac inne pliki niż muzyczne (filmy, dokumenty, itp.) by były widoczne w sieci dla innych komputerów, oraz czy jest w jego oprogramowaniu zaszyty klient torrenta?

 

Pozdrawiam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Można np. zapisane na nim filmy odtworzyć przez podłączony do sieci tv lub komputer.

Z klientem torrent to nie wiem, ale chyba nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nowe oprogramowanie do CAX10, które umozliwia korzystanie z serwera "Simfy" i dlatego mam pytanie: czy ktoś korzystał kiedyś z tego serwera i czy w ogóle warto itp? /jakoś nie mogę za wiele znaleźć na ten temat informacji/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie porównanie X10 do innych urządzeń ( Squeezebox, tablet, lub inne) ale tylko jako transport do Daca?

 

I jeszcze jedna wątpliwość; jeśli puszczam sygnał po optyku do daca to w opcjach audio ustawiłem- dźwięk oryginalny.

Jest jeszcze;

-wyjście 96 kHz

-wyjście 48 kHz

-stereo PCM

Kiedy mają zastosowanie te ustawienia i co dają?

Witam , czy wiadomo którą z tych opcji wyjścia dzwięku ustawić żeby było najlepiej, ja ostatnio spróbowałem 96 kHz i miałem wrażenie ,że mi momentami coś trzeszczy w głośnikach wysokotonowych. Dźwięk szedł dalej kablem optycznym belkin do dac-a Matrix mimi. Dlatego w tym momencie mam także ustawienie dźwięk oryginalny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poluj na używkę matrix mini i. albo v-dac I , II. Nowe daci w cenie ok 500 nic nie dają.

 

W moim przypadku DAC za 149 zł kilkakrotnie poprawił wszystkie aspekty brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku DAC za 149 zł kilkakrotnie poprawił wszystkie aspekty brzmienia.

No może i poprawił, ale w stosunku do daca wewnątrz X10.

Ja pisałem o poprawie w porównaniu do wcześniejszego mojego cedeka (HD 980).

A jego nie pobijesz daciem za 200 zł.( a nawet do 1k)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dlatego nie korzystam z JB

 

A możesz coś więcej napisać jak pomijasz JB ? Czy to oznacza możliwość nawigowania po folderach wrzuconych z pc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam je na twardziela. Tworzę foldery a w nich poszczególne pod foldery z nazwami zespołów. To wszystko możesz zrobić z poziomu komputera. Potem już wchodzisz na CA i w menu wchodzisz do katalogu pliki, tam szukasz HDD a w nim masz już foldery które wcześniej utworzyłes (aś).

Można tego twardziela skonfigurować na komputerze i przełożyć do CA.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem. Na komputerze przygotowuję sobie HDD tworząc foldery np. Jazz, Klasyka itp. Potem w nich podfoldery np. zespoły, wykonawcy. Kolejne podfoldery to nazwy albumów. I jeżeli później już po zainstalowaniu dysku w CA przybędzie mi nowy album danego wykonawcy to nawiguję w menu do "Pliki" i odnajduję konkretny folder/podfolder i wrzucam tam z muzykę z pendrive ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam nadzieje że nie odkopuje tematu :) ale interesuje mnie to urządzenie i chciałbym zapytać czy posiadając taki oto Amplituner Yamaha DSP-AZ1 wystarczy podpiąć przewód optyczny żeby to grało na w miarę fajnym poziomie ?? czy będę potrzebował jeszcze jakis DAC ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was 2 pytania :

1. Czy są jeszcze inne odtwarzacze tego typu , co Coctail Audio , tzn . z wbudowanym wyświetlaczem , możliwością zgrywania płyt cd na dysk twardy oraz wyjściem cyfrowym ?

2. Czy podłączając jako źródło wyjście cyfrowe- optyczne Coctail Audio do zewnętrznego DAC-a , jakość dźwięku będzie porównywalna do kompaktu płyt CD ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie , Piotrek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nadzieje że nie odkopuje tematu :) ale interesuje mnie to urządzenie i chciałbym zapytać czy posiadając taki oto Amplituner Yamaha DSP-AZ1 wystarczy podpiąć przewód optyczny żeby to grało na w miarę fajnym poziomie ?? czy będę potrzebował jeszcze jakis DAC ??

Będzie to grało tak jak gra ten amplituner. A to chyba jest amp kina domowego, więc szału nie będzie, a raczej kupa.

 

 

Mam do Was 2 pytania :

1. Czy są jeszcze inne odtwarzacze tego typu , co Coctail Audio , tzn . z wbudowanym wyświetlaczem , możliwością zgrywania płyt cd na dysk twardy oraz wyjściem cyfrowym ?

2. Czy podłączając jako źródło wyjście cyfrowe- optyczne Coctail Audio do zewnętrznego DAC-a , jakość dźwięku będzie porównywalna do kompaktu płyt CD ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie , Piotrek .

 

Przeczytaj cały wątek a znajdziesz odpowiedzi. Sam o tym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i dziękuję Wam za wszelkie opinie i rady , w szczególności panom : Violet ,Jarojaw ,Maxglow - Dziękuję Serdecznie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie do użytkowników cocktaila. W internetowym radiu występuje zakładka ulubione gdzie można dodawać swoje ulubione internetowe stacje. Ile można maksymalnie tych stacji dodać i czy jest w ogóle jakieś ograniczenie z tego tytułu?

 

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

 

A jak jest z płynnością działania. Chodzi mi o rzeczy takie jak wyszukiwanie, czy poruszanie się po folderach ze zmagazynowaną muzyką ?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest dyskami SSD, czy ktoś próbował i czy cocktail obsługuje (niby powinien tan sam interfejs SATA). Na razie cena dysków SSD może nie zachęca, ale prędzej czy później cena spadnie i będą dostępne dużo większe pojemności niż 1TB. To by rozwiązało problem z szumem wydawanym przez HDD zamontowanym w środku koktajla.

 

 

p.

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumu żadnego nie stwierdziłem.

W poruszaniu się po dysku najwięcej czasu zajmuje wejście w zawartość dysku.(ok. 2 sekundy). Potem między folderami zmienia się natychmiast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szum, to wydaje się to być trochę sprawą indywidualnej "wrażliwości ucha" danego użytkownika. Z ok. 1,5m coś tam można czasem dosłyszeć, ale - subiektywnie - nie psuje to raczej odsłuchu.

Generalnie sprzęcik działa całkiem przyjemnie, choć zdarza mu się czasem sprzeciw;) (ale komu się nie zdarza?). Za to, przynajmniej do niedawna, było nieźle z aktualizacjami oprogramowania.

Według tematu na brytyjskim forum nie powinno być problemu z SSD. Ktoś tylko trochę walczył z Sandiskiem trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj odebrałem mój egzemplarz. Wszystkie czynności startowe poszły gładko i przystąpiłem do ripowania biblioteki. Mam dwa pytania:

  1. Czasami napęd czytając płytę chodzi w miarę cicho, a czasami warczy tak, że aż całe urządzenie wpada w wibracje (brzmi to jak elektryczny kompresor, naprawdę głośno), co ciekawe nie zleży to od płyty, czasem potrafi ucichnąć w połowie ripowania tej samej płyty. Inne ripuje cicho całe lub głośno dla odmiany. Płyty oczywiście nowe, oryginalne bez najmniejszej ryski. Też tak macie, czy to tylko u mnie? Może napęd jest trafiony?
     
  2. W trakcie zgrywania płyt nie przejmowałem się specjalnie opisami w TAGach, bowiem, często, zwłaszcza w wydaniach wielopłytowych FreeDB ma różne opisy dla poszczególnych płyt w różnych polach. Stwierdziłem, że dokonam bardziej skrupulatnej edycji przy pomocy komputera (z klawiatury komputerowej wygodniej, można kopiować wpisy itd). Podłączyłem urządzenie do kompa i przystąpiłem do edycji za pomocą Mp3tag v. 2.50. Zadowolony z siebie odłączyłem, wróciłem do Jukebox'a, a tam bez zmian, nie widzi niczego co pozmieniałem. Dalej jest 3 razy various artists, bo różni się wielkość liter, dalej widzi tytuły płyt i nazwy wykonawców, tak jak to było oryginalnie zripowane. Nie można edytować tagów przy pomocy komputera? Coś źle robię?

Z góry przepraszam, jeśli temat był poruszany wcześniej (przeczytałem cały wątek, ale jakiś czas temu) a teraz na szybko nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam,

USEL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.