Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm

A czemu CAx10 nie wykrywa nowego fw?

 

Automat zaczynał działać zazwyczaj dzień po publikacji. Teraz trafiło na kilka dni wolnego. Pewnie za chwile będzie się ściągać. Zobaczymy jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęło radio po aktualizacji..... Ikona serwisy nie podświetla się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdanie Violeta na ten temat juz poznalem ale byc moze ktos z was moglby dopowiedziec cos na ten temat. Jak sie ma granie Cocktaila w stosunku do Pianorafta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam

 

Panowie, rozwazam koktaila jako grajka do sypialni, i mam w zwiazku z tym dwa pytania.

Pyt 1: czy moge uzywac koktaila jako wzmacniacz dla zrodla podlaczonego do line in?

Pyt 2: Jako, ze najbardziej zalezy mi na _wygodnym_ sluchaniu radia internetowego chcialbym wiedziec, czy po wylaczeniu koktaila i ponownym wlaczeniu moge jakos w prosty sposob wrocic do sluchania ostatniej stacji? Np przez wcisniecie przycisku 'radio', jak w ampliunerze? Czy tez za kazdym razem musze sie przeklikiwac przez menusy?

Rozwazam jeszcze zakup amplitunera sieciowego onkyo tx414, cena zblizona, aczkolwiek amplituner wydaje sie troche overillem, w zasadzie chce sluchac radia internetowego plus sporadycznie plikow z sieci, plus puscic przezen dzwiek z telewizora.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

koc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ktoś wie co się dzieje z tą zje....aną aktualizacją firmware ?

Wycofali.... Ja zdążyłem ją wgrać. Nie ma radia, okładek i ogólnie lipa....

Półtora miesiąca to mało na poprawkę?? W dupie mają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od tygodnia jestem użytkownikiem CA X10 i chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.

O "Ochach" i "Achach" pisał nie będę, bo zrobili to już różni koledzy wcześniej, napiszę, co mi się nie podoba.

 

Co do nowego FW - aktualizacja została wycofana do poprawek. Nie dawno tamta część Świata weszła w nowy rok - w związku z tym, lepiej niech dobrze wytrzeźwieją, zanim zrobią te poprawki. Zastanawia mnie, kto kupuje takie urządzenie i spodziewa się z jego przetwornika dźwięku "end'owego"? Wzmaczniacz - 2x30W... może, rzekłbym, w porywach. Zasilacz może dostarczyć moc ~85W, więc nie ma cudów - 60W na wyjściu wzmacniacza nie uzyskamy. Rozumiem, że pewnie wzmacniacz pracuje w klasie D, ma wysoką sprawność, ale nie sam wzmacniacz siedzi w tym pudełku. HDD też potrzebuje żreć. I elektronika - także.

 

Urządzenie podpięte pod DAC gra przyzwoicie. Jak wspomniałem, nie jest to HighEnd, a budżetówka, ale budżetówka bardzo przyzwoita. Używałem różne wynalazki obsługujące flac'e (kapryśnego TEAC 2200, Squeezebox Touch), wszystkie łączone pod jakiś DAC lub AT i generalnie - wszystkie grały dobrze. Zresztą - trudno się dziwić. Urządzenia dawały służyły jedynie jako manager plików i transport. Cała robota z dźwiękiem odbywała się poza nimi. Tu zastanawia mnie sens montowania W CA X10 ja i w wypasionym X30 wewnętrznego wzmacniacza. No chyba, że urządzenie potraktujemy jako autonomiczny komponent sypialniany (bądź delegacyjno-zesłaniowy, jak w moim przypadku). I w zasadzie to urządzenie załatwia temat ulubionej muzyki, radia internetowego i załatwiałoby też temat wzmacniacza jako takiego do np playera napchanego filmami.

Właśnie tak to chciałem wykorzystać. Niestety, z wejściem liniowym jest jeden problem - opóźnienie sygnału wyjścia względem wejścia wynosi ~0.8s!!! Tak, że wzmacniacz nie nadaje się do w pełni uniwersalnego zastosowania, chociaż na podpiętych "zesłaniowych" kolumienkach Monitor Audio MR2 gra całkiem sympatycznie. Oczywiście, jeżeli dźwięk nie jest powiązany z obrazem - urządzenie może pracować jako wzmacniacz dla dowolnego analogowego źródła.

 

Co mi się jeszcze nie podoba - Dodając zasoby z wewnętrznego dysku twardego do Jukeboxa urządzenie robi kopie plików. Rozumiem taką konieczność przy tworzeniu Jukeboxa z pamięci zewnętrznej, ale przy wewnętrznym dysku - pytam się - PO CO? Skoro plik jest na "miejscu", po kiego grzyba go powielać?

Brak mi optycznego IN - nie wszyscy mają "stare" materiały jedynie w postaci analogowej.

Urządzenie czasami potrafi się zawiesić - sporadycznie, ale przez tydzień eksploatacji miałem trzy, może cztery takie przypadki. Nie w czasie odsłuchu, a w chwili ostrego "mieszania" pilotem. Co ciekawe, pomimo ewidentnej zwiechy dźwięk (czy to z HDD, czy z radia internetowego) odtwarzał się dalej.

Nie ma możliwości podłączenia się pod zasób sieciowy zabezpieczony loginem i hasłem - ponoć nowe FW ma ten problem rozwiązać.

Brak możliwości zbierania we własne grupy czy to ulubionych stacji radiowych czy właśnie plików Jukebox'a - przez co powstają gigantycznej długości listy, po których ciężko się poruszać. Jeden poziom grupowania z możliwością nadawania nazw by całkowicie wystarczył.

Kulfoniaste litery - ponoć nowy FW ma dać możliwość zmiany ich wielkości. Rozumiem, że ma być czytelnie z kilku metrów, ale niektórzy używają tego "grajka" prawie pod nosem.

Equalizer (dostępny jedynie dla pracy z głośnikami) mógłby mieć jeden tryb usera.

 

To na razie tyle spostrzeżeń. Czekam na nowe FW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskiej stronie CA X10 jest nowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zassałem. FW jest także dostępne na cocktailaudio.com w postaci spakowanej, ale jakoś zrywało ściąganie.

To nie istotne - z UK zeszło bez problemu.

Instalacja odbyła się bez problemu - w/g zaleceń -zrobiłem ją z pendrive'a.

 

Po instalacji pierwsze co sprawdziłem, to możliwość podłączenia się do zabezpieczonego hasłem zasoby. I BINGO! Działa! Dla mnie była to najgorsza bolączka poprzedniego FW - brak dostępu do zahasłowanych zasobów.

Zauważyłem, że w liście utworów pojawiła się numeracja kolejności, ale tylko dla muzy w Jukeboxie. W zasobach plikowych tej numeracji nie ma.

 

Doszła możliwość ustawienia prędkości "scrollowania" tekstu - trzy poziomy prędkości.

Doszło ustawienie formatu godziny 12/24

Więcej opcji wyświetlania Jukeboxa i wygodniejsza nawigacja. Do tego poza albumami widoczny jest opis - dołożono funkcję sortowania alfabetycznego.

Doszło kreowanie katalogów na HDD.

Więcej w release note, ale najistotniejsze (dla mnie) rzeczy opisałem.

Pojawiła się także możliwość oglądania na wyświetlaczu obrazków w postaci slideshow - z efektami bądź bez. Obrazki można oglądać w trakcie normalnego odsłuchu, mogą się znajdować w dowolnym zasobie - sieciowym czy lokalnym. Jak dla mnie - kwiatek do kożucha, za chwilę pewnie będzie można na wyświetlaczu pooglądać filmy. Tylko po co...

 

Subiektywnie - wydaje mi się, że urządzenie działa bardziej żwawo przeglądaniu katalogów.

 

Na razie nie zaobserwowałem, żeby coś działało źle. Wydaje mi się, że poprawiono pobieranie okładek - jest ich zdecydowanie więcej. Powinna być możliwość dodania okładki do wszystkich plików w katalogu jednocześnie, o ile edytuję tagi poprzez wskazanie katalogu, a nie konkretnego pliku. Może w następnym FW :)

Wracam do katowania zabawki z nowym FW. Jak coś zauważę, opiszę.

Instalacja nowego FW nie "zdemolowała" wcześniejszych nastaw urządzenia, tak że urządzenie po instalacji od razu ruszyło z poprzednimi ustawieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy ktoś z użytkowników CA X10 miał/ma podłączone do niego kolumny np.Zensor 1,Q Acoustics 2020i/2010,Roth oli 20 lub sc-m39 lub inne które dobrze by się zgrały z X 10 ? Chcę coś nie dużego kupić do 9 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laczyl ktoś CA X10/X30 z netem przez Wi-Fi? Czy to musi byc specjalna antena? Czy cos trzeba zainstalowac?

 

 

Owszem, spróbowałem, działa. To nie musi być "specjalna antena", tylko karta WiFi na USB. Ja użyłem karty, którą kiedyś kupiłem wraz z Hyundai'em MBOX TP01 jako dedykowaną. Dongiel ma oznaczenie PW-DN523. Po włożeniu go w port USB w menu sieci CA X10 pojawiła się dostępność ustawień dla WiFi. Urządzenie automatycznie przeskanowało kanały radiowe, wybrałem swój SSID i po podaniu hasła do mojej sieci urządzenie zestawiło połączenie. Absolutnie nic nie trzeba instalować (bo i jak miałoby to się odbyć), obsługa dongla WiFi jest wszyta w FW Cocktaila. Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów. Pewnie sprawę ułatwił fakt, że Novatron i Hyundai to "ten sam kraj" :) Myślę, że wszystkie dongle sieciowe wykorzystujący ten sam chip będą działały bez najmniejszego problemu. Ta karta działała mi także bez problemu z odtwarzaczem plików video Measy X5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupilem 8Level karte usb wifi, wpiolem do usb w CA X30 ale opcje w ustawieniach mam wyszarzona. Moze w pierwszej kolejnosci powinienem skonfigurowac ow dongla w kompie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji nadal nie działa zakładka >>serwisy<<

Co jeszcze trzeba zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji nadal nie działa zakładka >>serwisy<<

Co jeszcze trzeba zrobić?

 

U mnie działa. Mam w niej dostęp do Radia Internetowego i usługi Simfy. Z tym, że Simfy nie jest dostępny na terenie PL. Natomiast radia internetowe działają bez jakichkolwiek problemów. Masz poprawnie skonfigurowaną sieć w urządzeniu?? Jeżeli nie, pozycja "serwisy" nie będzie aktywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mógłby ktoś z Was napisać więcej o jakości muzyki z CA? Trochę mało info w necie, a więcej znaleźć nie mogę:)

W tym wątku jest aż nadto informacji na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to przeczytałem ten wątek i nie wiele w nim info o jakości dźwięku. a szkoda bo powstrzymuje mnie to od kupna. Fajnie by było przeczytać, że CA gra jak... albo jak... Tu raczej koncentrujecie się na firmware.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, co do stacji radiowych to można je konfigurować poprzez stronę www i dodawać co tylko popadanie. Ja słucham trójki poprzez Cocktaila. Fajna rzecz to nagrywanie audycji radiowych, szczególnie tych nadawanych w nocy. Pozdrawiam

 

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić, że ta metoda działa i można wówczas słuchać np Polskiego Radia 3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić, że ta metoda działa i można wówczas słuchać np Polskiego Radia 3 ?

 

Potwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o głośniki do X10.

Producent podaje:

Moc nominalna

(dla głośników 8ohm) 30W+30W @1KHz, 8ohm, 1% THD

 

Ja natomiast posiadam

Sony SS-H177 Rated impedance 6ohm, max input power 50W

Panasonic SB-CH40 impedance 6ohm, input 60W, music 30W

 

Mam wątpliwości czy taki zestaw będzie "ładnie" grał i czy nie lepiej od razu w komplecie zakupić głośniki Model: CAP10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Czy ten CoctailAudio X10 czyta pliki CUE + FLAC/APE ?

 

Jak to podlączyć do amplitunera Onkyo TX-NR905 + MA RX8 tak zeby tor audio nie uległ pogorszeniu, tzn chciałbym korzystać z DAC wbudowanego w amplitunerze, ale czy wypuszczając dzwięk po optyku z Coctaila nie bedzie juz na samym wyjściu optycznym starty bo jednak sygnał cyfrowy musi być zamieniony na światło i w wejsciu ampli ponownie przekształcony na dane cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

X10 nie trzyma mi ustawień. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu muszę od nowa konfigurować wszystko jak przy pierwszym uruchomieniu. Miał ktoś może coś takiego? Ustawienia fabryczne przywołane. Z sieci wypinany i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.