Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Druga rzecz to kwestia ripowania do wava czy flaca, czy masz jakieś porównanie odnośnie Cocktail Audio i np. programu komputerowego dbPowerampa co do jakości zripowanych płyt? Jestem ciekaw czy istnieje tu w ogóle pojęcie różnicy jakości w zgrywaniu.

 

Podobno najlepsze ripy to tylko podczas pełni księżyca. No ale noc długa więc coś tam idzie w najlepszej jakości zripować....

 

 

602018_m.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, jaka kolejna piękna bezinteresowna promocja by Violet :)))

Naprawdę warto przeczytać, styl niepowtarzalny.

"Niezależność" aż się wylewa z tej "recenzji" z początku wątku :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, napisz proszę czy porównywałeś jakość dźwięku płynącego z komputera przez daca do wzmacniacza z jakością dźwięku płynącego z Cocktail Audio przez daca do wzmacniacza. Interesuje mnie mianowicie to czy Cocktail Audio jest lepszym źródłem niż powiedzmy laptop, używając zewnętrznego daca w obu przypadkach.

 

Druga rzecz to kwestia ripowania do wava czy flaca, czy masz jakieś porównanie odnośnie Cocktail Audio i np. programu komputerowego dbPowerampa co do jakości zripowanych płyt? Jestem ciekaw czy istnieje tu w ogóle pojęcie różnicy jakości w zgrywaniu.

 

Na początek napiszę, że kupiłem za własne pieniądze ww. serwer od polskiego dystrybutora i zrobiłem to z ciekawości własnej. Przy okazji opisałem go na swoim audio-blogu i na Audiostereo. Jak to się komuś nie podoba, to jego sprawa. Ta uwaga odnosi się do Mczaja. Nie wiem skąd te ciągłe uszczypliwości? Choć już się trochę o tego przyzwyczaiłem, ze jak ktoś próbuje coś zrobić własnego, to zaraz pojawiają się jacyś krytykanci z pretensjami i podejrzeniami.

 

Co do Twojego pytania, Grendel to myślę, że CocktailAudio jakością sygnału cyfrowego trochę przewyższa komputerowy. Używałem jako komputer MacBook Apple i Lenovo 510, a jako DACi : Matrix Mini-i, Hegel HD2, Antelope Zodiac +, a także wewnętrzne DACi w wzmacniaczach Xindak XA-6900, Hegel H70 i Hegel H100. Nie muszę dodawać, że Antelope Zodiac + był najlepszy :)

 

Nie słyszę różnicy pomiędzy FLAC, a WAV :)

 

To jest naprawdę fajne urządzonko i warto poznać je bliżej. Z tego co wiem, producent planuje niebawem rozszerzyć ofertę Cockaili.

Sam CocktailAudio X10 ma już wiele nowych aprejdów, które na bieżąco (automatycznie) są pobierane z sieci, gdy się go uruchomi. Jest już gapless, pobieranie okładek, dyskografia artystów, przyciemniane wyświetlacza i wiele innych. Za 1500zł można mieć przydatny serwer z megapamięcią 2 Tera. Mi to się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Violet, ja też nie słyszę różnicy pomiędzy wave a flac:), nie o to mi chodziło:), chodziło mi o to czy zgrywanie za pomocą Cocktaila jest tak samo precyzyjne jak zgrywanie poprzez komputer? Nie jestem audiofilem, nie znam się, stąd pytania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, producent planuje niebawem rozszerzyć ofertę Cockaili.

 

Ciekawe jak będą się nazywały. Drink X20, Sok X30 czy Napój X40?

 

Jest już gapless...

 

Spore postepy poczyniles od wrzesnia bo widze ze zdolales dowiedziec sie co to jest gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, czynię pewne postępy w zdobywaniu wiedzy. Ty także, ale wyłącznie w jałowych złośliwościach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Violet, czy po podłączeniu bezpośrednio do wzmacniacza CocktailAudio, kolumn Pylon Pearl ten zestaw zagra w pomieszczeniu 20 m2, czy też konieczne będzie podłączenie zewnętrznego wzmacniacza? Wiem, że testowałeś te kolumny i bardzo mnie ciekawi Twoja opinia na temat tego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Już się prawie zdecydowałem an zakup tego malucha, ale wyczytałem w FAQ, że zripowane pliki nie są widoczne na dysku w normalnym systemie plików. Myślę, że to trochę zonk bo jak padnie to nie będzie jak tej muzyki z dysku zgrać. Czy ktoś ma go i może to potwierdzić ?

 

pozdrawiam Filozof71

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Da się podpiąć do Cocktaila dysk przenośny ok. 700 GB (bez własnego zasilania), czy koniecznie musi być wewnętrzny?

Dyski 2,5'' nie wymagają dodatkowego zasilania, wystarczy to z USB. Dyski 3,5'' muszą mieć dodatkowe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź. Jeszcze dwie kwestie:

- czy przy podłączeniu do wzmacniacza przez line out nadal można sterować głośnością z poziomu Cocktaila? Po Waszych opiniach napaliłem się strasznie na tą zabawkę, pracowała by podpięta do małego lampiaka, który nie ma zdalnego sterowania. Tak, wiem że to skrajnie nieaudiofilskie podejście, ale leniwy jestem ;-)

- jak ze sterowaniem z poziomu aplikacji na smartfon - da się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie mam tego urządzenia, choć myślę o tym by kupić.

Jeśli to "coś" jest odrobinę przyzwoite, to wyjście "line out" jest wyjściem "pre" i nie działa na nim regulacja.

Co do sterowania smartfonem, to trochę bez sensu, bo przecież jest pilot. Jaki sens dublowania pilota? Zwykle te aplikacje na smartfony są strasznie gówniane. Ale oczywiście, jeśli X10 ma sterowanie przez przeglądarkę na komputerze, to i na smartfonie da się tego użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebli G,

Można sterować głośnością przez wyjście "line out". Ustawia się odpowiednią funkcję w menu i już.

Oczywiście, że można sterować z pozycji smartfona.

 

Bardzo fajna "zabawka". Bardzo ładnie gra, gdy wyprowadzić sygnał optyczny do zewnętrznego DACa. Ale i bez tego jest naprawdę nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-)

Zastanawiam się mocno na tym sprzętem. Mam 2 pytanka.

1. Jeśli chodzi o stacje radiowe to brakuje tylko programów polskiego radia 1,2,3,4 ?

Chciałbym tego używać zamiast zwykłego radia FM.

2. Jak z korzystaniem z plików muzycznych mp3, flac umieszczonych na jakimś NASie ? Czy są jakieś problemy ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do stacji radiowych to można je konfigurować poprzez stronę www i dodawać co tylko popadanie. Ja słucham trójki poprzez Cocktaila. Fajna rzecz to nagrywanie audycji radiowych, szczególnie tych nadawanych w nocy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do stacji radiowych to można je konfigurować poprzez stronę www i dodawać co tylko popadanie. Ja słucham trójki poprzez Cocktaila.

 

Sądziłem, że lista stacji jest pobierana z serwera. Jeśli można dodawać ręcznie to super. Jak z jakością dźwięku przy trójce ? Z jakim bitrate nadaje ?

Violet, który wcześniej testował wspominał że programy polskiego radia nie mogą byc słuchane ponieważ nadają w innym formacie. Widocznie wprowadzili jakieś zmieny aby to było możliwe.

 

Fajna rzecz to nagrywanie audycji radiowych, szczególnie tych nadawanych w nocy. Pozdrawiam

 

Można zaprogramować datę i czas rozpoczęcia i zakończenia nagrywania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru Polskiego Radia kupiłem za 50 zł stary (ale jary) tuner Technicsa, który stoi sobie na szafce poniżej Cocktaila, a jest przyłączony do niego przez wejście line in. Ładnie to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

jest tez alternatywa już od jakiegoś czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytania kolegi Zindo. Jak X10 radzi sobie z bezpośrednią widocznością z dysków sieciowych (np. z NAS)? Nie chodzi mi oczywiście o dostęp przez UPnP tylko bezpośrednio do katalogów dysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

jest tez alternatywa już od jakiegoś czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten sprzęt nie jest już produkowany, a Tvix (a właściwie jego producent) w między czasie zbankrutował. A poza tym był to sprzęt z torem wideo, wymagający włączonego TV do korzystania. To trochę inna kategoria sprzętu.

 

X10 radzi sobie w sieci bez zarzutu. Ma klienta Samby, więc widzi dyski sieciowe komputerów i NASów, z pełną strukturą katalogów. A więc nie tylko UPnP. I w drugą stronę też - z PC do dysku X10 można normalnie dostać się przez Sambę.

Sam korzystam z połączenia WiFi i serwera Synology - nie ma problemu z FLAC itd, jakby ktoś pytał.

 

Ktoś wyżej pytał czy zripowane płyty są dostępne na dysku wewnętrznym. Tak są - MusicDB ma swoje katalogi ale można się do nich dostać i są tam normalne pliki. X10 ma też opcje eksportu muzyki z bazy danych - fajna rzecz - można wybrane albumy zgrać na pamięć USB lub na dysk sieciowy. To też jest sposób aby wyciagać pliki bez korzystania z PC.

 

 

Aha - właśnie wyszła nowa wersja oprogramowania. Mój X10 sam się aktualizował kilka dni temu. Opis widzę już jest na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mogłem sprawdzić poziom sygnału WiFi (2 ściany ro routera) - jest 24% i wszystko gra płynnie.

No i dodali alternatywną wersję webgui dla smartfonów. Fajne. Dobry kierunek rozwoju. Ale nie pozwala na nawigacje po zasobach sieciowych jak programiki typu Eyecon, a ja akurat mam muzykę w X10 i na zewnętrznych serwerach.

 

PS. Dzięki Violet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kadqs

 

Webgui dla smartfonów nie widzi tylko zasobów sieciowych, czy także podpiętych dysków USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WebGui dla PC ma dostęp do zasobów MusicDB, playlist i Ulubionych stacji radia internetowego (z opcją dodawania). Wersja mobilna daje dostęp tylko (!) MusicDB.

Ale to świeży projekt. Generalnie wersja pełna ma funkcje edycyjne i porządkujące, wersja mobilna tylko do przeglądania i kontroli odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.