Skocz do zawartości
IGNORED

LCD, LED, czy plazma, a może kineskopowy ?


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

@ Gonzo

 

Od bardzo niedawna mam nowy nabytek, przed wyborem dyskutowałem w moim wątku (Jaki LCD 40" - 42"). Miałem swoje wstępne preferencje (rozmiar, LCD, 2D), ale w ostatecznej decyzji bardzo mi pomogli inni Forumowicze. I mogę Ci z pełnym przekonaniem go polecić: LG 42LV5500. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma głośniki 2 x 10W, całkiem niezłej klasy. Do słuchania serwisów newsowych w zupełności wystarczają. Podłączyłem go oczywiście również do amplitunera. Można to uczynić na dwa sposoby: (1) Z cyfrowego wyjścia audio łączem Toslink, (2) Na gniazdku HDMI1 jest ARC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości czy Faktów nie muszę słuchać przez system audio w 5.1. Wewnętrzne głośniki w zupełności dla tego celu wystarczą. Zresztą TV jest podłączony do amplitunera, o czym pisałem.

 

Witek jest zwolennikiem plazmy, więc zrozumiałe że będzie Cię zachęcał do PDP. Ja jestem zwolennikiem LCD i na to Cię namawiam. Najlepiej pooglądaj jedno i drugie. Nie w sklepie, lepiej w zaciszu domowym u Krewnych i Znajomych Królika. To Ci pomoże podjąć samemu decyzję co lepiej trafia w Twój gust i spełnia Twoje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witek jest zwolennikiem plazmy, więc zrozumiałe że będzie Cię zachęcał do PDP. Ja jestem zwolennikiem LCD i na to Cię namawiam. Najlepiej pooglądaj jedno i drugie. Nie w sklepie, lepiej w zaciszu domowym u Krewnych i Znajomych Królika. To Ci pomoże podjąć samemu decyzję co lepiej trafia w Twój gust i spełnia Twoje oczekiwania.

Tak jestem zwolennikiem plazmy ale Tobie wybrałem LCD, gonzo do upc szukaj plazmy z jak najbardziej matowym ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem powyżej, że.są na satelitach stacje, które nadają SD z porządnym bitratem i perfekcyjne dopracowane technicznie. I takie SD na LCD wychodzi bardzo dobrze, jak na CRT.

nie ma co narzekać na jakość SD w LCD LG, jest bardzo dobra to fakt w porównaniu do np LCD od Panasonica czy Samsunga, ale z tego co ja widzę to na plaźmie jest mimo wszystko i tak lepiej (mniej szumów, mniejsza ziarnistość), a dotyczy to nie tylko wszystkich kanałów SD ale również tych w HD z gorszym bitrate (bo nie wszystko wygląda tak pięknie jak np bbc hd czy tvp hd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... gonzo do upc szukaj plazmy z jak najbardziej matowym ekranem.

No właśnie miałem LCD i teraz bym stawiał na plazmę, choć ten LG spodobał mi się :)

Lubię takie cienkie obramówki wokół ekranu.

Chyba w cenie do k3pln coś wytargam ze sklepu ?

Nie musi mieć jakiegoś wykwintnego audio, system mam, więc z tym nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek

 

Owszem, wybierałeś. I trafiłeś w dziesiątkę jeśli chodzi o TV dla mnie. Dlatego wiem, że kierujesz się obiektywizmem.

 

Jednego nie rozumiem. Skąd się bierze wynikanie logiczne, że jeśli UPC to plazma? Niech Gonzo obejrzy jedno i drugie i sam stwierdzi co mu bardzej odpowiada. Z tego co widzę Gonzo nie ma jednoznacznie sprecyzowanych preferencji. Tym różni się ode mnie, który od razu na dzień dobry się określiłem: LCD i o żadnej plaźmie nie chcę słyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie patrzę na razie na ceny, HDRedy też może być, mnie tam nie przeszkadza niższa jakość obrazu.

 

Panowie :)

Biję się tak z myślami, ale może lepiej kupić dobry tuner TV i do niego monitor komputerowy 32`-40` ?

jak myślicie ?

Ceny chyba porównywalne ? dlatego ten pomysł również biorę pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lubię takie cienkie obramówki wokół ekranu.

 

LG plazma ma cieniutkie ramki i jest najlepsza jeśli chodzi sygnał SD analogowy bądź cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Gonzo

 

Niech na korzyść mojego LG świadczy, że został wybrany i rekomendowany przez zwolennika plazmy, czyli Witka.

 

Nie kupuj HD Ready. To była technologia przejściowa pomiędzy SD a obecnym Full HD.

 

@ Don

 

Które programy HD są Twoim zdaniem kiepsko nadawane? Mam w Cyfrze+ pakiet Optimum HD, mam z satelitów programy FTA HD i nie zauważyłem takowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może lepiej kupić dobry tuner TV i do niego monitor komputerowy 32`-40` ?

jak myślicie ?

Dlatego powtórzę pytanie.

Może ta opcja jest lepsza ?

Monitory komputerowe maja znacznie większą rozdzielczość, niż telewizory nawet te z opcją FullHD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powtórzę pytanie.

Może ta opcja jest lepsza ?

Monitory komputerowe maja znacznie większą rozdzielczość, niż telewizory nawet te z opcją FullHD

Najwyższa rozdzielczość to 1920x1080 i większej w telewizorze nie potrzebujesz. Można w ogóle kupić tak duży monitor? Podejrzewam że cena będzie kilkukrotnie wyższa niż telewizora o tej wielkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj monitora bo mają słaby procek.

Jaki procek?

 

Najwyższa rozdzielczość to 1920x1080 i większej w telewizorze nie potrzebujesz. Można w ogóle kupić tak duży monitor? Podejrzewam że cena będzie kilkukrotnie wyższa niż telewizora o tej wielkości.

Są monitory wielkoformatowe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... ale z ruchu można nie być do końca zadowolonym bo one nie dorenderowywują klatek/subklatek pośrednich jak TV LCD/TV plazmowe ... czyli wyświetlają to co dostają ... chyba że są tunery które robią te operacje (monitory są 60 Hz, więc można by tworzyć dodatkowe ramki przy materiale 24 fps)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC programy HD są podawane w rozdzielczości 720p czyli HD ready. Mam osobiście plazmę Samsunga HD ready i taką właśnie bym Ci polecał. Obraz moim zdaniem lepszy w codziennym użytkowaniu niż przy telewizorach full HD. Przy odtwarzaniu filmów z blu raya jest lekka wyższość matryc full HD.

Zależy co oglądasz częściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC programy HD są podawane w rozdzielczości 720p czyli HD ready. Mam osobiście plazmę Samsunga HD ready

Ta plazma ma rozdzielczość fizyczną panelu 1280x720?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raczej nie pakuj się w tanią plazmę. Będziesz potem żałował.

Jeśli plazma na mieć lepszy obraz niż LCD to zainteresuj się wyższymi modelami Panasonica: serią GT, ST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie patrzę na razie na ceny, HDRedy też może być, mnie tam nie przeszkadza niższa jakość obrazu.

 

Panowie :)

Biję się tak z myślami, ale może lepiej kupić dobry tuner TV i do niego monitor komputerowy 32`-40` ?

jak myślicie ?

Ceny chyba porównywalne ? dlatego ten pomysł również biorę pod uwagę.

Stary , podałem ci na początku linka do plazmy,bdb plazmy i wierz mi ten z twojego linka nie zagra tak dobrze.Między plazmami w tej samej firmie też są różnice i to spore w obrazie.Za tamtego płacisz tylko 2,5kz tylko dlatego, że to model wcześniejszy.Po za tym trzeba się zastanowić czy kupujemy tv dla ładnego wyglądu,poboru prądu czy jakości obrazu.Jak chcesz się później wkurzać na obraz to sobie kup lcd:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się później wkurzać na obraz to sobie kup lcd:)

Jam mam LCD i na obraz się nie wkurzam. Wprost przeciwnie.

Od awantury co lepsze: LCD czy PDP jest oddzielny wątek. A więc tutaj niepotrzebnie wzniecasz spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam LCD i na obraz się nie wkurzam. Wprost przeciwnie.

Od awantury co lepsze: LCD czy PDP jest oddzielny wątek. A więc tutaj niepotrzebnie wzniecasz spory.

Nie wzniecam sporów,stwierdzam fakty.Żeby lcd zagrało tak jak plazma musi sporo kosztować.A i tak obraz będzie ledwie porównywalny.Różnica w obrazie wynika już w samej technologii panela lcd i plazmowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzniecam sporów,stwierdzam fakty.Żeby lcd zagrało tak jak plazma musi sporo kosztować.A i tak obraz będzie ledwie porównywalny.

Słusznie. LCD może zachwycić pod warunkiem, że nabędziemy topowy model. Ale i tak będziemy musieli się napocić przy ustawieniach żeby twarze wyglądały naturalnie ;-) Plazma ma to w standarcie, prosto z pudełka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzniecam sporów,stwierdzam fakty.Żeby lcd zagrało tak jak plazma musi sporo kosztować.A i tak obraz będzie ledwie porównywalny.Różnica w obrazie wynika już w samej technologii panela lcd i plazmowego.

I to co napisałeś jest właśnie wzniecaniem sporów. Albowiem takiego punktu widzenia wiele osób (w tej liczbie ja) nie podziela. Od dyskusji na ten temat jest odrębny wątek. Tam sobie skaczemy do oczu i uprawiamy szermierkę na argumenty.

 

Słusznie. LCD może zachwycić pod warunkiem, że nabędziemy topowy model. Ale i tak będziemy musieli się napocić przy ustawieniach żeby twarze wyglądały naturalnie ;-) Plazma ma to w standarcie, prosto z pudełka ;-)

LG też ma w standardzie prosto z pudełka, gdyż ma znakomite ustawienia fabryczne, na co zwraca się uwagę również w testach. Natomiast plazma Panasonic wymaga żmudnej kalibracji. Vide Audio Video nr 7/8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Wasz proszę, nie róbmy z tego fajnego tematu jakiejś niepotrzebnej kłótni.

Ja wszystkie Wasze propozycje biorę pod uwagę, może kilku czytających ten temat też na tych poradach skorzysta.

Gdybym kupował TV za 11kpln to można by się brać "za łby", ale przy sumie 2,5-3kpln chyba nie warto :)

Niewątpliwie priorytetem jest jakość obrazu, a nie wygląd TV, a że technologia (przez te 4 lata) poszła mocno do przodu, więc te LCD dogoniły chyba jakością Plazmy ?

 

Ja wpływ kabli słyszę, i to zarówno sygnałowych, jak i zasilających, a mówiąc szczerze to świat wcale nie jest taki kolorowy jak nam prezentują w tv, przynajmniej u nas w Polsce.

Owszem, programy przyrodnicze z tropików to istna feria barw, ale nie mozna tego powiedzieć o innych programach, które bywają przekoloryzowane, mocno podbarwione, tak aby sprawiały większą radochę z oglądania

 

Na pewno będę zwracał uwagę przy zakupie na osłonę matrycy, aby za jakiś czas znów nie wymieniać "okienka na Świat".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.