Skocz do zawartości
IGNORED

LCD, LED, czy plazma, a może kineskopowy ?


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

A może napisz, czy jesteś fanem oglądania filmów blue ray czy zdarza Ci się to raczej rzadko i przez większość czasu lecą programy tv. Czy masz w ogóle w tym upc kanały hd? Jeśli jesteś fanem filmów i świetnej jakości to widzę, ze większość twierdzi, że lepsza jest plazma. Natomiast jeśli nie przywiązujesz do jakości obrazu aż takiej uwagi (wspominałeś wcześniej o tym, że moze być nawet hd ready) to zastanów się nad kupnem lcd lub led. Ciągnie mniej prądu i ponoć mniej męczy oczy przy długim oglądaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że, w telewizji zwłaszcza polskiej jest bryndza, a na kanałach innych stacji często dają powtórki.

UPC udostępnia w dodatkowym pakiecie kanały z HD, ale użytkowałem taki modem z HDD przez rok i przy kolejnej umowie podziękowałem za niego.

Blue-raya nie mam i nie zanosi się na jego kupno, ale mam DVD Pionier`a model DV-400V.

Ma on w opcjach HDMI, wiec zapewnia jako taką jakość obrazu, dla mnie wystarczającą.

Więcej oglądam TV, niż filmów z DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie priorytetem jest jakość obrazu, a nie wygląd TV, a że technologia (przez te 4 lata) poszła mocno do przodu, więc te LCD dogoniły chyba jakością Plazmy ?

Taaaaaaaaak niewątpliwie a szczególnie przy sygbale SD. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania wskazuja ze lcd powoduje zadsze mruganie niz przy pdp wiec szybciej wysychaja i mecza sie oczy.Jezeli na swiatlach ktos przed nami swieci stopami na ledach mozna dostac szalu,zastanawiam sie jak mozna w ciemnym pokoju ogladac lcd na ledach?Do ogladania tv najlepszy jest dobry crt i pdp a lcd tylko te hi-endowe i to nie wszystkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest LCD LED, żaden Hi-End, a przeogromna radość z oglądania. Zmęczenie przy oglądaniu? A co to jest, za pozwoleniem?

 

Jakie badania na które się powołujesz? Bo to mi przypomina znaną z historii sprawę, gdy w XVIII wieku George Stevenson prowadził pierwszy, wymyślony i skonstruowany przez siebie pociąg parowy (z Darlington do Stockton). Wtedy też ówcześni uczeni, powołując się na badania, dowodzili w prasie, że krowy pasące się na łąkach wzdłuż tej pierwszej na świecie linii kolejowej stracą mleko na widok tego pędzącego i dymiącego potwora (dla informacji: pociąg osiągnął prędkość 25 km/godz).

 

Więc może bez przesady please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-P42CX3E do oglądania TV z kabla nadaje się jak najbardziej, jednakże coraz częściej do TV podłącza się BD (fullHD)i inne cuda techniki i wtedy proponowałbym jednak też FullHD. TV kupuje się średnio na 5 -10 lat. Nie ma sensu się uwsteczniać. ten model jest najgorszy. Dlatego raczej wyższy model, choćby seria S.

 

No i oczywiście do oglądania filmów tylko plazma, a jeśli plazma to panasonic :)

W produkcji pdp uważam, że jest to najlepsza firma. Ma doświadczenie i ceny nie najwyższe.

 

Opcję z monitorem LCD zamiast TV uważam za nietrafioną.

No chyba że puścisz sobie na nim wygaszacz z pływającymi rybkami, tylko nie za szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Migające świetlówki" w LCD chyba zostały "opanowane", poprzez zastosowanie znacznie większej częstotliwość pracy zasilaczy impulsowych, więc nie migają jak kiedyś - chyba że się mylę ?

Kiedyś, plazma, w stosunku do LCD, mi przynajmniej kojarzyła się z większym kontrastem i bardziej "żywymi" kolorami, bardziej nasyconymi.

Były i głosy niezadowolenia i reklamacje z racji słyszalnej pracy zasilaczy impulsowych (w plazmach), zwłaszcza przy dużych powierzchniach bieli na ekranie - zasilacz pracował na maksymalnej wydajności prądowej i mógł buczeć.

Jak dziś to wygląda ? - to kolejne pytania, kierowane do Was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmęczenie oczu to zdecydowanie lepsze są LCD. Plazma miga i nawet jeżeli nie jest to widoczne odbija się na oczach. Szczególnie w ciemnych pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmęczenie oczu to zdecydowanie lepsze są LCD. Plazma miga i nawet jeżeli nie jest to widoczne odbija się na oczach. Szczególnie w ciemnych pomieszczenia.

u mnie na odwrót, migotanie mi nigdy w plaźmie nie przeszkadzało bo jest widoczne bardzo rzadko, nie cały czas

bardziej mi przeszkadzają jaskrawe kolory na LCD jak oglądam filmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tych badan byly w audio-video.Wystarczy poszukac w google zeby znalezc całą mase informacji na temat szkodliwosci ledow i swietlowek.Przypomina mi to historie z papierosami-jakie badania sponsorowane przez producentow wiele lat temu dowodziły szkodliwosci palenia papierosow?Z wycofania zwyklych zarowek ciesza sie nie tylko producenci swietlowek ale przede wszystkim okulisci i optycy.Ile osob 20 lat temu nosilo okulary a ile teraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmęczenie oczu to zdecydowanie lepsze są LCD. Plazma miga i nawet jeżeli nie jest to widoczne odbija się na oczach. Szczególnie w ciemnych pomieszczenia.

Ciekawe że plazmy migają jedynie posiadaczom LCD :D

 

Ale że LCD mniej męczą oczy niż pdp to już jest the best news ever :)

Buczące zasilacze są sporadycznymi przykładami opisywanymi i powtarzanymi do granic absurdu na forach ( tak jak i tu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na odwrót, migotanie mi nigdy w plaźmie nie przeszkadzało bo jest widoczne bardzo rzadko, nie cały czas

bardziej mi przeszkadzają jaskrawe kolory na LCD jak oglądam filmy

Kolor zależy w dużej mierze od jakości telewizora i od rodzaju matrycy. Niestety telewizor LCD trzeba kalibrować i to z kilku powodów. Poza tym ludzie przesadzają przy telewizorze LCD. Podobnie jak z Subwooferem. Ponieważ w subwooferze łatwo jest przesadzić z basem to najczęściej jest on o kilka decybeli podbity. W LCD dzieje się to samo z kontrastem i jasnością podświetlenia. To że plazma wydaje się pod tym względem naturalniejsza wynika tylko i wyłącznie z tego że nie da się jej ustawić w tak ekstremalny sposób jak dzieje się to przy LCD. Poza tym najwyższa jasność w LCD jest ograniczona dynamiką matrycy. Jeżeli ciekły kryształ jest zupełnie przeźroczysty to zwiększanie kontrastu nic nie daje poza znikaniem szczegółów w światłach. Dlatego bardzo łatwo jest przesterować matrycę. Plazma nie ma tego ograniczenia. Dlatego telewizor LCD trzeba kalibrować.

 

Ciekawe że plazmy migają jedynie posiadaczom LCD :D

 

Ale że LCD mniej męczą oczy niż pdp to już jest the best news ever :)

Buczące zasilacze są sporadycznymi przykładami opisywanymi i powtarzanymi do granic absurdu na forach ( tak jak i tu).

A czego tu nie widzisz.

Wprawdzie miganie plazmy jest wzmocnione interferencją z filmem ale widać wyraźnie że w LCD nie ma po prostu co interferować ponieważ LCD nie miga. Obraz jest bardzo stabilny. Mi niestety plazma męczyła oczy a nawet powiem że miganie mnie wkur..... Nie po to wydaję kupę szmalu żebym się musiał pałować z bublem.

 

Ciekawe że plazmy migają jedynie posiadaczom LCD :D

Może dlatego że posiadacze LCD mają lepszy wzrok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Migające świetlówki" w LCD chyba zostały "opanowane", poprzez zastosowanie znacznie większej częstotliwość pracy zasilaczy impulsowych, więc nie migają jak kiedyś - chyba że się mylę ?

Kiedyś, plazma, w stosunku do LCD, mi przynajmniej kojarzyła się z większym kontrastem i bardziej "żywymi" kolorami, bardziej nasyconymi.

Były i głosy niezadowolenia i reklamacje z racji słyszalnej pracy zasilaczy impulsowych (w plazmach), zwłaszcza przy dużych powierzchniach bieli na ekranie - zasilacz pracował na maksymalnej wydajności prądowej i mógł buczeć.

Jak dziś to wygląda ? - to kolejne pytania, kierowane do Was.

 

-tam gdzie jest stosowane podświetlenie LED nie migają

-co do bardziej nasyconych kolorów to na pewno już zdążyłeś przeczytać na forum że LCD są "oczojebne" (czyt. bardziej kontrastowe, nasycone kolory itp)ale to jest wyłącznie kwestia regulacji

-Plazmy dalej buczą/bzyczą, ale nie każdego egzemplarza to dotyczy i nie w każdym tak samo (komu nie bzyczy miał szczęście)... ale problem jest (obecnych modeli też dotyczy i jest to powód częstych zwrotów, zwłaszcza serii G (panasonica, chyba najwięcej ich sprzedają)... przed zakupem lepiej osłuchać jeżeli jest możliwość. Tyle że nie ma gwarancji że nie zacznie po czasie i tego jako wadę serwisy nie uznają w PL, a za granicą klient nie ma problemu ze zwrotem do sklepu jeżeli mu nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zależy w dużej mierze od jakości telewizora i od rodzaju matrycy. Niestety telewizor LCD trzeba kalibrować i to z kilku powodów. Poza tym ludzie przesadzają przy telewizorze LCD. Podobnie jak z Subwooferem. Ponieważ w subwooferze łatwo jest przesadzić z basem to najczęściej jest on o kilka decybeli podbity. W LCD dzieje się to samo z kontrastem i jasnością podświetlenia. To że plazma wydaje się pod tym względem naturalniejsza wynika tylko i wyłącznie z tego że nie da się jej ustawić w tak ekstremalny sposób jak dzieje się to przy LCD. Poza tym najwyższa jasność w LCD jest ograniczona dynamiką matrycy. Jeżeli ciekły kryształ jest zupełnie przeźroczysty to zwiększanie kontrastu nic nie daje poza znikaniem szczegółów w światłach. Dlatego bardzo łatwo jest przesterować matrycę. Plazma nie ma tego ograniczenia. Dlatego telewizor LCD trzeba kalibrować.

wydaje mi się że tu bardziej chodzi o przenikanie kolorów z sąsiedniej komórki do kolejnej, w plaźmie przez mniejszą ostrość na krawędziach jest to podane łagodniej i każdy kolor ładnie wtapia się w kolejny, w LCD zmiana ostrości nie pomaga w ogóle w tym aspekcie, kolory czy cały obraz sprawia wrażenie zbyt jaskrawego i zbyt kontrastowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.

W sprzedaży są tv LED i LCD.

Czy tv LED mają podświetlanie diodowe, a LCD świetlówkowe ? bo to by dużo wyjaśniało i jednak przemawiało za LED`ami.

Czyli brałbym pod uwagę plazmę vs LED.

Zaczynam głupieć od nadmiaru informacji :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że plazmy migają jedynie posiadaczom LCD

Oraz red. Filipowi Kulpie który w nr 7/8 Audio Video nazywa to zjawisko (cytuję z pamięci) "charakterystyczną cechą plazmy". Strzeliłeś więc kulą w płot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że plazmy migają jedynie posiadaczom LCD...

 

Chyba proste i logiczne, jak komuś miga plazma to ją sprzedaje lub zwraca, i kupuje LCD.

 

Jak komuś nie miga, to sobie ją zostawia, jeśli nie ma innych zastrzeżeń.

 

Czy komuś wrażliwemu na efekt tęczy też powiesz że baran, bo od oglądania obrazu z projektora DLP dostaje oczopląsu a nawet nudności? Przecież zdecydowana większość populacji jest na ten efekt niewrażliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na odwrót, migotanie mi nigdy w plaźmie nie przeszkadzało bo jest widoczne bardzo rzadko, nie cały czas

bardziej mi przeszkadzają jaskrawe kolory na LCD jak oglądam filmy

Jaskrawe kolory ... nie możesz po prostu przyciąć nasycenia?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.

W sprzedaży są tv LED i LCD.

Czy tv LED mają podświetlanie diodowe, a LCD świetlówkowe ? bo to by dużo wyjaśniało i jednak przemawiało za LED`ami.

Czyli brałbym pod uwagę plazmę vs LED.

Zaczynam głupieć od nadmiaru informacji :(

Ogólnie tak. Zwykłe LCD ma podświetlenie CCFL. ... a LCD nazywane LED ... jak wiadomo ... podświetlenie LED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Jak przyciąć nasycenie podczas oglądanie czegoś z wejścia HDMI? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccfl i ledy tez migaja tylko tego oko nie widzi bo jak powstaje w nich białe swiatlo?Dodatkowo promieniuja UV.Na elektrodzie jest duzo fachowej wiedzy na ten temat.Czy jest ktos kto dlugo uzywa lcd i nie nosi okularow bo kiedy ich nie bylo takich osob bylo malo a teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.

Zwolennicy plazmy zaprzeczają sobie ;).

 

Ja już podawałem argumenty przeciwko wielkiemu kontrastowi: "Jak filmy to tylko na szmacie"...

 

Panasonic takiemu Pioneer`owi może szyby czyścić w zakresie TV plazmowych...

A gapiłem się długo na KURO.

Plazma? Męcząca. LCD ustawiłem na stonowane barwy, ostrość rysowania zmniejszyłem zdecydowanie, kontrast w dół.

Obraz? W sam raz!

 

Nie twierdzę, że plazmy nie da się dobrze wyregulować.

Jednak po co te wojny? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccfl i ledy tez migaja tylko tego oko nie widzi bo jak powstaje w nich białe swiatlo?Dodatkowo promieniuja UV.Na elektrodzie jest duzo fachowej wiedzy na ten temat.Czy jest ktos kto dlugo uzywa lcd i nie nosi okularow bo kiedy ich nie bylo takich osob bylo malo a teraz?

 

nie wiem czy to wina podświetlenia ccfl czy led ale okulary to ja zacząłem nosić jak poszedłem do pracy - od patrzenia w CRT (pierwsze po pół roku) i co roku wymiana szkieł, od kiedy siedzę przed LCD przynajmniej wada mi się nie powiększyła, a szkiełka wymieniam co 3 lata ze względu na zużycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Jak przyciąć nasycenie podczas oglądanie czegoś z wejścia HDMI? ;)

Wchodzisz na ustawienia barw dla danego wejścia i ... regulujesz (tak jest w "słonym")

 

Ccfl i ledy tez migaja tylko tego oko nie widzi bo jak powstaje w nich białe swiatlo?Dodatkowo promieniuja UV.Na elektrodzie jest duzo fachowej wiedzy na ten temat.Czy jest ktos kto dlugo uzywa lcd i nie nosi okularow bo kiedy ich nie bylo takich osob bylo malo a teraz?

Znowu ten zafajdany spamer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe LCD ma podświetlenie CCFL

A jak te "świetlówki" wyglądają to widziałem, rozbebeszyłem przecież tego Sharpa, tak z ciekawości.

Cienkie 2mm rurki długie jak szerokość panelu tv, z metalowymi zakończeniami zaciskanymi w izolatorach, do których dostarczane jest napięcie zasilania (ponoć 600V).

czyli lepszy wariant to LED bo każda z diod podświetlających ekran może zmieniać natężenie światła, co wpływa na kontrast i poziomy czerni takiego tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lepszy wariant to LED bo każda z diod podświetlających ekran może zmieniać natężenie światła, co wpływa na kontrast i poziomy czerni takiego tv.

Pod warunkiem że mówisz o LED bezpośrednim wygaszanym lokalnie. Natomiast przy zwykłym podświetleniu (CCFL vs. LED bez lokalnego wygaszania) , jeśli różnica w cenie niewielka to lepiej kupić LED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na ustawienia barw dla danego wejścia i ... regulujesz (tak jest w "słonym")...

O ile dobrze kojarzę, to nasycenie można regulować dla sygnału PAL, czy to z wejścia video czy to z sygnału TV; ale z wejścia HDMI? Ekran daje to co podało źródło (jeśli się nie mylę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli lepszy wariant to LED bo każda z diod podświetlających ekran może zmieniać natężenie światła, co wpływa na kontrast i poziomy czerni takiego tv.

niektóre takiej opcji nie mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podświetlenie LED to podobno rozróżnia się krawędziowe i pod matrycą. Te pierwsze oczywiście liche. Ale nie znam szczegółów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, to nasycenie można regulować dla sygnału PAL, czy to z wejścia video czy to z sygnału TV; ale z wejścia HDMI? Ekran daje to co podało źródło (jeśli się nie mylę).

zgadza się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, to nasycenie można regulować dla sygnału PAL, czy to z wejścia video czy to z sygnału TV; ale z wejścia HDMI? Ekran daje to co podało źródło (jeśli się nie mylę).

Jeśli dobrze kojarzę to nasycenie można nawet regulować dla danych odtwarzanych z USB czy internetu (niezależnie) ... a na pewno można ustawiać gamut bo dzisiaj przez przypadek wlazłem w te ustawienia.

 

Ekran (matryca) wyświetla w taki sposób w jaki przygotuje to elektronika przed nim (ta wewnątrz TV). Ludzie ... to jest elektronika, a nie analogowy rubin z heblami!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.