Skocz do zawartości
IGNORED

LCD, LED, czy plazma, a może kineskopowy ?


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, ale to nie nasycenie... ;) W (cyfrowym) projektorze bez hebli mam też regulację nasycenia, ale tylko dla CVBS i S-Video... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podświetlenie LED to podobno rozróżnia się krawędziowe i pod matrycą. Te pierwsze oczywiście liche. Ale nie znam szczegółów...

Krawędziowe nie daje zwykle takiej równomierności co bezpośrednie, o precyzyjnym wygaszaniu lokalnym nie wspomnę.

 

Zgadza się, ale to nie nasycenie... ;) W (cyfrowym) projektorze bez hebli mam też regulację nasycenia, ale tylko dla CVBS i S-Video... ;)

Jak zmienisz gamut to nasycenie też się zmieni :) Poza tym wspomniałem że "a na pewno można ustawiać gamut" - co oznacza "osobne regulatory nasycenia też zdaje się są". ... LOL

 

Zgadza się, ale to nie nasycenie... ;)

ps. jak chcesz się przekonać jak błądzisz to pooglądaj nieoprofilowany monitor szerokogamutowy wyświetlający normalnogamutowy materiał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na myśli regulację składowych koloru? To jednak co innego niż "przycięcie nasycenia"... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na myśli regulację składowych koloru? To jednak co innego niż "przycięcie nasycenia"... ;)

Jutro sprawdzę czy jest regulator nasycenia ... Ty ... Tyyyy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja takowego na pewno jest, ale jak wspomniano wcześniej dotyczy tylko określonych sygnałów... ;) Przełącz TV na wejście HDMI i zobaczysz czy da radę regulować nasycenie, zapewne opcja ta będzie "poszarzona" (nieaktywna).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja takowego na pewno jest, ale jak wspomniano wcześniej dotyczy tylko określonych sygnałów... ;) Przełącz TV na wejście HDMI i zobaczysz czy da radę regulować nasycenie, zapewne opcja ta będzie "poszarzona" (nieaktywna).

Telewizor to nie projektor. Nasycenie koloru można regulować na każdym wejściu. Poza tym w najnowszych telewizorach można regulować gamut. Niektóre telewizory nie mają regulacji na wejściu USB ale jest to raczej wyjątek niż reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Jak przyciąć nasycenie podczas oglądanie czegoś z wejścia HDMI? ;)

W każdego wejścia masz pełną regulację koloru.

 

Jak podświetlenie LED to podobno rozróżnia się krawędziowe i pod matrycą. Te pierwsze oczywiście liche. Ale nie znam szczegółów...

Nie jest tak. Raz że większość producentów wogóle w ofercie 2011 zrezygnowała z Full LED i stosują wyłącznie krawędziowe. Dwa że krawędziowe też może być lokalnie przyciemniane, np. stosowana przez LG technologia LED Plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrezygnowali bo za drogie w produkcji, a ciemny lud i tak się nie znał, uważając, że led tv to led tv ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskrawe kolory ... nie możesz po prostu przyciąć nasycenia?

o kurde, nie wpadłem na to, dzięki...

 

nie wiesz nawet ile robiłem kombinacji, nie ma szans nawet w połowie ustawić tak kolorów jak na plaźmie

poziom kolorów, składowe, odcienie, nasycenia niewiele zmienia - po prostu brak "głębokich" kolorów jest widoczny aż nadto - czerwienie, żółty, pomarańcz, nawet niebieski

wystarczy porównać obok siebie jak wygląda kanał MTV HD na jakimś koncercie, ze światłami... tu w porównaniu do LCD to na plaźmie kolory robią piorunujące wrażenie

kolor skóry to samo, każda osoba to mniejsza lub większa odmiana japońca albo indianina w zależności od regulacji odcienia, to już by tak nie raziło gdyby nie ta jednolitość tych twarzy, na plaźmie widać kupę przejść tonalnych których jest po prostu brak na LCD, tam są widoczne jedynie szczegóły np włoski, zmarszczki ale tonacja monotonna, dziś sobie porównywałem łeb w łeb na 1080p i tak jak wielokrotnie pisałem, ostrość krawędzi, najmniejsze detale to domena LCD ale bogatszy obraz jest na plaźmie, a w kolorach jest tak duża różnica jak w ostrości między LCD a plazmą

 

tylko mi nie piszcie że się mylę, bo wy tego nie widzicie u siebie... pewnie, jak ktoś od zawsze ogląda na LCD to mu się wyda że wszystko z tymi kolorami jest ok, tak nagrany film itd itd

jak się było przyzwyczajonym do czegoś lepszego, w tym przypadku piszę tu o samych kolorach, to po przejściu na coś gorszego różnicę widać jak na dłoni, dla mnie te kolory są wyblakłe i monotonne, za jasne/jaskrawe z mniejszą ilością odcieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównywałem film odtwarzany na monitorze (10 bit LUT) vs. TV (z tego co wiem zwykłe 8 bit), to na TV też miałem wrażenie jakby większej ubogości w barwach ... jeszcze kiedyś poanalizuję. Jedynie ruch na TV był płynniejszy (100 Hz włączone).

 

po prostu brak "głębokich" kolorów jest widoczny aż nadto - czerwienie, żółty, pomarańcz, nawet niebieski

Na TV, blu ray to w ogóle nie ma głębokich kolorów ;) (głębokie kolory to są dopiero przy Adobe RGB). Nie mniej jednak piszesz jakby TV LCD który oglądałeś, miał węższy gamut od plazmy (a powinien być taki sam czyli sRGB/Rec.709).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz nawet ile robiłem kombinacji, nie ma szans nawet w połowie ustawić tak kolorów jak na plaźmie

poziom kolorów, składowe, odcienie, nasycenia niewiele zmienia - po prostu brak "głębokich" kolorów jest widoczny aż nadto - czerwienie, żółty, pomarańcz, nawet niebieski

No chyba żartujesz. Masz LCD z wyższej niż mój półki i nie możesz ustawić? Ja nie miałem z tym żadnych trudności.

Zresztą LG ma już ustawienia fabryczne bardzo dobre i na dobrą sprawę nie można nic nie majstrować, dla wielu zapewne to wystarczy.

 

wystarczy porównać obok siebie jak wygląda kanał MTV HD na jakimś koncercie, ze światłami... tu w porównaniu do LCD to na plaźmie kolory robią piorunujące wrażenie

Oglądałęm niedawno. Nie podzielam Twojego punktu widzenia.

 

kolor skóry to samo, każda osoba to mniejsza lub większa odmiana japońca albo indianina w zależności od regulacji odcienia

To już jest zupełne mijanie się z prawdą. Nawet red. Kupla w teście (Audio Video 7/8) podkreśla naturalność twarzy na LG.

 

w kolorach jest tak duża różnica jak w ostrości między LCD a plazmą

Absolutna nieprawda.

 

tylko mi nie piszcie że się mylę, bo wy tego nie widzicie u siebie...

Niektóre LCD LED LG mają certyfikat THX. Tego się "za bezdurno" nie dostaje.

 

pewnie, jak ktoś od zawsze ogląda na LCD to mu się wyda że wszystko z tymi kolorami jest ok, tak nagrany film itd itd

jak się było przyzwyczajonym do czegoś lepszego, w tym przypadku piszę tu o samych kolorach, to po przejściu na coś gorszego różnicę widać jak na dłoni, dla mnie te kolory są wyblakłe i monotonne, za jasne/jaskrawe z mniejszą ilością odcieni

Pragnę nieśmiało zauważyć, że od awantury LCD czy plazma jest odrębny wątek (KrzyśkaA). Nie przenośmy jej tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie zabieram bezpośrednio głosu w dyskusji, ale jest to spowodowane moim brakiem wiedzy na temat technicznych możliwości i stosowanych rozwiązaniach w obu technologiach.

Niemniej z uwagą czytam Wasze wypowiedzi, nie znaczy to jednak że mam już skrystalizowane zdanie co wybrać.

Oferta jest dość bogata, a ceny przy podobnej przekątnej ekranu porównywalne.

Bardziej przychylam się do tv w technologii LED (nie LCD), co nie znaczy że plazmę w ogóle wykreśliłem z "menu" ;)

Ostatecznie i tak będę musiał obejrzeć, jaki obraz i dźwięk prezentują oba typy tv.

Puki co jeszcze badam rynek (zwłaszcza allegro), choć i tak kupię w sklepie, to przynajmniej na tym portalu poczytam jakimi parametrami dysponują obie technologie.

Proszę abyście mi podpowiedzieli, na co zwrócić szczególną uwagę przy czytaniu tych technicznych opisów.

Jakie wartości i parametry są najistotniejsze przy wyborze i zakupie LED, bądź plazmy.

Będę mógł wówczas dokonać dokładniejszej selekcji i wybrać to optimum.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat Ty się z donem111 nie spieraj bo on ma rację, Ty masz bardzo plazmowy LCD.

Plazmowy LCD? To chyba nie był komplement.

 

Wybaczcie że nie zabieram bezpośrednio głosu w dyskusji, ale jest to spowodowane moim brakiem wiedzy na temat technicznych możliwości i stosowanych rozwiązaniach w obu technologiach.

Niemniej z uwagą czytam Wasze wypowiedzi, nie znaczy to jednak że mam już skrystalizowane zdanie co wybrać.

Oferta jest dość bogata, a ceny przy podobnej przekątnej ekranu porównywalne.

Bardziej przychylam się do tv w technologii LED (nie LCD), co nie znaczy że plazmę w ogóle wykreśliłem z "menu" ;)

Ostatecznie i tak będę musiał obejrzeć, jaki obraz i dźwięk prezentują oba typy tv.

Puki co jeszcze badam rynek (zwłaszcza allegro), choć i tak kupię w sklepie, to przynajmniej na tym portalu poczytam jakimi parametrami dysponują obie technologie.

Proszę abyście mi podpowiedzieli, na co zwrócić szczególną uwagę przy czytaniu tych technicznych opisów.

Jakie wartości i parametry są najistotniejsze przy wyborze i zakupie LED, bądź plazmy.

Będę mógł wówczas dokonać dokładniejszej selekcji i wybrać to optimum.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Myślę że wycieczka do MM lub do Saturna wiele wyjaśni.

Musisz pamiętać o tym że jeżeli wybierzesz LCD(LED) to musisz bardziej uważać z wyborem. O wiele łatwiej jest kupić gówniany telewizor LCD.

Jeżeli będziesz kupował plazmę poziom jest bardziej wyrównany aczkolwiek kupno plazmy nie jest gwarancja dobrej jakości obrazu. Są plazmy gorsze i lepsze.

Musisz poza tym odpowiedzieć na kilka pytań.

1. Jak będziesz w sklepie to zwróć uwagę czy plazma ci miga i jeżeli to widzisz czy ci to przeszkadza.

2. Jak duży ma być telewizor?

3. Czy pomieszczenie gdzie oglądasz jest nasłonecznione?

4. Czy zależy ci na małym zużyciu prądu?

5. W jakiej rozdzielczości najczęściej będziesz oglądał?

6. Jak daleko będzie stał telewizor od miejsca gdzie oglądasz?

7. Ile chcesz wydać na telewizor?

8. Czy planujesz przesiąść się w przyszłości na Full HD?

 

Może ktoś ma jeszcze jakieś pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat Ty się z donem111 nie spieraj bo on ma rację, Ty masz bardzo plazmowy LCD.

Przepraszam, ale nie rozumiem. Co to jest plazmowy LCD? W moim odczuciu takie sformułowanie to taka sama nielogiczność jak "drewniany kamień", bądź "kwadratowe koło".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie rozumiem. Co to jest plazmowy LCD? W moim odczuciu takie sformułowanie to taka sama nielogiczność jak "drewniany kamień", bądź "kwadratowe koło".

stonowany.

 

Pod wrażeniem czego?

nooooo, tej wyliczanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stonowany.

To znaczy: można go stonować. Ale jak komuś bardzo zależy: "oczojebny" obraz (zwłaszcza kolory) pozostaje również w zasięgu możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Puki co jeszcze badam rynek (zwłaszcza allegro), choć i tak kupię w sklepie

 

Ja bym jednak kupił w sieci. Jeśli nie rzuci obraz na podłogę zawsze tego LEDa ( sorry Bobcat)albo plazmę ( jak KrzysiekA) można zwrócić :D

 

 

Jakie wartości i parametry są najistotniejsze przy wyborze i zakupie LED, bądź plazmy.

Będę mógł wówczas dokonać dokładniejszej selekcji i wybrać to optimum.

 

Jesli nie masz technicznego wykształcenia i nie masz większego pojęcia o parametrach proponowałbym nie zwracać na nie uwagę. Moga wprowadzać w błąd. Najlepiej zobaczyć na własne oczy. Jednakże i tu w sklepach czyhają pułapki. Do dupy sygnał zabije nawet najlepszy telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo, tej wyliczanki.

To są jedyne pytania na które trzeba sobie odpowiedzieć gdy kupuje się telewizor a nie żadna wyliczanka.

Pierwsze co trzeba zrobić to założyć ile pieniędzy chce się wydać na telewizor wtedy ograniczy się w dużym stopniu wybór.

Potem trzeba się zdecydować na wielkość a ta zależy od tego w jakiej rozdzielczości się ogląda, jak daleko stoi telewizor. Następnie trzeba się zdecydować na technologię a ta zależy od warunków oświetlenia, i indywidualnych upodobań. Dopiero jak się odpowie na te dwa pytania to można zacząć szukać odpowiedniej firmy i modelu. Bez odpowiedzi na te podstawowe pytania dalsze dyskusje nie mają najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dupy sygnał zabije nawet najlepszy telewizor.

Tutaj pełna zgoda. Niestety w sklepach rzadko kiedy jest inny. A najzabawniejsze, że personel zazwyczaj traktuje taki stan rzeczy jako coś zupełnie normalnego. Klient marudzi bo na ekranie kaszana, a w odpowiedzi słyszy "my tu mamy kiepski sygnał".

 

Jest to przyczynek do dyskusji na temat traktowania klienta w naszym kraju. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Skandynawii, Japonii, USA, Kanadzie czy w dowolnym innym cywilizowanym kraju. Wyobrażacie sobie promocję np. sera w supermarkecie gdzie klienci dostają na spróbowanie ze słowami: "te kawałeczki smakują obrzydliwie, ale sam serek jest pychota".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak kupił w sieci. Jeśli nie rzuci obraz na podłogę zawsze tego LEDa ( sorry Bobcat)albo plazmę ( jak KrzysiekA) można zwrócić :D

Też tak uważam. Po pierwsze ceny dużo niższe a po drugie zawsze możesz zwrócić jak ci się nie podoba. Łaski nie robią muszą przyjąć co w sklepie nie jest wcale regułą.

Widziałem już takie przypadki gdy ktoś wybrał sobie dwa telewizory, kupił w sieci obydwa, w domu dokładnie porównał i ten który mu się podobał zostawił a ten który nie odesłał z powrotem.

Osobiście trochę się bałem zakupu w sieci ale po moich doświadczeniach całkowicie się do czegoś takiego przekonałem. Pierwszy telewizor jaki kupiłem mi się nie podobał. Wystarczyło tylko zadzwonić do firmy a ci odebrali telewizor osobiście, oddali mi pełną sumę łącznie z kosztami dostawy i ubezpieczania.

Kupowałem w Redcoonie i mogę ten sklep jedynie polecić.

 

Jesli nie masz technicznego wykształcenia i nie masz większego pojęcia o parametrach proponowałbym nie zwracać na nie uwagę. Moga wprowadzać w błąd. Najlepiej zobaczyć na własne oczy. Jednakże i tu w sklepach czyhają pułapki. Do dupy sygnał zabije nawet najlepszy telewizor.

Można też poczytać opinie klientów n.p. z Amozonu lub innych sklepów. Osobiście polecam Niemiecki Amazon. Każdy lepszy telewizor ma przynajmniej 20 opinii. Z niemieckiego można tłumaczyć przy pomocy Googla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak od końca :)

Najlepiej zobaczyć na własne oczy. Jednakże i tu w sklepach czyhają pułapki. Do dupy sygnał zabije nawet najlepszy telewizor.

To już napisałem ze modelem będę sugerował, ale muszę obraz zobaczyć na własne oczy.

Zakup zrealizuję w warszawskiej Arkadii, a sygnał jaki podłączają do tv jest zazwyczaj najlepszej jakości, aby klient zbaraniał pod wrażeniem jego (tv) jakości.

To taki kolejny chwyt marketingowy, bo wiadomo, w domu ten sygnał może być gorszej jakości i przychodzi wówczas rozczarowanie.

1. Jak będziesz w sklepie to zwróć uwagę czy plazma ci miga i jeżeli to widzisz czy ci to przeszkadza.

Jak będzie "migać" to na pewno nie wezmę, będzie mi tym bardziej przeszkadzać w domu.

2. Jak duży ma być telewizor?

37`-40`, miałem 32` i było jednak trochę przy mało.

3. Czy pomieszczenie gdzie oglądasz jest nasłonecznione?

Okna mam na zachód, więc w najbardziej upalne letnie dni grzeje jak diabli, ale mam story, lubię półmrok (bez podtekstów z pomrocznością, czy nawaleniem się :)).

4. Czy zależy ci na małym zużyciu prądu?

Niekoniecznie, płacę i tak małe rachunki za prąd (nie kradnę go, dawno założyli jakieś ABS`y i różnicówkę)że nie jest to jakimś zaporowym punktem.

5. W jakiej rozdzielczości najczęściej będziesz oglądał?

UPC daje chyba HDRedy, więc chyba z takim, co nie znaczy że FullHD przyszłościowo nie brany jest pod uwagę.

Tv nie będę zmieniał co miesiąc ;).

6. Jak daleko będzie stał telewizor od miejsca gdzie oglądasz?

3-4m.

7. Ile chcesz wydać na telewizor?

Jak najmniej, nawet nówkę jestem gotów przyjąć w prezencie, ale pod warunkiem ze mnie ktoś bardzo będzie prosił ;) (żart)

1700-2800pln.

8. Czy planujesz przesiąść się w przyszłości na Full HD?

Zakup takiego planuję już teraz, nie chcę być ograniczony mniejszymi rozdzielczościami.

 

Dzięki za pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak od końca :)

 

To już napisałem ze modelem będę sugerował, ale muszę obraz zobaczyć na własne oczy.

Zakup zrealizuję w warszawskiej Arkadii, a sygnał jaki podłączają do tv jest zazwyczaj najlepszej jakości, aby klient zbaraniał pod wrażeniem jego (tv) jakości.

To taki kolejny chwyt marketingowy, bo wiadomo, w domu ten sygnał może być gorszej jakości i przychodzi wówczas rozczarowanie.

 

Jak będzie "migać" to na pewno nie wezmę, będzie mi tym bardziej przeszkadzać w domu.

 

37`-40`, miałem 32` i było jednak trochę przy mało.

 

Okna mam na zachód, więc w najbardziej upalne letnie dni grzeje jak diabli, ale mam story, lubię półmrok (bez podtekstów z pomrocznością, czy nawaleniem się :)).

 

Niekoniecznie, płacę i tak małe rachunki za prąd (nie kradnę go, dawno założyli jakieś ABS`y i różnicówkę)że nie jest to jakimś zaporowym punktem.

 

UPC daje chyba HDRedy, więc chyba z takim, co nie znaczy że FullHD przyszłościowo nie brany jest pod uwagę.

Tv nie będę zmieniał co miesiąc ;).

 

3-4m.

 

Jak najmniej, nawet nówkę jestem gotów przyjąć w prezencie, ale pod warunkiem ze mnie ktoś bardzo będzie prosił ;) (żart)

1700-2800pln.

 

Zakup takiego planuję już teraz, nie chcę być ograniczony mniejszymi rozdzielczościami.

 

Dzięki za pytania.

To ja sugerowałbym 40 do 42 cali. Ewentualnie potem zastanowiłbym się czy plazma czy LCD(LED). Jeżeli ci nie będzie migać to jesteś w komfortowej sytuacji.

Masz większy wybór. HD Ready bym na twoim miejscu zapomniał. Za tą samą cenę kupisz telewizor Full HD.

 

Za 2800 można już kupić przyzwoity telewizor. Jeżeli LCD to tylko powyżej 100Hz, jeżeli plazma to tylko 600Hz. Z LCD moimi faworytami byłyby LG, Toshiba, Sony.

Z plazmy to tańsze modele Panasonika. n.p. serii W lub S. Te z zeszłego roku zrobiły się dużo tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LCD to tylko powyżej 100Hz

Z tego, co widzę 100 Hz może spokojnie być. Tanie modele klasy popularnej mają nadal 50 Hz. Lepsze i dobre mają 100 Hz, to się stał w ofercie 2011 standard. 200 Hz pozostało tylko w nielicznych modelach z najwyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę 100 Hz może spokojnie być. Tanie modele klasy popularnej mają nadal 50 Hz. Lepsze i dobre mają 100 Hz, to się stał w ofercie 2011 standard. 200 Hz pozostało tylko w nielicznych modelach z najwyższej półki.

50 Hz w LCD bym zdecydowanie unikał. Bardzo mocno rozmazuje przy ruchu i panoramy nie są płynne. Poza tym napisy końcowe skaczą. 100Hz przy LCD to obowiązkowe minimum. Może przy SD nie jest to takie dokuczliwe ale przy HD gdzie obraz jest ostry będzie wyraźnie widać jak spada ostrość przy poruszających się obiektach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pozostało wybrać właściwe modele LED i Plazmy, które są obecnie dostępne na rynku, tak w ramach podanych cen i warunków technicznych spełniających wymagane parametry :).

Może jakiś ranking TV byśmy wspólnie stworzyli ? taki niezależny, od prasowych uniesień ?

Na pewno nie tylko ja jestem zainteresowany takim zestawianiem ;)

Czytają nas przecież i Inni zainteresowani :)

 

LED ....

Plazma ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Hz w LCD bym zdecydowanie unikał. Bardzo mocno rozmazuje przy ruchu i panoramy nie są płynne. Poza tym napisy końcowe skaczą. 100Hz przy LCD to obowiązkowe minimum. Może przy SD nie jest to takie dokuczliwe ale przy HD gdzie obraz jest ostry będzie wyraźnie widać jak spada ostrość przy poruszających się obiektach.

Tak jest.

Zauważ proszę, że te 100 Hz jest (np. u mnie) wspomagane układem Motion Clarity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To taki kolejny chwyt marketingowy, bo wiadomo, w domu ten sygnał może być gorszej jakości i przychodzi wówczas rozczarowanie.

W takim razie ciekawe jakie chwyty stosują w MM lub EAGD, gdzie sygnał ciągną chyba z kija od szczotki.

 

Może jakiś ranking TV byśmy wspólnie stworzyli ?

Przecież każdy będzie zachwalał to co ma akurat w domu. Więc co ci z tych rankingów? jak chcesz weź pod uwagę wynik ankiety albo jeśli nie chcesz leć na żywioł i jeśli masz sporo kasy kup LED. Nie ma co bić piany. Wszystko zostało już napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.