Skocz do zawartości
IGNORED

LCD, LED, czy plazma, a może kineskopowy ?


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czym się denerwujecie???? :)))))

 

Ja na tym forum widzę starcie np. Ekspertow i "ekspertów". :))))

 

Jedni np. siadają w grupie (50 czasopism branżowych) i spośród iluś szt wybierają np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , za jakieś SUMARYCZNE cechy....

Drudzy "eksperci" biegną w trampkach do sklepu (pojedynczo) i już maja swoje nagrody.

 

Siadają np Eksperci od fotografii (a to nowość dla domorosłych grafików)i znowu w grupie oceniają sprzęt:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

, a tam np taka tegoroczna ciekawostka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

....do tego rok wcześniej znowu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wtedy chyba "nasi eksperci" jeszcze trampek nie mieli....., ale przecież można nadal do sklepu pobiegnąć....i własne nagrody przyznać.

 

Przykre jest tylko ze ich opinie są publikowane tylko np . na jednym forum i do tego krytykowane.

TAK NIE MOŻE BYĆ!!!!

EISA I TIPA powinna być także możliwa "w ocenie" dla użytkowników ("wybranych") tego forum.

Ludzie przecież i tak pójdą w "odstawkę" a cyborgów (w trampkach) nie warto ignorować.

(strach jak taki powie: " I'll be back"...,a Lem to przewidział...choć chyba nie wiedział że tak szybko to nadejdzie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym to sklepie można przełączyć z reklamówki na telewizję ?

Bo jeśli chodzi o Saturna to mają albo z "bluraja" albo z kompa (działającego na "zachrystii").

Sklepy podają na tv sygnały najlepszej jakości, to wiadomo, aby wykazać wszelkie zalety sprzedawanego sprzętu.

Dopiero w domu jest szok, jak zakupiony tv ktoś podłączy do anteny na jakimś patyku - widać smużenie, kaszkę i inne pierdoły.

Nie znaczy to że tv jest kiepski, tylko otrzymuje miernej jakości sygnał.

Wy mnie naprawdę zmuszacie, abym podjechał do Saturna i zrobił parę zdjęć, np.plazmy 32`3D - neoplazm (nowa technologia) Panasonica za 2999zł, mały i drogi, albo jeszcze lepiej, nakręcił krótki filmik i wklepał go na forum.

Może się uda, choć troszkę jestem zajęty.

Można przełączyć w MM ale w Niemczech. Ja mam w okolicy dwa. Do telewizorów poza kablem HDMI podłączony jest jeszcze kabel. Do tego za każdym telewizorem jest zawieszony pilot.

 

Otwartym pozostaje pytanie, czy cytowane określenie również nie było "zwykłym stwierdzeniem faktu a nie żadnym epitetem"?

 

Możesz przedstawić cokolwiek na potwierdzenie powyższego? jeśli nie to pozostanie to tylko kolejnym pierdzieleniem forumowego oszołoma-ekstremisty...

 

BTW, tak słabo zarabiasz, że musisz się sprzedawać produkując takie farmazony? Nie masz problemów przy goleniu?

Ja oszołom? Radził bym ci jeszcze raz przeczytać twojego powyższego posta. Zdajesz sobie sprawę z tego że ci w nim piana wali z pyska ze złości? Nieźle ci musiałem zajść za skórę skoro żywisz do mnie tyle nienawiści.

A co do moich zarobków to zarabiam 12 Euro na godzinę. Milionerem nie jestem ale na brak pieniędzy nie narzekam.

A teraz możesz mi wyjaśnić co moje golenie i moje zarobki mają wspólnego z telewizorami? Jakoś nie widzę ciągu przyczynowo skutkowego między telewizorem, goleniem a zarobkami. Mógłbyś mi przybliżyć jakie to procesy myślowe w mrocznych zakamarkach twojego umysłu doprowadziły do takie zestawienia nie mających wiele ze sobą wspólnego pojęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oszołom? Radził bym ci jeszcze raz przeczytać twojego powyższego posta. Zdajesz sobie sprawę ale ci w nim piana wali z pyska ze złości? Nieźle ci musiałem zajść za skórę skoro żywisz do mnie tyle nienawiści.

 

Przede wszystkim, to na początek zamknij "pysk" - to tak apropo tego powyżej boldem w twoim wpisie.

A jak już zamkniesz "pysk" (fakt faktem że chyba tylko hołocie płacą w Niemczech minimalną stawkę godzinową), to usiądź i się zastanów. A jak dalej nie rozumiesz, albo udajesz że nie rozumiesz, co zostało wcześniej napisane, to już nic na to nie poradzę. Pójdź do kogoś bardziej rozgarniętego niech ci wytłumaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to na początek zamknij "pysk" - to tak apropo tego powyżej boldem w twoim wpisie.

A jak już zamkniesz "pysk" (fakt faktem że chyba tylko hołocie płacą w Niemczech minimalną stawkę godzinową), to usiądź i się zastanów. A jak dalej nie rozumiesz, albo udajesz że nie rozumiesz, co zostało wcześniej napisane, to już nic na to nie poradzę. Pójdź do kogoś bardziej rozgarniętego niech ci wytłumaczy...

:-) Jeżeli już to "a propos". Rozumiem że piana na ustach może utrudniać mówienie ale o tym że utrudnia pisani jeszcze nie słyszałem. Czyżby kapało ci na klawiaturę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naucz się pisać po polsku, potem praw morały odnośnie "a propos", które w skrócie i potocznej pisowni często jest zastępowane właśnie zwykłym "apropo".

Na początek nauki polskiego: "radziłbym" pisze się tak, a nie "radził bym"

 

no ale jak to mówią: nie chciało się nosić teczki, trzeba ... zamiatać schodeczki (za zachodnią granicą z minium socjalnym w garści)

 

ps. przed "ale" stawia się przecinek, podobnie przed "że", a "pisanie" piszesz tak, a nie "pisani" polonisto od siedmiu boleści...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naucz się pisać po polsku, potem praw morały odnośnie "a propos", które w skrócie i potocznej pisowni często jest zastępowane właśnie zwykłym "apropo".

Na początek nauki polskiego: "radziłbym" pisze się tak, a nie "radził bym"

 

no ale jak to mówią: nie chciało się nosić teczki, trzeba ... zamiatać schodeczki (za zachodnią granicą z minium socjalnym w garści)

 

ps. przed "ale" stawia się przecinek, podobnie przed "że", a "pisanie" piszesz tak, a nie "pisani" polonisto od siedmiu boleści...

No dobra a co to wszystko ma wspólnego z telewizorami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co to wszystko ma wspólnego z telewizorami?

Krzysiek dobrze, że wyjechałeś z POLSKI. Tutaj wszystkie różnice poglądów kończą się takimi "wymianami zdań" o ile nie jesteś wyznawcą jedynie słusznej linii. Tam masz szansę na zdecydowanie więcej spokoju (widzę to po moich kolegach, którzy zdecydowali się opuścić ten "zakompleksiony grajdołek"). Zazdroszczę, niestety za stary już jestem na wyjazd. A na temat - na tym forum powinni zostać sami "plazmowcy" i wtedy zapanuje całkowita sielanka i wychwalanie jedynej słusznej technologii. O kurczę, ale to będzie nudne ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dobrze, że wyjechałeś z POLSKI. Tutaj wszystkie różnice poglądów kończą się takimi "wymianami zdań" o ile nie jesteś wyznawcą jedynie słusznej linii. Tam masz szansę na zdecydowanie więcej spokoju (widzę to po moich kolegach, którzy zdecydowali się opuścić ten "zakompleksiony grajdołek"). Zazdroszczę, niestety za stary już jestem na wyjazd. A na temat - na tym forum powinni zostać sami "plazmowcy" i wtedy zapanuje całkowita sielanka i wychwalanie jedynej słusznej technologii. O kurczę, ale to będzie nudne ;-).

A najbardziej mnie dziwi to że ja wcale nie uważam że LCD jest lepsze czy gorsze. Już wielokrotnie podkreślałem to że są to technologie z zupełnie innym wadami i zaletami i wybór jednej z nich to jedynie kwestia gustu. Skąd się bierze ta zaciętość co poniektórych forumowiczów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to poziom czerni ma być wyznacznikiem jakości. Mi się zdaje że w serii 30 Panasonika założono że poziom czerni jest najważniejszy i postanowiono go osiągnąć kosztem innych parametrów.

Nie zapominajmy jednak że obraz jest rysowany światłem a co z tym się wiąże telewizor musi osiągać pewien poziom luminancji.

Seria 30 Panasonika jest ciemniejsza niż poprzednie wersje, miga bardziej niż poprzednie wersje, bardziej spada kontrast przy jasnych motywach niż w poprzednich wersjach. Poza poziomem czerni wszystkie inne parametry uległy pogorszeniu.

Przesadzasz i to ostro, widziałem te plazmy w markecie w którym było jasno jak cholera - obraz normalny.

W tym samym markecie obcowałem najpierw z LCD bobcata, potem była ulga po przejściu na stoisko panasonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i to ostro, widziałem te plazmy w markecie w którym było jasno jak cholera - obraz normalny.

W tym samym markecie obcowałem najpierw z LCD bobcata, potem była ulga po przejściu na stoisko panasonica.

Oczywiście, że przesadza. Też oglądałem VT30 w MM ostatnio w słoneczny dzień przodem do okna, z tym, że stał daleko pod przeciwległą ścianą. Obraz, mimo że z anteny był wystarczająco jasny (miał dużo wad, ale wynikających głównie z nadawania). To jest naprawdę bardzo dobry TV. Chciałbym jednak zauważyć, że ta "przesada" pewnie jest sprowokowana "przesadą" (bardzo częstą) z drugiej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy pisać o tym jak jest naprawdę a nie jak byśmy chcieli aby było?

Fakt, po przeczytaniu 520 postów ,gdybym miał wybierać jako żółtodziób jakiś TV to chyba wcześniej bym się powiesił.

 

Ileż to można dowiadywać się o dziwnych przypadkach mających być regułą czy niesamowitych parametrach ( różniących się o parę procent) ale bezlitośnie masakrujących model konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż to można dowiadywać się o dziwnych przypadkach mających być regułą czy niesamowitych parametrach ( różniących się o parę procent) ale bezlitośnie masakrujących model konkurencji.

Co masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak zauważyć, że ta "przesada" pewnie jest sprowokowana "przesadą" (bardzo częstą) z drugiej strony.

Nie wydaje mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, po przeczytaniu 520 postów ,gdybym miał wybierać jako żółtodziób jakiś TV to chyba wcześniej bym się powiesił.

Sami widzicie że, ja już na długo przed zakupem, zdałem się na , czy to łut szczęścia, czy też na długotrwałe porównywanie obu technologii.

O powieszeniu nie mogło być mowy, jeśli przystępuję do wykonania jakiegoś zadania, (tu w temacie wyboru tv), to ma to być po "wojskowemu".

Krótko, zwięźle i na temat - co prawda parę godzin poświęciłem, ale przecież "wróg nie stał u bram" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

Dziwne przypadki z plazmami KrzysztofA są już powszechnie znane. Natomiast po lekturze Bobcata od Japonii po USA krążą legendy o wręcz beznadziejnym obrazie Pioneera ( o Panasonicu nie wspomnę). Natomiast jakoś dziwnie się składa, ze TV LCD, które niczym się nie wyróżniają osiągnęły miano Rewelacji i Odkrycia XXI wieku w dziedzinie techniki ciekłokrystalicznej i elektroniki użytkowej.

 

A paramerty?

Znasz się na tym doskonale i wiesz,że dla oka ludzkiego czy ucha parę procentów odchyłki z reguły nie robi większej różnicy. Za to w statystyce pomiarów i parametrów jeśli jeden produkt jest lepszy to drugi musi byś gorszy, i dlatego przegrywa. Na papierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do moich zarobków to zarabiam 12 Euro na godzinę. Milionerem nie jestem ale na brak pieniędzy nie narzekam.

Brutto czy netto?)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE, nie zarabiam w euro to sie nie wychylam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozdzielczosci. Oczywiscie w dajmy na to 42 calach pixel w HD bedzie wielkszych rozmiarow niz ten w fullHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli chodzi o jasność to wolę ciemną plazmę niż oczojebne LCD."

 

"Wiem że LCD jarzy jaśniej. Mimo to jeżeli miał bym wybierać to wybrał bym plazmę chociaż ta też nie jest idealna."

 

"Poza tym jeżeli podciągnie się nieznacznie kontrast to w telewizorze LCD znikają szczegóły w światłach i cieniach właśnie z tego powodu. Problemu tego nie ma w telewizorach plazmowych. Z prostego powodu bo w telewizorze plazmowym ilość odcieni szarości jest i kilka rzędów wielkości większa."

 

"Innymi słowy każda próba regulacji łącznie z kalibracją w LCD kończy się zawsze bandingiem. W Plazmie nie ma tego problemu."

 

"Wczoraj byłem u znajomych. Naoglądałem się trochę filmów z urlopu w full HD na Samsungu LCD. Coraz bardziej jestem utwierdzony w przekonaniu że Plazma to był dobry wybór. Wszystko by mi pasowało w tym telewizorze gdyby nie to że z rzeczywistością obraz miał niewiele wspólnego."

 

a mi nasuwa się jeden wniosek czytając argumenty powyżej... LCD musi być naprawdę dobry/lepszy w porównaniu z plazmą.

a mianowicie osoba która była zagorzałym zwolennikiem tv plazma (jak co poniektórzy wypowiadający się w temacie), co więcej z podanych argumentów wynika że lcd wogóle nie wchodził w rachubę... przekonała się do lcd, ale dopiero dokonując zakupu odpowiedniego tv lcd... ustawiając go wg własnych preferencji, kalibrując itp... w domowym zaciszu

 

wg mnie to daje do myślenia biorąc pod uwagę, że technologia LCD była z góry na straconej pozycji z racji preferencji osoby dokonującej zakupu (czyt. była świadoma wyboru).

A z dnia na dzień zakorzenione preferencje nie zmieniają się ot tak sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nasuwa się jeden wniosek czytając argumenty powyżej... LCD musi być naprawdę dobry/lepszy w porównaniu z plazmą.

a mianowicie osoba która była zagorzałym zwolennikiem tv plazma........ przekonała się do lcd, ale dopiero dokonując zakupu odpowiedniego tv lcd...

To nie logiczne. Osoba ta nie mogła przekonać się do LCD, ponieważ wymieniając jej wady musiała je znać. Więc jak mogła się przekonać do czegoś co było złe? A może jednak zaakceptowała wady które były nie do przyjęcia albo powód był zgoła inny.

 

Również nie rozumiem jak z dnia na dzień można aż tak zmienić swoje preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zależy na co się trafi... a technologia nie do końca musi być wyznacznikiem

z własnych obserwacji zauważyłem że te z błyszczącymi matrycami dają lepszej jakości obraz. Na matowych widzę akwarele większe smużenie i to mnie zawsze odpychało od tv lcd, a na monitorach komputerowych tego efektu nie ma pomimo że nie mają 100Hz i są równie matowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie logiczne. Osoba ta nie mogła przekonać się do LCD, ponieważ wymieniając jej wady musiała je znać. Więc jak mogła się przekonać do czegoś co było złe? A może jednak zaakceptowała wady które były nie do przyjęcia albo powód był zgoła inny.

 

Również nie rozumiem jak z dnia na dzień można aż tak zmienić swoje preferencje.

Powód był bardzo prosty. Kupiłem plazmę. Tylko proszę nie powtarzaj w nieskończoność że to szczególny przypadek bo zaczyna to być nudne.

 

Inna sprawa że akurat ten model jest bardziej badziewny niż inne. Ale w dużym stopniu otworzyło mi to oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już krzyśkowi spokój, opisywał jaki polubiał obraz: bez dynamiki, mocno świecący, nawet to co powinno być czarne u krzyśka może być mniej czarne czy wręcz ciemno szare, i z przekłamanymi kolorami, kupił, cieszy się, ogląda i niech tak zostanie, jak nie ma wzorca obok to człowiek przyzwyczaja się szybko. Marynarz jak wyrusza w rejs bierze sobie najbrzydszą kucharkę, po jakimś tam czasie jak zaczyna mu się ona podobać to oznacza że czas już wracać. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód był bardzo prosty. Kupiłem plazmę. .....Inna sprawa że akurat ten model jest bardziej badziewny niż inne. Ale w dużym stopniu otworzyło mi to oczy.

Fakt, jak ktoś ma pecha to i w dupie palca złamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.